IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ce-i cu directiva UE ref telecomunicatii ?, am gasit un text pe net,
aquariusrpro
mesaj Oct 23 2008, 05:22 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 6-August 08
Utilizatorul numarul: 2 141

mai stie cineva ceva despre asta ?

Textul se cheama "Pe cine supara internetul si cat de tare ?" iar spre sfarsitul articolului spune despre o directiva in curs de aprobare
Citeaza
Expertul Ricardo Cristof Remmert-Fontes comenteaza: ” In Germania, Deutsche Telekom este tinta unui criticism feroce pentru ca a fost acuzata ca spioneaza cetatenii si jurnalistii. Amendamentele propuse tintesc sa transforme spionarea intr-o obligatie naturala a furnizorilor de servicii de comunicatie. Infrastructura planuita pentru live – analysis ( analiza in timp real) si filtrarea pot fi folosite ca modalitati de cenzura si supraveghere in masa”.

am incercat sa gasesc pe net propunerile respectivei directive dar mi-am prins urechile. Stie cineva despre asta ?

edit: n-am pus sursa sa nu existe discutii. cine vrea sa citeasca tot , google-este un pic.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Bogdan.
mesaj Oct 23 2008, 08:09 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (aquariusrpro @ Oct 23 2008, 05:22 PM) *
mai stie cineva ceva despre asta ?

Textul se cheama "Pe cine supara internetul si cat de tare ?" iar spre sfarsitul articolului spune despre o directiva in curs de aprobare

am incercat sa gasesc pe net propunerile respectivei directive dar mi-am prins urechile. Stie cineva despre asta ?

edit: n-am pus sursa sa nu existe discutii. cine vrea sa citeasca tot , google-este un pic.

Vezi http://www.edri.org/edri-gram/number6.20/a...telecom-package

+Quote Post
aquariusrpro
mesaj Oct 24 2008, 09:45 AM
Mesaj #3

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 6-August 08
Utilizatorul numarul: 2 141

Citeaza (Bogdan @ Oct 23 2008, 09:09 PM) *

multumesc mult, citesc ! smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Bogdan Pop.
mesaj Apr 20 2009, 06:40 PM
Mesaj #4

Guests

dar despre asta ce ziceri ? http://blackouteurope.eu/

Si rusine pe hotnews.ro ca nu zice (sau nu stie) nimic despre asta!

+Quote Post
Vizitator_Marcel.
mesaj Jun 7 2010, 12:29 PM
Mesaj #5

Guests

Are cineva cunostinta despre lucrari pe care le face Orange pentru a updata reteaua de date de pe EDGE pe 3g la nivel national? Daca stiti ceva, dati detalii. Multam fain! mellow.gif

+Quote Post
daniel_O7
mesaj Jul 28 2010, 03:09 PM
Mesaj #6

Membru
**

Postari: 15
Inscris: 27-July 10
Utilizatorul numarul: 23 123

Sunt sigur că toate discuţiile de pe internet (şi la telefon) sunt stocate undeva, dar asta nu înseamnă şi că stau nişte omuleţi şi le analizează, pentru că nu ar avea timp, fizic. Însă se zvoneşte că ar exista programe AI (Inteligenţă artificailă) din ce în ce mai capabile să depisteze pattern-uri în astfel de conversaţii şi să le sesizeze cui... trebuie. De exemplu, dacă menţionezi ceva despre bombe la telefon sau asemenea lucruri.

+Quote Post
monis
mesaj Jul 31 2010, 09:15 PM
Mesaj #7

Nou venit
*

Postari: 5
Inscris: 31-July 10
Utilizatorul numarul: 23 174

Citeaza (daniel_O7 @ Jul 28 2010, 03:09 PM) *
Sunt sigur că toate discuţiile de pe internet (şi la telefon) sunt stocate undeva, dar asta nu înseamnă şi că stau nişte omuleţi şi le analizează, pentru că nu ar avea timp, fizic. Însă se zvoneşte că ar exista programe AI (Inteligenţă artificailă) din ce în ce mai capabile să depisteze pattern-uri în astfel de conversaţii şi să le sesizeze cui... trebuie. De exemplu, dacă menţionezi ceva despre bombe la telefon sau asemenea lucruri.

Ar fi imposibil atat din punct de vedere financiar, cat si material sa stea cineva sa asculte discutiile pe care miliarde de utilizatori le au zilnic...si la felul in care a avansat tehnologia in ultimul timp...

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd September 2018 - 09:59 PM