IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce înțeleg și ce vor să înțeleagă europenii ”cei civilizați” ?
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Jul 11 2012, 09:51 PM
Mesaj #1

Guests

Când tovarășul Șașlikhavili, încă președinte al Georgiei, și-a scos tancurile împotriva propriilor cetățeni, onor cancelariile PP-iste din UE au aplaudat. Sigur, nu contau cetățenii călcați de tanci ci principiile statului de drept, legea și ordinea pe care dl.Șașlikhavilii le instaura cu tancul. Când răii de ruși l-au bătut pe Șașlik pașa de mai aveau încă o oră și luau cu asalt palatul prezidențial, cancelariile PP-iste din UE au mârâit. Ei l-au considerat democrat pe Șașlîk Pașa, i-au trimis arme și rușii îl bat de îi sună apa în urechi într-o zi ?
Când dl.Ghaddafi, legal ales, a intervenit legal și perfect constituțional cu armata împotriva unor grupări islamice rebele- cancelariile UE-iste au huiduit. Acuma probabil că le-a dat Ghaddafi prea mulți bani și nu prea aveau cum să-i dea înapoi- așa că onor democrațiile occidentale au sprijinit niște figuri patibulare, islamiști până în vârful creștetului- contra statului de drept din Libia. Când șeful legal al statului a fost omorât mișelește, în chinuri, deocrațiile PP-iste au aplaudat.
Are cumva dna. Merkel, născută și crescută în RDG- cu antecedente interesant naziste- idee de ce înseamnă democrația ? Nici pe departe. Dna. Merkel- la rândul ei- a cam dat un putsch împotriva binefăcătorului ei- adică ăla de a scos-o din anonimat- dl.Kohl. Și ce să vezi, dl. Kohl care a șutit la bani pentru partid cât 100 de Năstase e bine mersi în libertate, că-așa-i democrația la indigeni, pardon la germani.
Are cumva dna. Merkel- care s-a împotrivit din toate puterile ca dl. pastor Gauck să preia președenția- asta până să-l descopere pe președintele EI- plagiator- vreun drept moral să ne dea nouă lecții ? Aiurea. Au PP-iștii, partid de strânsură unde fasciștii din Falangele SPaniole se întâlnesc cu fasciștii Alessandrei Mussolini, partid care l-a sprijinit până la extrem pe dl.Berlusconi- un nu tocmai elocvent exemplu de democrație- vreun drept să vorbească de paiul din alte curți atunci când ditamai bârna e în ochiul propriu ? N-aș prea crede. În Parlamentul European există oameni cinstiți ca dl.Watson, dl. Svoboda și există lichele- care au impresia că România e un fel de colonie- și există și scârbe- nu numai în parlament- printre ”românii de bine” care mint masiv pentru că asta au învățat de la tătuca lor, Traian. Se va cam schimba situația. PPE-ul o va lua pe cocoașă- după ce a pierdut Franța nici Spania nu stă prea bine- unde Rajoy- dacă prinde o grevă a minierilor asturieni poate să-și detoneze el personal dinamita între picioare iar anul viitor în Germania, Angela RSDG-ista, pa, pa și pa. Sunt curios unde va găsi Ponta pe cei 2-3 drepți în rândul lefegiilor plătiți de statul român băsist să-l laude pe Băse- prin ICR și alte surse de scurs banii- RRI și TVR. Pentru că restul, fie că se vor transforma în sare (de rușine0 fie vor lucra la sare- de condamnare. Pentru că nu este admisibil să vomiți peste țara ta și să pretinzi că voma e statul de drept. Și un astfel de afront trebuie dur pedepsit.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Jul 12 2012, 06:20 AM
Mesaj #2

Guests

Eu cer "birocratilor-euro-bruxelezi" sa ia o hartie A4 , sa traga o linie verticala pe mijloc si in stanga sa scrie cazurile in 5000 de ani de istorie pe 5 continente parlamentul a omorat democratia folosind votul popular iar in dreapta sa scrie situatiile in care un el presidente jucator/ luptator / dictator / a sugrumat democatia.

Putem face si noi un astfel de "recensamant" de curiozitate?

Si inca o chestie.Cum poate cineva dupa 50 de comunism genocidar sa sustii un personaj care s-a facut remarcat prin cale mai traditionale tactic bolsevice.

