IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Ce sport practicati?, Voi ce sport practicati?
Vizitator_tataie.
mesaj May 16 2011, 10:56 AM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (adinaANA @ May 16 2011, 09:54 AM) *
BUNA ZIUA ...DACA INCERCATI SA VA APUCATI DE SPORT SFATUL MEU ESTE SA ALERGATI SI SA FACTI ABDOMENE PT INCEPUT ...incepeti in orimele zile prin a alerga cu pauze scurte de mers si incercati sa mariti periodic distanta alergata , consumati lichide iar daca incercati sa slabiti cel mai recomandat e sa faceti sport dimineata inainte sa mancati

daca alergi dimineata, iti incarci bateriile pentru toata ziua...
dupa ce au trecut primele zile si plamanii incep sa faca fata iar gleznele nu mai dor, ar fi bine sa alternati reprize de alergat molcom cu sprinturi, sa zicem ca o tura de pista are 400 de metri, ultima suta imaginati-va ca sunteti fugariti de vreo cativa maidanezi nehaliti dry.gif Inainte de a fugi, obligatoriu va dezmortiti oleaca, nu vreti sa faceti o intindere sau mai rau... Si inca un lucru, ca sa fugi repede nu trebuie sa dai repede din picioare, pasul cat de mare este secretul. Deci cand alergati, imaginati-va ca zburati, nu ca plantati ceapa cool.gif

Daca nu aveti timp sau chef sa gasiti un loc unde sa nu fiti latrati de potai si/sau persiflati de spectatorii de ocazie, cautati un bloc de zece etaje si urcati in fuga de cateva ori scarile, de parca de asta ar depinde viata dvs. La coborare puteti folosi liftul, daca exista biggrin.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_ANA FIT.
mesaj May 18 2011, 09:29 AM
Mesaj #62

Guests

interesanta opinia ta...in legatura cu urcatul scarilor am inteles din mai multe surse medicale catreapta trebuie sa aiba o anumita inaltime pentru ca urcatul scarilor sa fie un exercitiu cardio benefic ( o inaltime mai mica sau mai mare a treptelor afectand organismul negativ)..iar la noi am observat ca treptele au inaltimi diferite

+Quote Post
Vizitator_tataie.
mesaj May 21 2011, 07:54 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (ANA FIT @ May 18 2011, 09:29 AM) *
interesanta opinia ta...in legatura cu urcatul scarilor am inteles din mai multe surse medicale catreapta trebuie sa aiba o anumita inaltime pentru ca urcatul scarilor sa fie un exercitiu cardio benefic ( o inaltime mai mica sau mai mare a treptelor afectand organismul negativ)..iar la noi am observat ca treptele au inaltimi diferite

cred ca ne adresam unor categorii diferite de practicanti ai sportului smile.gif daca ma iau dupa tensiune, trebuia sa mor demult laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 31 2011, 06:51 AM
Mesaj #64

Guests

eu am inceput cursurile de echitatie ( calarie ), merita sa incercati Publicitate NU

+Quote Post
floriaro
mesaj Aug 31 2011, 11:43 AM
Mesaj #65

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 30-August 11
Utilizatorul numarul: 29 316

Tenisul de camp este un sport foarte frumos pe care il practic cu placere dar si snowboardul iarna care da o senzatie extraordinara de libertate smile.gif

+Quote Post
alongtheroad
mesaj Oct 17 2011, 10:44 AM
Mesaj #66

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 12-October 11
Utilizatorul numarul: 29 707

Eu alerg dimineata si seara cate 15 – 20 de minute. Imi prinde bine, mai ales seara dupa ce vin de la lucru. Ma dezmortesc si am mai multa energie, nu pic de somn imediat ce ajung acasa.

+Quote Post
mksoft
mesaj Jan 28 2012, 10:47 PM
Mesaj #67

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 28-January 12
Utilizatorul numarul: 31 383

pescari sunt pe aici?

Aceasta postare a fost editata de mksoft: Jan 28 2012, 10:51 PM

+Quote Post
Vizitator_Anonimus.
mesaj Jan 31 2012, 06:22 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (mksoft @ Jan 28 2012, 10:47 PM) *
pescari sunt pe aici?

Eu sunt pescar. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Ju Jitsu.
mesaj Feb 4 2012, 11:00 AM
Mesaj #69

Guests

Cursuri de jujitsu pentru incepatori

Complexul Lia Manoliu - Sala Judo (langa Hotel Sport)
intrarea din Bd. Basarabia
Duminica 14.30 - 16.00 (patru sedinte pe luna)

Site: nu fac reclama, nu-i asa?

