IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

13 Pagini V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?, social, politic, mioritic
Vizitator_Cîrna si cu Oaca.
mesaj Jan 17 2017, 07:20 PM
Mesaj #361

Guests

Citeaza (Musafir @ Jan 16 2017, 05:34 PM) *

Interesant articolul, un mic "bemol" însă: in timp ce-l citeam apărea din cînd în cînd un pop-up cu Elena lui Udrea din Pleșcoi. De acord, respectiva doamnă are țîțe mișto dar chiar și așa nu-mi pot reprima întrebarea: ni se pregătește ceva? unsure.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nababucordonmosor.
mesaj Jan 17 2017, 07:29 PM
Mesaj #362

Guests

Romania: lume multa, oameni putini...

+Quote Post
Vizitator_(r)evolutie furata.
mesaj Jan 18 2017, 08:22 PM
Mesaj #363

Guests

Citeaza (kansas @ Jan 11 2017, 10:34 AM) *
iata ultima mea recomandare:

suferintele acestui popor nu se vor incheia pana ce structura securist-mafiota construita de basecu nu va fi desfiintata si inlocuita de oameni corecti, profesionisti si patrioti !

acum este momentul transparentei totale :
rog toti ofiterii sri, mapn, procurori, judecatori, care nu mai suporta sclavia mafiei, sa aduca dovezi ale faptelor ce contravin legii, iar daca inregistrarile audio-video nu au fost efectuate legal, sau cu consimtamant, sa le prezinte totusi anonim, online sau institutiilor media !
sa aflam toti, cine conduce din umbra si in ce fel !

asta daca doriti sa traim intr-o tara normala...daca nu, atunci plecati capul si luati-va gandul de la democratie...

................................

" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

http://www.dw.com/ro/despre-servitutea-vol...4%83/a-37146741

SRI : multi angajati, oameni ... putini !

+Quote Post
Vizitator_Romania today.
mesaj Jan 24 2017, 10:34 AM
Mesaj #364

Guests

Citeaza (Nababucordonmosor @ Jan 17 2017, 07:29 PM) *
Romania: lume multa, oameni putini...

+Quote Post
mesaj Jan 25 2017, 06:17 PM
Mesaj #365

Guests

Citeaza (Disparitia unui stat @ Nov 28 2016, 07:09 PM) *
daca traia Trosca si punea pe masa lista intreaga cu agentii gru si asociatii, ceasca lua peste 50% in alegeri,
iliescu ar fi avut doar voturile intelectualilor, sau intra la parnaie pe viata, militaru executat, etc
totusi ceasca ramane un dictator odios, pe care l-ar fi judecat doar istoria, mult mai tarziu, dupa ce l-ar fi ingropat cu onoruri militare...

Din clasici, probabil inca in viata: prin 2010 Ministerul Apararii spaniol a invitat cateva tari membre NATO, printre care si Romania, sa participe la un simpozion dedicat Razboiului Civil din Spania. S-a vizitat un oras in care s-au dat lupte crancene intre franchisti si republicani si la un moment dat se viziteaza un cimitir unde sant ingropati, ALATURI, sute de franchisti si republicani. Cruci cat vezi cu ochii...

Dialog:

Colonel roman (politicos, alegandu-si cu grija cuvintele, se adreseaza "ghidului", maior spaniol)- "V-as ruga sa-mi permiteti o remarca, departe de mine gandul de a rani sentimente, este doar o incercare de a intelege aceast episod din trecutul Dvs, Spania acelei epoci si pe spanioli in general, respectiv acest Razboi Civil. Deci, de ce ingropati in acelasi cimitir, alaturi unii de altii, franchisti si republicani, adica dusmani de moarte?"

Maiorul spaniol (rar si apasat)- "Domnule colonel, si unii si altii au murit pentru Spania! Numai istoria va hotari cine a avut drepatate!"

laugh.gif Romanii mai au mult pana departe laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_clasice.
mesaj Jan 26 2017, 12:19 PM
Mesaj #366

Guests

Citeaza (Nababucordonmosor @ Jan 25 2017, 06:17 PM) *
laugh.gif Romanii mai au mult pana departe laugh.gif

cam ai dreptate...sad.gif
e infinit pana departe...

dar ia stai... care romani ?

iliescu - rom
nastase - rom
basescu - whiskey...pardon, khazar gagauz
constantinescu- evreu
berceanu - evreu
joianis - gerrr man
helvig - evreu
ponta - halbanez
motoriceanu - grec
dragnar - oltean ... deci nu se pune nici el, ca-i din sud dry.gif

deci...cine a lucrat vreodata pentru noi, boborul...pentru Romania ?
(inafara de politicienii sprijiniti de gru, fsb, bnd, mossad, cia, mia si, desigur, sri, care a stat vigilent de paza la furaciunile celorlalti...)

afla una, afla doo: doar fbi si dna au lucrat pt romani...

