IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Closed TopicStart new topic
> Ce alimente ne ajuta sa slabim?, cum sa depasim foamea in diete prin alimente satioase
deedee.oancea@gm...
mesaj Mar 28 2011, 10:43 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 28-March 11
Utilizatorul numarul: 26 730

Acum ca a venit primavara, toate femeile se gandesc cum sa dea kg acumulate pe timpul iernii. Eu am inceput sa renunt la multe din "placeri" (ex: dulciuri) pentru a fi din nou in forma.
Voi ce alimente consumati pentru a va ajuta sa slabiti sanatos?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_tudor.
mesaj Mar 29 2011, 10:26 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (deedee.oancea@gmail.com @ Mar 28 2011, 10:43 AM) *
Acum ca a venit primavara, toate femeile se gandesc cum sa dea kg acumulate pe timpul iernii. Eu am inceput sa renunt la multe din "placeri" (ex: dulciuri) pentru a fi din nou in forma.

Daca imi spui ce varsta ai, inaltime, kg, ce insemna pentru tine sa intri din nou in forma si in cat timp, poate ca ti-as putea da un sfat. Eu cand vreau sa slabesc, cresc consumul de dulciuri si proteine de origine animala, dar intr-o masura mai mare si timpul dedicat arderii caloriilor consumate in plus. Altfel dupa o saptamana de chin dau iama in frigider. Iar rezultatele merita vazute si de altii pe la vara. Dar cate bordeie, atatea obiceie...

+Quote Post
Vizitator_ema1234.
mesaj Mar 30 2011, 07:33 AM
Mesaj #3

Guests

Buna..si eu am cateva probleme cu greutatea dar ce sa-i faci..se mai intampla..Ceea ce este frumos insa este faptul ca dupa ce am vizitat multi medici, care nu m-au ajutat cu nimic, am inceput sa caut singura ceva care sa mai faca sa arat un pic mai slabuta.. Avand in vedere ca mi-e frica de operatii, nu suport pastilele si, mai ales orbanismul meu nu-mi permite sa fac niciun fel de diete, aveam nevoie de o minune rolleyes.gif ..Cautand insa pe net am dat de pantaloni de slabit..nu stiam ca exista asa ceva asa ca am verificat..am gasit un site cu acest produs si mi l-am cumparat..Ma simt mult mai bine de atunci si sunt si mai atragatoare ..Si cam asta a fost reteta mea...Uitati si siteul de unde am cumparat, poate o sa mai aibe cineva nevoie http://www.sanafarm.ro/biomed-slip-pantalo...a-m-p-2178.html Kisses wink.gif

+Quote Post
deedee.oancea@gm...
mesaj Mar 30 2011, 03:23 PM
Mesaj #4

Nou venit
*

@tudor am 1,65/59-60kg as vrea sa slabesc cam 4-5 kg in urmatoarele 2 luni. Eu doresc sa consum alimente bogate in fibre alimentare, care sa-mi ofere satietate si sa scap si de kg in plus.
@ema, probabil la tine au avut succes acei pantaloni, insa eu sunt de parere ca daca mananci sanatos si alimente "cheie" slabesti...

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Apr 9 2011, 02:31 PM
Mesaj #5

Membru veteran

Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

Asa este slabesti, insa o slabire sanatoasa trebuie facuta cu ajutorul sportului. Numai asa o sa slabesti si o sa iti si tonifici muschiul! Iar chestia cu nu am timp nu o cred...trebuie sa existe o jumatate de ora pe zi pentru o alergare usoara cel putin!

calivita

+Quote Post
deedee.oancea@gm...
mesaj Apr 11 2011, 10:09 PM
Mesaj #6

Nou venit
*

Citeaza (mrnmarius @ Apr 9 2011, 02:31 PM) *
Asa este slabesti, insa o slabire sanatoasa trebuie facuta cu ajutorul sportului. Numai asa o sa slabesti si o sa iti si tonifici muschiul! Iar chestia cu nu am timp nu o cred...trebuie sa existe o jumatate de ora pe zi pentru o alergare usoara cel putin!

calivita

Intr-o lume "ideala" ai timp o jumatate de ora pentru sport, insa eu nu am timp in fiecare zi. Alerg cam de 2 ori pe saptamana, in rest am grija la ce mananc si imi calculez cumva caloriile. Mananc alimente bogate in fibre, pentru satietate, precum iaurturile cu fibre...

+Quote Post
Vizitator_Jenny.
mesaj Aug 11 2011, 06:50 PM
Mesaj #7

Guests

Eu am inceput sa fac cam juma de ora sau 3 sferturi de ora de exercitii pe zi si mai simt foarte bine.

Cel putin am gasit cateva exercitii pentru abdomen pe care la fac zilnic cel putin cateva sute.

Chiar se simte ca am scapat de ceva sunculita de burtica. smile.gif

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Oct 14 2011, 12:20 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

1.Nu ţine cure drastice de regim. Organismul se adaptează şi când reintri într-un regim normal, vei depune tot ce ai dat jos.
2. Cura de slăbire se întinde pe luni de zile, dacă vrei să dureze şi efectul ei.
3. Un nutriţionist va putea evalua exact ce surplus de greutate ai şi ce regim îţi este optim.
4. Mişcare, multă mişcare.
5. Fructe şi salate din plin.
6. Ceea ce mănânci după ora 18 se va depune... exact unde nu doreşti!
Personal, aleg un regim alimentar echilibrat cu multe fructe şi salate şi multă mişcare. Banda de alergat, role, bicicletă, înot.

