IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Ne mexicanizam (o noua constitutie)
Vizitator_kaizoku.
mesaj Dec 27 2012, 12:03 PM
Mesaj #1

Guests

Dupa o suspendare asemanatoare unei lovituri de stat parlamentare si un referendum de demitere esuat (pe mina vesticilor, cred), dupa alegeri blatuite cu colegii aranjate, noncombat si redistribuiri suspecte (Blaga si Ungureanu recuperati pentru politichia noastra balcanica), le trebuie (politicienilor) o noua constitutie (desi ei pretind ca ne trebuie noua, cetatenilor). Ce-ati vrea sa vedeti si ce credeti ca o sa vedeti in aceasta noua constitutie care ni se pregateste? Eu cred ca ni se pregateste un stat de tip mexican in care politicienii mimeaza democratia si rotatia la putere insa in care cei cu bani (corporatii, banci, baroni locali) vor fi adevarati feudali care stapinesc si nu pot fi atinsi de lege.
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_bulisor.
mesaj Dec 30 2012, 11:52 AM
Mesaj #2

Guests

Tantelor si nenilor, nu poti sili baba sa treaca strada, atunci cand nu vrea asta, stiu din proprie experienta. Eventual o poti invata sa traverseze pe zebra si nu aiurea. Desi daca-i arati de peste drum o punga de pufuleti si un pui congelat - la promotie, o poti convinge sa escaladeze pasarele si sa fuga cu poalele ridicate peste un bulevard cu patru benzi pe sens si unde se circula cu viteza. Ce sa faci atunci? Sa astepti sa moara baba, sa speri ca daca tu nu-i arati punguta cu doi bani, nimeni n-o sa o faca? Sa reinfiintezi patrulele scolare de circulatie, care sa sileasca babele sa treaca strada regulamentar? Sa duci baba in excursie in alta tara prin programul social, sa vada cum se traverseaza la outlet? Pe ce bani? Iar cand nepoteii babei blocheaza circulatia cu sabii si pistoale, ca sa poata pune cortul de nunta, ce te faci? Incepi sa regreti baba. Nu-i chiar asa de simplu...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 30 2012, 12:06 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 11:52 AM) *
Tantelor si nenilor, nu poti sili baba sa treaca strada, atunci cand nu vrea asta, stiu din proprie experienta. Eventual o poti invata sa traverseze pe zebra si nu aiurea. Desi daca-i arati de peste drum o punga de pufuleti si un pui congelat - la promotie, o poti convinge sa escaladeze pasarele si sa fuga cu poalele ridicate peste un bulevard cu patru benzi pe sens si unde se circula cu viteza. Ce sa faci atunci? Sa astepti sa moara baba, sa speri ca daca tu nu-i arati punguta cu doi bani, nimeni n-o sa o faca? Sa reinfiintezi patrulele scolare de circulatie, care sa sileasca babele sa treaca strada regulamentar? Sa duci baba in excursie in alta tara prin programul social, sa vada cum se traverseaza la outlet? Pe ce bani? Iar cand nepoteii babei blocheaza circulatia cu sabii si pistoale, ca sa poata pune cortul de nunta, ce te faci? Incepi sa regreti baba. Nu-i chiar asa de simplu...

Cam asa sta treaba dar ceva trebuie facut.Chiar daca exportam inteligenti putem macar sa le dam un email si sa-i intrebam.
Io nu sunt adeptul celor doua chestii clasice 'Nu se poate face nimic' sau 'Frumoasa tara,pacat ca e locuita'.
Fiindca ceva-ceva se misca,deci se poate.
Nea Ponta parca a mai inceput sa bage urechea la ce spun altii mai buni si Crina Ntonescu nu mai crede nici ea ca suspendarea salveaza Romania.
Parca si nea Ilici a zis una de zici ca nu era el..
Si asta e doar inceputu'..stai sa se goleasca sticla cu tuica,cazanul cu sarmale si coltucul de la cozonac si..vine intretinerea.Sa vezi veselie..