1)Mai concret Basescu este stapanul , master-ul si gurul dosarelor. El are dosarele tuturor dar dosarul lui care inevitabil prin ceea ce a facut inainte de '89 ar fi trebuit sa fie foarte gros a disparut din univers. Daca cineva nu are dosar i se face la comanda de o justitie independenta.
2) A doua practica super comunista este ascultarea generalizata a telefoanelor, intercepatarea discutiilor pe strada, in casa etc.
3) Judecata cu 2 unitati de masura a aceleiasi situatii. Marga,Ponta a plagiat? Sa isi dea demisia. Blaga,Kovesi, Bohicevici au plagiat. Sunt foarte competenti si indispensabil. Raman pe posturile lor.

Trebuie sa spun un lucru clar ca sa nu imi sara probasistii cu turma in cap.
Mi s-ar parea de un miliard de ori mai logic ca nu doar Basescu sa ii intercepteze si sa ii asculte pe toti dar si Primul ministrul/Parlamentul/Politia/Serviciile secrete etc.etc. sa ii asculte pe toti.
Daca Base l-ar ascultata pe Ponta iar Ponta l-ar asculta pe Base s-ar tine in sah unul pe celalalt si atunci noi astia multi si prosti care muncim pe bani putin am fi mai linistiti. Si lui Ponta si lui Base le-ar fi mult mai greu sa ne fure , ceea ce fac oricum.

Dictatura nu poate sa apara cand 10 institutii care se urasc se asculta intre ele ne asculta pe noi.
Dictatura e atunci cand o singura institutie care nu raspunde in fata nimanui ne asculta pe toti.
Si acum Basescu nu raspunde in fata nimanui. Tocmai ce CCR a hotarat ca trebuie sa voteze inclusiv cele 2 milioane de romani disparuti de la ultimul recensamant dar inca pe listele de votare ca sa il tragem pe basescu la raspundere.

Apropo l-am vazut pe ipocritul de Base pupand copii si mi-am amintit ca la TV cu ceva timp in urma turba de furie ca citat: "Am devenit o tara de mamici de si de bebelusi". Ce cu atatea mamici si copii . Afara, in Kongo cu toate mamicile si copii. Apropo, cu toata aceasta incredibila (pentru Base) invazie de copii populatia Romaniei scade zi de zi. Mor mai multi romani decat se nasc. Ce face un presedinte super responsabil competent si jucator ca Base cand populatia tarii pe care o pastoreste el scade? Taie indemnizatiile mamicilor, copiilor si ii ia pe toti la injurat.
Scuze daca sunt off topic. Dar sunt cu mare off.

+Quote Post
Vizitator_champenoise.
mesaj Jul 12 2012, 07:14 AM
Mesaj #3

Guests

Ideile lui portofel le-am mai auzit la televizor exprimate de cineva din USL care spumega si scotea flacari. Spumegati, spumegatul este democratic si consultantii, investitorii si reprezentantii ambasadelor va vor aproba.

Raspunsul e simplu ptr voi toti si il stiti si voi! Banii dau puterea! Acum depinde ce fel de bani sunt si ce vor sa spele! Banii pot cumpara voturi si constiinte in parlament pentru suspendarea presedintelui,pot confisca un parlament intreg sau pot spune stop incalcarii grosolane a legii ( Merkel si avertismentul CE).

Banii ii fac pana si pe unii sa emita ipoteze cu pretentii de valori democratice fara ca nici ei sa intelega ce vor sa ne convinga.

+Quote Post
Vizitator_matusalem.ro.
mesaj Jul 12 2012, 07:22 AM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (toteu @ Jul 12 2012, 06:20 AM) *
Apropo, cu toata aceasta incredibila (pentru Base) invazie de copii populatia Romaniei scade zi de zi. Mor mai multi romani decat se nasc. Ce face un presedinte super responsabil competent si jucator ca Base cand populatia tarii pe care o pastoreste el scade? Taie indemnizatiile mamicilor, copiilor si ii ia pe toti la injurat.
Scuze daca sunt off topic. Dar sunt cu mare off.

draga toteu, e ok, aici e locul unde sa te descarci,
dar
de ce nu zici tot-tot, sa te linistesti, sa ne linistim, sa calculim, cu toate cartile pe fata, inclusiv zvonurile si minciunile?
zi odata TOT, si gata
iata restul de pe HN de la un user cu si mai mare off decat tine:

"Inregimentat din scoala militara , preluat de DIE, preluat de CIA la Anvers, sustinut sa fie presedinte de "alianta fratiei" pe promisiunea cu F16-rile si Rosia Montana

Studiat de expertii psihologi al tarilor UE, Canada , SUA , concluzie GUGUSTIUC , mic , fara educatie, rau, ranchiunos, razbunator, mincinos,

Chemat la ordin in SUA , santajat cu povestea Haisam ca-i opera lui ". .Chidul arab condamnat la moarte si pereluat de CIA a spus tot ca sa-si salveze pielea .