+Quote Post
Vizitator_Mama Omida.
mesaj Jan 31 2017, 04:21 PM
Mesaj #367

Guests

Bucuroasa fleasca ca am nimerit pe acest thread dat fiind faptul ca nu sant foarte iute la minte, prin urmare usor de ghicit in care categorie ma incadrez si am o intrebare cat se poate de onesta: avand in vedere ca, din nou, avem asta

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-2...egata-rusia.htm

de ce atunci respectiva entitate, recte Deutsche Bank, tine mortis sa se mai numeasca asa? Nu mai bine-si zicea "Sacul de box"? unsure.gif

Si inca una, sa nu uit: Joianisu nost' tine parca mortis sa-mi fure primul loc al categoriei mai sus amintite, adica: el tot discuta cu cancelareasa aia, la menopauza, in loc sa discute cu Directorul firmei de unde se da Ora Exacta. De ce? Destructurare severa a proceselor cognitive? Iarba de pro.asta calitate? In fine, orice raspuns argumentat este bine venit.

+Quote Post
mesaj Jan 31 2017, 05:11 PM
Mesaj #368

Guests

Citeaza (clasice @ Jan 26 2017, 12:19 PM) *
cam ai dreptate...sad.gif
e infinit pana departe...

dar ia stai... care romani ?

iliescu - rom
nastase - rom
basescu - whiskey...pardon, khazar gagauz
constantinescu- evreu
berceanu - evreu
joianis - gerrr man
helvig - evreu
ponta - halbanez
motoriceanu - grec
dragnar - oltean ... deci nu se pune nici el, ca-i din sud dry.gif

deci...cine a lucrat vreodata pentru noi, boborul...pentru Romania ?
(inafara de politicienii sprijiniti de gru, fsb, bnd, mossad, cia, mia si, desigur, sri, care a stat vigilent de paza la furaciunile celorlalti...)

afla una, afla doo: doar fbi si dna au lucrat pt romani...

Dom'le, stai, stai asa, ca-mi dai cu ameteala... Iau doi la intamplare, adica zici mata ca helvig este "chinez" (il numesc asa pentru a nu "strica" "firescul" lucrurilor...) iar joianis este german. Dom'le, cu respect, dar eu stiam cum ca helvig este un fost militian de la circulatie, reesapat in Director al SRI iar joians este ardelean, pardon, sibian, votat covarsitor de banda tinerilor inalti, frumosi si liberi, tineri tatuati pe frunte cu zicerea "Daca tu predai Religia-n scoala atunci si eu pot preda Fizica in Biserica." laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Romania fara viitor.
mesaj Aug 16 2017, 09:07 AM
Mesaj #369

Guests

Citeaza (DEPOPULAREA Romaniei @ Jun 16 2016, 09:43 AM) *
Obiectiv in derulare:

" Depopularea Romaniei (Joi, 16 iunie 2016, 12:17)
MenInBlack [utilizator]
USL / FSN, inca o generatie.

Asistatii si pensionarii au venit la vot si au castigat. Penalii si lacheii raman pe pozitii.

5 milioane de expati au lipsit.
Tinerii si intelectualii nu au votat.
USL / FSN = 95% din buletinele de vot.
Am anticipat partidul unic, dar nici chiar asa...

Tot ce mai pot spune este ca aproximativ 5 milioane de oameni, dintre cei mai buni, mai calificati si mai deschisi la minte, nu se vor mai intoarce in Romania niciodata sad.gif
Sporul natural negativ va creste in urmatorii ani.

Depopularea Romaniei, scopul secret al serviciilor si intereselor straine si agentilor lor din politica si administratia romaneasca este un succes. "

Daca acest tabloid a publicat date exacte, atunci viitorul Romaniei este unul incert :

https://infoalert.ro/2017/08/08/alerta-toat...-de-141-de-ani/

Solutii ?