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Dec 30 2012, 12:31 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 12:06 PM) *
Cam asa sta treaba dar ceva trebuie facut.Chiar daca exportam inteligenti putem macar sa le dam un email si sa-i intrebam.
Io nu sunt adeptul celor doua chestii clasice 'Nu se poate face nimic' sau 'Frumoasa tara,pacat ca e locuita'.
Fiindca ceva-ceva se misca,deci se poate.
Nea Ponta parca a mai inceput sa bage urechea la ce spun altii mai buni si Crina Ntonescu nu mai crede nici ea ca suspendarea salveaza Romania.
Parca si nea Ilici a zis una de zici ca nu era el..
Si asta e doar inceputu'..stai sa se goleasca sticla cu tuica,cazanul cu sarmale si coltucul de la cozonac si..vine intretinerea.Sa vezi veselie..

Nici eu nu sunt adeptul statului pe margine si tzatzaitului din buze, altfel as alege un Congo frumos si mi-as papa acolo linistit agoniseala, compatimind de la distanta... Poate pentru ca am copii si vreau sa nu se stranga langa radacini doar la parastase.
Initial am zis si eu la fel, vine primavara si o sa se dea cu sania pe uscat si cei de acum, cu duhurile celor inselati si flamanzi pe urme. Dar nu faci decat sa deschizi cutia Pandorei, un soi de concurs: cine promite mai mult si care o sa cada de mai de sus... Per ansamblu nu-i chiar atat de rau, statistic o ducem bine. Din pacate, cei care trag statisticile catre linia de plutire stau si contempla de pe margine, un fel de chibiti care asista la moartea fotbalului romanesc si se bucura ca au dreptate. Raman galeriile agresive si manipulabile, care fac legea peste ramasitele unui trecut care incepe sa para glorios prin comparatie cu ziua de astazi... Si atunci? Incep sa cred ca prin noi insine este o legenda urbana, nu ajunge. Cand lucrurile se vor repara si la altii, cand o sa ne bucuram din nou de faramiturile cazute de la masa bogatilor, abia atunci calmul si optimismul se vor reinstaura. Si ca de obicei, vom sari calul in directia respectiva, ne vom lasa dusi de val si poate ca aceia care au invatat intre timp sa stea deasupra valului si nu sa bolboroseasca sub el, vor fi mai multi...
Scuze, am dat-o iar in parabole si nu vroiam asta.
La Multi Ani!

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 30 2012, 01:15 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 12:31 PM) *
Nici eu nu sunt adeptul statului pe margine si tzatzaitului din buze, altfel as alege un Congo frumos si mi-as papa acolo linistit agoniseala, compatimind de la distanta... Poate pentru ca am copii si vreau sa nu se stranga langa radacini doar la parastase.
Initial am zis si eu la fel, vine primavara si o sa se dea cu sania pe uscat si cei de acum, cu duhurile celor inselati si flamanzi pe urme. Dar nu faci decat sa deschizi cutia Pandorei, un soi de concurs: cine promite mai mult si care o sa cada de mai de sus... Per ansamblu nu-i chiar atat de rau, statistic o ducem bine. Din pacate, cei care trag statisticile catre linia de plutire stau si contempla de pe margine, un fel de chibiti care asista la moartea fotbalului romanesc si se bucura ca au dreptate. Raman galeriile agresive si manipulabile, care fac legea peste ramasitele unui trecut care incepe sa para glorios prin comparatie cu ziua de astazi... Si atunci? Incep sa cred ca prin noi insine este o legenda urbana, nu ajunge. Cand lucrurile se vor repara si la altii, cand o sa ne bucuram din nou de faramiturile cazute de la masa bogatilor, abia atunci calmul si optimismul se vor reinstaura. Si ca de obicei, vom sari calul in directia respectiva, ne vom lasa dusi de val si poate ca aceia care au invatat intre timp sa stea deasupra valului si nu sa bolboroseasca sub el, vor fi mai multi...
Scuze, am dat-o iar in parabole si nu vroiam asta.
La Multi Ani!

