IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> pro si contra offshore, pro si contra offshore
Vizitator_Offshore Company.
mesaj Sep 30 2012, 01:33 PM
Mesaj #31

Guests

Avantaje:

1a. Legal 100%!
1b. Cresteti venitul firmei dv din Romania!
2. Protejati-va averea personala in fata creditorilor sau in caz de divort!
3. Rulaj bancar fara probleme (in bancile din afara Eu)! Fara explicatii la transferuri de peste 10k euro. Card debit in eur sau usd atasat contului. Internet banking.
4. Fara obligatii fiscale sau raportari contabile!

Suntem 2 avocati cu experienta comerciala, lucram de 3 ani cu Loyal Bank St.Vincent, iar de 4 ani avem experienta in:

- infiintare companii Offshore in paradisuri fiscale, Belize si Delaware-USA, plus alte 20 jurisdictii (Cipru, Insulele Marshall, Seychelles, Wyoming etc) cu anumite taxe. Noi recomandam Belize si Delaware;
- deschidem conturi bancare Offshore in insula Saint Vincent and the Grenadines pentru companii sau pentru persoane fizice;
- alte servicii conexe subiectului, gratuite sau contracost.

Asiguram consiliere inainte si dupa infiintarea firmei in mod gratuit prin telefon, e-mail sau fata in fata.

Ofertele de pret se trimit pe e-mail abia dupa ce lamurim toate aspectele legate de noua companie sau noul cont infiintat/a.
Timpul de realizare nu depaseste in nicio situatie 10 zile lucratoare.

Raspundem cu placere intrebarilor la e-mail companie.offshore@yahoo.com
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_CuTresa.
mesaj Sep 30 2012, 02:06 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Offshore Company @ Sep 30 2012, 01:33 PM) *
Avantaje:

1a. Legal 100%!
3. Rulaj bancar fara probleme (in bancile din afara Eu)! Fara explicatii la transferuri de peste 10k euro. Card debit in eur sau usd atasat contului. Internet banking.

Suntem 2 avocati cu experienta comerciala, lucram de 3 ani cu Loyal Bank St.Vincent, iar de 4 ani avem experienta in:

- infiintare companii Offshore in paradisuri fiscale, Belize si Delaware-USA, plus alte 20 jurisdictii (Cipru, Insulele Marshall, Seychelles, Wyoming etc) cu anumite taxe. Noi recomandam Belize si Delaware;
- deschidem conturi bancare Offshore in insula Saint Vincent and the Grenadines pentru companii sau pentru persoane fizice;

Asiguram consiliere inainte si dupa infiintarea firmei in mod gratuit prin telefon, e-mail sau fata in fata.

Ofertele de pret se trimit pe e-mail abia dupa ce lamurim toate aspectele legate de noua companie sau noul cont infiintat/a.

Ia uite frate ce-a mai inventat fiscu' smile.gif. Te face sa te dai singur in gat pe ceva forum smile.gif.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 30 2012, 02:07 PM
Mesaj #33

Guests

Avantaje:

1a. Legal 100%!

Si contra?..

+Quote Post
Vizitator_Nice Guy.
mesaj Sep 30 2012, 04:20 PM
Mesaj #34

Guests

Chiar fiscul a inventat paradisul fiscal. Daca nu aveam un asa fisc nu mai existau asemenea firme. Convine cuiva sa plateasca statului 16% din ce castiga plus impozit pe dividente? Nu sunt adeptul offshorului dar incepe sa fie din ce in ce mai greu sa fii loial statului cand vezi ca nimic nu ti se intoarce. Ba dimpotriva!

+Quote Post
Vizitator_KylieS.
mesaj Oct 2 2012, 12:55 PM
Mesaj #35

Guests

Avantaje:

1a. Legal 100%!

+Quote Post
Vizitator_KylieS.
mesaj Oct 2 2012, 12:56 PM
Mesaj #36

Guests

Buna ziua,

un site, pt mai multe informatii, aveti?
Multumesc

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 2 2012, 07:21 PM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (KylieS @ Oct 2 2012, 12:56 PM) *
Buna ziua,

un site, pt mai multe informatii, aveti?
Multumesc

Buna seara,

Ultima oara cand am lasat numele sitului, mi-a fost sters si postul. Dar, aveti o adresa de e-mail unde puteti intreba tot ce va trece prin cap si veti primi si raspuns. Aveti certitudinea ca va oferim orice fel de sfat legal si inainte si dupa constituirea Offshorului. Va asiguram ca avem printre cele mai mici preturi din Romania fiindca nu sunt intermediari la mijloc, noi ne ocupam de toate actele!

