IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> House MD (dr. House), Cel mai fain serial
Vizitator_mmev.
mesaj Sep 25 2009, 05:51 PM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Diana @ Feb 9 2009, 08:21 AM) *
Buna tuturor,

Stie cineva daca au aparut episoadele 15-22 din seria 5? Restul le-am vazut dar pe astea nu le gasesc nici pe net si nici de cumparat.

mersi,
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_mmev.
mesaj Sep 25 2009, 05:54 PM
Mesaj #32

Guests

buna
Au aparut toate episoadele din House MD season 5.
A mai aparut zilele trecute si episodul 1 din House season 6
Incearca pe mininova , piratebay sau dc++

+Quote Post
Vizitator_GINA DIANA.
mesaj Sep 29 2009, 12:19 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (cameo @ May 29 2008, 11:20 AM) *
Ruleaza la AXN seria 2. In State se apropie de sfirsitul seriei 4.

E cel mai misto serial care ruleaza acum la noi. Scenaristii au reusit o excelenta imbinare intre mai multe genuri. Are drama de la cazurile medicale implicate, are suspans de la componenta "detectivistica" a investigatiilor desfasurate de echipa e medici a lui House, are foarte mult umor cel mai adesea din genul cinic :-).

Personajele sunt foarte bine construite, iar Gregory House este jucat magistral de britanicul Hugh Laurie. House e caracterul ambiguu si bun si rau in acelasi timp, se poarta ca un f. bastard cu pacietii, dar de cele mai multe ori resuseste sa-i vindece.

Conducind departamentul de "diagnosticare", House primeste mereu cazurile cele mai dificile si lupta cu boala/bacteria/vitusul/parazitul/toxina necunoscuta se duce contracronometru, ceea ce da suspansul fiecarui episod.

Daca v-ati plictisit de personajele pozitive, suportive si intelegatoare din Chicago Hope si ER, atunci va recomand sa incercati o intilnire cu Dr. House, un medic care isi uraste pacientii si evita cit de mult poate sa dea ochii cu ei. Daca gustati umorul negru veti ride in hohote la fiecare episod.

+Quote Post
Vizitator_GINA DIANA.
mesaj Sep 29 2009, 12:22 PM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (cameo @ May 29 2008, 11:20 AM) *
Ruleaza la AXN seria 2. In State se apropie de sfirsitul seriei 4.

E cel mai misto serial care ruleaza acum la noi. Scenaristii au reusit o excelenta imbinare intre mai multe genuri. Are drama de la cazurile medicale implicate, are suspans de la componenta "detectivistica" a investigatiilor desfasurate de echipa e medici a lui House, are foarte mult umor cel mai adesea din genul cinic :-).

Personajele sunt foarte bine construite, iar Gregory House este jucat magistral de britanicul Hugh Laurie. House e caracterul ambiguu si bun si rau in acelasi timp, se poarta ca un f. bastard cu pacietii, dar de cele mai multe ori resuseste sa-i vindece.

Conducind departamentul de "diagnosticare", House primeste mereu cazurile cele mai dificile si lupta cu boala/bacteria/vitusul/parazitul/toxina necunoscuta se duce contracronometru, ceea ce da suspansul fiecarui episod.

Daca v-ati plictisit de personajele pozitive, suportive si intelegatoare din Chicago Hope si ER, atunci va recomand sa incercati o intilnire cu Dr. House, un medic care isi uraste pacientii si evita cit de mult poate sa dea ochii cu ei. Daca gustati umorul negru veti ride in hohote la fiecare episod.

+Quote Post
Vizitator_Toteu.
mesaj Sep 30 2009, 04:53 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (anyros @ Sep 19 2009, 03:11 PM) *
Hmm, ce ma bucur ca v-am gasit! Mai sunt 2 zile si nu mai am rabdare! Si eu m-am uitat la reluari pe tvr1 si aseara am descoperit pe axn un episod, deci cred ca au inceput si ei difuzarea. Oricum, mi-am mancat sufletul vara asta asa ca abia astept ziua de luni sau pentru noi, ziua de marti. biggrin.gif

Cine stie cate episoade are noua serie?

+Quote Post
Vizitator_shayan.
mesaj Sep 30 2009, 06:54 PM
Mesaj #36

Guests

De pe un site cu torente sau ODC, Strongdc, etc...

