IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Unde gasim bone?
Vizitator_ana.
mesaj Jul 23 2012, 03:30 PM
Mesaj #31

Guests

Buna ziua, de citeva zile tot citesc despre bone in Romania. Va marturisesc, pina acum doua luni nici nu stiam ca exista conceptul de bona in tara noastra. Am gasit forumuri unde bonele erau numite ''muritoare de foame'', ''taranci'' si in multe feluri. Va dau un sfat, tuturor, bona este persoana care va ingrijeste copilul, bona nu este servitoare, bona este un prieten familiei si sora pentru copil. O bona interna o sa faca ordine in casa numai din respect pentru familie, ca doarme si maninca acolo, chiar daca nu i se cere. O bona nu isi primeste salariul de 8-9 mil pe luna ca sa fie transformata din dadaca in servitoare.
Pare ca sunt mamica, nu? Imi doresc sa fiu, in viitor smile.gif Sunt bona, am 27 de ani, absolventa de master. Sunt in meseria asta de aproape 3 ani, si nu in Romania, ci in Europa, in regim intern. M-au acceptat ca pe un membru de familie si nu le am tradat increderea, va spun, acum am in grija 4 copilasi, ii invat, ii spal, ii hranesc, ii adorm, le citesc povesti. Cind m-am angajat prima data, mi-am spus, ''Bona este cea mai usoara meserie din lume''. NU. este cea mai grea. Si fac curat, in fiecare zi, si ajut in casa, fara sa mi se zica, nu au indraznit nicioadata sa-mi spuna sau reproseze ca sunt lenesa sau cum ma port cu copii. O bona are propriul sistem de a lucra cu copii, pentru ca daca eu, il fac pe el sa asculte si sa-si duca farfuria la chiuveta dupa ce termina de mincat si tu ajungi acasa si nu continui ''disciplina'' copilul nu va invata nimic.
Si voiam sa vin in tara pe meseria asta, inca vreau, dar nu as accepta sa ma trateze cineva ca pe o servitoare sau un om inferior. Sper sa gasiti ceea ce cautati. Si a zis cineva mai sus, uneori nu sunt bonele de vina.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Aug 5 2012, 06:31 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (elena @ May 23 2012, 09:25 AM) *
E foarte mare salariul. Bona care sta cu copilul meu nu are pretentiile astea e foarte echilibrata isi cunoaste limitele si calitatile este un om deosebit de cald, activ, de incredere si totusi nu solicita asemenea sume pentru ingrijirea unui copil. copilul este foarte vesel, relaxat, bine ingrijit si nu platesc decat 850 ron si totul reuseste sa mearga atat de bine. daca cineva apreciaza calitatile acestea poate sa ma contacteze pentru ca va deveni libera in momentul cand vom incepe gradinita email:constantinio131@yahoo.com.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 6 2012, 07:18 AM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Izabela N. @ Jul 19 2012, 08:22 AM) *
Buna ziua,
Asa cum scriam si mai devreme, eu caut o bona care sa inceapa din luna septembrie.am n baietel de 10 luni. Ati fi dispusa sa mai incercati inca o data? Va asigur ca nu avem un program complicat si in nici un caz nu dorim sa va supunem la stres si oboseala. Vreau doar sa-l stiu pe baiatul meu in siguranta, hranit, schimbat si cu un program de somn si de joaca. Avem nevoie de o persoana cu rabdare si cu implicare in cresterea copilului. Daca doriti sa luati legatura cu noi, adresa mea de e-mail este: izabelea@gmail.com

Buna ziua,
Sunt mamica unei fetita de 5,7 anisori, 38 ani, rabdatoare, iubitoare de copii, calma, serioasa, nefumatoare, imi ofer serviciile ca bona, unei familii cu un copil, preferabil din zona Berceni, 8- 10 h/ zi, de L- V..

Cine este interesat ma poate contacta la adresa de e-mail : mihaela_mickyd@yahoo.com.
Rog seriozitate!

