IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> iPhone in Ro. Cat costa? Pot sa-l sparg?, o discutie doar aparent de principiu
Vizitator_iPhone in Ro. Cat costa? Pot sa-.
mesaj Aug 13 2008, 10:24 AM
Mesaj #1

Guests

De pe 22 august o sa putem cumpara cu totii iphone de la Orange. Din acela cu 3G.
Stie cineva cat o sa coste? Poate fi spart sa mearga pe orice retea si sa-i pun ce alicatii vreau eu?

Din cate am auzit asta cu 3G nu a fost inca spart, iar cel din prima generatie nu se mai gaseste.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Viorel.
mesaj Aug 13 2008, 10:40 AM
Mesaj #2

Guests

Vodaphone Italia vinde iphone deblocat cu 500 de euroi. Daca ai chef sa-ti iei ok. Eu nu.

+Quote Post
Vizitator_Volodea.
mesaj Aug 13 2008, 10:49 AM
Mesaj #3

Guests

Romanul numai cu gandul la spart, furat, hackuit. El nu poate sa respecte regulile. La ce iti trebuie tie iphone neaparat?

+Quote Post
Vizitator_Dl. Pipota.
mesaj Aug 13 2008, 10:58 AM
Mesaj #4

Guests

IPhone-ul e un obiect foarte bine lucrat. Functioneaza foarte smooth, iti da senzatia de produs de calitate. Prima varianta este foarte misto, poti instala pe el o multime de aplicatii. Am avut si Poket Pc si, culmea, l-am folosit mai rar decat IPhone-ul, desi teoretic iti asigura o integrare mai buna cu laptopul/desktopul windows.

Safari este un browser foarte bun, viteza de navigare pe Vodafone este decenta si fara 3G. Oricum 3G nu vei pupa decat in cateva orase mari. Daca pleci pe plaja la 2 Mai sau in Muntii Fagarasi oricum nu vei avea ocazia sa-l folosesti. Deci e interesant de vazut ce alte imbunatatiri are fata de variante anterioara. Pe care o mai gasesti inca pe diverse site-uri de licitatii romanesti. A, inca ceva. Nu va recomand sa-l tineti in retea la Portocale. Asteptati sa apara crackul pentru a-l folosi in alta retea. Abonamentul NELIMITAT de la Portocala care este de fapt nelimitat pe la 1-2 Gb, este o magarie.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 13 2008, 11:35 AM
Mesaj #5

Guests

da, poti sa il spargi, dai cu el de pamant.

+Quote Post
Vizitator_Serban.
mesaj Aug 13 2008, 11:41 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Volodea @ Aug 13 2008, 10:49 AM) *
Romanul numai cu gandul la spart, furat, hackuit. El nu poate sa respecte regulile. La ce iti trebuie tie iphone neaparat?

Mai informeaza-te prietene. UE a permis legal din primavara deblocarea telefoanelor iPhone pentru a putea fi folosite in alte retele.

+Quote Post
Vizitator_Volodea.
mesaj Aug 13 2008, 11:53 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Serban @ Aug 13 2008, 11:41 AM) *
Mai informeaza-te prietene. UE a permis legal din primavara deblocarea telefoanelor iPhone pentru a putea fi folosite in alte retele.

Nu la retea ma refeream, ci la jailbreak. Daca iti iei un iphone, ti se spune clar ca in momentul in care l-ai desfacut esti de acord cu conditiile de utilizare a softului.

+Quote Post
Vizitator_Iponn.
mesaj Aug 13 2008, 12:05 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Volodea @ Aug 13 2008, 11:53 AM) *
Nu la retea ma refeream, ci la jailbreak. Daca iti iei un iphone, ti se spune clar ca in momentul in care l-ai desfacut esti de acord cu conditiile de utilizare a softului.

Da, si de ce ma rog, sa nu pot pune ce aplicatii vreau eu pe telefonul pe care eu l-am cumparat. Asa daca imi iau un argaz sunt obligat sa gatesc doar ciorba de dovlecei?

