IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ponta, traficant de carne vie, Lege propusa de guvernul Ponta
Vizitator_Robert USA!.
mesaj Nov 13 2014, 11:49 PM
Mesaj #1

Guests

Propunerea de legiferarea prostitutiei in Romania, propusa de ministrul finantelor guvernului Ponta sub pretextul ca va genera venituri la buget denota nerusinarea acestui guvern si premier.
NU am sa ma refer la aspectul religios pentru ca eu nu sunt o persoana religioasa; am sa ma refer la crunta realitate a unui astfel de proiect.
Legiferarea unei activitati presupune introducerea respectivei meserii in codul muncii si beneficierea de drepturi egale cu ale celorlalte meserii din cod. Ca urmare, aducerea de personal din strainatate in situatia in care nu se “acopera” “posturile” existente cu “personal” din tara. Ne vom trezi cu prestatoare ale acestei meserii devenita activitate legala si deci onorabila, de pe intreg globul pamantesc. Vom gasi meseriase din Asia, Africa si America Latina, in principiu din zonele in care veniturile sunt extreme de mici.
Vom observa aparitia de “agentii de munca” care vor aduce lucratoare din afara tarii, le vor facilita vize legale de munca, le vor inchide in spatele unor usi pazite de angajati ai legalelor case de toleranta iar proxenetii de astazi se vor numi “manager de casa de toleranta”.
Aceasta este oferta propusa de psd si guvernul Ponta romanilor, aceasta este ultima resursa nevalorificata care va aduce venituri la stat in optica lor.
Legiferarea prostitutiei va atrage dupa sine si legiferarea traficului de carne vie, acele “lucratoare” fiind mai cu siguranta cumparate de la tiitorii lor din tarile de provenienta. Va exista o parte nevazuta a unei activitati aduse la lumina zilei.
Eu cred ca Romania nu are nevoie de un presedinte care sa promulge o astfel de lege, de un presedinte care se va mandri cu traficul de carne vie.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_justitiarul.
mesaj Nov 18 2014, 05:23 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Robert USA! @ Nov 13 2014, 11:49 PM) *
Propunerea de legiferarea prostitutiei in Romania, propusa de ministrul finantelor guvernului Ponta sub pretextul ca va genera venituri la buget denota nerusinarea acestui guvern si premier.
NU am sa ma refer la aspectul religios pentru ca eu nu sunt o persoana religioasa; am sa ma refer la crunta realitate a unui astfel de proiect.
Legiferarea unei activitati presupune introducerea respectivei meserii in codul muncii si beneficierea de drepturi egale cu ale celorlalte meserii din cod. Ca urmare, aducerea de personal din strainatate in situatia in care nu se “acopera” “posturile” existente cu “personal” din tara. Ne vom trezi cu prestatoare ale acestei meserii devenita activitate legala si deci onorabila, de pe intreg globul pamantesc. Vom gasi meseriase din Asia, Africa si America Latina, in principiu din zonele in care veniturile sunt extreme de mici.
Vom observa aparitia de “agentii de munca” care vor aduce lucratoare din afara tarii, le vor facilita vize legale de munca, le vor inchide in spatele unor usi pazite de angajati ai legalelor case de toleranta iar proxenetii de astazi se vor numi “manager de casa de toleranta”.
Aceasta este oferta propusa de psd si guvernul Ponta romanilor, aceasta este ultima resursa nevalorificata care va aduce venituri la stat in optica lor.
Legiferarea prostitutiei va atrage dupa sine si legiferarea traficului de carne vie, acele “lucratoare” fiind mai cu siguranta cumparate de la tiitorii lor din tarile de provenienta. Va exista o parte nevazuta a unei activitati aduse la lumina zilei.
Eu cred ca Romania nu are nevoie de un presedinte care sa promulge o astfel de lege, de un presedinte care se va mandri cu traficul de carne vie.