+Quote Post
Vizitator_cristi.
mesaj Oct 1 2009, 03:58 AM
Mesaj #37

Guests

stream online, au cam toate episoadele, housemdvideos.com/

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 5 2009, 01:10 PM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (Toteu @ Sep 9 2009, 12:38 PM) *
imi pare foarte bine cand cineva care nu prea stie sa priceapa un film se apuca de comentat. asa s-a mai intamplat si cu matrix cand un personaj (real de data asta) comenteaza ca cica oamenii zboara. Oricum degeaba am incercat sa-i explic de ce zboara, asa ca nici tie nu o sa incerc sa iti explic de ce merita sa vezi serialul. probabil ca tu esti un individ care face doar ce-i dicteaza altii. cel mai de bun pret al omenirii este inteligenta. sa gandesti este greu. scuze de adevar si pa

Mi se pare aiurea ca tipul/tipa (nu stau acum sa ma uit) si-a spus parerea despre serial, iar tu te-ai simtit atacat/a si ai simtit imediat nevoia de a-l face prost! Ceea ce scuza-ma dupa claritatea ideilor si exprimare chiar nu cred sa fie!
S-a uitat probabil la cateva episoade, a prins ideea... si si-a format opinia!
Si chiar are dreptate in descrierea facuta. Fiecare episod decurge in acelasi mod.
Interesante sunt totusi intorsaturile de situatie, faptul ca ai de-a face cu un mister care trebuie dezlegat, faptul ca te intrebi de unde mai sare iepurele si cum vor rezolva totul in final.
Ramai cu gura cascata cand se descopera ca fotomodela muribunda fusese de fapt abuzata de tata, dar de fapt il sedusese pt ca de fapt sa se dovedeasca ca era baiat si nimeni nu stia.

+Quote Post
Sonia_Istrati
mesaj Nov 10 2009, 09:16 PM
Mesaj #39

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 10-November 09
Utilizatorul numarul: 14 633

Mie mi se pare ca Streinu Cercel seamana cu dr House laugh.gif

--------------------
Film lovers are sick people.
http://filmbox.ro

+Quote Post
Vizitator_Costin.
mesaj Nov 14 2009, 01:15 PM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (lucian @ Sep 13 2008, 12:36 PM) *
Lucrez in prezent la un forum dedicat serialului House MD .Este la inceput dar daca intrati pe thevicodinhouse.myforum.ro si va inregistrati veti putea posta in diferite sectiuni.Eu zic ca serialul merita un forum romanesc pt ca este pur si simplu cel mai bun film de acest gen si cred ca va mai trece mult timp pana cand va mai aparea un altul macar pe jumatatea lui .Va astept .

+Quote Post
Vizitator_Ady.
mesaj Mar 10 2010, 03:37 PM
Mesaj #41

Guests

Am lansat un site dedicat serialului, si anume http://www.housemd.ro.
Aici veti gasi spoilere, informatii despre serial si episoade, dar si despre actori, melodiile folosite in serial, etc.

+Quote Post
Vizitator_Raducu.
mesaj Jun 6 2010, 07:53 PM
Mesaj #42

Guests

Hmm, ce ma bucur ca v-am gasit! Mai sunt 2 zile si nu mai am rabdare! Si eu m-am uitat la reluari pe tvr1 si aseara am descoperit pe axn un episod, deci cred ca au inceput si ei difuzarea. Oricum, mi-am mancat sufletul vara asta asa ca abia astept ziua de luni sau pentru noi, ziua de marti. biggrin.gif

Nu te mai prosti, mergi si uita-te la ele pe net direct. Am vazut toate cele 6 serii. M-am calmat.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 10 2010, 01:04 PM
Mesaj #43

Guests

Poti sa il vezi si aici : Streaming TV Shows

+Quote Post
Vizitator_Roby.
mesaj Jun 12 2010, 07:31 PM
Mesaj #44

Guests

Am terminat de vazut toate cele 6 sezoane din House. Pur si simplu a fost timp de cateva luni singura mea desfatare si bucurie, cand seara reuseam sa vad cate 2,3 episoade. House a devenit deja prietenul nostru(si eu si sotia suntem cinefili), un om f.complex interpretat magistral de Hugh Laurie. Ce mi-a placut la acest serial e ca contine tot ceea ce intalnesti mereu in viata de zi cu zi, ipocrizie, cinism, umor negru, subtilitate, lupta de idei, etc.
Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat. Ultimul episod mi s-a parut genial, parca concluzioneaza tot serialul intr-un singur episod. House devine pt. prima data transparent si pt. prima data sentimental pe fata, practic arata cata bunatate si cat sentimentalism se ascunde sub masca asta de intangibil si insensibil pe care a aratat-o tot serialul. O sa-mi lipseasca lupta lui surda cu Wilson, si toate farsele lor, Foreman, Chase, Taub si 13, si Cameron.
Oare va mai urma sezonul 7? M-as bucura enorm.

