IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Sunt roman si ma mandresc cu asta
Vizitator_Romanul.
mesaj Dec 29 2008, 11:55 AM
Mesaj #1

Guests

Romania : oamenii sunt nemultumiti, sunt frustrati, sunt furati ca in codru, sitemul public din Romania este sublim dar lipseste cu desavarsire, sistemul educational isi arata tarele, semidoctii la putere, banii obtinuti cum au fost obtinuti, aduc la suprafata tot ceea ce vedem cu totii, educatia este desavarsita, dar din pacate cu semnul minus, mizeria se simte confortabil, nimeni nu face nimic, se fac promisiuni la tona si se respecta la miime de gram, talk showurile sunt foarte educative, interesele de tot felul razbat din orice cuvant, cine ridica glasul mai mult ajunge la concluzia ca are si dreptate, cine e mai jmenar se crede automat si om de afaceri de succes, batranii agonizeaza cu pensiile lor de doi lei, tinerii au bani sa-si cumpere "mii de apartamente" din salarii, in care sa-si creasca "hoardele de copii", autostrazile ne sufoca cu miile de kilometrii (promisi), capsunarii si-au distrus sanatatea si familiile, au creat drame de neimaginat din disperarea de a castiga un amarat de creitar, functionarii de tot felul se cred cel putin manageri de transnationale, iar scarba se citeste pe fata lor cand tu umil te apleci la ghiseul lui sa-l intrebi: Cat mai este domnisoara impozitul, si-ti spune intr-un sictir total: treijdelei doamna, primarii de orasele mici sunt stapanii absoluti ai zonei facand legea dupa bunul plac, mai ceva ca in feudalism, de aproape 20 de ani se respecta dictonul: "pleaca ai nostrii vin ai nostrii noi ramanem tot ca prostii". In rest toate cele bune.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_cri.
mesaj Jan 21 2009, 11:39 AM
Mesaj #2

Guests

ia de citeste asta sa te mai destinzi ca ai nevoie biggrin.gif

http://www.verze.ro/index.php/Jurnalele-Verzelor/Jurnal-de-Calatorie/jurnalu-de-calatorie-al-lu-miki-episodu-2.html

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 7 2014, 05:51 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Romanul @ Dec 29 2008, 11:55 AM) *
de aproape 20 de ani se respecta dictonul: "pleaca ai nostrii vin ai nostrii noi ramanem tot ca prostii". In rest toate cele bune.

Din pacate cred ca gresesti, in ultimii 10 ani nu au fost ''ai nostri sau ai vostri''...ci antiromani, decorati de antiromani : L. Tokes - decorat, H.R. Patapievici - decorat, ambii pentru activitati care includ atitudini si declaratii antiromanesti extrem de grave, ambii decorati de catre alogenul si antiromanul Basescu, guvernatorul destituit :

http://cuibus.ro/blog/despre-poporul-roman...atapievici.html

+Quote Post
roxani
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #4

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 15
Inscris: cu 4 saptamani in urma
Utilizatorul numarul: 36 758

Iar acum o avem pe Veorica primă ministroaie! Să vezi cu câtă mândrie ne reprezintă!!

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2018 - 09:28 PM