IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ultima magarie marca RDS, ...cum am fost deconectat...
Luke
mesaj Dec 10 2008, 10:29 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 10-December 08
Utilizatorul numarul: 5 213

Nu vreau sa ma plang de altceva ci strict de ce am patit ieri si azi.
Nu m-am plans pana acum ca nu primeam facturi de la ei (ceea ce se stie de pe toate forumurile) ca imi gaseam timp inainte de servici o data pe luna sa trec pe la o caserie sa platesc fara factura.
Si asa mergand eu luna de luna pe la ei lasand bani ieri ma trezesc deconectat. In weekend am primit un mesaj pe digimobil (serviciul rds de tel mobila) cum ca voi fi deconectat avand o datorie la ei de 60 lei. In weekend nu eram acasa (in cluj) si ieri datorita unor probleme n-am putut trece pe la ei de dimineata. Oricum am inclinat sa cred ca e o eroare care se va rezolva dar ieri m-am trezit fara internet si digimobil.
am incercat sa sun la ei toata seara dupa 6 cand m-am intors de la lucru, la relatii clienti, financiar, comercial dar nu am reusit sa prind la nici un numar pe nimeni. Unu suna ocupat ore intregi, altul nu raspundea, altul robotul de care m-am plictisit in 10 minute.
Azi dimineata am mers la caserie unde mi s-a spus ca din decembrie s-a schimbat modul de facturare si nu se mai plateste abonamentul pe luna anterioara ci pe luna curenta. Deci toti abonatii au de platit doua facturi intr-o luna si de-asta am fost deconectat ca aveam 2 facturi neplatite (daca le plateam acum 2 zile nu eram deconectat).
Peste toate angajata de la giseu insista sa-mi explice ca e normal ca am fost deconectat ceea ce m-a deranjat cel mai tare. Reamintesc ca nu am primit nici o instintare despre schimbarea modului de facturare, nici in sms-ul primit nu se spunea nici un motiv decat ca le datorez 60 lei. La caserie majoritatea clientilor erau in aceeasi situatie.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Stan Patzitu.
mesaj Dec 10 2008, 02:40 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Luke @ Dec 10 2008, 10:29 AM) *
Nu m-am plans pana acum ca nu primeam facturi de la ei (ceea ce se stie de pe toate forumurile) ca imi gaseam timp inainte de servici o data pe luna sa trec pe la o caserie sa platesc fara factura.
Si asa mergand eu luna de luna pe la ei lasand bani ieri ma trezesc deconectat. In weekend am primit un mesaj pe digimobil (serviciul rds de tel mobila) cum ca voi fi deconectat avand o datorie la ei de 60 lei. In weekend nu eram acasa (in cluj) si ieri datorita unor probleme n-am putut trece pe la ei de dimineata. Oricum am inclinat sa cred ca e o eroare care se va rezolva dar ieri m-am trezit fara internet si digimobil.
am incercat sa sun la ei toata seara dupa 6 cand m-am intors de la lucru, la relatii clienti, financiar, comercial dar nu am reusit sa prind la nici un numar pe nimeni. Unu suna ocupat ore intregi, altul nu raspundea, altul robotul de care m-am plictisit in 10 minute.
Azi dimineata am mers la caserie unde mi s-a spus ca din decembrie s-a schimbat modul de facturare si nu se mai plateste abonamentul pe luna anterioara ci pe luna curenta. Deci toti abonatii au de platit doua facturi intr-o luna si de-asta am fost deconectat ca aveam 2 facturi neplatite (daca le plateam acum 2 zile nu eram deconectat).
Peste toate angajata de la giseu insista sa-mi explice ca e normal ca am fost deconectat ceea ce m-a deranjat cel mai tare. Reamintesc ca nu am primit nici o instintare despre schimbarea modului de facturare, nici in sms-ul primit nu se spunea nici un motiv decat ca le datorez 60 lei. La caserie majoritatea clientilor erau in aceeasi situatie.

Si uite asa, a luat nastere un nou forum de discutii. El se va umple de necazurile fiecaruia cu firma x cu serviciul x si cu faptul ca l-a pus sa plateasca mai inainte sau mai inapoi dintr-un motiv sau altul....In fond firmele astea sintem noi, si noi asa ne facem treaba. Ne mintim unii pe altii. Si eu sint client RDS - Digi. Am sunat ore in sir sa ii prind la un telefon....( bineinteles degeaba, ti se raspunde si apoi ai parte de muzichie) )Sint insa absolut convins ca nici la altii situatia nu e mai roz. Ca sintem astia care sintem.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 10 2008, 02:46 PM
Mesaj #3

Guests

Este o ABERATIE.

Schimbarea modului de facturare nu se poate face fara o instiintare prealabila a partilor din contract. Si eu sunt din CJ insa imi platesc facturile online si nici nu stiu de faptul ca acum facturile se platesc pentru luna in curs?!?!?! De unde dracu au mai scos-o pe asta??

Eu propun sa te adresezi in scris OPC si sa declari faptele exact cum s-au petrecut.

Inca ceva. Pe factura online este trecuta DATA DE SCADENTA. Factura mea pe decembrie ,eliberata in 18.11.2008 (care nu am platit-o) are data de scadenta in 31.12.2008. Pana la data aia platesc cand vreau eu. Atata timp cat eu am o foaie pe care scrie clar data de scadenta ma doare la banana de ce sisteme schimba ei. Altfel ii dau si in judecata cu factura in mana.