+Quote Post
Vizitator_fost aifonist.
mesaj Aug 13 2008, 12:12 PM
Mesaj #9

Guests

Eu si aifonul meu:

L-am luat din state cu 399 de parai imediat ce-a aparut. L-am cracuit frumos ca nu e greu deloc - de m-au luat toti de mare hacar - si am inceput sa ma dau mare cu el. In prima faza eram sub influenta lui Steve Job cu al lui Keynote. Asta in primele luni, ca in orice mariaj rapid, mai apoi am inceput sa-l gadil mai mult sa vad intr-adevar ce poate. si c-am tot ce putea pe vremea aia erau tot felul de aplicatii de doi lei gen cum sa faci ecranul lanterna si treburi d'astea. Totul frumos pana intr-o zi cand, brusc, partea de jos a ecranului a murit. Puteai sa-i dai cu ciocanul ca tot nu raspunea si era partea cu cele patru butoane importante.
Am plans, am urlat si iar am plans pana l-am trimis in UK sa-l repare. 700 Lei d'aia noi + transport.

Fericire!!! aifonul meu s-a intors.
Acum mai grijuliu il bagam prin toate buzunarele numai sa nu-l mai scap pe jos. Da, d;aia cred ca a murit.L-am scapat pe jos.

Iara toate bune pana intr-o zi cand , la o partida de pescuit fiind, ma asez pe vine pe marginea baltii sa-mi iau o tigara. Ma ridic si-mi dau seama ca in buzunar aveam ifonul care a fost strans de pantaloni. Il scot sa vad ce si cum. La primele atingeri mergea bine dar in urmatoarele zile, putin cate putin, ecranul a inceput sa ma lase pana a murit de tot tot o parte a ecranului, acum cea de pe mijloc. sa ma vezi cum dadeam esemesuri cete o ora sau cum cautam cuvinte care sa nu aiba litere care sa fie pe partea care nu mergea.

Pana acu vreo 3 saptamani can am zis, basta. Sa-l ia dracu de aifon.

Ca sa faci un numar tre sa folosesti cel putin doua maini daca nu sti sa canti la pian.
Ca sa ai baterie tre sa uiti ca ai aipod sau surf pe net ca in 8 9 ore e mort.
daca il incarci la leptop ai omorat bateria ca te tine si mai putin

Singurul lucru bun era mailul. ala mergea bine si local si pe Yahoo.

acum il vand asa stricat sau il dau lu fimiu sa se joace cu el cat o mai tine. Nu-l mai repar si nici nu-mi mai iau cate zole oi trai ceva de la Apple. Doar gura e de ei si editare video, in rest muci. Felicitari Steve pentru marketing.

Acu' m-am intors la E50 care intra in toate buzunarele, cade, se desface in bucati, le pui la loc si merge si nu tre sa am grija de el ca de un bebelus.

Eu nu zic sa nu va luati. Luati-va fratilor, doua!

+Quote Post
Vizitator_viorel.
mesaj Aug 13 2008, 12:29 PM
Mesaj #10

Guests

Uite o lista de aplicatii inutile al iponului:
http://news.cnet.com/8301-17938_105-100138...tml?tag=bubbl_1

Cea mai tare mi s-a parut aplicatia speciala prin care poti sa suni la 911 automat. Numai ca exista riscul de a se declansa in buzunar, iar 911 nu e chiar greu de format biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Aug 13 2008, 03:31 PM
Mesaj #11

Guests

10 mil un iphone 3G , in timisioara

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 14 2008, 07:43 AM
Mesaj #12

Guests

Cine e serios si nu vrea fite nu o sa apeleze niciodata la iPhone-uri. Un telefon care ii da clasa la orice ora e E71 poate chiar E51. Touchscreen-ul e bun pentru aia care traiesc toata ziua in puf ca Paris Hilton si nu le transpira niciodata mainile de munca. Poate atunci cand se ridica din pat.