- BANII recuperati de la infractori in schimbul achitarii, si legi extreme pentru hoti.

Cum ?
Un nou partid care sa ia masuri radicale, extreme, de genul :

"Incepand de astazi, conform (noii legislatii), toti infractorii care vor restitui integral sumele furate, vor fi achitati. Se va pastra interdictia de a detine functii publice precum si societati comerciale, pe viata !
Cei care nu vor restitui sumele furate, vor primi maxim de pedeapsa, executata integral si fara posibilitate de suspendare a executarii, fara diminuare pe indiferent ce criterii sau considerente.
In cazul infractorilor care au detinut functii publice, se va aplica cuantumul dublu al pedepsei maxime."

...sa vezi atunci miliardele furate prin off-shore cum se intorc la buget, respectiv la sanatate, educatie, infrastructura, etc...

Extremismul nu inseamna neaparat nazzi sau comunist, ci masuri extreme, pentru situatii extreme, asa cum se poate constata ca exista astazi, o perpetua situatie de coruptie si furaciune la superlativ, supravegheata de servicii romanesti si straine si executata de "politicienii" de carton...

Avem nevoie de un Partid extremist in aceasta tara plina cu hotie si prostie la superlativ, si una si alta...

Dictatura unor noi legi extrem de aspre impotriva hotiei a ramas din pacate ultima si singura solutie pentru repopularea si bunastarea Romaniei.

Din pacate, toata aceasta fictiune sta in mainile serviciilor secrete, singurele care o pot transforma in realitate.

+Quote Post
Vizitator_Partidul lui Don Quijote.
mesaj Aug 16 2017, 12:29 PM
Mesaj #370

Guests

Citeaza (Romania fara viitor @ Aug 16 2017, 09:07 AM) *
Avem nevoie de un Partid extremist in aceasta tara plina cu hotie si prostie la superlativ, si una si alta...

Dictatura unor noi legi extrem de aspre impotriva hotiei a ramas din pacate ultima si singura solutie pentru repopularea si bunastarea Romaniei.

Din pacate, toata aceasta fictiune sta in mainile serviciilor secrete, singurele care o pot transforma in realitate.

...Despre ce tzara vorbim ?! biggrin.gif laugh.gif

Sa ne traiasca Don Conferentiar :

https://pressone.ro/florian-coldea-a-deveni...fara-acoperire/ cool.gif

+Quote Post
Vizitator_Satanismul in RO.
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #371

Guests

INTERZIS MINORILOR !

Citeaza (Partidul lui Don Quijote @ Aug 16 2017, 12:29 PM) *
...Despre ce tzara vorbim ?! biggrin.gif laugh.gif

Sigur nu vreti sa stiti despre ce tzara... dar am tradus in romana, din ... romana :

http://rezistenta.ro/lista-cu-homosexualii...sinod-al-b-o-r/

+Quote Post
Vizitator_de la vladica pana la opinca.
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #372

Guests

Toti avem slabiciuni mai mici sau mai mari...

Atunci insa cand ocupi o functie publica si aduci mari prejudicii societatii din cauza ca ai dat frau liber unor tentatii care sunt inafara legii, moralitatii, bunului simt... circumstantele sunt agravante, dar ramane ca singura optiune recunoasterea faptelor si recuperarea daca e posibil a prejudiciilor.

Recunoasterea faptelor si regretul, redau demnitatea umana oricarui individ
care constientizeaza si doreste sa nu ramana intr-o situatie mizerabila la nesfarsit.

Urmeaza demisia, destituirea si indeplinirea pedepsei daca este cazul.

Orice om se poate reabilita, dar mai intai trebuie sa recunoasca fapta si sa incerce sa repare greseala / prejudiciul atat cat se mai poate, acceptand sentinta civila sau penala.

.....................

Despre karma sau legile nescrise ale unui multivers perfect ordonat si supraconstient si care nu face decat sa-si reechilibreze balanta infoenergetica si vibrationala multidimensionala nu putem vorbi aici, atata timp cat nu se inteleg nici cele mai simple legi, elementare, ale vietii in societate, printre semeni...cu care suntem permanent interconectati...

Viata merge mai departe, dar suntem toti responsabili pentru toti, oameni simpli, politicieni, guvernanti, preoti, militari, politisti, medici...etc. Ganditi-va la asta atunci cand judecati, va asociati, votati...