+Quote Post
bo4dgt
mesaj Feb 7 2012, 02:03 AM
Mesaj #70

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 7-February 12
Utilizatorul numarul: 31 534

Va salut. E prima data pe acest forum. Si eu am inceput sa merg de cateva saptamani la sala. Am inceput sa prind eu ce si cum stau lucrurile, insa daca m-ati putea ajuta cu niste site-uri, sfaturi, etc, v-as fi recunoscator.
Eu am mai citit de aici si aici, insa cred ca cele mai bune sfaturi vin de la persoane care sunt cel putin in aceeasi situatie ca si mine. Va multumesc si astept parerile voastre.

+Quote Post
Vizitator_Gina.
mesaj Jun 12 2012, 12:31 PM
Mesaj #71

Guests

Kangoo jumps mi se pare cel mai tare sport pe care poti sa il faci in Bucuresti. Este super , arzi calorii si te distrezi la maxim. E foarte tare sa topai toata ziua.

+Quote Post
Machiavelli
mesaj Jun 20 2012, 04:49 AM
Mesaj #72

Nou venit
*

Postari: 7
Inscris: 16-June 12
Utilizatorul numarul: 31 812

Citeaza (bo4dgt @ Feb 7 2012, 02:03 AM) *
Va salut. E prima data pe acest forum. Si eu am inceput sa merg de cateva saptamani la sala. Am inceput sa prind eu ce si cum stau lucrurile, insa daca m-ati putea ajuta cu niste site-uri, sfaturi, etc, v-as fi recunoscator.
Eu am mai citit de aici si aici, insa cred ca cele mai bune sfaturi vin de la persoane care sunt cel putin in aceeasi situatie ca si mine. Va multumesc si astept parerile voastre.

Din ce oras esti?
Putine sali de fitness/aerobic au site oficial unde ii poti contacta. Decat cele care sunt mai importante si automat mai costisitoare. Poti apela si la "sala cartierului" care este aproape la fel de buna ca cele mai cunoscute si poate fi si in zona ta cu un pret si mai mic. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_alexandru.
mesaj Jun 23 2012, 04:49 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (tataie @ May 16 2011, 10:56 AM) *
daca alergi dimineata, iti incarci bateriile pentru toata ziua...
dupa ce au trecut primele zile si plamanii incep sa faca fata iar gleznele nu mai dor, ar fi bine sa alternati reprize de alergat molcom cu sprinturi, sa zicem ca o tura de pista are 400 de metri, ultima suta imaginati-va ca sunteti fugariti de vreo cativa maidanezi nehaliti dry.gif Inainte de a fugi, obligatoriu va dezmortiti oleaca, nu vreti sa faceti o intindere sau mai rau... Si inca un lucru, ca sa fugi repede nu trebuie sa dai repede din picioare, pasul cat de mare este secretul. Deci cand alergati, imaginati-va ca zburati, nu ca plantati ceapa cool.gif

Daca nu aveti timp sau chef sa gasiti un loc unde sa nu fiti latrati de potai si/sau persiflati de spectatorii de ocazie, cautati un bloc de zece etaje si urcati in fuga de cateva ori scarile, de parca de asta ar depinde viata dvs. La coborare puteti folosi liftul, daca exista biggrin.gif

Eu unul am reinceput sa fac miscare anul trecut, dupa 33 ani , in amintirea sotiei pe care am intalnit-o la Campionatele universitare de atletism din 1978. Evident am inceput sa particip la concursurile de veterani unde chiar am obtinut, la categoria mea de varsta(55-59 ani), rezultate destul de bune. Vreo 3 titluri de campion national, campion si vicecampion balcanic, 3 recorduri nationale si anul asta o participare la campionatele mondiale de sala Jyvaskyla-Finlanda. Din pacate lipsa conditiilor de anntrenament combinat cu dorinta mea de rezultate cat mai bune au dus la accident destul de serios (ruptura musculara) care ma tin departe de pista cateva luni bune. Oricum incerc sa ma pregatesc pentru europenele de sala de la San Sebastian-Spania, daca sanatatea-mi va permite, pentru ca pentru asta am sacrificat toate concursurile verii (campionate nationale, europene,balcanice. Se poate totusi sa faci miscare si fara sali de fitness unde-si pot permite prezenta doar cei care au bani multi sau cei care vor sa se dea in spectacol. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_gigi marga.
mesaj Aug 28 2012, 02:54 PM
Mesaj #74

Guests

Tennis de camp!
Din Martie pana in Decembrie!

Daca pescuitul e un sport atunci si vanatoarea este, deci Ceausescu era un sportiv, la fel si ala care impusca mistreti!