Asa e natura noastra..Cand luam salariul dam petrecere,dansam si nimeni nu ne atinge..cand vine intretinerea 'f**i mama ei de tara ca mai bine era cu Ceausescu.Prost am fost ca nu am plecat din tara'.
D'aia zic ca suntem latini si nu balcanici..
Ala dinainte zicea ca nu ne atinge criza si p'astia de acum i-au lovit superpesimismul,'o sa fie naspa in 2013'...acu zic ei ca vreo 10 ani o sa fie naspa..
Exageram.
Murim de foame urla Ciorbea si Romania a comandat nu stiu cate Ferrari si Valea Prahovei e plina de sarbatori (mai scump ca in Austria)..
Moare omu' de foame dar au disparut carnatii,caltabosu si toba..(apropo,cat dracu putem sa mancam de Revelion?)..
De promisiuni se cam satura omu' repede (in ultima vreme).Poate inca sunt naivi multi dar nu mai au rabdare (alta extrema).
Galeria fanilor e cam pe duca..Partidul castigator a luat un numar jenant.Majoritatea au stat pe bara.
Eu zic sa gandim la mahmureala ca atunci suntem lucizi.
La multi ani!

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Dec 30 2012, 01:52 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 01:15 PM) *
Asa e natura noastra..Cand luam salariul dam petrecere,dansam si nimeni nu ne atinge..cand vine intretinerea 'f**i mama ei de tara ca mai bine era cu Ceausescu.Prost am fost ca nu am plecat din tara'.
D'aia zic ca suntem latini si nu balcanici..
Ala dinainte zicea ca nu ne atinge criza si p'astia de acum i-au lovit superpesimismul,'o sa fie naspa in 2013'...acu zic ei ca vreo 10 ani o sa fie naspa..
Exageram.
Murim de foame urla Ciorbea si Romania a comandat nu stiu cate Ferrari si Valea Prahovei e plina de sarbatori (mai scump ca in Austria)..
Moare omu' de foame dar au disparut carnatii,caltabosu si toba..(apropo,cat dracu putem sa mancam de Revelion?)..
De promisiuni se cam satura omu' repede (in ultima vreme).Poate inca sunt naivi multi dar nu mai au rabdare (alta extrema).
Galeria fanilor e cam pe duca..Partidul castigator a luat un numar jenant.Majoritatea au stat pe bara.
Eu zic sa gandim la mahmureala ca atunci suntem lucizi.
La multi ani!

Avea strabunica o vorba, cred ca am mai spus-o: nu-mi pare rau ca m-am maritat, pe omul meu nu l-am vazut beat! Asta desi omul ei era profesionist, insa n-a ridicat niciodata macar glasul la ea sau la copii, aducea salariul acasa si si-a trimis copii la scoala, platind cote, ca era element daunator noii societati. Avea si el o vorba, dupa doua decenii de stat in America: mai baiete, daca stiam citi si socoti ajungeam milionar, asa am slugarit la altii ca sa va fie voua bine, dar tine aici o suta de lei si du-te de-ti cumpara o acadea cu ei si de restul carti!
Multumesc, ne auzim la urmatoarea mahmureala smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 30 2012, 04:29 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 01:52 PM) *
Avea strabunica o vorba, cred ca am mai spus-o: nu-mi pare rau ca m-am maritat, pe omul meu nu l-am vazut beat! Asta desi omul ei era profesionist, insa n-a ridicat niciodata macar glasul la ea sau la copii, aducea salariul acasa si si-a trimis copii la scoala, platind cote, ca era element daunator noii societati. Avea si el o vorba, dupa doua decenii de stat in America: mai baiete, daca stiam citi si socoti ajungeam milionar, asa am slugarit la altii ca sa va fie voua bine, dar tine aici o suta de lei si du-te de-ti cumpara o acadea cu ei si de restul carti!
Multumesc, ne auzim la urmatoarea mahmureala smile.gif

Fiecare isi poarta propria cruce..
Taranul ar trebui sa dea cu sapa si ala destept sa invete pe altii.
Mai rau e cand incurci lucrurile si taranul ajunge ministru si ala educat vinde eugenia la magazin.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 31 2012, 11:00 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 04:29 PM) *
Fiecare isi poarta propria cruce..
Taranul ar trebui sa dea cu sapa si ala destept sa invete pe altii.
Mai rau e cand incurci lucrurile si taranul ajunge ministru si ala educat vinde eugenia la magazin.

