IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Traficul de carne vie cu minore in Romania
Vizitator_mircea.
mesaj Mar 26 2012, 08:06 AM
Mesaj #1

Guests

Mii sau poate zeci de mii de minori romani majoritatea fete mai ales la cei expusi din familiile sarace, cu parinti plecati la munca in alta localitate/tara, dezorganizate ajung victime si marfa pentru retele de indivizi extremi de duri care le distrug viata.

Saptamanal apar cazuri cu fete minore exploatate sexual de retele de trafic de carne vie si sunt REVOLTAT cum se intampla asa ceva cu toate Oficiile pentru Protectia Copilului, unitatilor de invatamant si Politia care nu par sa aiba nici o evidenta, nu cauta minorii care dispar de acasa, de la scoala.

Ma intreb daca aceste fete minore nu sunt incluse deloc in sistemul de invatamant? Asta mi s-ar parea iar incredibil pentru ca ce sansa in viata or sa aiba daca nu au macar 10 clase, sa nu mai vorbim de o scoala profesionala, liceu, facultate?

Cauzele intuiesc ca sunt dezinteresul funtionarilor publici locali, carente legislative si lipsa implicarii societatii care fac ca Romania sa fie prinicpalul furnizor de carne vie din Europa si implicit locul unde vieti nevinotate si la inceput de drum sunt distruse. Ma astept de la acest post sa aduca povesti, sa gasim cauze si ce se poate face.

Exemple:
Onesti: http://www.ziare.com/bacau/stiri-actualita...titueze-2582168
Trotus: http://www.ziare.com/bacau/stiri-actualita...-trotus-2585104
Teleorman: http://www.adevarul.ro/locale/alexandria/A..._655734670.html
Ploiesti: http://www.adevarul.ro/locale/ploiesti/Fam..._664733650.html
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_bowwow.
mesaj Mar 27 2012, 11:06 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (mircea @ Mar 26 2012, 08:06 AM) *
Mii sau poate zeci de mii de minori romani majoritatea fete mai ales la cei expusi din familiile sarace, cu parinti plecati la munca in alta localitate/tara, dezorganizate ajung victime si marfa pentru retele de indivizi extremi de duri care le distrug viata.

Saptamanal apar cazuri cu fete minore exploatate sexual de retele de trafic de carne vie si sunt REVOLTAT cum se intampla asa ceva cu toate Oficiile pentru Protectia Copilului, unitatilor de invatamant si Politia care nu par sa aiba nici o evidenta, nu cauta minorii care dispar de acasa, de la scoala.

Ma intreb daca aceste fete minore nu sunt incluse deloc in sistemul de invatamant? Asta mi s-ar parea iar incredibil pentru ca ce sansa in viata or sa aiba daca nu au macar 10 clase, sa nu mai vorbim de o scoala profesionala, liceu, facultate?

Cauzele intuiesc ca sunt dezinteresul funtionarilor publici locali, carente legislative si lipsa implicarii societatii care fac ca Romania sa fie prinicpalul furnizor de carne vie din Europa si implicit locul unde vieti nevinotate si la inceput de drum sunt distruse. Ma astept de la acest post sa aduca povesti, sa gasim cauze si ce se poate face.

Exemple:
Onesti: http://www.ziare.com/bacau/stiri-actualita...titueze-2582168
Trotus: http://www.ziare.com/bacau/stiri-actualita...-trotus-2585104
Teleorman: http://www.adevarul.ro/locale/alexandria/A..._655734670.html
Ploiesti: http://www.adevarul.ro/locale/ploiesti/Fam..._664733650.html

Unele din motive si...Romania e un stat mafiot, unde politia, procuratura, justitia si politicienii sunt mana in mana cu mafia si traficantii. Este o ramura "economica" incurajata pe fata, nici macar discret, de stat.
Plus pasivitatea societatii civile si degradarea relatiilor inter-umane din Ro.

Apropo, ce pretentii sa ai de la o tara unde presedintele se incuscreste cu interlopi ca Bercea Mondialu'?

