IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Muzica nouă autohtonă..Proastă sau urâtă?, HOUSE. POPCORN. INNA.
desteptul
mesaj May 27 2012, 03:37 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 8
Inscris: 27-May 12
Utilizatorul numarul: 31 795

În ultima perioadă,am observat că au apărut ca ciupercile după ploaie mii de așa ziși artiști la noi,care mai de care mai penibili (INNA,Alex Mica,Alexandra Stan,ALYA,AMNA,ANYA,SONNY FLAME,CONNECT-R,MATTEO)..În momentul de față,cea mai nasoală/stresantă/proastă/....ă piesă este DALINDA..Totuși nu mult mai bună decât aia cu YETTE MAMA YETTE sau cum s-o scrie.Asta e părerea mea.Detest enorm aceste melodii autohtone cu versuri în engleză,spaniolă,greacă..nu cred că e nimic mai penibil.
Muzica autohtonă pare că s-a degradat în ultima vreme și ,din păcate,numai inculții,oligofrenii,maneliștii analfabeți ,țăranii proști ascultă genul ăsta de muzică(dacă poate fi considerată muzică)..ce e mai grav e că toată ziua la radio numai mizerii din astea house,popcorn sunt(la PISS FM,Radio ZOO,Radio 21, PRO FM etc)..
Nu-i de mirare că aceste melodii au atât succes în România..cred că 80 % dintre tinerii români nu sunt prea mintoși,având IQ ul egal cu numărul de la pantofi..
Vreau ca fiecare să-mi spuneți..care melodie din cele autohtone vă enervează cel mai mult?Sau dimpotrivă,poate vă plac mizeriile astea cu INNA &SHIT și e ceva în neregulă cu mine..
Iar dacă nici vouă nu vă plac porcăriile astea,ce putem face să mai scadă densitatea acestor piese?Serios,nu le mai suport..mi se par mai oribile și decât manelele...toți maneliștii reprofilați care înainte ascultau doar ADI MINUNE și SALAM,de când au apărut mizeriile astea popcorn(2007) ascultă numai d-astea..în club,acasă,în mașină,autobuz..mă simt înconjurat din toate părțile de incultură..
De fapt,unele hituri care se aud în prostie la radio,cum ar fi MANDINGA-ZALEILAH,sunt manele pe față..ZALEILAH e chiar o manea abominabilă,trebuie să fii retardat să-ți placă această piesă,și trist e că participă și la EUROVISION,ceea ce spune multe și despre calitatea acestui concurs muzical...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Capra vecinului.
mesaj Aug 13 2013, 10:59 AM
Mesaj #2

Guests

Popularitatea Inei putea fi comparata (in 2012) cu cea a Nadiei in afara tarii (in 10 ani nu o sa mai stie nimeni cine a fost Ina, daca nu produce in mod constant hit-uri noi). Credeti ca ar trebui sa o interzicem, sa o cenzuram?

"PISS FM,Radio ZOO,Radio 21, PRO FM" sunt radiouri care difuzeaza ce spune "focus group-ul", de ce le ascultati? De ce nu ascultati RFI Romania, Magic FM, Guerrilla ?

P.S.
Nu sunt fan Ina, dar ascult la birou radiodeea.ro

+Quote Post
Vizitator_berbecutzu meloman.
mesaj Aug 13 2013, 11:29 AM
Mesaj #3

Guests

are dreptate capra, incercati si rock femei sau chiar ieuropa, au o selectie relativ decenta, nu trebuie sa ramanem prizonierii unor vremuri demult apuse:)

+Quote Post
Vizitator_lupu cu 3 iezi.
mesaj Aug 14 2013, 06:50 AM
Mesaj #4

Guests

vai de urechile mele, ca erau sa-mi pice ! biggrin.gif

de unde a mai rasarit si ciupercuta asta otravitoare cu voce iritanta ? laugh.gif

http://www.youtube.com/watch?v=5ZS_6s_Fuv0

+Quote Post
Vizitator_Jasonpn.
mesaj Sep 11 2015, 11:22 AM
Mesaj #5

Guests

70 din mel sunt plagiate din mel astea noi. Chestia e ca - 1 suna mai bine mel din trecut, 2 - muzica noua e focuta pe un anumit soft care na il folosesc mai multi... oricum plagiatura nu va disparea.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th September 2018 - 03:25 PM