Apropo,sper ca nu s-a interpretat gresit ce am vrut sa spun.
Nu am nimic cu taranii,dimpotriva,multi din ei sunt foarte muncitori si seriosi..am vrut doar sa spun ca fiecare ar trebui sa faca ce stie si sa aiba ce merita.
Nu dentist la ministerul sportului,nu Gigi in comisia juridica..

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Dec 31 2012, 11:56 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Nae @ Dec 31 2012, 11:00 AM) *
Apropo,sper ca nu s-a interpretat gresit ce am vrut sa spun.
Nu am nimic cu taranii,dimpotriva,multi din ei sunt foarte muncitori si seriosi..am vrut doar sa spun ca fiecare ar trebui sa faca ce stie si sa aiba ce merita.
Nu dentist la ministerul sportului,nu Gigi in comisia juridica..

Nu s-a interpretat gresit, stai linistit.
Iar niste tarani adevarati, din aceia gospodari si cu bun simt, n-ar strica pe la niste ministere...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 31 2012, 01:29 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (bulisor @ Dec 31 2012, 11:56 AM) *
Iar niste tarani adevarati, din aceia gospodari si cu bun simt, n-ar strica pe la niste ministere...

Ce e naspa e ca expresia 'puterea corupe' e uneori adevarata.
Am vazut Oameni care s-au transformat in javre dupa ce au ajuns 'la putere'...

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Dec 31 2012, 01:46 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Nae @ Dec 31 2012, 01:29 PM) *
Ce e naspa e ca expresia 'puterea corupe' e uneori adevarata.
Am vazut Oameni care s-au transformat in javre dupa ce au ajuns 'la putere'...

De data asta, nu eu sunt cel fatalist.
Iar obiceiuri si traditii de pe la noi, stiu si asta.
N-au fost oameni cu O niciodata, doar i-ai cunoscut cu adevarat dupa...
O selectie riguroasa se poate insa face, doar sa vrei, n-ai nevoie de puteri supranaturale:)

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Jan 2 2013, 08:49 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (bulisor @ Dec 31 2012, 01:46 PM) *
O selectie riguroasa se poate insa face, doar sa vrei, ...

De-obicei nu se poate face o selectie riguroasa, ajungi sa lucrezi cu cei pe care-i ai. Interesant e ca si in vest e la fel, doar ca aici "ai cu cine".

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Jan 2 2013, 09:28 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Warrington @ Jan 2 2013, 08:49 PM) *
De-obicei nu se poate face o selectie riguroasa, ajungi sa lucrezi cu cei pe care-i ai. Interesant e ca si in vest e la fel, doar ca aici "ai cu cine".

Nenea, nu-i chiar asa! Eu am de lucru in fiecare an cu fo' 20 de tineri priceputi, nu ma refer la aia care trebuie sa fie sau se cred asa!
Majoritatea au nevoie de mine sa le arat un an sau doi, apoi pleaca...
Asa ca ai cu cine, te asigur! Inca!
Ce propui matale ca sa-i tinem?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 11:32 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (bulisor @ Jan 2 2013, 09:28 PM) *
Nenea, nu-i chiar asa! Eu am de lucru in fiecare an cu fo' 20 de tineri priceputi, nu ma refer la aia care trebuie sa fie sau se cred asa!
Majoritatea au nevoie de mine sa le arat un an sau doi, apoi pleaca...
Asa ca ai cu cine, te asigur! Inca!
Ce propui matale ca sa-i tinem?

Noi ne plangem ca pleaca din tara dar pana sa plece din tara se duceau toti la Bucuresti.
Singura 'alinare' este ca majoritatea nu uita de unde au plecat si mai revin in vacante,mai baga o vorba buna..unii isi mai fac case pe acolo.
Ce ne faceam noi daca Dan Diaconescu ramanea la Caracal si Mihaela Radulescu la Bacau?.... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Prastia cu luneta.
mesaj Jan 3 2013, 01:15 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 11:32 AM) *
Noi ne plangem ca pleaca din tara dar pana sa plece din tara se duceau toti la Bucuresti.
Singura 'alinare' este ca majoritatea nu uita de unde au plecat si mai revin in vacante,mai baga o vorba buna..unii isi mai fac case pe acolo.
Ce ne faceam noi daca Dan Diaconescu ramanea la Caracal si Mihaela Radulescu la Bacau?.... laugh.gif

