IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Ne mexicanizam (o noua constitutie)
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 01:08 PM
Mesaj #61

Guests

Ideea e ca aceasta migratie de creiere sau 'talente' a cam existat dintotdeauna.Pe plan national (Bucuresti in primul rand) dar si international..Eliade,Brancusi,etc...plus o mare de necunoscuti (care nu sunt faimosi).

Interesant e cand vezi invers..Un Byron in Grecia.
Nu-l mentionez pe Tiriac ca stiu de ce s-a intors.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Prastia cu luneta.
mesaj Jan 3 2013, 01:15 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 11:32 AM) *
Noi ne plangem ca pleaca din tara dar pana sa plece din tara se duceau toti la Bucuresti.
Singura 'alinare' este ca majoritatea nu uita de unde au plecat si mai revin in vacante,mai baga o vorba buna..unii isi mai fac case pe acolo.
Ce ne faceam noi daca Dan Diaconescu ramanea la Caracal si Mihaela Radulescu la Bacau?.... laugh.gif

Nene Nae, orice batz are doua capete: ce ne faceam noi, constantenii, daca Mazare ramanea la Bucuresti? blink.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 01:25 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (Prastia cu luneta @ Jan 3 2013, 01:15 PM) *
Nene Nae, orice batz are doua capete: ce ne faceam noi, constantenii, daca Mazare ramanea la Bucuresti? blink.gif

Sau in Brazilia..sau in Madagascar..sau daca parasuta aia cu care se da nu mai cobora niciodata.. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 01:28 PM
Mesaj #64

Guests

Fiindca vad ca ne da hotadminu tarcoale:..'nea admin,scoateti aia cu alegerile SUA ca s-au dus demult..'

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 02:04 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (kansas @ Jan 3 2013, 08:11 AM) *
LaMultiAni Gogule!

gura ''pacatosului'' adevar graieste...
cand ziceam ca nu mai ''intromisionez'', ma faci tu sa tresar de la inceput de an tongue.gif

...tu vrei sa inchizi frontierele ohmy.gif !!!
tehnic, ar fi ultima solutie ca sastopezi conducta de inteligenta romaneasca sa mai curga afara...
uiuiuuuu...deja ma doare capu' (ala de plastic laugh.gif
ps
ia zi, in conditiile astea (care sigur vor veni mai curand decat credem)...tu te (mai) intorci ?...

Mey, da' tot cu mintea de dinainte de '89 ai ramas? Priponu' poa' sa fie si fiscal / salarial, nu crezi? biggrin.gif
La multi (b)ani si voua! smile.gif

+Quote Post
Vizitator_voluntar.
mesaj Jan 3 2013, 02:41 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 02:04 PM) *
Mey, da' tot cu mintea de dinainte de '89 ai ramas? Priponu' poa' sa fie si fiscal / salarial, nu crezi? biggrin.gif

nu mey, nu cred, tu crezi ? dry.gif
s-au reintors tot cei dinainte de '89...daca faci ore suplimentare voluntar, poate te-alegi cu 100 de lei in plus laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Jan 3 2013, 03:08 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 02:04 PM) *

Nenea, de-ar fi asa de simplu cu priponul...
Uite, iti dau un exemplu de la noi din scoala. O tanti tare dragutza si inca sub 30 de ani, care si-a facut doctoratul la o scoala de langa Londra si ar fi vrut sa vina sa ne predea noua... Dupa legea lui nenea ala de-i tot cauta unii diploma de bac, avea conditiile de prof, publicand printre altele un articol intr-o revista din top 10 in lume in domeniul ei si avand un scor relativ de-a dreptul urias. N-a fost buna nici de suplinitoare, dar povestea este alta. Priponul era gata pregatit, putea ajunge lejer cu un contract de cercetare la patru-cinci mii de euro net pe luna, dar n-a vrut si s-a carabanit definitiv aiurea pe bani mai putini deocamdata. Stii de ce? Citez cu aproximatie: nu pot, eu sunt obisnuita sa lucrez in echipa de dimineata pana seara si aici n-am cu cine...
La multi ani! smile.gif

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 03:14 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (bulisor @ Jan 3 2013, 03:08 PM) *
Uite, iti dau un exemplu de la noi din scoala. [...]

