IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> M-a inselat Flanco. Pe voi v-a inselat cineva ?
Vizitator_andrei.
mesaj Dec 30 2014, 10:02 AM
Mesaj #151

Guests

Cele mai proaste produse le gasesti la FLANCO CONSTANTA, FERITIVAAAA de acest MAGAZIN.

AU produse DEFECTE si nu vor sa recunoasca.

FERITIVA
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_bOGDAN..
mesaj Jan 16 2015, 10:42 AM
Mesaj #152

Guests

Citeaza (Mihai @ Mar 27 2012, 09:07 AM) *
Cred ca tu esti un idiot, pt ca nu-ti ceri drepturile.. pretul din magazin tebuie sa fie la fel ce cel de pe site.
NU trebuie sa fie diferente, ia ca exemplu emag, aia sunt mai seriosi.. cat e online asa e si la magazin..
Asta e atitudinea romanului si de asta am ajuns ca dracu.. ca suntem idioti.

PRIETENE,NU E ACELASI PRETUL DE PE SITE CU PRETUL DIN MAGAZIN.UN MAGAZIN ONLINE NU VA AVEA NICIODATA ACELEASI COSTURI CA UN MAGAZIN DE SINE STATATOR.VAD CA II RIDICI IN SLAVI PE CEI DE LA EMAG,SI II CRITICI PE CEI DE LA FLANCO,CAND DE FAPT E UNUL SI ACELASI LUCRU,ADICA MAGAZINELE FLANCO PREIAU COMENZILE ONLINE FACUTE PE EMAG(eMAG CU FLANCO FACAND PARTE DIN ACELASI CONCERN).GANDESTE INAINTE SA VORBESTI,PENTRU CA NU VEI GASI NICIODATA UN MAGAZIN ONLINE CARE SA AIBA ACELEASI COSTURI CA UN MAGAZIN DE SINE STATATOR(CHIRIE,CURENT.ANGAJATI,ETC)E CHESTIE DE CONTABILITATE PRIMARA.

+Quote Post
Vizitator_Dan69.
mesaj Jul 8 2015, 06:42 PM
Mesaj #153

Guests

Salutare! Eu am alta patanie cu profesionistii de la Flanco...Fiind promotie la o masina de spalat marca LG, ma deplasez la magazin sa vad daca o au in stoc. Pe langa cea de prezentare mai era una in depozit. Am intrebat daca pot plati un avans pt. cea sigilata, urmand sa o ridic in cateva zile iar la ridicare sa achit costul total al produsului. Mi s-a spus ca nu este nici o problema, am platit o treime din valoarea ei, mi s-a eliberat factura pe suma, si cu asta basta, am plecat. Se intampla intr-o vinere. Urma sa ma mut si ma gandisem ca nu are rost sa iau masina, sa o duc acasa iar dupa 4-5 zile sa o mut iar in noua locuinta. Martea urmatoare, ma duc la magazin sa plates integral produsul si sa-l duc in casa noua. Surpriza! Masina pentru care am platit acel aconto o vanduse chiar gestionarul magazinului respectiv! Cand l-am luat la intrebari, m-a socat cu un raspuns de o nesimtire crasa: " Stii cum este in vanzari, asa-i? Nu stiam ce inseamna pentru tine cateva zile si am vandut-o " Asta-i " Romanica " noastra dragilor si astia-s concetatenii nostri. Profesionalism? Nu vad unde!

+Quote Post
Vizitator_Simion Viorel.
mesaj Aug 6 2015, 06:39 PM
Mesaj #154

Guests

Citeaza (Dan69 @ Jul 8 2015, 06:42 PM) *
Salutare! Eu am alta patanie cu profesionistii de la Flanco...Fiind promotie la o masina de spalat marca LG, ma deplasez la magazin sa vad daca o au in stoc. Pe langa cea de prezentare mai era una in depozit. Am intrebat daca pot plati un avans pt. cea sigilata, urmand sa o ridic in cateva zile iar la ridicare sa achit costul total al produsului. Mi s-a spus ca nu este nici o problema, am platit o treime din valoarea ei, mi s-a eliberat factura pe suma, si cu asta basta, am plecat. Se intampla intr-o vinere. Urma sa ma mut si ma gandisem ca nu are rost sa iau masina, sa o duc acasa iar dupa 4-5 zile sa o mut iar in noua locuinta. Martea urmatoare, ma duc la magazin sa plates integral produsul si sa-l duc in casa noua. Surpriza! Masina pentru care am platit acel aconto o vanduse chiar gestionarul magazinului respectiv! Cand l-am luat la intrebari, m-a socat cu un raspuns de o nesimtire crasa: " Stii cum este in vanzari, asa-i? Nu stiam ce inseamna pentru tine cateva zile si am vandut-o " Asta-i " Romanica " noastra dragilor si astia-s concetatenii nostri. Profesionalism? Nu vad unde!

