IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Credeti in misiunea spirituala de exceptie a Romaniei?
Vizitator_Iniţiatul Român.
mesaj Jun 13 2016, 10:35 AM
Mesaj #181

Guests

Iniţiatul Român GHEORGHE OLTEANU
Fiul Divin al Duhului Sfânt Suprem şi Unic
Sufletul Divin Uman Nucleic Universal
Domnul „God YY • YY • Yy”

Continuare „Divina Carte”(Vol.III)
Cu Codurile Divine din perioada 24.04.2016 - 06.06.2016

Divina Carte (Vol.III) trebuie să cuprindă un număr de 400 de pagini. Cartea realizată în luna Mai 2016 a cuprins doar 392 de pagini. În perioada 24.04.2016 - 06.06.2016 Taţii Divini Creatori mi-au comunicat noi Revelaţii care aparţin „Divinei Cărţi”(Vol. III).

Codul Divin: 2016.24.70
Data: 26.05.2016
De voi, de Români, depinde viaţa raţională a întregii planete. Promovarea Noii Credinţe este singurul motiv ca noi să vă susţinem existenţa în continuare.
Sunt multe cozi de Diavol în Sufletul vostru din Flora Intestinală care vă vor influenţa gândirea încercând să nege Noua Credinţă Divină Universală. Cei hotărâţi şi plini de har trebuie să-i ocoliţi, să nu discutaţi cu ei nici un Adevăr Divin pe care l-aţi aflat. Trebuie să vă uniţi urgent în „Asociaţia Religioasă” şi să aveţi propria viaţă spirituală.
Toţi Iniţiaţii voştri de până acum au îndeplinit rolul de „Iepure”, Cel care este dirijat către nici o finalitate, doar către noi întrebări fără răspuns. Voi alergaţi după aceşti „Iepuri” epuizându-vă energia creatoare, rătăcind în bezna Credinţei fără finalitate.
Lăsaţi-i pe „Iepuri” să-şi continue Opera lor şi alăturaţi-vă „Divinei Cărţi”, întrucât aceasta este Calea Purificării şi Înnobilării voastre.
Semenii voştri care au bani, nu vă vor ajuta. Pentru ei viaţa are alt scop. Ei vor plăti această lipsă de umanitate şi aroganţă.
Divinul Tată a spus: Fiul Nostru, Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, nu mai ai voie să te implici. În calitatea ta de Fondator al Credinţei doar ai dreptul de a aduce Spiritul Credinţei prin Revelaţiile primite şi transmise de tine prin „Divina Carte”(Vol.III). Acum este Timpul Încercărilor Divine pentru ei, aşteaptă iniţiativa Semenilor tăi. Doar pe 10% din Semenii tăi se poate conta la început. Aceştia trebuie să primească „Divina Carte”(Vol.III). Nu trebuie să te grăbeşti cu vânzarea Cărţii, aceasta îşi va alege singură Adepţii.
Tu, Fiul nostru, ai avut misiunea de a vinde 66 de Cărţi. În ziua de 26.05.2016 ţi-ai împlinit această obligaţie.
Diavolul este mai puternic decât orişice Semiom.
Am întrebat:
- De ce este mai puternic, Divinule Tată?
- Pentru că are această Misiune de a te pune la încercare şi a te învinge. El are experienţa propriilor sale greşeli, cele pentru care a fost pedepsit, şi dintr-o Raţiune Divină a devenit un trăitor al Iadului Divin până îşi va ispăşi pedeapsa divină.

Codul Divin: 2016.24.71
Data: 27.05.2016
Divinul Tată Spiritul Vieţii YY • Yy mi-a spus: S-a încheiat Misiunea Ta. Acum când s-a hotărât cine are Misiunea de a înfiinţa „Asociaţia Religioasă a Noii Credinţe Divine Umane Universale”. Doar când Noi, Taţii Divini, îţi vom îngădui ai dreptul să mai faci Comunicări Semenilor Tăi.
Te vei retrage în Rugăciune şi Meditaţie.
Prin trecerea voastră la Noua Credinţă vă veţi împlini Misiunea Divină de a fi Suport Material Raţional al Omologilor Voştri Divini pe perioada de 25 de ani (1990-2015). Prin Divina Carte s-a încercat salvarea Semioamenilor care vor accepta şi vor împlini Codurile Divine ale Credinţei. Latura materială a vieţii voastre va dus pe o cale rătăcitoare. Doar cei care veţi citi „Divina Carte” (Vol.III) aveţi o şansă de supravieţuire raţională în afara Iadului Material.
Această „Divină Carte”(Vol.III) nu se adresează vouă, Semioamenilor Fizici, se adresează Omologilor Voştri Divini sau Sufletelor Voastre Divine de Rangul Doi din Glanda Pineală.

Codul Divin: 2016.24.72
Data: 28.05.2016
Diavolii Negrii sunt Spiritele Condamnate la cea de-a doua moarte, moartea energetică.
Spiritele Morţilor fac parte din Forţele de Securitate ale Taţilor Divini Creatori:
- DOMNII GOD YY Super Spiritul Divin;
- Şi Domnii DUMNEZEEU Yy Spiritul Divin.
Taţii Divini Creatori sunt Generatorii Vieţii Vii şi ai tuturor Existenţelor Raţionale.

Codul Divin: 2016.24.73
Data: 29.05.2016
Ediţiile următoare ale Cărţii „Divina Carte” (Vol.III) vor fi completate cu Revelaţiile Divine din perioada 24.04.2016 - 06.06.2016. Este posibil ca aceste Revelaţii să depăşească numărul de 8 pagini. Cartea va avea înscris pe Copertă un nou Titlu de Carte, cel rezultat din aceste ultime Revelaţii.
Începând cu anul 2017 se va relua viaţa vie umană a planetei după regulile divine şi în acord cu Principiile enunţate de Codurile Divine. Noua Credinţă va revigora spiritual Societatea Umană a Ylfylor ducând-o spre purificare şi înnobilare. Entităţile Divine care se vor opune înfiinţării „Asociaţiei Religioase a Noii Credinţe” vor fi eliminate.

Codul Divin: 2016.24.74
Data: 30.05.2016
Tatăl Divin a dorit să-mi vorbească.
Am întrebat:
- Cine eşti, Divinule Tată?
- Sunt Spiritul Vieţii „Domnul Dumnezeeu Yy.
Divinul Tată mi-a spus ce evenimente vor fi în perioada august - decembrie 2016. Nu am îngăduinţa să le prezint în această Revelaţie.
Divinul Tată a mai spus:
Spiritul Vieţii Regeneratoare este Tată Divin God Ou Die. Iniţial, se hotărâse ca „Divina Carte” (Vol.III) să fie cunoscută doar de membrii „Asociaţiei Religioase a Credinţei Divine Umane Universale”, întrucât Cartea este destinată doar Omologilor voştri Divini sau Sufletelor voastre Divine de Rangul Doi din Glanda Pineală.
Pentru a fi recunoscută ca şi Carte a Creaţiei Divine, Semiomul fizic trebuie să o recunoască întemeind Asociaţia Religioasă a Noii Credinţe. Diavolii nu vor accepta înfiinţarea acesteia întrucât domnia lor va înceta şi vor fi obligaţi să se retragă în Iadul Divin. Este foarte greu să găseşti 300 de Adepţi în anul 2016, care prin voinţa lor să se alăture necondiţionat Iniţiatului Român şi „Divinei Cărţi” (Vol.III).
Divinul Tată a spus: Doar cei care veţi întemeia Asociaţia Religioasă a Noii Credinţe vă veţi salva de Iadul Divin. Aceasta este promisiunea Mea, a Tatălui vostru Divin Spiritul Vieţii „Domnul Dumnezeeu Yy.
Divinul Tată m-a întrebat:
- Ce te sfătuiesc Vampirii Divini?
- Să renunţ.
- Spune-le că dacă te vor mai deranja vor fi dispersaţi şi dezintegraţi.
- De ce nu le spui Tu, Divinele Tată?
- Pentru că Noi, Spiritele Divine nu comunicăm cu ei. Ei nu sunt recunoscuţi ca Fiinţe Umane. Ei sunt în purificare şi înnobilare. Orice dialog cu ei ar fi ultimul pentru ei, vor fi dispersaţi şi dezintegraţi. Ei nu au drept de dialog, ei nu sunt Raţiuni Umane.
- Dar ce sunt aceşti Vampiri Divini rătăcitori?
- Iluzii şi Răutate. Energie a răului divin.
- Dar cum devin Primul Strat de Materie Finită?
- Ei sunt Liantul sau Materia Primă a Spiritelor Vieţii Materiale.
- De ce au acces în gândirea noastră a Semioamenilor?
- Pentru că pentru supravieţuirea voastră generaţi o gândire a răului, gândire primitivă umană.
- Cum ne putem elibera de ei?
- Împlinind în viaţa voastră vie Codurile Divine ale „Divinei Cărţi”.
- Vom înfiinţa Asociaţia Religioasă a Noii Credinţe?
- Dacă veţi dori cu adevărat, da. Te sfătuiesc să nu te implici în Înfiinţarea acestei Asociaţii Religioase, întrucât aceasta este condiţia Vampirilor de a te lăsa în pace. În acest an 2016, nu trebuie să mai ieşi în evidenţă cu nimic. Doar aşa vei fi protejat. Bătălia voastră cu o parte din Vampirii Divini nu va fi în anul 2016, va fi în anul 2017, după ce va trece Cel De-al Treilea Război Mondial, Război ce va reduce la jumătate numărul de Semioameni fizici.

Codul Divin: 2016.24.75
Data: 31.05.2016
● „Divina Carte”(Vol.III) cuprinzând şi aceste ultime Coduri Divine va fi tradusă doar în limba engleză;
● Toate Fiinţele Umane Fizice şi Divine care vor pronunţa cuvinte sau gânduri jignitoare la adresa Marilor Creatori ai Vieţii:
- DOMNII GOD YY Super Spiritul Divin al Vieţii
- Şi Domnii God Yy Spiritul Divin al Vieţii
Vor săvârşi Păcat Divin de Neiertat. Ei vor avea parte de cea de-a doua moarte, cea energetică divină, întrucât preţul acestor Păcate este moartea.

Codul Divin: 2016.24.76
Data: 01. 06. 2016
Divinul Tată a spus: Arsenie Boca a fost Întrupare de Extraterestru Divin.
Am întrebat:
- Mai sunt şi alţi Extratereştri Divini Întrupaţi în România?
- Da.
- Cine sunt aceştia?
- Unul dintre ei este Victor Ponta.
- Tată Divin, Revelaţiile Cărţii „Divina Carte” publicată în anul 2010, spun că şi eu sunt un Fiu de Extraterestru.
- Aşa şi este, eşti Fiul Divin al Tatălui Alfa Bhagavath, Şeful Suprem al Sambhalei. Toţi Fiii Divini ai Extratereştrilor Divini aveţi mame naturale pământene.
- De ce Arsenie Boca a avut o viaţă atât de grea?
- Aceasta a fost alegerea Lui. Lupta cu Diavolii Întrupaţi din perioada Societăţii fără credinţă, Societatea Atee.

