IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Vizitator_Altu.
mesaj Apr 19 2012, 12:25 PM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (futuris-stik @ Apr 19 2012, 12:16 PM) *
cica teoretic ar mai fi o solutie, pentru disolutie :

sa ne infiltram doojdamileoane in toate breslele partidului unic, si sa-i mai diluam un pic !
asa cum s-au insurubat ei in partidele istorice, intram si noi in ei...totzi odata smile.gif
cum ar fi ?!?
ne facem apoi bresle, din interior, miscari cu ''trup si chip'' dry.gif de toate nuantele kurcubeaului si gata, in 2 -3 ani n-o sa mai stie nici ei cine cu cine, hora noastra va fi mai mare, cotonogeala la liber !

ne bagam cu totzii rolleyes.gif ??

Doar teoretic, ca nu ne primesc ei. sad.gif
Poate doar pe la Domnu' Dan sau pe la Vadim, la restul trebuie sa-ti verifice dosarul la cadre sau sa ai pedigree sau si mai bine sa te recomande o persoana de incredere. Ce crezi ca mai e ca in anii '90?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Creedence Clearwater Revival.
mesaj Apr 19 2012, 12:41 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Altu @ Apr 19 2012, 12:25 PM) *
Doar teoretic, ca nu ne primesc ei. sad.gif
Poate doar pe la Domnu' Dan sau pe la Vadim, la restul trebuie sa-ti verifice dosarul la cadre sau sa ai pedigree sau si mai bine sa te recomande o persoana de incredere. Ce crezi ca mai e ca in anii '90?

exact !!! daca intram toti la un singur partid, la DD, acolo-s mai putini veterani securici, putem sa castigam parlamentarele, apoi facem asanarea din interior, pas cu pas, vot simplu de membru cotizant...avem exemplul lui Base care i-a subtilizat partidul lui Roman
teoretic se poate rolleyes.gif
(si fara traseisti...raman toti in opozitie for ever)

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Apr 20 2012, 12:13 AM
Mesaj #63

Guests

În acest moment, în ciuda tuturor acuzațiilor venite de la vulpile pentru care strugurii sunt acri- PNL-ul este partidul cu cea mai bună ”imagine” din formațiunile politice românești. La această imagine contribuie și performanța de excepție a guvernării Tăriceanu- în care nivelul de trai a crescut, orice ar spune cârcotașii făcută în contra președintelui României- care a fost una din cele mai puternice frâne în calea unui echilibru în DA- precum și greșelile catastrofale ale unei guvernări Boc mai lungă cu 4 ani decât ar fi fost normală. Vrăjelile de genul ”Noi am salvat România” lansate de Băsescu-Boc nu mai merg decât la extrem de puțină populație. Marea majoritate- de la patronii din IMM-uri și până la bugetari- se uită cu jind după banii pierduți prin legi tâmpite (impozitul forfetar) sau furați de-a dreptul prin ordonanțele din 2010 pe sistemul de ”așa vrea mușchii mei”. Indiferent de prestația guvernului Ungureanu- care este infinit mai decentă decât circăria din guvernarea Boc- imaginea PD-L este lipită de prostia lui Boc, de poșetele și țopismul dnei. Udrea, de aruncarea dlui. Preda din partid și de o suită de alte greșeli enervante chiar și pentru un partid de preșcolari.
PNL-ul de astăzi este un PNL modern, adaptat la realitățile concrete din România. De-aici și alianța cu PSD-ul- în cadrul USL. Astfel de alianțe au existat și la țări mai cu ștaif- cum ar fi Germania- unde o astfel de alianță a dus Germania la prosperitatea de acum.
Lăsând PSD-ului rezolvarea problemelor sociale, PNL-ul va trebui să se concentreze pe:
-stimularea activității celor care lucrează și vor să lucreze- fie ei intelectuali sau pur și simplu oameni care văd o afacere. Atunci când am 3 slujbe în loc de una sau când îmi investesc banii în ceva în care cred- și care aduce profit- e normal ca statul să mă sprijine- nu să mă jecmănească. În acest sens, reducerea contribuției CAS și CASS la acea colectată de la principalul angajator- și impozitarea restului de venituri cu 16% ar fi o măsură de bun simț. La fel cum ar fi și reducerea CAS-la angajator și scăderea TVA.
-focusarea viitorului României pe educație și cercetare. Atunci când nu vom mai avea nimic de pierdut- vom putea produce- chiar pe bandă rulantă- absolvenți bine pregătiți- care nu numai să-și găsească un loc de muncă în Europa dar să și aducă studenți din Europa la noi- așa ca în anii 80. E cea mai simplă , eficientă și liberală investiție- care trebuie corelată- tot în spirit liberal- cu creșterea științei de carte pentru toată populația României. Alfabetizarea ar trebui să fie una din prioritățile guvernării USL și să includă și alfabetizarea funcțională și informațională.
-o politică decentă externă- fără exhibiționisme și fără băsisme. România trebuie să fie într-un mod hotărât un stat neutru. Prezența noastră în Afganistan și pe alte teatre de luptă care nu sunt ale noastre- este absurdă și costisitoare. Și totalmente ineficientă- așa cum s-a văzut în Irak- unde am primit calde strângeri de mână în timp ce companiile americane au luat toate contractele.
-renunțarea la vânătoarea de vrăjitoare denumită corupție și trecerea unei legi a lobby-ului care să acopere toate aspectele sensibile. Renunțarea la ANI și la DNA- odată cu dezvoltarea unui organism serios de urmărire a corupției la un nivel sistemic- și nu la ordine telefonice.
- o politică coerentă și pragmatică de federalizare a României - exemplele Germaniei și Spaniei sunt cele mai concludente.
-modificarea Constituției către o republică strict parlamentară în care șeful statului să aibă atribute onorifice și să fie desemnat de către Parlament. O hartă suficient de interesantă- din L Histoire- arată că marea majoritate a țărilor care-și aleg direct președinți sunt ciurucuri de genul statelor baltice sau a Poloniei. Statele civilizate- cum ar fi Germania - fac acest lucru și o duc foarte bine.
PNL-ul trebuie să lămurească lumea că comunismul a dispărut pe 22 decembrie 1989 iar bau-bau-ul comunist vânturat de găști de agitatori n-are decât rolul de a transforma în jenanți niște oameni de treabă. Pe de altă parte, tot PNL-ul împreună cu PSD-ul trebuie să pună bazele unui capitalism social- care să promoveze libera inițiativă fără a-i uita pe cei care nu mai pot, urmărind ca țel final după 4 ani de guvernare USL- creșterea nivelului de viață real cu cel puțin 20%.
Dacă USl câștigă alegerile- cum e și normal- și dacă dl.Băsescu nu demisionează- cum a promis- PNL se va trezi suspendat într-un limb până la alegerile prezidențiale din 2014. În acest limb, PNL trebuie să ia în Guvernare ministerele care pot oferi demonstrarea eficienței- respectiv Educația, Externele, Administrația Publică. De asemenea, PNL trebuie să se gândească dacă, în perspectiva modificării Constituției (care sperăm că va fi realizată în primul an de mandat USL- către o republică parlamentară) mai are sens să propună un candidat propriu la prezidențiale- și nu ar fi oportun să găsească împreună cu PSD-ul un simbol - cum ar fi, de exemplu Ana Blandiana sau, de ce nu- Mircea Cărtărescu- pentru o președenție de bun augur.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 20 2012, 06:39 AM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (Creedence Clearwater Revival @ Apr 19 2012, 12:41 PM) *
exact !!! daca intram toti la un singur partid, la DD, acolo-s mai putini veterani securici, putem sa castigam parlamentarele, apoi facem asanarea din interior, pas cu pas, vot simplu de membru cotizant...avem exemplul lui Base care i-a subtilizat partidul lui Roman
teoretic se poate rolleyes.gif
(si fara traseisti sau cei cu cazier de orice fel...raman toti in opozitie for ever)