Va cred ,dar am fost plăcut surprins de echipa de la Flanco Târgoviște,când am returnat un Sony dsc -w830 ,bineînțeles in termenul de "31 de zile " și fără nici o problemă mi-au returnat banii pe aparat !! Tot respectul pentru Flanco Târgoviște !!!

+Quote Post
Vizitator_vasile.
mesaj Jun 27 2016, 02:38 PM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (CapraVecinului @ Dec 28 2008, 03:22 PM) *
Ma bucur ca ti-am dat posibilitatea sa fii inteligenta (esti un roman tipic, repede iti afisezi superioritatea...eh, nu esti singura , s-au repezit si altii...stiu multi ca tine) . Eu unul sunt multumit ca cei care citesc sunt preveniti si nu vor lua plasa pe care am luat-o eu . Cam asta e smile.gif .

Pentru oameni care au bani si ii doare la banana e foarte usor sa nu le pese si sa isi de'a cu parerea.
Bravo voua ca aveti timp si pierdeti cate 2 luni sa va cumparati un lucru ca sa nu fiti pacaliti si apoi sa va laudati si sa ii desconsiderati pe cei care
au avut parte de neplaceri de genul. traim intr'o tara de hoti si promovam treaba asta peste tot pe unde mergem.
Ce bine ca patroni stau cu burta la soare pe insule private si voi le luati apararea ca sunt niste oameni decenti pentru ca au reusit sa iti ia banii din buzunar.
Cand o veti pati la randul vostru sa nu uitati sa va adresati singuri cuvintele frumoase pe care puteti sa le adresati cu atata usurinta si altora si sa va bucurati ca cineva acolo sus se bucura de bani vostri cand oricum nu au nevoie de ei smile.gif) profiturile sunt uriase chiar daca nu are nimeni cunostinte de ele.
Va doresc zile cat mai insorite sa le priviti de la balconu blocului sau la televizor urmarind emisiuni cu oamenii pt care cotizati. PA
Si eu am fost tepuit de Flanco

+Quote Post
Vizitator_un bucurestean.
mesaj Dec 4 2016, 08:58 PM
Mesaj #156

Guests

BLACK FRIDAY 20Constantin MARIN <constantin.marin@flanco.ro> Dec 1 at 12:42 PM
To
xxxxxxxxx
Message body
Buna ziua,

Va multumim pentru interesul acordat companiei Flanco.

Dorim sa va informam ca din pacate, am constatat ca produsul ales de dumneavoastra “ Telefon mobil Allview X3 Soul Pro, 64GB, 4GB, Dual SIM, Gri ” nu se afla intr-o stare vandabila si livrarea acestuia ar incalca standardele noastre calitative.

Am incercat livrarea produsului din stocul furnizorului insa acest produs nu se afla momentan nici in stocul acestora.

Comanda dumneavoastra va fi anulata din sistem cu motivul “Lipsa stoc”

Dorim a veni in ajutorul dumneavoastra iar mai jos gasiti link-uri ale unor produse asemanatoare:

https://www.flanco.ro/telefoane-gadget/tele...price=1200-1400

In cazul in care va hotarati asupra achizitionarii unuia din produsele de mai sus, puteti reveni cu o noua comanda direct pe site-ul nostru (www.flanco.ro) sau telefonic, unde colegii va pot ajuta cu informatii asupra stocului si cu plasarea unei noi comenzi.

Ne cerem scuze pentru raspunsul intarziat si pentru neplacerile create.

