IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Comisia Europeană, bastion al totalitarismului., "Al Patrulea Reich" moare, dar nu se predă!
Vizitator_Stelică.
mesaj Feb 21 2013, 09:00 PM
Mesaj #91

Guests

Citeaza (sandokan @ Feb 21 2013, 08:10 PM) *
Conform unui studiu al unei subcomisii a Uniunii Europene, formata in mare masura din lingvisti si sociologi englezi, una din natiile cele mai dotate atunci cand vine vorba de limbi straine este natia romana. De ce? Pentru ca, iar aici se poate vedea clar cum prostia are dimensiuni planetare, se argumenta in raport, un nativ roman intelege spontan, total si plenar un nativ din Republica Moldova.

laugh.gif

Chiar există studiul ăla? Nu-mi vine să cred... biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Feb 22 2013, 08:17 AM
Mesaj #92

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 21 2013, 07:38 PM) *
steaua cu cinci colturi aproape a dat faliment
steaua cu sase colturi se pregateste
tu pune lacatele pe porti
da drumul la caini
trage draperiile
ia pliciul
ssst..

Nu stiu exact la ce stea cu 5 colturi te referi, dar eu, din ce in ce mai frecvent, ma gandesc sa sterg praful de pe manualele de limba rusa din biblioteca lu' tata... Nu de alta, dar daca vine peste mine o gaşcă de încagulaţi inarmati pana'n dinti si zic "davai ceas, davai palton", măcar sa stiu ce ce crăp...

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 22 2013, 08:35 AM
Mesaj #93

Guests

Citeaza (Laur006 @ Feb 22 2013, 08:17 AM) *
Nu stiu exact la ce stea cu 5 colturi te referi, dar eu, din ce in ce mai frecvent, ma gandesc sa sterg praful de pe manualele de limba rusa din biblioteca lu' tata... Nu de alta, dar daca vine peste mine o gaşcă de încagulaţi inarmati pana'n dinti si zic "davai ceas, davai palton", măcar sa stiu ce ce crăp...

Bah Laure, iar nu ti-ai baut casheaua de dimi ?? laugh.gif am treaba astazi...

NKorea, Cuba,China...hehe...amnezia coane...incearca un joint odata pe saptamana, arde kolesteroalele de pe neuron:)
....
Nu poporul rus sau cel german sunt dusmanii reali, ci papusarii din spatele lor, marile corporatii si cei din varful piramidelor financiare
dealtfel, sunt sigur ca apreciezi cultura popoarelor si omul ca fiinta aproape perfecta, fara discriminari rasiale smile.gif
staua cu sase colturi macar stii cine e: anarhia creata de adeptii satanismului si guvernului mondial, khazarii, asa zisii iudei de seviciu

daca rusii vor veni, si vor veni sigur in conditii de haos, va fi pe principiul ''vaselor comunicante'' ale anarhiei, si nu din cauza lui Volodea cel fara ceas...

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Feb 22 2013, 09:03 AM
Mesaj #94

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 22 2013, 08:35 AM) *
Nu poporul rus sau cel german sunt dusmanii reali, ci papusarii din spatele lor, marile corporatii si cei din varful piramidelor financiare
dealtfel, sunt sigur ca apreciezi cultura popoarelor si omul ca fiinta aproape perfecta, fara discriminari rasiale smile.gif
staua cu sase colturi macar stii cine e: anarhia creata de adeptii satanismului si guvernului mondial, khazarii, asa zisii iudei de seviciu

daca rusii vor veni, si vor veni sigur in conditii de haos, va fi pe principiul ''vaselor comunicante'' ale anarhiei, si nu din cauza lui Volodea cel fara ceas...

Pai ce, io am zis ceva de cultură? Io am o treaba cu ăl de ţine dejtu pe trăgaci pe langa neuronul meu. Dacă o fi robot de-a lu' Asimov, e o treaba, da' daca e doar un omustean spalat pe creier (de vreun "papusar", cum zici, nu conteaza), ala imi e dusmanul propriu-zis, cu naţia lu' mă'sa si-a lu' ta'su nu am probleme.

