IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> conturi de Yahoo sparte, cat de sigure sunt contrurile de e-mail oferite de Yahoo
Vizitator_studintu'.
mesaj Jul 27 2009, 05:12 PM
Mesaj #1

Guests

Pentru cei care folosesc serviciile Yahoo! un sfat prietenesc: faceti o copie dupa adress book si nu pastrati e-mail-uri importante in inbox, sau cel mai bine si mai sigur... incercati alt e-mail provider.

Astazi pentru a treia oara de cand folosesc serviciile Yahoo! mi-a fost spart contul de e-mail si nu am nici o posibilitate de a-l recupera. Cu toate ca aveam o parola "beton" conform indicatiilor Yahoo, si cu litre mari si cu cifre si peste 12 caractere (ca ma invatasem minte de prima data cand mi-a fost spart contul de e-mail) si cu tot cu anti-spam instalat (ca ma invatasem de a doua ora cand mi-a fost spart contul) a fost tot degeaba.

Modus operandi, cineva a reusit (nu stiu cum) sa imi adauge in datele din my account o noua adresa la alternate e-mail adress imrama12002@yahoo.com (ar fi bine sa blocati aceasta adresa) si folosidu-se de asta mi-au schimbat parola. Ce mi se pare interesant este ca yahoo s-a obosit sa imi trimita un mail de notificare pe cealalta adresa alternativa, reala, sa ma anunte ca mi-am schimbat parola dar optiunea oferita de ei in caz ca nu ai fost tu cel care a modificat parola este sa te trimita catre un ecran de sign in unde EVIDENT iti trebuie noua parola mad.gif ....

Dupa jumatate de ora de cautari pe yahoo answers si yahoo help (foarte user-friendly dupa modelul acul in carul cu fan, daca nu stii engleza brici mai bine te duci sa te culci) am incercat si celelalte optiuni oferite de Yahoo pentru recuperarea parolei, doar ca sa constat ca mi-au fost schimbate, din nou EVIDENT, si toate datele de securitate din my account: intrebarile, adresa si codul postal... etc... iar yahoo customer support nu permite recuperarea contului decat daca stii datele "actuale" AMAZING!!!
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- studintu'   conturi de Yahoo sparte   Jul 27 2009, 05:12 PM
- - Norbi   Cel mai probabil problema nu e cu Yahoo, ci cu ti...   Jul 28 2009, 08:26 AM
|- - Viorel-voios   Eu am doua probleme super enervante si n-am avut t...   Jul 28 2009, 08:31 AM
- - vanila   @Viorel-voios: - esti administrator pe acel compu...   Jul 28 2009, 10:23 AM
- - Musafir   pe viitor incearca sa nu te inscrii pe forumuri cu...   Jul 28 2009, 10:44 AM
- - stefan2008   Citeaza (studintu' @ Jul 27 2009, 05...   Jul 28 2009, 12:23 PM
- - w00t   Citeaza (studintu' @ Jul 27 2009, 05...   Jul 28 2009, 02:55 PM
- - Musafir   Citeaza (studintu' @ Jul 27 2009, 05...   Aug 27 2009, 10:40 AM

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 11:48 PM