IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

22 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 >  
Reply to this topicStart new topic
> ce mancam astazi?
erikk
mesaj May 4 2014, 08:46 AM
Mesaj #571

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 4-May 11
Utilizatorul numarul: 27 608

Aripioare Picante, cu miere tongue.gif

Ai nevoie de: aripioare de pui, ulei, vin rosu si cateva linguri de miere naturala.
Aripioarele se ung cu marinata obtinuta prin amestecare ingredientelor si se lasa minim 1/2 ora la rece. Se pun in tava, se toarna deasupra restul sosului si se pune la cuptor pana se rumenesc.

Cu piure de cartofi sau cartofi prajiti alaturi de salata verde sau muraturi.

Aceasta postare a fost editata de erikk: May 4 2014, 08:47 AM
Fisiere atasate
Fisier atasat  Aripi_in_sos_picant.jpg ( 46.97K ) De cate ori a fost descarcat fisierul: 0

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_yummy !.
mesaj May 4 2014, 10:22 AM
Mesaj #572

Guests

reteta suna bine, da' nu se vede poza cit e de apetisanta... biggrin.gif

+Quote Post
ada7
mesaj May 29 2014, 10:02 AM
Mesaj #573

Membru
**

Postari: 21
Inscris: 12-November 13
Utilizatorul numarul: 32 534

Am cam abandonat proiectul, insa multumesc mult pentru sugestii si timp acordat. V-am cititi cu interes recomadarile si m-am apucat de ceva vreme sa vad cam inseamna hosting-ul asta, mai exact, si am scris foarte multe articole cu ajutorul paprika tv. Am laes, in cele din urma clausweb.ro pentru ca au preturi ok si sunt flexibili, plus ca la orice pachet hosting nu imi contorizeaza traficul si la un shared, ca asa m-am hotarat sa incep, imi ofera resusre dedicate, deci mai mare incredere. Bafta va doresc si multumesc inca o data pentru info, scuze de intarziere!!

+Quote Post
Lightsb
mesaj Sep 25 2014, 08:37 AM
Mesaj #574

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 29-May 12
Utilizatorul numarul: 31 798

Citeaza (ada7 @ May 29 2014, 10:02 AM) *
Am cam abandonat proiectul, insa multumesc mult pentru sugestii si timp acordat. V-am cititi cu interes recomadarile si m-am apucat de ceva vreme sa vad cam inseamna hosting-ul asta, mai exact, si am scris foarte multe articole cu ajutorul paprika tv. Am laes, in cele din urma clausweb.ro pentru ca au preturi ok si sunt flexibili, plus ca la orice pachet hosting nu imi contorizeaza traficul si la un shared, ca asa m-am hotarat sa incep, imi ofera resusre dedicate, deci mai mare incredere. Bafta va doresc si multumesc inca o data pentru info, scuze de intarziere!!

Salut,
Eu am site-ul Magazin online cu articole pentru copii si bebelusi hostat la tolobonii.ro si sunt foarte multumit de serviciile lor.
sunt peste 10000 de produse printre care actualizkkkkkkcuri dezvoltat de o firma de it.

Multa bafta.

+Quote Post
Vizitator_Doica.
mesaj Oct 4 2014, 10:36 AM
Mesaj #575

Guests

Inainte sa iesiti la plimbare, nu uitati sa hraniti copilul :

+Quote Post
Vizitator_Dieta.
mesaj Oct 6 2014, 07:14 AM
Mesaj #576

Guests

Suntem foarte diferiti, deaceea in viață nu contează doar respectarea unor standarde, nici macar echilibrul sau armonia enuntate de ''experti'' nutritionisti, ci mai ales pozitionarea individuală pe cracă, adica o perspectiva ergonomica particulară asupra vieții fiecăruia.

Cunoaste-te pe tine insuți, ca să-ți stabilești o dietă potrivită doar ție.

+Quote Post
Vizitator_cake.
mesaj Oct 18 2014, 08:46 AM
Mesaj #577

Guests

Iubiti animalele si copiii !
Amintiti-va ca ati fost copil, iar acum, ca adult, va purtati ''uneori'' ca un animalutz rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_real love.
mesaj Oct 18 2014, 09:04 AM
Mesaj #578

Guests

sa mai spuna omu' ca nu-l iubim pe matzu si-l lasam sa moara de foame ! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_MasterChef.
mesaj Oct 26 2014, 05:58 PM
Mesaj #579

Guests

biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Adele.
mesaj Nov 17 2014, 04:17 PM
Mesaj #580

Guests

no prescription pucu order cucu on line insurance for classic cars livetra cucu for women

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Dec 25 2014, 09:49 PM
Mesaj #581