Nene Nae, orice batz are doua capete: ce ne faceam noi, constantenii, daca Mazare ramanea la Bucuresti? blink.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 3 2013, 01:25 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Prastia cu luneta @ Jan 3 2013, 01:15 PM) *
Nene Nae, orice batz are doua capete: ce ne faceam noi, constantenii, daca Mazare ramanea la Bucuresti? blink.gif

Sau in Brazilia..sau in Madagascar..sau daca parasuta aia cu care se da nu mai cobora niciodata.. biggrin.gif

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- kaizoku   Ne mexicanizam (o noua constitutie)   Dec 27 2012, 12:03 PM
- - Lucian   Singura modalitate in care putem sa ne aparam e sa...   Dec 27 2012, 04:25 PM
|- - Nae   Citeaza (Lucian @ Dec 27 2012, 04:25 PM) ...   Dec 27 2012, 04:47 PM
|- - Lucian   Citeaza (Nae @ Dec 27 2012, 04:47 PM) Deg...   Dec 27 2012, 05:58 PM
|- - giovrica ciobanoiu   Citeaza (Lucian @ Dec 27 2012, 05:58 PM) ...   Dec 28 2012, 11:05 AM
||- - kansas   Citeaza (giovrica ciobanoiu @ Dec 28 2012, 11...   Dec 28 2012, 11:18 AM
||- - Nae   Citeaza (kansas @ Dec 28 2012, 11:18 AM) ...   Dec 28 2012, 11:42 AM
||- - baba cloanta   Citeaza (kansas @ Dec 28 2012, 11:18 AM) ...   Dec 29 2012, 11:19 PM
|- - manu chao   Citeaza (Lucian @ Dec 27 2012, 05:58 PM) ...   Dec 28 2012, 01:02 PM
|- - kaizoku   Citeaza (manu chao @ Dec 28 2012, 01:02 P...   Dec 28 2012, 01:22 PM
- - kansas   Citeaza (kaizoku @ Dec 27 2012, 12:03 PM)...   Dec 28 2012, 06:27 AM
- - kansas   kaizoku, am uitat sa-ti spun care sunt regulile jo...   Dec 28 2012, 10:38 AM
|- - kaizoku   Citeaza (kansas @ Dec 28 2012, 10:38 AM) ...   Dec 28 2012, 11:23 AM
|- - kansas   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 11:23 AM)...   Dec 28 2012, 11:28 AM
|- - Warrington   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 11:23 AM)...   Dec 30 2012, 08:12 AM
- - toteu   Da chiar azi au aparut din senin cativa brazi sibe...   Dec 28 2012, 11:40 AM
|- - Nae   Citeaza (toteu @ Dec 28 2012, 11:40 AM) D...   Dec 28 2012, 11:51 AM
|- - kaizoku   Citeaza (toteu @ Dec 28 2012, 11:40 AM) D...   Dec 28 2012, 12:13 PM
|- - kansas   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 12:13 PM)...   Dec 28 2012, 12:41 PM
- - Nae   Cam fatalist sunati,userilor.. Resemnarea si plafo...   Dec 28 2012, 01:12 PM
|- - kaizoku   Citeaza (Nae @ Dec 28 2012, 01:12 PM) Cam...   Dec 28 2012, 01:27 PM
||- - Nae   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 01:27 PM)...   Dec 28 2012, 01:39 PM
|- - user realist, nu fatalist   Citeaza (Nae @ Dec 28 2012, 01:12 PM) Cam...   Dec 28 2012, 02:05 PM
|- - Nae   Citeaza (user realist, nu fatalist @ Dec 28 2...   Dec 28 2012, 02:20 PM
- - Nae   Mie imi place segmentul ala mic de romani de care ...   Dec 28 2012, 02:29 PM
|- - user, nu loser   Citeaza (Nae @ Dec 28 2012, 02:29 PM) Mie...   Dec 28 2012, 03:03 PM
