IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Va cer un simplu sfat in afaceri!, Caut o idee pentru o afacere
corina.cory
mesaj Apr 15 2011, 11:53 AM
Mesaj #61

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 14-April 11
Utilizatorul numarul: 27 152

Citeaza (mickme @ May 12 2009, 11:36 AM) *
ia o parte din ei (vreo 1000) si investeste-i in propria ta educatie financiara/antreprenoriala, ia carti, inscrie-te la cursuri, studiaza din toate sursele posibile, macar vreo 6 luni

iar daca vrei si o idee concreta, am una, dar nu stiu cum s-o impartasesc numai tie

succes smile.gif

Sunt de acord. Chiar daca nu ai cunostintele si abilitatile necesare pentru a incepe o afacere, poti invata. Invata de la cei cu experienta, din greselile si succesele lor. Urmareste ce se intampla la nivel local si international, vezi ce ti se potriveste in functie de produsul/ serviciul pe care il oferi. Mult succes!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_aNak1N.
mesaj May 3 2011, 05:23 AM
Mesaj #62

Guests

Parerea mea e sa dai o parte din bani pentru un site facut de la 0 si unic , iar restul de bani ii folosesti pentru promovarea site-ului (reclame , etc) . Sau ai putea sa iti iei un server dedicat si sa vinzi webhost si domenii web . Si din astea se scot bamni . Dar cea mai buna varianta este sa ii pui la banca .. acolo se inmultesc sigur , mai incet dar sigur .

+Quote Post
brunno
mesaj May 3 2011, 05:26 AM
Mesaj #63

Nou venit
*

Postari: 9
Inscris: 12-April 11
Utilizatorul numarul: 27 083

Toata lumea asi da cu parerea ce afacere sa faci cu 7 mii de euro

7 mii de euro sunt bani multi sau putini e doar o simpla variabila forumula este ce vrei sa faci nu banii conteaza bani gasesti pe toate gardurile si cum stiti au un pret mai mare sau mai mic

Idea este ca omu vrea sa faca o afacere

NU-l mai aburiti afaceri nu exista cu 7 mii de euro sau cu 1 mil de euro afaceri

uni au impresia ca daca au un mil de euro pot face o gramada de afaceri cea ce este gresit

bani se fac prin munca daca ai mai multi bani sau mai putini asta nu are importanta important este ca stii ce vrei sa faci iar ca sa incepi sa muncesti si sa faci bani si sa olosesti banii ca instrument in munca ta trebuie sa stii sa faci ceva foarte bine sa fii profesionist in ceva daca ai cistigat muncind banii aia te sfatuiesc sa investesti in continuare in activitatea care tia adus acei bani, daca iai primit cadou sau ai cistigat sau ti iau donat etc atunci e mai complicata treaba mai bine stai linistit si nu fac nimic pui banii deoparte si mergi sa inveti cum se fac bani muncind chiar aproape moca linga cei care fac important este sa inveti orienteazate sati cauti un loc de munca in domeniul de care esti interesat

banii se fac cu alti bani dar trebuie sa stii ce vrei sa faci iar problema ta aici este ca nu stii ce vrei sa faci asta e cel mai grav invata sa faci bani de la cine face.

Nu uita este greu sa ai succes in ceva care nu-ti place asta e cel mai important lucru sa-ti placa sa faci munca respectiva si atunci vei fi mereu in vacanta si vei face bani

afaceri nu mai exista aia sa-ti iase din cap banii sunt doar un instrument ca oricare altul

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj May 3 2011, 06:32 AM
Mesaj #64

Guests

Nene brunno, chiar daca la gramatica si ortografia limbii romane nu va pricepeti mai deloc, totusi observatiile sunt inteligente si sfaturile - de bun simt. (Si asta v-o zice unu' care din toata discutia asta nu a citit decat ultimele 3 "interventii".)
Felicitari!
(Cea mai tare observatie mi s-a parut asta: "banii se fac cu alti bani; dar trebuie sa stii ce vrei sa faci, iar problema ta aici este: ca nu stii ce vrei sa faci ") smile.gif

+Quote Post
Vizitator_edward.
mesaj Dec 24 2012, 04:39 AM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (IoCordel @ Mar 27 2009, 04:12 AM) *
Salut,

Am un capital de 7000 de euro si inca nu am idei de afacere.
Ce sfaturi imi puteti da?
Nu vreau ca prima data cand fac acest pas sa dau gres si sa imi pierd curajul.
Sfaturile voastre imi pot fi de mare ajutor.