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Nov 18 2014, 02:09 PM
Mesaj #3

Guests

Nu e cazul sa o iei in tragic. Aceasta activitate e legala intr-o serie de tari, unele nu din cele mai inapoiate, si nu e nici o tragedie. Aceasta activitate a existat si va exista intotdeauna, indiferent de statutul ei legal, asa ca in locul incercarii zadarnice de a o stavili e mai bine sa fie controlata si fiscalizata.

+Quote Post
Vizitator_K.V..
mesaj Nov 18 2014, 06:22 PM
Mesaj #4

Guests

Cu sau fara ponta trebuie sa inceapa dezoltenizarea tarii.
Prea multi melteni incompetenti si impostori au plantat astia la "butoane", chiar m-am plictisit de atatea masini cu numere de GJ, de OT, de DJ, VL, si MH prin Capitala. De undeva trebuie sa inceapa (dar masura!) dezOLTENIZAREA tarii.
Ca veni vorba de masura, sa inceapa de la Metrologie unde primii trei din piramida puterii zac si fac prostii in posturi din 2000.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Nov 19 2014, 02:32 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Lucian @ Nov 18 2014, 02:09 PM) *
Aceasta activitate [...] e mai bine sa fie controlata si fiscalizata.

Ți se pare OK legalizarea proxenetismului cu ocazia asta? Pentru că asta se ve întâmpla, proxenetismul va deveni legitim, dacă prostituția e legală.

Ți se pare OK ca diverși terți (nu doar proxeneții, dar și statul însuși) să obțină bani ca urmare a exploatării fizice a unor persoane? Prostituția nu înseamnă să fii plătit/ă pentru o muncă oarecare, prostituția înseamnă să fii plătit pentru folosirea directă a corpului tău. De care tu poți dispune după cum dorești, dar terții nu au de ce să dispună de el, pentru că asta de fapt înseamnă sclavie. Părerea mea ar fi să vezi cum e reglementată în UK problema, ar fi un exemplu de urmat.

+Quote Post
Vizitator_proxenetu' somer.
mesaj Nov 20 2014, 12:25 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Warrington @ Nov 19 2014, 02:32 AM) *
Ți se pare OK legalizarea proxenetismului cu ocazia asta? Pentru că asta se ve întâmpla, proxenetismul va deveni legitim, dacă prostituția e legală.

Ți se pare OK ca diverși terți (nu doar proxeneții, dar și statul însuși) să obțină bani ca urmare a exploatării fizice a unor persoane? Prostituția nu înseamnă să fii plătit/ă pentru o muncă oarecare, prostituția înseamnă să fii plătit pentru folosirea directă a corpului tău. De care tu poți dispune după cum dorești, dar terții nu au de ce să dispună de el, pentru că asta de fapt înseamnă sclavie. Părerea mea ar fi să vezi cum e reglementată în UK problema, ar fi un exemplu de urmat.

Sunt destule tari unde prostitutia e legala si sunt mult mai civilizate ca Romania. De United Kingdomistan nici nu mai pomenesc ca n-are rost aici.

Legalizarea prostitutiei reduce proxenetismul nu il incurajeaza si cu atat mai putin legitimeaza.

+Quote Post
Vizitator_:(.
mesaj Nov 20 2014, 12:59 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (proxenetu' somer @ Nov 20 2014, 12:25 PM) *
Sunt destule tari unde prostitutia e legala si sunt mult mai civilizate ca Romania. De United Kingdomistan nici nu mai pomenesc ca n-are rost aici.

