IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> VW Golf 5 vs VW Golf 6, se merita sa platesti mai mult pt Golf 6 sau Golf 5 e la fel de buna
Vizitator_oswiecim.
mesaj Apr 15 2010, 01:34 PM
Mesaj #121

Guests

mai silaghi,cine te-a pus sa-ti iei masina noua din romania?Astea nu-s facute in germania,mai.Vrei Golf nou,iti iei din Germania,vrei Golf vechi,iti iei tot din BUNDESREPUBLIK.Ma,cand o sa invatati,romani prosti su unguri prosti,nu e ca la noi,ce e mai bun fac ei pentru ei.Vrei cai verzi,peastia,noi sau vechi,ti-i iei din R-mania.Mai baiete,asculta la un om batran;sant bune ambele,ia-te dupa consum si ia-o pe care ti-o permiti fara sa-ti iasa cureaua prin buric.Tule-o,schnell/ Vezi numai sa nu pui de-o teapa,ca merge si la ei.Cauta dealer neamt,chiar daca-i mai //.Halt.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Stef.
mesaj Apr 15 2010, 08:19 PM
Mesaj #122

Guests

Pana la urma are cineva de vanzare un G5 2.0 tdi?

+Quote Post
Vizitator_ben.
mesaj Apr 18 2010, 05:44 AM
Mesaj #123

Guests

salut am un polo 1,4 din 2008 43000km si vreau sa o schimb nu stiu ce sa aleg noul polo tot de 1.4 sau g6 de 1.6pe benzina. ce ma sfatuiti?

+Quote Post
Vizitator_passatu'.
mesaj Apr 18 2010, 10:28 AM
Mesaj #124

Guests

Citeaza (ben @ Apr 18 2010, 05:44 AM) *
salut am un polo 1,4 din 2008 43000km si vreau sa o schimb nu stiu ce sa aleg noul polo tot de 1.4 sau g6 de 1.6pe benzina. ce ma sfatuiti?

Pai masinile nu-s din aceeasi categorie. Daca ai nevoie de spatiul in plus in portbagaj si/sau motorul mai puternic alege golfu'. Daca e a doua masina pentru mers mai ales in oras ia polo.
Nu ti-as recomanda polo ca singura masina in familie.

+Quote Post
Vizitator_Faust.
mesaj Apr 22 2010, 06:22 PM
Mesaj #125

Guests

Citeaza (oswiecim @ Apr 15 2010, 01:34 PM) *
mai silaghi,cine te-a pus sa-ti iei masina noua din romania?Astea nu-s facute in germania,mai.Vrei Golf nou,iti iei din Germania,vrei Golf vechi,iti iei tot din BUNDESREPUBLIK.Ma,cand o sa invatati,romani prosti su unguri prosti,nu e ca la noi,ce e mai bun fac ei pentru ei.Vrei cai verzi,peastia,noi sau vechi,ti-i iei din R-mania.Mai baiete,asculta la un om batran;sant bune ambele,ia-te dupa consum si ia-o pe care ti-o permiti fara sa-ti iasa cureaua prin buric.Tule-o,schnell/ Vezi numai sa nu pui de-o teapa,ca merge si la ei.Cauta dealer neamt,chiar daca-i mai //.Halt.

Pe mine m-ai convins. Faza cu "sa nu iti iasa cureaua prin buric" e adevarata. O sa merg in Germania pt un golf oricare ar fi el 5 sau 6. Ciao si numai bine!

+Quote Post
Vizitator_ghitza.
mesaj Apr 23 2010, 11:45 AM
Mesaj #126

Guests

Citeaza (oswiecim @ Apr 15 2010, 01:34 PM) *

Golf-urile noi care se vand in Romania sunt fabricate in Germania. Poate fac intentionat mai prost comenzile pt Romania, asta n-am de unde sti.

Insa si daca iti cumperi un Golf nou din Germania poti da peste unul adus din Romania. Dealerii VW de la noi (cel putin astia din CJ) cumpara Golfuri si le vand apoi la showroom-uri din Germania. Pt ca in Romania aceeasi masina este cam cu 5000 eur mai ieftina.

+Quote Post
Vizitator_mira.
mesaj Apr 28 2010, 09:10 PM
Mesaj #127

Guests

Citeaza (Stef @ Apr 15 2010, 08:19 PM) *
Pana la urma are cineva de vanzare un G5 2.0 tdi?

eu am un golf 5 1.9 diesel 24000 km luat din germania 2008 direct de la volkswagen direct proprietar unic

+Quote Post
Vizitator_Radmann.
mesaj Apr 29 2010, 06:07 AM
Mesaj #128

Guests

Citeaza (golf 6 @ Apr 15 2010, 08:01 AM) *
..............
se conduce super. directia este super si poti chiar sa faci si figuri cu ea daca o ridici in ture.
eu cu 1.6 benzina scot un 7.7l in oras.
..........
toate cele bune

2 Comentarii:
1. Poti face figuri frumoase cu ea incepand de pe la 25,000 de rot/min in sus!
2. Consumu' dat de tine este...IMENS!!! A mea consuma 0 (ZERO) l/100km in oras. Aaa, am uitat sa-ti spun: daca nu merg cu ea! Cand merg, consum 0.7 l/h (la relanti, tot in stationare)...