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Mar 27 2012, 07:21 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (bowwow @ Mar 27 2012, 11:06 AM) *
Unele din motive si...Romania e un stat mafiot, unde politia, procuratura, justitia si politicienii sunt mana in mana cu mafia si traficantii. Este o ramura "economica" incurajata pe fata, nici macar discret, de stat.
Plus pasivitatea societatii civile si degradarea relatiilor inter-umane din Ro.

Apropo, ce pretentii sa ai de la o tara unde presedintele se incuscreste cu interlopi ca Bercea Mondialu'?

Ba tocmai ca acum de cand a venit Boc si Basescu, sute de retele de proxeneti au fost dezmembrate si interlopii trimisi la inchisoare. Ca sub guvernele PSD si PNL a fost un adevarat dezastru din punctul asta de vedere. Pacat ca ai incercat sa o dai pe politica si intr-un mod asa nedrept, pentru ca eram de acord cu ce ai scris in rest.

Dar daca tot ai dat-o pe politica, presupun ca stii ca PSD a organizat prin concursul de Miss Tineretrul Social Democrat, o adevarata retea de prostitutie in care au participat lupii tineri din PSD: deputatii PSD Negoita, Baniciou chair si Ponta. daca nu stii citeste:
http://www.gandul.info/news/stenogramele-d...special-7706433

STENOGRAMELE DOSARULUI “SEX CU FOTOMODELE”. DEPUTATUL NEGOIŢĂ CĂTRE PEŞTE: “PREGĂTEŞTE FETELE. ÎN COSTUM DE BAIE!” PEŞTELE: “SUNT A XII-A. NU LE LASĂ PĂRINŢII SĂ PLECE” - SPECIAL

+Quote Post
Vizitator_bowwow.
mesaj Mar 28 2012, 09:45 AM
Mesaj #4

Guests

Sincer, mie mi se par toti o apa si-un pamant, la politicieni ma refer. Din pacate, inevitabil se ajunge la ei pt. ca justitia urmeaza ordinele lor, la fel si celelalte institutii. Nu stiu care e mai putin patat, oricum nu sunt cu PSD-ul. Daca tu zici ca PD-ul a mai miscat ceva, nu stiu ce sa zic, Doamne ajuta. Asa o fi. E pacat de tara asta (ma scuzi, nu mai locuiesc in Romania, dar ii duc mereu dorul)

+Quote Post
Vizitator_keepin it real.
mesaj Mar 29 2012, 07:09 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (mircea @ Mar 27 2012, 07:21 PM) *
Ba tocmai ca acum de cand a venit Boc si Basescu, sute de retele de proxeneti au fost dezmembrate si interlopii trimisi la inchisoare. Ca sub guvernele PSD si PNL a fost un adevarat dezastru din punctul asta de vedere. Pacat ca ai incercat sa o dai pe politica si intr-un mod asa nedrept, pentru ca eram de acord cu ce ai scris in rest.

mirciulica p%&a mica, care sunt proxenetii aia arestati de boc si bashescu? Numeste una din "sutele" (lol) de retele de proxeneti.

+Quote Post
Vizitator_Rambo.
mesaj Mar 30 2012, 06:07 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (keepin it real @ Mar 29 2012, 07:09 PM) *
mirciulica p%&a mica, care sunt proxenetii aia arestati de boc si bashescu? Numeste una din "sutele" (lol) de retele de proxeneti.

Le tine secret sa nu fie hartui-ti de catre minore.(ma refer la MIRCEA)
Problema este ca si daca o minora vrea sa depuna plingere dispare precum magaru in ceata.
Este intimidata de organ sau sefu de acvariu primeste un pont de la organ.Rare sunt cazurile unde macar se depune plingere cu sprijinul vreunui ONG sau ceva de genu sa se faca ceva.Asta daca nu e NICU GHIARA asociat ca in toate concursurile de MISS.(Ridicare la fileu ptr.toate organele "capabile" din tara)
Asa e in tenis ,avantaj ei si nu cred sa vedem dupa fileu adevaratii beneficiari ai acestui fenomen,"politica se face cu bani domnilor" citat din domnul GHISE si" bani nu cresc in copac iar cine ii face muncind nu investeste in politica "citat din popor.Deci fratilor nu e interes.