In rest iPhone e fite , fite si umpic de stil. Cam atat. Odata ce o sa se umple Romania si o sa-l aiba orice cocalar in buzunar o sa dispara incet incet. LA fel ca stilatul Motorola V3.

+Quote Post
Vizitator_alstmo.
mesaj Aug 14 2008, 07:55 AM
Mesaj #13

Guests

Un raspuns pentru "Vizitator_fost aifonist".

1.Te-ai gandit ca ai fi putut sa duci telefonul inapoi la Apple si iti dadeau unul nou inapoi? Era mai simplu decat sa il trimiti in UK.
2. daca l-ai cumparat imediat dupa ce-a aparut inseamna ca ai fost un "early adopter". ai platit un pret premium pentru un produs premium - dar ca orice produs nou - poate sa aiba mici probleme.

Eu sunt de parere ca Iphone-ul este cel mai tare telefon de pe piata pana acum - si am incercat multe. Si chiar daca sunt multe telefoane care o sa incerce sa il copieze - nu o sa reuseasca niciodata sa copie "mini"MAC OS-ul care merge super pe Iphone.

numai bine,
ALSTMO
PS: Iphone-ul meu de prima generatie a inceput sa aiba cativa pixeli morti. Probabil ca in curand o sa patesc si eu ce a patit Vizitator_fost aifonist. Dar nu ma plang. Mi-am asumat astfel de chestii cand l-am cumparat, jaibrake-uit etc...plus ca nu am tinut niciodata un telefon mai mult de 1 an....atat face si iphone0ul meu in curand smile.gif

+Quote Post
Vizitator_ehphone.
mesaj Aug 14 2008, 08:46 AM
Mesaj #14

Guests

Serios, stie cineva daca aifonul 3g poate fi cracuit? a incercat cineva?

+Quote Post
Vizitator_Applo.
mesaj Aug 14 2008, 01:58 PM
Mesaj #15

Guests

3 G este o dezamagire chiar si pentru cei ce iubesc Apple.
Uite un articol destul de interesant pe aceasta tema: http://blog.wired.com/gadgets/2008/08/whats-wrong-wit.html

As dori sa cumpar si eu un iphone din prima generatie. De unde as putea sa-l cumpar. Precizez ca nu cunosc bisnitari.

+Quote Post
Vizitator_ifon.
mesaj Aug 14 2008, 03:04 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Applo @ Aug 14 2008, 01:58 PM) *
3 G este o dezamagire chiar si pentru cei ce iubesc Apple.
Uite un articol destul de interesant pe aceasta tema: http://blog.wired.com/gadgets/2008/08/whats-wrong-wit.html

As dori sa cumpar si eu un iphone din prima generatie. De unde as putea sa-l cumpar. Precizez ca nu cunosc bisnitari.

1. din articolasul tau apare ca majoritara ideea cum ca reteaua AT&T nu suporta prea bine 3G. In Romania nu cred ca am avea aceleasi probleme (uau!!) dat fiind faptul ca avem cate o celula din 3 in 3 metri (glumesc binenteles). Daca e sa ne luam dupa acest articol, ifon nu are nicio problema aici...

2. cred ca esti imbecil (scuza-mi expresia si sper sa nu se adevereasca) daca chiar intentionezi sa cumperi ifon de veche generatie. pe mine, ca probabil pe majoritatea europenilor mult mai avansati la acest subiect decat americanii (sau cel putin cu mult mai multe asteptari decat ei), singurul lucru care m-ar determina sa cumpar ifon este TOCMAI pentru 3G si GPS. iti recomand sa te orientezi spre alte marci de succes gen nokia mai degraba decat vechiul ifon.

3. este normal sa existe oameni care bitchuie atunci cand exista un produs de succes. aici ai o gramada de exemple, probabil cel mai comun fiind produsele microsoft (aici si io fac parte din cei care bitchuie dar tot le folosesc...)

