IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

34 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> România, Democraţie Zero! Sau despre dreptul moral de a-i linşa pe tirani., Cine ne apără când instituţiile ignoră legea şi voinţa poporului?
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 02:35 PM
Mesaj #571

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:27 PM) *
Orwelle, mancatzashhhh, 1984 e mic copil. Vino frate acilea, sa vezi intriga!....

Au inceput sa-mi zboare si mie fluturi, taica!...

Este adevarul-adevarat, la cateva zile dupa atentat s-a anuntat chiar si la radio ca americanii au arestat un suspect român (prezumtiv complice cu Mohamed Atta), dar apoi s-a asternut rapid batista pe tambal. Romania n-a avut niciodata vocatia Democratiei, a fost mereu posedata de "spiritul Sith" al coruptiei si distrugerii. dry.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Sep 13 2012, 03:02 PM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 02:36 PM
Mesaj #572

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:14 PM) *
Pai, omul imi tot cere dovezi, dar ele au fost deja expuse. De ce nu-l consideri pe el spamer?

Eu consider dovada, faptul ca CCR nu a validat referendumu', conform legii... Asta dovada!

Ca nu suntem tzishpe milioane si doar icsshpe, ca aia ca ailalta, unde e Registru' Aligatorilor? Nu este?

Aaaaaa... si voi ati luat de bune Listele electorale existente la alegerile locale, ca alea dedea bine la USL?

Bun, mamica, v-ati luat-o de nu v-ati vazut! Bravo Base, daca i-ai imbrobodit in halul asta!...

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 02:39 PM
Mesaj #573

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:27 PM) *
E complet off-topic. Daca vrei sa comentezi pe tema asta, deschide-ti un topic, nu mi-l polua pe al meu.

Revin cu titlul pentru cei slabi de memorie:

România, Democraţie Zero! Sau despre dreptul moral de a-i linşa pe tirani.

Nu se incadreaza scandalurile de coruptie in care sunt implicati deputatisi/sau senatori cu lipsa democratiei? Io cred ca se....!

Aceasta postare a fost editata de Zgabeartza Iftode: Sep 13 2012, 02:40 PM

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Sep 13 2012, 02:40 PM
Mesaj #574

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:13 PM) *
Obiectia ta e irelevanta. E ca si cum tu, martorul confuz al unei explozii de la un supermagazin, ai spune ca esti mai in masura sa stii ce s-a intamplat decat ofiterii de la criminalistica ce au examinat inregistrarile camerelor de luat vederi de la poarta care il aratau pe un cunoscut terorist fofilandu-se inlauntru cu o ranita suspecta in spinare.

Mda, cei care au murit in Dec. '89 pentru ca noi sa putem vorbi liber au fost si ei niste "martori confuzi" care s-au lasat impuscati de catre "securistii lui Basescu", n-asa?

Si cei batuti de minerii chemati de Iliescu tot martori confuzi erau? Brava Pinteo. Profesor. Educator al tinerei generatii! Brava mah.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 02:43 PM
Mesaj #575

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:36 PM) *
Eu consider dovada, faptul ca CCR nu a validat referendumu', conform legii... Asta dovada!

Ca nu suntem tzishpe milioane si doar icsshpe, ca aia ca ailalta, unde e Registru' Aligatorilor? Nu este?

E irelevant. Existau date cu privire la numarul real al alegatorilor in drept sa fie inscrisi in listele permanente, date de care Curtea n-a tinut seama, desi ar fi trebuit. Ergo: Curtea este aservita lui Basescu. Vezi vreo greseala de logica? Eu nu.

--------------------

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 02:45 PM
Mesaj #576

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:35 PM) *
Este adevarul-adevarat, la cateva zile dupa atentat s-a anuntat chiar si la radio ca americanii au arestat un suspect român complice cu Mohamed Atta, dar apoi s-a asternut rapid batista pe tambal.

Asa de tare s-a lipit batista aia de tambal, incat, in tot internetu' asta si cu tot goagalu', nu se mai gaseste nici o referire....