Pentru orice alte informatii va stam la dispozitie.16 FLANCO mesaj primit pe 1DEC de la prietenii mei flanco

+Quote Post
Vizitator_un bucurestean.
mesaj Dec 4 2016, 09:05 PM
Mesaj #157

Guests

Citeaza (un bucurestean @ Dec 4 2016, 08:58 PM) *
To
xxxxxxxxx
Message body
Buna ziua,

Dorim sa va informam ca din pacate, am constatat ca produsul ales de dumneavoastra “ Telefon mobil Allview X3 Soul Pro, 64GB, 4GB, Dual SIM, Gri ” nu se afla intr-o stare vandabila si livrarea acestuia ar incalca standardele noastre calitative.

Am incercat livrarea produsului din stocul furnizorului insa acest produs nu se afla momentan nici in stocul acestora.

Dorim a veni in ajutorul dumneavoastra iar mai jos gasiti link-uri ale unor produse asemanatoare:

In cazul in care va hotarati asupra achizitionarii unuia din produsele de mai sus, puteti reveni cu o noua comanda direct pe site-ul nostru (www.flanco.ro) sau telefonic, unde colegii va pot ajuta cu informatii asupra stocului si cu plasarea unei noi comenzi.

Pentru orice alte informatii va stam la dispozitie.16 FLANCO mesaj primit pe 1DEC de la prietenii mei flanco

To
xxxxxxxxx
Message body
Buna ziua,

Pentru orice alte informatii va stam la dispozitie. mesaj primit pe 1DEC de la prietenii mei flanco de BLACK FRIDAY 2016 prea incapabili ptr ziua de azi si maine si poimaine.......forever

+Quote Post
Vizitator_Anonim.
mesaj Jun 20 2017, 02:44 PM
Mesaj #158

Guests

NU cumparati nimic de la magazinele Flanco!As fi vrut sa citesc si eu aceste pareri inainte de a face prostia de a cumpara masina de spalat de la ei.Pe scurt: am gasit o masina de spalat la reducere pentru ca fusese expusa, am intrebat daca masina de spalat este ok, mi s-a confirmat ca produsul este perfect iar livrarea a avut loc la 2 zile dupa cumparare.Dupa livrare am dorit sa folosesc masina de spalat si am constatat ca din masina curge apa iar produsul este defect.Am solicitat in termen de 24 de ore de la livrare inlocuirea produsului si mi s-a comunicat ca ei sunt obligati sa il repare, nu sa il inlocuiasca.Acelasi lucru mi l-au comunicat si cei de la OPC.In cazul cumpararii produselor din magazin NU va primiti banii inapoi si nici produsul nu este inlocuit daca este defect.NU recomand acest magazin si nu voi mai cumpara niciodata de la ei!

+Quote Post
Vizitator_alexandra.
mesaj Jul 30 2017, 12:55 PM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (CapraVecinului @ Dec 28 2008, 08:05 AM) *
In ajun de Craciun am primit o suma de bani neasteptata si fiindca imi doream un televizor , am dat fuga repede sa-mi iau unul . Cora de pe Lujerului e aproape, am intrat prima data acolo . La parter, un magazin Flanco plin de televizoare . Mi-am ales un Samsung care arata multumitor .Am discutat cu vinzatorul , m-a ajutat sa inteleg ca respectivul televizor o sa ma multumeasca, l-am intrebat daca nu cumva as gasi respectivul TV la un pret mai bun in alta parte, a zis ca daca cumva exista vreo diferenta , e mai mica de 100 lei . Am platit pe el 2399 lei, l-am dus acasa, l-am instalat, m-am bucurat ca se vede bine apoi am cautat pe net sa vad cat ar fi costat in alta parte. SURPRIZA , acelasi televizor costa 2100 daca l-as fi luat de pe net , tot de la Flanco . Consider ca am fost prostit cu 300 lei si asta mi se pare o ticalosie . Va spun patania mea din doua motive : 1) sa ma racoresc povestind 2) Sa ii fac pe altii sa fie mai atenti .
Deci, cand cumparati, nu va repeziti .Informati-va. Apropo, dupa ce am "patit-o" . am gasit siteuri care iti arata cele mai mici preturi ale diverselor marfuri.
PS: pot sa dovedesc ce spun cu chitante si cu o captura imagine.

Și eu pot dovedi ca FLANCO sunt cei mai mari țepari!!! NU MAI CUMPĂRAȚI DE LA EI NIMIC! As fi vrut sa citesc și eu înainte de a cumpăra de la ei tot ce se spune despre ei!!! Am pățit-o bine de tot!!!

+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
9 Utilizatori care citesc acest topic (9 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th September 2017 - 02:21 AM