? blink.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 03:41 PM
Mesaj #69

Guests

Uite, iti dau un exemplu de la noi din scoala. O tanti tare dragutza si inca sub 30 de ani, care si-a facut doctoratul la o scoala de langa Londra si ar fi vrut sa vina sa ne predea noua... Dupa legea lui nenea ala de-i tot cauta unii diploma de bac, avea conditiile de prof, publicand printre altele un articol intr-o revista din top 10 in lume in domeniul ei si avand un scor relativ de-a dreptul urias. N-a fost buna nici de suplinitoare, dar povestea este alta. Priponul era gata pregatit, putea ajunge lejer cu un contract de cercetare la patru-cinci mii de euro net pe luna, dar n-a vrut si s-a carabanit definitiv aiurea pe bani mai putini deocamdata. Stii de ce? Citez cu aproximatie: nu pot, eu sunt obisnuita sa lucrez in echipa de dimineata pana seara si aici n-am cu cine...
La multi ani! smile.gif

Buna/reavointa e cam peste tot.Daca era numai la noi ar fi fost simplu (stiu la ce ma astept si plec unde nu e asa) dar eu am vazut emigrant inginer care era nevoit sa lucreze la supermarket.
Cand te loveste nedreptatea injuri fie ca e Romania,USA sau UK.
Poate ar trebui sa ne concentram si pe chestii pozitive.Eu stiu o americanca care sta de ani de zile in Ro,e profesoara de engleza si are si un B&B.Si nu pleaca.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 05:31 PM
Mesaj #70

Guests

Dom' Nae, prima jumatate de revolutie se va intampla cand rumanu' majoritar va constientiza ca scoala e mijloc si nu scop in sine.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 06:06 PM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 05:31 PM) *
Dom' Nae, prima jumatate de revolutie se va intampla cand rumanu' majoritar va constientiza ca scoala e mijloc si nu scop in sine.

Cam dificila treaba.E vorba de vremuri,parinti si naivitatea personala,3 componente al naibii de confuze.
Mai e si noroc..De exemplu acu' cred ca e bine sa ma apuc sa invat chineza sau farsi dar parca vad ca pana ma apuc sa invat si pana termin deja s-a umplut piata..

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 06:57 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 06:06 PM) *
Cam dificila treaba.E vorba de vremuri,parinti si naivitatea personala,3 componente al naibii de confuze.
Mai e si noroc..De exemplu acu' cred ca e bine sa ma apuc sa invat chineza sau farsi dar parca vad ca pana ma apuc sa invat si pana termin deja s-a umplut piata..

Pai, daca e rost de facut (rapid) gologani cu chinezul sau iranianul, angajam pe unu' sau pe altu' "care stie". biggrin.gif
Ce crezi, barosanii de la toate firmele occidentale care produc Made in China stiu vreo boaba de chineza?

+Quote Post
Vizitator_Rafael Trujillo.
mesaj Jan 3 2013, 07:46 PM
Mesaj #73

Guests

Am o intrebare: vreau si eu sa ma mexicanizez, sau dominicanizez, dar sant curios daca trebuie sa platesc sau sant platit pentru asta? Sau e frii? unsure.gif
As vrea sa ies in strada, sa strig "Jos Ponta", sau "Jos Basescu", dar la cat este de frig afara ma gandesc ca, totusi, sant baieti buni amandoi. N-asa? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Ho shi Min.
mesaj Jan 3 2013, 07:55 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 06:57 PM) *
Ce crezi, barosanii de la toate firmele occidentale care produc Made in China stiu vreo boaba de chineza?