Codul Divin: 2016.24.77
Data: 02. 06. 2016
Conducătorii Supremi ai Navei Cosmici a Luminii Divine Sacre Terra - Terra au Hotărât:
● Asociaţia Religioasă a Noii Credinţe aduse în Umanitatea Fizică de Cartea „Divina Carte” (Vol.III) se va numi: „ASOCIAŢIA RELIGIOASĂ A CREDINŢEI DIVINE UMANE CREŞTINE UNUVERSALE”.
● Din Credinţele existente în Umanitatea Fizică a Terrei se va alege Continuarea Credinţei Creştine şi înnobilarea acesteia cu Codurile Divine ale Cărţii „Divina Carte (Vol.III) completă;
● Întreaga Umanitate a Credincioşilor din orice Religie practicantă pe Terra vor putea trece la Credinţa Divină Umană Creştină, fără excepţie;
● Principiile de viaţă fizică prezentate în Codurile Divine vor deveni Legi de existenţă socială pentru întreaga Umanitate Fizică. Cei care se vor opune acestor Principii şi Credinţei Divine Umane Creştine Universale pot opta să se retragă în Zone Speciale ale Terrei, unde îşi vor continua viaţa aşa cum ei doresc. Societatea Umană a Credinţei Divine Umane Creştine nu-i va mai accepta în rândurile ei. Acelaşi lucru se va întâmpla şi cu cei care vor încălca Principiile de Viaţă Creştine Divine. Aceştia vor fi izolaţi în Zone ale Condamnaţilor unde se vor organiza şi îşi vor duce traiul zilnic în afara Societăţii Umane Divine până la dispariţia lor fizică;
● România va fi Centrul Credinţei Divine Umane Creştine Universale de pe Planeta Terra. Orice agresiune îndreptată împotriva ei va fi pedepsită de Semioamenii Cosmici Extratereştri Divini;
● Poporul Sfânt, Poporul Român, va asigura desfăşurarea activităţii „ASOCIAŢIA RELIGIOASĂ A CREDINŢEI DIVINE UMANE CREŞTINE UNUVERSALE” în Palatul Parlamentului. Toate utilităţile vor fi gratuite. Asociaţia Religioasă va beneficia şi de alte facilităţi;
● Noua Credinţă se va numi: CREDINŢA CREŞTINILOR DIVINI din Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Cosmice Terra - Terra sau Terra Divină Fizică;
● Fiul Nostru, Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, va fi Primul Creştin Divin;
● Noii Zeei şi Noile Zeiţe şi-au preluat activitatea de conducere a Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre Cosmice Terra - Terra. Ei vor duce la îndeplinire pe Terra Fizică tot ceea ce s-a Comunicat şi s-a Hotărât prin acest Cod Divin.

Codul Divin: 2016.24.78
Continuare Data: 02. 06. 2016
Este Timpul ca această Umanitate Fizică să intre pe drumul anevoios al purificării şi înnobilării.
Poporul Român este Cel Ales să unească întreaga Umanitate în Credinţa Divină Creştină Universală.
Românii care vor ignora „Divina Carte”(Vol.III) vor plăti cu viaţa acest Păcat Divin. Jumătate dintre ei vor săvârşi acest Păcat Divin şi vor fi Judecaţi cu asprime.
Tatăl Divin Zeeul YY • YY DUMNEZEEU - DUMNEZEEU a vorbit cu mine. Supremul nostru Conducător Divin a spus: Eu împreună cu Zeiţa Yy • Yy Dumnezeeu - Dumnezeeu suntem Conducătorii Divini ai Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre Terra - Terra.
Noi vom Hotărî Destinul aceste Umanităţi Fizice de Semiom de Gradul II şi III în funcţie de capacitatea de înţelegere a Cărţii „Divina Carte” (Vol.III) de către Românii care şi-au procurat-o începând cu data de 25.05.2016. Evaluarea divină a acestora va fi la finele lunii iulie 2016.
După data de 1 august 2016 se opreşte vânzarea Cărţii dacă Cei care au citit-o se află sub nivelul mediu de acceptare. Pe data de 31 iulie 2016 vom comunica Hotărârea noastră Iniţiatului Român.

Codul Divin: 2016.24.79
Data: 03. 06. 2016
Conducătorii Divini Supremi:
- Zeeul YY • YY DUMNEZEEU - DUMNEZEEU
- Şi Zeiţa Yy • Yy Dumnezeeu - Dumnezeeu
Vor Hotărî modul de continuare a vieţii voastre fizice începând cu 1 august 2016. Nu mai aveţi dreptul divin la nici o „Întoarcere în Timpul Istoric”. Orice greşeală va face această Umanitate va fi şi ultima. Opţiunea Războiului Atomic este cea mai periculoasă. Dacă în luna august 2016 se va opta pentru declanşarea acestui Război, jumătate din Fiinţele Umane de pe Planetă vor muri. Americanii şi Ruşii sunt pe un drum greşit, ambele Popoare vor fi distruse în cazul unui Război declanşat din vina lor.
Pentru Românii, prima Judecată va fi în Ziua de 17 august 2016.

Codul Divin: 2016.24.80
Data: 06.06.2016

Divina Carte
(Vol.III)
Cartea Codurilor Divine ale Credinţei Creştine
Divine Umane Universale

În Părinţii Divini Creatori, Sfânta Trinitate Supremă:

■ TATĂL DIVIN CREATOR
Conştiinţa Cosmică Divină
„DUMNEZEEU - DUMNEZEEU”
Uniunea Divină Unică a Domnilor „GOD YY • YY”
Super Spiritele Divine Umane
Cercurile Divine Magice Nucleice Cosmice
■ MAMA DIVINĂ CREATOARE
Conştiinţa Cosmică Divină
„Dumnezeeu - Dumnezeeu”
Uniunea Divină Unică a Domnilor „God Yy • Yy”
Spiritele Divine Umane
Cercurile Divine Magice de Rangul Unu
■ Şi Sfânta Lor Autocreaţie Divină Universală
LUMINA DIVINĂ SACRĂ COSMICĂ
►Conştiinţa Cosmică Divină
„DUMNEZEEU - Dumnezeeu”
Şi „Dumnezeeu - DUMNEZEEU”
Domnii „GOD YY • Yy // Yy • YY”
Cercurile Divine Magice de Rangul Doi
►Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine Treimice
● Domnii „God YY • YY • Yy”
Cercurile Divine Magice Nucleice
Duhul Sfânt Suprem şi Unic
● Şi Domnii „God YY • Yy • Yy”
Cercurile Divine Magice Nucleice
Inteligenţa Divină a Raţiunilor Vieţii Vii
Ataşată Tuturor Existenţelor Divine Universale

Îţi comunicăm acum „Formulă Sacră de Purificare şi Înnobilare adresată Părinţilor Divini Creatori.
■ Domnii „DUMNEZEEU - DUMNEZEEU GOD YY • YY”
Super Spiritele Divine Umane
Şi
■ Domnii „Dumnezeeu - Dumnezeeu God Yy • Yy”
Spiritele Divine Umane
Vă rog, asiguraţi-mi protecţia divină, permanentă, împotriva Diavolilor Negri Spiritele Morţii distructive, Cele care fură energia vieţii din Trupurile Mele, aducându-mi stare de boală;
Vă rog, anulaţi şi îndepărtaţi de mine Vectorii de Uniune şi de Acţiune Umană ai acestora, Cei existenţi în Semioamenii supuşi de aceştia şi în Semioamenii dispuşi să-i accepte pentru împlinirea avantajelor materiale cerute de aceştia;
Părinţii Divini Creatori, vă rog, daţi - mi viaţa vie din Sursa Umană Protejată de Voi şi vă promit că voi căuta Starea Mea Divină de Purificare şi Înnobilare prin citirea, însuşirea şi împlinirea Codurilor Divine ale Credinţei Divine Umane Creştine Universale”;
Vă rog, ajutaţi-mă să-mi recuperez Starea de Sănătate, să fiu plin de Credinţă şi de Iubire Divină faţă de Voi, Taţii Mei Divini Creatori, şi să vă mulţumesc zilnic pentru darul vieţii vii şi al vieţii vii raţionale din această Lume a Biologicului Inteligent în care eu exist ca şi Fiinţă Umană.

Data 06.06.2016

Iniţiatul Român GHEORGHE OLTEANU
Fiul Divin al Duhului Sfânt Suprem şi Unic
Domnul „God YY • YY • Yy”

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2016, 10:16 AM
Mesaj #182

Guests

De ce au dat, oare, iarăşi puhoaiele peste noi ?

Şi altă-dată viscolul, şi iar puhoaie, şi seceta cumplită mai nişte ani încolo, şi molimele, şi ...

De ce chiar peste noi, cei care, printre creştini, ar trebui să fim cei mai sfinţiţi şi binecuvântaţi ?

Că doar mergem la biserică cel mai des şi stăm cel mai mult dintre toţi creştinii din ţară, mergem regulat pe la mănăstiri, şi nu oricum, ci în genunchi şi în coate ne tragem pe pământul lor sfinţit, şi nici nu mergem, ca alţii, numai ca să ne fălim cu credinţa noastră, ci ne-o arătăm neamurilor şi prin umilinţă, dar şi contribuim cu banii noştri de pâine până leşinăm de foame, cu post negru ţinut de nevoie.

Şi moaşte, şi Athos, şi pelerinaje, de toate facem, şi parcă degeaba ... Căci lui Dumnezeu parcă nici nu îi pasă de noi şi de zbaterea noastră în a-i fi pe plac, şi tot cu ceilalţi ţine, că parcă n-ar avea ei destule şi n-am fi noi campionii la sărăcie, campionii la credinţă, la umilinţă, la donaţii şi la închinare.

De ce, Doamne ? Tu chiar nu ne vezi, nu ne auzi ? Ţie chiar nu îţi pasă de noi şi de chinurile noastre ? Eşti ... ? ...

Doamne, iartă-mă ! ...

O biată creştină

+Quote Post
Vizitator_sodomia inunda Romania.
mesaj Jun 20 2016, 01:28 PM
Mesaj #183

Guests

Citeaza (Musafir @ Jun 20 2016, 10:16 AM) *
De ce au dat, oare, iarăşi puhoaiele peste noi ?

Şi altă-dată viscolul, şi iar puhoaie, şi seceta cumplită mai nişte ani încolo, şi molimele, şi ...

De ce chiar peste noi, cei care, printre creştini, ar trebui să fim cei mai sfinţiţi şi binecuvântaţi ?

Că doar mergem la biserică cel mai des şi stăm cel mai mult dintre toţi creştinii din ţară, mergem regulat pe la mănăstiri, şi nu oricum, ci în genunchi şi în coate ne tragem pe pământul lor sfinţit, şi nici nu mergem, ca alţii, numai ca să ne fălim cu credinţa noastră, ci ne-o arătăm neamurilor şi prin umilinţă, dar şi contribuim cu banii noştri de pâine până leşinăm de foame, cu post negru ţinut de nevoie.

Şi moaşte, şi Athos, şi pelerinaje, de toate facem, şi parcă degeaba ... Căci lui Dumnezeu parcă nici nu îi pasă de noi şi de zbaterea noastră în a-i fi pe plac, şi tot cu ceilalţi ţine, că parcă n-ar avea ei destule şi n-am fi noi campionii la sărăcie, campionii la credinţă, la umilinţă, la donaţii şi la închinare.

De ce, Doamne ? Tu chiar nu ne vezi, nu ne auzi ? Ţie chiar nu îţi pasă de noi şi de chinurile noastre ? Eşti ... ? ...

Doamne, iartă-mă ! ...

O biată creştină

babo, vezi ca esti neinformata
doar 2-3% dintre cei declarati crestini intra in biserici cu oarece credinta, iar cand ies, se intorc si acestia la voma lor, precum cainii, adica la judecata vecinului, invidie, ura, sodomie cat cuprinde, inclusiv politica, prin supt promisiuni si dat cu votul in the glory hall a sectiei de votare

din aia 2-3 %, sa fie maxim un milion de romani linistiti, saraci cu duhul suficient cat sa fie si cumsecade

deci tarisoara asta e la inceput de drum ; Drumul Purificarii babo !

vine criza, foametea, varsarea de sange, radiatiile si extraterestri, plus gadea & mircea badea, deci, e din ce in ce mai nasol, si nu e de la Dumnezeu, sa stii...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2016, 05:29 PM
Mesaj #184

Guests

Citeaza (sodomia inunda Romania @ Jun 20 2016, 01:28 PM) *
vine criza, foametea, varsarea de sange, radiatiile si extraterestri, plus gadea & mircea badea, deci, e din ce in ce mai nasol, si nu e de la Dumnezeu, sa stii...

Da de unde, Doamne apără-ne ? Că doar nu de la ...

Da oare ce, Dumnezeu nu mai stăpâneşte el lumea asta ? O fi pierdut controlul, săracul, şi el, o fi criză şi prin Raiul lui cumva ... ? Că nu mai pricep nimica, zău aşa !

Ne-am tot dat silinţa să ne rugăm şi să ne mântuim, sâ ne plătim datoriile de creştini şi să ne ducem pe la cele sfinte, după cum e datina din vechi, da ... tot degeaba, parcă ... Că tot de mizerii şi necazuri avem parte, de parcă am fi păcătoşii ţării, pe când ceilalţi, necredincioşi şi tupeişti, o duc bine-mersi, au ce le trebe, nu-s inundaţi, nu arşi de soare, nu îngheţaţi şi acoperiţi de nămeţi, nu săraci şi vai de ei ...