Scos acoperitii cu grade, de frica viitoarelor raspunderi , sa-i salveze pielea,

Efedctul dorului de tita -Udrea , Anastase, Boagiu... la facut de calafat in toata romania.

Povestea cu violul lui de la Constanta scos la iveala de politie la pus sa-si descarce ura si sa-i decimeze fara sa tina cont de nevoile din ordinea publica , a numarat ca personal pina si femeile de serviciu numai sa-i poata reduce.

Numirea lui MRU la serviciu a creiat dihonie intre SRI si SIE. Schimbatul sacilor externi de la vot de catre baietii externi la propulsat ca om de baza pe atlet . Nu mai conteaza ca se spune ca a pus serviciile in mana mosadului , important este ca la facut prieten cu Fischer , ca i-a dat impresia de mare negociator

Omul in relatiile internationale este privit , dupa ce ambasadele l-au monitorizat de-a fir de par , cu expresia romaneasca dupa vremuri - Neam de manivela , un tractorist ceva mai evoluat , fara carte , demnitate, onoare , cuvint, mila , intelepciune , patriotism.

Sa nu mai vorbim de progeniturile lui , impinse inainte dar seci si gaunoase pe dinauntru.

Lumea-i satula de povestile cu mogulii, cu pensile nesimtite, coruptia cin el si fratele lui au fost implicati in trafic de armament luat de la UM Babeni _valcea.

Politic , rejectat de mai marii PDL -ui, suturi a inceput sa iai Nutii , Roberta ,Sulfina Mai baseste cite o timpenie atacind ca surdu tobele .

Pina nu a dat si in ministerul de ext nu s-a abtinut.Pacat ce te-am votat si am crezut ca ai singe de roman , m-am inselat. "

vezi ce simplu a fost ?
stai jos, respira adanc, bea un pahar cu apa rece, si pregateste-te pentru o noua zi in Romania, as usual mellow.gif

+Quote Post
Vizitator_alexxxstar.
mesaj Jul 12 2012, 07:55 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 11 2012, 09:51 PM) *
Când tovarășul Șașlikhavili, încă președinte al Georgiei, și-a scos tancurile împotriva propriilor cetățeni, onor cancelariile PP-iste din UE au aplaudat. Sigur, nu contau cetățenii călcați de tanci ci principiile statului de drept, legea și ordinea pe care dl.Șașlikhavilii le instaura cu tancul. Când răii de ruși l-au bătut pe Șașlik pașa de mai aveau încă o oră și luau cu asalt palatul prezidențial, cancelariile PP-iste din UE au mârâit. Ei l-au considerat democrat pe Șașlîk Pașa, i-au trimis arme și rușii îl bat de îi sună apa în urechi într-o zi ?
Când dl.Ghaddafi, legal ales, a intervenit legal și perfect constituțional cu armata împotriva unor grupări islamice rebele- cancelariile UE-iste au huiduit. Acuma probabil că le-a dat Ghaddafi prea mulți bani și nu prea aveau cum să-i dea înapoi- așa că onor democrațiile occidentale au sprijinit niște figuri patibulare, islamiști până în vârful creștetului- contra statului de drept din Libia. Când șeful legal al statului a fost omorât mișelește, în chinuri, deocrațiile PP-iste au aplaudat.
Are cumva dna. Merkel, născută și crescută în RDG- cu antecedente interesant naziste- idee de ce înseamnă democrația ? Nici pe departe. Dna. Merkel- la rândul ei- a cam dat un putsch împotriva binefăcătorului ei- adică ăla de a scos-o din anonimat- dl.Kohl. Și ce să vezi, dl. Kohl care a șutit la bani pentru partid cât 100 de Năstase e bine mersi în libertate, că-așa-i democrația la indigeni, pardon la germani.
Are cumva dna. Merkel- care s-a împotrivit din toate puterile ca dl. pastor Gauck să preia președenția- asta până să-l descopere pe președintele EI- plagiator- vreun drept moral să ne dea nouă lecții ? Aiurea. Au PP-iștii, partid de strânsură unde fasciștii din Falangele SPaniole se întâlnesc cu fasciștii Alessandrei Mussolini, partid care l-a sprijinit până la extrem pe dl.Berlusconi- un nu tocmai elocvent exemplu de democrație- vreun drept să vorbească de paiul din alte curți atunci când ditamai bârna e în ochiul propriu ? N-aș prea crede. În Parlamentul European există oameni cinstiți ca dl.Watson, dl. Svoboda și există lichele- care au impresia că România e un fel de colonie- și există și scârbe- nu numai în parlament- printre ”românii de bine” care mint masiv pentru că asta au învățat de la tătuca lor, Traian. Se va cam schimba situația. PPE-ul o va lua pe cocoașă- după ce a pierdut Franța nici Spania nu stă prea bine- unde Rajoy- dacă prinde o grevă a minierilor asturieni poate să-și detoneze el personal dinamita între picioare iar anul viitor în Germania, Angela RSDG-ista, pa, pa și pa. Sunt curios unde va găsi Ponta pe cei 2-3 drepți în rândul lefegiilor plătiți de statul român băsist să-l laude pe Băse- prin ICR și alte surse de scurs banii- RRI și TVR. Pentru că restul, fie că se vor transforma în sare (de rușine0 fie vor lucra la sare- de condamnare. Pentru că nu este admisibil să vomiți peste țara ta și să pretinzi că voma e statul de drept. Și un astfel de afront trebuie dur pedepsit.

