IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Pintea Haiducul
mesaj Apr 24 2012, 05:21 PM
Mesaj #181

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (alba ca zapada @ Apr 24 2012, 07:13 PM) *
Peneleul asta, nu este urmasul celor care-l vedeau presedinte pe rege?

Ba da, dar este totodata partidul romanesc cel mai deschis la nou si care respecta cel mai mult libertatea de opinie. smile.gif
Eu nu sunt membru PNL, doar simpatizant, si am convingeri republicane.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 24 2012, 05:25 PM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 24 2012, 05:34 PM
Mesaj #182

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 24 2012, 07:21 PM) *
Ba da, dar este totodata partidul romanesc cel mai deschis la nou si care respecta cel mai mult libertatea de opinie. smile.gif
Eu nu sunt membru PNL, doar simpatizant, si am convingeri republicane.

E drept ca prin ianuarie simpatizam si cu Partidul Poporului, dar in ultima vreme acesta si-a deschis larg usile securistilor basisti, din ratiuni electorale, asa ca m-am indepartat de el.

--------------------

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 24 2012, 05:40 PM
Mesaj #183

Membru veteran

Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 24 2012, 05:30 PM) *
Deci chiar faci parte din Cabala criminala a Vechii Securitati! Imi pare rau pentru tine si familia ta, sincer. In scurta vreme vei fi arestat si aruncat in inchisoare, fara judecata si fara sansa de a mai dobandi vreodata libertatea. sleep.gif Nu ca as vrea eu asta, Justitia o cere. Si o cere in mod imperativ.

Trist. Dar -in definitiv- a fost optiunea ta, in the first place, sa te asociezi unei grupari de crima organizata.

wow, cool !!! dry.gif ..fara gluma, intregul arsenalul stalinist al manipularii, santajului si amenintarii intr-o singura fraza...
biggrin.gif cred ca incep sa te inteleg, doar din pozitia asta, you're totally upside down dude... :
Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 24 2012, 05:48 PM
Mesaj #184

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 24 2012, 07:40 PM) *
wow, cool !!! dry.gif ..fara gluma, intregul arsenalul stalinist al manipularii, santajului si amenintarii intr-o singura fraza...
biggrin.gif cred ca incep sa te inteleg, doar din pozitia asta, you're totally upside down dude... :

ohmy.gif Oh, dar nu e catusi de putin o amenintare, crede-ma pe cuvant! Eu nu-mi amenint niciodata preopinentii, sunt un om politicos si am simtul masurii. Era doar o opinie, ia-o ca o banuiala intensa care-mi da tarcoale. Oricum, sper ca nu te-astepti ca, daca un oarecare forumist marturiseste public ca sprijina crima organizata, eu sa-l incurajez sa continue cu nelegiuirile, nu??? Ar fi complet imoral din partea mea. Si ar fi imoral si sa nu-i condamn reaua purtare. Tu ti-ai marturistit adeziunea la băsism, care in curand va fi incriminat penal, deci... concluzia trage-o singur.

Daca te consoleaza, gandeste-te ca poate vei fi coleg de celula cu Dan Tapalaga.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 24 2012, 06:13 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 24 2012, 08:03 PM
Mesaj #185

În Numele Adevărului

Fostul adjunct al Procurorului General al României, dezvăluiri ample despre justiţia murdară: Gabriela Ghiţă denunţă lichidarea fizică a anchetatorilor lui Băsescu în dosarul Flota!!!