Maine, poimanie iar te citezi pe tine insuti cu apel la probe incontestabile!

Aceasta postare a fost editata de Zgabeartza Iftode: Sep 13 2012, 02:50 PM

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 13 2012, 02:48 PM
Mesaj #577

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:13 PM) *
Obiectia ta e irelevanta. E ca si cum tu, martorul confuz al unei explozii de la un supermagazin, ai spune ca esti mai in masura sa stii ce s-a intamplat decat ofiterii de la criminalistica ce au examinat inregistrarile camerelor de luat vederi de la poarta care il aratau pe un cunoscut terorist fofilandu-se inlauntru cu o ranita suspecta in spinare.

Asta e doar recuzita..Intrebarea e biggrin.gife ce Iliescu? De ce,de cine si pentru ce? Eu zic ca aia care vor sa ne tina departe de democratie...In fine,alt topic.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 02:49 PM
Mesaj #578

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:43 PM) *
E irelevant. Existau date cu privire la numarul real al alegatorilor in drept sa fie inscrisi in listele permanente, date de care Curtea n-a tinut seama, desi ar fi trebuit. Ergo: Curtea este aservita lui Basescu. Vezi vreo greseala de logica? Eu nu.

Imi pare rau dar.... ESTI IRELEVANT pe de-a intregul, se pare....

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Sep 13 2012, 02:51 PM
Mesaj #579

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 12 2012, 07:57 PM) *
Eu ti-am mai explicat dar te faci ca nu intelegi.
Inainte de referendum USLu nu stia cat trebuie sa fure..Excitati de 'opinia publica' din Pta Universitatii unde se adunau dogari,rezervisti ofticati ca nu mai iau 30 mil pensia,microbisti care erau mai degraba interesati sa strige M**e Steaua sau M**e Rapid,cateva sute la numar,ei au crezut ca inca 1.5 mil,hai 2,furate,e de ajuns.
Si nu a fost.
E a nustiucataoara in care PSDu socoteste gresit.
La Geoana au socotit gresit ('au furat mai mult decat noi')..si acum au socotit gresit.E uman sa gresesti.
Daca stai sa te gandesti ca popularitatea lui Basescu era la 20% nici nu trebuia sa mai furi,era clara treaba.Ei au bagat 1,5 mil asa,pentru siguranta.
Numai ca..
Basescu nu e atat de popular dar USLu nu e nici el atat cat a crezut.Cam naspa..

Nea Nae, hai să-ți explic să înțelegi și tu. Nu merge chiar așa- până și pe datele de la recensâmântul din 2002 dacă aplici niște algoritmi simpli de regresie- îți ies tot vreo 15 milioane de votanți. Asta e, nu am fost noi mai puioși în timp ce murea Europa.Vrăjeala băsistă e cu cei care nu s-au prezentat niciodată la vot- nu ai idee dacă mai există sau au devenit de 25 de ani cetățeni ai Omanu-ului- dar e bine să dea acolo un pic de tărie sculei băsiste. Și iarăși nu există doar o diferență de 1 milion și ceva între numărul total de cetățeni și votanți. Chestiile astea le știe și un nea Nae- cum sunt eu- care a făcut un pic de statistică la viața lui. Dar gândacul Rus- care nașpa ne-a adus- nu e suficient de evoluat să-l ducă capul la așa ceva- las deoparte faptul că clujenii au făcut bara-bara cu Băsescu încă de la locale.
Dacă s-ar fi dus la cei care se ocupă de statistică- adică la INS- și ar fi bătut cu pumnul în masă (știe Boc de ce le-a tăiat fondurile să le ia 2 ani prelucrarea unui recensământ) ar fi aflat . Dar ei au mers pe Evidența Populației care nu are datele actualizate. Nu mai reiau aici- că am povestit de jdemii de ori- cum am așteptat eu 1 lună să le meargă baza de date la circa 7 poliție. Ei nu sunt în stare să actualizeze un buletin- și ai pretenția să actualizeze jdemii de înregistrări. Decesele- am aflat și eu- sunt într-o bază de date separată și ca să le pupi cu evidența populației trebuie să le convertești la același format...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 02:51 PM
Mesaj #580

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:39 PM) *
Nu se incadreaza scandalurile de coruptie in care sunt implicati deputatisi/sau senatori cu lipsa democratiei? Io cred ca se....!

