IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> My Lucky Number - concurs Vodafone?
bratusmb
mesaj Jul 10 2009, 07:44 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 4
Inscris: 26-September 08
Utilizatorul numarul: 3 328

Cautam traducerea pentru Lucky Number Slevin si am dat peste concursul asta. Am vazut logoul Vodafone asa ca am intrat pe vodafone.ro ca sa vad despre ce este vorba. Aici, surpriza, nici urma de joc. Dau cu search, tot nimic. Jocul nu este promovat pe site-ul vodafone. Ma intorc pe joc si parcurg rapid regulamentul. Alta surpriza - la joc poate participa oricine, indiferent in ce retea mobila sau fixa este. Vad ca premiile nu sunt tocmai de lepadat. Hmm, am niste nelamuriri:

1. Chiar este un joc Vodafone? Nu e vreo teapa?
2. Daca este Vodafone, atunci de ce nu-l promoveaza pe vodafone.ro.
3. De ce le permit celor din alte retele sa participe?

Poate ma lamureste cineva mai bine informat ca sa stiu daca particip sau nu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_adri_.
mesaj Jul 12 2009, 05:48 AM
Mesaj #2

Guests

Buna !

Am primit si eu pe mail link-ul catre pagina cu My Lucky Number.

Am vrut sa-mi scriu numarul de tel, apoi m-am uitat la adresa. Dupa cum nu incepea cu www.vodafone ... am zis sa caut la ei pe site.
Cum la ei nu scrie nimic de concursul asta e clar ca sunt alti indivizi in cautare de numere de telefon pe care sa trimita tot felul de mesaje cu premii de castigat si tot asa.

Eu zic sa nu le dai numarul tau de tel, pentru ca nu are legatura cu vodafone.

+Quote Post
Vizitator_Danutz.
mesaj Jul 12 2009, 01:31 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (adri_ @ Jul 12 2009, 05:48 AM) *
Buna !

Am primit si eu pe mail link-ul catre pagina cu My Lucky Number.

Am vrut sa-mi scriu numarul de tel, apoi m-am uitat la adresa. Dupa cum nu incepea cu www.vodafone ... am zis sa caut la ei pe site.
Cum la ei nu scrie nimic de concursul asta e clar ca sunt alti indivizi in cautare de numere de telefon pe care sa trimita tot felul de mesaje cu premii de castigat si tot asa.

Eu zic sa nu le dai numarul tau de tel, pentru ca nu are legatura cu vodafone.

Citeaza (http://myluckynumber.ro/regulament.php)
TOMBOLA "My Lucky Number" este organizată de Vodafone România S.A., cu sediul în Pţa. Charles de Gaulle nr. 15, sector 1, Bucureşti, România, înregistrată la Registrul Comerţului cu nr. J40/9852/1996 având Cod Operator de Date cu Caracter Personal cu nr. 17, fiscal RO8971726, denumită în continuare „Organizator”.

+Quote Post
antique
mesaj Jul 12 2009, 02:36 PM
Mesaj #4

Membru
**

Postari: 25
Inscris: 23-May 08
Utilizatorul numarul: 470

https://www.vodafone.ro/cautare/index.htm?S...&SearchCat=

+Quote Post
Vizitator_Se pare ca e o teapa ordinara.
mesaj Jul 13 2009, 05:32 AM
Mesaj #5

Guests

ip-ul site-ului nu se regaseste in gama mobifon. Mai mult. providerul este iNES si nu Mobifon asa cum ar fi normal.

+Quote Post
Vizitator_Phone Addicted.
mesaj Jul 13 2009, 09:28 AM
Mesaj #6

Guests

Si mie mi s-a parut ca e ceva suspect cu concursul asta, dar ca sa nu iau vreo teapa am sunt la Vodafone - relatii cu clientii. Mi-au spus ca e concursul lor, insa s-a optat pentru o metoda de marketing neconventionala (pe retelele sociale). De fapt, imi amintesc ca am primit si eu pe Facebook o invitatie de a participa la concurs. In continuare nu inteleg de ce s-au complicat, dar e treaba lor. Acum, ca tot m-am dumirit cu apartenenta, zic sa joc si eu. Poate castig laptopul wink.gif

+Quote Post
Vizitator_antique.
mesaj Jul 13 2009, 09:50 AM
Mesaj #7

Guests

Phone Addicted s-a prins lumea ca e teapa, nu mai incerca. Tzeparii lui peste!

