IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Am fost concediat. Incotro?
Vizitator_Vizitator_sorin..
mesaj Mar 24 2009, 08:15 AM
Mesaj #1

Guests

Sunt in situatia asta de la sfarsitul anului trecut. Daca la inceput oamenii de langa mine erau increzatori, acum ma privesc ciudat cu o atitudine care parca ar spune: "adica nu reusesti sa-ti gasesti o slujba? chiar esti fraier!" Poate sunt un fraier. Nici eu nu mai stiu. Nu vreau sa vorbesc despre competentele mele sau despre cum sa iti gasesti o slujba in 5 pasi si alte tampenii de felul asta. Ideea e ca piata muncii a inghetat in zona artelor sau slujbelor care tin de cultura. Am interactionat mai mult cu oamenii, am vazut mai multe filme, m-am plimbat, am calatorit, acum sunt intr-un impas. Slujba o sa incerc sa-mi gasesc si singur, nu asta e problema mea. As vrea sa stiu daca mai sunt oameni ca mine. Ce fac ei toata ziua? Ce faci dupa o perioada de cateva lui fara job? Cum rezisti la stres? Eu, sincer, nu mai siu ce sa fac si asta ma scoate din minti.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_lori.
mesaj Mar 24 2009, 08:31 AM
Mesaj #2

Guests

E greu cand nu ai banii tai si depinzi de altii. Asta e un factor de stres. Daca ai dreptul la ajutor de somaj, te simti aiurea sa fii somer, daca accepti ajutorul familiei, esti un parazit. Cand am fost in situatia asta nu am acceptat ajutorul de somaj, sperand ca o sa-mi gasesc slujba. Si mi-am gasit cand nu ma asteptam. Eu zic sa apelezi la prietenii care deja lucreaza pentru ponturi, iar pentru sanatatea ta psihica, bea ceaiuri in loc de cafea dimineata si nu iti plange de mila.

+Quote Post
Vizitator_Ramona.
mesaj Mar 24 2009, 09:16 AM
Mesaj #3

Guests

Eu am renuntat la servici din cauza unor probleme de sananate, si a durat ceva pana mi-am gasit alt job...Da, m-am simtit de multe ori prost, din cauza ca toata lumea, toti prietenii si cunoscutii ma intrebau daca mi-am gasit servici, desigur, fara intentii rele, dar incet am inceput sa vorbesc tot mai rar cu ei, pentru ca nu mai aveam energie sa ii explic fiecaruia ce fac si cum fac...
Mi-am dorit mult sa am timp pentru mine, iar dupa ce l-am avut, nu am prea stiut ce sa fac cu el biggrin.gif
Cel mai aiurea pentru mine era dimineata, caci eu sunt genul care are nevoie de un program si serviciul era o mare parte din programul meu. Chiar aseara vorbeam cu o prietena, care zicea ca nu a fost in viata ei la un interviu, si ca daca ar fi nevoie sa mearga clar ar da-o in bara, ca habar nu ar avea ce sa zica. Eu pot sa spun ca ma cunosc destul de bine ca sa ma descurc la un interviu, perioada in care am stata acasa, insa, mi-a cam tocit increderea in mine biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_iop.
mesaj Mar 24 2009, 09:40 AM
Mesaj #4

Guests

Am fost si eu in situatia asta. E o chestie psihologica verificata ca intri in depresie daca stai acasa fara scop. Deci nu te panica, esti la fel ca toata lumea. Fa-ti program la o sala de sport, fa-ti program de plimbare, propune-ti niste chestii clare pe care sa le urmaresti: de citit anumite carti, de invatat ceva nou (limbi straine, calculator, contabilitate etc). Si nu renunta la socializare cu prietenii, chiar daca ei te intreaba ca papagalii despre job.

+Quote Post
Vizitator_vlad.
mesaj Mar 24 2009, 10:10 AM
Mesaj #5

Guests

Da, cand toti te intreaba "si ti-ai gasit ceva?", parca te stresezi si mai mult. Si intr-adevar, nu te intreaba cu rea intentie. Panica e greu de controlat. Stii ca mai sunt si alti oameni care nu au job, unii dintre ei se angajeaza acolo unde nu ai mai fost tu chemat, dar ti se duce din optimism cand te gandesti la viitor.

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Mar 24 2009, 11:04 AM
Mesaj #6

Guests

Te-ai gandit ca poate nu de o slujba ai nevoie, ci de o modalitate de a-ti fructifica un talent?