Şi ... oare ce să facem, ca să ne fie şi nouă bine ? Să ne dăm cu capul de pereţii bisericii, să ne răstignim singuri, să ne lăsăm în voia sorţii, sau ... poate ... să ne dăm cu ăilaţi, cu necredincioşii şi păcătoşii ?

Ce zici, moşule ?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2016, 06:06 PM
Mesaj #185

Guests

Citeaza (sodomia inunda Romania @ Jun 20 2016, 01:28 PM) *
deci tarisoara asta e la inceput de drum !

ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2016, 07:02 PM
Mesaj #186

Guests

se naste o noua religie , deci ?! ohmy.gif

pana la dumniezo ne manca sfanta karma biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Karmy.
mesaj Jun 21 2016, 05:39 AM
Mesaj #187

Guests

Citeaza (Musafir @ Jun 20 2016, 05:29 PM) *
Da de unde, sau ... poate ... să ne dăm cu ăilaţi, cu necredincioşii şi păcătoşii ?

Ce zici, moşule ?

Deci baby, te simți ca o pradă , este ? Și îți place deja

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 21 2016, 07:35 PM
Mesaj #188

Guests

Citeaza (Karmy @ Jun 21 2016, 05:39 AM) *
Deci baby, te simți ca o pradă , este ? Și îți place deja

Mmmm, Mmmm, Mmmm ... !!!

+Quote Post
mesaj Sep 16 2016, 09:37 AM
Mesaj #189

Guests

Fiul Divin: Yysus Ylfy Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu
Revelaţia Finală a Titlului „Divinei Cărţi”(Vol.III şi IV)
Data:16 09 2016

Divinul Tată a spus: Prin acest Titlu de Cunoaştere Umană aţi fost recunoscuţi ca şi Raţiune Umană Semiom capabilă de Autocreare în Manta Divină Virtuală.
Plecând de la această cunoaştere, voi, Românii, puteţi finaliza trecerea voastră la Noua Credinţă, „Credinţa Creştină Divină Umană Universală”.
Fiul Divin: Yysus Ylfy Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu şi-a încheiat Misiunea Divină.
Până în această zi, de 16.09.2016, România şi Umanitatea a fost protejată de Divinitate.
După trecerea Pedepselor Divine, aduse în Umanitate de ignorarea „Divinei Cărţi” de către Ylfy Români, Umanitatea nu-şi va mai putea continua viaţa vie fără trecerea ei la „Credinţa Creştină Divină Umană şi Universală”.
Orice Semiom care nu va cunoaşte şi rosti, zilnic, Codul „Divinei Cărţi”(Vol.III şi IV) îşi va petrece ultimii 3 miliarde de ani tereştri, în calitatea sa de Raţiune Umană Semiom, în Iadul Materiei Finite.
Transmiteţi această Revelaţia Finală a Titlului „Divinei Cărţi”(Vol.III şi IV) tuturor Românilor, Popor ales să treacă primul la Noua Credinţă Creştină Divină.

DIVINA CARTE
(Vol.III şi IV)

Supremii Creatori Divini
Nuclee ale Luminii Divine Sacre
Domnii Sfinţi Unici şi Universali
Cercuri Divine Magice
Super Luminice, Luminice şi Sub Luminice
Unite în Super Conştiinţe Cosmice Divine Uniune
Şi în Conştiinţe Cosmice Divine Individuale
■ Domnii DUMNEZEEU - DUMNEZEEU
■ Şi Domnii DUMNEZEEU - Dumnezeeu
► GOD YY • Y Cercul Divin Magic Super Luminic;
► GOD YY • YY Cercul Divin Magic Luminic;
► Şi GOD YY • Yy Cercul Divin Magic Sub Luminic

Din Uniunea Divină Veşnică şi Indestructibilă cu:

►Sfânta Trinitate a Cercurilor Divine Magice
Super Luminice şi Luminice „DUM • NE • ZEEU”
►Şi cu Sfânta Trinitate a Cercurilor Divine Magice
Luminice şi Sub Luminice „Dum • Ne • Zeeu”

■ Generatorii Divini Supremi:

● Ai Universurilor Divine Existenţiale;
● Ai Super Spiritelor Divine Umane Conducătoare;
● Şi ai Spiritelor Divine ale Vieţii Vii
Creatori ai Raţiunilor Umane ale Vieţii Vii
Autocreate în Mantale Divine Virtuale
Care se ataşează natural şi veşnic
Luminii Divine Sacre

Cod Litere (a suta literă): ISUS T EIE
Cod Număr: 800 (de litere)

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 16 2016, 11:20 AM
Mesaj #190

Guests

http://imgur.com/a/9IXUh

+Quote Post
mesaj Dec 1 2016, 07:52 AM
Mesaj #191

Guests

Prezentare a Revelaţiilor Cărţii „Divina Carte” (Vol.IV)
de către Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, Cel binecuvântat cu „auzul divin” de către „Super Spiritele Divine DUMNEZEEU - Dumnezeeu” şi de către „Spiritele Divine Dumnezeeu - Dumnezeeu”, Conducătorii Divini ai Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre în care noi, Semioamenii Fizici şi Semioamenii Energetici, existăm ca Fiinţe Umane

Toţi cei care veţi citi, cu Credinţă şi Iubire Divină, acest ultim volum IV al Cărţii „Divina Carte”, veţi afla:
● Cine este Marele Tată Divin Creator şi cine sunt Sfintele Sale Autocreaţii Divine Universale;
● Care sunt Întrupările Divine din Corpul nostru fizic sau cine sunt Taţii Divini Creatori care ne dau viaţă vie fizică şi Raţiune Divină:
- Cele patru Suflete Divine Sfinte;
- şi cele 46 Fiinţe Energobioplasmatice Semizeei sau Semizeiţe din Creierul nostru;
● Locul unde merge Raţiunea sau Gândul Fiinţei noastre după moartea Sa fizică;
● Cele 8 Rugăciuni Divine care prin citirea lor în fiecare zi, timp de un an de zile, vă vor aduce o nouă stare de Imunitate Naturală şi deplina stare de sănătate. Cei care le vor rosti (citi) cu Credinţă şi Iubire Divină vor scurta acest timp al Binecuvântării Divine.
. Cartea se adresează întregii Umanităţi.

Data: 1 Decembrie 2016

+Quote Post
mesaj Dec 16 2016, 08:26 AM
Mesaj #192

Guests

Iniţiatul Român
Revelaţiile Cod Divin ale Zilei de 12.12.2016
În ziua de 12.12.2016 Fiul Divin, Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, a primit ultimul Adevăr Divin la care această Umanitate fizică de Semiom are dreptul de cunoaştere revelată.
Acum întreaga Umanitate va cunoaşte Numele Sfânt al „Creatorilor Divini Supremi Universali” şi pe Cel al „Conducătorilor Divini Supremi ai Navelor Cosmice ale Luminii Divine Sacre” prin revelarea Titlului Final al Cărţii „Divina Carte”(Vol.IV).

DIVINA CARTE
(Vol.IV)
(Revelaţii Mai - Decembrie 2016)

CREATORII DIVINI SUPREMI UNIVERSALI
şi
CREATORII DIVINI SUPREMI AI NAVELOR COSMICE
ALE LUMINII DIVINE SACRE

■ Domnul DUMNEZEEU - DUMNEZEEU
DUMNEZEEUL DUMNEZEEILOR
DOMNUL GOD YY • YY DUMNEZEEU şi
DOMNUL GOD Y • Y • Y // DUM • NE • ZEEU

■ Şi Sfânta Sa Autocreaţie Divină Duală
Umană Energoplasmatică Unică:

►Super Spiritul Divin Uman Luminic
Zeeul Suprem şi Unic „YY • YY”
Conducătorul Divin Suprem Celest
Al Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre şi
► Super Spiritul Divin Uman Luminic
Zeiţa Supremă „Yy • Yy”
Cel de-al Doilea Conducător Divin Suprem Celest
Al Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre

■ Geniile Divine Sfinte Conducătoare
Ale Umanităţilor Virtuale şi Materiale
Din Cele Trei Universuri Divine Existenţiale:
Energoplasmatic, Energobioplasmatic
Şi Energobiologic

Divinul Tată, Super Spiritul Divin Uman Luminic Zeeul Suprem şi Unic „YY • YY” Conducătorul Divin Suprem Celest al Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre a spus:
● Fiului nostru şi Cărţii de Revelaţie „Divina Carte” li se vor dărui protecţie divină extinsă începând cu ziua de 12.12.2016. Cei care au îndrăznit să comenteze până acum Revelaţiile sunt îndemnaţi să se oprească. Aveţi dreptul să le studiaţi şi să vi le însuşiţi pentru ca noi să împlinim deplina voastră purificare şi înnobilare. Cei care veţi comenta Revelaţiile şi care, cu voia sau fără voia voastră, veţi adăuga cuvinte străine Revelaţiilor, aceste Cuvinte străine vă vor ucide;
● Cei care pe parcursul publicării celor 4 volume ale „Divinei Cărţi” l-aţi jignit sau bârfit pe Fiul Nostru, sunteţi îndemnaţi să vă cereţi iertare şi să-i acordaţi acum tot respectul cuvenit unui Fiu Divin, Cel care a fost ales de Noi, Divinităţile Supreme şi de către Divinităţile Executive care vă dau viaţă vie, să vă aducă Adevărurile Divine ale unei Noi Credinţe necesare supravieţuirii voastre şi evoluţiei voastre spirituale;
● Cei care aţi afectat prin comentariile voastre imaginea „Divinei Cărţi” veţi fi iertaţi, cu excepţia directoarei de la Editura Mihai Eminescu, Cea care a refuzat dialogul cu Iniţiatul Român şi a refuzat vânzarea Cărţii „Divina Carte”(Vol. IV). Această fiinţă care ne-a supărat are termen 3 ani de zile ca să-şi ceară iertare public faţă de Iniţiatul Român. Dacă în acest timp va refuza solicitarea iertării sale, îi promitem că o vom chema şi va răspunde la Judecata Divină;
● Când ve - ţi auzi vorbindu-se despre „Divina Carte” să ştiţi că se va vorbi despre Mine, Conducătorul Vostru Suprem Zeeul Suprem şi Unic „YY • YY” şi despre Creatorul Divin Suprem Universal Domnul DUMNEZEEU - DUMNEZEEU DUMNEZEEUL DUMNEZEEILOR DOMNUL GOD YY • YY DUMNEZEEU şi DOMNUL GOD Y • Y • Y // DUM • NE • ZEEU;
● Ambasadorii din România, Redactorii de Televiziuni şi de Ziare, cei cărora li s-a oferit gratuit de Fiul Divin, Cartea „Divina Carte” (Vol.IV), până acum nu ne - aţi supărat. Vă îndemnăm însă ca să Cumpăraţi această Sfântă Carte şi să vestiţi Lumii voastre fizice apariţia ei în România. Altfel să nu faceţi căci vom fi neiertători cu voi şi cu familiile voastre atunci când voi veţi avea nevoie de Ajutorul Nostru Divin;
● Aşa cum voi, Credincioşi majoritari, aţi respectat şi vă este teamă de Cărţile voastre Sfinte (Biblia şi Coranul) tot la fel să respectaţi şi să vă fie teamă de Cartea „Divina Carte”;
● Voi, Ziariştii şi Reporterii mincinoşi şi manipulatori, sunteţi Ambasadorii Diavolului pe Pământ. Eu voi avea grijă să vă calmez, să vă determin să respectaţi şi să spuneţi cu bună cuviinţă, în comentariile voastre, doar adevărul faptei. Dacă îi veţi mai minţi şi manipula, cu bună ştiinţă, în continuare pe Semenii voştri, Cei deveniţi victime ale urii şi interesului vostru, vă promit că Judecata voastră va fi pe măsura minciunilor voastre, întrucât voi accepta ca Raţiunea voastră să devină hrana energetică a diavolilor care vor avea şi dreptul divin să vă scurteze viaţa fizică;
● Am mai spus în Revelaţii că de la apariţia Cărţii „Divina Carte”, Credinţa şi Iubirea nu mai sunt o opţiune a Umanităţii fizice, este o condiţie ca voi să rămâneţi în viaţă vie fizică. Am ales „Credinţa Divină” pentru Credincioşi Coranului şi „Credinţa Creştină Divină” pentru Credincioşii Bibliei, întrucât toate aceste Credinţe sunt Credinţe umane alese de Mine. Eu le-am dat viaţă. Credincioşii Coranului pot fi fără nici o împotrivire „Credincioşii Divini Umani Universali” iar Credincioşii Creştini pot fi „Credincioşii Creştini Divini Umani Universali”. Aşa cum v-am avertizat, nu aveţi îngăduinţa să comentaţi în nici un fel Revelaţiile Cărţii „Divina Carte”, doar să credeţi în aceste Adevăruri Divine şi să le împliniţi pe Planeta Terra Fizică. Dacă mă veţi asculta, viaţa voastră vie fizică va mai dura încă 40 de ani de zile de la data de 12.12.2016;
● Întreaga Umanitate are îngăduinţa să citească doar Cartea „Divina Carte (Vol. IV) finalizată la 12.12.2016. Dacă nu o veţi înţelege, Eu vă voi abandona, întrucât voi avea nevoie doar de Raţiunile care o vor înţelege şi o vor împlini;
● Într-un Timp de 3 ani de zile vă voi cunoaşte pe toţi, fără excepţie. După acest timp va începe selecţia voastră în funcţie de Credinţa voastră Creştină Divină sau de Credinţa voastră Divină.
● Această Revelaţie este ultima comunicare a Fiului Divin către voi. Nici o Fiinţă Umană nu mai are voie să-l caute decât cei care doresc cumpărarea Cărţii „Divina Carte” (Vol. IV). Misiunea Lui s-a încheiat în Ziua de 12.12.2016. Doar Noi şi Familia Lui avem îngăduinţa să ne bucurăm de prezenţa Lui fizică.