Cea mai Noua Muzica Adaugata pe wWw.StarMp3.Eu JOIN ..MS

+Quote Post
Vizitator_bugs bunny.
mesaj Jul 12 2012, 08:35 AM
Mesaj #6

Guests

La treaba asta cu ascultatul telefoanelor de care se vaita toteu multumirile trebuie adresate d-lui Ponta si USL care au votat in unanimitate introducerea legii Big Brother. E o situatie de tipul cine sapa groapa altuia.....

+Quote Post
Vizitator_champenoise.
mesaj Jul 12 2012, 08:53 AM
Mesaj #7

Guests

admin pot primi o explicatie in privinta motivului pentru care mi-ai cenzurat mesajul? merci!

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 08:58 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (toteu @ Jul 12 2012, 06:20 AM) *
Eu cer "birocratilor-euro-bruxelezi" sa ia o hartie A4 , sa traga o linie verticala pe mijloc si in stanga sa scrie cazurile in 5000 de ani de istorie pe 5 continente parlamentul a omorat democratia folosind votul popular iar in dreapta sa scrie situatiile in care un el presidente jucator/ luptator / dictator / a sugrumat democatia.

Putem face si noi un astfel de "recensamant" de curiozitate?

Poti sa faci ce "recesamant" vrei, asta nu schimba faptele.

In satul tau inapoiat numit Romania, conteaza ce esti sau cine esti. In lumea civilizata, conteaza ce faci. Si pe vremea lui Boc au existat derapaje, de genul ideii (dar nu si faptei!) de comasare a alegerilor. Insa atunci cand CCR s-a opus, Boc s-a conformat fara sa comenteze.

Boc nu a incercat sa limiteze atributiile CCR prin ordonante, ca sa-si poata atinge scopurile. 5000 de ani de istorie pe 5 continente sunt vorbe de claca, actiunile lui Boc puse in balanta cu cele ale lui Ponta sunt fapte. Iar occidentalii discuta despre faptele fiecaruia, nu despre povesti de acum 5000 de ani.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 09:03 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (champenoise @ Jul 12 2012, 07:14 AM) *
Ideile lui portofel le-am mai auzit la televizor exprimate de cineva din USL care spumega si scotea flacari. Spumegati, spumegatul este democratic si consultantii, investitorii si reprezentantii ambasadelor va vor aproba.

Raspunsul e simplu ptr voi toti si il stiti si voi! Banii dau puterea! Acum depinde ce fel de bani sunt si ce vor sa spele! Banii pot cumpara voturi si constiinte in parlament pentru suspendarea presedintelui,pot confisca un parlament intreg sau pot spune stop incalcarii grosolane a legii ( Merkel si avertismentul CE).

Banii ii fac pana si pe unii sa emita ipoteze cu pretentii de valori democratice fara ca nici ei sa intelega ce vor sa ne convinga.

Champenoise, ia povestește-ne tu cum era plin de investitori străini pe vremea democratului Băsescu și a slugii sale Boc și cum nu mai sunt acuma de stângiștii ăștia de comuniști. Aiureli mai mari n-am auzit în viața mea- iar dacă discutăm de cum i-a alungat prostia PD-Listă pe cei de la Nokia- nu mai avem nici investitori.
Nici o lege n-a fost încălcată- demiterea președintelui și dispariția PD-Lului sunt consecința directă și clară a măgăriilor comise de aceștia- e normal, e firesc, e democratic. Tâmpeniile din mintea PD-L că dacă te-a numit partidul numai partidul te poate da jos- sunt exact încălcarea democrației care spune totuși că cei mai mulți au puterea.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 09:06 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (bugs bunny @ Jul 12 2012, 08:35 AM) *
La treaba asta cu ascultatul telefoanelor de care se vaita toteu multumirile trebuie adresate d-lui Ponta si USL care au votat in unanimitate introducerea legii Big Brother. E o situatie de tipul cine sapa groapa altuia.....