Daca am inteles bine ca faci parte din categoria artistilor sau similar.

Poti face orice, dar trebuie sa renunti la ideea ca in domeniul artelor vei gasi pe cineva care sa te plateasca "cu ora"/"cu ziua".

Eu am nevoie de niste artisti/papusari si nu gasesc pentru ca nu pot oferi salariu, ci doar participare la beneficii.

Am mai citit pe unele forumuri cum oamenii cer sume importante ca salariu, uitand ca de fapt patronul trebuie sa plateasca dublu (din cauza taxelor).

Si eu am fost in situatia de a plati degeaba niste oameni care doar se laudau ca stiu face diverse lucruri. DE-aia sunt acum foarte reticent cand e vorba de meserii/indemanari samd.

In Romania prea multi confunda faptul ca pot vorbi despre o meserie cu capacitatea de a o face de-adevaratelea.

Practic as prefera sa nu angajez pe nimeni, decat sa ma aleg cu o problema in plus.

Asta, daca vorbim de sectorul privat. Daca vorbim de sectorul de stat, acolo nu intri decat cu pile. Clar si punct. Asta pentru ca toata lumea vrea salarii mari, slujbe sigure si munca oha. Astea sunt conditii care numai la stat se indeplinesc, asa ca e bataie mare pe slujbele alea.

+Quote Post
Vizitator_:)McDreamy.
mesaj Mar 24 2009, 12:39 PM
Mesaj #7

Guests

Am vazut toate filmele pe care mi-am dorit sa le vad..m-am plimbat in fiecare zi...mi-am facut ordine in ganduri si in suflet si am avut rabdare si indelunga rabdare smile.gif Nu am avut alta solutie...

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Mar 24 2009, 01:00 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Ramona @ Mar 24 2009, 09:16 AM) *
Chiar aseara vorbeam cu o prietena, care zicea ca nu a fost in viata ei la un interviu, si ca daca ar fi nevoie sa mearga clar ar da-o in bara, ca habar nu ar avea ce sa zica. Eu pot sa spun ca ma cunosc destul de bine ca sa ma descurc la un interviu, perioada in care am stata acasa, insa, mi-a cam tocit increderea in mine biggrin.gif

Intrebari: cati ani ai? cati ani are prietena ta?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Gabriel..
mesaj Mar 24 2009, 03:49 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Vizitator_sorin. @ Mar 24 2009, 08:15 AM) *
Sunt in situatia asta de la sfarsitul anului trecut. Daca la inceput oamenii de langa mine erau increzatori, acum ma privesc ciudat cu o atitudine care parca ar spune: "adica nu reusesti sa-ti gasesti o slujba? chiar esti fraier!" Poate sunt un fraier. Nici eu nu mai stiu. Nu vreau sa vorbesc despre competentele mele sau despre cum sa iti gasesti o slujba in 5 pasi si alte tampenii de felul asta. Ideea e ca piata muncii a inghetat in zona artelor sau slujbelor care tin de cultura. Am interactionat mai mult cu oamenii, am vazut mai multe filme, m-am plimbat, am calatorit, acum sunt intr-un impas. Slujba o sa incerc sa-mi gasesc si singur, nu asta e problema mea. As vrea sa stiu daca mai sunt oameni ca mine. Ce fac ei toata ziua? Ce faci dupa o perioada de cateva lui fara job? Cum rezisti la stres? Eu, sincer, nu mai siu ce sa fac si asta ma scoate din minti.

ce stii sa faci? ce inseamna pentru tine slujba?

ah .. scuze, acu' vad ca ai pregatire "umanista". ce zici, nu incerci un pic de pedagogie, ceva ore la liceu sau scoala generala? ma gandesc ca trebuie sa eviti somajul de lunga durata...

+Quote Post
Vizitator_nae.
mesaj Mar 24 2009, 06:19 PM
Mesaj #10

Guests

Am fost si eu in situatia asta.Unii au talent sa-si gaseasca de munca altii nu.Sau noroc,relatii,nu stiu.Chestia e ca nu trebuie sa te 'inchizi',trage cu urechea pe unde poti,incearca orice e posibil.In cazul meu dupa luni de cautari m-am resemnat si am incercat o slujba mai proasta.Ca in legile lui Murphy atunci s-a ivit ocazia si pentru o slujba mai buna.Asa e viata uneori.Trebuie sa incerci mereu si sa-ti deschizi orizontul pentru alte sanse.