Mihaela

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 9 2012, 07:23 PM
Mesaj #34

Guests

Mamicile care nu au cu cine sa isi lase copilasii timp de 12 ore ma pot contacta la nr. 0745767511
D-na Iuliana 44 ani,zona bucuresti noi,chibrit
sunt o bona cu experienta,responsabila si ofer dragoste ,educatie,ingrijire si supraveghere
la domiciliul meu la curte ,intr-un mediu ambiant si atragator copiilor.

+Quote Post
Vizitator_doina.
mesaj Oct 7 2012, 08:28 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (Emilia @ Jan 11 2011, 01:17 PM) *
Forte d’une expérience de 12 années chez des particuliers, je cherche un emploi à temps plein comme garde d’enfants, aide ménagère (repassage, cuisine) dans une famille francophone. Emilia 0761345203 mammeebee@yahoo.com

Daca mai este valabil anuntul, va rog sa-mi trimiteti un cv pe doi2na3070@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Ionita Aurelia Cristina.
mesaj Oct 24 2012, 10:44 AM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (m.i. @ Oct 27 2008, 12:19 PM) *
E foarte dificil de gasit o bona buna in Bucuresti. E greu de gasit si o bona nu foarte buna, ci acceptabila. Pana acum, m-am descurcat prin cunostinte.

Am avut o bona excelenta, pe care cred ca o plateam bine, adica 15 milioane pe luna in mana, 9 ore pe zi, 6 zile pe saptamana. Si nu la negru, ci cu contract de munca. A plecat din motive familiale, tocmai cand ma gandeam sa-i mai dau un milion la salariu.

Am incercat la agentii. Am gasit o bona promitatore. Am batut palma, trebuia sa vina luna viitoare, adica de pe 1 octombrie. A spus ca pleaca o saptamana in Italia si revine. N-a mai revenit. Nu m-a anuntat nimeni de la agentie ca nu mai vine, desi interesul lor era sa urmareasca cand inchei contractul ca sa isi ia comisionul. Le-am dat telefon, nu stiau nimic.

Poate are cineva experienta mai mare despre cum se pot gasi bone. Cred ca nu numai eu sunt in situatia asta.

+Quote Post
Vizitator_Ionita Aurelia Cristina.
mesaj Oct 24 2012, 10:51 AM
Mesaj #37

Guests

AM VARSTA DE 41 ANI, ASPECT FIZIC PLACUT, AM O EXPERIENTA DE A LUCRA CU COPIII DE 23 DE ANI SI AS DORI SA LUCRAZ CA VENIT SUPLIMENTAR CU COPILUL DVS.

+Quote Post
Vizitator_clara.
mesaj Oct 26 2012, 01:11 PM
Mesaj #38

Guests

[quote name='m.i.' date='Oct 27 2008, 12:19 PM' post='7164']
E foarte dificil de gasit o bona buna in Bucuresti. E greu de gasit si o bona nu foarte buna, ci acceptabila. Pana acum, m-am descurcat prin cunostinte.

Am avut o bona excelenta, pe care cred ca o plateam bine, adica 15 milioane pe luna in mana, 9 ore pe zi, 6 zile pe saptamana. Si nu la negru, ci cu contract de munca. A plecat din motive familiale, tocmai cand ma gandeam sa-i mai dau un milion la salariu.

Am incercat la agentii. Am gasit o bona promitatore. Am batut palma, trebuia sa vina luna viitoare, adica de pe 1 octombrie. A spus ca pleaca o saptamana in Italia si revine. N-a mai revenit. Nu m-a anuntat nimeni de la agentie ca nu mai vine, desi interesul lor era sa urmareasca cand inchei contractul ca sa isi ia comisionul. Le-am dat telefon, nu stiau nimic.