+Quote Post
Vizitator_tataie.
mesaj Sep 9 2012, 03:20 PM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (alexandru @ Jun 23 2012, 04:49 PM) *
Eu unul am reinceput sa fac miscare anul trecut, dupa 33 ani , in amintirea sotiei pe care am intalnit-o la Campionatele universitare de atletism din 1978. Evident am inceput sa particip la concursurile de veterani unde chiar am obtinut, la categoria mea de varsta(55-59 ani), rezultate destul de bune. Vreo 3 titluri de campion national, campion si vicecampion balcanic, 3 recorduri nationale si anul asta o participare la campionatele mondiale de sala Jyvaskyla-Finlanda. Din pacate lipsa conditiilor de anntrenament combinat cu dorinta mea de rezultate cat mai bune au dus la accident destul de serios (ruptura musculara) care ma tin departe de pista cateva luni bune. Oricum incerc sa ma pregatesc pentru europenele de sala de la San Sebastian-Spania, daca sanatatea-mi va permite, pentru ca pentru asta am sacrificat toate concursurile verii (campionate nationale, europene,balcanice. Se poate totusi sa faci miscare si fara sali de fitness unde-si pot permite prezenta doar cei care au bani multi sau cei care vor sa se dea in spectacol. smile.gif

Domnul meu,
Permiteti-mi sa-mi scot palaria in fata dvs. si sa va doresc numai de bine. smile.gif
Eu am facut sport in tinerete vreo doua decenii, nu m-am lasat de tot niciodata, deh - obisnuinta. Intre timp au venit ale vietii valuri cu alcool, tutun, viata dezordonata si respiratie ingreunata, incheieturi care dor, haine mai stramte... Dupa niste ani traiti asa, m-au lovit responsabilitatile, adica am inceput sa realizez nu numai ca am pentru cine sa traiesc, ci trebuie neaparat sa fac asta! Asa ca am revenit la sport, fara a uita de micile placeri ale vietii, in definitiv se instaureaza rapid un echilibru intre ele. Consecinta? Nu medicamente si doctori, nu pot sa fiu sincer pe net si sa trimit cuiva poze, ca spune ca nu-s eu ci un pustan si alte neplaceri de genul asta laugh.gif
Cat despre sali, aparate si discipolii muschiuletului crescut peste noapte dupa metoda macelarilor necinstiti, eu spun pas. Cea mai buna masina este propriul tau corp, nu trebuie decat sa-l intretii cum trebuie si rabdare, rezultatele durabile vin negresit. Si mai important, sanatatea.
Asa ca o sa postez aici din an in paste - ca oricum nu citeste nimeni, cateva metode de a face sport la nivel competitiv fara sa ai nevoie de nimic altceva decat de tine si putina vointa.

+Quote Post
razv23
mesaj Sep 23 2012, 09:29 PM
Mesaj #76

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 23-September 12
Utilizatorul numarul: 31 940

Practic fotbalul de multi ani, dupa care ma mai plimb cu rolele cu familia si alerg seara cate 30 de min .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 7 2013, 05:40 PM
Mesaj #77

Guests

Eu am practicat 5 ani fotbal cand eram mai mic dar am fost nevoit sa ma las din cauza scolii...nu puteam face fata si la fotbal si la scoala sh am preferat studiile.Momentan fac bodybuilding si ma simt extraordinat...recomand tuturor macar de 3 ori pe saptamana !

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Jun 11 2013, 06:56 PM
Mesaj #78

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (Musafir @ May 7 2013, 07:40 PM) *
Eu am practicat 5 ani fotbal cand eram mai mic dar am fost nevoit sa ma las din cauza scolii...nu puteam face fata si la fotbal si la scoala si am preferat studiile.Momentan fac bodybuilding si ma simt extraordinar...recomand tuturor macar de 3 ori pe saptamana !

Tare. mellow.gif Bine ca ai timp de bodybuilding, eu -spre rusinea mea- nu am timp decat de mindbuilding. sad.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Jun 11 2013, 06:57 PM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 13 2013, 04:20 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Jun 11 2013, 06:56 PM) *
Tare. mellow.gif Bine ca ai timp de bodybuilding, eu -spre rusinea mea- nu am timp decat de mindbuilding. sad.gif

Se vede. Ce fumezi? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_bock.
mesaj Jun 13 2013, 04:45 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Jun 11 2013, 06:56 PM) *

Cu sau fara protectie?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Jun 13 2013, 05:57 PM
Mesaj #81

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (bock @ Jun 13 2013, 06:45 PM) *
Cu sau fara protectie?

Bună observaţie. Nietzsche spunea undeva că trebuie să porţi mănuşi atunci cînd vrei să citeşti Evangheliile, dar eu cred -totuşi- că exagera... smile.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_popescudani.
mesaj Cu o saptamana in urma
Mesaj #82

Guests

Eu am o bicicleta de fitness acasa si pedalez mai mult vara (pentru ca e foarte cald sa ies afara in parc). Mi-am luat acum 1 an o bicicleta de fitness magnetica si m-a ajutat foarte mult.
Mi se pare ca e muuult mai bine sa stau acasa sub aerul conditionat si sa pedalez decat sa stau pe drumuri pana la sala de fitness pe caldura.

Toamna, iarna si primvara alerg in parc cam o data la 3 zile. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2017 - 04:52 AM