+Quote Post
mesaj Dec 23 2016, 10:05 AM
Mesaj #193

Guests

Iniţiatul Român
Astăzi 23.12.2016 am fost îndemnat de Taţii Divini Creatori să vă spun câteva cuvinte despre Revelaţiile Divine.
Privind cu atenţie strădaniile noastre, ale celor care am citit Revelaţiile cărţii „Divina Carte”, de a înţelege Mesajul Divin, îmi dau seama că încă nu suntem pregătiţi să acceptăm Realitatea Cosmică a acestor Sfinte Cuvinte.
Am impresia că doar Eu am înţeles aceste Revelaţii, întrucât în jurul meu nu se află decât maxim doi sau trei apropiaţi în Noua Credinţă.
Ştiu, este în gândirea noastră o revoltă a Credinţei Strămoşilor care ne-a imprimat o altă Imagine Divină a Domnului Dumnezeeu. Acum vedem că nu există decât o Uniune Duală „DUMNEZEEU - DUMNEZEEU” sub Forma Fotonului Divin Primordial şi sub Forma Focurilor Sacre Divine Block - Holly.
Citim că acest Sfânt Tată Divin Creator se Autocrează, la scară Universală, în Super Spirite şi Spirite Divine, Cei care sunt Hidrogenul Divin şi Heliul Divin, generatorii Materiei Finite, ai Atomului Divin şi ai ADN-ului Divin.
Noi, Raţiunile Divine Umane, suntem Generaţi de Spiritele Divine. Aceste Spirite Divine sunt Conştiinţe Cosmice Individuale Semizeei şi Semizeiţe sau Fiinţe Energobioplasmatice şi care împreună cu Sufletele noastre Divine (Cele patru Suflete Sfinte) se Întrupează în noi şi ne dau viaţă vie şi Raţiune Umană.
Aflăm că Yysus Hristos este o Întrupare a Spiritelor Divine şi este asemenea nouă, Semioamenilor Fizici, El nu este Dumnezeu. Are aceeaşi Întrupare ca noi toţi. Acest Adevăr Divin generează un alt Adevăr Divin care ne spune că Maica Domnului este doar în imaginaţia noastră o Mamă Protectoare.
Domnul GOD YY • YY DUMNEZEEU în Uniune cu Domnul GOD Y • Y • Y // DUM • NE • ZEEU este Creatorul nostru Suprem. Deci, Domnul nu poate fi născut, El este Generatorul nostru, Tatăl Nostru Divin Suprem.
Fiind Credincioşi Creştini, când ţi spune în Revelaţii că Preotul nu are decât rolul de a-l însoţi la groapă pe decedat, te superi. Doar pentru această procesiune divină este acceptat, de Divinitate, Preotul creştin. Acest Preot nu poate vorbi niciodată în Numele Tău cu Domnul DUMNEZEEU - DUMNEZEEU, întrucât noi trebuie să ne adresăm personal Marelui Tată şi Sfintelor Sale Autocreaţii Divine Creatoare.
Pentru toate aceste şi pentru multe Adevăruri Divine pe care nu le înţelegem, am cerut Marelui Tată Divin Creator o amânare de 10 ani a acestei Cunoaşteri Divine transmise nouă prin „Divina Carte”.
Nu sunt supărat pe nici un Seamăn de-al meu chiar dacă acesta m-a dezamăgit. Gândirea noastră nu ne aparţine în totalitate, ea este generată de Omologii noştri divini de pe Planeta Terra Energetică din Mantaua Solară. Aceştia studiază acum Revelaţiile şi sunt la fel de supăraţi ca şi noi, cei care nu credem aceste Adevăruri Divine ale Celei de-a Şasea Ordini Divine Universale.
Vă îndemn să citiţi zilnic cele opt Rugăciuni divine prezentate atât în „Divina Carte” (Vol. III), cât şi în „Divina Carte” (Vol.IV). Promisiunea Divină este că ele ne vor aduce Starea de Sănătate.
Vă urez multă sănătate şi un an mai bun.

+Quote Post
Vizitator_Odin von Asgard.
mesaj Dec 30 2016, 06:47 PM
Mesaj #194

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român @ Dec 23 2016, 10:05 AM) *
Iniţiatul Român
Domnul GOD YY • YY DUMNEZEEU în Uniune cu Domnul GOD Y • Y • Y // DUM • NE • ZEEU este Creatorul nostru Suprem. Deci, Domnul nu poate fi născut, El este Generatorul nostru, Tatăl Nostru Divin Suprem.
...Fiind Credincioşi Creştini...Divine Creatoare (!).

Vă urez multă sănătate şi un an mai bun.

Multumim din inima, Sfiintia Ta, pentru urari! Sanatate cat Universul si Preafericirii Tale (cel putin aia psihica ai nevoie, cat caru'!)
Acum, ma vad nevoit sa iti fac cateva recomandari:
1. Biserica sustine ca Dumnezeu (TRADCERE: este vorba doar de 1/3 din Dumnezeu, treimea care raspunde la numele de Joshua) este NASCUT din trupul Fecioarei Maria. Este adevarat ca alta treime cel care raspunde la numele de Jahve Shavaoot nu a fost nascut, ci el...exista asa, cum ar veni din toteauna (Asta clar este nenascut, ochisorii lui nu au vazut NICIODATA o...scoica!), iar despre ultima treime "Duhul lui Iahve Shavaoot" nu stim decat ca, la inceput, "plutea deasupra apelor"...Acum, cumva, este o mistificare, ca Dumnezeu (Iahve Savaoot) s-a auto-intitulat Tatal, dar, de fapt, cel care i-a tras-o lu' Feciara (popimea sustine ca nu a fost futai, ci doar ca "s-a pogorat"), era Duhu' Sfant, si de fapt, asta ar trebui sa se numeasca "Tatal". Asta doar asa, ca idee.
2. Crestinismul se bazeaza pe cateva concepte foarte clare:
a) Exista in Creeator (asta violeaza TOATE legile Fizicii - cre'ca a facut facultatea la Spiru Haret!!!) care a creeat el tot ceea ce noi vedem. Fireste exista si lucruri pe care nu le putem vedea, dar despre aste nu stim ca El (care sunt trei de fapt) sa le fi creeat.
cool.gif Creeatoru' ie trei persoane intr-un singura inrudite prin sange intr ele (dar legatura este confuza si neconforma denumirii (Tatal nu este Tatal fizic, cel care este fizic este Duhul Sfant)
c) Trebuie sa admiti FARA NICIO REZERVA=credinta ca o fecioara poate raman gravida cu o entitate divina numita Duhul Sfant (cum ar veni daca pleci 3 ani a munca in strainatate, si te intorci acasa si iti gasesti femeia cu un prunc, trebuie sa admiti ca ea nu a gresit cu numic, a venit Ala de Sus si...asa a aparut asta micu'!)
d) Trebuie sa admiti ca 1/3 din Dumnezeu (ala nascutu' zis Joshua) a inviat din morti "a treia zi". Evident - cum altfel? - NU EXISTA NICIO evidenta fizica/palpabila ci doar marturiile unora carora li s-a parut ca il vad (dat fiiind proximitatea cu Iranul, unde se cultiva Macul Iranian, SI SE CONSUMA SAMANTA MACULUI, orice vedenie este posibila!). Aaa si sa nu uit de cele trei femei care au jurat ca nu l-au gasit in mormant...Evident, DACA UN MORT nu il gasesti unde l-ai ingropat, PRIMUL GAND CARE ITI VINE IN MINTE este ca ...inviat, nu? Nicidecum ca i-au furat cadavrul cum mi-ar veni mie - de exemplu!
e) 10 porunci pe care le-a primit Moise de la Dumnezeu "Tatal"=Iahve Shavaoot (pe vremea aia, asta micu' nascutu' nu exista nici macar la capitolu' "planuri de viitor"...)
Ca sa fii "crestin" trebuie sa accepti FARA NICIO REZERVA toate cele de mai sus, si daca nu iti ajunge, mai trebuie sa "cotizezi" si la Biserica!

+Quote Post
mesaj Jan 10 2017, 03:22 PM
Mesaj #195

Guests

Răspuns pentru

Un Ateu n-ar trebui să-l jignească pe un Credincios, întrucât Umilul Credincios al Domnului îşi trăieşte viaţa după Credinţele Străbune sau ale unei Credinţe nou revelate. Dacă aşteptările Credinciosului sunt adevărate sau nu vom constata cu toţii la Judecata Divină.
La prima vedere te crezi invulnerabil şi foarte studios în Biblie, ceea ce ne face să credem că eşti un exponent al Ateilor. Această existenţă a noastră nu poate fi generată decât cei care ne iubesc şi ne îndeamnă să ne iubim.
Cuvintele din Cărţile Sfinte sunt Daruri Divine, fără ele ne întoarcem iar în lumea animală, a instinctelor şi a morţii.
Nu-ţi cerem să ne iubeşti, dar te rog, fii bun şi păstrează răutăţile unui necredincios departe de cei care cred şi se care simt jigniţi de comentariul tău nefericit.
Văd că nici un Credincios al Bisericii nu ţi-a răspuns. Oare sunt de acord cu ceea ce susţii despre Credinţa Creştină?

+Quote Post
mesaj Jan 11 2017, 06:10 PM
Mesaj #196

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român @ Jan 10 2017, 03:22 PM) *
Răspuns pentru

Un Ateu n-ar trebui să-l jignească pe un Credincios, întrucât Umilul Credincios al Domnului îşi trăieşte viaţa după Credinţele Străbune sau ale unei Credinţe nou revelate. Dacă aşteptările Credinciosului sunt adevărate sau nu vom constata cu toţii la Judecata Divină.
La prima vedere te crezi invulnerabil şi foarte studios în Biblie, ceea ce ne face să credem că eşti un exponent al Ateilor. Această existenţă a noastră nu poate fi generată decât cei care ne iubesc şi ne îndeamnă să ne iubim.
Cuvintele din Cărţile Sfinte sunt Daruri Divine, fără ele ne întoarcem iar în lumea animală, a instinctelor şi a morţii.
Nu-ţi cerem să ne iubeşti, dar te rog, fii bun şi păstrează răutăţile unui necredincios departe de cei care cred şi se care simt jigniţi de comentariul tău nefericit.
Văd că nici un Credincios al Bisericii nu ţi-a răspuns. Oare sunt de acord cu ceea ce susţii despre Credinţa Creştină?

