IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Este emo un spam pentru societatea noastra?, Lasati-i pe emo in pace!
Vizitator_BoGd4n.
mesaj Nov 13 2009, 07:03 PM
Mesaj #61

Guests

Partea rea cu emo pe langa taieturile pe care si le fac(boli de piele pot aparea chiar multe), nu sunt de acord cu ei pentru ca o viata avem si o traiesti suparat mereu...De ce sa mai traiesc, dar dupa cum stim nu toti sunt suparati unii par asa doar in pozele de pe hi5 si alte siteuri asemenatoare unii o fac doar din fite pentru ca le place cum arata....cei drept unele fete arata.....:X:X:X:D
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_julia.
mesaj Nov 27 2009, 01:33 PM
Mesaj #62

Guests

video socant cu un emo http://www.e-album.ro/membru.php?id=12695

+Quote Post
Vizitator_alexandra.
mesaj Aug 5 2010, 09:51 PM
Mesaj #63

Guests

bre da lasatzi dreq in pace p emo. e o perioada din adolescentza dupa un pic d timp le trece. in loc sa va luatzi de emo mai bine ocupatziva d manelisti si de pitzipoancele care ne strica tara si ne jefuiesc. emo nu fac nimic rau la nimeni asa k lasatii in pace ce naiba!!!?? aqu va deranjeaza emo .lasai sa fie cum vor ei daca asa ii place la om ce sai faci...........voua nu va critica nimeni dupa kum va imbracatzi ecc....

+Quote Post
Vizitator_The True Enemy.
mesaj Jun 2 2011, 12:55 PM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (lylu @ Jun 5 2008, 12:45 PM) *
si totusi... de se ajunge la sinucideri? de ce atata suferinta pentru niste copii care vorba aia, nu prea au mari griji la varsta lor decat sa se prezinte pe la scoala din cand in cand...

[font="Century Gothic"][/font]
de ce ? pentru ca asa simtim . daca tu ai avea acest sentiment vreo data poate ca ai intelege.se ajunge la sinucideri din cauza vietii de rahat in care traim: in care nimeni nu ne respecta, in care suntem tratati ca niste sclavi si in care suntem mai mult criticati decat ajutati.
poate lipsim de la scoala (eu nu chiulesc) deoarece toti colegii ne trateaza urat, profesorilor nu le pasa de problemele noastre(ex:nu putem fi atenti la examen deoarece opersoana draga ne-a murit si luam nota mica.)
daca nu ati trecut prin ce am trecut noi nu ne puteti intelege. asa ca, GURA MICA! angry.gif

+Quote Post
mesaj Jun 2 2011, 01:05 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (radiofarafiltru @ Jul 15 2008, 03:33 PM) *
exact emo este o mare tampenie . toti candva la varsta de 15 - 18 ani am fost un pic emo ,pt ca si acum 16 ani existau diverse curente si trebuia sa faci parte dintr un grup (gasca) care ori era pro depeche mode ori era roacker ori mai stiu eu ce . nu cred ca ar trebui sa ne ingrijoreze acest curent emo . o sa dispara la fel cum a aparut , adica sunt sigur ca o sa dispara ...eu cand eram adolescent am facut multe tampenii printre care si sa infintez intr un subsol un post de radio pirat in fm ( http://dvmini.blogspot.com/2007/07/noi-si-microfonul.html )
eram foarte uniti si nu ne interesa parerea babacilor ..bine inteles ca pana la urma a trebuit sa incetam cu smecheria pt ca era sa ne lege pe toti. (pe atunci nu erau manele si puneam numai muzica buna la radio)
asa ca emo chids astia ,o sa isi revina in cativa ani...nu stiu de ce trebuie sa complicam lucrurile mai mult decat sunt . nu e nici o chestie cu emo astia ...poate chiar noi ii impingem sa faca anumite chestii pt ca ii bagam in seama si le aratam ca vai doamne ce ne pasa noua de ei...

[font="Lucida Console"][/font]
Cine dracu' va da voua dreptul sa ne insultati?noi nu v-am facut nimic.
Ce era atunci era atunci. Oameni buni , noi traim in prezent! dry.gif

+Quote Post
mesaj Jun 2 2011, 01:13 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (BoGd4n @ Nov 13 2009, 07:03 PM) *
Partea rea cu emo pe langa taieturile pe care si le fac(boli de piele pot aparea chiar multe), nu sunt de acord cu ei pentru ca o viata avem si o traiesti suparat mereu...De ce sa mai traiesc, dar dupa cum stim nu toti sunt suparati unii par asa doar in pozele de pe hi5 si alte siteuri asemenatoare unii o fac doar din fite pentru ca le place cum arata....cei drept unele fete arata.....:X:X:X:D

nu-mi pasa daca esti de acord cu taieturile.cui crezi ca ii mai pasa de boli cand noi tot nu putem scapa de suferinta?tu poate crezi ca e inutil sa te tai, dar asa simti ca prin sange scapi si de unele stresuri(eu u ma tai deloc , dar am o prietena care o face si mi-a spus sa va transmit asta.)
NU ne cunosti, nici eu nu te cunosc dar nu te critic ,ci doar imi spun parearea. rolleyes.gif

