IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> In ce sa investim in momente de criza financiara?
Vizitator_ducessa.
mesaj Oct 7 2010, 01:31 PM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (iul @ Oct 13 2008, 12:51 PM) *
Cu tot respectul pentru firma de plantat nuci, sunteti halucinanti domnilor... discutati de criza financiara vs ratingul investitiei in nuci...

si cum v-ati gindi, altfel, ca se poate rezolva criza?! poate doar cu plantatii de pruni ... desi ... n-as zice ca de tuica avem nevoie ...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_UnCapsunarCanadian.
mesaj Oct 7 2010, 02:43 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (dorina rosu @ Oct 7 2010, 12:20 PM) *
O afacere pe timp de criza cu cosmetice Bio cu o investitie minima dar cu multa munca ! Vezi : www.produsebiosinaturale.webs.com . Mult succes!Dorina Rosu

Esti cumva angajata la LifeCare si esti platita sa faci reclama?

+Quote Post
Vizitator_chinamimi.
mesaj Oct 18 2010, 05:39 AM
Mesaj #63

Guests

Thanks for sharing the code snippet. ugg schuheI've been using a modified version for projects that I have

been working on... Thanks Much!

+Quote Post
psihologu
mesaj Nov 20 2010, 08:53 PM
Mesaj #64

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 17-August 10
Utilizatorul numarul: 23 364

http://www.yahoo-invisible.eu

+Quote Post
Vizitator_nae.
mesaj Nov 21 2010, 12:58 AM
Mesaj #65

Guests

in general, investitiile in aur sunt foarte sigure si rentabile.

+Quote Post
Vizitator_nae.
mesaj Nov 21 2010, 12:59 AM
Mesaj #66

Guests

in general, investitiile in aur sunt sigure si profitabile (pe termen lung).

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 21 2010, 05:07 AM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (nae @ Nov 21 2010, 12:59 AM) *
in general, investitiile in aur sunt sigure si profitabile (pe termen lung).

In general, dar in "colonel" nu. Aurul e la maxime istorice neimaginate vreodata. S-ar putea ca bula imobiliara sa o regasim in curand sub forma bulei aurului. Atention please.
Mai repede as investi azi in terenuri. "Surse" spun ca strainezii cumpara deja terenuri in Ro la greu.
Mai ales unii strainezi mai informati. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_nick.
mesaj May 29 2011, 07:05 PM
Mesaj #68

Guests

Poti sa faci un depozit la o banca, suma garantata este acum de 100.000 euro sau sa investesti in fonduri de investitii http://www.moneycenter.ro/economii

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Bogdan..
mesaj Oct 3 2011, 07:20 AM
Mesaj #69

Guests

Vezi pe http://3afaceri.blogspot.com/ poate gasesti ceva interesant

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_radu..
mesaj Oct 3 2011, 08:09 AM
Mesaj #70

Guests

chestia cu nucii este valabila. posteaza te rog si sumele care le da UE pt un hectar de nuci si sa vezi cum sar toti in sus. plus ca si terenul e supr acum , este de 10 ori mai ieftin decat in ue. de aceea il cumpara strainii.
p.s. ala agricol laugh.gif

+Quote Post
datornicu
mesaj Jan 23 2012, 08:17 PM
Mesaj #71

Nou venit
*

Postari: 7
Inscris: 22-January 12
Utilizatorul numarul: 31 241

Ca fost datornic in Romania cea mai buna investitie este sa iti platesti anticipat toate creditele si apoi sa nu mai faci altele.
Alternative nu prea exista ca in state sa iti tii banii in fonduri mutuale (mai ales index funds) si sa faci un ban echivalent cu dobanda.
Din altceva nu ai ce castiga fantastic.
Trebuie diversificat.
1)Imobiliarele la noi sunt in pom si mai au pana sa ajunga la sume mai normale pentru salariile romanesti.- > deci investitie buna dar trebuie asteptat ani buni - eu zic ca 20 ani.- 20% din fonduri
2)Bursa la fel tot 20% - vor fi si perioade de prosperitate si trebuie profitat de ele.
3)Obligatiuni si depozite.- Castig sigur si in perioadele astea - 40%
4)Aur si alte metale pretioase - strict ca protectie la hiperinflatie si doar in perioadele de criza -20%.