--------------------

+Quote Post
Mai mult de un n...
mesaj Apr 24 2012, 10:15 PM
Mesaj #186

Membru veteran

Postari: 114
Inscris: 24-March 12
Utilizatorul numarul: 31 745

Moțiunea de cenzură contra guvernului Ungureanu vine să complice niște lucruri și așa complicate. DIn păcate, funcționarea statului român nu permite ca un guvern de PD-Liști să fie înlocuit de un guvern de tehnocrați 100% integri care să accelereze parlamentarele spre vară- începutul toamnei. Totul depinde și de Băsescu și ne putem trezi cu un Boc reînviat și pus prim-ministru la marele șto sau cu diverși alți prim-miniștri de operetă. De bun simț ar fi ca USL-ul să discute cu PD-Lul, să-l lase pe Ungureanu prim-ministru și să stabilească pentru fiecare minister, concret, niște persoane neutre și de bun simț. Sunt 3 ministere sensibile- cel de interne și administrație- care organizează alegerile- cel de Externe- care poate veni cu votanți fictivi prin poștă și cel al Educației- unde nenumărații directori de școli și licee PD-Liști pot face suficient de mult rău, nu atât viciind rezultatul alegerilor cât aruncând adolescenții într-o bătaie care nu era a lor. Am văzut, și sunt dispus să depun și mărturie, elevi de la Iulia Hașdeu scoși să facă propagandă PD-Listă în 2008- și mă aștept de la ce e mai rău de la dl.Baba. Nu cred că dl.Funeriu dacă ar fi rămas ar fi permis așa ceva- dar dl.Baba plus vrăjitoarea cea urâtă- secretara PD-Listă Badea sunt gata să deschidă cutia cu monștri,
Bun, să luăm scenariul ideal, cade guvernul și Băsescu îl numește pe Ponta prim-ministru. Nașpa și nefuncțional- câtă vreme în parlament încă există teoretic o majoritate PD-Listă. Putem avea și un guvern cu arhangeli din rai și tot nu va reuși în 3 luni decât cel mult să facă niște alegeri corecte. Cam atât. Nici salarii date înapoi, nici pensii neciuntite. Pentru că evident că PD-leaua va sta cu ochii pe orice măsură populistă (pe care ar lua-o) dar va urla ca din gură de șarpe dacă este luată de un guvern de tranziție USL.
Deci cel mai bun rezultat al moțiunii de cenzură ar fi un guvern de tehnocrați care să pregătească alegerile. Un rezultat la fel de bun ar fi controlul majorității parlamentare USL asupra eventualelor puncte slabe- de la mita electorală promisă de PD-L la falsuri grosolane.
Plecările masive din PD-L nu arată așa cum zice omul cu minte slabă, dl.Boc- că ”partidul s-a curățit de oportuniști” ci doar că PD-Lul a fost totdeauna un partid de oportuniști și nimic mai mult.
”Plici de-aici că vine Prigoană” mi se pare un slogan pe măsura personajului. Cererea ca USL să nu-și instaleze corturi atunci când PD-Leaua a început campania din februarie- mi se pare o mitocănie marca Elena Udrea. Pentru campania locală- cetățenii Bucureștiului ar trebui să ceară fiecărui candidat niște obiective foarte concrete care vor fi realizate până în 2016- însoțite de un fond de garantare de minim 20% din costurile campaniei- pentru promisiuni nerealizate.Fondul de garantare ar trebui constituit din contribuțiile candidatului și ale partidelor care-l susțin. Câștigătorul- oricare ar fi el- dă un raport în Decembrie 2015. Dacă și-a atins obiectivele, Ok- fondul e al lui pentru campania din 2016. Dacă nu, fondul merge automat pentru grădinițe, școli și adăposturi pentru cei sărmani. Făcând această chestie și la sectoare am putea evita penibilitățile unui Negoiță- care a nenorocit centrul istoric fără să-și respecte nici un termen- sau ale dlui. Poteraș. Aș propune și ca prima injurie la adresa unui contracandidat în oprice fel de emisiune radio sau televizată să se soldeze cu scoaterea injuriosului din studio fără drept de replică. Altfel ne limităm la un concurs de înjurături Oprescu-Prigoană, featuring Elena Udrea, Vanghelie și alții.