Guests

in Ajunul Craciunului n-a fost mare brinza pe masa tongue.gif

ca de obicei, n-am avut timp de bigudit sarmale, asa ca am azvirlit intr-o tava niste costita de porc si am dat-o la cuptor pentru 2 h
iar dupa ce-a iesit rumena din focuri, i-am facut o poza de buletin s-o pastrez ca amintire din 2014 laugh.gif

friptura am servit-o cu o garnitura simpla de cartofi fierti si gogosari in otet

am udat-o cu un pahar dintr-un vin rosu italian biggrin.gif

la desert, am avut o crema de orez cu frisca, garnisita cu sos de capsuni si zmeura proaspata - pofta mare ! smile.gif

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Dec 26 2014, 11:39 AM
Mesaj #582

Guests

Sunt si cuisoare printre crestaturile ale secsoase? smile.gif

Eu am pus la cuptor o gasculitza, dar nu din aia de mall biggrin.gif

Am umplut-o cu propriile maruntaie, plus ceapa, o portocala si doua mere mici.

La sfatul matzului am culcat-o pe pat de legume si zarzavaturi asortate, ca sa aiba si gura lui sa manance ceva tongue.gif

Putin otet balsamic si sos de soia, cateva frunzulite de salvie si o ceasca de Porto.

Catre final adaug cativa cartofi taiati in patru si fierti in prealabil maxim zece minute, apoi caramelizez oleaca fosta zburatoare acvatica...

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Dec 26 2014, 12:27 PM
Mesaj #583

Guests

Citeaza (omul @ Dec 26 2014, 11:39 AM) *
Sunt si cuisoare printre crestaturile ale secsoase? smile.gif

omule, parca ai fost in misiune de spionaj industrial la mine in bucatarie, ca exact cum spui a fost ! ohmy.gif in plus, pe linga sare si piper, am facut o proba cu seminte de anason. si au trecut testul cu brio ! smile.gif

in tava, carnea de porc a fost asezonata si cu ceva legume: un praz, un morcov, un patrunjel si o capatina mica de usturoi, iar apoi invatata sa faca pluta intr-un 1 litru de apa... in final, din toate astea a iesit un sos fain la cuptor ! biggrin.gif

sa va fie de bine gisculita ! cum rar prind astfel de oratanii prin zona, nu pot decit sa va invidiez pe tine si pe matzu. tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 16 2015, 05:39 PM
Mesaj #584

Guests

azi sapind dupa retete, am aflat ca pe linga pieptul de rata ar fi trebuit sa fierb si niste oase, ca sa nu sorbim raciturile cu paiul laugh.gif
prin urmare, am schimbat urgent meniul si servim cite un cotlet de mistret crescut pe linga casa omului, alaturi de o garnitura de cartofi hasselback cu un motz de smintina si rosioare fripte

pofta mare-mare-mare-mare, pisi ! biggrin.gif

raciturile ramine sa le fac pe miine, ca trebuie sa scot pulpele din congelator tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_mdea.
mesaj Jan 16 2015, 07:04 PM
Mesaj #585

Guests

Citeaza (cleo @ Jan 16 2015, 05:39 PM) *
azi sapind dupa retete, am aflat ca pe linga pieptul de rata ar fi trebuit sa fierb si niste oase, ca sa nu sorbim raciturile cu paiul laugh.gif
prin urmare, am schimbat urgent meniul si servim cite un cotlet de mistret crescut pe linga casa omului, alaturi de o garnitura de cartofi hasselback cu un motz de smintina si rosioare fripte

pofta mare-mare-mare-mare, pisi ! biggrin.gif

raciturile ramine sa le fac pe miine, ca trebuie sa scot pulpele din congelator tongue.gif

sa fie o incheietura de vitel Argentinian fotbalist cu probleme la genunchi si un adidas de purcel gelat, proaspat castigator al Balonului de aur, astia lasa o gelatina in urma lor de intepeneste presa laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 16 2015, 07:40 PM
Mesaj #586

Guests

Citeaza (mdea @ Jan 16 2015, 07:04 PM) *
sa fie o incheietura de vitel Argentinian fotbalist cu probleme la genunchi si un adidas de purcel gelat, proaspat castigator al Balonului de aur, astia lasa o gelatina in urma lor de intepeneste presa laugh.gif

de un vitel angus olog poate m-as mai invirti, dar de adidasi purcelosi, chiar ca imi vorbesti de lucruri sfinte ! tongue.gif
am sa merg miine in cercetare pe la supermarket, iar daca ma intorc acasa dupa vreo tzspemii de ore cu un ciolan, sa zici bogdaproste si sa nu ma dai disparuta ! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 17 2015, 05:36 PM
Mesaj #587

Guests

iaca si racitura din piept de rata, pentru cui i s-au lungit urechile de foame... laugh.gif
de nervii ce mi i-ai facut aseara, azi nu m-am mai uitat dupa vitei argentinieni sau ciolane porcoase tongue.gif , am insfacat primul pliculet de aspic intilnit prin rafturile din supermarket, o punga de legume congelate, o radacina de patrunjel proaspat, o ceapa babana si o capatina de usturoi, care ulterior a fost pradata de 3 catei biggrin.gif

cine face mofturi la masa, sa dea o fuga pina la shaormerie ! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 19 2015, 01:24 PM
Mesaj #588

