IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Teapa data bancii, Teapa data bancii
Vizitator_Stochioiu Silviu.
mesaj Jun 24 2013, 12:25 PM
Mesaj #31

Guests

Problema mea e ceva mai complicata...intre anii 2004-2011, dintr-o prostie a tineretii, m-am trezit arestat. problema e ca, in 2006, in timp ce eram arestat, cineva a luat un credit, cumva, de la BRD, substantial, in numele meu...BRD a pasat creditul la EOS recuperari, si astia imi cresc suma anual,ma ameninta ca-mi iau masina,etc, cu toate ca le-am trimis acte doveditoare cum ca nu aveam cum sa iau eu creditul respectiv... Are cineva vreo idee ce e de facut in situatia mea?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_gigi marga.
mesaj Jun 28 2013, 01:10 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Stochioiu Silviu @ Jun 24 2013, 12:25 PM) *
Problema mea e ceva mai complicata...intre anii 2004-2011, dintr-o prostie a tineretii, m-am trezit arestat. problema e ca, in 2006, in timp ce eram arestat, cineva a luat un credit, cumva, de la BRD, substantial, in numele meu...BRD a pasat creditul la EOS recuperari, si astia imi cresc suma anual,ma ameninta ca-mi iau masina,etc, cu toate ca le-am trimis acte doveditoare cum ca nu aveam cum sa iau eu creditul respectiv... Are cineva vreo idee ce e de facut in situatia mea?

Daca ai fi in America ti-as recomanda sa-ti iei un avocat si sa dai banca in judecata obligand-o la plata de daune morale.
In cazul tau as proceda similar, numai ca as renunta la ultima parte...

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Jan 13 2015, 05:34 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (jon @ Nov 3 2011, 11:41 PM) *
nu va scapa chiar daca da faliment banca caci se da la recuperatori si astia nu te iarta,te gasesc si in gaura de sarpe mai ales acuma in UE, nu ytre buie decit sa puna numele si daca esti angajat imediat te gaseste,si e de rau .Un prieten tot asa a patit ,a dat banca falinent si a vindut creditu lui la recuperatori iar cind lau gasit avea de plata 17K dupa 2 ani desi el avea un credit de 3K, ne avind ce face a trebuit sa plateasca,altfel hienele de recuperatori te devoreaza.

Terminati mai cu recuperatorii.. ce iti fac astia? iti pun pistolul la cap? sunteti naivi. Bancile si firmele de recuperare vor incerca prin amenintari.. si telefoane si vizite sa te faca sa iti platesti datoria. neavand nimic legal pe numele tau.. nu au practic ce iti face.. decat varianta cu pistolul. dar aici pasim in domeniu sf-ului. intradevar nu e bine sa iti legi capul cu asa probleme si daca ai posibilitatea e bine sa le rezolvi .. dar nu dati in disperare.. nu va puneti strangu.. si nu va omorati pt acea datorie.. nu lasati familii.. copii .. parinti.. cu lacrimi.. de frica "recuperatorilor". si voi restu care tot aruncati cuvantul ala de recuperator.. se pare ca ati uitat adevaratul sens al cuvantului. il aruncati pe aici de parca e biciul lui dumnezeu. si unii mai slabi de inger comit acele tragedii care auzim pe la tv. TERMINATI CU PROSTIA.

+Quote Post
teapa
mesaj Mar 27 2015, 10:14 AM
Mesaj #34

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 27-March 15
Utilizatorul numarul: 33 754

Citeaza (Catalin Arabu @ Jan 28 2013, 11:17 AM) *
Hahahaha nu se intampla nimik , nu stiu la ce ai platit 10000 € si eu am scos la fel acum 8 ani cu buletinul si aveam si proprietate si acum am doua proprietati cred ca ma uitat bankpostul de tot , eu cand am scos banii astia am scos cu buletinul si am platit decat vreo 6 luni mi-am luat apartament de bani si dupaia nu am mai platit nimik acum dupa 8 ani am apartamentul banca nu a facut nimik doar dadea telefoane sa ma informeze daca ma duc sa platesc se taie creditul la jumatate , deci e clar ca nu isi mai pot recupera banii dand credit cu buletinul , oare daca nu a recuperat in 8 ani credeti ca se pun acum sa imi ieie apartamentu , nu cred ca mai au dreptul , aveau ocazia de asa ceva !

Asa este, nu se intampla nimik. Am niste vecini care au imprumutat aproape 1 miliard ( valoarea actuala - franci elvetieni) si sunt bine-merci. Au vandut apartamentul din Floreasca, au luat unul in Bragadiru si ca masura de precautie, au si divortat. In caz ca-l descopera pe unul, sa scape celalalt. Trebuie sa te duca mintea si sa ai curaj pt asa ceva.

+Quote Post
Vizitator_Mya.
mesaj May 13 2015, 05:11 AM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (Wasile @ Oct 29 2011, 01:26 PM) *
Drept cineva care lucrează prin recuperări creanțe, îți zic că-i nașpa.
Variante:
1. Banca de la care ai luat din România te dă și la banca mamă, care te caută prin diverse birouri de credite din țările în care mai activează. Deși asta nu se prea întâmplă acum, garantat o să existe așa ceva foarte curând la nivel UE
2. Se va vinde creanța, și recuperatorii te vor găsi și în țara unde ai ajuns și te vor suna / amenința / trimite notificări și SMS-uri, vor încerca să dea de angajatorul nou pentru poprire, etc.
3. Te întorci în țară. Te găsește banca și începe să te streseze să le dai banii.
4. Scapi.

În general nu-i bine să furi, deoarece este un risc cam mare. Cine nu riscă, nu câștigă, însă fii pregătit să-ți asumi consecințele (dobânzi, penalizări, cheltuieli suplimentare) dacă te prinde.

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2019 - 03:40 AM