+Quote Post
Vizitator_tibi.
mesaj Aug 21 2010, 04:07 PM
Mesaj #45

Guests

Am citit si eu comentariile voastre si sunt in mare masura de acord, chiar daca povestea rezolvarii diverselor cazuri medicale se repeta, nu sunt niciodata aceleasi persoane sau replici care sa se napusteasca asupra psihicului lui House, care, dupa parerea mea e cel mai ranit de toate(fiind interiorizat)

Desi Fox.com sustine ca se pot vizualiza toate episoadele din seria Dr. House pe site-ul lor, apare eroarea de Locatie si/sau tara pe care nu am reusit sa o evit , deci nu se pot vizualiza niciun episod HD din sezonul 6

La noi in tara va rula sezonul 4 pe tvr din 4 martie 2010 -pe moment e pauza
mai este pe axn ,cine prinde mellow.gif
si pe tv2-post unguresc....deci trebuie sa stii maghiara caci ei nu pun subtitrare din dubleaza vocile dry.gif sad.gif mad.gif angry.gif

oricum , House rulles !

+Quote Post
Vizitator_Astor.
mesaj Aug 21 2010, 06:27 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (Roby @ Jun 12 2010, 07:31 PM) *
Am terminat de vazut toate cele 6 sezoane din House. Pur si simplu a fost timp de cateva luni singura mea desfatare si bucurie, cand seara reuseam sa vad cate 2,3 episoade. House a devenit deja prietenul nostru(si eu si sotia suntem cinefili), un om f.complex interpretat magistral de Hugh Laurie. Ce mi-a placut la acest serial e ca contine tot ceea ce intalnesti mereu in viata de zi cu zi, ipocrizie, cinism, umor negru, subtilitate, lupta de idei, etc.
Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat. Ultimul episod mi s-a parut genial, parca concluzioneaza tot serialul intr-un singur episod. House devine pt. prima data transparent si pt. prima data sentimental pe fata, practic arata cata bunatate si cat sentimentalism se ascunde sub masca asta de intangibil si insensibil pe care a aratat-o tot serialul. O sa-mi lipseasca lupta lui surda cu Wilson, si toate farsele lor, Foreman, Chase, Taub si 13, si Cameron.

Stai, bre, ca nu s-a terminat.

Vine sezonul 7 acus-acus.

Can't wait.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 27 2010, 10:43 AM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (Roby @ Jun 12 2010, 07:31 PM) *

te rog vreau si eu sa cumpar tote sezonele din dr. house cu titrare in lb. romana dar nu stiu de unde te rog ajutama si pe mine. adresa mea este pantea_monica@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_marinaru.
mesaj Dec 19 2010, 12:58 PM
Mesaj #48

Guests

trebuie sa vedeti asata smile.gif http://www.youtube.com/watch?v=9j5Onkxlg0c

+Quote Post
geo_c_1981
mesaj Feb 6 2011, 09:09 AM
Mesaj #49

Nou venit
*

Inscris: 6-February 11
Utilizatorul numarul: 25 785

Doriti sa vedeti repede un film nou?
"Din dorinta de mari comunitatea SceneFZ a hotarat ca in perioada 28.01 - 06.02 sa deschida portile pentru noi useri.
In acelasi timp tot pentru a veni in ajutorul userilor SceneFZ a creat 3 noi categorii:
1. TVEps-Ro (RoSubbed)
2. XviD-Ro (RoSubbed)
3. BR-Ro (BluRay-RoSubbed)

Daca ati devenit deja curiosi puteti sa va creati un cont aici: www.scenefz.net"

+Quote Post
Vizitator_vizitator.
mesaj Apr 22 2011, 03:11 PM
Mesaj #50

Guests

Serial extrem de previzibil si comercial.
Am vazut doar un sezon si, spre sfarsit, incepusem sa caut doar fazele in care House isi mustra pacientii.
Concluzie personala: pierdere de timp!

+Quote Post
Vizitator_cata.
mesaj Sep 14 2011, 11:18 AM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (Lavinia_anton88 @ Dec 11 2008, 04:06 PM) *
de unde downloadez si eu macar cele 2 sezoane? stie cineva vreun site sau are cineva?
de pe 990.ro

+Quote Post
amaliaa21
mesaj Oct 24 2011, 02:27 PM
Mesaj #52

Nou venit
*

Inscris: 24-October 11
Utilizatorul numarul: 29 831

Ai auzit ca se da pe Euforia TV?

Din 7 noiembrie!!!!

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj Mar 2 2012, 10:41 AM
Mesaj #53

Guests

http://www.change.org/petitions/fox-don-t-stop-house-m-d daca va place macar pe jumatate cat de mult spuneti acest serial semnati petitia si dati-o mai departe poate reusit ca clatinam un pic lucrurile.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 22 2015, 11:38 AM
Mesaj #54

Guests

Si Night Shift e dragut... tot in genul. De abia a aparut, dar nu se compara cu House biggrin.gif

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2018 - 09:06 PM