....ce s-au speriat frate cand zic DD biggrin.gif
bine, atunci hai toti la PRM wink.gif
...sau acolo unde primesc vre-o cateva milioane de alegatori majori
ziceti voi un partid, sau faceti unul !
votul vostru poate re-construi orice partid ( de parca nu toti romanache ajunsi pe podium nu uita imediat de unde au plecat - lol...ori dictatura luminata, ori capitalism de cumetrie - voi alegeti), pentruca:
................................................................................
..............

cica (unii)statul comunist a furat unora tot ce au strans intr-o viata - ba i-au si ascuns pe la canal sau prin delta, la stuf...ca sa nu alieneze restul populatiei muncitoresti fericite de zorii cei noi
buuuuuuuuuuun...
apoi, dupa '89, tot statul (adica unii), au ''privatizat'' tot ce se putea, activele adica - multe din ele fiind chiar cele furate de la ''puscariasii politici'', si le-au impartit tot lor pe te miri ce ... apoi le-au revandut
buuuuuuuuuuun...
asta in timp ce ''puscariasii'' umblau prin tribunale tocindu-si sanatatea si pensiile amarate, luptandu-se cu judecatori (aceeasi comunisti) sa-si recapete proprietatile.
vine nenea Felix cu o lege si-i ajuta pe toti : politrucii cumpara pe nimic casele nationalizate din Primaverii si restul tarii (vezi porumboii judeteni)...in timp ce ''puscariasii'' mor unul cate unul de inima rea...
stai sa vezi:
cica vine un nene, in preajma alegerilor, dupa 22 de ani !!! si se jura (curajos!!!) ca n-are !!! :
nici bani de la buget
nici actiuni ale statului hotoman
nici restituiri in natura - sufiicienteeee pe rol...
nici retrocedari de la BOR catre BC - arhisuficienteee...in arhive...
dar .... se scuza....
ce ce ce ???
se scuza curajos !!! - nu e tare ?!?
totusi Stalin nu s-a scuzat...ai nostri...eh...vorba dulce...multi prosti duce...''ce baiat cumsecade maica"...
...........

ca si cum la Sectia Financiara, incepem sa ne scuzam si noi...
sau cand e sa platim cosul la market, ne scuzam...
sau dupa ce-ti fac tzie praf masina in intersectie, ma scuz...ca n-am asigurare si nici bani...nici carnet...nici nu era a mea...scuze!...n-am
...............
pe scurt :
au furat, au revandut, fura din nou, revand...apoi se scuza...evident la modul cel mai intelectual si delicat cu putinta !
nu suntem idioti toti ???
nu trebuie sa dam cu ei ''de pamant'' - afara din politica si administratie ???

M-am hoatarat :
vin la vot
votez Vadim !!!
varza sa faca cu ei in Parlament, eu am nevoie de el acolo !!!
daca tot intram in kk, macar sa intram pana peste cap
sau poate chiar reusim sa intre doar ei, mai stii ???
.....
hai Vadim, vino tata si inchide frontierele, nationalizeaza tot, da case gratis la tot amarasteanu, serviciu obligatoriu, energie gratis, baga la ''facultate'' toti evazionistii, sau gratiaza-i pe toti daca promit ca nu mai fac, dar mai ales nu lasa pe niciunul dintre ''ei''sa scape fara binefacerile comunismului multilateral implementat

si ... lasa-ma apoi sa cer si eu azil linistit in Australia, ca m-am saturat de Europa marxista condusa de la Bruxelles de toti poponarii Imparatiei laugh.gif
..........
in rest, de bine va doresc, de parca n-ar fi si alte subiecte interesante si colorate!
toata ziua campanie, campanie...bleah!
Cu MRU mereu inainte, ca inainte era mai bine !
(tot primesc scrisorele de la fostii lui colegi care se plangeau ca era cam stalinist - utecist in liceu...vorbe...)

(ps...Baselu abia asteapta sa emigram toti...are pe cine sa aduca populatie dominanta in tarisoara, nu credeti?!?...multora deja le-a vandut cate juma de judet cu tot cu active...vezi Prahova...si noii sai cetateni ''romani''...mai vorbim...)
6 - 7 milioane de membrii intr-un (alt) partid...cum suna ??? - ar mai avea vre-o sansa feseneii (USL&PDL)?!?

+Quote Post
Vizitator_doi ochi albastri (c...lui Dobri.
mesaj Apr 20 2012, 07:35 AM
Mesaj #65

Guests

A mai migrat un securist. Multi securisti / se leganau / pe un partid de ... / si fiindca ea / nu se rupea / au mai chemat un sexcurist.
Tocmai il aud pe Crin justificand migratia politica a ultimului karnat pedelist care tre' recuperat de Sistem pe care vrea s-o elimine prin lege smile.gif.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 20 2012, 08:18 AM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (doi ochi albastri (c...lui Dobri @ Apr 20 2012, 07:35 AM) *
A mai migrat un securist. Multi securisti / se leganau / pe un partid de ... / si fiindca ea / nu se rupea / au mai chemat un sexcurist.
Tocmai il aud pe Crin justificand migratia politica a ultimului karnat pedelist care tre' recuperat de Sistem pe care vrea s-o elimine prin lege smile.gif.

privita dinafara, Romania e un roman de fictiune, nu poti sa crezi ca e adevarat ce citesti zilnic doar pe HotNews...
da dependenta si nu face bine nici la cerebel nici la inimioara...
intr-o zi am sa renunt... dar dupa vot wink.gif ...fac o ultima incercare sa-i schimb pe ''ei'' cu noi - cei fara cazier...