Sunt curios ce spuneti voi. Eu nu pot sa aplic faza cu imobiliarele inca dar restul sunt pe cale sa se intample.

+Quote Post
Vizitator_Vio.
mesaj Jan 25 2012, 06:49 PM
Mesaj #72

Guests

Ce parere aveti despre noul fenomen spam v-ati inscris deja ? Daca totusi se confirma si devine oportunitatea momentului - din punctul meu de vedere are logica. Cine nu risca nu castiga in fond si la urma urmei smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Cosmin.
mesaj Jan 25 2012, 10:47 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Vio @ Jan 25 2012, 06:49 PM) *
Ce parere aveti despre noul fenomen ... v-ati inscris deja ? Daca totusi se confirma si devine oportunitatea momentului - din punctul meu de vedere are logica. Cine nu risca nu castiga in fond si la urma urmei smile.gif

Banuiesc ca te refereai la http://signup.spam.info/?lrRef=bc061 smile.gif
Eu m-am inscris deja alaturi de cativa amici, asa ca sunt de acord cu tine. Cresterea in utilizatori e imensa si in ritmul asta chiar s-ar putea sa avem parte de surprize placute. Astept cu nerabdare lansarea din luna aprilie. Doritorii sa nu mai piarda vremea si sa inceapa sa se inscrie si sa-si adune prietenii pana nu e prea tarziu.

+Quote Post
Ashdrao
mesaj Jan 27 2012, 12:02 PM
Mesaj #74

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 27-January 12
Utilizatorul numarul: 31 352

In firme de dezapezire 1 miliard de euro pe an pentru nimic jese profitul gros

+Quote Post
Vizitator_anymwho.
mesaj Feb 4 2012, 12:04 AM
Mesaj #75

Guests

NU TREBUIE SA INVESTIM IN NIMIC, In click-uri oricum stai in fata calculatorului zi de zi si faci asta

NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL, TREBUIE DOAR SA VREI,

COUNTRY: Romania

+Quote Post
Vizitator_MUZEUL CRIZEI.
mesaj Apr 24 2012, 12:08 PM
Mesaj #76

Guests

S-A DESCHIS MUZEUL VIRTUAL AL CRIZEI FINANCIARE! ACCESATI http://Sunt.Un.Spamer.wordpress.com.

+Quote Post
alexafa
mesaj May 2 2012, 11:57 PM
Mesaj #77

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 2-May 12
Utilizatorul numarul: 31 768

Citeaza (cristina03 @ Apr 25 2012, 11:48 AM) *
Eu am auzit de oameni care vor sa investeasca in utilaje de manipulat marfa, gen [url=[e si asa mai departe...

da, in tarile mai "civilzate", e mult mai dezvoltata industra eco. cine are bani si e dispus sa investeasca in asa ceva, va avea numai de castigat

+Quote Post
Vizitator_Vlad.
mesaj May 11 2012, 09:54 AM
Mesaj #78

Guests

Daca sunteti interesati de cateva idei de afaceri reale va recomand sa rasfoiti Enciclopedia Afacerilor

+Quote Post
Vizitator_IrisG.
mesaj Jul 30 2012, 10:55 AM
Mesaj #79

Guests

Idei pentru investitii.. pe langa clasicul aur, daca aveti cunostinte si studii in agricultura, puteti incerca sa obtineti fonduri europene pentru dezvoltarea rurala (sunt proiecte care ofera peste 80% finantare nerambursabila, bine.. care au mai ramas..).

O alta metoda de investitie ar fi pe forex. Atata vreme cat se poate tranzactiona atat pe cresterea sau scaderea unei perechi valutare, puteti profita de efectele crizei. Dar mare grija si atentie, documentati-va bine inainte de a investi acea suma de bani. Incercati sa investiti putin timp in familiarizarea cu fenomenul, in tranzactionarea pe demo, in gasirea unei strategii pe termen lung, care sa va aduca un profit cat mai sigur posibil. De obicei, un trader pe forex obtine undeva pe la 20-30% profit pe luna, asa ca merita incercat.