Guests

episodul 2 - tot o racitura ! biggrin.gif

pentru rockeru' sihastru, o caramida dintr-un igloo laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 21 2015, 05:17 PM
Mesaj #589

Guests

Armando, hai la masa, ca ti-o fi foame dupa 3 ore de asteptare ! biggrin.gif

de la muzici stii deja meniul, asa ca pofta buna ! smile.gif

bonusul la crema de zahar ars e o cafea cu scortisoara, ca asa imi place mie ! tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 31 2015, 05:18 PM
Mesaj #590

Guests

no, daca mi-ai adus din piata o bruneta (made in Italy biggrin.gif ), atunci paste mincam ! laugh.gif
sper ca n-aveti alergie la prosciutto, masline, galbiori si gorgonzola - buon appetito ! tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_grazie !.
mesaj Jan 31 2015, 07:48 PM
Mesaj #591

Guests

chiar mi-ai facut pofta , n-am mai mancat paste de mult timp ! smile.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 31 2015, 08:04 PM
Mesaj #592

Guests

Citeaza (grazie ! @ Jan 31 2015, 07:48 PM) *
chiar mi-ai facut pofta , n-am mai mancat paste de mult timp ! smile.gif

cu placere ! smile.gif
pastele nu erau in program. dar daca ai refuzat atit de elegant broccoli, m-am adaptat la mofturi... biggrin.gif

de curiozitate, ce maninci mai des ? rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_lol....
mesaj Jan 31 2015, 08:13 PM
Mesaj #593

Guests

Citeaza (cleo @ Jan 31 2015, 08:04 PM) *
cu placere ! smile.gif
pastele nu erau in program. dar daca ai refuzat atit de elegant broccoli, m-am adaptat la mofturi... biggrin.gif

de curiozitate, ce maninci mai des ? rolleyes.gif

hai nu te supara , broccoli chiar mananc destul de des tongue.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Jan 31 2015, 08:28 PM
Mesaj #594

Guests

Citeaza (lol... @ Jan 31 2015, 08:13 PM) *
hai nu te supara , broccoli chiar mananc destul de des tongue.gif laugh.gif

nu ma supar, eu il maninc cind imi amintesc sa-l cumpar ! tongue.gif
ghinionul tau, ca azi nu m-a lasat memoria si ghinionul meu, ca am cedat mofturilor tale ! biggrin.gif
promit ca n-o sa se mai intimple ! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Feb 1 2015, 05:35 PM
Mesaj #595

Guests

dupa ce-ai testat apa in ceaiul de la ora 5, crezi ca mai poti sta la masa ? tongue.gif

azi avem cotlete slim de porc lucrat la sala de fitness, cu sos de ciupercute ratacite prin padure (ulterior aterizate in tigaie) si gratin de barabule laugh.gif

si ca sa nu zici ca fac numai mincare uscata, am pus si-o udatura alaturi - pofta mare ! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Feb 15 2015, 07:22 PM
Mesaj #596

Guests

cu intirziere de o zi, iaca si meniul hamorezilor in 2015...

n-ai vrut tu sa faci cafea, m-am sacrificat eu ! tongue.gif

si fiindca ne-am trezit aproape de ora brunch-ului, mi-am zis ca n-are fi rau sa pun intre 2 foi de tortillas ceva frunze de salate, ceapa verde, ardei capia, jambon si cascaval, si apoi sa le perpelesc, ca pe tine, intr-o tigaie-grill bine incinsa pe focul arzator al momentului inaltator al zilei... ioi, ce am vrut sa zic ? intr-un cuvint - ne-am quesadillit ! laugh.gif

spre seara, servit-am ceva simplu... o ceafa de porc cookuita la foc mic, dupa modelul pulled pork amestecat cu un bbq sos, acompaniat de o salata si cartofi gratinati

iar la desert, am stins pirjolul inimilor cu o inghetata - sa ne fie de bine ! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_inspector sef adjuncta.
mesaj Jul 30 2015, 03:13 PM
Mesaj #597

Guests

Aici nu este nimic in regula!

Vom lua in curand masuri!!

Phuai di mini!!!

https://www.youtube.com/watch?v=6z2cjKbG3GE

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Oct 13 2015, 10:39 PM
Mesaj #598

Guests

asa-i, numai porcarii mincam la tapas ! tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 13 2015, 08:37 PM
Mesaj #599

Guests

Citeaza (cleo @ Oct 13 2015, 10:39 PM) *
asa-i, numai porcarii mincam la tapas ! tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_vegetarian.
mesaj Dec 15 2015, 08:28 PM
Mesaj #600

Guests

porcusorul de Guineea biggrin.gif

+Quote Post

22 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2018 - 01:43 AM