va astept cu idei, eu deocamdata am un nou ''idol'' : Vadim laugh.gif

(ps la alegeri cand o s-apara galetzile verzi...boschi o sa cread c-au scapat de portocalii...nu e tare?!?...
''vin unii maica...verzii...care ne scapa si de rosii si de portocalii, o sa fie bine ''
...ma-ntreb, basmul asta are marca lazaroiu ?? dry.gif

+Quote Post
mesaj Apr 20 2012, 11:57 AM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (doi ochi albastri (c...lui Dobri @ Apr 20 2012, 07:35 AM) *

Interesant. Când respectivii prestau în partidul dlui. Boc erau niște oameni de ispravă, onești, pâinea țării, fala provinciei, mândria Ardealului. Cum pleacă- cum devin securiști. O să aflăm că vicepreședinții PD-Liști plecați cine știe ce fapte groaznice făcuseră dar dl.Boc pentru că așa e el de treabă i-a acceptat ca vicepreședinți...

+Quote Post
Vizitator_barca pe vauri.
mesaj Apr 20 2012, 12:10 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 20 2012, 11:57 AM) *
Interesant. Când respectivii prestau în partidul dlui. Boc erau niște oameni de ispravă, onești, pâinea țării, fala provinciei, mândria Ardealului. Cum pleacă- cum devin securiști. O să aflăm că vicepreședinții PD-Liști plecați cine știe ce fapte groaznice făcuseră dar dl.Boc pentru că așa e el de treabă i-a acceptat ca vicepreședinți...

Interesant e ca precizezi ca securistii erau de isprava cand prestau pentru Boc smile.gif, daca bine tin minte, soldatrollule, ii atacai cu apelativul de securist din toate pozitiile smile.gif si acum...vai, fiindca au trecut in tabara pesedista.... Percepi umorul involuntar care te insoteste?

+Quote Post
Vizitator_Valuri pe barca.
mesaj Apr 20 2012, 12:16 PM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (barca pe vauri @ Apr 20 2012, 12:10 PM) *
Interesant e ca precizezi ca securistii erau de isprava cand prestau pentru Boc smile.gif, daca bine tin minte, soldatrollule, ii atacai cu apelativul de securist din toate pozitiile smile.gif si acum...vai, fiindca au trecut in tabara pesedista.... Percepi umorul involuntar care te insoteste?

Nici n-a cantat cocoshu' de 3 ori si...stupizaaaa, un securist liberal s-a mutat la securistii uneperisti. Nu-i incredibil? Echilibru, nene. Santaju' si migratia.

+Quote Post
mesaj Apr 20 2012, 12:40 PM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (barca pe vauri @ Apr 20 2012, 12:10 PM) *

Barco, iei apă. Adică faci glu, glu și nu prea pricepi nimica. Evident că niște securiști de ispravă lucrau pentru un securel de ispravă- că nu eu mi-am făcut poză în armată în manta de securel- parol ?

+Quote Post
mesaj Apr 20 2012, 12:44 PM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (Valuri pe barca @ Apr 20 2012, 12:16 PM) *
Nici n-a cantat cocoshu' de 3 ori si...stupizaaaa, un securist liberal s-a mutat la securistii uneperisti. Nu-i incredibil? Echilibru, nene. Santaju' si migratia.

Jenant și plictisitor. Exact așa cum a fost și trecerea lui Diaconescu la UNPR. Au constatat unii PD-lei că de fapt ei erau niște liberali mascați- dar probabil că tocmai datorită aurei distribuită uniform de ciorapii ardelenești ai dlui. Boc nu s-au prins de treaba asta vreo 4...8 ani. Ideea de bază e - cu cât mai mulți, cu atât mai bine. Pentru că vorba lu Prigoană despre Preda- ”eu i-am plătit scena, eu i-am acoperit costurile de campanie- el doar a venit și-a vorbit la microfon”. Păi să nu le urezi traseiștilor politici din partidul tău să le moară la intrare sau ieșire ?