Neamipomenit, iepurilă. Nașpa totuși că telefoanele se ascultă exact de când a venit domnia sa Boculete lepădat la putere. Și mă refer aici nu la telefoanele cine știe cărei personalități ci la telefoanele tale- de exemplu- care sunt ascultate pe baza principiului ”potențialei infracționalități volitive din punct de vedere economic și politic”. Chestia asta scrie pe mandatele pe care le semnează tanti Kovesi....

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 09:08 AM
Mesaj #11

Guests

Sunt curios ce înțeleg intelectualii noștri fini- ăia de scriu aiureli de te doare mintea pe contributors- apropo de cuvântul demnitate. Și slugile lor ordinare- cum ar fi corespondenta RRI la Bruxelles.

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Jul 12 2012, 09:10 AM
Mesaj #12

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (champenoise @ Jul 12 2012, 09:53 AM) *
admin pot primi o explicatie in privinta motivului pentru care mi-ai cenzurat mesajul? merci!

sunt doar doua motive posibile: offtopic sau atac la persoana. Dar mesajul tau e viu, nu-mi permit sa sterg nimic, doar mut la...ai ghicit, Offtopice si atacuri la persoana.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 09:13 AM
Mesaj #13

Guests

Dna. Merkel- la rândul ei- a cam dat un putsch împotriva binefăcătorului ei- adică ăla de a scos-o din anonimat- dl.Kohl.

Aceea a fost o chestiune interna de partid, similara cu inlaturarea lui Geoana de catre Ponta in PSD. Stiu a pentru un comunist vechi ca tine e greu de digerat ideea, dar partidul nu e statul. Ce se intampla in interiorul PSD sau in interiorul CDU nu afecteaza statul de drept, nici in Romania, nici in Germania.

Și ce să vezi, dl. Kohl care a șutit la bani pentru partid cât 100 de Năstase e bine mersi în libertate, că-așa-i democrația la indigeni, pardon la germani.

Kohl a incalcat legea privind finantarea partidelor politice si a primit bani cash pentru partid, transferul avand loc in Elvetia, care nu e sub jurisdictie germana. Kohl nu a deturnat fondurile unei institutii de stat ca sa-si finanteze campania electorala. Sa primesti o servieta cu bani (si sa returnezi in 24 de ore suma, la cererea justitiei) e o chestie, iar sa concepi o frauda de tip Trofeul Calitatii si sa o derulezi e cu totul alta chestie.

Are cumva dna. Merkel- care s-a împotrivit din toate puterile ca dl. pastor Gauck să preia președenția- asta până să-l descopere pe președintele EI- plagiator- vreun drept moral să ne dea nouă lecții ?

Asta n-o sa te ajute cu nimic. Poti sa o scuipi si tu pe Merkel, asa cum a facut-o idolul tau Ponta, dar pana la "dreptul moral" de care vorbesti tu, Merkel n-o sa-ti mai dea bani, atat timp cat o scuipi. Despre asta e vorba, despre faptul ca banii sunt la Merkel, nu la Ponta. N-ai decat sa nu mai aprobi imigrarea nemtilor in Romania, ca represalii tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 12 2012, 09:20 AM
Mesaj #14

Guests

TRAS CUMPLIT DE URECHI, PONTA A ZIS CA TRFERENDUMUL VA FI ORGANIZAT CONFORM LEGII. Daca nu ar fi fost tras cumplit de urechi, cum ar fi organizat referendumul?

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 09:56 AM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 12 2012, 09:20 AM) *
TRAS CUMPLIT DE URECHI, PONTA A ZIS CA TRFERENDUMUL VA FI ORGANIZAT CONFORM LEGII. Daca nu ar fi fost tras cumplit de urechi, cum ar fi organizat referendumul?

Dle. Musafir, când ai auzit matale ultima dată, era România o țară suverană ? Dacă nu, a cui colonie era ea ? Dl.Ponta nu trebuie tras de nimic . Și chiar, e vreo importanță cum ar fi organizat referendumul ? Personal, nici n-aș mai fi făcut referendum- pentru că e o cheltuială inutilă de timp și bani. Mi s-ar fi părut ok ca PD-L să bată palma cu USL- să ne transforme în republică parlamentară și să-l pună pe Blaga președinte.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 10:00 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 09:13 AM) *
Aceea a fost o chestiune interna de partid, similara cu inlaturarea lui Geoana de catre Ponta in PSD. Stiu a pentru un comunist vechi ca tine e greu de digerat ideea, dar partidul nu e statul. Ce se intampla in interiorul PSD sau in interiorul CDU nu afecteaza statul de drept, nici in Romania, nici in Germania.