+Quote Post
Vizitator_cornel.
mesaj Dec 10 2008, 03:01 PM
Mesaj #4

Guests

+Quote Post
Vizitator_LENROC.
mesaj Dec 10 2008, 03:05 PM
Mesaj #5

Guests

Din cate inteleg eu mai nou RCS-ul te pune sa platesti in avans ....ceea ce e impotriva legii ...si ma mira ....pe luna in curs poti plati in intervalul 1-31 ale lunii ....daca platesti pana pe 30 se cheama in avans ....daca platesti pe 31 inseamna ca ai platit luna incheiata ...m-am uitat si eu pe facura din noiembrie ...are termen 31 .12.08 ....deci nu trebuie platita in avans ...parerea mea e ca acea casiera era ori bauta ori nu stia sa se exprime ...

+Quote Post
Vizitator_bogdan andrei.
mesaj Dec 10 2008, 06:15 PM
Mesaj #6

Guests

eu am o parere buna despre RDS , oricum cablul il platesc anticipat pe tot anul , telefonul si netul il platesc cand imi aduc aminte ,adica cand taie teava de la net - de vreo 2-3 ori pe an,am un mobil de la ei care zace intr-o cutie ca nu l-am folosit pana acum , baietii trimit lunar facturi care ajung direct la cosul de gunoi al blocului,
cand ma duc sa platesc direct la calculator la casierie ....stupoare : am facut un calcul sii??? baietii isi trag singuri teapa ...platesc mai putin!!! ssss....

+Quote Post
Vizitator_doru.
mesaj Dec 10 2008, 07:00 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (bogdan andrei @ Dec 10 2008, 06:15 PM) *
eu am o parere buna despre RDS , oricum cablul il platesc anticipat pe tot anul , telefonul si netul il platesc cand imi aduc aminte ,adica cand taie teava de la net - de vreo 2-3 ori pe an,am un mobil de la ei care zace intr-o cutie ca nu l-am folosit pana acum , baietii trimit lunar facturi care ajung direct la cosul de gunoi al blocului,
cand ma duc sa platesc direct la calculator la casierie ....stupoare : am facut un calcul sii??? baietii isi trag singuri teapa ...platesc mai putin!!! ssss....

+Quote Post
Vizitator_liviu_cp.
mesaj Sep 22 2010, 10:56 PM
Mesaj #8

Guests

RDS-RCS SA MAI DEA O AMENDA

+Quote Post
mpcj
mesaj Oct 18 2010, 05:44 PM
Mesaj #9

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 145
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 240

eu sunt client RDS si n-am avut niciodata probleme in relatia cu firma! e vorba de Cluj.

+Quote Post
Vizitator_doiandrei.
mesaj Nov 11 2010, 11:47 PM
Mesaj #10

Guests

erdeesh ai vrut, asta ai tongue.gif.relatiile cu clientii sunt ZERO.

+Quote Post
Vizitator_Mircea.
mesaj Jan 30 2012, 07:18 AM
Mesaj #11

Guests

mi-am facut si eu un abonament de internet cu RDS ,
ala de 100 de mega cu stik inclus.TEAPA!
nu primesti stikul , pentru ca nu este disponibil(nu au pe stoc).am prieteni care si dupa 3 luni inca mai asteapta
ASA CA DACA VRETI SA VA ABONATI LA RDS AVETI GRIJA CA VA TEPUIESC!
ACUM IMI PARE RAU CA AM FACUT CONTRACTUL.
SI 100 DE MEGA , NU O ATINGI NICIODATA. excl.gif

+Quote Post
Vizitator_ovi.
mesaj Feb 2 2012, 06:14 PM
Mesaj #12

Guests

CEA MAI MARE TEAPA RCS RDS
Care sunteti abonati la rds sa vedeti ce probleme o sa aveti cu ei cand o sa vreti sa renuntati la ei.
Eu tocmai am patit-o ,de trei saptamani ma cert cu ei sa vina sa-si ia cablurile,sa nu mai zic ca telefonul ala mobil nu l-am vazut cum arata.
M-au pasat dintr-o parte in alta si sunt foarte nesimtiti,sa nu mai zic cum vorbesc cu clientii.
Am platit doua luni avans ca asa-i la debransare,si cand am ajuns acasa netul deja nu mai mergea si eu platisem pe inca doua luni.
SUNT FOARTE NESERIOSI SI NESIMTITI

+Quote Post
Vizitator_mikail.
mesaj Apr 20 2012, 09:08 AM
Mesaj #13

Guests

sunt cei mai mari magari cu cei mai prosti angajati posibili. Coruptia e in floare la firma asta, bani cu nemiluita si servicii extrem de proaste. ti se spune ca instalatul este gratuit si te taxeaza de nu te vezi dupa un an de rugaminti la operatorii din zona.

+Quote Post
Vizitator_mikail.
mesaj Apr 20 2012, 09:11 AM
Mesaj #14

Guests

in Caras-Severin e dezastru mai ales pe sate isi bat joc de noi cu tv si cu netu' lor de tot cacatu'. Din 7 zile 5 e picat si nu ai ce face pt k nu te ajuta nimeni la resita la rel cu clientii..... MAGARI.....

+Quote Post
Vizitator_costea.
mesaj Jul 11 2012, 07:14 PM
Mesaj #15

Guests

sunt de acord ca sunt niste magari ignoranti isi bat joc de noi avind bani hotarasc pentru noi ,acum au blocat si vplay asta este romania lui basescu si udrea{nu merita litere mari]

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2018 - 04:16 AM