+Quote Post
Vizitator_alex.
mesaj Apr 20 2012, 07:33 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 20 2012, 12:13 AM) *
În acest moment, în ciuda tuturor acuzațiilor venite de la vulpile pentru care strugurii sunt acri- PNL-ul este partidul cu cea mai bună ”imagine” din formațiunile politice românești. La această imagine contribuie și performanța de excepție a guvernării Tăriceanu- în care nivelul de trai a crescut, orice ar spune cârcotașii făcută în contra președintelui României- care a fost una din cele mai puternice frâne în calea unui echilibru în DA- precum și greșelile catastrofale ale unei guvernări Boc mai lungă cu 4 ani decât ar fi fost normală. Vrăjelile de genul ”Noi am salvat România” lansate de Băsescu-Boc nu mai merg decât la extrem de puțină populație. Marea majoritate- de la patronii din IMM-uri și până la bugetari- se uită cu jind după banii pierduți prin legi tâmpite (impozitul forfetar) sau furați de-a dreptul prin ordonanțele din 2010 pe sistemul de ”așa vrea mușchii mei”. Indiferent de prestația guvernului Ungureanu- care este infinit mai decentă decât circăria din guvernarea Boc- imaginea PD-L este lipită de prostia lui Boc, de poșetele și țopismul dnei. Udrea, de aruncarea dlui. Preda din partid și de o suită de alte greșeli enervante chiar și pentru un partid de preșcolari.
PNL-ul de astăzi este un PNL modern, adaptat la realitățile concrete din România. De-aici și alianța cu PSD-ul- în cadrul USL. Astfel de alianțe au existat și la țări mai cu ștaif- cum ar fi Germania- unde o astfel de alianță a dus Germania la prosperitatea de acum.
Lăsând PSD-ului rezolvarea problemelor sociale, PNL-ul va trebui să se concentreze pe:
-stimularea activității celor care lucrează și vor să lucreze- fie ei intelectuali sau pur și simplu oameni care văd o afacere. Atunci când am 3 slujbe în loc de una sau când îmi investesc banii în ceva în care cred- și care aduce profit- e normal ca statul să mă sprijine- nu să mă jecmănească. În acest sens, reducerea contribuției CAS și CASS la acea colectată de la principalul angajator- și impozitarea restului de venituri cu 16% ar fi o măsură de bun simț. La fel cum ar fi și reducerea CAS-la angajator și scăderea TVA.
-focusarea viitorului României pe educație și cercetare. Atunci când nu vom mai avea nimic de pierdut- vom putea produce- chiar pe bandă rulantă- absolvenți bine pregătiți- care nu numai să-și găsească un loc de muncă în Europa dar să și aducă studenți din Europa la noi- așa ca în anii 80. E cea mai simplă , eficientă și liberală investiție- care trebuie corelată- tot în spirit liberal- cu creșterea științei de carte pentru toată populația României. Alfabetizarea ar trebui să fie una din prioritățile guvernării USL și să includă și alfabetizarea funcțională și informațională.
-o politică decentă externă- fără exhibiționisme și fără băsisme. România trebuie să fie într-un mod hotărât un stat neutru. Prezența noastră în Afganistan și pe alte teatre de luptă care nu sunt ale noastre- este absurdă și costisitoare. Și totalmente ineficientă- așa cum s-a văzut în Irak- unde am primit calde strângeri de mână în timp ce companiile americane au luat toate contractele.
-renunțarea la vânătoarea de vrăjitoare denumită corupție și trecerea unei legi a lobby-ului care să acopere toate aspectele sensibile. Renunțarea la ANI și la DNA- odată cu dezvoltarea unui organism serios de urmărire a corupției la un nivel sistemic- și nu la ordine telefonice.
- o politică coerentă și pragmatică de federalizare a României - exemplele Germaniei și Spaniei sunt cele mai concludente.
-modificarea Constituției către o republică strict parlamentară în care șeful statului să aibă atribute onorifice și să fie desemnat de către Parlament. O hartă suficient de interesantă- din L Histoire- arată că marea majoritate a țărilor care-și aleg direct președinți sunt ciurucuri de genul statelor baltice sau a Poloniei. Statele civilizate- cum ar fi Germania - fac acest lucru și o duc foarte bine.
PNL-ul trebuie să lămurească lumea că comunismul a dispărut pe 22 decembrie 1989 iar bau-bau-ul comunist vânturat de găști de agitatori n-are decât rolul de a transforma în jenanți niște oameni de treabă. Pe de altă parte, tot PNL-ul împreună cu PSD-ul trebuie să pună bazele unui capitalism social- care să promoveze libera inițiativă fără a-i uita pe cei care nu mai pot, urmărind ca țel final după 4 ani de guvernare USL- creșterea nivelului de viață real cu cel puțin 20%.
Dacă USl câștigă alegerile- cum e și normal- și dacă dl.Băsescu nu demisionează- cum a promis- PNL se va trezi suspendat într-un limb până la alegerile prezidențiale din 2014. În acest limb, PNL trebuie să ia în Guvernare ministerele care pot oferi demonstrarea eficienței- respectiv Educația, Externele, Administrația Publică. De asemenea, PNL trebuie să se gândească dacă, în perspectiva modificării Constituției (care sperăm că va fi realizată în primul an de mandat USL- către o republică parlamentară) mai are sens să propună un candidat propriu la prezidențiale- și nu ar fi oportun să găsească împreună cu PSD-ul un simbol - cum ar fi, de exemplu Ana Blandiana sau, de ce nu- Mircea Cărtărescu- pentru o președenție de bun augur.

Neuroane' tragi nadejde degeaba, Tariceanu e in grupul masonilor care s-au intarit prin venirea lui Frunzaverde, acuma sunt toti uniti contra lui Basescu dar dupa sa te tii ce lupte vor fi intre ei
Nu te poti astepta la ceva bun ptr. Romania de la acesti masioni, doar dasca nu esti si d-ta vreun politruc si speri la vreo functie pe undeva contra propagandei care o faci pe forumul asta

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 20 2012, 08:13 PM
Mesaj #73

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Incearca cu fonturi mai mici sau egale cu 2, sigur nu o sa mai sterg postarea.

+Quote Post
mesaj Apr 20 2012, 10:38 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (alex @ Apr 20 2012, 07:33 PM) *
Neuroane' tragi nadejde degeaba, Tariceanu e in grupul masonilor care s-au intarit prin venirea lui Frunzaverde, acuma sunt toti uniti contra lui Basescu dar dupa sa te tii ce lupte vor fi intre ei
Nu te poti astepta la ceva bun ptr. Romania de la acesti masioni, doar dasca nu esti si d-ta vreun politruc si speri la vreo functie pe undeva contra propagandei care o faci pe forumul asta

Dle. Alex,

Sunt bucuros că mai văd pe cineva care chiar crede în chestiile alea cu masoni. Dar știți ce ? Prefer să fiu condus de masoni- și să trăiesc bine- decât de boci- și să trăiesc rău. Dl.Tăriceanu putea fi și macac- dacă a adus un nivel de trai mai bun, cinste lui. Eu nu sunt mason- dar nici masochist nu sunt să spun că ne-a salvat țara omorându-i pe locuitori...

+Quote Post
Vizitator_stef.
mesaj Apr 21 2012, 05:17 AM
Mesaj #75

Guests

PNL este dezastrul cel mai mare daca nu punem partidul lui DD. In judetele conduse de PNL sunt cele mai multe infractiuni si asta spune multe. La fel si faptul ca PNL s-a aliat cu turnatorul la Securitate Voiculescu. La fel si faptul ca Antonescu pare scos din minti. Ca este chiulangiul sef in Parlament. Ca minte cu nerusinare. Ca a urlat contra traseismului si acum PNL e principalul partid care strange traseisti.

Sa vorbesti de economie si PNL e ca si cum vorbesti de virginitate cu o prostituata.

+Quote Post
Vizitator_nartip.
mesaj Apr 21 2012, 06:07 AM
Mesaj #76

Guests

-Eu deja convingerea ca -dupa cum se si vede in lume tendinta- popoarele vor fi conduse dupa/cu doctrinele PNL si PSD(social democrate),chiar daca in America sau Anglia au alte denumiri.Istoria a demonstrat ca asa se creeaza valoare prin concurenta si protectie sociala in acelasi timp.Sclavii secolelor trecute nu mai concep sa traiasca precum atunci,iar acolo unde capitalismul are derapari,se autodistruge din interior.Istoria ne pune la indemana situatii ca in America si alte tari,unele unde cu precepte religioase belicoase populatiile sunt mentinute intr'o stare de indobitocire.Insa si acolo 'desrobirea' religiozitatii politice a inceput sa se destrame.Vezi tarile Africii.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 21 2012, 06:48 AM
Mesaj #77

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (stef @ Apr 21 2012, 07:17 AM) *
PNL este dezastrul cel mai mare daca nu punem partidul lui DD.

Fals, datele economice arata ca cea mai grava prabusire economica a avut loc in timpul guvernarii PDL. Iar PPDD inca nu si-a dovedit competenta administrativa la nivel national.

Citeaza
In judetele conduse de PNL sunt cele mai multe infractiuni si asta spune multe.

Fara o analiza comparata cu toate celelalte judete, nu putem judeca daca afirmatia ta e adevarata sau doar o alta minciuna, cum e cea de mai sus.