+Quote Post
Vizitator_M.A. Muzul.
mesaj Apr 25 2012, 05:03 AM
Mesaj #187

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 24 2012, 08:03 PM) *

Madam Gabriela Ghita, prinsa cu mitza in sac, declara din usa puscariei azi, nu demult, candva: Eu nu. Aiailalti au furat. Mie mi s-a inscenat. E facatura politica.Eu te cred, madam, da' eu sunt martian, nu om de rind.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 06:52 AM
Mesaj #188

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 24 2012, 05:48 PM) *
ohmy.gif Oh, dar nu e catusi de putin o amenintare, crede-ma pe cuvant! Eu nu-mi amenint niciodata preopinentii, sunt un om politicos si am simtul masurii. Era doar o opinie, ia-o ca o banuiala intensa care-mi da tarcoale. Oricum, sper ca nu te-astepti ca, daca un oarecare forumist marturiseste public ca sprijina crima organizata, eu sa-l incurajez sa continue cu nelegiuirile, nu??? Ar fi complet imoral din partea mea. Si ar fi imoral si sa nu-i condamn reaua purtare. Tu ti-ai marturistit adeziunea la băsism, care in curand va fi incriminat penal, deci... concluzia trage-o singur.

Pintea ce mai faci, cum ai dormit, ai visat frumos ?
Ai grija sa stai pe langa casa zilele astea, ca ti-am trimis un micut cadou.
Daca tu mi-ai trimis pe prietenii aia ai tai in costume negre, ochi albastri,etc...martori ai lui Iehova...am vorbit si eu cu niste prieteni cu ochi albastri, costume gri (de camuflaj urban), etc, sa-ti aduca un mic dar ( nu doar reviste cu regulamente si aberatii iehoviste pe care nu le inteleg).

E un cip, pe care o sa ti-l bage cu marmelada in cap si cu un ac gros si lung (dar nu doare si e si dulce).
O sa incepi sa te simti din ce in ce mai bine, viata ta va fi mai frumoasa zi de zi smile.gif, iar noi mai linistiti, pentruca vom sti mereu unde esti (stim si acum), vei fi protejat continuu, iar tu vei scrie pe forumuri doar ce dorim noi, si o sa-ti placa grozav !!!.
Sa-ti spun si cu cine vei vota cu mare drag (tu si prietenii tai pe care-i vom vizita curand)?
Evident, PDL wink.gif Nu-ti fa probleme, o sa-ti placa (dar sa pui stampila doar o data daca vrei sa simti o placere orgasmica automata si toata ziua...altfel...cipul da raspunsuri dureroase...(nu uita asta, ca uneori mai da si eroare)
Ne mai auzim, stai pe-acasa linistit, si...vezi ca baietii nu primesc bacsis (niciodata nu iau, doar dau wink.gif

ps...e adevarat ce zici...aia cu campania de arestari...dupa ce vei primi cipul, vei intelege...pe cine vor aresta de fapt...in masa laugh.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 07:31 AM
Mesaj #189

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 08:52 AM) *
ps...e adevarat ce zici...aia cu campania de arestari...dupa ce vei primi cipul, vei intelege...pe cine vor aresta de fapt...in masa laugh.gif

Dream on, boy.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 07:42 AM
Mesaj #190

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 07:31 AM) *
Dream on, boy.

ps..am uitat sa-ti spun:
Inainte sa-ti montam cipul nostru...trebuie scos celalalt, de la prietenii tai din usl..
Al nostru e ok, n-am vazut sa se planga nimeni, dar al vostru...mai ales cand il scoate...doare rau...m-am gandit ca e bine sa stii...poate scoti calusul si catusele alea vechi de sub pat, sa te legam putin.
Dar nu-ti fa probleme, cu noul cip vei uita repede tot smile.gif
(Stai pe langa casa zilele-astea...ca stam prost cu benzina...de la buget...Buc-Schlossberg e scump)

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 07:50 AM
Mesaj #191

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 09:42 AM) *
...m-am gandit ca e bine sa stii...poate scoti calusul si catusele alea vechi de sub pat, sa te legam putin.
Dar nu-ti fa probleme, cu noul cip vei uita repede tot smile.gif
(Stai pe langa casa zilele-astea...ca stam prost cu benzina...de la buget...Buc-Schlossberg e scump)