4. mentionez ca nu sunt fan apple dar ma tenteaza sa experimentez un ifon care din cate am vazut si citit pana acu ofera cam tot ce am io nevoie. si promit sa nu merg cu el la pescuit (cu scapatu pe jos nu promit nimic)

5. idee cum sa gasesti bisnitari: mergi in piata si intrebi care-i bijnitzar! totusi o sugestie: cand cauti un hot nu intrebi cine e hot...

bafta

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 14 2008, 04:54 PM
Mesaj #17

Guests

luati-va telefon romanesc taranilor daca nici iPhone nu mai e bun wink.gif sa vedeti atunci tehnologie...

+Quote Post
Vizitator_Je adica eu.
mesaj Aug 14 2008, 05:40 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Musafir @ Aug 14 2008, 04:54 PM) *
luati-va telefon romanesc taranilor daca nici iPhone nu mai e bun wink.gif sa vedeti atunci tehnologie...

Nokia? smile.gif

+Quote Post
Vizitator_za_jiji.
mesaj Aug 14 2008, 07:58 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Volodea @ Aug 13 2008, 10:49 AM) *

"Spart" si "hackuit" nu este egal cu "furat". Daca crezi pe bune ca este atunci ar fi bine sa mergi sa sesizezi politia, altfel poti fi complice.
In rest - stati linistit, nu o sa reziste mult nici modelul asta.

+Quote Post
Vizitator_vuvu.
mesaj Aug 15 2008, 08:45 AM
Mesaj #20

Guests

Alternative la iPhone: Samsung i900 sau HTC touch diamond (ambele par mai bune din ratingurile pe gsmarena)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2424

+Quote Post
Vizitator_fost ifonist.
mesaj Aug 15 2008, 01:46 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (alstmo @ Aug 14 2008, 07:55 AM) *
Un raspuns pentru "Vizitator_fost aifonist".

1.Te-ai gandit ca ai fi putut sa duci telefonul inapoi la Apple si iti dadeau unul nou inapoi? Era mai simplu decat sa il trimiti in UK.
2. daca l-ai cumparat imediat dupa ce-a aparut inseamna ca ai fost un "early adopter". ai platit un pret premium pentru un produs premium - dar ca orice produs nou - poate sa aiba mici probleme.

Nu puteam ca l-am hacuit.

Eu sunt de parere ca Iphone-ul este cel mai tare telefon de pe piata pana acum - si am incercat multe. Si chiar daca sunt multe telefoane care o sa incerce sa il copieze - nu o sa reuseasca niciodata sa copie "mini"MAC OS-ul care merge super pe Iphone.

Cum adica tare? E frumos dar tare sensibil. Copiatul este la ordinea zilei in toate domeniile, ex auto.
Si ce daca merge MiniMAC osu daca nu merge ecranu?

numai bine,
ALSTMO
PS: Iphone-ul meu de prima generatie a inceput sa aiba cativa pixeli morti. Probabil ca in curand o sa patesc si eu ce a patit Vizitator_fost aifonist. Dar nu ma plang. Mi-am asumat astfel de chestii cand l-am cumparat, jaibrake-uit etc...plus ca nu am tinut niciodata un telefon mai mult de 1 an....atat face si iphone0ul meu in curand smile.gif

Deci ai probleme cu el dar tot tare ramane... . Daca costa max. 150 E merita sa-l ti un an. eu am dat 10 mil plus 7 reparatia deci nu merita. Cu banii astia luam ultimul Nokia si ma tinea 4 ani cum le am in sertar pe toate Nokiile care le-am avut si merg toate. Imi pare rau de 5110 ca mi la furat.

+Quote Post
Vizitator_Dragos.
mesaj Aug 15 2008, 09:28 PM
Mesaj #22

Guests

Pai cine te-a pus mai ciocapic sa-ti iei IPhone si sa-l spargi?
Te-au ajuns blestemele alora de la Apple si AT&T ca ai fost baiat rau si l-ai cracuit.