+Quote Post
Vizitator_companie.offshore@yahoo.com.
mesaj Oct 5 2012, 07:02 PM
Mesaj #38

Guests

In urma intrebarilor primite pe e-mail sau PM precizam urmatoarele:

1. DA, este LEGAL sa detii o companie care se supune normelor de jurisdictiei offshore. Altfel postul acesta era sters de mult.
2. Offshore se adreseaza doar Persoanelor Juridice ce detin deja o S.R.L, P.F.A, I.I, A.F sau o S.A in Romania sau Republica Moldova, indiferent de Cifra de Afaceri; se poate si fara dar suportati consecintele.
3. TOATE conturile bancare deschise cu ajutorul nostru se supun semnaturii, fara indoiala si echivoc, titularului (se predau bancii specimene de semnatura). Noi doar avansam bancii actele necesare deschiderii contului.
Cine este familiarizat cu astfel de *obiceiuri* cunoaste ca orice banking online SERIOS vine cu un ¨token¨ (generator de pin-uri) unic, detinut DOAR de titular. Accesul la cont este 100% SIGUR. Revin cu detalii daca se cer.
4. ¨Asiguram consiliere¨ inseamna ca raspundem prompt, la subiect oricui este interesat sa deschida o astfel de afacere. Consideram ca toti clientii nostri sunt intelingenti si NU au nevoie To Do List in privinta evaziunii.
5. Telefon pentru informatii, raspunsuri si indrumari: 0724/4*******. Mihai sau Mihail, depinde pe care ne nimeriti disponibil (nu este o gluma, ne-am nimerit amandoi cu acelasi nume).

Va multumim!

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Oct 5 2012, 07:22 PM
Mesaj #39

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (companie.offshore@yahoo.com @ Oct 5 2012, 08:02 PM) *
5. Telefon pentru informatii, raspunsuri si indrumari: 0724/4*******. Mihai sau Mihail, depinde pe care ne nimeriti disponibil (nu este o gluma, ne-am nimerit amandoi cu acelasi nume).

Va multumim!

Nu-ti mai fa reclama.

+Quote Post
Vizitator_del.
mesaj Oct 24 2012, 05:12 PM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (ioana_fintescu @ Oct 26 2010, 01:28 PM) *
ca si contabil am recomandat la mai multi clienti firma asta, din cate stiam evedex nu percepea sume suplimentare pentru deschiderea de conturi.. mie una nu mi-au cerut si deja le-am format o clientela fidela. ma rog, ideea e ca dupa ce am studiat cateva luni piata, tot Delaware ramane cea mai buna alegere din punct de vedere a costurilor si eficientei. Ce ne facem insa cu imposibilitatea deducerii Tva?

Stii care sunt impozitelein Delaware?
Stiu ca impozitul forfetar pentru statul Delaware este de 250$/an, dar despre impozitele carte IRS stie cineva cum se platesc si care este procentul?

+Quote Post
Vizitator_RaduC.
mesaj Feb 2 2013, 10:01 AM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (droid04 @ Feb 4 2010, 08:04 AM) *
Salut baieti!

Firmele de offshore au si avantaje dar si dezavantaje. In functie de tipul de activitate pe care o aveti pot exista si alte solutii de "optimizare fiscala" - perfect legale desigur. Si ca sa vezi, pot sa si ajut persoanele interesate deoarece am o firma care poate deschide societati atat onshore cat si offshore peste tot in UE si in alte locuri interesante din lume smile.gif
//.

Salut!
Lasa-mi niste date de contact daca inca te mai ocupi de domeniul asta pt ca sunt f interesat.

Merci

+Quote Post
Vizitator_B56Dmz.
mesaj Feb 21 2013, 08:03 AM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (del @ Oct 24 2012, 05:12 PM) *
Stii care sunt impozitelein Delaware?
Stiu ca impozitul forfetar pentru statul Delaware este de 250$/an, dar despre impozitele carte IRS stie cineva cum se platesc si care este procentul?

In conditiile in care esti nerezident si nu obtii venituri acolo, nu vei plati taxe federale. Situatia se schimba radical daca te gandesti sa faci afaceri in interiorul SUA, caz in care vei plati impozite chiar mai mari decat in Romania.. Sugestia mea este sa infiintez firma cu un singur asociat, eventual sa ceri asociat ascuns-nominal, si sa nu te complici cu inregistrarea fiscala acolo