Va multumesc

+Quote Post
Vizitator_Vladone80.
mesaj Jan 20 2013, 12:02 PM
Mesaj #66

Guests

Salut, poti gasi idei de afaceri cu bani putini pe blog-ul spam. Succes!

+Quote Post
Vizitator_Vladone80.
mesaj Jan 20 2013, 12:03 PM
Mesaj #67

Guests

Salut, poti gasi idei de afaceri cu bani putini pe spam. Succes!

+Quote Post
Vizitator_Toby.
mesaj Apr 19 2013, 11:07 AM
Mesaj #68

Guests

Salut,cumparati-va un congelator mare ,congelati apa care poate fi buna de baut in diferite recipiente de plastic,ori pungulite sub forma de cuburi mici si le valorificati in BENZINARII la drumul ce duce la Marea Neagra !

Va multumesc

+Quote Post
elenavoinea
mesaj Apr 24 2013, 03:56 PM
Mesaj #69

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 24-April 13
Utilizatorul numarul: 32 099

Viziteaza Site-ul .ro . Gasesti sute de tipuri de afaceri la cheie, in franciza, ordinate pe domenii, investitii, locatie, l-am gasit usor de utilizat, si foarte serios. Poti gasi afaceri in franciza din Romania sau Internationale.

+Quote Post
Vizitator_Mihgrig.
mesaj Jun 4 2013, 03:47 PM
Mesaj #70

Guests

Salut,

Va multumesc

Ii dai spaga si te angajezi la stat.
Iti recuperezi investitia in 6 luni fara riscuri. Pe urma esti pe +.
Pleci in fiecare zi la 16.00 acasa iar vineri pleci la 14.00.
Concediu platit, la servici o freci dar te prefaci ca muncesti.
Pupi in fund sefii si le inghiti mitocaniile.

vs
Daca nu iti place te apuci de afaceri:
- muncesti de la 07.00-21.00
- nu ai vacante si zile libere
- nu dormi noaptea de griji pentru plata impozitelor, angajatilor, amenzilor, spagilor la organele de control
- iti distrugi sanatatea + familia

Am glumit si nu prea!

+Quote Post
Vizitator_Popa Iancu.
mesaj Jun 26 2013, 08:38 AM
Mesaj #71

Guests

Incepe o afacere de curatenie!
"http://sunt un spamer amarit.com/

+Quote Post
Vizitator_bartos lucian.
mesaj Aug 25 2013, 04:23 PM
Mesaj #72

Guests

SStimate domn,vino cu mine intro afecere foarte profitabila ,sant matriter cu vechime ,ce iti propun este un nou domeniu in Romania MATRITE DIN FIBRA DE STICLA PT. TURNAT SPUMA POLIURETANA LICHIDA BICOMPONENTA RIGIDA,este fara concurenta ,eu am in pezent un proiect(finalizat 70 la suta)matria de turnat stupi din spuma poliuretana la o presiune de240 kg pe m3 .Numamai o firma din Romania mai produce asa ceva (WWW.Faroger),cu matrita iport si scumpa Un stup simplu la ei costa peste 400lei,eu il scot sub 200lei Contacteazama daca te intereseaza la imail bartosl@yahoo.com sau latel. 0749528424

+Quote Post
Vizitator_popescu ionel.
mesaj Aug 30 2013, 12:51 AM
Mesaj #73

Guests

iati o masina si fa transport

+Quote Post
pionutbz
mesaj Nov 27 2013, 06:32 AM
Mesaj #74

Nou venit
*

Inscris: 27-November 13
Utilizatorul numarul: 32 568

Poti incerca o afacere in telecomunicatie, asigurari cumparand un pachet de fondator si o sa beneficiezi de venit garantat luna de luna. Afacerea este romaneasca si are un potential mare. Daca te intereseaza http://www.13036.hotomanie pe fata.ro//ciordeala pe fata.html://http://www.13036.hotomanie pe fata....la pe fata.html.
Nu este vrajeala, la anul viitor in calitate de membru fondator o sa castigi din contractele tale incheiate cu firme de servicii.

