IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Bursele Erasmus, Avantaje vs. dezavantaje
@ndreea
mesaj May 29 2008, 06:27 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 10
Inscris: 28-May 08
Utilizatorul numarul: 807

Am citit articolul despre experienta unei studente plecate in Italia cu bursa Erasmus si comentariile facute de Valentin. Trebuie sa recunosc ca aveam de gand sa aplic pentru o astfel de bursa in urmatorii ani si acum sunt un pic confuza. Pana la urma ce se intampla?Cat din reclama este adevarat si ce se ascunde in spate?
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_Adela.
mesaj Mar 15 2016, 09:27 AM
Mesaj #2

Guests

Stiu ca e o intrebare veche, dar pentru ca e un subiect actual, vreau sa las ceva aici pentru cei care isi vor mai da aceasta intrebare.
Si eu am fost in Erasmus. Am stat un an in Polonia. M-am distrat foarte mult, dar pe langa asta, Erasmus-ul mi-a schimbat foarte mult felul de a gandi si mi s-au deschis in fata mii de oportunitati, deci castigul nu e doar pe plan personal. Prietenii din toata lumea pe care ii vei cunoaste vor avea mereu o idee pe care tu nu o ai, deci veti face un exchange de idei pe diferite teme. Eu am aflat in felul acesta despre multe alte oportunitati de a ma dezvolta profesional, despre proiecte, scoli, universitati. Tot Erasmus-ul m-a avutat sa decid ca vrea sa schimb domeniul meu de studii. De la limbi si literaturi am trecut la relatii internationale.

Castigi doar personal, daca te lasi dus de distractii si party zi de zi, dar nu si in cazul in care stii sa iai de la oameni ceea ce trebuie sa iai si ce te va ajuta in viitor.
Aveti grija doar! Atat. rolleyes.gif
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- @ndreea   Bursele Erasmus   May 29 2008, 06:27 PM
- - sweet me   Citeaza (@ndreea @ May 29 2008, 06:27 PM)...   Sep 4 2008, 07:53 AM
- - oanacelia   Desigur, cum altfel poti face reclama AIESEC-ului ...   Mar 20 2010, 04:26 PM
- - vasy86   Buna ziua, aveti idee care sunt taxele la campusul...   Dec 6 2013, 05:55 PM
- - anca   Ma gandesc ca fiecare program este diferit si are ...   Apr 30 2014, 10:09 AM
- - georgealex123456   Erasmus este o modalitate foarte buna pentru stude...   May 7 2014, 12:42 PM
|- - PrbeRbdfn2w   <a href=http://www.deansaundersmusic.com/>Bo...   Dec 17 2014, 09:28 PM
- - Adela   Stiu ca e o intrebare veche, dar pentru ca e un su...   Mar 15 2016, 09:27 AM

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2017 - 03:14 AM