|- - kaizoku   Citeaza (user, nu loser @ Dec 28 2012, 03...   Dec 28 2012, 03:10 PM
|- - Anti-sistem   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 03:10 PM)...   Dec 28 2012, 04:48 PM
|- - mandela   Citeaza (Anti-sistem @ Dec 28 2012, 04...   Dec 28 2012, 05:11 PM
- - kaizoku   Azi Crin ne-a spus ce-si doreste de la viitoarea C...   Dec 29 2012, 02:22 PM
|- - user lucid, nu morbid   Citeaza (kaizoku @ Dec 29 2012, 02:22 PM)...   Dec 29 2012, 05:32 PM
|- - k   Citeaza (user lucid, nu morbid @ Dec 29 2012,...   Dec 29 2012, 06:02 PM
|- - Nae   Citeaza (user lucid, nu morbid @ Dec 29 2012,...   Dec 29 2012, 07:02 PM
- - Laur006   Citeaza (kaizoku @ Dec 28 2012, 11:23 AM)...   Dec 30 2012, 10:47 AM
- - Nae   Problema e cu mentalitatea.. Multi duc dorul zilel...   Dec 30 2012, 11:14 AM
- - bulisor   Tantelor si nenilor, nu poti sili baba sa treaca s...   Dec 30 2012, 11:52 AM
|- - Nae   Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 11:52 AM)...   Dec 30 2012, 12:06 PM
|- - bulisor   Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 12:06 PM) Cam...   Dec 30 2012, 12:31 PM
|- - Laur006   Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 12:31 PM)...   Dec 30 2012, 01:08 PM
||- - Nae   Citeaza (Laur006 @ Dec 30 2012, 01:08 PM)...   Dec 30 2012, 01:22 PM
||- - bulisor   Citeaza (Laur006 @ Dec 30 2012, 01:08 PM)...   Dec 30 2012, 01:41 PM
|- - Nae   Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 12:31 PM)...   Dec 30 2012, 01:15 PM
|- - bulisor   Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 01:15 PM) Asa...   Dec 30 2012, 01:52 PM
|- - Nae   Citeaza (bulisor @ Dec 30 2012, 01:52 PM)...   Dec 30 2012, 04:29 PM
|- - Nae   Citeaza (Nae @ Dec 30 2012, 04:29 PM) Fie...   Dec 31 2012, 11:00 AM
|- - bulisor   Citeaza (Nae @ Dec 31 2012, 11:00 AM) Apr...   Dec 31 2012, 11:56 AM
|- - Nae   Citeaza (bulisor @ Dec 31 2012, 11:56 AM)...   Dec 31 2012, 01:29 PM
|- - Laur006   Citeaza (Nae @ Dec 31 2012, 01:29 PM) Ce ...   Dec 31 2012, 01:32 PM
||- - Nae   Citeaza (Laur006 @ Dec 31 2012, 01:32 PM)...   Dec 31 2012, 01:50 PM
|- - bulisor   Citeaza (Nae @ Dec 31 2012, 01:29 PM) Ce ...   Dec 31 2012, 01:46 PM
|- - Warrington   Citeaza (bulisor @ Dec 31 2012, 01:46 PM)...   Jan 2 2013, 08:49 PM
|- - bulisor   Citeaza (Warrington @ Jan 2 2013, 08:49 P...   Jan 2 2013, 09:28 PM
|- - gogu   Citeaza (bulisor @ Jan 2 2013, 09:28 PM) ...   Jan 2 2013, 09:43 PM
||- - kansas   Citeaza (gogu @ Jan 2 2013, 09:43 PM) Un ...   Jan 3 2013, 08:11 AM
||- - Laur006   Citeaza (kansas @ Jan 3 2013, 08:11 AM) ....   Jan 3 2013, 11:22 AM
|||- - kansas   [quote name='Laur006' date='Jan 3 2013...   Jan 3 2013, 11:31 AM
||- - gogu   Citeaza (kansas @ Jan 3 2013, 08:11 AM) L...   Jan 3 2013, 02:04 PM
||- - voluntar   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 02:04 PM) Mey...   Jan 3 2013, 02:41 PM