Comisia angajeaza, pe anumite proiecte, manageri de la care se cere mandarina la nivel avansat. Nu sant chiar putini aia care bat la portile Comisiei pentru sinecurile alea iar salariile se invart undeva la 8-9 miare, in brate. Marea majoritate vin din privat. La fel s-a invartit si casa cu mine, de ciuda, ca nu m-a trimis tata, cioban din Licuriciu de Dambovita, sa invat mandarina. Tu-i soarele ma-sii de viata... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 08:04 PM
Mesaj #75

Guests

Pai, daca e rost de facut (rapid) gologani cu chinezul sau iranianul, angajam pe unu' sau pe altu' "care stie". biggrin.gif

Si d'aci intrebarea:ce scoala sa mai faci?
Ca pana a terminat Gigel scoala de strungari nici nu se mai stia ce inseamna aia..Unu' se apucase pe vremuri de 'operare PC',domeniu aproape virgin si pana a terminat scoala avea nepotu lui email si webcam.

+Quote Post
Vizitator_buendia.
mesaj Jan 3 2013, 08:14 PM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (Rafael Trujillo @ Jan 3 2013, 07:46 PM) *
Am o intrebare: vreau si eu sa ma mexicanizez, sau dominicanizez, dar sant curios daca trebuie sa platesc sau sant platit pentru asta? Sau e frii? unsure.gif
As vrea sa ies in strada, sa strig "Jos Ponta", sau "Jos Basescu", dar la cat este de frig afara ma gandesc ca, totusi, sant baieti buni amandoi. N-asa? dry.gif

Bre, yo m-am dus, nu te-am vazut. Da' hai sa-ntreb intrebarea mea de baza: ce zici matale ca ar trebui sa faca aialalti ca sa mearga treaba bine? Ca de agenti comstatatori e lumea plina.
PS: domnu' destept si ironic, fa matale un scenariu cu parfum de credibilitate cu ajutorul caruia sa diminuam atotputernicia stapinilor finantisti&politici.

+Quote Post
Vizitator_Li Li (contesa de bruce).
mesaj Jan 3 2013, 08:17 PM
Mesaj #77

Guests

Daca ai sti macar ceva despre asta, ai sti ca exista 3 zone de chino-afaceri: 1) unde vorbesti engleza cu chinezu 2)unde vorbesti engleza cu translatoru si el vorbeste cu chinezu 3) unde vorbesti chineza cu chinezu (fiindca ai invatat). Ghici unde e mai rentabil.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 08:18 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Ho shi Min @ Jan 3 2013, 07:55 PM) *
Comisia angajeaza, pe anumite proiecte, manageri de la care se cere mandarina la nivel avansat. Nu sant chiar putini aia care bat la portile Comisiei pentru sinecurile alea iar salariile se invart undeva la 8-9 miare, in brate. Marea majoritate vin din privat. La fel s-a invartit si casa cu mine, de ciuda, ca nu m-a trimis tata, cioban din Licuriciu de Dambovita, sa invat mandarina. Tu-i soarele ma-sii de viata... dry.gif

Aha, deci imi dai dreptate, in loc sa invatam angajam. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 08:43 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 08:04 PM) *
Si d'aci intrebarea:ce scoala sa mai faci?
Ca pana a terminat Gigel scoala de strungari nici nu se mai stia ce inseamna aia..Unu' se apucase pe vremuri de 'operare PC',domeniu aproape virgin si pana a terminat scoala avea nepotu lui email si webcam.