Citeaza
La fel si faptul ca PNL s-a aliat cu turnatorul la Securitate Voiculescu. La fel si faptul ca Antonescu pare scos din minti.

PNL s-a aliat cu turnatorul la Securitate Voiculescu pentru a scapa Romania de Partidul Ofiterilor de Securitate Ceausisti, care acum formeaza PDL-ul si UNPR-ul. Daca afirmatia mea iti pare indoielnica, ai un link edificator aici. Faptul ca este moralmente obligat sa extirpe din tesutul natiunii tumora canceroasa a mafiei pedelisto-securiste este cel care il scoate din minti pe Antonescu, pentru ca dumnealui ar fi dorit o competitie electorala normala si civilizata, ca in orice tara europeana, adica dreapta versus stanga, PNL contra PSD, nu o mare alianta nationala impotriva unui grup de scelerati criminali, cum sunt PDL-istii. Aceasta alianta PNL- PSD, chit ca este absolut necesara pentru a ingropa definitiv conspiratia criminala anti-nationala numita "PDL+UNPR", nu il face sa se simta prea in largul sau.

Citeaza
Ca este chiulangiul sef in Parlament.

Activitatea unui parlamentar nu se poate compara cu activitatea unui profesor, semnatul condicii de prezenta este de cele mai multe ori irelevant, deoarece toate contactele utile pentru realizarea unor demersuri politice importante au loc in afara institutiei Parlamentului, in relatia directa cu cetatenii interesati.

Citeaza
Ca minte cu nerusinare.

Ai dovezi? Nu, pentru ca ele nu exista.

Citeaza
Ca a urlat contra traseismului si acum PNL e principalul partid care strange traseisti.

Cuvantul "traseism" deriva de la "traseista", care inseamna "prostituata de pe soseaua de centura a Orasului". O prostituata, prin definitie, este o femeie care isi vinde trupul pentru bani. Parlamentarii care trec de la Putere la Opozitie (adica, altfel spus, care renunta la controlul banilor publici) nu pot fi defel suspectati de "prostitutie" politica, ci de idealism, nu? Iata ca nu orice migratie politica inseamna "traseism".

Citeaza
Sa vorbesti de economie si PNL e ca si cum vorbesti de virginitate cu o prostituata.

Corect, de data asta. smile.gif Pentru ca fiecare prostituata a fost candva virgina. Apelul nostalgic la acele vremuri trecute ale inocentzei te-ar putea insa ajuta sa o aduci pe calea pocaintei. rolleyes.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_coshianu di rit scotzaian.
mesaj Apr 21 2012, 12:22 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 21 2012, 06:48 AM) *
Cuvantul "traseism" deriva de la "traseista", care inseamna "prostituata de pe soseaua de centura a Orasului". O prostituata, prin definitie, este o femeie care isi vinde trupul pentru bani. Parlamentarii care trec de la Putere la Opozitie (adica, altfel spus, care renunta la controlul banilor publici) nu pot fi defel suspectati de "prostitutie" politica, ci de idealism, nu? Iata ca nu orice migratie politica inseamna "traseism".

ai baiete da shi ma inirvezi tu ai...cand crideam ca ti-ai pocait, ti-ai facut om, sh nu ma vii cu dumi di doi lei...
tu nu vezi ai, ca ashtia sa pregatesc sa ia iar shiolanu numa iei ?!? nu li pasa shi culoari capata...

...in alt shir di cuvinti...sa bat masonii sluji la englezoi, cu securicii lu basila sluji la amerloci ai...shi atata...
cari sa ramana la muls pi ailantz 4 ani ai...nu mai vorghi prostii ca ma fashi sa ma rad ai...
nishiodata engezoii nu s-au iubit cu amerloshii...sa shtii di la mini...doar asha di ochii lumi ai !
..chit ca basila nu-i mason, da sha tras spate di mossad ai, sa nu-l traga pi sfara amerloshii cumva vriodata ai...

da tu cu shini votiezi ai, mierji la vot macar, / ...anu ista da iara mishi ai...ni vidiem in plas pi urma da ?

+Quote Post
mesaj Apr 21 2012, 12:32 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (stef @ Apr 21 2012, 05:17 AM) *
PNL este dezastrul cel mai mare daca nu punem partidul lui DD. In judetele conduse de PNL sunt cele mai multe infractiuni si asta spune multe. La fel si faptul ca PNL s-a aliat cu turnatorul la Securitate Voiculescu. La fel si faptul ca Antonescu pare scos din minti. Ca este chiulangiul sef in Parlament. Ca minte cu nerusinare. Ca a urlat contra traseismului si acum PNL e principalul partid care strange traseisti.

Da, dle. Stef și albina are miere, euglena e verde și întâmplător pe Voiculescu l-a adus Băse în Coaliție pentru că altfel n-ar fi existat guvernarea DA. În rest, vă urez în mod călduros ca să migrați tot PD-Lul și susținătorii în Mali sau Congo și să trăiți precum vreți dvs. 100 de ani cu Băsescu președinte. Dacă nu mă înșel, oare, prin 2005...2006, Stolo, Stoica, Boureanu și compania nu erau, cum ziceți dvs. „Traseiști” ? În rest, fie ca spectrul Africii să intre în PD-L și mama Africă să vă călăuzească. O șaormă și 2 beri la PD-Liștii pionieri. De-abia aștept să avem și noi o colonie populată de PD-L.

+Quote Post
Vizitator_paradiso national.
mesaj Apr 21 2012, 12:45 PM
Mesaj #80

Guests

plaja curvelor in politica e nemarginita si efervescenta, in continua schimbare

insa transhumanta sexcuristilor se face numai dinspre si inspre bordel, singurul din Ro...

are si un nume, bordelul carevasazica, ghici - PNL care ? cool.gif

+Quote Post
mesaj Apr 21 2012, 07:04 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (paradiso national @ Apr 21 2012, 12:45 PM) *
plaja curvelor in politica e nemarginita si efervescenta, in continua schimbare

insa transhumanta sexcuristilor se face numai dinspre si inspre bordel, singurul din Ro...

are si un nume, bordelul carevasazica, ghici - PNL care ? cool.gif

Vrabia mălai visează, nene. Dacă avea PNL-ul măcar 1 din securiștii PD-L era la conducere și acum, parol. Și hai să fim serioși, cu ce e mai bun dl.Stolojan decât dl.Frunzăverde, ha ? Sau dl.Oprea ? Măcar, ceea ce e de respectat la dl.Frunzăverde- și eu respect acest lucru- este că omul a plecat când partidul domniei sale era pe val. Stolo și jalnicii din PNL au părăsit PNL-ul când îi luase Băse la vrăjeli cu bilețelul mincinos. Și revenind la bilețel- dacă el exista, nu era normal ca PD-Leaua cât a fost la putere să-l dea legitim în DNA pe dl.Tăriceanu ???? A fost așa ceva ???? Dl.Băsescu minte la fel cum bea- adică muuuult....