Poate are cineva experienta mai mare despre cum se pot gasi bone. Cred ca nu numai eu sunt in situatia asta.
[/quot
DACA DORITI BONA PUTETI SA MA CONTACTATI TELEFONIC SUNT DIN VALENII DE MUNTE NR TEL 0730974959,SI PUTEM DISCUTA SA VA DAU MAI MULTE DETALI.MULTUMESC

+Quote Post
Vizitator_Gabriela.
mesaj Nov 30 2012, 09:31 AM
Mesaj #39

Guests

Buna ziua,

Am 45 de ani, studii superioare, un baiat adolescent de a carui crestere si educare m.am ocupat personal iar de aprox. 4 ani lucrez ca bona. Locuiesc in zona Obor si doresc o noua colaborare. Adresa de contact: gabi_goia@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_iulia.
mesaj Dec 5 2012, 10:04 PM
Mesaj #40

Guests

pe langa gasirea unei bone prin cunostinte mai aveti doua variante:
- apelati la o agentie de babysitting
- cautati sau postati anunturi printre sute de anunturi cu bone

in toate cazurile trebuie sa ai noroc sa gasesti persoana potrivita care sa corespunda cerintelor tale. avantajul agentiilor de bone este ca le selecteaza si testeaza in locul tau in schimbul unui comision.
daca esti mai increzatoare poti apela la anunturi.
mult succes!

+Quote Post
Vizitator_Florin.
mesaj Dec 29 2012, 10:09 PM
Mesaj #41

Guests

Buna ziua,

suntem in cautarea unei bone.

Noi avem o fetita de 11 luni si stam in zona Obor.

Daca sunteti interesat va rog sa-mi scrieti pe flonedelcu at yahoo punct com

Multumesc,
Florin si Elena Nedelcu

+Quote Post
Vizitator_Sserban.
mesaj Jan 2 2013, 05:10 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Izabela N. @ Jul 19 2012, 08:22 AM) *
Buna ziua,
Asa cum scriam si mai devreme, eu caut o bona care sa inceapa din luna septembrie.am n baietel de 10 luni. Ati fi dispusa sa mai incercati inca o data? Va asigur ca nu avem un program complicat si in nici un caz nu dorim sa va supunem la stres si oboseala. Vreau doar sa-l stiu pe baiatul meu in siguranta, hranit, schimbat si cu un program de somn si de joaca. Avem nevoie de o persoana cu rabdare si cu implicare in cresterea copilului. Daca doriti sa luati legatura cu noi, adresa mea de e-mail este: izabelea@gmail.com

+Quote Post
Vizitator_Sserban.
mesaj Jan 2 2013, 05:14 PM
Mesaj #43

Guests

Cautam bona cu 1 martie ptr 2 copii nou nascuti zona aurel vlaicu - trimite mesaj la sor_serban@yahoo.ca

+Quote Post
Vizitator_AgentieBoneBucuresti.
mesaj Feb 5 2013, 05:39 AM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (Sserban @ Jan 2 2013, 05:14 PM) *
Cautam bona cu 1 martie ptr 2 copii nou nascuti zona aurel vlaicu - trimite mesaj la sor_serban@yahoo.ca

Cauti o bona? Completeaza chestionarul https://sites.google.com/site/spammmmmmmmmmm/ si vei primi un pachet de servicii GRATUIT

+Quote Post
lenke67136041074...
mesaj Feb 9 2013, 12:05 PM
Mesaj #45

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 9-February 13
Utilizatorul numarul: 32 048

Citeaza (Sserban @ Jan 2 2013, 05:14 PM) *

+Quote Post
lenke67136041074...
mesaj Feb 9 2013, 12:09 PM
Mesaj #46

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 9-February 13
Utilizatorul numarul: 32 048

Buna ziua. Ma numesc Lenke ,din Brasov.
A-si dori sa stiu, ce salariu mai primesc bonele+menaj usor in Brasov

+Quote Post
Vizitator_viorica.
mesaj Feb 24 2013, 02:18 PM
Mesaj #47

Guests

trebuie sa incep serviciul si imi caut babysitter. ar trebui sa negociez salariul de la primul interviu?

+Quote Post
Vizitator_mariana.
mesaj Feb 24 2013, 02:20 PM
Mesaj #48

Guests

uite un set de intrebari despre interviul cu bona si ce trebuie sa intrebi. sigur te ajuta. mult noroc!