+Quote Post
Vizitator_mihai.
mesaj Jun 20 2009, 06:14 AM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (nae @ Mar 24 2009, 06:19 PM) *
Am fost si eu in situatia asta.Unii au talent sa-si gaseasca de munca altii nu.Sau noroc,relatii,nu stiu.Chestia e ca nu trebuie sa te 'inchizi',trage cu urechea pe unde poti,incearca orice e posibil.In cazul meu dupa luni de cautari m-am resemnat si am incercat o slujba mai proasta.Ca in legile lui Murphy atunci s-a ivit ocazia si pentru o slujba mai buna.Asa e viata uneori.Trebuie sa incerci mereu si sa-ti deschizi orizontul pentru alte sanse.

Eu deja nu mai suport ideea de a fi dependent de naiba stie ce retard de patron care te poate da afara ca nu ii place fata ta sau ca spre deosebire de restul nu te dai bine pe langa el .
Am fost concediat anul trecut chiar inainte de Craciun si imi venea sa imi iau zilele. Am gasit job 2 luni mai tarziu deci din pacate stiu cum e ...
Am citit destule carti ca sa imi dau seama ca oamenii bogati nu au nici o treaba cu salariul de la patron si ca cel mai bine este sa te descurci singur fara sa fii dependent de cineva care cu un singur gest te arunca in disperare.
Recomand la absolut toata lumea sa isi faca un fond de siguranta (la mine e imposibil prea multe datorii de platit lunar) si sa aiba si alte surse de venit (chirii ,drepturi de autor , investitii la bursa) decat salariul pentru ca in ziua de azi nu e deloc sigur.

+Quote Post
Vizitator_manuela.
mesaj Jun 21 2009, 05:00 AM
Mesaj #12

Guests

din pacate pierderea slujbei ataca destul de puternic partea de 'self-esteem'. ai sa descoperi ca din cati prieteni ai vei ramne cu foarte putini, ca zilele par ciudate, lungi, apasatoare. e o faza normala prin care trec cu totii care sunt in aceasta situatie.

parerea mea e sa incerci sa vezi partea buna a lucrurilor : fa acele lucruri pe care nu ai avut niciodata timp sa le faci, incearca sa iti deschizi orizontul nu neaparat in zona de cautare de job, ci in orice activitate care iti elimina stresul.

chiar daca nu ai cerut sfaturi de cautat job, da-mi voie sa iti ofer o sugestie : trimite-ti cv-ul catre firmele care ofera servicii de leasing de personal : Adecco, Lugera & Markler, Barnet McCall - poate prinzi macar un job temporar.

multa bafta!

Manuela

+Quote Post
Vizitator_ginel.
mesaj Jul 1 2009, 05:33 PM
Mesaj #13

Guests

Bai, ce gandire de oamenii stresati aveti.
Bai, n-ai job ai timp. Ori asta inseamna ca poti sa faci o gramada de chestii cu resurse putine. Poti sa mergi la mare cu nasu' si sa stai o luna in Vama si sa te doara fix in pix, sa te intorci cand se termina vara.
Poti sa te duci la fiecare expozitie prapadita care iti iese in cale.
Poti sa te duci la carturaresti si sa citesti fiecare carte ca aia nu te dau afara / the same goes for diverta.
Life it's such a wonderfull place to live.
Mama ce chestii as face daca n-as avea job.

+Quote Post
Vizitator_Io.
mesaj Jul 1 2009, 07:10 PM
Mesaj #14

Guests

Tai-o tata si nu mai pierde vremea. Las ca sting eu lumina.

+Quote Post
Vizitator_Cipi.
mesaj Jul 18 2009, 08:03 PM
Mesaj #15

Guests

A aparut un nou mod de lucru, lucrezi din greu toata ziua si rasplata nimic. In weekend se plateste dublu, adica tot nimic. Cei care sunteteti pregatiti pentru o astfel de oportunitate ve-ti intelege mesajul meu si ma puteti contacta; regretele vor fi de partea oamenilor mai putini inteligenti.