+Quote Post
Vizitator_Sorin80.
mesaj Nov 1 2011, 01:23 PM
Mesaj #9

Guests

Greseala mare a femeilor si nu doar... nu renunta la dulciuri! Incearca o ciocolata cu cat mai multa cacao (60, 75%). De preferat sa fie consumata pe la ora 10 si vei avea energie pentru restul zilei. O jumatate de ciocolata pe zi nu te va afecta cu nimic, ci dimpotriva. Profita din plin de gemul de prune fara e-uri si alte magarii. E pacat sa renunti la dulciuri, doar trebuie sa stii sa alegi!

+Quote Post
ghitacostelus
mesaj Mar 23 2012, 06:28 PM
Mesaj #10

Nou venit
*

Postari: 8
Inscris: 13-November 09
Utilizatorul numarul: 15 144

Sa fie si sanatos si gustos e mai greu. Problema mare e timpul liber... Seara sau in weekend, daca nu e nimic de facut, cam stam cu capul in frigidere si ne agatam de ceva... De obicei dulce sau sarat sau gras sau... cu siguranta nu sanatos...
Mai important decat cum/cat/ce mancam, cred ca e sportul... Putem sa mancam mult si prost, dar daca e miscare, corpul se mentine.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 7 2012, 11:09 AM
Mesaj #11

Guests

Cateva informatii despre o nutritie sanatoasa: http://www.scs.spam.ro/~miri0015

+Quote Post
Vizitator_Carmen.
mesaj Apr 19 2012, 01:42 PM
Mesaj #12

Guests

Pe langa miscare, incercati produse ce contin Crom. Acestea "taie" pofta de mancare, in special de dulciuri. Am gasit mai multe detalii aici: http://kkt naturist reclama de kkt/52_Produ...ntru-slabit.htm ... wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Calm.
mesaj May 14 2012, 05:18 AM
Mesaj #13

Guests

Eu am inceput sa renunt la multe din "placeri" (ex: dulciuri) pentru a fi din nou in forma.

Pai, carbohidratii sunt cei mai pacatosi. Eu folosesc cu succes o combinatie intre Dieta Dukan si cea Montignac.

+Quote Post
Vizitator_CarmenP.
mesaj Jul 4 2012, 11:42 AM
Mesaj #14

Guests

Eu consider ca cel mai sanatos mod de a slabi este sa arzi caloriile prin sport. Tin si o dieta, dar e greu sa nu cad in pacat, mai ales cand exista atatea ispite smile.gif. Recunosc, am apelat si la un supliment alimentar, Vaca Grasa si Hidoasa, comercializat de cei de la Smecherii care-ti iau banu', iar rezultatele s-au vazut.

+Quote Post
lumi2012
mesaj Oct 4 2012, 04:02 PM
Mesaj #15

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 4-October 12
Utilizatorul numarul: 31 951

Cel ami important factor in orice cura de slabire este VOINTA !

--------------------
www.spam.com

+Quote Post
Vizitator_rusumiha.
mesaj Nov 20 2012, 04:14 PM
Mesaj #16

Guests

ce dor mi-e de perioada in care mancam orice la orice ora si nu ma ingrasam de loc.... tare rau e sa inaintezi in varsta, tre sa ai mare grija ce mananci si la ce ora... uof... tinerete

+Quote Post
Vizitator_ali51.
mesaj Jan 18 2013, 06:31 PM
Mesaj #17

Guests

Slabitul e o problema destul de delicata mai ales pt noi femeile. Vrem sa aratam mai bine, vrem sa avem respectul celorlalti si pt asta incercam sa facem orice sa slabim. Eu in prezent urmez un tratament cu niste acai. M-a ajutat foarte mult suplimentul vind scump. Daca ai vointa si folosesti si suplimente sigur slabesti. Cel putin in cazul meu a functionat.
O zi frumoasa!

+Quote Post
Vizitator_ali.
mesaj Jan 18 2013, 06:33 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (ali51 @ Jan 18 2013, 06:31 PM) *
Slabitul e o problema destul de delicata mai ales pt noi femeile. Vrem sa aratam mai bine, vrem sa avem respectul celorlalti si pt asta incercam sa facem orice sa slabim. Eu in prezent urmez un tratament cu niste acai. M-a ajutat foarte mult suplimentul vind scump. Daca ai vointa si folosesti si suplimente sigur slabesti. Cel putin in cazul meu a functionat.
O zi frumoasa!

+Quote Post
Vizitator_ali.
mesaj Jan 18 2013, 06:41 PM
Mesaj #19

Guests

vroiam sa zic de vind scump, dar forumul ma tot baneaza:)

+Quote Post
Vizitator_Kriki.
mesaj Jan 24 2013, 12:36 PM
Mesaj #20

Guests

Voi ce suplimente folositi pentru slabire?

+Quote Post
Vizitator_marina.
mesaj Jan 29 2013, 12:39 PM
Mesaj #21

Guests

Si eu tot suplimente pe baza de fructe de acai am folosit!

+Quote Post
Vizitator_Se poate slabi si cu suplimente.
mesaj Jan 30 2013, 09:32 AM
Mesaj #22

Guests

Eu am folosit pentru slabire suplimentele alimentare vind scump. Dupa o cura de 3 luni am reusit sa slabesc 10 kg si nu ma mai simt balonata!

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st November 2018 - 06:04 PM