Ba io cred ca nu. Coruptia din parlament nu impieteaza prea mult asupra democratiei, deoarece exista alegeri periodice in care ne putem debarasa de senatorii si deputatii corupti. Dar judecatorii sunt inamovibili, coruperea lor e infinit mai grava pentru functionarea statului de drept si implicit a democratiei. Sa ne stabilim prioritatile, OK?

Deschide-ti un topic pe tema coruptiei din parlament si comenteaza acolo cat vrei, eu unul n-am sa te deranjez. Dar nu ma deranja nici tu pe mine cu teme futile.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Sep 13 2012, 03:14 PM

--------------------

+Quote Post
mesaj Sep 13 2012, 02:55 PM
Mesaj #581

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 12:01 PM) *
Guvernul va impozita piscinele si va mari taxele pentru proprietati multiple - Liviu Voinea, secretar de stat.

Bah, da' prost a fost Boc ala... Daca imagina el gaselnita asta, ne stia tot mapamondul... Asa, cu USL care inca nu s-a dezbarat de "proprietatea este un moft", rupe tot. Urmeaza impozitul pe umbrele si sezlonguri, pe scaunele si mesele din casa (deh, ca la restaurant), pe fumarit, pe uleiul de gatit, pe barba, pe pipi, pe palarii, pe........

Socializzzzzzzmu', socializzzzzzzmuuuuuuu'.....

perfectă dreptate, prietene Zgăbi. SĂ-i lăsăm pe dl. Videanu- și dna. Udrea- care în 3 ani au furat cât toți ceilalți în 20 să se bucure de furtișagul lor. Dar cu condiția să stea și ei odată capră la fiecare cetățean care îi ”iubește”, Videanu la ăia de îi înțelegem dar n-avem ce să le facem și dna. Udrea la cei normali.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 02:56 PM
Mesaj #582

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:49 PM) *
Imi pare rau dar.... ESTI IRELEVANT pe de-a intregul, se pare....

NU. smile.gif

Fapt e ca argumentele mele nu pot fi contrazise de nimeni, rezultand pe cale de consecinta ca am perfecta dreptate.

--------------------

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 02:58 PM
Mesaj #583

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:51 PM) *
Deschide-ti un topic pe tema coruptiei din parlament si comenteaza acolo cat vrei, eu unul n-am sa te deranjez. Dar nu ma deranja nici tu pe mine cu teme futile.

Asa cum am mai spus, in momentul in care ti-ai pus ideea p'acilea nu mai este a ta, este a noastra a tuturor. Fiecare poate sa inteleaga ce vrea din titlu, si slava Domnului, bine ca nu ne intelegem pana acum. De aici si pana la "pleca din topic ca e al meu, imi iau jucariile si plec", e cale lunga. Stiu ca n-am castig de cauza dar am sa te stresez din greu, ce mai!... Obisnuieste-te!

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 02:56 PM) *
NU. smile.gif

Fapt e ca argumentele mele nu pot fi contrazise de nimeni, rezultand pe cale de consecinta ca am perfecta dreptate.

Nu pot fi contrazise pentru ca NU SUNT VERIFICABILE, stimabile, d-aia!...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 02:59 PM
Mesaj #584

În Numele Adevărului

Citeaza (gogu @ Sep 13 2012, 04:40 PM) *
Mda, cei care au murit in Dec. '89 pentru ca noi sa putem vorbi liber au fost si ei niste "martori confuzi" care s-au lasat impuscati de catre "securistii lui Basescu", n-asa?

Si cei batuti de minerii chemati de Iliescu tot martori confuzi erau? Brava Pinteo. Profesor. Educator al tinerei generatii! Brava mah.