Kohl a incalcat legea privind finantarea partidelor politice si a primit bani cash pentru partid, transferul avand loc in Elvetia, care nu e sub jurisdictie germana. Kohl nu a deturnat fondurile unei institutii de stat ca sa-si finanteze campania electorala. Sa primesti o servieta cu bani (si sa returnezi in 24 de ore suma, la cererea justitiei) e o chestie, iar sa concepi o frauda de tip Trofeul Calitatii si sa o derulezi e cu totul alta chestie.

Asta n-o sa te ajute cu nimic. Poti sa o scuipi si tu pe Merkel, asa cum a facut-o idolul tau Ponta, dar pana la "dreptul moral" de care vorbesti tu, Merkel n-o sa-ti mai dea bani, atat timp cat o scuipi. Despre asta e vorba, despre faptul ca banii sunt la Merkel, nu la Ponta. N-ai decat sa nu mai aprobi imigrarea nemtilor in Romania, ca represalii tongue.gif

Dle. Warrington, puține dar fixe. Nu spun ce sunt alea- dedu matale. În rest, să fim noi sănătoși că RFG-ul a dat bani și lui Dej și lui Ceaușescu- atunci când a avut interese. Dacă dl.Ponta spune că va face impozite 0 pentru primii 5 ani de investiție și dna. Merkel spune ”nemți, nu investiți în România că mi-a dat mucosul ăla jos gagiul de inimă roșie” ce crezi matale că vor face nemții ??? Dna. Merkel poate să dea ordine- o perioadă limitată de timp- sistemului guvernamental german. Și atât. Dna. Merkel n-are capacitățile- fizice- necesare pentru a formula judecăți de valoare- nici măcar în Germania, fiind după părerea mea cel mai slab cancelar al Germaniei de la Brunning și compania. Și-atunci , despre ce discutăm ???

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 10:14 AM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 09:56 AM) *
Personal, nici n-aș mai fi făcut referendum- pentru că e o cheltuială inutilă de timp și bani. Mi s-ar fi părut ok ca PD-L să bată palma cu USL- să ne transforme în republică parlamentară și să-l pună pe Blaga președinte.

Asta in republica bananiera in care te visezi tu si cu Ponta.
In lumea civilizata, prevederile constitutionale se respecta.
Iar aceste prevederi constitutionale se modifica dupa o procedura destul de laborioasa, care include si un referendum

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 10:21 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 10:14 AM) *
Asta in republica bananiera in care te visezi tu si cu Ponta.
In lumea civilizata, prevederile constitutionale se respecta.
Iar aceste prevederi constitutionale se modifica dupa o procedura destul de laborioasa, care include si un referendum

Dle. Warrington, îți promit că atunci când voi ajunge eu prim-ministru o să aduc:
2 judecători de la Curtea Supremă a Angliei îmbrăcați în costume tradiționale;
1 bucată TanzMarinchen cu berea aferentă de la festivalul berii din Munchen;
1 bucată ghilotină din Republica Franceză și călăul aferent.
1 parlamentar olandez de extremă dreapta încălțat în saboți.
Dansatoare exotice, înghițitori de flăcări, aruncătoare de flăcări, 2 kilograme cârnați ungurești cu paprika, 10 sticle de Tokay și două lăzi de bere Borjoni.
Cu această pitorească adunare, în direct la televizor la o oroă de maximă audiență vom schimba prevederile constituționale- cam într-o oră. Vor cânta Elena Gheorghe, Delia Matache și se va produce și cuplul popular de comici Nae și Vasile. Mai mult decât atât ce poți să vrei ?

+Quote Post
Vizitator_x/2.
mesaj Jul 12 2012, 11:14 AM
Mesaj #19

Guests

laugh.gif
...ioute cine se lupta pentru reformarea ancestralelor plaiuri mioritice d´le...nah!...insa, uitarati ceea ce era cel mai important ingredient in economia abramburitei situatiuni politiniste, pe flasnetarii propagandistici, pe ei/ele, de unde o sa-i importati !?
biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 01:19 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 10:00 AM) *
Dna. Merkel n-are capacitățile- fizice- necesare pentru a formula judecăți de valoare- nici măcar în Germania, fiind după părerea mea cel mai slab cancelar al Germaniei de la Brunning și compania. Și-atunci , despre ce discutăm ???

Despre niste prostii pe care le debitezi cu nonsalanta si emfaza.

Parerea ta despre performanta lui Merkel in calitate de cancelar are o singura semnificatie: demonstreaza vesnica ta strategie de a discredita persoana. Poate ca strategia ta e utila pentru oamenii printre care traiesti, dar in lumea civilizata ea nu pacaleste pe nimeni .