+Quote Post
Vizitator_bowwow.
mesaj Mar 30 2012, 01:02 PM
Mesaj #7

Guests

Politica se face cu bani...si sponsorii emisiunii sunt traficantii de fiinte umane, droguri, retele de cersetorie etc etc etc

Plangerile se pot face, daca se vrea cu adevarat. Dar starea in care sunt aduse fetele alea, plus sprijin 0 din familiile abritizate din care provin de regula plus 0 interventie din partea statului prin institutii de reabilitare a victimelor sau alte reparatii morale acordate..fac ca lucrurile sa se prezinte asa cum se prezinta.
In final toti pierdem, mai putin ei - ei infractorii, ei politicienii. Si ne intoarcem la societatea civila care nu pune presiune absolut deloc pe "domnie". Dormiti romani, cineva vegheaza... angry.gif

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Mar 30 2012, 01:14 PM
Mesaj #8

Guests

Nici nu banuiai ca topicul asta e despre Basescu si cum nu aresteaza el proxenetii care vand carne vie in strainatate. Putea sa fie si despre Merkel si cum nu aresteaza ea poxenetii romani din Germania, nu?
Apropo, carnea aia vie pe care o vand astia tolerati de Basescu, cine o cumpara dom´le? Nu cumva europenii aia din tara lui Merkel, Sarkozy sau Quen Elizabeth God save her? Jos cu ei!

+Quote Post
Vizitator_Rambo.
mesaj Mar 30 2012, 01:27 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Mar 30 2012, 01:14 PM) *
Nici nu banuiai ca topicul asta e despre Basescu si cum nu aresteaza el proxenetii care vand carne vie in strainatate. Putea sa fie si despre Merkel si cum nu aresteaza ea poxenetii romani din Germania, nu?
Apropo, carnea aia vie pe care o vand astia tolerati de Basescu, cine o cumpara dom´le? Nu cumva europenii aia din tara lui Merkel, Sarkozy sau Quen Elizabeth God save her? Jos cu ei!

Unqu usor cu pianu tata!Esti la servici ?Nu a scris nimeni cuvintu Basescu!Da stii ceva spunemi si mie omu asta mina de fier care le stie pe toate cum a reusit sub mandatu lui de ministru transporturilor sa dispara o flota ,meseria pe care o stia el cel mai bine nu? Cind un om pune mina pe c@c@t tu il mai lasi sa i-ti aduca farfuria la masa? Acum ai ce sa comentezi!
Cit despre aberatiile de mai sus ,de copii tai are grija vecinu?
Sau furat femei pe strada omule nevinovate,pardon care purtau vagin,si politia il bataea pe barbatasu ca era de conditie medie prelucrator prin aschiere ma rog sa spuna tot.
Despre ce vorbim? Despre o clasa politica ipotenta indiferent de culoare,numai ca de la unguri exp nu ai sa auzi asa ceva si ei sunt saraci dar se mai uita si spre sfinta cruce.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Mar 30 2012, 05:42 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Rambo @ Mar 30 2012, 01:27 PM) *
Da stii ceva spunemi si mie omu asta mina de fier care le stie pe toate cum a reusit sub mandatu lui de ministru transporturilor sa dispara o flota ,meseria pe care o stia el cel mai bine nu?
Aham, trafic de carne vie carevasazica flota...
Deci, ca sa revin, carnea aia vie pentru care Basescu e vinovat, cine o cumpara in occident? Nu europenii din tarile lui Sarkozy, Merkel sau Queen Elizabeth God save her? Stii care e placa turnanta a traficului de droguri si carne vie europeana? Hai ca stii, e tara onorabilei regine Beatrix. Stii de unde vin cele mai multe prostituate in occident? Hai ca iti spun eu, Polonia (ooops. astia nu au Boc si Basescu si sunt printre premianti), Cehia (alti premianti), Ungaria (oooo, unguroaicele, astea sunt vestite in toata lumea). Desigur nu lipsesc Romania si Bulgaria ca sa vorbim doar de UE, ca pe ale noastre dr fapt le bat la poponet ukrainencele si rusoaicele.
Deci vorbim de fenomentul traficului de carne umana sau e doar un pretext pentru alta balacareala politica?
Caci e un fenomen la care unii vand si altii, fara de ei nu ar exista primii, cumpara. De nu ar exista cumparatorii occidentali, evoluati, civilizati si educati...nu ar exista nici oferta.