Mersi. smile.gif Da, cred sincer ca toti erau confuzi si speriati, ratiunea lor era blocata. Si pentru multi a ramas blocata pana azi. Asta insa nu le scade cu nimic meritele de eroi ai luptei pentru libertate.

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 03:01 PM
Mesaj #585

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:58 PM) *
Nu pot fi contrazise pentru ca NU SUNT VERIFICABILE, stimabile, d-aia!...

Coruperea Curtii Constitutionale, cel putin, este perfect verificabila si am dovedit-o cu cifre oficiale.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 13 2012, 03:03 PM
Mesaj #586

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 13 2012, 02:51 PM) *
Nea Nae, hai să-ți explic să înțelegi și tu. Nu merge chiar așa- până și pe datele de la recensâmântul din 2002 dacă aplici niște algoritmi simpli de regresie- îți ies tot vreo 15 milioane de votanți. Asta e, nu am fost noi mai puioși în timp ce murea Europa.Vrăjeala băsistă e cu cei care nu s-au prezentat niciodată la vot- nu ai idee dacă mai există sau au devenit de 25 de ani cetățeni ai Omanu-ului- dar e bine să dea acolo un pic de tărie sculei băsiste. Și iarăși nu există doar o diferență de 1 milion și ceva între numărul total de cetățeni și votanți. Chestiile astea le știe și un nea Nae- cum sunt eu- care a făcut un pic de statistică la viața lui. Dar gândacul Rus- care nașpa ne-a adus- nu e suficient de evoluat să-l ducă capul la așa ceva- las deoparte faptul că clujenii au făcut bara-bara cu Băsescu încă de la locale.
Dacă s-ar fi dus la cei care se ocupă de statistică- adică la INS- și ar fi bătut cu pumnul în masă (știe Boc de ce le-a tăiat fondurile să le ia 2 ani prelucrarea unui recensământ) ar fi aflat . Dar ei au mers pe Evidența Populației care nu are datele actualizate. Nu mai reiau aici- că am povestit de jdemii de ori- cum am așteptat eu 1 lună să le meargă baza de date la circa 7 poliție. Ei nu sunt în stare să actualizeze un buletin- și ai pretenția să actualizeze jdemii de înregistrări. Decesele- am aflat și eu- sunt într-o bază de date separată și ca să le pupi cu evidența populației trebuie să le convertești la același format...

La ora asta nu pot sa centralizez toate datele.Poti sa explici intr-o propozitie simpla,fara fraze?

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 03:05 PM
Mesaj #587

Membru veteran

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 13 2012, 02:55 PM) *
perfectă dreptate, prietene Zgăbi. SĂ-i lăsăm pe dl. Videanu- și dna. Udrea- care în 3 ani au furat cât toți ceilalți în 20 să se bucure de furtișagul lor. Dar cu condiția să stea și ei odată capră la fiecare cetățean care îi ”iubește”, Videanu la ăia de îi înțelegem dar n-avem ce să le facem și dna. Udrea la cei normali.

Parca ti-am mai adus aminte odata: Videanu era deja om de afaceri cand a ajuns primar, avea cheag deja, iar Udrea, ce sa-ti mai zic, doar daca nu vrei nu-ti amintesti ca la una din primele aparitii televizate, ca om politic, a aparut cu Vuitton original si cu Mercedes alb (nu mai stiu daca slk, mlk sau kka). Ca au furat si ei la randul lor, foarte bine, sa-i dovedeasca si sa-i infunde in puscarie!... Restul postarii incepand cu "Dar cu conditia...." este un blablabla ca de obicei... le ai p'astea cu blablaul, ce sa-ti zic!...

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Sep 13 2012, 03:08 PM
Mesaj #588

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 03:01 PM) *
Coruperea Curtii Constitutionale, cel putin, este perfect verificabila si am dovedit-o cu cifre oficiale.