Problema reala ramane statul de drept grav avariat in Romania, parerea ta despre persoana Angelei Merkel e o chestiune complet paralela.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 01:28 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 01:19 PM) *
Despre niste prostii pe care le debitezi cu nonsalanta si emfaza.

Parerea ta despre performanta lui Merkel in calitate de cancelar are o singura semnificatie: demonstreaza vesnica ta strategie de a discredita persoana. Poate ca strategia ta e utila pentru oamenii printre care traiesti, dar in lumea civilizata ea nu pacaleste pe nimeni .

Problema reala ramane statul de drept grav avariat in Romania, parerea ta despre persoana Angelei Merkel e o chestiune complet paralela.

Dle. Warrington, hai să-ți explic cum stă treaba- într-o lume normală- mă interesează cu adevărat părerea unuia mai bun decât mine. Dacă dl. academician C.B.Stolnici îmi spune că sunt prost- mă simt mic și nasol, îmi văd de prostia mea și nu mai ies pe stradă decât cu punga de hârtie pe cap. Dacă dl. Warrington îmi spune că sunt prost, îi răspund că cine zice ăla e. Mai simplu de-atât n-am cum să-ți explic...

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 01:48 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 01:28 PM) *
Dle. Warrington, hai să-ți explic cum stă treaba- într-o lume normală- mă interesează cu adevărat părerea unuia mai bun decât mine. Dacă dl. academician C.B.Stolnici îmi spune că sunt prost- mă simt mic și nasol, îmi văd de prostia mea și nu mai ies pe stradă decât cu punga de hârtie pe cap. Dacă dl. Warrington îmi spune că sunt prost, îi răspund că cine zice ăla e. Mai simplu de-atât n-am cum să-ți explic...

N-ai sa crezi, dar sunt 100% de-acord cu tine! tongue.gif

Asta e esenta educatiei tale gresite, pentru tine conteaza autoritatea persoanei, nu continutul ideilor. Am sa-ti spun un secret: pana si cel mai prost om din lumea asta poate emite o parere din care o persoana inteligenta sa se aleaga cu o invatatura de viata. Si invers, cel mai celebru academician poate emite platitudini cu nonsalanta, din care sa nu te alegi cu nimic de invatat, chiar daca pierzi timpul sa-l asculti.

Dar tu asculti cu gura cascata academicianul si ignori ideile. Nu e nevoie sa iti pui o punga in cap, du-te si mai scuip-o o data pe Merkel, ca sa te simti implinit tongue.gif . Esti prea batran si snob ca sa mai poti invata ceva pe lumea asta.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 02:21 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 01:48 PM) *
N-ai sa crezi, dar sunt 100% de-acord cu tine! tongue.gif

Asta e esenta educatiei tale gresite, pentru tine conteaza autoritatea persoanei, nu continutul ideilor. Am sa-ti spun un secret: pana si cel mai prost om din lumea asta poate emite o parere din care o persoana inteligenta sa se aleaga cu o invatatura de viata. Si invers, cel mai celebru academician poate emite platitudini cu nonsalanta, din care sa nu te alegi cu nimic de invatat, chiar daca pierzi timpul sa-l asculti.

Dar tu asculti cu gura cascata academicianul si ignori ideile. Nu e nevoie sa iti pui o punga in cap, du-te si mai scuip-o o data pe Merkel, ca sa te simti implinit tongue.gif . Esti prea batran si snob ca sa mai poti invata ceva pe lumea asta.

Dle. Warrington, ce treabă am eu cu dna. Merkel ??? Mi-aș dori să nu aibă nici dumneaei treabă cu mine. În rest, rămâne cum am stabilit. Eu.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 09:53 PM
Mesaj #24

Guests

Aș dori să fac o mică precizare- sunt mai mult European decât român. Îmi petrec minim 2 luni/an în UE- iubesc UE și consider că singura noastră alianță viabilă trebuie să fie cea cu UE. Pe de altă parte urăsc bătutul cu pumnul în masă, minciuna instituțională băsistă (ajutor ! e lovitură de stat !) și încercarea unor neica nimeni din PP de a se băga în politica suverană a unui stat suveran. A fi membru al UE înseamnă să respecți hotărârile UE- și guvernul Ponta le respectă. A fi membru al UE nu înseamnă să respecți țicnelile PP-iste ale echivalenților lui Traian Băsescu la mediocritate- a se vedea dna. Merkel. Când nu poți să-ți faci ordine în propria ta ogradă parcă nu e de bon-ton să dai sfaturi altora.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 09:57 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 09:53 PM) *
Îmi petrec minim 2 luni/an în UE ...