Îți imaginezi că fanteziile astea fasciste or să te facă mai simpatic pe forum? Nu faci decât să-ți dai arama pe față într-un mod abject. dry.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 07:54 AM
Mesaj #192

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 07:50 AM) *
Îți imaginezi că fanteziile astea fasciste or să te facă mai simpatic pe forum? Nu faci decât să-ți dai arama pe față într-un mod abject. dry.gif

am uitat sa-ntreb: voi reptilienii de pe Venus-3 in ce perioada eclozati ? nu vrem sa te stresam tocmai atunci...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 08:00 AM
Mesaj #193

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 09:54 AM) *
am uitat sa-ntreb: voi reptilienii de pe Venus-3 in ce perioada eclozati ? nu vrem sa te stresam tocmai atunci...

Tu chiar crezi că sunt extraterestru? laugh.gif Nu eu, soldații mei sunt alieni, ăia care or să te mănânce de viu până la urmă.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 25 2012, 08:01 AM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 08:05 AM
Mesaj #194

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 10:00 AM) *
Tu chiar crezi că sunt extraterestru? laugh.gif Nu eu, soldații mei sunt alieni, ăia care or să te mănânce de viu până la urmă.

...șoarece ce ești. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 08:06 AM
Mesaj #195

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 07:50 AM) *

wink.gif ...e un pret mic daca in acest fel salvez Lumea de extraterestri !

unde mai pui ca dupa asta, voi avea o statuie uriasa cu mine strivind cu tastatura un reptilian tarator si uselist smile.gif)

ce-mi pot dori mai mult ?!? rolleyes.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 08:08 AM
Mesaj #196

În Numele Adevărului

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 10:02 AM
Mesaj #197

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 11 2012, 08:00 PM) *
De departe ultimul eveniment important poate fi acesta :

Basecu si ai lui pedelei, precum si viitorul partidulet MRU...tocmai au pierdut cel putin 300.000 trei sute de mii de alegatori !

Vi se pare o suma mica ? smile.gif
Cel putin 300.000 nu vor mai vota aliatii lui Basecu, acest comunist vopsit (portocaliu), unii poate chiar se vor re-orienta spre opozitie.

Dupa pronosticul nostru, PDL si aliatii nu mai au nici o sansa in alegeri.

Asociatiile fostilor detinuti si persecutati politici si a expropriatilor in urma regimului comunist, au un cuvant greu de spus, si la varsta lor...dupa atatia ani de lupta cu morile de vant comunisto-securiste...chiar nu mai au nimic de pierdut !!!

HotNews:
''Ce spun fostii proprietari despre intentia Guvernului de a plafona despagubirile la 15%: Este o masura discriminatorie. Vom ataca in instanta.
Vom recomanda membrilor asociatiei sa atace in instanta masurile anuntate de Guvern si, in procesele ce vor ajunge pe rol, sa invoce exceptii de neconstitutionalitate", a declarat pentru HotNews.ro, avocatul Calin Ispravnic, presedintele Asociatiei pentru proprietate Privata (APP), ca reactie la anuntul Guvernului de a plafona la 15% valoarea despagubirilor acordate fostilor proprietari. "Este o masura discriminatorie. Ce putem face noi este sa recomandam membrilor nostri sa conteste in justitie deciziile. Vom face si memorii pe care le vom trimite institutiilor europene, chiar si la Curtea Europeana. Vom organiza si intalniri si vom vedea daca vom face si manifestari de strada", a declarat pentru HotNews.ro, avocatul Radu Arseni, membru al Asociatiei Proprietarilor Deposedati Abuziv de Stat (APDAS).

"Se incearca o hotie. La inceput ai despagubit 100% si acum dai doar 15% iar de profitat au profitat doar cei cu interese si influente politice. Vom incerca sa reclamam la CEDO aceste masuri. Se incearca practic o noua nationalizare", a declarat Claudius Mott.