Legalizarea prostitutiei reduce proxenetismul nu il incurajeaza si cu atat mai putin legitimeaza.

nu sunt pentru legalizarea prostitutiei, mi se pare un concept aberant ( care ar putea fi in viitor suplinit de un surogat virtual, un robot, etc), totusi, legalizarea ar impune ca obligatii si anumite standarde de sanatate, care ar putea reduce cazurile de boli ''generice'' cu sau fara intentie, si care din nefericire s-au raspandit in randul minorilor...

deci, teoretic, legalizarea ar rezolva cateva probleme, inclusiv traficul de carne vie underground si ar usura oarecum monitorizarea si prevenirea abuzurilor de tot felul, pentru ca din pacate, prostitutia oricum exista, nu poate fi nici negata nici stopata

din ratiuni umanitare, ca si cazuri sociale, prostituatele ar trebui impozitate la un nivel minim, sau deloc, dar aici intervine lacomia celor care au propus asta, guv. psd, nu din grija fata de oameni, ci pentru a jumuli si cea mai inumana sursa de venit a unor nefericite

+Quote Post
Vizitator_popa ilie.
mesaj Nov 26 2014, 06:29 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (:( @ Nov 20 2014, 12:59 PM) *
nu din grija fata de oameni, ci pentru a jumuli si cea mai inumana sursa de venit a unor nefericite

si cum banii nu au nici culoare nici miros, nici nu poate sa te doara capul daca indraznesti sa te gandesti ca ajung la unii platiti gras de la buget si in acelasi timp scutiti de taxe si impozite...desi te taxeaza ei in plus sfara chitanta, pe la nunti, botezuri si inmormantari de parca ai fi nabab

da, ati ghicit, armata bor ( sa fie 15000, 20000 sau 30000 (?) de bajeti hotarati sa ignore prostitutia (prin comunicate banale) legalizata in propriul interes, adica, pe scurt, intermediind-o cu binecuvantare si cu cujetul curat ?

matematic se demonstreaza usor cine este noul peshte beneficiar al impozitarii (intermedierii banilor) : Statul, dar si bor...

in afara de propaganda electorala la nivel de inalti ierarhi, nu i-am auzit sa spuna nu la propunerea ministresei psd de a jecmani ''bunii crestini'' scoshi la produs !

(da, vreau sa vad ce contine protocolul semnat intre Patriarh si Mininistrul de Interne, si daca exista protocoale asemanatoare semnate si cu reprezentantii celorlalte culte, privind indrumarea spirituala a gaborilor ?)

+Quote Post
Vizitator_Dorel.
mesaj Dec 1 2014, 03:41 PM
Mesaj #9

Guests

La cata carne a primit Ponta la alegeri, sa tot fie traficant de asa ceva, ca loc in frigider sau intre falci nu mai are.

+Quote Post
Vizitator_erata.
mesaj Dec 2 2014, 11:43 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Dorel @ Dec 1 2014, 03:41 PM) *
La cata carne a primit Ponta la alegeri, sa tot fie traficant de asa ceva, ca loc in frigider sau intre falci nu mai are.

Mai are loc online, intre feisbuci, pentru simpatizantii de laicuri umede.

+Quote Post
Vizitator_Toma.
mesaj Dec 17 2014, 08:37 AM
Mesaj #11

Guests

Părerea mea ar fi să vezi cum e reglementată în UK problema, ar fi un exemplu de urmat.

Asa e. Prostitutia e legala, cu exceptia prostitutiei "contractate" in locuri publice, activitatea de "peste" e de asemenea ilegala. Totodata consider ca activitatea ar trebui restransa la zone nerezidentiale, activitatea de outcall ("sex la domiciliu") sa fie, in interesul prostituatelor, de asemenea ilegala.

+Quote Post
Vizitator_aa.
mesaj Dec 20 2014, 06:30 PM
Mesaj #12

Guests

+Quote Post
Vizitator_an.
mesaj Dec 20 2014, 06:31 PM
Mesaj #13

Guests

lasa ca e mai greu in mina sau la muncile agricole. aia e exploatare fizica

+Quote Post
Vizitator_Nicolae.
mesaj Dec 27 2014, 06:27 AM
Mesaj #14

Guests

Mai Robert, tu poate ca esti Peste si it-i este benefica situatia actuala. Prostituatele romance au umplut oricum strazile din tara dar si din Europa, lumea mondena dar si pe cea politica. Daca tot obtin venituri de ce sa nu contribue la venitul national? Este cumva Romania prima tara in care ar fi legalizata prostitutia?
Interesul tau ascuns a fost si sa creezi un titlu bomba, te manaca ideea ca avem un primministru capabil, care a reparat toate magariile lui basescu. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 28 2014, 05:02 PM
Mesaj #15