... si degeaba.

+Quote Post
mesaj Jul 12 2012, 10:10 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 09:57 PM) *
... si degeaba.

Ba cu foarte mult folos, dle. Warrington. Chiar și pentru a vedea exact realitatea, nu vrăjelile băsisto-boccii.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 12 2012, 10:39 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 10:10 PM) *
Ba cu foarte mult folos [...]. Chiar și pentru a vedea exact realitatea, nu vrăjelile băsisto-boccii.

Daca vedeai exact realitatea, i-ai fi explicat lui Ponta exact ce i-a explicat si Barroso.
Dar voi (tu si Ponta) o sa va apucati imediat sa-l scuipati si pe Barroso, exact cum ati scuipat-o si pe Merkel. Asta e reteta clasica, atunci cand iti dai seama de inferioritatea ta: ii denigrezi pe ceilalti, ca sa te pacalesti cu impresia ca ii aduci la acelasi nivel cu tine.

+Quote Post
mesaj Jul 13 2012, 12:27 AM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Warrington @ Jul 12 2012, 10:39 PM) *
Daca vedeai exact realitatea, i-ai fi explicat lui Ponta exact ce i-a explicat si Barroso.
Dar voi (tu si Ponta) o sa va apucati imediat sa-l scuipati si pe Barroso, exact cum ati scuipat-o si pe Merkel. Asta e reteta clasica, atunci cand iti dai seama de inferioritatea ta: ii denigrezi pe ceilalti, ca sa te pacalesti cu impresia ca ii aduci la acelasi nivel cu tine.

Dacă e amabil, dl.Warrington poate să ne explice de ce e mai valabil dl.Barosso decât dl.Ponta. Deocamdată dl. Barosso era să distrugă UE- și nu o dată ci de vreo 3 ori dacă îmi aduc aminte bine- cu referendumurile alea pe care nu le votau francezii, irlandezii și cu gestiunea de rahat a unei crize de rahat. Dl. Ponta n-a distrus încă nimic. Deci, dle. Warrington, revenind la chestiune, mi se pare normal că dacă dl.Ponta vrea modele- să le caute la persoanele care sunt astfel de modele- gen. Clark de pildă. Și nu Gâtenstein din Nowhere pe dreapta sau Monica Macovei.
Pe lista mea de modele Europene la ora actuală se află Papa, fostul premier Zapatero- care a scos Spania din epoca franchismului , dl.Kohl- pentru reunificarea Germaniei, Tony Blair- în perioada când nu era puppy-ul lui Bush,Gerry Adams și cam atât.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jul 13 2012, 12:40 AM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 13 2012, 12:27 AM) *
mi se pare normal că dacă dl.Ponta vrea modele- să le caute la persoanele care sunt astfel de modele- gen. Clark de pildă.

100% de-acord cu tine! tongue.gif
Wesley Clark e modelul perfect de iresponsabil pentru Ponta, a bombardat ambasada chineza de la Belgrad si a ordonat atacarea trupelor rusesti de pe aeroportul din Pristina, in 1999 biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj Jul 16 2012, 02:49 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Jul 12 2012, 09:03 AM) *
Champenoise, ia povestește-ne tu cum era plin de investitori străini pe vremea democratului Băsescu și a slugii sale Boc și cum nu mai sunt acuma de stângiștii ăștia de comuniști. Aiureli mai mari n-am auzit în viața mea- iar dacă discutăm de cum i-a alungat prostia PD-Listă pe cei de la Nokia- nu mai avem nici investitori.
Nici o lege n-a fost încălcată- demiterea președintelui și dispariția PD-Lului sunt consecința directă și clară a măgăriilor comise de aceștia- e normal, e firesc, e democratic. Tâmpeniile din mintea PD-L că dacă te-a numit partidul numai partidul te poate da jos- sunt exact încălcarea democrației care spune totuși că cei mai mulți au puterea.

gogule, faptele si cifrele iti demoleaza afirmatiile. USL a demolat leul. L-a devalorizat cu 4.5% in numai 3 luni. (daca ai tupeu sa negi cifra asta ia de aici : http://cursvalutar.dailybusiness.ro/evolutie-curs-valutar)
restul sunt vorbe fara acoperire, cand cursul o ia la vale nu ai ce argumente penibile sa mai aduci. USL este distrugatorul economiei. PDL a tinut cu greu cursul asta stabil si a reusit, iarasi cu greu, sa pastreze un rating de tara cat de cat bun. De cand avem USL au doborat si cursul si ratingul de tara.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 7th December 2019 - 02:50 AM