Baisecu, nu uita !
MRU nu uita !

300.000 ... cel putin !!!

100.000 cereri nerezolvate, amanate de zeci de ani...inmultite cu ... cam cati mostenitori majori, fii si nepoti, alegatori...credeti ca are un fost proprietatr sau persecutat politic si tzepuit sistematic de voi ?!?

Muult mai mult de 300.000...va asigur !
Succes in Opozitie si dupa garduri...pentru unii dintre voi smile.gif

Si oile voteaza uneori smile.gif

prospaturi, pentru unii care mai cred naivi, in cinstea si corectitudinea administratiei actuale :

"Este inadmisibil ceea ce se întâmplă. Noi, toţi reprezentanţii asociaţiilor, am hotărât să respingem acest proiect, întrucât nu conţine niciun articol care să nu fie absurd", a declarat pentru gândul preşedintele APDAS Bucureşti, Maria Theodoru.

Întâlnire de "gradul trei"

Mai mult, doamna Theodoru ne-a spus că şefa ANRP, Dorina Danielescu, a încercat "o diversiune foarte urâtă şi foarte murdară", pentru a-i pune pe picior greşit pe liderii asociaţiilor. "Iniţial, cea de-a doua întâlnire dintr-o suită de trei, care a început miercurea trecută, urma să se desfăşoare joi, la sediul ANRP. În cursul zilei am fost înştiinţaţi că s-a contramandat. Cu toate acestea, unul dintre colegii noştri a mers la sediul Autorităţii, unde a găsit un grup de proprietari "independenţi", care negociau cu doamna preşedintă, domnia s-a arătându-se foarte contrariată de prezenţa colegului nostru la sediu.

Tocmai din acest motiv, vineri, pe parcursul ultimei întâlniri dintre şefii de asociaţii şi reprezentanţii executivului şi ai Autorităţii - respectiv doamna Danielescu -, desfăşurată la sediul MFP, a izbucnit un scandal monstru, întrucât preşedintele ANRP încerca să ne convingă de faptul că grupul de proprietari cu care s-a întâlnit joi s-a arătat foarte înţelegător faţă de textul elaborat de executiv. Nu e prima oară când ni se organizează astfel de diversiuni urâte. Una asemănătoare a avut loc şi în perioada lui Bogdan Olteanu", a precizat Maria Theodoru.

Rezultatele întâlnirii

"Întâlnirea nu a avut nicun rezultat, pentru că doamna Danielescu a evitat să ne răspundă în toate modurile posibile. Timp de trei ore, cât am stat acolo, nu am reuşit să scoatem niciun răspuns concret la întrebările pe care le-am pus. În sensul că am întrebat dacă aceste propuneri ale noastre vor fi dezbătute în cadrul Comitetului Interministerial, dacă se va vota fiecare dintre ele şi cum va vota dânsa. Nu am reuşit să aflăm cum va vota, în cazul în care se va propune retragerea proiectului în întregime. Ne-a spus că timp de 10 zile proiectul va sta în dezbatere publică, apoi va intra în aprobarea guvernului, după care va merge în Parlament", ne-a mai precizat Maria Theodoru.

Vineri seara, după întâlnirea cu reprezentanţii asociaţiilor, Dorina Danielescu a avut o întâlnire de câteva minute cu premierul Ungureanu, în care l-a informat despre discuţiile purtate cu proprietarii.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 25 2012, 12:43 PM
Mesaj #198