Prin alte tzari, de soare pline, calcularetzul a aparut din necesitate deci ca scula, nu platforma "Tetris", "Prince of Persia", "Doom" etc. La noi... imi aduc aminte de o intamplare petrecuta inainte de '89, intr-o fabrica unu' a avut o idee de robotizare a unei linii de productie unde totul se facea manual. Se duce tipu' la tov. director cu hartii calcule, desene etc. si stii ce i-a zis tovul?
"Faceti domnu' inginer, roboti si mai mari si mai mici, sa se plimbe uite-asa prin sectie." Cu hohotele de rigoare. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 3 2013, 08:49 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (Li Li (contesa de bruce) @ Jan 3 2013, 08:17 PM) *
Daca ai sti macar ceva despre asta, ai sti ca exista 3 zone de chino-afaceri: 1) unde vorbesti engleza cu chinezu 2)unde vorbesti engleza cu translatoru si el vorbeste cu chinezu 3) unde vorbesti chineza cu chinezu (fiindca ai invatat). Ghici unde e mai rentabil.

Chinezii or fi invatand ceva limbi straine? ;)

+Quote Post
Vizitator_Peastalozzi.
mesaj Jan 3 2013, 08:49 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (buendia @ Jan 3 2013, 08:14 PM) *
... ce zici matale ca ar trebui sa faca aialalti...

"aialalti" sant irelevanti. Important este ce poti face tu, si sa fi convins ca este bine asa, si sa o faci. Puterea exemplului este relevanta. Atitudinea... Intelegi? dry.gif

Citeaza (buendia @ Jan 3 2013, 08:14 PM) *
...domnu' destept si ironic...

Nu sant destept, desteptaciunea este eminamente ereditara iar eu am scris negru pe alb ca tata este cioban, din Licuriciu de Dambovita. Tu ai citit un thread si ai comentat pe altul, sau cum?
Lasand la o parte gluma: vezi mai sus.

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 08:18 PM) *
Aha, deci imi dai dreptate, in loc sa invatam angajam. wink.gif

"Anagajam"? Noi? Vrei sa spui ca "Angajeaza". Ei... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Hyde Park corner.
mesaj Jan 3 2013, 08:58 PM
Mesaj #82

Guests

Bulisor, cu tot respectul pentru tine si pentru domnisoara/doamna, as vrea sa fac o remarca/intrebare: asa, si? Fac aceasta remarca/intrebare nesimtita pe considerentul ca in anumite culturi organizationale de larga reputatie si respiratie un comportament de genul "nu pot, eu sunt obisnuita sa lucrez in echipa de dimineata pana seara si aici n-am cu cine..." se lasa cu un sut in cour si remarci acre.
Si inca o chestie: in Anglia exista facultati, Imperial, de exemplu dry.gif , de langa Londra, care se intampla sa aiba un raport pereformanta/cost mai mare ca unu. Intelegi ce vreau sa zic? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Jan 4 2013, 11:26 AM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (Hyde Park corner @ Jan 3 2013, 08:58 PM) *
Bulisor, cu tot respectul pentru tine si pentru domnisoara/doamna, as vrea sa fac o remarca/intrebare: asa, si? Fac aceasta remarca/intrebare nesimtita pe considerentul ca in anumite culturi organizationale de larga reputatie si respiratie un comportament de genul "nu pot, eu sunt obisnuita sa lucrez in echipa de dimineata pana seara si aici n-am cu cine..." se lasa cu un sut in cour si remarci acre.
Si inca o chestie: in Anglia exista facultati, Imperial, de exemplu dry.gif , de langa Londra, care se intampla sa aiba un raport pereformanta/cost mai mare ca unu. Intelegi ce vreau sa zic? dry.gif