Citeaza (Claudiu78 @ Jul 30 2012, 10:55 AM) *
O alta metoda de investitie ar fi pe forex..

Sunt de acord cu ce ai scris. Tranzactionarea pe forex in Romania a devenit foarte populara dupa 2007-2008 (perioada de inceput a crizei), si este in acest moment una din cele mai agreate si la indemana tipuri de investitie. Romanul este destul de comod, iar cand munca nu este solicitanta, cand implica analiza stirilor si plasarea pozitiilor din fata calculatorului (navigarea pe internet fiind oricum un lucru pe care il facem cu totii, in timpul liber, de ce sa nu profitam facand si niste bani?), iar cand valoarea investitiei nu se ridica la un nivel foarte mare (in functie de bugetul fiecaruia, se pleaca de la 100$, o suma mult mai accesibila fata de alte perioade), merita incercat.
Sunt multe site-uri care va ofera informatii despre piata forex, blog-uri, forum-uri, unde acest domeniu este dezbatut intens de ani de zile. Eu am abordat subiectul din punct de vedere al investitorului si vreau sa va recomand un articol despre Forex Romania, care va poate oferi celor interesati, o alternativa pentru investitiile clasice.

Citeaza
O alta metoda de investitie ar fi pe forex. Atata vreme cat se poate tranzactiona atat pe cresterea sau scaderea unei perechi valutare, puteti profita de efectele crizei. Dar mare grija si atentie, documentati-va bine inainte de a investi acea suma de bani. Incercati sa investiti putin timp in familiarizarea cu fenomenul, in tranzactionarea pe demo, in gasirea unei strategii pe termen lung, care sa va aduca un profit cat mai sigur posibil. De obicei, un trader pe forex obtine undeva pe la 20-30% profit pe luna, asa ca merita incercat.

Am inceput de curand sa tranzactionez pe un cont demo, pentru ca vreau sa incerc si forex-ul. Mi se pare o varianta ok pentru un venit suplimentar (nu am de gand sa ma arunc cu cine stie ce suma de bani), si imi pare rau ca am "ratat' criza politica. Timpul imi permite, cunostiintele imi lipseau. Cu ocazia asta te felicit pentru site-ul Tranzactii Forex, sper ca il vei updata mai des.

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Aug 3 2012, 07:00 AM
Mesaj #80

Guests

Investiti intr-o afacere profitabila online, faceti reclama zilnica care dureaza un minut, si firma va rasplateste zilnic in dolari, puteti castiga 100 $ pana la 1000$ pe luna si afacerea tot creste.

pentru mai multe detalii ma gasiti pe

banionline84@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Alin..
mesaj Sep 18 2012, 02:08 PM
Mesaj #81

Guests

Piata forex chiar a fost o solutie pentru un venit suplimentar, in special pe durata recentei crizei politice de la noi (inceputul lui iulie-jumatatea lui august, puteti verifica si grafic evolutia de la 4.44 pana la 4.65, si inapoi la 4.45 aproximativ).

+Quote Post
Vizitator_Diamond.
mesaj Nov 25 2012, 09:15 AM
Mesaj #82

Guests

Foarte buna aceasta intrebare. Si eu la acest lucru m-am gandit ani de zile. Vad ca foarte multa lume este interesata de investitii, cea mai mare problema este ca oamenii de rand nu pot incepe cu sume mici. Poti citi mai multe de aici:
Luam.Banu.Romania.ro Este frumos cand stii ca ai o sansa apartinand categoriei de mijloc...