Unde, frate, ca-mi scapa...!? Scuza-ma ca nu ma ridic la nivelu' tau 'telectual!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 03:10 PM
Mesaj #589

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 04:58 PM) *
Asa cum am mai spus, in momentul in care ti-ai pus ideea p'acilea nu mai este a ta, este a noastra a tuturor. Fiecare poate sa inteleaga ce vrea din titlu, si slava Domnului, bine ca nu ne intelegem pana acum.

Da, sub aspectul ăsta ai oarecum dreptate, ideea a devenit bun comun. Deci, ramanem la propunerea ta, "Guy Fawkes redivivus"? cool.gif Eu unul le-as mai acorda parlamentarilor o sansa, ma gandesc ca poate au totusi un plan in desfasurare cu privire la tiran. La urma urmei, mandatul lui e ilegal, asa ca il au la mana, practic il pot ejecta oricand de la Cotroceni.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Sep 13 2012, 03:17 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 03:12 PM
Mesaj #590

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 05:08 PM) *
Unde, frate, ca-mi scapa...!? Scuza-ma ca nu ma ridic la nivelu' tau 'telectual!

Citeaza (Pintea Haiducul @ Aug 29 2012, 08:51 AM) *
Dovezile serioase pe care le astepti au fost deja facute publice de INS. Suntem exact 19.043.767 de persoane in tara, dintre care 18,3% persoane sub 18 ani. Dupa cum vezi, 18,3% din 19.043.767 este egal cu 3.485.009 persoane, deci populatia cu drept de vot din tara este de 15.558.758. La referendum au participat 8.459.053 de persoane, care reprezinta exact 54,36%, nu 46,23%.

Cifrele sunt clare, cvorumul de 50% a fost atins si depasit, prin urmare referendumul trebuia validat. Dar Curtea Constitutionala corupta a ignorat realitatea si a dat o decizie abuziva in baza unei fictiuni demografice.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Sep 13 2012, 06:05 PM
Mesaj #591

Guests

I-auzi bah fizicantule:

Basescu va cere UE sa accelereze implementarea proiectului ELI, cel mai mare laser din lume, in care Romania are un rol esential .

Tot Basescu saracu' pen' ca Ponta are treaba pe la A3 (o fi primministru' lu Voiculescu) si n-are timp de laseri.
Nu te bagi?
Sau si asta o fi "tiranie" basesciana. laugh.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:09 PM
Mesaj #592

În Numele Adevărului

Citeaza (gogu @ Sep 13 2012, 08:05 PM) *
I-auzi bah fizicantule:

Basescu va cere UE sa accelereze implementarea proiectului ELI, cel mai mare laser din lume, in care Romania are un rol esential .

Tot Basescu saracu' pen' ca Ponta are treaba pe la A3 (o fi primministru' lu Voiculescu) si n-are timp de laseri.
Nu te bagi?

Eh, o fi presat de investitori, atata tot. sleep.gif Sa ma bag si io? huh.gif Păi, eu nu lucrez acolo! Si nici nu cred in acel proiect, deci...

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:18 PM
Mesaj #593

În Numele Adevărului

Citeaza (gogu @ Sep 13 2012, 08:05 PM) *

ohmy.gif Hey, ia stai, cum adica tot Basescu saracu'? dry.gif Păi, el e acum portavocea defecta a guvernului, nu vezi ca nici nu-si mai tine conferintele de presa la pupitrul lui obisnuit? Trebuia sa observi acest amanunt extrem de semnificativ. Acum Antonescu este presedintele Romaniei (din nou and all over again), impostorul chiormaliu doar face figuratie pana cand ii va expira termenul de depunere a demisiei impus de Parlament.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Sep 13 2012, 06:26 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:23 PM
Mesaj #594

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 08:18 PM) *
ohmy.gif Hey, ia stai, cum adica tot Basescu saracu'? dry.gif Păi, el e acum portavocea defecta a guvernului, nu vezi ca nici nu-si mai tine conferintele de presa la pupitrul lui obisnuit? Trebuia sa observi acest amanunt extrem de semnificativ. Acum Antonescu este presedintele Romaniei (din nou and all over again), impostorul chiormaliu doar face figuratie pana cand ii va expira termenul de depunere a demisiei impus de Parlament.