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 10:02 AM) *
Cu toate acestea, unul dintre colegii noştri a mers la sediul Autorităţii, unde a găsit un grup de proprietari "independenţi", care negociau cu doamna preşedintă, domnia s-a arătându-se foarte contrariată de prezenţa colegului nostru la sediu.
Adica doamna aia nu mai are voie sa vorbeasca cu nimeni altcineva? Adica asociatia asta de care spui tu nu vorbeste doar in numele membrilor sai? Se considera reprezentata a TUTUROR proprietarilor? Ce cunoscut imi suna.
De ce ai pus independenti in ghilimele? Daca eu sunt proprietarr si nu vreau sa fac parte din asociatia asta si nu vreau sa dau comisioane grase ca sa ma reprezinte cineva cand ma pot reprezenta singur sau poate cu un grup de alti proprietari...gata, nu sunt independent pur si simplu ci independent in ghilimele?
Am tot mai mult impresia ca toti cei ce sunt nemultumiti de ceva nu vor ca lucrurile sa fie corecte ci sa fie cum le convine lor. Nu exista o preocupare pentru o atitudine democratica pur si simplu. Toti considera ca democratia inseamna asa cum vor ei.
O sa imi scot palaria in fata proprietarului care zice, domnule, mie nu imi convin aia 25 la suta dar daca unora le convine, foarte bine, sa mearga, sa negocieze, e proprietatea lor, o dau cu cat vor ei, treaba lor. EU o sa lupt in continuare.
Ntz. Fiecare racneste democratie si vrea de fapt propria forma de dictatura si ca in orice dictatura, toti cei ce vor altceva sunt dusmani.

+Quote Post
Mai mult de un n...
mesaj Apr 25 2012, 01:24 PM
Mesaj #199

Membru veteran

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 9 2012, 03:44 PM) *
Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Stimate și iubite admin,

Sincer, nu mă descurc în sistemul cel arborescent. Iată că mă uit după o postare a Unchiului Sam care apare ca fiind ultima și n-am habar unde să o găsesc.
PS: Nu mai folosesc fonturile mari- dar de ce sunt disponibile- atunci ?

+Quote Post
Mai mult de un n...
mesaj Apr 25 2012, 01:27 PM
Mesaj #200

Membru veteran

Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Unul din cele mai drăguțe aspecte- este cel cu ”ca un câine turbat, am ridicat mâna...” pe care o fac alergătorii PD-lului cu PNL-ul și parțial cu PSD-ul. Acuma e bine să-i ai pe Bastuși în ograda ta- dar când te uiți cum niște adevărați PD-Liști precum dl.Croitoru- dezertează bine mersi ți se umflă inima-n piept de bucurie. Nu pentru că i-am fi considerat vreodată altceva decât niște cotarle de pripas- începând cu Băse I-ul și terminând cu ultimul PD-List cu funcții. Dar pentru că oameni săraci la minte- precum Boc- chiar credeau că din materialul ăsta de Zdreanță se poate face un partid.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 02:18 PM
Mesaj #201

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 10:02 AM) *
prospaturi, pentru unii care mai cred naivi, in cinstea si corectitudinea administratiei actuale :

În cursul zilei am fost înştiinţaţi că s-a contramandat. Cu toate acestea, unul dintre colegii noştri a mers la sediul Autorităţii, unde a găsit un grup de proprietari "independenţi", care negociau cu doamna preşedintă, domnia s-a arătându-se foarte contrariată de prezenţa colegului nostru la sediu.

@Unchiul Sam

Exagerezi si evazionezi cu sau fara intentie...Cred ca n-ai citit textul...
Nu ma intereseaza actorii, nu-i cunosc

Este vorba de maniera de ''lucru'' a tovarasei directoare (investita in functie de ghici care tovaras cu mesaje ''liberale'' ???)

E vorba despre vesnicul ''Parandarat"" stalinist !

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 02:38 PM
Mesaj #202

În Numele Adevărului

Tânărul nostru lup din Kansas se dă "rănit din dragoste de viaţă". O dedicaţie muzicală de la "bătrânul lup" Pintea, poate-i alungă amarul:

http://www.youtube.com/watch?v=8RsYOKPeylk...feature=related

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 25 2012, 02:46 PM
Mesaj #203

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 02:38 PM) *
Tânărul nostru lup din Kansas se dă "rănit din dragoste de viaţă". O dedicaţie muzicală de la "bătrânul lup" Pintea, poate-i alungă amarul:

http://www.youtube.com/watch?v=8RsYOKPeylk...feature=related

mersi...de la un reptilian cu fata umana...e de apreciat smile.gif
probabil Antarctica e ultimul teritoriu lipsit de curvele politice si soldateii lor...