+Quote Post
mickme
mesaj Aug 10 2009, 12:56 PM
Mesaj #16

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 138
Inscris: 6-May 09
Utilizatorul numarul: 7 719

gasesti niste articole interesante legate de joburi & criza pe blogul www.concediaza-ti-seful.ro

+Quote Post
n-am
mesaj Aug 10 2009, 01:26 PM
Mesaj #17

Nou venit
*

Postari: 4
Inscris: 19-November 08
Utilizatorul numarul: 4 811

Citeaza (mickme @ Aug 10 2009, 12:56 PM) *
gasesti niste articole interesante legate de joburi & criza pe blogul www.concediaza-ti-seful.ro

Parerea mea ar fi sa incerci si o munca de voluntariat si filantropie. Sunt atatia oameni foarte singuri si fara perspective, batrani care nu asteapta decat sa moara decent, copii care nu au adapost doar aburii drogurilor si gazele de esapament.
Cu foarte putin de la tine, poti sa umpli golurile unor fiinte dezavantajate iremediabil.
Sunt atee, dar am inteles mai tarziu ca munca asta iti poate aduce satisfactii nemasurate.
Vei experimenta o filozofie.
Poate poti intra in politica, acolo e nevoie de schimbare, plecand de la mentalitate.
Totul e sa vrei, sa ai timp, ulterior iti vei face , sigur, timp.
Succes.

+Quote Post
Vizitator_Musafir_dana eugenia.
mesaj Aug 11 2009, 06:07 AM
Mesaj #18

Guests

cel mai rau lucru in cazul concedierii e sa fii stresat ... am trecut prin 4 luni de stat acasa, si iti pot spune ca cel mai bun lucru e sa-ti gasesti un proiect la care sa te gandesti : ceva care sa-ti aduca bani din ceea ce stii tu sa faci, ceva nou, daca e posibil ceva la care nu s-a mai gandit nimeni ... sau ceva care se face deja dar tu poti face (mult) mai bine smile.gif

pentru regasirea motivatiei iti recomand ceva care pe mine m-a ajutat foarte tare : filmul sau cartea 'the secret' (plus citit mult kiosaki, cat cuprinde, ca sa vezi diferenta dintre salariat si intreprinzator wink.gif)

+Quote Post
Vizitator_patronu.
mesaj Aug 11 2009, 07:26 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (ginel @ Jul 1 2009, 05:33 PM) *
Bai, ce gandire de oamenii stresati aveti.
Bai, n-ai job ai timp. Ori asta inseamna ca poti sa faci o gramada de chestii cu resurse putine. Poti sa mergi la mare cu nasu' si sa stai o luna in Vama si sa te doara fix in pix, sa te intorci cand se termina vara.
Poti sa te duci la fiecare expozitie prapadita care iti iese in cale.
Poti sa te duci la carturaresti si sa citesti fiecare carte ca aia nu te dau afara / the same goes for diverta.
Life it's such a wonderfull place to live.
Mama ce chestii as face daca n-as avea job.

ce plin de bullshit esti. visul tau poate deveni realitate dupa numai 2 saptamani de preaviz: da-ti demisia. asteptam cu interes sa ne povestesti cum e sa te doara in pix si ce carti ai mai citit in carturaresti sau diverta.

+Quote Post
Vizitator_L J.
mesaj Aug 11 2009, 08:15 AM
Mesaj #20

Guests

Vezi ca uneori e nevoie de lucratori sezonieri prin Italia, Spania...Danemarka (daca ai noroc)...faci un ban frumusel, mai schimbi atmosfera...daca economisesti ceva iti poti face cateva luni de ragaz in care sa iti aduni mintile si sa aplici pt diverse oportunitati. Acu...depinde mult si de ce situatie ai acasa, obligatii etc. Cea mai mare greseala e sa te inchizi in casa. Am facut-o si eu si imi amintesc de respectiva perioada ca de o perioada neagra din viata...

+Quote Post
Vizitator_mutu'.
mesaj Aug 11 2009, 09:32 AM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (patronu @ Aug 11 2009, 07:26 AM) *
ce plin de bullshit esti. visul tau poate deveni realitate dupa numai 2 saptamani de preaviz: da-ti demisia. asteptam cu interes sa ne povestesti cum e sa te doara in pix si ce carti ai mai citit in carturaresti sau diverta.

bai patronule ,ce ai cu omu'? daca ar gandi toti ca el nu ar mai fi sinucigasi . omu' are o viziune asupra vietii foarte ok . de ce sa-ti plangi de mila cand poti trai viata asa cum este . ia totul cum vine . ai servici ,fii fericit ,nu ai servici ,iar fii fericit . toate sunt trecatoare si trebuie sa ne bucuram de viata .