+Quote Post
Vizitator_Sorina.
mesaj Mar 10 2014, 09:18 AM
Mesaj #75

Guests

Un magazin online cu bani putini e o afacere excelenta.
Daca ai pana in 35 ani poti incepe de aici http://www.aippimm.ro/categorie/programe/p...neri-debutanti/
La cei 7000 ai tai mai poti obtine 10.000 + te mai poti imprumuta de pana la 100.000 cu garantie mica
Cauta un tip de magazin - poti face: o librarie, un magazin naturist, un magazin de piese auto, un magazin cu hainute pentru copii, etc.. Cand cauti incearca sa te uiti dupa furnizori. Sa ii gasesti cu preturi bune. Compara preturile de la furnizori cu cele de pe piata. Daca gasesti un furnizor bun care sa-ti faciliteze vanzarea produselor la pret competitiv - BINGO - ala e domeniul.
Cauta o firma de web design sa-ti faca un magazin online - preturile variaza - nu alege un magazin online ieftin - alege unul care ofera cat mai multe variante. Aici poti vedea cam cate variante pot fi http://www.siteuriweb.ro/creare-magazin-online.html
Aprofundeaza... discuta mult.. compara oferte...Succes!

PS:La debutanti firma nu te costa nimic! Si daca intrebi e posibil sa gasesti variante te magazin online cu optimizare inclusa - sunt firme care dau si garantii ca intr-o anumita perioada poti vinde de x lei! Totul e sa intrebi..

+Quote Post
Vizitator_Dan Ciobanu.
mesaj Apr 7 2014, 09:18 AM
Mesaj #76

Guests

Buna ziua, daca vrei sa iti deschizi o afacere si sa ai profit garantat fara sa esuezi trebuie sa importi marfa din china si sa iti deschizi un magazin in romania.Pentru a face aceste importuri din China ai nevoie de un Consultant bun pe care eu l-am gasit, el este licentiat in Comert exterior si are multi ani de cand se ocupa cu asa ceva. Pentru a va da seama de toate amanuntele intra pe http://www.marea jumuleala.com/ si ai sa afli toate detaliile.Sper ca am fost de folos cu aceste informatii.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 7 2014, 09:19 AM
Mesaj #77

Guests

Citeaza (Dan Ciobanu @ Apr 7 2014, 09:18 AM) *
Buna ziua, daca vrei sa iti deschizi o afacere si sa ai profit garantat fara sa esuezi trebuie sa importi marfa din china si sa iti deschizi un magazin in romania.Pentru a face aceste importuri din China ai nevoie de un Consultant bun pe care eu l-am gasit, el este licentiat in Comert exterior si are multi ani de cand se ocupa cu asa ceva. Pentru a va da seama de toate amanuntele intra pe <http://www.marea jumuleala.com/ si ai sa afli toate detaliile.Sper ca am fost de folos cu aceste informatii.

+Quote Post
MihneaMih
mesaj Apr 24 2014, 12:45 PM
Mesaj #78

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 24-April 14
Utilizatorul numarul: 32 914

Nu exista idei bune sau mai putin bune, in fond concurenta exista in orice domeniu, iar o idee complet noua este foarte greu de gasit. In fine, conteaza strategia din spatele ideii si implementarea ei.

Modul cel mai simplu de a-ti deschide o afacere in momentul de fata este un magazin online. Nu costa mult si este cea mai ieftina metoda de promovare.

Domeniul de activitate poate fi ales in functie de profesia fiecaruia (ma gandesc ca domeniul in care ai cele mai multe informatii este cel mai usor de abordat), in functie de pasiuni sau pur si simplu in functie de ceea ce se cauta cel mai frecvent. De exemplu, afli care sunt produsele cu cele mai multe cautari pe Google. In prezent, se cauta si se cumpara imbracaminte, produse cosmetice, produse bio, anvelope, lenjerii, servicii turistice etc.