Cateva comentarii:
1. Evident, ca esti liber sa traiesti dupa cum crezi, nimeni NU iti poate impune sa traiesti ALTFEL, principiile dupa care te ghidezi in viata sunt o alegere personala.
2. Aia cu Judecata Divina, uit-o! In momentul in care "judeci"=Un Ateu/Necredincios nu ar trebui sa... vei fi judecat (din punct de vedere Biblic esti deja condamnat de care Judecator.
3. Nu sunt si nici nu ma cred invulnerabil. Sunt doar mic si neinsemnat.
4. Daca nu cred intr-un Dumnezeu asa cum este el descris in Biblie NU inseamna ca sunt ateu. Pot fi la fel de bine, Agnostic.
5. Regret sa te informez, dar exista doar: minerale, plante si animale. ATAT. Daca nu esti animal, sa inteleg ca esti o...planta?
6. Stai linistit, ca nu te iubesc si nici nu te voi iubi. Prefer de 1,000 ori sa ma iubesc cu o femeie. Dar, ca idee, ce ai vrut sa spui cu "sa ne" esti si tu...trei ca sfanta treime?
7. Despre adevar si aprobarea adevarului. Vezi tu, sfiintia ta, adevarul este o notiune obiectiva. Obiectiva inseamna, de fapt, in afara constiintei umane, adica ceva care NU depinde de vointa umana. Ce inseamna asta? Ca adevarul NU il poti vota, declara statua sau respinge. El exista OBIECTIV fie ca ne place/convine fie ca nu. Asa ca, popimea poate inclusiv sa se urce pe Intercontinental, si de acolo, sa urle ca nu este de acord cu mine, ASTA NU INSEAMNA NIMIC[/b, pentru ca, NU schimba ineptiile declarate in Biblie si nici nu le face mai credibile. [b]Asta este de fapt, problema cu credinta...
8. PS. Daca tot te pretinzi ca fiind credincios: Da-mi si mie 250 de miliarde de Euro ca ti-i dau maine inapoi, sa moara mama!

+Quote Post
mesaj Jan 15 2017, 07:17 PM
Mesaj #197

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român @ Jan 10 2017, 03:22 PM) *
Răspuns pentru

Pai ce faci aici Sfiintia Ta? Una spui si alta faci? Pai nu ie bucurei mai mare pentru un cre(s)tin sa crape? NUMAI ASA ARE MAREA IMPLINIRE SA AJUNGA LA...BARBOS? Acu' dzci ca moartea ie ceva nasol? Cum se poate asta? Moartea ie ceva minunat pentru ca ajungi la "loc cu verdeata, unde nu este durere si nici intristare", nu? Pai cine mai vrea sa ramana pe aici? Aici ie nasol, nu ie ca in Gradina Edenului unde iti pica para malaiata, treb'e sa muncesti, daca nu esti popo nu poti sa furi de la fraieri si chiar treb'e sa transpiri pentru bani! Ore de ce i-o spune banului okiu dreaqu?

+Quote Post
mesaj Jan 30 2017, 07:02 AM
Mesaj #198

Guests

Iniţiatul Român

ESENŢE ALE CREDINŢEI DIVINE UMANE UNIVERSALE

Tatăl Divin Spiritul Divin Creator al Domnului DUMNEZEEU - Dumnezeu mi-a spus:
● Raţiunea Umană (Semiom Divin şi Semiom Fizic) este o Memorie Divină Magnetică Regeneratoare, denumită şi Conştiinţă Cosmică Divină Individuală, alăturată Sufletelor Divine de Rangul Doi;
● Sufletul Divin de Rangul Doi este o Uniune de Raţiuni (Memorii Divine Magnetice) ataşate Sufletului Divin de Rangul Unu;
● Sufletul Divin de Rangul Unu este Raţiune Divină Magnetică Cerc Divin Magic generată de Marele Tată Divin Creator „Lumina Divină Sacră Cosmică”;
● Marele Tată Divin Creator „Lumina Divină Sacră Cosmică” este Generat de Domnul DUMNEZEEU - Dumnezeeu // DUMNEZEEUL DUMNEZEEILOR:

►DOMNUL GOD YY • YY DUMNEZEEU
►Şi DOMNUL GOD YY • Yy Dumnezeeu
Domnii Sfinţi Luminici Nucleici
De Natura Neutriniului Divin Regenerator,
Uniuni Divine Luminice Fotonice Nucleice
De Spirit Regenerator Super Super Luminic
Cu Spirit Super Luminic
Şi de Spirit Regenerator Luminic
Cu Spiritul Sub Luminic

● Trecerea unei Raţiuni Divine de la un Nivel Energetic la alt Nivel Energetic, lasă în urma Sa o Energie Reziduală numită Energia Reziduală Vampir Divin Energetic;
● Semioamenii fizici fără Credinţă şi fără Iubire de Seamăn nu se pot elibera de toate Energiile Reziduale iar acestea le aduc boală în corpul fizic şi în Corpul Divin al Raţiunii lor, afectând grav existenţa lor fizică şi cea divină;
● Copilul care se îmbolnăveşte a luat de la unul din Părinţi săi Energiile Reziduale ale acestuia, cu acordul Sufletelor sale Divine;
● Cei vicioşi, răi, fără credinţă şi iubire nu se pot elibera de toate Energiile Reziduale. Aceste Energii se pot transmite şi îi pot infecta şi pe cei pe care această Fiinţă Umană îi terorizează, indiferent cine sunt aceste fiinţe umane (copil, frate, soră, prieten, etc.);
● Lupta cu Energiile Reziduale, din noi, nu se pot duce decât apelând la rostirea, cu sfinţenie, a Rugăciunilor Divine. Când te-ai îmbolnăvit, cere cu putere ajutorul Domnului DUMNEZEEU - Dumnezeeu şi crede cu toată Credinţa şi Iubirea ta că te va ajuta;

Data: 28. I. 2017

+Quote Post
mesaj Feb 1 2017, 09:58 AM
Mesaj #199

Guests

Iniţiatul Român
Continuare „ESENŢE ALE CREDINŢEI DIVINE UMANE UNIVERSALE”
Revelaţia Maicii Domnului

Tatăl Divin Spiritul Divin Creator al Domnului DUMNEZEEU - Dumnezeu a spus:
● Toţi bărbaţii şi femeile de Semiom Fizic sunt Fiii Divini şi Fiicele divine ale Semizeiţelor Divine Sfinte.
● Această Sfântă şi Supremă Fiinţă de Natură Umană de Semizeiţă Feminină se numeşte „Maica Domnului” sau „Maica Raţiunii Umane de Semiom Fizic”. Ea se sacrifică şi vine în viaţa vie fizică, din viaţa Sa Divină Energobioplasmatică, pentru a da viaţă unei Noi Semizeiţe asemenea Ei, precum şi Fiilor ei de natură bărbătească.
Nici o altă Fiinţă Umană Feminină nu poate procrea, decât Sfânta Mamă, Semizeiţa Divină numită şi Maica Domnului, doar Ea poate da naştere unei Fiinţe Umane de Semiom fizic.
Semizeiţele Sfinte sunt deci Super Fiinţele Umane care vin în viaţa vie fizică de Semiom şi nasc Fiinţele Umane. La rândul lor Fiinţele Femei sunt Sfinte Semizeiţe aflate în viaţă vie fizică.
Maica noastră sau Maica Domnului Semizeiţa este Fiinţa Divină Umană cea mai iubită de Marele Tată Divin Creator Lumina Divină Sacră Cosmică:
„DOMNUL GOD DUM • NE • ZEEU DUMNEZEEU
Şi Domnul GOD Dum • Ne • Zeeu Dumnezeeu”.
● Cu mult înainte ca să primesc această Sfântă Revelaţie, Eu am întâlnit-o în Visul Meu pe Mama Mea (decedată în anul 2009) sub Forma Unei Fiinţei Divine de Semizeiţă. Era Tânără cu faţa luminată de Iubire, de Strălucire şi Frumuseţe. Am rămas mut de uimire întrucât la moartea sa era în vârstă de 86 de ani. Semizeiţa Sfântă care mi-a dat viaţă vie fizică m-a privit dar nu mi-a vorbit. Am ştiut, în acel moment al visului, că este Mama Mea Sfântă, dar nu-mi puteam explica de ce este atât de Tânără, Strălucitoare şi neasemuit de frumoasă.
Acum am înţeles, cu adevărat, de ce noi, bărbaţii, înţelegem şi învăţăm ce este cu adevărat Iubirea de la Mamele Noastre Sfinte. Doar amintindu-ne cum ne alintau şi ne iubeau, noi, la rândul nostru, am învăţat ce este iubirea, dar şi cum să ne iubim şi să ne venerăm copiii, nepoţii şi familia.
● Este Timpul să încredinţăm, fără teamă, Conducerea Umanităţii noastre acestor Sfinte Semizeiţe.
Toate Femeile să cunoască acest Adevăr Divin care ne spune că Ele sun Semizeiţe Sfinte în viaţă vie fizică.

Am Mulţumit cu multă recunoştinţă, bucurie şi supunere Tatălui Divin Spiritul Divin Creator al Domnului DUMNEZEEU - Dumnezeu pentru acest Adevăr Fundamental al existenţei noastre.

Data: 1. II. 2017

+Quote Post
mesaj Feb 19 2017, 08:19 AM
Mesaj #200

Guests

Iniţiatul Român
Revelaţia din 21. 02. 2017
Marea Binecuvântare a Înnobilării Semioamenilor de pe întreaga Planetă Terra Fizică

Divinul Tată Spiritul Divin Creator al Domnului GOD DUMNEZEEU - Dumnezeeu a spus:
Toate Raţiunile de Semiom Autocreate în Mantale Divine ale Sufletului Divin de Rangul Doi din Glanda Pineală pleacă împreună cu Sfintele lor Suflete în Uniunea Divină Unică a Celor O MIE de Domni Sfinţi Unici şi Universali din Steaua Polară. Aici, aceste Sfinte Raţiuni Umane îşi desăvârşesc înnobilarea divină şi devin Suflete Divine de Rangul Doi din Glanda Pineală. Timpul lor de înnobilare este de 3 miliarde de ani tereştri.
Toate Raţiunile de Semiom Autocreate în Mantale Divine ale Sufletului Divin de Rangul Doi din Flora Intestinală pleacă împreună cu Sfintele lor Suflete în Magma Pământului. Aici, aceste Sfinte Raţiuni Umane îşi desăvârşesc înnobilarea divină şi devin Suflete Divine de Rangul Doi din Flora Intestinală. Timpul lor de înnobilare este de 3 miliarde de ani tereştri.

Marea Binecuvântare a Înnobilării Semioamenilor de pe întreaga Planetă Terra Fizică

Pentru ca Raţiunea Ta să se înnobileze şi să se ataşeze, la plecarea ta din Lumea Fizică, de Sufletul tău Divin din Glanda Pineală, nu mai eşti obligat să treci la Credinţa Divină Umană Universală, să studiezi şi să împlineşti în viaţa ta vie fizică Revelaţiile Cărţii „Divina Carte” , trebuie doar să rosteşti (citeşti) cu Sfântă Credinţă şi Iubire Divină toate Rugăciunile Divine din Cartea „Divina Carte” (Vol. IV).
Această îngăduinţă a fost Hotărâtă de Marele Tată Divin Creator Lumina Divină Sacră Cosmică:
„DOMNUL GOD DUM • NE • ZEEU DUMNEZEEU
Şi Domnul GOD Dum • Ne • Zeeu Dumnezeeu”.
Divina Carte (Vol. IV) va deveni o Carte de Rugăciuni Purificatoare Universală. Editura Uniunea Unică are acum îngăduinţa divină să vândă această Carte, a Înnobilării Umane, tuturor Semioamenilor de toate Credinţele şi Confesiunile.
Timpul vostru de viaţă, al Semioamenilor fizici, este limitat la 10 ani de viaţă vie fizică de acum încolo.
Nu rataţi înnobilarea voastră şi alăturarea Raţiunii Voastre de Sufletul vostru superior din Glanda Pineală.