Cu acelasi respect, poate ca n-am fost prea explicit, o fi fost de la prea multa cola bauta de sarbatori, te agita tare smile.gif Ideea era ca peste tot incepi sa n-ai cu cine. Uite ce-a patit 'comisarul' zilele astea si el era, nu-i asa, cineva... Cand tanti spunea ca n-are cu cine nu o facea cu superioritate, adica ailalti sunt prosti si lenesi, numai eu mi-s cum trebuie. Era o constatare amara, vrei cateodata sa muncesti si sa creezi ceva, ai nevoie de o echipa in care toti sa vorbeasca aceeasi limba si n-ai cum.
Iar de invatat o facem cu totii toata viata, nu neaparat la scoala. Apoi unii se straduiesc sa faca bine, ca sa citez un clasic in viata, ceea ce este mai mult decat onorabil, altii incerca sa aduca ceva in plus, sa inoveze, sa schimbe oarece in bine. Si mai sunt cei care stau si asteapta sa li se dea, sau si mai rau, isi iau singuri de prin buzunarele celorlati.
In ultimii ani, au plecat in alte tari din toate categoriile. Daca minoritatea din ultima grupa se face 'simtita' prin prezenta ei afara, ceilalti se remarca prin absenta de unde au plecat. Si nu-i vorba doar de varfuri, fie ca sunt cercetatori sau medici, incearca sa gasesti un muncitor calificat in orice domeniu si priceput cu adevarat...
Asa ca atuul acela cu o forta de munca ieftina si inalt calificata a ajuns demult in categoria povestilor muritoare.
Si inca o legenda aiurea: cineva trebuie sa ramana si sa stinga lumina... Gandeste-te putin cine o spune de regula.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 4 2013, 01:33 PM
Mesaj #84

Guests

Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 08:43 PM) *
Prin alte tzari, de soare pline, calcularetzul a aparut din necesitate deci ca scula, nu platforma "Tetris", "Prince of Persia", "Doom" etc. La noi... imi aduc aminte de o intamplare petrecuta inainte de '89, intr-o fabrica unu' a avut o idee de robotizare a unei linii de productie unde totul se facea manual. Se duce tipu' la tov. director cu hartii calcule, desene etc. si stii ce i-a zis tovul?
"Faceti domnu' inginer, roboti si mai mari si mai mici, sa se plimbe uite-asa prin sectie." Cu hohotele de rigoare. biggrin.gif

Asa a fost cam peste tot pana si-au dat seama ca pot sa-l vanda si ptr motive recreative.
Cica Call of Duty,ala nou a facut 1,8 miliarde pana acu si nu cred ca romanii l-au cumparat in draci ci aia care nu se prea pricep la torrent.

La noi statul are probleme cu 'robotizarea',voit sau nu (sa tina bugetari sau fiindca sunt prosti) si inca exista dosarul cu sina ca element primar ptr a pastra informatiile.
Ca la privat e alta treaba. ****FM are ascultatori,frecvente in toate judetele desi au 6 angajati si PCul face playlistul.

D'aia zic ca robotizarea e buna ca necesitate dar cam naspa cand e folosita de a nu da prea multi bani..Ce faci cu oamenii aia inlocuiti de masini?
Nu mai zic ca in alte tari asta a ajuns la o extrema enervanta.Nu mai poti sa iti spui pasul unei fiinte ci ai doar 'press 2 for more options'..

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 4 2013, 01:38 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (bulisor @ Jan 4 2013, 11:26 AM) *
o constatare amara, vrei cateodata sa muncesti si sa creezi ceva, ai nevoie de o echipa in care toti sa vorbeasca aceeasi limba si n-ai cum.

Ai dreptate insa nu e numai problema noastra.
Eu le-as spune americanilor ca ar fi mai putine crime daca nu s-ar da arme la liber,le-as spune israelienilor ca daca le da o bucata de nisip palestinei poate se impaca..
americanii vor sa munceasca si nu sa fie tot made in china...canada,australia,scotia se intreaba de ce mai platesc ei diurna reginei..
Dar ai cu cine?