Citeaza (fost aifonist @ Aug 13 2008, 12:12 PM) *
Eu si aifonul meu:

L-am luat din state cu 399 de parai imediat ce-a aparut. L-am cracuit frumos ca nu e greu deloc - de m-au luat toti de mare hacar - si am inceput sa ma dau mare cu el. In prima faza eram sub influenta lui Steve Job cu al lui Keynote. Asta in primele luni, ca in orice mariaj rapid, mai apoi am inceput sa-l gadil mai mult sa vad intr-adevar ce poate. si c-am tot ce putea pe vremea aia erau tot felul de aplicatii de doi lei gen cum sa faci ecranul lanterna si treburi d'astea. Totul frumos pana intr-o zi cand, brusc, partea de jos a ecranului a murit. Puteai sa-i dai cu ciocanul ca tot nu raspunea si era partea cu cele patru butoane importante.
Am plans, am urlat si iar am plans pana l-am trimis in UK sa-l repare. 700 Lei d'aia noi + transport.

Fericire!!! aifonul meu s-a intors.
Acum mai grijuliu il bagam prin toate buzunarele numai sa nu-l mai scap pe jos. Da, d;aia cred ca a murit.L-am scapat pe jos.

Iara toate bune pana intr-o zi cand , la o partida de pescuit fiind, ma asez pe vine pe marginea baltii sa-mi iau o tigara. Ma ridic si-mi dau seama ca in buzunar aveam ifonul care a fost strans de pantaloni. Il scot sa vad ce si cum. La primele atingeri mergea bine dar in urmatoarele zile, putin cate putin, ecranul a inceput sa ma lase pana a murit de tot tot o parte a ecranului, acum cea de pe mijloc. sa ma vezi cum dadeam esemesuri cete o ora sau cum cautam cuvinte care sa nu aiba litere care sa fie pe partea care nu mergea.

Pana acu vreo 3 saptamani can am zis, basta. Sa-l ia dracu de aifon.

Ca sa faci un numar tre sa folosesti cel putin doua maini daca nu sti sa canti la pian.
Ca sa ai baterie tre sa uiti ca ai aipod sau surf pe net ca in 8 9 ore e mort.
daca il incarci la leptop ai omorat bateria ca te tine si mai putin

Singurul lucru bun era mailul. ala mergea bine si local si pe Yahoo.

acum il vand asa stricat sau il dau lu fimiu sa se joace cu el cat o mai tine. Nu-l mai repar si nici nu-mi mai iau cate zole oi trai ceva de la Apple. Doar gura e de ei si editare video, in rest muci. Felicitari Steve pentru marketing.

Acu' m-am intors la E50 care intra in toate buzunarele, cade, se desface in bucati, le pui la loc si merge si nu tre sa am grija de el ca de un bebelus.

Eu nu zic sa nu va luati. Luati-va fratilor, doua!

+Quote Post
Vizitator_emi.
mesaj Aug 17 2008, 08:39 AM
Mesaj #23

Guests

eu mi-am luat mai demult un iphone... merge ireprosabil desi e scapat de 5 ori pe dale de beton (ultima cazatura fiindu-i fatala geamului de protectie a displayului) si cu toate astea... iphonul meu spart si la propriu si la figurat merge fara nici o problema...

acum abia astept 3gul de la orange... cat despre e50, am unu, zace intr-un sertar....

+Quote Post
Vizitator_Mda.
mesaj Aug 17 2008, 01:02 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (emi @ Aug 17 2008, 08:39 AM) *
eu mi-am luat mai demult un iphone... merge ireprosabil desi e scapat de 5 ori pe dale de beton (ultima cazatura fiindu-i fatala geamului de protectie a displayului) si cu toate astea... iphonul meu spart si la propriu si la figurat merge fara nici o problema...

acum abia astept 3gul de la orange... cat despre e50, am unu, zace intr-un sertar....

scuza-mi intrebarea dar... tu cum folosesti telefoanele?!