+Quote Post
Vizitator_Galina.
mesaj Feb 26 2013, 01:09 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (elena @ May 23 2012, 09:25 AM) *
E foarte mare salariul. Bona care sta cu copilul meu nu are pretentiile astea e foarte echilibrata isi cunoaste limitele si calitatile este un om deosebit de cald, activ, de incredere si totusi nu solicita asemenea sume pentru ingrijirea unui copil. copilul este foarte vesel, relaxat, bine ingrijit si nu platesc decat 850 ron si totul reuseste sa mearga atat de bine. daca cineva apreciaza calitatile acestea poate sa ma contacteze pentru ca va deveni libera in momentul cand vom incepe gradinita email:constantinio131@yahoo.com.

Salut. Si noi suntem in cautarea unei bone, mai este disponibila cumva bona voastra?

+Quote Post
Vizitator_Probona.
mesaj Feb 28 2013, 12:08 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (Galina @ Feb 26 2013, 01:09 PM) *
Salut. Si noi suntem in cautarea unei bone, mai este disponibila cumva bona voastra?

Puteti intra pe site-ul www.probona.ro

+Quote Post
Vizitator_manema.
mesaj Mar 20 2013, 09:20 AM
Mesaj #51

Guests

Suntem in cautarea unei bone pentru o fetita de 3 ani si 6 luni. Locuim in zona Piata Sudului.
Daca cineva stie o persoana responsabila si echilibrata care este disponibila va rog sa imi transmiteti un mesaj pe adresa nelu.maftei@gmail.com.

+Quote Post
Vizitator_Ama.
mesaj Apr 30 2013, 06:58 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (manema @ Mar 20 2013, 09:20 AM) *
Suntem in cautarea unei bone pentru o fetita de 3 ani si 6 luni. Locuim in zona Piata Sudului.
Daca cineva stie o persoana responsabila si echilibrata care este disponibila va rog sa imi transmiteti un mesaj pe adresa nelu.maftei@gmail.com.

Sunt disponibila pentru a lucra ca bona dvs,imi puteti lasa mesaje aici.doresc seriozitate,deasemenea ofer la randul meu seriozitate.
.multumesc.

+Quote Post
Vizitator_Gheorghe.
mesaj May 15 2013, 06:29 PM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (ana @ Jul 23 2012, 03:30 PM) *
Buna ziua, de citeva zile tot citesc despre bone in Romania. Va marturisesc, pina acum doua luni nici nu stiam ca exista conceptul de bona in tara noastra. Am gasit forumuri unde bonele erau numite ''muritoare de foame'', ''taranci'' si in multe feluri. Va dau un sfat, tuturor, bona este persoana care va ingrijeste copilul, bona nu este servitoare, bona este un prieten familiei si sora pentru copil. O bona interna o sa faca ordine in casa numai din respect pentru familie, ca doarme si maninca acolo, chiar daca nu i se cere. O bona nu isi primeste salariul de 8-9 mil pe luna ca sa fie transformata din dadaca in servitoare.
Pare ca sunt mamica, nu? Imi doresc sa fiu, in viitor smile.gif Sunt bona, am 27 de ani, absolventa de master. Sunt in meseria asta de aproape 3 ani, si nu in Romania, ci in Europa, in regim intern. M-au acceptat ca pe un membru de familie si nu le am tradat increderea, va spun, acum am in grija 4 copilasi, ii invat, ii spal, ii hranesc, ii adorm, le citesc povesti. Cind m-am angajat prima data, mi-am spus, ''Bona este cea mai usoara meserie din lume''. NU. este cea mai grea. Si fac curat, in fiecare zi, si ajut in casa, fara sa mi se zica, nu au indraznit nicioadata sa-mi spuna sau reproseze ca sunt lenesa sau cum ma port cu copii. O bona are propriul sistem de a lucra cu copii, pentru ca daca eu, il fac pe el sa asculte si sa-si duca farfuria la chiuveta dupa ce termina de mincat si tu ajungi acasa si nu continui ''disciplina'' copilul nu va invata nimic.
Si voiam sa vin in tara pe meseria asta, inca vreau, dar nu as accepta sa ma trateze cineva ca pe o servitoare sau un om inferior. Sper sa gasiti ceea ce cautati. Si a zis cineva mai sus, uneori nu sunt bonele de vina.