(P.S. pt mine stea cu 5 colturi inseamna rusul, nu comunistul. Nu zic ca e bine... dar asa e pt mine... ce vrei... doctrina/istoria din liceul ante '90 e de vina smile.gif ... Iar astia-s departe de faliment, cum zicea ăl' de l-am citat)

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 22 2013, 10:13 AM
Mesaj #95

Guests

Citeaza (Laur006 @ Feb 22 2013, 09:03 AM) *
Pai ce, io am zis ceva de cultură? Io am o treaba cu ăl de ţine dejtu pe trăgaci pe langa neuronul meu. Dacă o fi robot de-a lu' Asimov, e o treaba, da' daca e doar un omustean spalat pe creier (de vreun "papusar", cum zici, nu conteaza), ala imi e dusmanul propriu-zis, cu naţia lu' mă'sa si-a lu' ta'su nu am probleme.

(P.S. pt mine stea cu 5 colturi inseamna rusul, nu comunistul. Nu zic ca e bine... dar asa e pt mine... ce vrei... doctrina/istoria din liceul ante '90 e de vina smile.gif ... Iar astia-s departe de faliment, cum zicea ăl' de l-am citat)

-vestea buna este ca nu noi sau konducatorii nostri ai aduc pe incagulatii, nici Copy-Paste nici Felix nici Baseanu

-vestea proasta esta ca oricum vor veni, daca se sparge conducta uniunii si daca papusarii vor reusi sa creeze conditii prielnice de haos (dupa cum le este intentia declarata oficial cu glas tare, citez din memorie : '' ori de buna voie, ori ca nu veti vrea, pe cale pasnica sau mai putin, Noi, oligarhii lumii, ne vom indeplini ''idealul'' Guvernului Mondial si al reducerii populatiei (pasnic sau violent) ''

mai pe direct si fara idiotenii pretzioase gen Plesu (fie-i tarana neuronului stinger al constiintei sale cat mai usoara):
nu Ponta/Antonescu/usl aduc rusii...asta e propaganda ieftina ''imperialisto''-baseasca smile.gif))
..............
admineee, de ce nu ma banezi, am treaba, n-am timp de kibitzat cu pretinii, inca n-a venit vichendu pentru sclavi !!! cool.gif ...am inteles...strangeti probe la dosar ohmy.gif
......
sfat: nu consumati ceafa de pork - captatorii neuronali ai porcismelor va vor altera metabolismul creierului , constiinta si bunul simt
sparlamentul ar trebui sa scoata porcii din meniul cantinei !

desi in the army era super-faina painea neagra cu untura ardeleneasca si palinka de la mama colegului Ghiula...
,..........
deci, jos bashila !!!
pardon: Cer(em) solemn Demisia de onoare(?!) a to...domnului Traian Bashescu ..basescu... Basescu...scuze, tastatura...

Acum am avea si prezidentiabili mult mai rezonabili care sa faca fata cu demnitate bastionului totalitarismului UE!

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 22 2013, 10:34 AM
Mesaj #96

Guests

...din pacate, si foarte serios, momentul declansarii semnalului de - Alerta Maxima - este mai aproape decat ma asteptam...

Basescu nu are nici o jena sa declanseje un razboi civil care ar destabiliza iremediabil Romania
si care ar aduce haosul si inestimabile pierderi de vieti omenesti !!!

Opriti cu fermitate actiunile criminale ale acestui parazit si a nemernicilor care il sustin !!!

Basescu ! Destul !!! Iesi afara din Romania !
Nu mai ai nici o sansa sa-ti ascunzi mizeriile si tradarea !

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 22 2013, 10:38 AM
Mesaj #97

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 22 2013, 10:34 AM) *
...din pacate, si foarte serios, momentul declansarii semnalului de - Alerta Maxima - este mai aproape decat ma asteptam...

Basescu nu are nici o jena sa declanseje un razboi civil care ar destabiliza iremediabil Romania
si care ar aduce haosul si inestimabile pierderi de vieti omenesti !!!

Opriti cu fermitate actiunile criminale ale acestui parazit si a nemernicilor care il sustin !!!