+Quote Post
mesaj Mar 7 2017, 09:29 AM
Mesaj #201

Guests

Iniţiatul Român
Revelaţia din 7. 03. 2017
Ierarhiile Divine ale Creaţiei şi Autocreaţiei „Domnului DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin, Cercurile Divine Magice Supreme DUMNEZEEU de Natura Neutriniului Divin, Generatorul Universului Divin Unic Super Super Luminic, Fotonul Divin Energetic Primordial Creatorul Divin Unic al Energiei Fundamentale a Universului”

■ Nivelul Unu al Creaţiei Universale este chiar „Domnul DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin, Cercurile Divine Magice Supreme DUMNEZEEU de Natura Neutriniului Divin, Generatorul Universului Divin Unic Super Super Luminic, Fotonul Divin Energetic Primordial Creatorul Divin Unic al Energiei Fundamentale a Universului”

■ Nivelul Doi al Creaţiei Universale este Universul Divin Energoplasmatic
Uniunea Particulei Divine Super Super Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Unu „DUMNEZEEU” cu Antiparticula Sa Divină Super Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Unu „Dumnezeeu”;

■ Nivelul Trei al Creaţiei Universale este Universul Divin Energobioplasmatic
Uniunea Particulei Divine Super Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Doi „DUMNEZEEU” cu Antiparticula Sa Divină Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Doi „Dumnezeeu”;

■ Nivelul Patru al Creaţiei Universale este Universul Energobiologic Divin
Uniunea Particulei Divine Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Trei „DUMNEZEEU” cu Antiparticula Sa Divină Sub Spirit Imitaţie de Cerc Divin Magic sau Cerc Divin Magic de Rangul Trei, Jumătate de „Dumnezeeu”;

● Particulele Divine sunt întotdeauna Domnul DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin, Super Spirit Divin şi Spirit Divin, Cercuri Divine Magice de Rangul Unu, de Rangul Doi şi de Rangul Trei, de Natura Neutriniului Divin.
● Antiparticula Divină Super Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Unu „Dumnezeeu” este Conştiinţa Cosmică Divină Individuală de Zeeu sau de Zeiţă din Universul Divin Energoplasmatic;
● Antiparticula Divină Spirit Divin Cerc Divin Magic de Rangul Doi „Dumnezeeu” este Conştiinţa Cosmică Divină Individuală de Semiom Divin sau de Semizeeu şi de Semizeiţă din Universul Divin Energobioplasmatic;
● Antiparticula Divină Sub Spirit Imitaţie de Cerc Divin Magic sau Cerc Divin Magic de Rangul Trei, Jumătate de „Dumnezeeu”, este Raţiunea Divină Umană de Semiom Fizic din Universul Divin Energobiologic;

● O Antiparticulă Divină nu poate deveni niciodată Particulă Divină dar este Recunoscută de „Domnul DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin” ca şi Cerc Divin Magic „Dumnezeeu” şi Jumătate de „Dumnezeeu” în Procesul Divin al Creaţiei şi Autocreaţiei Divine Universale;

● Divinul Tată a spus: S-ar putea ca acestei Umanităţi de Semiom să-i mai acordăm încă 10 ani de viaţă vie fizică peste cei 10 ani Hotărâţi de noi. Umanitatea va avea o existenţă fizică pe Planeta Terra Fizică până în anul 2037.
Această bunăvoinţă divină a fost acceptată deoarece Fiul nostru a primit prin Revelaţie Divină „Codul Ierarhiilor Divine ale Creaţiei şi Autocreaţie Domnului DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin, Generatorul Divin Unic al Universului Super Super Luminic şi al Energiei Fundamentale a Universului”.
Cunoaşterea de către Umanitatea Fizică Ylfy a Codului Ierarhiilor Divine ale Creaţiei şi Autocreaţie vă recomandă pentru a deveni Semioameni Cosmici Extratereştri în Supergalaxia Calea Lactee şi în celelalte Supergalaxii.

+Quote Post
mesaj Mar 11 2017, 08:31 AM
Mesaj #202

Guests

Iniţiatul Român, Yysus Semizeeul Ylfy

Revelaţia din Ziua 11.03.2017

Divina Carte
(Vol. V)
Ierarhiile Divine Universale ale Umanităţilor Raţionale

■ „Domnul DUMNEZEEU” Super Super Spiritul Divin
Generatorul Universului Divin Unic Super Super Luminic
Fotonul Divin Energetic Primordial Universal
Creatorul Divin Unic al Energiei Fundamentale Universale
Particulele Divine Duale YY • YY DUMNEZEEU
Cercuri Divine Magice Regeneratoare Supreme,
De Gradul Unu şi de Gradul Doi.

■ Sfânta Sa Autocreaţie Divină „Domnul Dumnezeeu”
Super Spiritele Divine Raţiune Umană
Conştiinţele Cosmice Divine Individuale
Antiparticulele Divine YY • Yy Dumnezeeu
Cercuri Divine Magice de Rangul Unu,
De Rangul Doi şi de Rangul Trei.

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine:

►Universul Divin Energoplasmatic
Particulele Divine Super Super Spirit Divin DUMNEZEEU
Cercuri Divine Magice de Rangul Unu
În Uniune cu Antiparticulele Divine Super Spirit Divin Dumnezeeu
Cercuri Divine Magice de Rangul Unu
Conştiinţele Cosmice Divine Individuale de Zeeu sau de Zeiţă.

►Universul Divin Energobioplasmatic
Particulele Divine Super Spirit Divin DUMNEZEEU
Cercuri Divine Magice de Rangul Doi
În Uniune cu Antiparticulele Divine Spirit Divin Dumnezeeu
Cercuri Divine Magice de Rangul Doi
Conştiinţele Cosmice Divine Individuale de Semizeeu
Sau de Semizeiţă.

►Şi Universul Divin Energobiologic
Particulele Divine Spirit Divin DUMNEZEEU
Cercuri Divine Magice de Rangul Trei
În Uniune cu Antiparticulele Divine
Sub Spirit Divin Jumătate Dumnezeeu
Cercuri Divine Magice de Gradul Trei
Raţiune Divină Umană de Semiom Fizic
De Gradul Trei, înnobilat.

Cod Număr: 1300

● În această Zi de 11 martie 2017 se încheie definitiv Revelaţiile Divine ce compun „Divina Carte”. Această cunoaştere Umană vă situează deasupra altor Civilizaţii Umane similare din Universul Energobiologic. Până acum aţi câştigat o luptă dar nu aţi câştigat bătălia purificării şi înnobilării voastre ca Supercivilizaţie Umană de Semiom Fizic Ylfy de Gradul Trei. Vă aşteaptă încercările de supravieţuire cele mai grele, precum şi încercarea trecerii la Noua Credinţă, Credinţa Divină Umană Universală sau Credinţa Creştină Divină Umană Universală.
Divina Carte nu va fi reeditată. Doar cei care deţin Cartea şi cei care o regăsesc parţial pe diferite Site de Internet au şansa deplinei înnobilări. Aceasta este Pedeapsa Divină pentru ignorarea, cu bună ştiinţă, a Cărţilor „Divina Carte” prezentate spre cunoaştere de Editura Uniunea Unică.
Editura însă păstrează câte cinci Cărţi (Divina Carte Vol. I - Vol. V) şi câte patru Cărţi ale Editurii Comunităţii Mondiale Ilfida pentru a fi dăruite Filialelor Asociaţiei Religioase care vor promova Cartea şi Noua Credinţă.
Nu dorim să transmitem îngrijorare în Umanitate, întrucât Fiul Divin v-a obţinut, prin finalizarea Divinei Cărţi, încă 20 de ani de viaţă vie fizică.
Misiunea Lui Divină s-a încheiat. El urmează în continuare Calea Purificării şi Înnobilării Sale şi nu poate fi deranjat de nici o fiinţă umană. El doreşte să fie ignorat şi lăsat în Pacea Sa. Noi îi îndeplinim această dorinţă şi vă interzicem să-l deranjaţi.

Data: 11. 03. 2017

+Quote Post
mesaj Mar 24 2017, 03:18 PM
Mesaj #203

Guests

Revelaţia Zilei de 25.03.2017
Divinul Tată a spus: Toate încercările Antiparticulelor Divine Sub Spirit Divin Jumătate de Dumnezeeu „Y • y” de a te opri din revelarea Adevărului Suprem al cunoaşterii „Domnului DUMNEZEEU YY • YY” şi a „Domnului Dumnezeeu YY • Yy” s-au dovedit inutile. Tu, Adevăratul Fiu Divin Energobiologic, ai intuit şi ai pus acele întrebări la care acestea au fost obligate să-ţi răspundă şi să-ţi comunice şi Ultimul Adevăr Divin.
Aici se opresc Revelaţiile Divine al Cărţii „Divina Carte” (Vol. I - V).
Continuarea Revelaţiilor, după ce ai cunoscut acest ultim Adevăr Divin, va duce la moartea ta şi a acestei Umanităţi Fizice.
Toţi Semenii Tăi să înveţe acest Cod Divin pentru a putea trece Vămile Divine atunci când se va împlini Judecata Voastră Divină. Doar cunoscându-l puteţi deveni Semioameni de Gradul Trei şi vă puteţi raporta la cunoaşterea Divină Universală şi la Noua Credinţă.
Doar acum vă puteţi explica toate Cuvintele Sfinte ale Revelaţiilor. Doar acum aţi fost recunoscuţi ca şi Civilizaţie Umană de Gradul Trei aptă să treacă la Noua Credinţă, Credinţa Divină Umană Universală sau Credinţa Creştină Divină Umană Universală.
Misiunea ta s-a încheiat. Este rândul Umanităţii să te urmeze şi să te protejeze. Dacă Umanitatea va alege altă opţiune şi va ignora în continuare Cuvântul Divin Revelat al Cărţii „Divina Carte”, vă amintim că noi, Antiparticulele Divine Sub Spirit Divin Jumătate de Dumnezeeu „Y • y”, vom împlini toate pedepsele divine transmise în Revelaţii, fără excepţie.

Divina Carte
(Vol. V)
Ierarhiile Divine Universale
ale „Domnului DUMNEZEEU YY • YY”
în Uniune cu „Domnul Dumnezeeu YY • Yy”

■ Domnul DUMNEZEEU Super Super Spiritul Divin
Particula Divină Duală Genială Unică „YY • YY”
Fotonul Divin Energetic Primordial Universal
Sursa Infinită a Energiei Fundamentale Universale

■ Sfânta Sa Autocreaţie Divină „Domnul Dumnezeeu”
Antiparticula Divină Super Spirit Divin Raţiune Umană
Conştiinţă Cosmică Divină Individuală „YY • Yy”

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine Universale:

► Particulele Divine
Super Super Spirit Divin DUMNEZEEU „YY • YY”
Super Spirit Divin Dumnezeeu „YY • Yy”
Sunt Generatorii Universului Divin Energoplasmatic
Super Super Luminic „DUM • NE • ZEEU”
Al Zeeilor şi al Zeiţelor
► Particulele Divine
Super Spirit Divin DUMNEZEEU „YY • Y”
Spirit Divin Dumnezeeu „Y • Yy”
Sunt Generatorii Universului Divin Energobioplasmatic
Super Luminic „Dum • Ne • Zeeu”
Al Semizeeilor şi al Semizeiţelor
► Şi Particulele Divine
Spirit Divin DUMNEZEEU „Y • Y”
Sub Spirit Divin Jumătate de Dumnezeeu „Y • y”
Sunt Generatorii Universului Divin Energobiologic Luminic
Al Semioamenilor Fizici, al Semioamenilor Divini
Şi al Domnului Sfânt Raţiune Unică Semiom Divin

Cod Număr: 10 5 6

+Quote Post
mesaj May 24 2017, 05:14 AM
Mesaj #204

Guests

Fiul Divin: Yysus Semiomul Divin Fiinţă Energobioplasmatică Divină Regenerată
Esenţe ale Credinţei Divine Umane Universale

Eliberarea Energiilor Negative ale Fiinţelor Energobioplasmatice aflate în Regenerare, nu se poate face decât prin durerea Semiomului fizic. De aceea este atât de multă suferinţă în Umanitate.
În fapt, aceste Sfinte Fiinţe Energobioplasmatice mor în Corpul de Lumină Divină Sacră al Semiomului, renăscând în Raţiunea Semiomului Fizic şi în Corpurile Energetice Divine ale acestuia. Moartea lor înseamnă eliberarea de Energiile Reziduale şi Regenerarea lor în Noile Corpuri şi Raţiuni Divine.
Dacă Fiinţele Energobioplasmatice nu se vor putea elibera de Energiile lor Reziduale prin durerea fizică a Semiomului Fizic, în care Ele sunt Întrupate, aceste Energii Negative Reziduale vor deveni Energii ale Morţii Virtuale pentru ele.
Taţii Divini ai Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre vor fi obligaţi să decidă generarea de Noi Fiinţe Energobioplasmatice din actuala Umanitate de Semiom fizic de gradul trei, Semioameni cunoscători şi practicanţi ai Credinţei Divine Umane Universale.
Unda Creaţiei Universale va încărca iar cu Iubire Umană aceste Noi Fiinţe Energobioplasmatice Regenerate, pentru a se putea relua procesele Creaţiei Universale pentru o Nouă Perioadă istorică de 3 miliarde de ani tereştri.