+Quote Post
Vizitator_Tehnicus.
mesaj Aug 17 2008, 04:10 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Mda @ Aug 17 2008, 01:02 PM) *
scuza-mi intrebarea dar... tu cum folosesti telefoanele?!

As fi curios CUM iti mai merge ecranul,din moment ce ai afirmat ca s-a spart ? Eu cred ca nici nu ai Iphone smile.gif)) , cu atat mai mult NU ai habar ca direct pee cran, e o retea fina (un grill) capacitiva, ce raspunde la atingere.Daca zici ca ai spart ecranul "protector" (care e de fapt direct responsabil cu preluarea comenzilor "touchsensitive),inseamna automat ca NU mai raspunde la comenzi.Crede-ma pe cuvant. Daca nu, te invit sa cumperi un Iphone, sa ii spargi intr-adevar ecranul si apoi sa probezi daca am sau nu dreptate rolleyes.gif

Numai aberatii si numai taranisme legate de Iphone. AM ajuns la concluzia urmatoare: daca esti cocalar plin de fite si impresii, automat aspiri la un Iphone si chiar il cumperi.Nu conteaza ca nu poti sa faci prea multe cu el, nu conteaza ca NU stii ce sa faci cu el (decat sa dai bip-uri), nu conteaza nimic....conteaza doar faptul ca tu esti un cocalar cu Iphone-ul la gat smile.gif)))

Ce natie romanii astia....Rupti in cour,nemancati cu saptamanile,analfabeti ,agramati (o parte din ei), dar...cu IPHONEEE neneeee... "Jenibil"....

+Quote Post
Vizitator_omu cu iphonu.
mesaj Aug 17 2008, 07:32 PM
Mesaj #26

Guests

In ultimul timp vad din ce in ce mai tare o reintoarcere in actualitate a proverbelor... cel cu "vrabia malai viseaza" in special. Toti crapa de invidie cand altii au ceva ce ei nu isi permit si incep sa-i categoriseasca in fel si chip. Poate daca ar pune capul la contributie si ar face ceva in viata asta, in loc sa stea pe banca si sa critice trecatorii scuipand seminte in directia lor, ar reusi sa-si permita un amarat de iphone fara sa stea "nemancati cu saptamanile" (?!). Exista destui oameni care isi permit un iPhone fara sa faca din asta un scop in viata, dar nu....e clar ca-s "cocalari". Lumea se imparte in "cocalari" si "noi, adica cei care nu ne permitem un iphone pentru ca IQul nostru subunitar nu ne-a permis decat un post caldut de magazioner la vreo fabricuta falimentara".
Desi poate invidia si apostrofarea celor care reusesc sa faca ceva in viata este singura lor metoda de a-si ascunde viata ratata de propria constiinta.
In fine, evident ca si eu posed un iphone, la fel ca multe alte telefoane. Muncesc insa peste 12 ore pe zi si mi-am permit un iphone din venitul pe cateva zile. Diferenta e ca stiu sa-l folosesc, stiu sa folosesc SDKul de la Apple si sa-mi fac propriile programe, stiu sa stau in concediu pe marginea piscinei si sa rezolv remote de pe telefon prin ssh o problema, in loc sa ma deplasez aiurea la un icafe..samd.
Daca asta ma face cocalar, fine by me. La final, eu raman cu iphoneul si cei care ma fac cocalar raman cu invidia.