+Quote Post
Vizitator_Phone Addicted.
mesaj Jul 13 2009, 03:41 PM
Mesaj #8

Guests

Esti funny omule laugh.gif . Lasa lenea si pune mana pe telefon. Vezi ce zic aia de la relatii cu clientii, ca asa vorbim vorbe (nu-i problema, ca noua, romanilor, ne plac vorbele). Tu crezi ca daca era teapa si se scria pe forum hotnews despre ea, crezi ca site-ul ala mai era in picioare in secunda doi? smile.gif

+Quote Post
Varahil
mesaj Jul 13 2009, 07:28 PM
Mesaj #9

Membru
**

Postari: 16
Inscris: 9-May 09
De la: un computer
Utilizatorul numarul: 7 761

Pe 24 iunie 2009 s-a dat Ordonanta de Urgenta 77, privitoare la organizarea jocurilor de noroc.
Dupa lege (ordonanta), reiese ca jocurile de acest tip sunt ilegale.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 14 2009, 06:14 AM
Mesaj #10

Guests

Ideea e ca trebuie sa faca cumva rost de numele utilizatorilor de cartela si au lansat saracia asta de concurs. Pentru premiile alea de 2 lei nu cred ca merita deranjul oricum ar fi, nu as trimite nici sms gratuit.
5 premii pentru Vodafone reprezinta doar o reclama proasta, mai ales ca valoarea totala a lor cred ca se ridica la maximum 5.000 RON.

Abia astept concursurile urmatoare cu premii in sepci de carton cu reclama Vodafone si pungi de plastic smile.gif).

+Quote Post
Vizitator_Just_me.
mesaj Jul 14 2009, 07:07 AM
Mesaj #11

Guests

Ati putea sa verificati pe http://www.rotld.ro/ domeniul myluckynumber.ro si sa vedeti ca e cumparat de Vodafone smile.gif
Daca era teapa, se sesiza cineva pana acum sa-l inchida...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 14 2009, 08:57 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Just_me @ Jul 14 2009, 07:07 AM) *
Ati putea sa verificati pe http://www.rotld.ro/ domeniul myluckynumber.ro si sa vedeti ca e cumparat de Vodafone smile.gif
Daca era teapa, se sesiza cineva pana acum sa-l inchida...

phui, cata dreptate ai! daca adrian nastase era puslama, se sesiza cineva pana acum sa-l inchida...

+Quote Post
Vizitator_Ioan.
mesaj Jul 14 2009, 10:17 AM
Mesaj #13

Guests

Poate n-ai inteles, acel cineva ar fi fost Vodafone. Pentru ca vezi matale, in economia privata lucrurile sunt putin diferite fata de cea de stat si fata de politichie. N-o mai da cu Nastase ca e din alt film, unul drag tie.
Inca ceva, nu prea intelegi limba romaneasca scrisa? Nu ai citit inainte ca s-a sunat la relatii cu clientii, iar Vodafone si-a asumat concursul? Aha, am inteles unde bati, la mijloc este o conspiratie internationala. Si-au bagat coada masonii cu evreii ca sa ne minta pe noi ca ar fi Vodafone ..... Doohhhh !

+Quote Post
Vizitator_Phone_Addicted.
mesaj Jul 16 2009, 06:34 AM
Mesaj #14

Guests

Hai ca pana la urma astia de la Vodafone s-au sesizat ca nu e normal sa nu-si promoveze concursurile pe site si au remediat situatia. Toti "Toma Necredinciosul" pot vedea pe vodafone.ro ca My Lucky Number este concursul lor.

+Quote Post
Vizitator_Vasi.
mesaj Jul 23 2009, 10:51 AM
Mesaj #15

Guests

M-am inscris. Sper sa pun mana pe LG KM900. Bengos tel, imitatie de iPhon, dar destul de cool (8 GB memorie).

+Quote Post
Vizitator_Laur.
mesaj Dec 28 2010, 10:27 AM
Mesaj #16

Guests

Mama ce mai aparare are vodafute, daca zici cava de ei parca te iei de mama lor, eu zic ca sunt angajati de firma sa caute forumurile unde sunt denigrati, sau macar sa se puna indiscutie practicile lor si raspund, aparent sub un nume aleator, aparent nevinovat.
Halal multinationala!

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2018 - 04:19 AM