Basescu ! Destul !!! Iesi afara din Romania !
Nu mai ai nici o sansa sa-ti ascunzi mizeriile si tradarea !

cine are urechi de auzit, sa auda !

Iata Dovada tradarii lui Basescu si a camarilei care-l sustine impotriva stabilitatii Romaniei :

http://www.cotidianul.ro/se-pregateste-o-r...i-ponta-207334/

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 27 2013, 01:38 PM
Mesaj #98

Guests

UE a renunţat oare să mai favorizeze Israelul sau mi se pare mie?!?

http://www.agerpres.ro/media/index.php/int...financiare.html

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 4 2013, 03:04 PM
Mesaj #99

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 01:38 PM) *
UE a renunţat oare să mai favorizeze Israelul sau mi se pare mie?!?

http://www.agerpres.ro/media/index.php/int...financiare.html

Am verificat: nu mi se pare, chiar aşa e. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_unu noob.
mesaj Mar 7 2013, 07:24 AM
Mesaj #100

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 22 2013, 10:38 AM) *
cine are urechi de auzit, sa auda !

Iata Dovada tradarii lui Basescu si a camarilei care-l sustine impotriva stabilitatii Romaniei :

http://www.cotidianul.ro/se-pregateste-o-r...i-ponta-207334/

ESTE EVIDENT! Si mai am si eu o dovada. Fara contributia majora a Chiorului... Scufita Rosie nu putea fi mancata de lup! Nici Bunicuta! Iar cei 3( trei) purcelusi sunt victime inocente ale dictatorului! Din ultimele informatii( ascunse cu nerusinare de SRI controlat de mafia portocalie) reiese clar ca Udrea a ucis-o pe Alba ca Zapada si Boc a furat luna. Marele ziarist Gadea are toate dovezile. "USL salvatoru lu' Scufita Rosie ie!!! Jos Udrea sus Alba ca Zapada! Salvati cei 3 purcelusi! Antenele salveaza povestile!

+Quote Post
Vizitator_Petru Romoşan.
mesaj Mar 12 2013, 06:40 PM
Mesaj #101

Guests

http://www.cotidianul.ro/inapoi-spre-est-208567/

+Quote Post
Vizitator_sandokan, tigrul malayeziei.
mesaj Mar 12 2013, 07:22 PM
Mesaj #102

Guests

Citeaza (Petru Romoşan @ Mar 12 2013, 06:40 PM) *

N-am inteles nimic. Dar absolut nimic.

+Quote Post
Vizitator_Panda Carpaticum.
mesaj Mar 12 2013, 07:32 PM
Mesaj #103

Guests

Citeaza (sandokan, tigrul malayeziei @ Mar 12 2013, 07:22 PM) *

rezumat:
Basescu la Brutarie !!! La Brutarieeee !!! Baselu la Brutariiieeee !!! (melodia e pe vine)

...adica ce n-ai inteles ? autorul e f optimist, ne vede o Elvetie traditional carpato-balcanica
il sustin din toata inima, si cu cat credem mai multi in treaba asta, cu atat se va indeplini mai repede !!!
suntem, dar nu ne-am prins inca

(vom incepe sa fim dupa ce-l trimitem pe Basoi la Brutarieee tongue.gif

Superb articol D-le Petru Romosan !

+Quote Post
Vizitator_Muntean.
mesaj Mar 12 2013, 07:39 PM
Mesaj #104

Guests

Citeaza (sandokan, tigrul malayeziei @ Mar 12 2013, 07:22 PM) *

Lumea se schimba si Rusia de astazi nu mai e aceeasi cu URSS-ul de ieri. Aflat undeva in Germania, ma uitam pe canalele de stiri si am fost frapat de calitatea stirilor canalelor rusesti, prin comparatie cu stilul superficial si manipulator al CNN. Rusii dadeau carne cu miez, pe cand ceilalti tendentiozitate, ochelari de cal si manipulare pe paine. Nu stiu daca exista o asa-numita "civilizatie ortodoxa", de exemplu eu inclin spre teosofie, iar aici Rusia a dat cei mai mari vizionari. Romania - o Elvetie?! Sa speram ca da, insa dupa cum se poate vedea, Occidentul nu e dispus sa ne distribuie in rol de Elvetie, ci in rol de colonie stoarsa fara mila si batjocorita. O tara linistita si prospera alaturi de Rusia, Serbia si altii? De ce nu! Insa, din pacate, va trebui sa ne cerem scuze pentru perioada "Basescu" din istoria noastra... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_sandokan, tigrul malayeziei.
mesaj Mar 12 2013, 08:23 PM
Mesaj #105