+Quote Post
Vizitator_Balthazar.
mesaj Apr 21 2012, 08:50 PM
Mesaj #82

Guests

De ce oare ţi-ai ales nickname-ul „Mai mult de un neuron” ? Hai să le luăm la rând ca să-ţi demonstrez că numărul tău de neuroni este subunitar !
1. Performanţa de excepţie a guvernării Tăriceanu = creştere economică (2008) de 8,6% în timp ce deficitul bugetar (2008) de 5,5%. Toată creşterea economică s-a bazat, în principal, pe consum adică pe ceva ce azi este, mâine nu mai este ! La grădiniţă, copiilor li se spune să nu compare niciodată mere cu pere, chiar dacă ambele sunt fructe ! A compara guvernarea Tăriceanu, întro perioadă de boom economic mondial, cu guvernarea Boc, întro perioadă de criză economică mondială, e dovadă clară de lipsă totală de neuroni !
2. Vrăjelile de genul “Noi am salvat România” nu mai merg … = atâta timp cât aceleaşi măsuri le vezi luate de diverse guverne din diverse ţări din UE, în timpul aceleiaşi crize economice (cu procentaje diferite, în funcţie de structura economiei, de datoriile suverane, etc) eu zic că te adresezi celor care nu au chiar niciun neuron !
3. Impozitul forfetar = a fost introdus de cealaltă jumătate din USL (adică PSD) şi a fost retrasă de PDL
4. Prostia lui Boc = vezi punctul 2
5. Poşetele şi ţopismul d-nei Udrea = câte poşete are soţia ta? Dacă are mai multe trebuie să ne luăm de dumneaei? Nu, pentru că le-a cumpărat din banii voştri. Sugerezi cumva că d-na Udrea nu a cumpărat poşetele din banii familiei dumneaei ci din fonduri ministeriale, fonduri europene, şpăgi, etc ? Dacă da – pune dovezile pe masă căci altfel ajungi la închisoare pentru tăinuire şi favorizarea infractorului ! – dacă nu.... !
6. Reducerea CAS şi CASS = ia scrie tu cu mânuţa ta care sunt consecinţele reducerilor propuse de tine asupra bugetului de pensii şi asupra bugetului sănătăţii. Apoi vino cu soluţiile de compensare a pierderilor căci ceea ce propune Băsescu vouă nu vă convine !
7. Impozitarea de 16% = a fost introdusă de PD (la vremea aia !) prin echipa lui Videanu, nu de „experţii PNL”
8. Scăderea TVA = este limpede că va fi scăzut TVA-ul atunci când economia va permite. Până atunci vezi ce va face Italia din august, vezi ce a făcut Croaţia, vezi Franţa, vezi Ungaria !
9. Prezenţa noastră în Irak....= Ministerul Petrolului din Irak a publicat lista finala cu 47 de companii precalificate sa participe la o licitatie pentru drepturi de explorare a 12 perimetre de gaze si petrol, printre acestea figurand si Romgaz. Schimbarea de font este lăsată ca tu să vezi faptul că ştiu să folosesc « copy-paste ».
10. Renunţarea la ANI şi DNA = aici ai dreptate ! Mare dreptate ! Când ajung PNL+PC şi PSD la guvernare trebuie să-i lăsăm să fure nestingheriţi căci sunt cam nevricoşi şi le sare inima !
11. Federalizarea României ? = chiar că nu ai niciun neuron ! Nici măcar unul stingher !
12. Statele civilizate – cum ar fi Germania – Preşedintele este desemnat de Parlament = ceea ce uiţi este că Germania este populată cu nemţi în timp ce România este populată cu români. Mare diferenţă ! În aceeaşi ordine de idei, grupul 322 vrea să-şi numească un preşedinte care să tacă şi să nu spună ceea ce vor să facă comuniştii, agenţii KGB, turnătorii la Securitate ! Şi mai este un lucru: mai uşor manipulezi un Parlament decât un popor !
13. Comunismul a dispărut pe 22 decembrie 1989 = Hitler era mort, 9 mai 1945 este ziua victoriei asupra Germaniei – după mintea ta aliaţii au fost nişte dobitoci că au continuat cu procesele de la Nürnberg căci Partidul Muncitoresc German Național-Socialist nu mai era (murise secretarul său general, nu?), războiul se terminase, deci....aliaţii nu au înţeles că nazismul dispăruse ! Nişte dobitoci (după tine !) ! Pe de altă parte Simon Wiesenthal şi multe grupări de evrei au căutat şi mai caută criminali de război nazişti (membri NSDAP !). Da’ şi ăştia sunt nişte dobitoci (după tine !)
14. Creşterea nivelului de viaţă real, în 4 ani, cu cel puţin 20% cu USL la putere = tu eşti întreg la cap sau ne crezi pe noi ....i ?
15. Vreţi să-l suspendaţi pe Băsescu = în ianuarie aţi hotărât să strângeţi 5.200.000 semnături pentru suspendare. Până acum aţi strâns 110.000 semnături. Mai aveţi 5.090.000 ! Succes !
16. Republică parlamentară = vezi punctul 12

+Quote Post
Sakura
mesaj Apr 21 2012, 09:49 PM
Mesaj #83

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 21 2012, 06:48 AM) *
Fals, datele economice arata ca cea mai grava prabusire economica a avut loc in timpul guvernarii PDL.

Sigur că da. Datele economice din calculele lui Felix probabil. Pentru că REALITATEA (nu mă refer la postul tv) arată cu totul altceva.

+Quote Post
Vizitator_Balthazar.
mesaj Apr 21 2012, 10:04 PM
Mesaj #84

Guests

13. Comunismul a dispărut pe 22 decembrie 1989 = Hitler era mort, 9 mai 1945 este ziua victoriei asupra Germaniei – după mintea ta aliaţii au fost nişte dobitoci că au continuat cu procesele de la Nürnberg căci Partidul Muncitoresc German Național-Socialist nu mai era (murise secretarul său general, nu?), războiul se terminase, deci....aliaţii nu au înţeles că nazismul dispăruse ! Nişte dobitoci (după tine !) ! Pe de altă parte Simon Wiesenthal şi multe grupări de evrei au căutat şi mai caută criminali de război nazişti (membri NSDAP !). Da’ şi ăştia sunt nişte dobitoci (după tine !)

EXEMPLIFICARE:

Centrul Simon Wiesenthal cere Ungariei judecarea unui presupus criminal nazist
de V.M. HotNews.ro
Sâmbătă, 21 aprilie 2012, 22:25 Actualitate | Internaţional

Centrul Simon Wiesenthal a adaugat pe lista sa cu cei mai cautati nazisti un presupus criminal de razboi ungar si cere autoritatilor de la Budapesta aducerea imediata a acestuia in fata justitiei, relateaza AFP.