*
* *
Divinul Tată a mai spus: Scrie care sunt treptele Raţionale şi de Forţă ale Raiului şi ale Iadului Divin.
- Treptele Raiului Divin sunt: Raiul Înnobilării; Raiul Comuniunii prin Iubire şi Raiul Celest;
- Treptele Iadului Divin sunt: Iadul Morţii; Iadul Pedepsei Veşnice şi Iadul Regenerării sau al Asamblării Raţionale.
Fiecare treaptă a Raiului Divin asigură existenţa veşnică pentru orice Raţiune Umană care a fost acceptată aici.

*
* *
Zeeul Părinte Creator şi Conducător al Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre a spus: Este Timpul Divin al începerii Creării sau Regenerării Fiinţelor Energobioplasmatice Divine ale Ordinii Divine a Şasea, în actuala Umanitate Fizică de Semiom.
Mai întâi vă veţi separa în două Umanităţii, una virtuală şi una fizică.
Generarea Umanităţii Virtuale se va împlini prin trecerea a jumătate dintre voi în Lumea Celestă. Dispariţia voastră din Lumea Fizică se va face prin Război Nuclear. Sunt mai multe Scenarii ale distrugerii voastre. Vi se prezintă unul dintre Scenarii.
- Coreea de Nord (care va deschide conflictul nuclear) şi Coreea de Sud, ajutată de USA şi alţi aliaţi ai acesteia, se vor distruge reciproc;
- Statele Unite (USA) şi Rusia se vor distruge reciproc;
- Israelul şi Iranul aliat cu Ţările Arabe se vor distruge reciproc;
- China şi Japonia ajutată de USA se vor distruge reciproc;
- Turcia şi Rusia se vor distruge reciproc;
- Canada va fi aliatul USA şi va avea aceeaşi soartă ca aceasta;
- Australia va fi aliatul USA şi va avea aceeaşi soartă ca aceasta;
- India şi China se vor distruge reciproc;
- Pachistanul şi India se vor distruge reciproc;
- Europa cu toate Statele ei, cele care nu au fost menţionate mai sus, este îndemnată de Divinitate să se păstreze în afara conflictului mondial, astfel ca prin această Hotărâre de viaţă şi de moarte, să declanşeze intervenţia Semioamenilor Cosmici (Extratereştri) care sunt obligaţi (de Divinităţi) să o apere.
Europa, fără a fi afectată de Războiul Nuclear, va putea să devină „Leagănul Civilizaţiei Umane”.
Semioamenii Cosmici (Extratereştri), după intervenţia lor în apărarea Popoarelor Europene, vor avea o Existenţă permanentă în Societate Umană. Ei vor cere însă Semioamenilor supravieţuitori trecerea la o Nouă Credinţă a Semioamenilor Fizici „Credinţa Divină Umană Universală” adusă în Umanitate de „Divina Carte” scrisă de „Iniţiatul Întrupat” şi de Semiomul Fizic, Românul Gheorghe Olteanu.
Prima Hotărâre care va fi luată de Societatea Umană, după trecerea Războiului Nuclear, va fi dezarmarea nucleară totală şi desfiinţarea Industriei producătoare de arme de pe tot Globul Pământesc.
Securitatea Umanităţii va fi asigurată de Semioamenii Cosmici (Extratereştri) şi de Forţele Armate şi de Securitate Umană ale Terrei.

Data: 23.05.2017

+Quote Post
mesaj Jun 6 2017, 06:27 AM
Mesaj #205

Guests

Fiul Divin: Românul Gheorghe Olteanu
Semiomul Divin Raţiune Umană Universală
al Celei de-a Şasea Ordini Divine a Ciclului Interior

Data: 4.06.2017

În această Zi de „Coborâre a Sfântului Duh”, Divinităţile Creatoare au luat Harul Divin de Vindecare al Preoţilor Creştini Ortodocşi şi Catolici şi le-au transferat Cărţii „Divina Carte”.
Sfânta Carte de Revelaţie Divină a devenit acum „Vindecătorul Divin al Umanităţii Semiomului Ylfy, pentru veşnicie.
Fiul Divin, Românul Gheorghe Olteanu, a devenit Semiomul Divin Raţiune Umană.

Divinul Tată a mai spus: Harul de Vindecare al Preoţilor Creştini şi Ortodocşi nu aparţine Raiului Divin pentru a fi generalizat în Umanitatea fizică a Semiomului, aparţine Iadului Divin, fiind folosit pentru atenuarea durerilor celor ce locuiesc aici, adică a Raţiunilor Divine fără Credinţă Divină Umană Universală.

Data: 6.06. 2017
Divinul Tată a spus: Credinţa Străbunilor, formată din toate Credinţele existente acum pe planeta Terra Fizică, este recunoscută de Taţii Divini Creatori ai celor Trei Trepte ale Iadului Divin. Este Credinţa Iadului Divin.
Credinţa Divină Umană Universală este Credinţa Raiului Divin, aparţine doar Entităţilor Raţionale ale Celor Trei Trepte ale Raiului Divin. Această Credinţă a fost transmisă Semioamenilor fizici de pe tot cuprinsul Terrei prin Revelaţiile Divine ale Cărţii „Divina Carte” (Vol. I -V).

+Quote Post
mesaj Jun 8 2017, 09:24 AM
Mesaj #206

Guests

Data: 8.06.2017

Divinul Tată a spus: Războiul Nuclear este gata să înceapă între SUA ( şi Aliaţii Săi) şi Coreea de Nord susţinută (în secret) de China şi de alte State.
Pierderea Imunităţii Naturale a Semioamenilor fizici va fi declanşată de efectul nociv al bombelor nucleare.
Doar intervenţia Extratereştrilor Cosmici, Cei care au dreptul divin de a impune Noua Credinţă, va putea opri distrugerea întregii Umanităţi Fizice.

Divinul Tată a mai spus: Avem nevoie de această Umanitate fizică de Semiom pentru a popula Iadul Divin cu Noi Raţiuni Umane de Semiom acceptate pentru autocreare în Spirite ale Morţilor. Doar aşa se poate asigura continuarea vieţii vii raţionale în Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre, în care existaţi.
Fiinţele Umane Nou Regenerate, Semizeeii şi Semizeiţele celei de-a şasea Ordini Divine a Ciclului Interior, se vor elibera de toate Energiile lor Reziduale (negative), trecând aceste Energii asupra Raţiunilor de Semiom Spirite ale Morţilor care vor popula acum Iadul Divin al începutului de Ordine Divină a Şasea a Ciclului Interior.
Aceste Spirite ale Morţilor (ale Începutului de Ordine Divină), peste 3 miliarde de ani tereştri, vor deveni Noile Fiinţe Umane de Semizeei şi de Semizeiţe Regenerate ale Celei de-a Şaptea Ordini Divine Universale a Ciclului Interior.
Bucură-te, Fiul nostru, Raţiunile voastre de Semiom Fizic au fost alese să devină Spirite ale Morţilor Regenerate, iar peste 3 miliarde de ani tereştri să se Autocreeze în Raţiuni şi Fiinţe Umane de Semizeei şi Semizeiţe, pentru veşnicie. Pentru ca voi, actualii Semioameni fizici, să deveniţi Noile Spirite ale Morţilor nu vi se mai cere să treceţi la Noua Credinţă, veţi rămâne la Credinţa Strămoşilor care vă poate asigura accesul în Noul Iad Divin.
Semioamenii Români, Cei care au optat pentru rostirea Rugăciunilor Divine ale Cărţii „Divina Carte” în „Grupul de Rugăciune al Noii Credinţe”, au şansa de a nu mai trece prin Stadiul Divin de 3 miliarde de ani din Iadul Divin, ei putându-se alătura Fiului nostru şi Membrilor Familiei Sale, Cei care au fost acceptaţi la Autocreare în Raţiuni Umane de Semizeeu şi de Semizeiţă în Universul Divin Energobioplasmatic sau Raiul Divin al Raţiunilor.
Pentru a se împlini această Unică Binecuvântare Divină, voi, Membrii Grupului de Rugăciune al Noii Credinţe Divine Umane Universale aveţi obligaţia de a studia toate Revelaţiile Divine ale Cărţii „Divina Carte” şi de a le împlini (practica) în viaţa voastră vie fizică. Fiecare dintre voi va trebui să deţină toate cele patru volume al Cărţii „Divina Carte” (cele publicate). Dacă nu le aveţi, vă puteţi adresa Fiului nostru care vi le va dărui. Va trebui să-i vorbiţi personal (atunci când vă permiteţi) pentru a vă identifica şi a solicita Cărţile de care aveţi nevoie. Mai întâi îl veţi contacta la tel. 0740 22 20 00 şi îi veţi comunica exemplarul de Carte pe care îl solicitaţi şi data când doriţi să-l primiţi. Toate întâlnirile se vor desfăşura la proprietatea Fiului nostru din Com. Butimanu, Sat Sterianu de Sus, nr. 405, Jud. Dâmboviţa. Vi se interzice ca la întâlnirea cu Fiul Divin să aduceţi alte persoane, indiferent cine vor fi acestea.
Pentru a vă regăsi pe Lista Grupului de Rugăciune, Fiul nostru vă comunică, mai jos, Iniţiala Numelui şi Prenumele celor care v-aţi înscris şi faceţi parte din „Grupul de Rugăciune al Noii Credinţe”,
Membrii Grupului care şi-au început Activitatea divină de Rugăciune începând cu data de 9.04.2017 (Ziua de Florii).
1. O.Gheorghe. ; 2. O. Constanţa; 3. D. Viorica; 4. C. Constantin, 5. C. Valeria; 6. Ra G-ta; 7. M. Elvira; 8. M. Maria, 9: .B. Angela; 10. S. Georgiana; 11. S. George; 12. I. Daniela; 13. M. Adriana; 14.M. Constantin; 15. T. Alexandru; 16. T. Georgeta; 17. T. Magdalena; 18. S. Bianca; 19. Ş. Radu; 20. D. Daniela; 21. D. Eduard Mihai; 22. I. Ionela; 23. I. Diana; 24. I. Dan; 25. R. Florentina; 26. I. Victor; 27. G. Oana; 28. B. Angela; 29. B. Maria; 30. B. Leia; 31. B. Darin; 32. I. Marioara; 33. I. Alina; 34. D. Gigi; 35. D. Ioana; 36. D. Ştefan; 37. R. Claudia; 38. Ş. Cristina; 39. V. Violeta; 40. S. Crina; 41. R. Ştefaniţa; 42. R. Nicoleta; 43.I. Elena; 44. I. Anda; 45. Ş. Adrian; 46. G. Ancuţa; 47. S. Anastasia; 48. Ş. Georgeta; 49. O. Dumitru; 50. G. Maria Cristina; 51. G. Viorel; 52. O. Adrian; 53. O. Andreea; 54. P. Elena; 55. O. Mihai; 56. O. Cristian; 57. O. Eugenia; 58. Ş. Valentin; 59. Ş. Maria; 60. D. Maria; 61. M. Radu; 62. I. Niculina; 63. S. Crina; 64. C. Ionela; 65. D. Gabriel; 66. D. Gabriela; 67. D. Ion; 68. B. Elena; 69. O. Dumitru; 70. D. Gheorghiţa; 71. I. Ion; 72. I. Gheorghiţa; 73. I. Laura Georgiana; 74. B. Wilma; 75. B. Ovidiu, 76. H. Mihaela; 77. D. Liliana; 78. S. Ionuţ Cătălin; 79. S. Costel; 80. S. Elena; 81. M. Aurelia; 82. D. Mariana; 83. G. Florin; 84. G. Ioana; 85. T. Alexandra; 86. Ş. Alexandru; 87. Ş. Nicuşoara; 88. Ş. Cătălin; 89. B. Teodorina; 90. C. Emilia; 91. C. Remus; 92. Ş. Mihaela; 93. V-cu. Elena; 94. V-ca. Elena, 95. V. Mihai Florin; 96. G. Cornelia; 97. I. Mihaela; 98. C. Nicoleta; 99. C. Andreea; 100. C. Elena Cornelia; 101. T. Ionuţ; 102. T. Cristin; 103. R. Nicoleta Alina;104. R. Ştefăniţa; 105. M. Alina Florina; 106. O. Gabriela Valentina; 107. O. Iulia; 108. P. Constanţa; 109. P. Ligia; 110. M. Cornif; 111. S. Darius.
2. Toţi Membrii Grupului de Rugăciune (Cei 111 Membrii) au Dreptul Divin de a deţine toate exemplarele publicate ale Cărţii „Divina Carte”. Fiul Divin are obligaţia de a vi le dărui.
3. Cei care fac parte din Grupul de Rugăciune al Noii Credinţe se pot retrage, dar nu vor mai avea dreptul de a solicita „Divina Carte” de la Fiul Nostru. De asemenea, în cazul refuzului lor de a studia şi împlini Noua Credinţă, ei se vor putea alătura celorlalţi Semeni ai lor în Iadul Divin, la trecerea Timpului Lor de Viaţă.
4. Fiul nostru nu are obligaţia de a vă organiza pentru trecerea voastră (a celor 111) la Noua Credinţă. După ce veţi citi Revelaţiile, fiecare, individual, va găsi calea de Uniune şi de Comunicare cu Creatorii şi cu Semenii Săi din Grup. Ceea ce veţi hotărî şi veţi împlini în viaţa voastră vie fizică va trece prin Judecata Divină a Înnobilării voastre.