+Quote Post
Vizitator_RoSTeFF.
mesaj Oct 14 2013, 12:29 PM
Mesaj #43

Guests

Pe mine m-ar interesa sa infiintez in Ro o firma ( tip SRL) cu asociat si administrator o firma offshore. Din cate am inteles de la registrul comertului acest lucru este posibil, doar ca imi trebuie foarte multe acte din partea firmei offshore..iar site-urile de afara, care infiinteaza companii offshore la tarife mult mai rezonabile decat consultantii din Ro nu imi pot oferi toata documentatia..ei nu par sa inteleaga despre ce este vorba. Cu firme de profil din Romania m-am lamurit, nu sunt decat niste escroci. Am incercat deja cu o firma din Brasov, Netfinanciar , care pentru 450 de euro imi ofereau o firma gata infiintata despre care am aflat ulterior la ORC ca nu imi folosesc la nimic! "actele" erau completate in fata mea peste exemplarele originale, nu erau veridice fiind evident pentru toata lumea ca sunt modificate si pline de stersaturi.
In concluzie:
Imi puteti recomanda o firma serioasa / avocat din afara cu care ati lucrat deja?
A mai infiintat cineva un SRL cu asociat si administrator o firma offshore?
Multumesc

+Quote Post
Vizitator_maria_andronic32.
mesaj Dec 20 2013, 07:14 PM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (RoSTeFF @ Oct 14 2013, 12:29 PM) *
Pe mine m-ar interesa sa infiintez in Ro o firma ( tip SRL) cu asociat si administrator o firma offshore. Din cate am inteles de la registrul comertului acest lucru este posibil, doar ca imi trebuie foarte multe acte din partea firmei offshore..iar site-urile de afara, care infiinteaza companii offshore la tarife mult mai rezonabile decat consultantii din Ro nu imi pot oferi toata documentatia..ei nu par sa inteleaga despre ce este vorba. Cu firme de profil din Romania m-am lamurit, nu sunt decat niste escroci. Am incercat deja cu o firma din Brasov, Netfinanciar , care pentru 450 de euro imi ofereau o firma gata infiintata despre care am aflat ulterior la ORC ca nu imi folosesc la nimic! "actele" erau completate in fata mea peste exemplarele originale, nu erau veridice fiind evident pentru toata lumea ca sunt modificate si pline de stersaturi.
In concluzie:
Imi puteti recomanda o firma serioasa / avocat din afara cu care ati lucrat deja?
A mai infiintat cineva un SRL cu asociat si administrator o firma offshore?
Multumesc

Am facut acelasi lucru ca si tine. Firma offshore am infiintat-o cu Inc.Plan (USA). Au si un angajat aici care lucreaza pentru ei. Toate actele au apostila Haga, nu am avut probleme cu scarbele de la administratie din punctul asta de vedere.

+Quote Post
Vizitator_Radu_t23.
mesaj Oct 22 2014, 09:01 AM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (maria_andronic32 @ Dec 20 2013, 07:14 PM) *
Am facut acelasi lucru ca si tine. Firma offshore am infiintat-o cu Inc.Plan (USA). Au si un angajat aici care lucreaza pentru ei. Toate actele au apostila Haga, nu am avut probleme cu scarbele de la administratie din punctul asta de vedere.

Inc Plan nu ma ajuta cu deschiderea conturilor bancar, iar pt o firma din Delaware asta chiar este o problema vad. Firma o faci simplu si ieftin, dar cum ai deschis contul bancar? multumesc anticipat

+Quote Post
Vizitator_ce haihureala.
mesaj Apr 9 2015, 10:24 AM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (ioana_fintescu @ Oct 26 2010, 01:28 PM) *
ca si contabil am recomandat la mai multi clienti firma asta, din cate stiam evedex nu percepea sume suplimentare pentru deschiderea de conturi.. mie una nu mi-au cerut si deja le-am format o clientela fidela. ma rog, ideea e ca dupa ce am studiat cateva luni piata, tot Delaware ramane cea mai buna alegere din punct de vedere a costurilor si eficientei. Ce ne facem insa cu imposibilitatea deducerii Tva?

suna a reclama evedex...simpla cautare cu gugalau si gasesti asta ... nu va mai imbulziti cu recomandarile ca intram la banuieli

+Quote Post
cetateanul tzepu...
mesaj Dec 10 2016, 12:18 AM
Mesaj #47

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 10-December 16
Utilizatorul numarul: 35 095

Nu incercati sa va faceti prin DemaPartners, Florin Manescu de acolo e un mare tzepar, m-au dus cu zaharelul 6 luni si nu mi-au mai dat nici un ban inapoi!

+Quote Post
Vizitator_Popirtaru.
mesaj Sep 18 2017, 08:44 AM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (cetateanul tzepuit @ Dec 10 2016, 12:18 AM) *
Nu incercati sa va faceti prin DemaPartners, Florin Manescu de acolo e un mare tzepar, m-au dus cu zaharelul 6 luni si nu mi-au mai dat nici un ban inapoi!

Buna ziua, v-as ruga datele dvs de contact si eu am patit acelasi lucru cu dema partners dupa 4 luni de la plata am primit niste acte incomplete de la dansul si nici pana acum nu mi-au deschis contul bancar desi am platit tot. poate impreuna putem face un demers legal sa recuperam banii

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th December 2019 - 09:29 AM