+Quote Post
b@selu
mesaj Aug 11 2009, 10:56 AM
Mesaj #22

Nou venit
*

Inscris: 10-November 08
Utilizatorul numarul: 4 688

Din pacate cei care au job sau activitate (cei care sunt proprii angajati sau chiar angajatori) nu inteleg ca piata muncii s-a schimbat dramatic in 2009. Nu mai e ca acum un an cand si daca nu-ti cautai pe site-uri de joburi ceva de facut aparea ceva. Vorbesc de Bucuresti pentru ca provincia nu cred ca a trecut niciodata prin situatia asta roz. Acolo oamenii sunt obisnuiti sa apeleze la pile, cunostinte si relatii pentru un job de cand lumea.
Deci, revenind la Bucuresti - dragi angajati - bucurati-va ca inca aveti ceva de lucru (eventual puneti ceva deoparte cum recomanda un alt comentator). O sa faceti cunostinta cu noua piata daca aveti ghinionul sa fiti printre cei disponibilizati. Si sa nu aveti impresia ca daca competentele profesionale le aveti peste medie o sa gasiti ceva de facut in urma vacantarii. Criza loveste la gramada. Poate sa dea firma faliment si atunci toti angajatii sunt pe liber. Poate sa fie cumparata de concurenta. De obicei putini oameni raman in structura in urma unei achizitii.
De la toamna se pare ca va fi si mai greu. Cum toate firmele isi restrang activitatea sau chiar inchid temporar (daca nu cumva definitiv) nu vad cum ar putea sa angajeze oameni. Iar a inlocui un om mai slab dintr-o structura cu un altul mai bun din piata nu cred ca se pune problema. In vremuri de criza firma cauta sa faca reduceri de costuri nu sa caute talente noi care pot veni cu pretentii salariale mai mari. In concluzie o sa ramana cu acei oameni care isi pot efectua activitatea la un nivel decent si care nu au cumva skills-uri peste medie. Pentru ca cei cu skills-uri peste medie de obicei sunt mai pretentiosi si deci nesantajabili. In vremuri de criza sunt dati afara cei foarte slabi si cei foarte buni. Primii pentru ca incarca structura degeaba si categoria a doua pentru ca incarca bugetul. Raman cei din clasa de mijloc.
In rest va urez succes celor care incercati sa va gasiti ceva. Nu disperati - peste maxim 2-3 ani piata va reveni la ce era pana acum 1 an. Si multa bafta celor care sunt inca in activitate. Sa ramaneti asa pana trece criza.

+Quote Post
Vizitator_patronu.
mesaj Aug 11 2009, 12:41 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (mutu' @ Aug 11 2009, 09:32 AM) *
bai patronule ,ce ai cu omu'? daca ar gandi toti ca el nu ar mai fi sinucigasi . omu' are o viziune asupra vietii foarte ok . de ce sa-ti plangi de mila cand poti trai viata asa cum este . ia totul cum vine . ai servici ,fii fericit ,nu ai servici ,iar fii fericit . toate sunt trecatoare si trebuie sa ne bucuram de viata .

satulul nu crede flamandului. e usor sa faci pe desteptu si sa explici ce misto e sa n-ai job, sa-i spui aluia "baai, prostule, pai io daca eram in locul tau moama ce mai faceam, esti tu fraier ca nu stii sa iei ce-i mai bun din viata". ceva gen maria tereza, cand afland ca s-au rasculat taranii ca nu au paine a intrebat "pai si de ce nu mananca cozonac?"

+Quote Post
Vizitator_T.
mesaj Aug 12 2009, 11:15 AM
Mesaj #24

Guests

Nu am de lucru de mai mult timp, de prea mult timp. La fax'urile si e-mail'urile date in Romania: liniste totala, parca le'am trimis in spatiul cosmic . Telefonul a tacut demult, rezervele banesti s'au topit , timpul lucreaza si am inceput sa depind de altii...! Extrem de grav !
...doar din America a venit o oferta ferma si foarte interesanta anul trecut si nu m'am indurat sa plec din motive familiale, care familie apoi a inceput cu mizeriile ...,meschinariile... si marginalizarea. Singur !
Cum s'ar zice : traim in jungla, fiecare pentru el,si cine greseste plateste ! Simplu si fara sentimentalisme. Lectie clara ?
Ati experimentat asa ceva ?
Sa nu faceti ca mine, sa nu fiti luati de fraieri ! Vedeti'va interesu' !
Bafta la toata lumea!