||- - bulisor   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 02:04 PM) Mey...   Jan 3 2013, 03:08 PM
||- - gogu   Citeaza (bulisor @ Jan 3 2013, 03:08 PM) ...   Jan 3 2013, 03:14 PM
||- - Nae   Citeaza (bulisor @ Jan 3 2013, 03:08 PM) ...   Jan 3 2013, 03:41 PM
||- - Hyde Park corner   Citeaza (bulisor @ Jan 3 2013, 03:08 PM) ...   Jan 3 2013, 08:58 PM
||- - bulisor   Citeaza (Hyde Park corner @ Jan 3 2013, 08...   Jan 4 2013, 11:26 AM
||- - Nae   Citeaza (bulisor @ Jan 4 2013, 11:26 AM) ...   Jan 4 2013, 01:38 PM
|- - Nae   Citeaza (bulisor @ Jan 2 2013, 09:28 PM) ...   Jan 3 2013, 11:32 AM
|- - Prastia cu luneta   Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 11:32 AM) Noi ...   Jan 3 2013, 01:15 PM
|- - Nae   Citeaza (Prastia cu luneta @ Jan 3 2013, 01...   Jan 3 2013, 01:25 PM
- - Dinca   Degeaba?   Dec 30 2012, 07:49 PM
- - Laur006   Citeaza (kansas @ Jan 3 2013, 11:31 AM) (...   Jan 3 2013, 12:21 PM
|- - Nae   Citeaza (Laur006 @ Jan 3 2013, 12:21 PM) ...   Jan 3 2013, 01:01 PM
- - Nae   Ideea e ca aceasta migratie de creiere sau 'ta...   Jan 3 2013, 01:08 PM
- - Nae   Fiindca vad ca ne da hotadminu tarcoale:..'nea...   Jan 3 2013, 01:28 PM
- - gogu   Dom' Nae, prima jumatate de revolutie se va in...   Jan 3 2013, 05:31 PM
|- - Nae   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 05:31 PM) Dom...   Jan 3 2013, 06:06 PM
|- - gogu   Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 06:06 PM) Cam ...   Jan 3 2013, 06:57 PM
|- - Ho shi Min   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 06:57 PM) Ce ...   Jan 3 2013, 07:55 PM
||- - gogu   Citeaza (Ho shi Min @ Jan 3 2013, 07:55 P...   Jan 3 2013, 08:18 PM
|- - Nae   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 06:57 PM) Pai...   Jan 3 2013, 08:04 PM
||- - gogu   Citeaza (Nae @ Jan 3 2013, 08:04 PM) Si d...   Jan 3 2013, 08:43 PM
||- - Nae   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 08:43 PM) Pri...   Jan 4 2013, 01:33 PM
|- - Li Li (contesa de bruce)   Citeaza (gogu @ Jan 3 2013, 06:57 PM) Pai...   Jan 3 2013, 08:17 PM
|- - gogu   Citeaza (Li Li (contesa de bruce) @ J...   Jan 3 2013, 08:49 PM
- - Rafael Trujillo   Am o intrebare: vreau si eu sa ma mexicanizez, sau...   Jan 3 2013, 07:46 PM
|- - buendia   Citeaza (Rafael Trujillo @ Jan 3 2013, 07...   Jan 3 2013, 08:14 PM
- - Peastalozzi   Citeaza (buendia @ Jan 3 2013, 08:14 PM) ...   Jan 3 2013, 08:49 PM
- - Portofelul plin și fin   Citeaza (kaizoku @ Dec 27 2012, 12:03 PM)...   Mar 19 2013, 04:16 PM
- - Kaizoku   Citeaza (kaizoku @ Dec 27 2012, 12:03 PM)...   Jun 27 2013, 06:35 PM
|- - Joe M.   Citeaza (Kaizoku @ Jun 27 2013, 06:35 PM)...   Jun 27 2013, 06:49 PM
- - kaizoku   Citeaza (kaizoku @ Dec 27 2012, 12:03 PM)...   Feb 8 2017, 07:05 PM
- - Pretty Moda   Citeaza (kaizoku @ Feb 8 2017, 07:05 PM) ...   Apr 22 2017, 09:10 AM

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 10:33 PM