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Mar 19 2013, 04:16 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (kaizoku @ Dec 27 2012, 12:03 PM) *
Dupa o suspendare asemanatoare unei lovituri de stat parlamentare si un referendum de demitere esuat (pe mina vesticilor, cred), dupa alegeri blatuite cu colegii aranjate, noncombat si redistribuiri suspecte (Blaga si Ungureanu recuperati pentru politichia noastra balcanica), le trebuie (politicienilor) o noua constitutie (desi ei pretind ca ne trebuie noua, cetatenilor). Ce-ati vrea sa vedeti si ce credeti ca o sa vedeti in aceasta noua constitutie care ni se pregateste? Eu cred ca ni se pregateste un stat de tip mexican in care politicienii mimeaza democratia si rotatia la putere insa in care cei cu bani (corporatii, banci, baroni locali) vor fi adevarati feudali care stapinesc si nu pot fi atinsi de lege.

Păi în Mexic e bine- soare, turism și azteci. Eventual polițiștii lui Blaga care se apucă și ei de tăiat capete. Pe lozinca ”Să-l vedem, cap tăiat, pe-ăla de banii ni i-a luat !”

+Quote Post
Vizitator_Kaizoku.
mesaj Jun 27 2013, 06:35 PM
Mesaj #87

Guests

Dupa o suspendare asemanatoare unei lovituri de stat parlamentare si un referendum de demitere esuat (pe mina vesticilor, cred), dupa alegeri blatuite cu colegii aranjate, noncombat si redistribuiri suspecte (Blaga si Ungureanu recuperati pentru politichia noastra balcanica), le trebuie (politicienilor) o noua constitutie (desi ei pretind ca ne trebuie noua, cetatenilor). Ce-ati vrea sa vedeti si ce credeti ca o sa vedeti in aceasta noua constitutie care ni se pregateste? Eu cred ca ni se pregateste un stat de tip mexican in care politicienii mimeaza democratia si rotatia la putere insa in care cei cu bani (corporatii, banci, baroni locali) vor fi adevarati feudali care stapinesc si nu pot fi atinsi de lege.

Cum spuneam: ne scot la referendum ca sa le votam atotputernicia. Vor sa nu poata fi urechiati de nimeni dar ei sa poata sa-i urecheze pe toti. Vor ca deciziile lor sa fie de necontestat, nici CCR nu are voie sa ii atinga. Pai... propun sa-i votam pe viata si in Constitutie sa scrie ca copiii lor trebuie sa fie stapinii copiilor nostri.

+Quote Post
Vizitator_Joe M..
mesaj Jun 27 2013, 06:49 PM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (Kaizoku @ Jun 27 2013, 06:35 PM) *
Cum spuneam: ne scot la referendum ca sa le votam atotputernicia. Vor sa nu poata fi urechiati de nimeni dar ei sa poata sa-i urecheze pe toti. Vor ca deciziile lor sa fie de necontestat, nici CCR nu are voie sa ii atinga. Pai... propun sa-i votam pe viata si in Constitutie sa scrie ca copiii lor trebuie sa fie stapinii copiilor nostri.

He he, nici nu stii cata dreptate ai ! Tot ce inseamna institutie va deveni (daca nu cumva a devenit deja) proprietatea personala a vreunui grupuscul de interese , grupuscul care alimenteaza cu chestii materiale celebra Clasa Politica Transpartinica (s-o numim poetic CTP). Care CTP are nevoie intre timp de legalitate. De legitimitate - n-are nevoie.

+Quote Post
Vizitator_kaizoku.
mesaj Feb 8 2017, 07:05 PM
Mesaj #89

Guests

cam asa si azi smile.gif. Tariceanu si Basescu intrati discutabil in parlament, o noua legislatie care sa dea dreptul la furt smecheroilor

+Quote Post
Vizitator_Pretty Moda.
mesaj Apr 22 2017, 09:10 AM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (kaizoku @ Feb 8 2017, 07:05 PM) *
cam asa si azi smile.gif. Tariceanu si Basescu intrati discutabil in parlament, o noua legislatie care sa dea dreptul la furt smecheroilor

cu cat te "descurci"mai bine, esti mai admirat de prostime:0
Incerc degeaba sa fac reclama

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th August 2019 - 09:35 PM