+Quote Post
Vizitator_Z.
mesaj Aug 12 2009, 08:27 PM
Mesaj #25

Guests

Nici eu nu am job de ceva vreme.
Lucrez in IT, sunt junior si ma asteptam sa imi gasesc ceva rapid. Culmea, nu s-a intamplat. Firmele nu cauta acum tinere sperante in care sa investeasca sau carora sa le ofere training. Se cauta Intermediate sau Seniori, ca sa poata obtina beneficii rapide in urma angajarii.
E nasol, desi ar fi trebuit sa fie una dintre cele mai frumoase perioade ale vietii, ca doar am terminat facultatea de 2 luni.
Asta e.

+Quote Post
Vizitator_tudor alex.
mesaj Aug 13 2009, 09:01 AM
Mesaj #26

Guests

Sincer te inteleg, dupa terminarea facultatii am stat 6 luni acasa. La prima oportunitate m-am angajat. M-am bucurat super mult mai ales ca eram la pamant cu moralul. Din pacate omenii la care m-am angajat profita de disperarea mea (nu vreau sa intru in detalii) Acum ma bucur ca a mai rezistat o zi la servici. Ai grija deci sa nu dai din lac in put. Sfatul mea: capul sus viata este scurta si merita traita 100% chiar dc iti vine de multe ori sa iti iei lumea in cap. Si cel mai important povesteste tuturor situatia ta (stiu ca o sa te simti super aiurea) si pana la uram o sa auzi "TE POT EU AJUTA SA GASESTI CEVA"

+Quote Post
Vizitator_SI IO.
mesaj Aug 13 2009, 09:11 AM
Mesaj #27

Guests

Ce se intampla daca esti disponibilizat si ai overdraftul neacoperit? eu am cardul de salariu si mai am de platit overdraftul, iar institutia a garantat creditul.
de obicei nu ti se face lichidarea pana nu achiti overdraftul, dar daca sunt concediat, deci nu din vina mea, ce fac, pot ramane in continuare dator si platesc din somaj?

+Quote Post
Vizitator_ronnie.
mesaj Aug 13 2009, 10:08 AM
Mesaj #28

Guests

normal - am avut si eu un overdraft pe care l-am acoperit dupa un an si ceva de cand am plecat de la firma prin intermediul careia il facusem
acum esti doar tu cu banca, fara sa mai ai firma intermediar sau gaj wink.gif

Capul sus tuturor somerilor - nu disperati mai mult decat e cazul
a facut cineva cursuri de recalificare si reconversie? ne poate spune ceva despre asta?

+Quote Post
Vizitator_angelica popescu.
mesaj Aug 18 2009, 10:12 AM
Mesaj #29

Guests

Si eu ..din martie 09...M-am ocupat de sanatate ,introspectie, rugaciune, am ajutat parintii, bunicii, ..care i-am neglijat atat in timpul serviciului, actiuni caritabile, propuneri la primar, am studiat despre remedii naturiste , am dat solutii la oameni necajiti pe net,...si totusi am fost afectata psihic..incredere,...etc.
In domeniul meu nu apare nici un post liber, si daca apare unul mic , ti se da 700 ron( Tg.Mures)-firmele mari au si inchis punctele de lucru din Tg.MS. Am aplicat la toate...am tot fost recrutata de firme de asigurari, de vanzari MLM.... cunosc , as fi foarte buna-dar nu vreau , nu-mi place.Totusi am acceptat o alianta cu ALLiant-Tiriac, mi-a pris excelent, mediu, iesiri, trainguri ( o saptam. gratuit la Bran )... mai vad ce-o mai fii,,,dar psihic mi-am revenit!
Mi-e frica de Nov. cand ziua e mica, vremea urata, si depresiile infloresc si la cei sanatosi....

+Quote Post
herghiligiu
mesaj Aug 20 2009, 10:44 AM
Mesaj #30

Nou venit
*

Inscris: 19-August 09
Utilizatorul numarul: 10 533

biggrin.gif Este adevarat ce simti si ce crezi. Si eu am fost in situatia ta in urma cu trei luni dar am avut norocul ca am cautat mult pe internet si munca mi-a fost rasplatita. Am un site acum si un castig intre 200 si 300 de Dolari pe zi. Nu-ti pirde speranta. Iti spun asta pentru ca iti vorbesc din experienta mea. Daca vrei sa fii ajutat si sa treci peste ofurile din fiecare zii iti pot da o mana de ajutor. ////
///

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th June 2019 - 11:30 AM