+Quote Post
Vizitator_catushe de carton.
mesaj cu 3 saptamani in urma
Mesaj #373

Guests

Citeaza (Romania fara viitor @ Aug 16 2017, 09:07 AM) *

La ei :

http://www.digi24.ro/stiri/externe/mapamon...coruptie-783072

La noi :

http://adevarul.ro/locale/targu-jiu/urmasa...f322/index.html

Dragnar, Motoriceanu, Basecu, Roman, Nascase, Berkovici, etc, sa fiu in locul lor, m-as autoexpulza de rusine...

"Justitia" din tara noastra are catuse de carton, cat despre recuperarea prejudiciilor...nu in universul asta.

+Quote Post
Vizitator_Schweinefleisch Wurst.
Mesaj #374

Guests

Chiar daca pesedeu' e porc, eu sunt vegetarian, iubesc animalele, deci si pesedeu' ... si voi fi un pic trist cand il veti duce la abator... doar un pic, nu foarte mult dry.gif

rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
Mesaj #375

Guests

Unii oameni trec prin viata stramb, altii stiu mersul, mai sunt unii care calca stramb dar care isi corecteaza mersul.

+Quote Post
Vizitator_viatza-i aspra.
mesaj cu 2 saptamani in urma
Mesaj #376

Guests

Citeaza (Musafir @ Aug 31 2017, 11:51 AM) *
Unii oameni trec prin viata stramb, altii stiu mersul, mai sunt unii care calca stramb dar care isi corecteaza mersul.

f corect, intelepciunea e rara cred, dar se poate dobandi daca o cauti

munca de interior coane...multa munca de interior, cu tine insuti
apoi mai e si disciplina, si respectul pentru ceilalti participanti in trafic
oamenii seriosi dorm linistiti pentru ca stiu cat de lunga le e plapuma
ei pot spune nu oricand daca simt ca e putreda treaba

unii doctori nu fac fatza, si atunci intra in partiduletz unde cred ca sunt protejati
altii isi fac mari iluzii si ... intra la parnaie
soarta...

in final, totul se (ras)plateste intr-un fel sau altul

sa traim frumos poate fi un scop in sine, oricine ai fi
dormi linistit

+Quote Post
Vizitator_inca cetatean roman.
mesaj cu 2 saptamani in urma
Mesaj #377

Guests

FSN va ramane singur, ei cu ei, incompetentii si hotii laolalta cu " minerii de dumineca"...toti copiii nascuti in diaspora nu vor mai fi romani, iar cu perpetua administratie securista, tot mai multi vor renunta benevol la cetatenia romana, respectiv la plaga numita "concetatenii mei securisti care administreaza tara" :

https://cristidanilet.wordpress.com/2015/02...tatenia-romana/

Nu stiu altii cum sunt, dar eu sunt si ma consider... inca... roman, nu sunt rom / tzigan, nu ma reprezinta aceasta etnie, dar confuzia ramane :

http://www.gandul.info/international/o-rom...tigani-14308270

Domnul Iliescu va muri linistit in primul stat majoritar tiganesc din lume, etnie din care cu onoare face parte.

Nu, nu e nimic rasist in asta draga admin hotnews .

Aceasta etnie respectabila care va deveni curand majoritara, nu ma reprezinta si nu sunt de acord sa mai fiu confundat cu ea. Simplu, domnilor parlamentari.

+Quote Post
kansas
mesaj Cu o saptamana in urma
Mesaj #378

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Credeam ca e maxima perla universala a demiterii propriului guvern desemnat, prin motiune de cenzura, dupa ce declari ca e un guvern bun, urmand apoi sa pui in noul guvern aceeasi oameni pe care i-ai destituit ca fiind neperformanti... din cate am verificat, nu exista in toata istoria omenirii asa ceva...

A urmat rectificarea pozitiva a bugetului in timp ce Ministrul apararii isi da demisia pentru ca nu poate plati la timp salariile celor 60.000 de militari din tarisoara laugh.gif Nici nu pot sa ma gandesc ce s-ar intampla daca popimea si cantaretzii bisericesti n-ar incasa la timp salariile...oare ar face greva ?

