IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Cum sa ma lansez pe piata Bucurestiului? Idei de promovare, colaborari...
Vizitator_Cosmina M..
mesaj Feb 9 2010, 02:09 PM
Mesaj #1

Guests

Tanar intreprinzator din Cluj-Napoca, cu experienta si ceritificari internationale (USA) doresc sa imi dezvolt afacerea pe piata Bucurestiului. Domeniu de activitate este Monitorizarea si imbunatatirea serviciului oferit clientilor - CUTOMER SERVICE: Cercetari de marketing, Mystery Shooping, Training, Consultanta. As dori sa dezvolt si un nou concept - Customer Service Excellence Club, prin care sa ofer o informare continua in domeniu, o "alternativa de criza la programele de training". Astept propunerile dvs. privind idei de promovare //.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 9 2010, 03:37 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Cosmina M. @ Feb 9 2010, 02:09 PM) *
Tanar intreprinzator din Cluj-Napoca, cu experienta si ceritificari internationale (USA) doresc sa imi dezvolt afacerea pe piata Bucurestiului. Domeniu de activitate este Monitorizarea si imbunatatirea serviciului oferit clientilor - CUTOMER SERVICE: Cercetari de marketing, Mystery Shooping, Training, Consultanta. As dori sa dezvolt si un nou concept - Customer Service Excellence Club, prin care sa ofer o informare continua in domeniu, o "alternativa de criza la programele de training". Astept propunerile dvs. privind idei de promovare //.

cutomer, shooping... cu astea vrei sa te lansezi pe o piata de servicii care au ca scop calitatea? La ce iti foloseste experienta daca nu esti in stare sa o folosesti, si ceri pe un forum penibil de discutii idei depsre cum sa iti lansezi tu afacerea? Adica altfel spus ceri sa ti se ofere consultanta despre cum sa oferi tu consultanta? Cred ca o sa ai multi clienti laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Cosmina M..
mesaj Feb 9 2010, 05:09 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 9 2010, 03:37 PM) *
cutomer, shooping... cu astea vrei sa te lansezi pe o piata de servicii care au ca scop calitatea? La ce iti foloseste experienta daca nu esti in stare sa o folosesti, si ceri pe un forum penibil de discutii idei depsre cum sa iti lansezi tu afacerea? Adica altfel spus ceri sa ti se ofere consultanta despre cum sa oferi tu consultanta? Cred ca o sa ai multi clienti laugh.gif

Sunteti de acord ca atunci cand vrei sa oferi un serviciu exceptional trebuie sa iti asculti clientii... de aceia incerc sa aflu si eu alte pareri de la persoane cu mai multa experienta in afaceri.

Am inceput deja promovarea... ultimul contrac este o firma de renume din Retail-ul de lux din Bucuresti... Dar asta nu inseamna ca le stiu pe toate si cred ca sunt oameni de afaceri care mi-ar putea oferi o idee buna sau cu care as putea colabora.

Problema romanilor e ca intodeauna cred ca le stiu pe toate. Acum cateva luni vorbeam cu o domnisoara despre un curs de Customer service si mi-a relatat ca ea nu are nevoie de instruire, ca a terminat un liceu economic. Asa cum i-am raspuns si ei, va raspund si dvs.: "Eu am 3 certificari internationale si am terminat o facultate tara si una in USA si pentru asta invat in fiecare zi ceva nou.

De aceia cred ca o idee buna este eficienta pentru oricine, mai ales ca sunt doar de cateva luni pe piata Bucurestiului... sau dvs. credeti ca le stiti pe toate!?

+Quote Post
Till Eulenspiege...
mesaj Feb 11 2010, 05:16 AM
Mesaj #4

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 49
Inscris: 11-February 10
Utilizatorul numarul: 18 655

Citeaza (Cosmina M. @ Feb 9 2010, 05:09 PM) *
Sunteti de acord ca atunci cand vrei sa oferi un serviciu exceptional trebuie sa iti asculti clientii... de aceia incerc sa aflu si eu alte pareri de la persoane cu mai multa experienta in afaceri.

Am inceput deja promovarea... ultimul contrac este o firma de renume din Retail-ul de lux din Bucuresti... Dar asta nu inseamna ca le stiu pe toate si cred ca sunt oameni de afaceri care mi-ar putea oferi o idee buna sau cu care as putea colabora.

Problema romanilor e ca intodeauna cred ca le stiu pe toate. Acum cateva luni vorbeam cu o domnisoara despre un curs de Customer service si mi-a relatat ca ea nu are nevoie de instruire, ca a terminat un liceu economic. Asa cum i-am raspuns si ei, va raspund si dvs.: "Eu am 3 certificari internationale si am terminat o facultate tara si una in USA si pentru asta invat in fiecare zi ceva nou.

De aceia cred ca o idee buna este eficienta pentru oricine, mai ales ca sunt doar de cateva luni pe piata Bucurestiului... sau dvs. credeti ca le stiti pe toate!?

Multa scoala degeaba domnisoara; intai de toate ar trebui sa scrii corect!
"aceia"???? Asta nu e o eroare de batut gresit in clape ci o lipsa crasa de cultura/scoala.

+Quote Post
Vizitator_The Till Eulenspiegel.
mesaj Feb 11 2010, 07:09 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Till Eulenspiegel @ Feb 11 2010, 05:16 AM) *
Multa scoala degeaba domnisoara; intai de toate ar trebui sa scrii corect!
"aceia"???? Asta nu e o eroare de batut gresit in clape ci o lipsa crasa de cultura/scoala.

un fel de matrix revolutions, laugh.gif laugh.gif
virusul "Till Eulenspiegel" laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Ci Ciong
mesaj Feb 11 2010, 08:13 AM
Mesaj #6

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 18-August 09
Utilizatorul numarul: 10 511

sigur esti clujean nascut in cluj? adica ardelean? ca imi pari cam naiv... ce sa cauti tu in bucuresti, lasa pe mitici ca si asa nu cred ca poti sa iti faci loc pe o piata dominata de relatii, pile, prietenii... si eternul ”da mie ce imi iasa?„ o sa iti iei un partener sau un asociat din bucuresti, si ala cand o sa aiba ocazia te lasa in cucu gol... stai linistit, prinde ocazia... si asta la vista. Am auzit ca Norvegia cauta oameni de pus la munca... vii?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 11 2010, 08:43 AM
Mesaj #7

Guests

Da cicioc, fugi in Norvegia, de ardeleni inceti la minte si frustrati duc ei lipsa cel mai mult. O sa ai succes maxim

+Quote Post
Vizitator_mitica.
mesaj Feb 11 2010, 09:07 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Cosmina M. @ Feb 9 2010, 02:09 PM) *

Vreau si eu un training personalizat pe tematica "apa, aerul si fraierul" cu specializarea "circuitul guvidelui in natura" si "da mie banu'tau ca sa nu-l mai ai"; du-te papusha inapoi in State ca la Bucale e plin de shmekeri, nu prea e loc...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th October 2019 - 12:39 AM