+Quote Post
Vizitator_Discover(y) Romania.
mesaj Apr 25 2014, 02:25 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Mihgrig @ Jun 4 2013, 03:47 PM) *
Ii dai spaga si te angajezi la stat.
Iti recuperezi investitia in 6 luni fara riscuri. Pe urma esti pe +.
Pleci in fiecare zi la 16.00 acasa iar vineri pleci la 14.00.
Concediu platit, la servici o freci dar te prefaci ca muncesti.
Pupi in fund sefii si le inghiti mitocaniile.

vs
Daca nu iti place te apuci de afaceri:
- muncesti de la 07.00-21.00
- nu ai vacante si zile libere
- nu dormi noaptea de griji pentru plata impozitelor, angajatilor, amenzilor, spagilor la organele de control
- iti distrugi sanatatea + familia

Am glumit si nu prea!

+Quote Post
Bizz2China
mesaj Apr 29 2014, 02:03 PM
Mesaj #80

Nou venit
*

Inscris: 29-April 14
Utilizatorul numarul: 32 919

Parerea mea e ca trebuie sa iti deschizi un magazin online despre ce se cauta acum,si sa importi marfuri din China la nr de tel 8989989 (telefon cu plata), sa zicem de 6000 euro,ca sa poti face un profit.Dupa ce cresti poti sa te extinzi sau sa iti deschizi altceva.

Aceasta postare a fost editata de hotnewsadmin: Apr 29 2014, 04:19 PM

+Quote Post
Vizitator_Adrian.
mesaj Oct 22 2014, 02:52 PM
Mesaj #81

Guests

Salut. De ce nu increci sa faci o afacere online, nu neaparat un magain online, ci de exemplu un site reduceri (sunt prea prost sa fac reclama) si cupoane, iar monetizarea faci cu google adsense sau cu diferite programe de afiliere.

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Oct 24 2014, 10:51 AM
Mesaj #82

Guests

Salut,

Eu iti propun sa intri pe SuntUnTolobon iti iei 2-3 fotolii de masaj si inchiriezi undeva un spatiu unde le pui si la randul tau le inchiriezi...sunt multi pe care ii vad prin centre comerciale care se aseaza pe scaune d-alea.

Bafta!

+Quote Post
Vizitator_ereb.
mesaj Apr 2 2015, 10:01 AM
Mesaj #83

Guests

Finnd vorba de o suma mica, ar trebui cautata o idee de afaceri de nisa, ceva personalizat, unde sa nu fi sufocat de multinationale. Poti incerca si www.pute rau.ro poate iti ofera cateva idei de afaceri in plus.

+Quote Post
Vizitator_Radu Bogdan.
mesaj Apr 3 2015, 04:44 AM
Mesaj #84

Guests

Cea mai noua oferta de lucru! Foarte multi oameni s-au convins de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: ma tratez de stupizenie@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Dia.
mesaj Nov 1 2016, 07:28 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (gigel @ Mar 27 2009, 08:59 PM) *
Unii numesc 7000 de euro salariu, nicidecum capital. Cu 7000 de euro nu poti incepe o afacere ci, cel mult, sunt bani sa incerci ceva de unul singur, pe cont propriu (cumparaturi, curatenie, taximetrie etc). Cumpara-ti o masina si vezi ce mai poti face in ziua de azi cu o masina, in rest, n-ai ce "afacere" sa faci cu banii astia.

Frate, în ce tara traiti? În România salariul minim e 1250 lei, cum poti sa zici u ca 7000 euro e salariu? Vreau sa zic ca lucrez într-o multinaționala, cu o functie buna și am salariu pana in 1500 lei. Cum pto sa zici ca nu poti deschidd nimic cu 7000 euro? Poti descgide și cu 10 milioane dacă vrei ceva, afacerea asta înseamnă, sa cresti treptat, sa inveti, sa muncesri tu pentru tine și apoi sa ai alti angajati. Afacerea dacă e buna creste, daca nu nu. Mor pe voi astia care spuneti ca nu pori face nimic cu 7000-10000 - 20000 euro, înseamnă că voi v-ati nascut bogati frate, v-au dat mămica și taticu.