+Quote Post
Vizitator_utilizator_aifon.
mesaj Aug 17 2008, 10:19 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Tehnicus @ Aug 17 2008, 04:10 PM) *
As fi curios CUM iti mai merge ecranul,din moment ce ai afirmat ca s-a spart ? Eu cred ca nici nu ai Iphone smile.gif)) , cu atat mai mult NU ai habar ca direct pee cran, e o retea fina (un grill) capacitiva, ce raspunde la atingere.Daca zici ca ai spart ecranul "protector" (care e de fapt direct responsabil cu preluarea comenzilor "touchsensitive),inseamna automat ca NU mai raspunde la comenzi.Crede-ma pe cuvant. Daca nu, te invit sa cumperi un Iphone, sa ii spargi intr-adevar ecranul si apoi sa probezi daca am sau nu dreptate rolleyes.gif

Numai aberatii si numai taranisme legate de Iphone. AM ajuns la concluzia urmatoare: daca esti cocalar plin de fite si impresii, automat aspiri la un Iphone si chiar il cumperi.Nu conteaza ca nu poti sa faci prea multe cu el, nu conteaza ca NU stii ce sa faci cu el (decat sa dai bip-uri), nu conteaza nimic....conteaza doar faptul ca tu esti un cocalar cu Iphone-ul la gat smile.gif)))

Ce natie romanii astia....Rupti in cour,nemancati cu saptamanile,analfabeti ,agramati (o parte din ei), dar...cu IPHONEEE neneeee... "Jenibil"....

frate deci esti roman, clar.
daca nu ai mai fi comentat fara sa te informezi, ai fi aflat k iphonul are un ecran de protectie de sticla, digiteizer si apoi lcd.
intamplator daca spargi geamul de protectie nu e nevoie sa nu mai mearga digiteizer-ul.
dar de..cum spunea colegu de mai sus, noi suntem niste cocalari, dar tu???ce esti atunci????

+Quote Post
Vizitator_ass.
mesaj Aug 21 2008, 10:03 PM
Mesaj #28

Guests

normal ca poti sa-l spargi, tot ce-ti trebuie e un ciocan, sau o piatra, sau poti sa-l izbesti de perete...in fine exista o multime de modalitati de a-l sparge, intrebarea este insa: will it blend?

+Quote Post
Vizitator_multumit_de_aifon.
mesaj Aug 22 2008, 07:51 AM
Mesaj #29

Guests

mda ..

Am si eu Iphone de juma de an, sau ceva de genu asta. Si nu ma consider cocalar absolut deloc. Spre deosebire de 99% din posesorii de iphone, eu il folosesc la capacitate maxima. Ma uit la film pe tren, imi controlez PC-ul de pe drum (nu e o fitza, e o necesitate), imi verific site-urile, ascult muzica ...

IPhone nu inseamna doar fitze si apple. e mult mai mult de atat. inchipuie-ti ca orice poti face (folositor) pe un PC poti face si pe iphone.

O sa numesc cateva din aplicatiile care le folosesc
- flashlight (face ecranul alb, si lumineaza indeajuns cat sa gasesti ceva in camera)
- google maps (cine nu stie ce e asta a citit degeaba pana aici)
- VNC (controlezi pc-ul de la distanta)
- safari (browser web, deschizi orice site .. )
- terminal (e o consola unix.. iti poti verifica statisticile serverelor... server admin stuff..)
- calendar (un fel de agenda ..)
- camera (da, face poze dragute)
- video recorder (stie sa si inregistreze, la o rezolutie ok .. 640x480)
- notes (are acel E50 asa ceva? si e un feature de baza)
- mail (e una din cele mai folositoare aplicatii.. verifici contul de yahoo direct de pe tel)
- iRadio (asculti mii de posturi de radio pe net.. trafic f mic)]
- vNotes (e un reportofon. f sensibil, f folositor)

Concluzie : iPhone este telefon doar in proportie de 10%.. Celor care vor doar un telefon le recomand cu caldura Nokia 1100.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 22 2008, 08:00 AM
Mesaj #30

Guests

Mergeti ma cu Dacia 1100 si telefoane la 80 de ron daca vreti ... ca toti ceilalti au fite.

Bine, atunci am si eu fite si sunt cocalar daca am iPhone. Si e destul de bun, doar ca pe Wi-Fi bateria tine mult prea putin. Eu am din prima generatie, la cel nou bateria poate fi scoasa?

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th July 2018 - 08:13 PM