+Quote Post
Vizitator_Un Țăran.
mesaj Feb 25 2013, 12:56 PM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (iosif @ Oct 11 2008, 04:19 PM) *
1. Nucii nu cer salariu si nici mariri sau prime ;
2. Nucii nu emigreaza ;
3. Nucii nu pleaca in concediu de odihna si/sau maternitate ;
4. Nucii isi fac treaba cu constiinciozitate, de dimineata si pana seara, fara sa intarzie la munca si fara pauze de tigara unsure.gif ;
5. Nucii nu te lasa cu ochii in soare , nu pleaca la concurenta si sunt valorosi chiar si dupa moartea lor blush.gif ;
6. Nucii produc si anul asta si la anul si inca cateva zeci de ani de acum incolo, bagandu-ti bani in buzunar mai mult decat iti poti imagina ca pot sa o faca ( apropos de asta, cat mai costa un kg de miez de nuci ?) ;
7. Pentru infiintarea livezilor de nuci primesti ajutor si de la bugetul de stat, de la UE, precum si sprijin consistent pe suprafta de livada rolleyes.gif .

Ar mai fi multe de spus, insa chiar nu vreau sa credeti ca fac reclama. V-am spus toate acestea doar ca sa meditati si dumneavoastra la aceasta oportunitate in aceste vremuri de criza . Steven Covey spunea la un moment dat ca acolo unde exista o mare problema exista intotdeauna marea oportunitate de a rezolva aceasta problema. Important este modul cum te raportezi la acea problema ( criza). Nu credeti? --> Asa este. Spre exemplu, nu va da lovitura cine va gasi solutia de a produce inca 3 olimpici la matematica, ci cine va ajuta 300 000 de elevi sa treaca cu nota mai buna bacalaureatul la aceeasi materie.

Ma bucur sincer ca a cam trecut vremea speculatiilor financiare si ca a sosit vremea investitiilor cu adevarat serioase si care produc pe termen lung. --> Aveti mare dreptate aici. Cifrele fara o economie sanatoasa sint doar pixeli. Produsele derivate nu tin de foame, pomii fructiferi da.

Mult succes tuturor!

In concluzie, dispun de 50 000 de euro. La anul planuiesc sa dau drumul la o livada. Nu sinteti singurul care gindeste in felul acesta. Mult succes si dumneavoastra.

+Quote Post
Vizitator_maks.
mesaj Mar 12 2013, 07:35 AM
Mesaj #84

Guests

eu am investit la bursa aplicand metodele de aici http://cumfacsa.ro/finante-business/finant...stesti-la-bursa

+Quote Post
Vizitator_Cristina Marin.
mesaj Aug 2 2013, 10:11 PM
Mesaj #85

Guests

Buna seara! Am urmarit dezbaterea de mai sus si m-am gandit ca v-ar putea ajuta subiectele dezbatute pe acest site: Banii Tai in Punga Mea. Veti descoperi acolo subiecte precum:
- Investitii simple raportate la toleranta noastra la risc
- De ce tinem cont cand vrem sa lansam o afacere
- Corelarea investitiilor cu prioritatile platformelor de varsta
- De unde invatam sa investim ?
- Managementul finantelor personale.

Sunt abordate intr-un mod util. Pe mine m-au ajutat sa imi deschid mintea si sa imi adaptez viziunea la conditiile actuale de viata.

+Quote Post
Vizitator_Cristina Marin.
mesaj Aug 2 2013, 10:14 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (Cristina Marin @ Aug 2 2013, 10:11 PM) *
Buna seara! Am urmarit dezbaterea de mai sus si m-am gandit ca v-ar putea ajuta subiectele dezbatute pe acest site: http://www.triunghiulsuccesului.ro/?cat=4. Veti descoperi acolo subiecte precum:
- Investitii simple raportate la toleranta noastra la risc
- De ce tinem cont cand vrem sa lansam o afacere
- Corelarea investitiilor cu prioritatile platformelor de varsta
- De unde invatam sa investim ?
- Managementul finantelor personale.

Sunt abordate intr-un mod util. Pe mine m-au ajutat sa imi deschid mintea si sa imi adaptez viziunea la conditiile actuale de viata.

Am uitat sa precizez ca subiectele sunt tratate de Razvan Nicolescu de la TVR, un om de succes care are ce povesti din experienta lui de viata.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th October 2019 - 05:03 AM