+Quote Post
Vizitator_Handelsblatt.
mesaj Nov 27 2016, 04:27 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (Dia @ Nov 1 2016, 07:28 PM) *
Frate, în ce tara traiti? În România salariul minim e 1250 lei, cum poti sa zici u ca 7000 euro e salariu? Vreau sa zic ca lucrez într-o multinaționala, cu o functie buna și am salariu pana in 1500 lei. Cum pto sa zici ca nu poti deschidd nimic cu 7000 euro? Poti descgide și cu 10 milioane dacă vrei ceva, afacerea asta înseamnă, sa cresti treptat, sa inveti, sa muncesri tu pentru tine și apoi sa ai alti angajati. Afacerea dacă e buna creste, daca nu nu. Mor pe voi astia care spuneti ca nu pori face nimic cu 7000-10000 - 20000 euro, înseamnă că voi v-ati nascut bogati frate, v-au dat mămica și taticu.

Nu te lua dupa toti neavenitii! Exista mituri - eu le numesc soferesti! - printre ele cel care statueaza ca "iti trebuie 10/100/500 de mii de Euro' ca sa poti incepe o afacere. Nimic mai fals! SINGURUL LUCRU CARE ITI TREBUIE SUNT CLIENTII pentru produsul/serviciul tau. Nimic altceva. Bani poti lua de la orice banca (ti-i da cu 5-8% pe an, in timp ce tu poti scoate in 25-30% pe luna). Merita sa faci orice imprumut. Resutl vine de la sine, cu multa transpiratie, nervi consumati si multa rabdare. Rezultatele apar in timp. Mult success!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 27 2016, 07:29 PM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (Handelsblatt @ Nov 27 2016, 04:27 PM) *
Nu te lua dupa toti neavenitii! Exista mituri - eu le numesc soferesti! - printre ele cel care statueaza ca "iti trebuie 10/100/500 de mii de Euro' ca sa poti incepe o afacere. Nimic mai fals! SINGURUL LUCRU CARE ITI TREBUIE SUNT CLIENTII pentru produsul/serviciul tau. Nimic altceva. Bani poti lua de la orice banca (ti-i da cu 5-8% pe an, in timp ce tu poti scoate in 25-30% pe luna). Merita sa faci orice imprumut. Resutl vine de la sine, cu multa transpiratie, nervi consumati si multa rabdare. Rezultatele apar in timp. Mult success!

Genial. Clienti inainte de afacere? Deci, n-ai marfa dar o vinzi. Inca odata, genial. Sa n-ai marfa dar sa ai clienti te face preot sau politician, aia vind nimicul pe bani smile.gif si da, au clienti.Sau esti mama omida

+Quote Post
Vizitator_Handelsblatt.
mesaj Nov 30 2016, 03:40 PM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (Musafir @ Nov 27 2016, 07:29 PM) *
Genial. Clienti inainte de afacere? Deci, n-ai marfa dar o vinzi. Inca odata, genial. Sa n-ai marfa dar sa ai clienti te face preot sau politician, aia vind nimicul pe bani smile.gif si da, au clienti.Sau esti mama omida

"Daca raspunzi unui prost risti sa te trezesti cu prostul in discutie" - N. Iorga

+Quote Post
Vizitator_ilie din eforie.
mesaj Nov 30 2016, 06:34 PM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (Handelsblatt @ Nov 30 2016, 03:40 PM) *
"Daca raspunzi unui prost risti sa te trezesti cu prostul in discutie" - N. Iorga

Vorbesti de omul care ti-a raspuns? Hahaha, fractura de logica e evidenta

+Quote Post
erikk
mesaj Cu o saptamana in urma
Mesaj #90

Nou venit
*

Inscris: 4-May 11
Utilizatorul numarul: 27 608

Nu sunt bani multi, insa poti sa iei o franciza din diferite domenii. Poti sa deschizi o afacere in domeniul panificatie, chiar o benzinarie (insa tre sa mai strangi ceva bani).
Gasesti dei destule de exemplu pe http://franciza.ro/
O cunostinta cu bani nu prea multi a luat o franciza din state pentru sablare: http://sabalre-romania.ro/
Deci posibilitati ai destule, chiar daca suma intradevar nu e prea mare.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd February 2017 - 09:56 PM