Guests

laugh.gif
Citeaza (Nicolae @ Dec 27 2014, 06:27 AM) *
...te manaca ideea ca avem un primministru capabil...rolleyes.gif

nais tray dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir andrada.
mesaj Dec 29 2014, 08:23 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (K.V. @ Nov 18 2014, 06:22 PM) *
Prea multi melteni incompetenti si impostori au plantat astia la "butoane", chiar m-am plictisit de atatea masini cu numere de GJ, de OT, de DJ, VL, si MH prin Capitala. De undeva trebuie sa inceapa (dar masura!) dezOLTENIZAREA tarii.
Ca veni vorba de masura, sa inceapa de la Metrologie unde primii trei din piramida puterii zac si fac prostii in posturi din 2000.

Oltenii sunt romani, moldovenii si ardelenii de asemenea. Muta-te in alta tara ca sa nu mai veni numere de judete romanesti. Te arde romanizarea nu oltenizarea,javrete!

+Quote Post
Vizitator_guest.
mesaj Dec 29 2014, 09:24 AM
Mesaj #17

Guests

prostitutia este o meserie mai onorabila decat politica si chiar si deat presa si publicitatea. prostituata iti spune cat te costa si ce primesti in schimb. politicianul te minte si te fura, la fel si presa, la fel si cei din publicitate.

daca se legalizeaza prostitutia, nu inseamna ca se legalizeaza si proxenetismul.

cine se impotriveste de fapt legalizarii prostitutiei, in afara de cei pudici, rusinosii, invidiosii, ranchiunosii, impotentii, uratele?

cel mai tare se impotrivesc legalizarii prostitutiei cei ce castiga bani din asa ceva in conditiile de ilegalitate actuale. in primul rand proxenetii, apoi politistii care ii protejeaza pe proxeneti, apoi cei ce ii protejeaza si ii mentin in posturi pe politistii care ii protejeaza pe proxeneti. si uite asa am aflat de ce nu se va legaliza prostitutia in Romania. pentru ca legiuitorii nu vor vota o lege care sa le aduca micsorarea veniturilor proprii. ei voteaza doar cand au de castigat ei personal. pana cand va fi asa, depinde doar de noi, CEILALTI!

+Quote Post
Vizitator_oltean.
mesaj Dec 29 2014, 09:27 AM
Mesaj #18

Guests

STF

+Quote Post
Vizitator_DAMIAN PERTU.
mesaj Dec 31 2014, 11:15 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Musafir andrada @ Dec 29 2014, 08:23 AM) *
Oltenii sunt romani, moldovenii si ardelenii de asemenea. Muta-te in alta tara ca sa nu mai veni numere de judete romanesti. Te arde romanizarea nu oltenizarea,javrete!

+Quote Post
Vizitator_Toth din ROMAIA.
mesaj Jan 1 2015, 11:00 AM
Mesaj #20

Guests

+Quote Post
Vizitator_andreitr.
mesaj Jan 3 2015, 07:40 PM
Mesaj #21

Guests

+Quote Post
Vizitator_andreitr.
mesaj Jan 3 2015, 07:46 PM
Mesaj #22

Guests

De ce nu?
Chiar Ponta este patron de bordel... Bordelul se cheama PSD... biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_olteanu.
mesaj Jan 14 2015, 09:26 AM
Mesaj #23