+Quote Post
mesaj Jun 2 2011, 01:16 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (iul @ Jul 15 2008, 12:14 PM) *
Eu numesc sobolan orice individ nesimtit trecut de 16 ani (EMO, punk, rapper, manelist sau elev olimpic) care incearca sau crede ca poate sa-si terorizeze vecinii de cartier sau sa tulbure linistea publica prin manifestari de prost gust cu o sticla de bautura in mana. Am avut cazuri cand sobolanii isi faceau nevoile ziua sub geamul meu. Altul, un pustan, tragea un carut cu un copil mic si in mana ailalta avea sticla cu bere. Si mai sunt tentat sa numesc sobolani pe cei care stau in spatele perdelelor si nu intervin in asemenea cazuri, ca sa aiba ei o viata comoda.
Exista biblioteci si parcuri pentru cei care trebuie sa mediteze la sensul vietii. Si inca mai astept sa vad un grup de pustani care sa comenteze poezii si eseuri sub geamul meu. Alora le duc eu ceai de tei cu miere de albine. Cata vreme o sa-i aud cum 'o' baga si 'o' scot intr-un limbaj suburban, sa stea departe de mine.

ce spui tu e realitate-rahatul in care traieste orice om.

+Quote Post
AndrewStarlike
mesaj Sep 13 2011, 06:45 PM
Mesaj #68

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 13-September 11
Utilizatorul numarul: 29 441

orice generatie are o serie de personaje diferite ( inainte au fost hippie spre exemplu ). singura diferenta este ca emo sunt foarte iesiti din comun: machiati, frustrati, introvertiti. niste cauze ale societatii actuale: parinti prea ocupati ca sa mai aiba grija de odrasle, comunicare proasta cu cei din jur... etc.

Aceasta postare a fost editata de AndrewStarlike: Sep 13 2011, 06:46 PM

+Quote Post
Vizitator_suicidesixx.
mesaj Jan 9 2014, 06:03 PM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (dea @ Jun 4 2008, 08:26 PM) *
curentul asta denumit "emo", a facut din surioara mea o naluca... nu mai invata, nu mai rade, nu mai vorbeste cu noi deloc, plange tot timpul, are tot felul de ganduri funebre chiar sinucigase... toate s-au intamplat foarte repede si pur si simplu nu inteleg de ce? am fost cele mai bune prietene, ne intelegem perfect si totusi acum ma reneaga... spune-mi tu, poate eu ma insel... ce anume vezi bun in a fi emo?
pentru ce atata tristete? pentru ce atata depresie? eu nu cred ca aveti motive reale, pur si simplu va place sa va compatimeasca lumea... faceti asta din plictiseala, ceea ce iar nu e in regula... pentru ce atata pierdere de timp? treziti-va la realitate si faceti ceva util cu viata voastra!!! ca sa ajundeti si voi in companii multinationale si sa terminati macar o facultate....

+Quote Post
Vizitator_Súícídé Síxx.
mesaj Jan 9 2014, 06:18 PM
Mesaj #70

Guests

surioara ta e o adepta a genului ,,scene'' ea nu e emo normal +ca emo e un stereotip si stilul nu exista emo e un gen de muzica oamenii nu sunt un gen de muzica noi nu ne putem numi emo dar lumea e face asa ... si prietena ta o face pentru atentie .. ea nu stie ce inseamna sa suferi si sa ai probleme

+Quote Post
Vizitator_Súícídé Síxx.
mesaj Jan 10 2014, 01:14 PM
Mesaj #71

Guests

Noi niciodata n-am zis ca nimenu nu ne intelege . Noi am ajuns asa din cauza voastra a oamenilor care va credeti ,,normali'' si tari . Swag , K-POP-eri , Directionisti si altii va bateti joc de noi si de muzica noastra, noi nu ne numim emo voi ne ziceti asa pentru ca ascultam muzica emotionala si firea noastra e emotionala. Radeti de muzica noastra care ne ajuta , ne tine in viata , ne consoleaza cand alti n-o fac . Voua vi se pare ca suntem narcisisti,egoisti,idioti ,faggoti si altele ... macar muzica noastra ne sustine nu in a ne snucide ci in a trai. In timp ce noua ne lipseste Mitch Lucker care a spus ,,You Only Live Once, Live Life Hard '' voi radeti de el si spuneti ca-i bine ca a murit , radeti de oliver sykes sa va spun si de ce este black veil brides? andy biersack a patit asta la scoala era numit,, fag ,emo,idiot doar pentru ca ceilalti nu-l prmeau in grupuri si el si-a facut propriul stil si a ales sa se gandeasca si ca in lume mai sunt tieri care au nevoie de sustinere emotionala si a facut BVB .. lasand cantaretii ..... Noi nu vrem sa fim alintati si in centrul atentiei .. voi ziceti ca ne taiem si ne laudam cu asta ca o facem din placere ... nu nu e adevarat o facem la depresie din nevoie cand te uiti la sangele de pe jos te simti eliberat numai tu cu el fara familie fara societate fara nimic . Ne imbracam in stilul nostru scump sau ieftin pentru unii avem grija de noi si de cum aratam pentru ca nu suntem gunoaie cum ziceti voi ...unii chiar nu ne inteleg nu toti au trecut prin asta e ceva care are subinteles voi credeti ca-s probleme mici dar noi in sufletul nostru urlam ca sa scapam .. nu noi vrem sa fim asa voi ne faceti asa . Daca ati incarca sa ne ascultati si sa intelegeti ati vedea ca suntem niste oameni normali cu o inima mare chiar daca ea e distrusa ati vedea ca felul in care ne imbracam ne defineste ... Negru nu e o culoare trista ,Negru e si ea o culoare fericita '' numai ca nimeni nu incearca sa inteleaga asta . Si nu ne mai criticati muzica , ea este motivul pentru care nu renuntam

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2018 - 05:45 PM