Guests

Citeaza (Panda Carpaticum @ Mar 12 2013, 07:32 PM) *
rezumat:
Basescu la Brutarie !!! La Brutarieeee !!! Baselu la Brutariiieeee !!! (melodia e pe vine)

...adica ce n-ai inteles ? autorul e f optimist, ne vede o Elvetie traditional carpato-balcanica
il sustin din toata inima, si cu cat credem mai multi in treaba asta, cu atat se va indeplini mai repede !!!
suntem, dar nu ne-am prins inca

(vom incepe sa fim dupa ce-l trimitem pe Basoi la Brutarieee tongue.gif

Superb articol D-le Petru Romosan !

Citeaza (Muntean @ Mar 12 2013, 07:39 PM) *
Lumea se schimba si Rusia de astazi nu mai e aceeasi cu URSS-ul de ieri. Aflat undeva in Germania, ma uitam pe canalele de stiri si am fost frapat de calitatea stirilor canalelor rusesti, prin comparatie cu stilul superficial si manipulator al CNN. Rusii dadeau carne cu miez, pe cand ceilalti tendentiozitate, ochelari de cal si manipulare pe paine. Nu stiu daca exista o asa-numita "civilizatie ortodoxa", de exemplu eu inclin spre teosofie, iar aici Rusia a dat cei mai mari vizionari. Romania - o Elvetie?! Sa speram ca da, insa dupa cum se poate vedea, Occidentul nu e dispus sa ne distribuie in rol de Elvetie, ci in rol de colonie stoarsa fara mila si batjocorita. O tara linistita si prospera alaturi de Rusia, Serbia si altii? De ce nu! Insa, din pacate, va trebui sa ne cerem scuze pentru perioada "Basescu" din istoria noastra... dry.gif

Autorul poate fi foarte optimist, nici o problema, dar nu stiu de ce "Ciocniri ale civilizatiei" trebuie sa fie celebra. Unul care "se uita cu binoclul" spre Europa, adica Huntington, si o face de la 5000 de km departare, isi da cu parerea despre niste chestiuni care il depasesc cu prisosinta: ce legatura are ortodoxismul romanesc cu ala rusesc, de exemplu? Care ar fi osmoza intre cele doua? unsure.gif Dupa care Dl. Romosan este cel care preia stafeta si ne prezinta apa calda amestecata cu aia rece: Romania nu va reusi sa se integreze in Europa occidentala, frana latinitatii in ceea ce priveste integrarea prea adanca in civilizatia asa zisa ortodoxa, bla, bla, bla. Ce are sula cu prefectura? Intrebarea care s-ar putea pune este cum ar mai putea "pupa" Romania "civilizatie" occidentala cand noi, timp de sute de ani, i-am sleit pe occidentalii aia pe unde i-am prins?
Se vorbeste de "suspiciuni in legatura cu intelegerile pe baza de gaz" dintre Germania si Rusia. Bah, nene, asta ce este? Eseu literar? Cum adica "suspiciuni"? laugh.gif Dupa care se sare la Bulgaria si la Bizant...
De asta ziceam ca nu am inteles nimic, autorul vorbeste despre toate si nimic... Mai vorbeste si de funie in casa spanzuratului facand asociatia, iar pentru asta ii transmit D-lui Romosan cum ca il iubesc sincer, intre tismaneanu/tizminetzki si Rusia.

+Quote Post
Vizitator_Muntean.
mesaj Mar 12 2013, 08:26 PM
Mesaj #106

Guests

Citeaza (sandokan, tigrul malayeziei @ Mar 12 2013, 08:23 PM) *
Mai vorbeste si de funie in casa spanzuratului facand asociatia, iar pentru asta ii transmit D-lui Romosan cum ca il iubesc sincer, intre tismaneanu/tizminetzki si Rusia.