Guests

+Quote Post
Vizitator_ileana de la rosu.
mesaj Jan 15 2015, 09:13 AM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Musafir andrada @ Dec 29 2014, 08:23 AM) *

oltenii sunt romani, dar prea au acaparat punctele cheie in viata sociala si politica , asta inca de pe timpul lui ceausescu...toti oltenii erau in functiile importante si toti erau experti...si toti se numeau IOAN... acum sunt moldovenii in voga.... poate ca vor veni ardelenii, chiar dacasunt mai molateci, dar sunt mai chibzuiti si mai calculati! parerea mea... romanizearea... nu stiu de c ee necesara ca doar ROMANIA EXISTA!! si nu cred ca are sanse cineva sa o desfiinteze... romanul , asa permisiv cum e el, are o demnitate care nu permite dezmembrarea tarii si nici inlocuirea natiei sale cu altele!....ca oricare altii in tara lor si noi ne dorim unitatea si integritatea asata e sigur! iar termenul javrete... nu e potrivit intr-o discutie pasnica.... o zi buna sa aveti , toti!

+Quote Post
Vizitator_ileana de la rosu.
mesaj Jan 15 2015, 09:19 AM
Mesaj #25

Guests

VAI CE GLUMA BUNA!.... sa-mi spui si cand sa râd....si, apropo! numai atat poti ??? CA COmentariu? ( scuze, dar ma adaptez la nivelul comentariului...)

+Quote Post
Vizitator_Tataie.
mesaj Jan 15 2015, 12:35 PM
Mesaj #26

Guests

Legiferarea prostitutiei e masura de DREAPTA.
Deci nu o mai ardeti cu Ponta aiurea.
Daca o propunea Boc sau Iohannis erati in limba de admiratie.

+Quote Post
Vizitator_Johnie Litel.
mesaj Jan 16 2015, 08:40 AM
Mesaj #27

Guests

Aceasta activitate oricum exista in Romania! Ce tot ne prefacem ca nu vedem! De la Vaslui pana la Bucuresti am vazut cu zecile pe marginea asfaltului. Si ce sa mai spun ...si acum Iarna ,p e un frig de nu-ti vine sa dai nici un caine afara!Daca e legiferat n-o sa mai fie asa la vedere! Nu mai pozati in Maica Precista!

+Quote Post
Vizitator_Johnie Litel.
mesaj Jan 16 2015, 08:44 AM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (guest @ Dec 29 2014, 09:24 AM) *
prostitutia este o meserie mai onorabila decat politica si chiar si deat presa si publicitatea. prostituata iti spune cat te costa si ce primesti in schimb. politicianul te minte si te fura, la fel si presa, la fel si cei din publicitate.

daca se legalizeaza prostitutia, nu inseamna ca se legalizeaza si proxenetismul.

cine se impotriveste de fapt legalizarii prostitutiei, in afara de cei pudici, rusinosii, invidiosii, ranchiunosii, impotentii, uratele?

cel mai tare se impotrivesc legalizarii prostitutiei cei ce castiga bani din asa ceva in conditiile de ilegalitate actuale. in primul rand proxenetii, apoi politistii care ii protejeaza pe proxeneti, apoi cei ce ii protejeaza si ii mentin in posturi pe politistii care ii protejeaza pe proxeneti. si uite asa am aflat de ce nu se va legaliza prostitutia in Romania. pentru ca legiuitorii nu vor vota o lege care sa le aduca micsorarea veniturilor proprii. ei voteaza doar cand au de castigat ei personal. pana cand va fi asa, depinde doar de noi, CEILALTI!

+Quote Post
Vizitator_Alexandru.
mesaj Jan 20 2015, 12:13 PM
Mesaj #29

Guests

Cea mai accesibila oferta de lucru! Suntem in continua extindere, cu mari perspective pentru perioada urmatoare! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email ###

+Quote Post
Vizitator_Toni Grebluta.
mesaj Jan 26 2015, 07:14 AM
Mesaj #30

Guests

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
10 Utilizatori care citesc acest topic (10 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th September 2017 - 01:33 PM