(...dar baietii aia sunt pe drum spre Diemrich...nu scapi doar cu asta... dry.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 02:50 PM
Mesaj #204

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 04:46 PM) *
mersi...de la un reptilian cu fata umana...e de apreciat smile.gif
probabil Antarctica e ultimul teritoriu lipsit de curvele politice si soldateii lor...

(...dar baietii aia sunt pe drum spre Diemrich...nu scapi doar cu asta... dry.gif

Whatever. Bucuros de oaspeţi, ca tot românul. smile.gif

--------------------

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 25 2012, 02:50 PM
Mesaj #205

Membru veteran

Cat despre MRU...imi cer scuze tuturor celor pe care i-am indemnat sa-l sprijine, fie si pentru o vreme...
Toate informatiile underground primite pe parcurs, s-au dovedit a fi reale, acest individ, este un sarpe de zeci de ori mai periculos pentru Romania decat Ilici si turma lui bolsevica la un loc.

Nici Basescu nu cred ca-si da seama ce a priponit pe langa casa, sub masca intelectualului rafinat si cult...
In curand PDL va fi sufocat de umbra malefica a acestui ''spion''.

Timpul o va dovedi - desi sper sa nu mai aiba timp - ca acest individ este preocupat doar de servilism catre puternicul zilei, al tarii, al zonei, al Planetei...(ghici cine sunt ei)...si mai mult decat atat, acest monstru cu fata umana, va dovedi in curand care sunt adevaratele intentii : antiromanesti, si care sunt adevaratii lui stapani : antiromani.

MRU este o masca...in realitate este un dusman al romanismului si al romanilor.

Doar votand independenti, incepand cu alegerile locale, puteti extirpa ciuma impostorilor si mafia lor antiromaneasca!
Uitati-va in urma, ce vedeti in acesti 22 de ani ! Dati-va singuri un raspuns onest.

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 03:06 PM
Mesaj #206

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 25 2012, 04:50 PM) *
Cat despre MRU...imi cer scuze tuturor celor pe care i-am indemnat sa-l sprijine, fie si pentru o vreme...
Toate informatiile underground primite pe parcurs, s-au dovedit a fi reale, acest individ, este un sarpe de zeci de ori mai periculos pentru Romania decat Ilici si turma lui bolsevica la un loc.

Nici Basescu nu cred ca-si da seama ce a priponit pe langa casa, sub masca intelectualului rafinat si cult...
In curand PDL va fi sufocat de umbra malefica a acestui ''spion''.

Timpul o va dovedi - desi sper sa nu mai aiba timp - ca acest individ este preocupat doar de servilism catre puternicul zilei, al tarii, al zonei, al Planetei...

Ai inteles tu ceva, dar n-ai inteles mare lucru, prietene. Mihai Razvan Ungureanu este, intr-adevar, preocupat doar de servilism catre puternicul zilei, al zonei si al Planetei; in februarie acest puternic al Planetei era (încă) evreul Rothschild, acum este ... ghici, ghicitoarea mea, cine? smile.gif Oricum, de departe cineva mult mai apropiat de interesele nationale romanesti decat oricine altcineva din tumultuoasa istorie a tartorilor globali. De ce nu vrei sa fii optimist si sa privesti dincolo de aparente? Uita-te mai cu atentie la realitatile SOCIALE din Romania, nu la cele politice. Salariatii isi vor recastiga drepturile banesti, la fel si pensionarii, elevii merituosi beneficiaza din acest an de burse de merit si de studiu iar scoli din toata tara au inceput sa atraga fonduri europene pentru dotarea salilor de clasa (in cuantum de 3000 de lei per elev!).