Laszlo Csatary, in varsta de 95 de ani, fost sef al politiei din Kassa, nordul Ungariei (in prezent, orasul Kosice din Slovacia), a jucat un rol important in deportarea a 15.700 de evrei in lagarul de la Auschwitz in 1944, potrivit raportului anual al Centrului Wiesenthal privind investigarea crimelor naziste, publicat saptamana aceasta.

Laszlo Csatary a emigrat in Canada dupa cel de-Al Doilea Razboi Mondial, dar i-a fost retrasa cetatenia canadiana in 1997, cand trecutul sau a iesit la iveala.

Biroul Procurorului din Budapesta a deschis o ancheta in septembrie 2011. "Biroul colecteaza in prezent date la dosar, dar pana in acest moment nicio audiere a unor posibili suspecti nu a fost efectuata", a declarat vineri Gabriella Skoda, purtatoarea de cuvant a Procuraturii.

Laszlo Csatary locuieste de atunci in Ungaria si este in stare buna de sanatate, potrivit "vanatorului de nazisti" Efraim Zuroff, directorul biroului din Ierusalim al Centrului Simon Wiesenthal.

Acesta l-a localizat in 2006 si pe un alt presupus criminal ungar din perioada nazista, Sandor Kepiro, care ar fi fost implicat in uciderea a 1.000 de civili in regiunea Novi Sad din Serbia, dar care a fost ulterior achitat de catre un tribunal din Budapesta.

Centrul Wiesenthal a dat de urma mai multor presupusi criminali nazisti in cadrul campaniei sale numite "Operatiunea Ultima Sansa", prin care ofera o recompensa de 25.000 de euro pentru orice informatie care va ajuta la capturarea sau condamnarea acelor persoane - astazi cu varste foarte inaintate - care au fost implicate in crimele naziste petrecute in timpul celui de-Al Doilea Razboi Mondial.

Raportul din acest an al Centrului Wiesenthal mai mentioneaza si alti doi presupusi criminali de razboi ucraineni, care traiesc in Canada, potrivit presei israeliene

+Quote Post
Vizitator_Mai mult ca un neuorn.
mesaj Apr 21 2012, 10:41 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (Balthazar @ Apr 21 2012, 10:04 PM) *

EXEMPLIFICARE:

Centrul Simon Wiesenthal cere Ungariei judecarea unui presupus criminal nazist
de V.M. HotNews.ro
Sâmbătă, 21 aprilie 2012, 22:25 Actualitate | Internaţional

Centrul Simon Wiesenthal a adaugat pe lista sa cu cei mai cautati nazisti un presupus criminal de razboi ungar si cere autoritatilor de la Budapesta aducerea imediata a acestuia in fata justitiei, relateaza AFP.

Dle.Bsltazar,ca de obcei, încurci vaca cu vacanța. Că dorul matale de răzbunare -na dispărut- e altă treabă. Totuși, comunismul nu mai există din 22 Decembrie 1989

Laszlo Csatary, in varsta de 95 de ani, fost sef al politiei din Kassa, nordul Ungariei (in prezent, orasul Kosice din Slovacia), a jucat un rol important in deportarea a 15.700 de evrei in lagarul de la Auschwitz in 1944, potrivit raportului anual al Centrului Wiesenthal privind investigarea crimelor naziste, publicat saptamana aceasta.

Laszlo Csatary a emigrat in Canada dupa cel de-Al Doilea Razboi Mondial, dar i-a fost retrasa cetatenia canadiana in 1997, cand trecutul sau a iesit la iveala.

Biroul Procurorului din Budapesta a deschis o ancheta in septembrie 2011. "Biroul colecteaza in prezent date la dosar, dar pana in acest moment nicio audiere a unor posibili suspecti nu a fost efectuata", a declarat vineri Gabriella Skoda, purtatoarea de cuvant a Procuraturii.

Laszlo Csatary locuieste de atunci in Ungaria si este in stare buna de sanatate, potrivit "vanatorului de nazisti" Efraim Zuroff, directorul biroului din Ierusalim al Centrului Simon Wiesenthal.

Acesta l-a localizat in 2006 si pe un alt presupus criminal ungar din perioada nazista, Sandor Kepiro, care ar fi fost implicat in uciderea a 1.000 de civili in regiunea Novi Sad din Serbia, dar care a fost ulterior achitat de catre un tribunal din Budapesta.

Centrul Wiesenthal a dat de urma mai multor presupusi criminali nazisti in cadrul campaniei sale numite "Operatiunea Ultima Sansa", prin care ofera o recompensa de 25.000 de euro pentru orice informatie care va ajuta la capturarea sau condamnarea acelor persoane - astazi cu varste foarte inaintate - care au fost implicate in crimele naziste petrecute in timpul celui de-Al Doilea Razboi Mondial.

Raportul din acest an al Centrului Wiesenthal mai mentioneaza si alti doi presupusi criminali de razboi ucraineni, care traiesc in Canada, potrivit presei israeliene

