IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Convorbiri internationale ieftine, Cine ofera cele mai ieftine convorbiri internationale?
flcrist76
mesaj Jul 21 2011, 09:36 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 7
Inscris: 26-September 08
Utilizatorul numarul: 3 327

Incepand cu jumatatea lui august, firma sotului meu deschide birouri in Torino, iar el va fi delegat acolo pentru trei luni. V-as fi recunoscatoare daca mi-ati recomanda cateva servicii de telefonie care ofera preturi mici pentru convorbirile internationale. Nu am stabilit inca modalitatea in care vom comunica in cele trei luni cand va fi plecat, insa cred ca va fi mobil - mobil cel mai mult. Va inchipuiti ca nu ne plangem de bani, insa am vazut preturile practicate de Vodafone si Orange pentru convorbirile internationale si parca incep sa simt un junghi in buzunar, mai ales ca mie-mi place sa vorbesc.
Va multumesc anticipat pentru recomandari. Sunt sigura ca-mi vor fi de folos.
Go to the top of the page

+Quote Post
sebyescu
mesaj Jul 22 2011, 03:36 AM
Mesaj #2

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 7
Inscris: 9-March 09
Utilizatorul numarul: 6 935

Buna @flcris76,
De doua luni, pentru convorbirile internationale, folosesc serviciul daPhone si sunt multumit atat de semnal, cat si de preturi. Probabil, pentru ca sunt noi pe piata, practica preturi mai scazute decat concurenta. Ca sa-ti faci o idee, asta e oferta lor:
1. pentru 10 euro/luna ai 1000 minute incluse cu orice retea fixa straina;
2. pentru 25 euro/luna ai 1000 minute cu fixul si 500 minute incluse cu orice retea mobila straina;
3. un plan de plata flexibil in care alimentezi un cont daPhone cu cat vrei si vorbesti pana se termina suma din cont. Spre exemplu, cu Wind Italia au tarif de sub 10 eurocenti/minut. Vezi tarifele pentru toate tarile aici;
4. daca ai net pe telefon (Wi-Fi sau 3G), atunci ai tarife de VoIP, adica foarte mici.

Partea buna e ca vorbesti de pe numarul si cartela ta actuala. Nu trebuie sa schimbi numarul sau cartela, trebuie doar sa instalezi un soft pe telefon si el face legatura cu reteaua daPhone la fiecare apel international. Cand se intoarce sotul in tara, nu mai actvezi softul si e ca si cum n-ar fi existat.

Ti-am zis, pana acum eu sunt multumit, dar sunt deschis spre oferte mai bune, daca exista vreuna. Cine stie, poate ne recomanda altii ceva mai bun, dar nu VoIP, pentru ca asta ma conditioneaza de o conexiune la internet.

Aceasta postare a fost editata de sebyescu: Jul 22 2011, 03:38 AM

+Quote Post
Vizitator_Immy.
mesaj Sep 8 2011, 01:20 PM
Mesaj #3

Guests

Da foarte bun daphone, recomand.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2018 - 04:47 PM