Numele meu este Gheorghe S., si va transmit intrebarea daca sunteti interesata de o activitate ca bona in Bucuresti. Telefonul sau sms la lumarul meu: 0733 277 279Multumesc.

+Quote Post
Vizitator_Vali.
mesaj Jul 31 2013, 09:47 AM
Mesaj #54

Guests

Buna ziua,

Sunt interesata de o bona in zona metroului Dimitrie Leonida pentru un baietel de un an si trei luni, program de la 8 la 16.30. e-mail: vali1984@gmail.com

+Quote Post
Vizitator_mihaela.
mesaj Aug 9 2013, 03:59 PM
Mesaj #55

Guests

RECOMAND CU CALDURA O BONA - ( PTR ZONA CARTIERUL LATIN, PRELUNGIREA GHENCEA)

Este vorba de bona care a avut grija de fetita mea de 3 ani, este ffff sincera, grijulie, harnica si atenta cu copilul.

Urmeaza sa ne mutam din Bucuresti si ma gandeam ca ar fi bine sa sa fie bona altui copilas.

Astept sa ma contacti la adresa de email mihaela_i55@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Ana.
mesaj Aug 27 2013, 05:19 PM
Mesaj #56

Guests

Caut bona filipineza, in regim urgenta, nu am timp sa astept dupa agentie, prefer sa preiau contractul.mai jos email:
Yhp001za007@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Luminita.
mesaj Nov 10 2013, 07:28 PM
Mesaj #57

Guests

Doamna din Valenii de Munte ,42 de ani, sunt nefumatoare ,o persoana rabdatoare,vesela,responsabila,ordonata si am un copil pe care l-am crescut cu multa rabdare si cu multa dragoste . Doresc sa am grija de un copil sau doi.
Daca va intereseaza serviciile mele va rog sa contactati la numarul de telefon 0727844884. Rog si ofer seriozitate.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 29 2014, 07:05 PM
Mesaj #58

Guests

Buna ziua!

Locuiesc in Bucuresti si incepand cu 1 martie fetita de care am grija merge la gradinita. De aceea caut un nou post de bona. sunt in varsta de 56 ani si am experienta in ingrijirea copiilor de 0-4 ani. Am lucrat pana acum la 3 familii de la care pot aduce si recomandari sau eventual ma pot recomanda personal.

Adresa mea de mail este: luciasmarandache@yahoo.com.

+Quote Post
Vizitator_Ramona.
mesaj Jan 31 2014, 01:37 PM
Mesaj #59

Guests

Aveti recomandari pt bona bebelus 4/5 luni, program 9-20? Multumesc. Ma puteti contacta la ramonabrudea@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_mirela..
mesaj Mar 10 2014, 09:41 PM
Mesaj #60

Guests

Citeaza (ana @ Jul 23 2012, 03:30 PM) *

Ati fi socata de modul in care sunt tratate bonele in tara! Si eu sunt absolventa unei universitati de prestigiu, si, in fine, am poate absolut orice calificare, experienta si abilitate pe care si-ar pute-o dori un parinte. Lucrez ca bona, in Cluj, si sunt revoltata si socata nu doar de modul in care este tratata o bona, ci si de incapacitatea parintilor de a educa, si de nepasarea fata de viitorul propriului copil, incat nuvor sa lase nici pe altcineva sa educe copii. Eu sunt angajata ca bona, dar, in fapt, lucrez ca o servitoare pentru un copil. Desi am lucrat in educatie, am rabdare, cunosc foarte bine modul in care i se explica unui copil ce este bine si ce este rau, ce se cuvine si ce nu, nu am voie sa ii spun ca nu este frumos sa tipe atunci cand ceva nu se poate, ca nu este voie sa lovesca, sa muste, sa sparga lucruri atunci cand ceva nu merge asa cum vrea. E frustrant ca angajat care doreste tot ce se poate mai bun pentru familia la care lucreaza, dar si ca cetatean, in momentul in care te gandesti ce se va intampla cu un astfel de copil, ce va deveni cand va creste. Si din pacate, nu este un caz singular, dimpotriva!

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd September 2018 - 10:48 PM