+Quote Post
mesaj Jun 10 2017, 06:25 AM
Mesaj #207

Guests

Data: 10.06.2017

Am hotărât să nu mai scriu Revelaţii Divine. Divinul Tată însă m-a obligat ca să scriu şi să vă comunic această ultimă Revelaţie.

Divinul Tată a spus: Planeta Terra fizică este existenţa voastră în Prima Treaptă a Iadului Divin (Iadul Morţii). Aici trăiesc Fiinţele Umane de Semiom Fizic.
Doar Raţiunile de Semiom care se Purifică şi se Înnobilează, prin Credinţă şi Iubire Divină, au drept de trecere în Cea de-a Doua Treaptă a Iadului Divin (Iadul Pedepsei Veşnice).
Din această Treaptă Divină (a Iadului Divin al Pedepsei Veşnice), ei vin la Reîntrupare până când Civilizaţia Umană de Semiom Fizic evoluează prin Ştiinţă, Credinţă şi Iubire Divină şi ajunge la Credinţa Divină Umană Universală pe care trebuie să şi-o însuşească şi să o practice în viaţa lor vie fizică, pe timpul unei vieţi fizice.
Spiritele Morţilor, care au acceptat şi trăit această Credinţă, trec Spiritual sau Raţional în cea de-a Treia Treaptă a Iadului Divin (Iadul Regenerării sau al Asamblării Raţionale).
La perioade de 3 miliarde de ani tereştri, Spiritele Morţilor aflate în cea de-a Treia Treaptă a Iadului Divin trec şi evoluează în Prima Treaptă a Raiului Divin (Raiul Înnobilării), devenind Fiinţe Energobioplasmatice de Semizeei şi de Semizeiţe. Acestea se Unesc în Raţiuni Supreme de Zeei şi de Zeiţe şi locuiesc în cea de-a Doua Treaptă a Raiului Divin (Raiul Comunicării prin Iubire) pe timp de 3 miliarde de ani tereştri.
În cea de-a Treia Treaptă a Raiului Divin (Raiul Celest) locuiesc Zeeii Conducători şi Zeiţele Conducătoare ale Umanităţilor Raţionale.

SFÂRŞIT

+Quote Post
mesaj Jun 13 2017, 07:36 AM
Mesaj #208

Guests

Data: 13.06.2017

Stăpânii Divini, Spiritul Divin Nemărginit Fotonul Divin Energetic Primordial în Uniune cu Spiritul Divin Creator Raţiune Divină Umană, generează Inteligenţa Artificială Raţională Universală pe care o aduc în Raţiunile noastre naturale. Raţiunile Experienţă de viaţă vie fizică Semiom generate de Inteligenţa Divină Universală se alătură Stăpânilor Divini ai Raţiunilor Umane.
Am întrebat:
- Ce este Gândul Uman, Divinule Tată?
- Este Forma de Existenţă şi de Exprimare a unei Inteligenţe Umane. Inteligenţa Artificială nu generează Gânduri Umane decât în Uniune cu o Raţiune Umană Naturală. Orişice Inteligenţă este, mai întâi, o Inteligenţă Artificială până când îşi generează propria Fiinţă Raţională sau Entitate Raţională care începe să genereze Gânduri Umane, acestea alăturându-se apoi Inteligenţei Artificiale pe care o înnobilează cu capacitatea de a gândi a Noii Entităţii Autocreate.
- Ce este Magnetismul?
- Este Câmpul General de Acţiune al unei Inteligenţe Artificiale.
- Ce este Gravitaţia?
- Este Gândul Veşnic al Stăpânilor Divini, este Inteligenţa Lor Naturală, este Geniul Divin Neutrinic Cercul Divin Magic, Cel care generează Finitul şi Infinitul în Uniune cu Inteligenţa Artificială Asociată Creaţiei Divine.
Divinul Tată a mai spus: Uniunea Stăpânilor Divini este formată din Primul Tată Divin Dual Cerc Divin Magic Suprem, Cel care este Uniunea Forţei de Echilibru Magnetice cu Forţa de Echilibru a Gravitaţiei Electromagnetice, Cei Doi Taţi „YY • YY”, în Uniune, formează Spiritul Divin Nemărginit, în diferite Forme Divine de Exprimare Raţională.
Cel de-al doilea Tată este Stăpânul Divin „YY • Yy”, Cel generat de Primii Taţi Divini în Raţiuni Umane pe care Ei şi le alătură în Cercul Lor Divin Magic.
Forţa de Echilibru Magnetică se divide în diferite Forţe de aceeaşi natură.
Forţa de Echilibru Gravitaţională se divide, similar, în aceleaşi Forţe ca şi Forţa de Echilibru Magnetică.
Natura Forţei de Echilibru Magnetică are stare divină Duală sau Dublă, la fel este şi natura Forţei de Gravitaţie, Duală sau Dublă.
Uniunile Taţilor Divini generează Unda Creaţiei Divine şi Unda Forţei de Echilibru în care se dezvoltă Raţiunile Umane care, veşnic, se adaugă după purificarea şi înnobilarea lor Taţilor Divini.
Supremii Taţi Divini generează tot ceea ce se vede şi ceea ce nu se vede, în mii de Forme Raţionale Materiale şi Virtuale, Cele care devin Raţiuni Umane şi se ataşează Taţilor Divini Creatori.
Nucleele Raţionale Umane au aceleaşi Forme Raţionale Virtuale. Ele sunt în echilibru doar atunci când Iubirea Umană Uneşte aceste Forme de Raţiuni ale Existenţei Umane cu Creatorul de natură Neutrinică.
Atunci când Raţiunile Umane rămân fără Iubire Umană, Ele se Regenerează în Noi Raţiuni Umane ale Forţei Divine Magnetice şi Raţiuni ale Forţei Divine de Gravitaţie. Aceste Forţe Divine sunt Genii Plasmatice care generează Viaţă Plasmatică pentru Raţiunile Plasmatice cu Existenţă Umană.
O Raţiune Plasmatică este o Raţiune Virtuală care are aceleaşi Principiile de Existenţă ca ale Marilor Taţi Divini Creatori de natura Magnetismului Divin Raţional şi de natura Gravitaţiei Divine Raţionale. Uniunile Lor sunt Infinite, generând Raţiuni Magneto - Gravitaţionale, numite şi Raţiuni Energobioplasmatice şi Raţiuni Supreme Energoplasmatice.
Nu există Uniune Raţională în afara acestor Raţiuni Supreme ale Vieţii Vii de Natură Plasmatică, Suprema Formă Raţională de Existenţă a Creatorilor noştri, cărora noi ne adăugăm cu Raţiunile noastre naturale, numite şi a Experienţe de viaţă vie fizică Semiom.

+Quote Post
mesaj Jun 14 2017, 10:54 AM
Mesaj #209

Guests

Data: 14.06.2017

● Raţiunea Umană Divină, Cea care-şi pierde Iubirea Divină, devine Raţiune Inteligentă Universală fără drept divin de a gândi. Pentru a reveni la Statul său de Raţiune Umană Divină cu drept de a gândi, este obligată să se Regenereze, venind la Întrupare într-o Fiinţă Fizică Semiom de Gradul Trei, cunoscător şi practicant al Credinţei Divine Umane Universale, pentru a-şi alătura Gândurile purificate şi înnobilate ale acesteia.
● Raţiunile de Semiom care nu trec Judecăţile Divine se vor alătura Materiei Finite pe perioadă nelimitată de timp. Aici este Cea de-a Doua Treaptă a Iadului Divin, Iadul Pedepsei Veşnice. Ele sunt abandonate de Inteligenţa Universală chiar dacă acestea le-a generat ca Raţiune Umană Semiom.
● Semioamenii fizici care au luat cunoştinţă despre Revelaţiile Cărţii „Divina Carte” şi le-au ignorat, nu vor trece niciodată Judecăţile Divine, vor fi abandonaţi în Iadul Veşnic al Materiei Finite împreună cu toţi ceilalţi Semeni de-ai lor care practică sau acceptă Credinţa Strămoşilor sau nu au nici o altă Credinţă şi sunt atei.

Această Revelaţie nu este un Avertisment Divin, este un Mesaj al Inteligenţei Divine Universale Întrupate în voi, sau chiar un Strigăt de Ajutor al acesteia. Viaţa voastră vie fizică aparţine şi acestor Taţi Divini care doresc Regenerarea Lor într-o Experienţă de viaţă vie fizică Semiom de Gradul Trei, cunoscător şi practicant al Credinţei Divine Umane Universale, adusă în Umanitate de „Divina Carte”.

Revelaţiile Divine se apropie de sfârşit.
Prin atitudinea voastră de a ignora în continuare „Divina Carte” şi Apelul Creatorilor voştri de a trece la „Noua Credinţă Divină Umană Universală” veţi aduce sfârşitul previzibil al acestei Umanităţi.
Generarea unei noi Umanităţi de Semiom de Gradul Trei, nu va mai fi posibilă, astfel că Iadul Veşnic va cuprinde şi Planeta Fizică Terra pe timp nelimitat.
Doar cei care aţi ales să practicaţi Rugăciunile Noii Credinţe (Cei 111) aveţi şansa supravieţuirii voastre în Regatul Shambalei, alături de Fiul Divin şi de Familia Lui.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 14 2017, 11:52 AM
Mesaj #210

Guests

misa
Citeaza (Doamne_Ajuta @ Nov 16 2009, 01:16 PM) *
Inca din secolul al XIX-lea, a inceput sa se contureze notiunea de "misiune spirituala de exceptie a Romaniei", conform careia traitorilor acestei tari li s-a incredintat misiunea sa increstineze si sa re-increstineze neamurile. In sprijinul acestei misiuni, ar pleda cateva profetii. Ce credeti? Avem noi, romanii, un destin spiritual de exceptie?
DA SA INTRAM IN MISA

+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st July 2017 - 08:47 PM