Touché! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Impresii de la Bxl.
mesaj Mar 15 2013, 07:13 PM
Mesaj #107

Guests

Dom'le, a fost summit european la Bxl. In timp ce reprezentantii Europei unite, zic ei, discutau la caldurica, papica si jius de struguri, afara cateva mii de gusteri scandau lozinci anticeausiste: "austeritatea nu este o solutie", "Germania nu este Europa"( laugh.gif Doamne, bine ca ii tii uniti pe europeni) si alte urari stramosesti, in special de factura wallona("Barosso et les stapettes de pourria", chestii de genul asta...). Cam in acelasi timp, in anumite DG-uri ale Comisiei nu se reuseste a se ajunge la un acord asupra tipului de tablete ce trebuie cumparate pentru directorii generali, sefii de unitate si anumiti protejati: Samsung sau iPad?
Exista printre voi cineva care cu cunoaste bine respectivii producatori? Sa le faca o scrisoare alora de la Comisie si sa-i scape dreaq de angoasa asta cu tabletele.

+Quote Post
Vizitator_he, he, he....
mesaj Mar 17 2013, 05:52 PM
Mesaj #108

Guests

"Cipru: Consternare in randul populatiei si apeluri la manifestatii lansate de opozitie. Parlamentul se reuneste de urgenta luni pentru ratificarea acordului de salvare cu UE. / Comentariu AFP: Taxarea exceptionala a depozitelor bancare risca sa destabilizeze economia cipriota pe termen lung"

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-1...ia-cipriota.htm

"Olli Rehn, comisar european pentru afaceri economice, despre Cipru: Taxarea depozitelor bancare nu se va repeta in UE|"

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-1...e-nu-repeta.htm

laugh.gif
As vrea sa va pot spune sa luati pozitia "brace". Nu pot, ma bufneste rasul.

PS: ce mai, il iubesc pe komisarul Olli(gof)Rehn!

laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_<fishhead(.
mesaj Mar 17 2013, 07:01 PM
Mesaj #109

Guests

Citeaza (he, he, he... @ Mar 17 2013, 05:52 PM) *
"Cipru: Consternare in randul populatiei si apeluri la manifestatii lansate de opozitie. Parlamentul se reuneste de urgenta luni pentru ratificarea acordului de salvare cu UE. / Comentariu AFP: Taxarea exceptionala a depozitelor bancare risca sa destabilizeze economia cipriota pe termen lung"

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-1...ia-cipriota.htm

"Olli Rehn, comisar european pentru afaceri economice, despre Cipru: Taxarea depozitelor bancare nu se va repeta in UE|"

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-1...e-nu-repeta.htm

laugh.gif
As vrea sa va pot spune sa luati pozitia "brace". Nu pot, ma bufneste rasul.

PS: ce mai, il iubesc pe komisarul Olli(gof)Rehn!

laugh.gif

''profesorii Nicholas Christakis și James Fowler, autorii lucrării "Conectat", au studiat cum se propagă în jurul nostru, gesturile pe care le facem. Au ajuns la concluzia că noi îi putem afecta și pe prietenii prietenilor, prietenilor noștri, și vice-versa. Deci influențăm și suntem influențați de oameni până la o conexiune de gradul trei ! Și mai mult de-atâta, gesturile pe care le facem se pot întoarce cumva asupra noastră, deoarece suntem cu toții conectați. O faptă bună pe care o facem se propagă în rețea ca un fulger și determină cumva un feed-back, deoarece tinde să echilibreze aceste conexiuni elastice dintre noi. Păi asta este minunat, vă dați seama ? În urma unui calculul probabilistic, au determinat că este de-ajuns ca măcar 4-5% dintre noi să conștientizăm clar problemele pe care le avem și atunci aproape toți ceilalți adormiți vor deveni conștienți. Deci chiar putem să schimbăm lumea ! Și o vom schimba dacă vom fi destui și dacă și tu vei face ceva. Ce vei face ?''

http://sub-lupa.blogspot.de/2012/03/psihop...tist-dopat.html

+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2019 - 01:28 AM