+Quote Post
mesaj Apr 21 2012, 10:48 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (Balthazar @ Apr 21 2012, 08:50 PM) *
De ce oare ţi-ai ales nickname-ul „Mai mult de un neuron” ? Hai să le luăm la rând ca să-ţi demonstrez că numărul tău de neuroni este subunitar !
1. Performanţa de excepţie a guvernării Tăriceanu = creştere economică (2008) de 8,6% în timp ce deficitul bugetar (2008) de 5,5%. Toată creşterea economică s-a bazat, în principal, pe consum adică pe ceva ce azi este, mâine nu mai este ! La grădiniţă, copiilor li se spune să nu compare niciodată mere cu pere, chiar dacă ambele sunt fructe ! A compara guvernarea Tăriceanu, întro perioadă de boom economic mondial, cu guvernarea Boc, întro perioadă de criză economică mondială, e dovadă clară de lipsă totală de neuroni !
2. Vrăjelile de genul “Noi am salvat România” nu mai merg … = atâta timp cât aceleaşi măsuri le vezi luate de diverse guverne din diverse ţări din UE, în timpul aceleiaşi crize economice (cu procentaje diferite, în funcţie de structura economiei, de datoriile suverane, etc) eu zic că te adresezi celor care nu au chiar niciun neuron !
3. Impozitul forfetar = a fost introdus de cealaltă jumătate din USL (adică PSD) şi a fost retrasă de PDL
4. Prostia lui Boc = vezi punctul 2
5. Poşetele şi ţopismul d-nei Udrea = câte poşete are soţia ta? Dacă are mai multe trebuie să ne luăm de dumneaei? Nu, pentru că le-a cumpărat din banii voştri. Sugerezi cumva că d-na Udrea nu a cumpărat poşetele din banii familiei dumneaei ci din fonduri ministeriale, fonduri europene, şpăgi, etc ? Dacă da – pune dovezile pe masă căci altfel ajungi la închisoare pentru tăinuire şi favorizarea infractorului ! – dacă nu.... !
6. Reducerea CAS şi CASS = ia scrie tu cu mânuţa ta care sunt consecinţele reducerilor propuse de tine asupra bugetului de pensii şi asupra bugetului sănătăţii. Apoi vino cu soluţiile de compensare a pierderilor căci ceea ce propune Băsescu vouă nu vă convine !
7. Impozitarea de 16% = a fost introdusă de PD (la vremea aia !) prin echipa lui Videanu, nu de „experţii PNL”
8. Scăderea TVA = este limpede că va fi scăzut TVA-ul atunci când economia va permite. Până atunci vezi ce va face Italia din august, vezi ce a făcut Croaţia, vezi Franţa, vezi Ungaria !
9. Prezenţa noastră în Irak....= Ministerul Petrolului din Irak a publicat lista finala cu 47 de companii precalificate sa participe la o licitatie pentru drepturi de explorare a 12 perimetre de gaze si petrol, printre acestea figurand si Romgaz. Schimbarea de font este lăsată ca tu să vezi faptul că ştiu să folosesc « copy-paste ».
10. Renunţarea la ANI şi DNA = aici ai dreptate ! Mare dreptate ! Când ajung PNL+PC şi PSD la guvernare trebuie să-i lăsăm să fure nestingheriţi căci sunt cam nevricoşi şi le sare inima !
11. Federalizarea României ? = chiar că nu ai niciun neuron ! Nici măcar unul stingher !
12. Statele civilizate – cum ar fi Germania – Preşedintele este desemnat de Parlament = ceea ce uiţi este că Germania este populată cu nemţi în timp ce România este populată cu români. Mare diferenţă ! În aceeaşi ordine de idei, grupul 322 vrea să-şi numească un preşedinte care să tacă şi să nu spună ceea ce vor să facă comuniştii, agenţii KGB, turnătorii la Securitate ! Şi mai este un lucru: mai uşor manipulezi un Parlament decât un popor !
14. Creşterea nivelului de viaţă real, în 4 ani, cu cel puţin 20% cu USL la putere = tu eşti întreg la cap sau ne crezi pe noi ....i ?
15. Vreţi să-l suspendaţi pe Băsescu = în ianuarie aţi hotărât să strângeţi 5.200.000 semnături pentru suspendare. Până acum aţi strâns 110.000 semnături. Mai aveţi 5.090.000 ! Succes !
16. Republică parlamentară = vezi punctul 12

Dle. Baltazar, mărturisesc că nu te-am citit pentru că timpul meu costă bani și n-am timp de aruncat pe prostii. În esență, repreți propaganda unui om slab de minte- Boc. Realitatea- complet diferită. Pe timpul lui Tăriceanu ne-a mers bine, pe timul lui Boc ne-a mers rău. Nu Tăriceanu a tăiat salarii și pensii aducând în schimb, pe salarii de lux, oameni proști la minte- a se vedea dna. Boghicevici. Nu Tăriceanu a ajuns să fsacă împrumuturi cu condiții nașpa de la FMI și Banca Mondială, nu Tăriceanu uita de la mână până la gură și nu legile date de Tăriceanu pot fi folosite ca cur-papier. Oricum sunt bucuros că dl. Boc nu e singur- mai există oameni asemenea lui .De obicei, în lumea civilizată a României, li se dădea pomană.
În rest, recomand și mai multă luptă inutilă. Nici măcar hemoroizii mei n-ai reușit să-i convingi. Probabil ești un activist spălat la creier de PD-L.

+Quote Post
mesaj Apr 21 2012, 10:49 PM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (Sakura @ Apr 21 2012, 09:49 PM) *
Sigur că da. Datele economice din calculele lui Felix probabil. Pentru că REALITATEA (nu mă refer la postul tv) arată cu totul altceva.

Cum ar fi, de exemplu, că cel mai bine au trăit românii pe timpul lui Tăriceanu.

+Quote Post
Vizitator_Balthazar.
mesaj Apr 22 2012, 12:04 AM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 21 2012, 10:48 PM) *
Dle. Baltazar, mărturisesc că nu te-am citit pentru că timpul meu costă bani și n-am timp de aruncat pe prostii. În esență, repreți propaganda unui om slab de minte- Boc. Realitatea- complet diferită. Pe timpul lui Tăriceanu ne-a mers bine, pe timul lui Boc ne-a mers rău. Nu Tăriceanu a tăiat salarii și pensii aducând în schimb, pe salarii de lux, oameni proști la minte- a se vedea dna. Boghicevici. Nu Tăriceanu a ajuns să fsacă împrumuturi cu condiții nașpa de la FMI și Banca Mondială, nu Tăriceanu uita de la mână până la gură și nu legile date de Tăriceanu pot fi folosite ca cur-papier. Oricum sunt bucuros că dl. Boc nu e singur- mai există oameni asemenea lui .De obicei, în lumea civilizată a României, li se dădea pomană.
În rest, recomand și mai multă luptă inutilă. Nici măcar hemoroizii mei n-ai reușit să-i convingi. Probabil ești un activist spălat la creier de PD-L.

Dacă nu m-ai citit dar mi-ai răspuns dovedeşti oricui, chiar cu un singur neuron, că nu ai niciun neuron. Iar un om fără niciun neuron....crezi că hemoroizii lui au vreun neuron ?

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 22 2012, 12:59 AM
Mesaj #89

Guests

...performanța de excepție a guvernării Tăriceanu- [size=2][b]....
Hahahah, adica exact cei pe care Antonescu i-a alungat de la varful partidului. Neuro, copiii astia inca nu te cunosc de reactioneaza la astfel de flotari lipsite de logica

+Quote Post
mesaj Apr 22 2012, 01:45 AM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (Balthazar @ Apr 22 2012, 12:04 AM) *
Dacă nu m-ai citit dar mi-ai răspuns dovedeşti oricui, chiar cu un singur neuron, că nu ai niciun neuron. Iar un om fără niciun neuron....crezi că hemoroizii lui au vreun neuron ?

Dle Baltazar, la modul îmn care matașle mimezi gândirea, opiniile matale sunt la fel de importante pentru lume ca și cele ale musculiței de oțet- adică deloc. Nu e un motiv să te sinucizi, sunt sigur că familia te iubește așa cum ești, Frankenstein mic ce ești....

+Quote Post

21 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 09:25 AM