Dar ma consider depasit de situatie, si imi este imposibil sa mai exprim vreodata vreo idee pe forumurile romanesti, dupa isprava descrisa mai jos, si imi cer scuze tuturor celor pe care i-am bagat in ceatza pana acum, incercand sa aduc argumente ca totusi am mai avea o sansa in tara prostilor si hotilor dry.gif

Iata de ce cred ca ne-goitza le intrece pe toate de pana acum, pentru ca in lucrurile simple gasesti de fapt expresia prostiei si arogantei infinite a administratorilor alesi in capitala europeana numita Bucuresti.
Chiar credeam sincer ca Bucurestiul e orasul si lumea in care universitatile, teatrele, ambasadele, institutiile centrale ale statului, sediile centrale ale bancilor si corporatiilor, etc, aduc un plus de IQ pe cap de aligator... biggrin.gif

CUM E ASTA OAMENI BUNI :

Un primar parfumat al capitalei, lider al partidului majoritar, vine senin cu un plan PREMEDITAT - nu o prostie scoasa pe gura la betie - si anume :
"Aligatorii mei, io m-am gandit sa scot la licitatie locurile de parcare din jurul blocurilor voastre, astfel incat camatarii cu amanet si jocuri de noroc de la parterul blocurilor voastre , sa le poata cumpara pentru mertzanurile lor. Nu-i asa ca e o idee grozava pentru bugetul primariei MELE ?"

...unii cu onoare l-au huiduit, altii au ramas siderati...trebuia de fapt luat pe sus si bagat in primul tomberon plin cu gunoi !

Nici nu vreau sa incerc sa-mi imaginez ce se ascunde zilnic in capul acestor "administratori si lideri"... e clar ca sunt maxim de natangi, iar aroganta si amoralitatea lor exprima de fapt o infectie letala pe creierul istovit de febra dobandirii banului cu orice pret ...

... stie cineva ce inseamna o " goitza " ?

Aceasta postare a fost editata de kansas: Cu o saptamana in urma

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_baba bulangie.
Mesaj #379

Guests

Dom' Kansas, cu respect, noi doi am tot discutat, absolut civilizat, pe acest forum, da de data asta ma-nervati rau. De ce? Pai pen'ca inca va mai mirati de ceea ce sa-ntampla, dom'le! Citez din politicianu Cicero, sec I inainte de Cristos; " Poporu care nu-si cunoaste trecutu ie precum copilu care nu-si cunoaste parintii". Si continui:

Citeaza (kansas @ Sep 13 2017, 08:19 AM) *
...din cate am verificat, nu exista in toata istoria omenirii asa ceva...

De la parintele istoriei, Herodot, cetire: "Tracii sunt cel mai numeros popor dupa inzi. Daca acestia ar avea un singur conducator si ar fi uniti atunci ar fi de nebiruit. Dar unirea lor e cu neputinţă şi nu-i chip să se înfăptuiască, de aceea ei sunt slabi. La traci trândăvia este un lucru ales în vreme ce munca câmpului e îndeletnicirea cea mai umilitoare. A trăi de pe urma jafului este pentru ei cel mai frumos fel de viaţă...". laugh.gif

Dom' Kansas, does that scan, cum se spune pre limba americana?

Citeaza (kansas @ Sep 13 2017, 08:19 AM) *
Nici nu vreau sa incerc sa-mi imaginez ce se ascunde zilnic in capul acestor "administratori si lideri"... e clar ca sunt maxim de natangi, iar aroganta si amoralitatea lor exprima de fapt o infectie letala pe creierul istovit de febra dobandirii banului cu orice pret...

Dom Kansas, pomenii de Herodot, individ care a scris chestia de mai sus prin sec V inainte de Cristos. Hai sa va zic una de secol VI dupa Cristos, deci 900 de ani mai tarziu, surse bizantine despre liderii populatiilor latinofone sud si nord dunarene, citez: "Mint strasnic si fura mult! Si se jura cu juraminte infricosate bla, bla, bla...".

Romania Eterna! O accepti asa cum ie sau pleci... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Kansas.
Mesaj #380

Guests

Dito...nu puteam să dau o replică mai bună... Accept sau plec ? Aiasta-i întrebarea... Răspunsul meu nu-l veți afla în viața asta, muritorilor tongue.gif

+Quote Post

13 Pagini V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic
6 Utilizatori care citesc acest topic (6 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2017 - 05:38 PM