Sau nu? unsure.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Sep 13 2012, 06:27 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:24 PM
Mesaj #595

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Sep 13 2012, 08:23 PM) *
Sau nu? unsure.gif

Whatever. happy.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Sep 13 2012, 06:41 PM
Mesaj #596

Guests

Pana una, alta, eu cred doar ceea ce vad si cum Basescu a fost cu laseru'-gura si nu Antonescu...
Antonescu poa' sa zica ceva despre efectele benefice ale "somnului de frumusete" da' vazand ce fatza are mai bine lipsa.
Intre laseru' lu' Basescu si somnu' lu' Antonescu, io aleg laseru'. Parerea mea. biggrin.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:46 PM
Mesaj #597

În Numele Adevărului

Citeaza (gogu @ Sep 13 2012, 08:41 PM) *
Intre laseru' lu' Basescu si somnu' lu' Antonescu, io aleg laseru'. Parerea mea. biggrin.gif

Aha. Si daca eu as pomeni de gaura neagra din Constelatia Gibonului Oranj ai spune ca e "gaura neagra a lu' Pintea"? Come on, man... Faptul ca pomenesc de un lucru oarecare nu ma indreptateste sa mi-l insusesc.

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Sep 13 2012, 06:48 PM
Mesaj #598

În Numele Adevărului

Daca nu mai sunt alte comentarii, eu ma retrag, revin maine dimineata. Noapte buna tuturor!

--------------------

+Quote Post
mesaj Sep 13 2012, 08:20 PM
Mesaj #599

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Sep 13 2012, 03:05 PM) *
Parca ti-am mai adus aminte odata: Videanu era deja om de afaceri cand a ajuns primar, avea cheag deja, iar Udrea, ce sa-ti mai zic, doar daca nu vrei nu-ti amintesti ca la una din primele aparitii televizate, ca om politic, a aparut cu Vuitton original si cu Mercedes alb (nu mai stiu daca slk, mlk sau kka). Ca au furat si ei la randul lor, foarte bine, sa-i dovedeasca si sa-i infunde in puscarie!... Restul postarii incepand cu "Dar cu conditia...." este un blablabla ca de obicei... le ai p'astea cu blablaul, ce sa-ti zic!...

„Omul de afaceri” Videanu a luat practic singura firmă de marmură pe un ”v-am pupat pe porcofel”. Până la momentul respectiv nimeni nu auzise de Videanu- în afară de gândacii ardeleni- dar ăștia au auzit de toate rahaturile.
Dna. Udrea și dl.COcoș și-au făcut ”averea” prin complicități cu primăria și trăgând linii pe asfalt. Exemplu concret: La capătul străzii Budișteanu era un teren viran. Peste noapte- n-a mai fost teren viran ci parcare Dali- COcoș. N-au făcut nimic terenului dar au pus o tanti să ia bani și să le rupă chitanțe. Dacă ăsta e capitalism, vreau azil politic în Cuba....
PS: La faza cu capra, cel puțin pentru dna. Udrea se fac liste de așteptare, parol...

+Quote Post
mesaj Sep 13 2012, 08:24 PM
Mesaj #600

Guests

Citeaza (gogu @ Sep 13 2012, 06:05 PM) *
I-auzi bah fizicantule:

Nu te bagi?

nea Gogule,
Până acuma Băses a cerut UE:
1. o fântână nesecată de Chivas în curte la Cotroceni;
2. să-l facă măcar la fel de deștept ca un popândău și să-i dea păr mult;
3. să-i facă fata deșteaptă la Bruxelles;
4. să le sară ochii lu Crin Și Ponta ...s-a realizat ceva ? Legătura dintre dl.Băsescu și laser e ca și legătura între plua mea și starea vremii. Sublime dar incomprehensibile...

+Quote Post

34 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th October 2018 - 06:51 AM