Ti se par lucruri neinsemnate? Just asking.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 25 2012, 03:16 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 03:35 PM
Mesaj #207

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 05:06 PM) *
in februarie acest puternic al Planetei era (încă) evreul Rothschild, acum este ... ghici, ghicitoarea mea, cine? smile.gif Oricum, de departe cineva mult mai apropiat de interesele nationale romanesti decat oricine altcineva din tumultuoasa istorie a tartorilor globali.

http://www.youtube.com/watch?v=kVRbCQc8I5E

blush.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 25 2012, 03:36 PM

--------------------

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 26 2012, 06:10 AM
Mesaj #208

Membru veteran

Foarte multi pe forumuri si nu numai ''nu inteleg'' cum vine povestea aia cu proprietatea, dreptul la proprietate, care este un drept inatai de toate natural, cum e cu restituirea proprietatii luate cu japca de unii...sau cum e sa dai unor instalatori ai comunismului totul inapoi integral pentru ''curaj'' in lupta, si altora sa le propui ca un utecist-comunist autentic ce esti (si nu liberal vopsit), un 15%, si ala esalonat pe 10 ani, ca sa nu beneficieze de munca lor de o viata !!!

Pentru adminis-tartorii de conjunctura efemera ai tarii, dar mai ales pentru soldateii forumisti - extensie de partid, ''neintelegatori'', sau pentru meltenii care n-au avut in viata lor nici macar o salcie plantata-n batatura, ci au cerut mereu pomana de la jupan, le fac urmatoarea urare, ajutatoare pentru intelegerea cestiunii in cauza:

Sa aveti parte de stat la coada la iubita sau nevasta, si sa nu prindeti randul !
Iar daca totusi prindeti un 15%, adica va arata glezna putin, esalonat, odata pe luna...sa va moara la intrare si chiar inainte !!!

Atunci, prin comparatie, vor intelege poate ce inseamna dreptul la proprietate si cum statul (=comunistii), in cazul lor impotenta (fie si mentala, doctrinara, etc) le rapeste firescul acestui drept natural. Sa-si revina in simtiri doar cand vor pricepe cum e cu bolsevicii contemporani mereu rotiti intre ei si hotia pe fata care nu se mai termina...!

Aceasta postare a fost editata de kansas: Apr 26 2012, 06:39 AM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 26 2012, 03:02 PM
Mesaj #209

Guests

Cel mai actual eveniment mi se pare faptul ca USL nu vrea sa guverneze. Ceva ce nu cred ca se mai intalneste undeva. Vrem sa guverneze altcineva dar nu noi. Pai cine? Nu stiu, alt guvern, cineva acolo, dar nu noi.
Sa iti recunosti inainte de alegeri incapacitatea in timp ce strigi de dimineata pana seara ca daca vom veni noi vom face si vom drege si sa fii pe locul unu in sondaje... ii inteleg din ce in ce mai mult pe cei care spun ca asemenea natie merita sa fie calcata in picioare si ca politicienii actuali se poarta de fapt asa cum trebuie cu natiunea.

+Quote Post
Vizitator_Bolero Bla.
mesaj Apr 27 2012, 11:12 AM
Mesaj #210

Guests

Motiuneeeee. La tribune, principii inalte. In culise, negocieri? Da, ma intreb daca e vorba de negocieri. Eu sunt sigur ca E VORBA DE SANTAJE. Care o ai mai mare, bah? E vorba de santaj, desigur smile.gif. Si da, e "la mai mare". Eu cred ca toate motiunile ar trebui sa se numeasca MOTIUNEA SANTAJABILILOR.

PS: imaginati-va ca ascultati boleroul cantat de parlamentari si in loc de instrumente, parlamentarii spun bla. Bla-bla-bla-bla, bla-bla-bla-bla-bla-bla-blaaaaa.

+Quote Post

21 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 7th December 2019 - 06:10 PM