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Apr 1 2012, 10:32 AM
Mesaj #11

Guests

1. Vad ca unii trepdausi USL-isti incearca sa politizeze postul asta. Chiar nu va e rusine?

2. Basescu este SINGURUL care a avut curaj sa arate cu degetul spre judecatorii care nu au pedepsit proxenetii. Cititi articolul asta de pe Hotnews si scutiti-ne cu manipularile voastre josnice marca Ponta & Antonescu:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-11554...proxenetism.htm

"Traian Basescu sustinea ca in cazul Ioan Clamparu trei state europene au atentionat asupra deficientelor de colaborare in domeniul combaterii criminalitatii transfrontaliere. "Lucram in echipa pe criminalitate transfrontaliera - cazul de care va spun implica patru tari. Se procedeaza la arestarea simultana a infractorilor si voi ii puneti in libertate. Ati stricat toata operatiunea in cele patru tari!", afirma presedintele Basescu, la o sedinta a Consiliului Superior al Magistraturii, din 11 ianuarie 2006.""

+Quote Post
Vizitator_keepin it real.
mesaj Apr 1 2012, 07:05 PM
Mesaj #12

Guests

mirciulica p**a mica, puti de la o posta a postac portocaliu, dar incearca macar sa fii mai putin ridicol. Intai spui ca bashescu si bok au curatat "sute" de retele de proxeneti. Si ca sa fii chiar si mai ridicol, singurul exemplu pe care l-ai gasit e Clamparu, facut scapat de justitia portocalie si arestat de spanioli. Alte exemple mai ai mai, ....el?

+Quote Post
Vizitator_Souljah.
mesaj May 13 2012, 09:03 AM
Mesaj #13

Guests

Ultimul sondaj!Acum am pmriit datele, credem ca este ultimul sondaj intern comandat de mai multe partide si care inca nu a aparut. Datele sunt pentru candidatii care ar obtine peste 5%.1. Traian Basescu 30,5%2. Crin Antonescu 21,5%3. Mircea Geoana 18,5%4. Sorin Oprescu 16,7%5. Corneliu Vadim Tudor 7%6. George Becali 5%La partide situatia este urmatoarea:1. PD-L 31%2. PSD 30%3. PNL 18%Ar mai trece pragul electoral de 5%, UDMR, PRM si PNG-CD.

+Quote Post
Vizitator_marmota spaniola.
mesaj May 13 2012, 09:12 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Souljah @ May 13 2012, 09:03 AM) *
Ultimul sondaj!Acum am pmriit datele, credem ca este ultimul sondaj intern comandat de mai multe partide si care inca nu a aparut. Datele sunt pentru candidatii care ar obtine peste 5%.1. Traian Basescu 30,5%2. Crin Antonescu 21,5%3. Mircea Geoana 18,5%4. Sorin Oprescu 16,7%5. Corneliu Vadim Tudor 7%6. George Becali 5%La partide situatia este urmatoarea:1. PD-L 31%2. PSD 30%3. PNL 18%Ar mai trece pragul electoral de 5%, UDMR, PRM si PNG-CD.

procentele sunt negative, am uitat sa va spun. Corect se citeste asa : pe basescu l-ar vrea manusi 30% din intervievati, pe oprescu l-ar vrea oipinci etc.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th July 2019 - 10:36 AM