+Quote Post
Vizitator_Stef.
mesaj Apr 30 2010, 08:20 PM
Mesaj #129

Guests

Citeaza (mira @ Apr 28 2010, 09:10 PM) *
eu am un golf 5 1.9 diesel 24000 km luat din germania 2008 direct de la volkswagen direct proprietar unic

Si cat vrei pe el?

+Quote Post
Vizitator_Nick.
mesaj May 1 2010, 02:34 PM
Mesaj #130

Guests

Citeaza (mira @ Apr 28 2010, 09:10 PM) *

Eu am Ford Fiesta ST (22.000 km la bord luat din Romania - reprezentanta) si un Volvo S60 (luat la mana a doua din Germania - 45.000 km la bord).

Nu va simtiti toti mai bine acum ca stiti? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_eastmaster.
mesaj May 2 2010, 01:46 PM
Mesaj #131

Guests

Ma astia care sustin ,,japonezele'' sau alte masini fabricate in acealisi uzine unde se fac si masini de spalat sau alte electrocasnice ar fi bine sa incercati macar o data un vw de dupa 2006. Nici o mazda sau toyota sau fiat sau alta pocnitoare din asta nu se va putea compara niciodata cu un mkvi vw golv. Voi chiar credeti ca unul dintre cele mai brand auto in lume ar fi asa imbecil incat sa faca greseli pe modelele care l-au consacrat? Normal...voi ati gasit o mazda foarte ieftina 2nd hand si acum va afirmati frustrarea in legatura cu ea.......

+Quote Post
rammstein
mesaj May 2 2010, 05:11 PM
Mesaj #132

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 2 344
Inscris: 7-April 10
Utilizatorul numarul: 19 455

Citeaza (eastmaster @ May 2 2010, 01:46 PM) *
Ma astia care sustin ,,japonezele'' sau alte masini fabricate in acealisi uzine unde se fac si masini de spalat sau alte electrocasnice ar fi bine sa incercati macar o data un vw de dupa 2006. Nici o mazda sau toyota sau fiat sau alta pocnitoare din asta nu se va putea compara niciodata cu un mkvi vw golv. Voi chiar credeti ca unul dintre cele mai brand auto in lume ar fi asa imbecil incat sa faca greseli pe modelele care l-au consacrat? Normal...voi ati gasit o mazda foarte ieftina 2nd hand si acum va afirmati frustrarea in legatura cu ea.......

Omule, nu te contrazic. Totusi, tonul commentului incita la flame si face deservicii imaginii Vag. Sper ca nu asta ai si urmarit.
Plus ca nu ar strica sa recitesti ce ai scris inainte de a posta. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Manelistu Bulangiu.
mesaj May 2 2010, 08:22 PM
Mesaj #133

Guests

Citeaza (eastmaster @ May 2 2010, 01:46 PM) *

Citeaza (rammstein @ May 2 2010, 05:11 PM) *
Omule, nu te contrazic. Totusi, tonul commentului incita la flame si face deservicii imaginii Vag. Sper ca nu asta ai si urmarit.
Plus ca nu ar strica sa recitesti ce ai scris inainte de a posta. smile.gif

Ai vazut nenea Rammstein, ai vazut? Si ziceai de mine ca bag si aprind fitile... smile.gif
Bai fratilor, cum o fi, cum n-o fi, da parca, parca prefer o asiatica unei prespalate teutone pe care o iei ca arata ca o fata mare si cind colo ea e de mult la menopauza (sau, altfel formulat, din spate liceu, din fata muzeu)... tongue.gif
Bai, AM GLUMIT!

+Quote Post
rammstein
mesaj May 2 2010, 08:38 PM
Mesaj #134

Membru veteran

"Manelistule", ce sa zic? Noi sa fim sanatosi! tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_daniel.
mesaj May 3 2010, 11:41 AM
Mesaj #135

Guests

eu am avut in familie skoda fabia, golf 4, 5 plus si 6 dar conduc un focus pe benzina; golful este mult mai scump la intretinere, absolut toate piesele mult mai scumpe + ca unele mananca ulei (dieselul); golful in general este mai accesorizat decat focusul (care este fabricat tot in germania) dar pe un drum virajat, exemplu herculane-tg jiu, golful 5 1.9 tdi nu se putea tine dupa ford focus 1.6 benzina...deci aveti grija caci intretinerea unui vw costa, si dupa ce o iei trebuie bani bagati in ea !!!

+Quote Post
mesaj May 3 2010, 12:11 PM
Mesaj #136

Guests

Citeaza (daniel @ May 3 2010, 11:41 AM) *
eu am avut in familie skoda fabia, golf 4, 5 plus si 6 dar conduc un focus pe benzina; golful este mult mai scump la intretinere, absolut toate piesele mult mai scumpe + ca unele mananca ulei (dieselul); golful in general este mai accesorizat decat focusul (care este fabricat tot in germania) dar pe un drum virajat, exemplu herculane-tg jiu, golful 5 1.9 tdi nu se putea tine dupa ford focus 1.6 benzina...deci aveti grija caci intretinerea unui vw costa, si dupa ce o iei trebuie bani bagati in ea !!!

Ntz, neah, nu cred ca e bine ce-ai zis.
Io zic sa consideram un traseu si mai virajat! Cam ca ala pe care vii de la Pitesti, asa..., pe o gura de rai si pe o buza prapastie, pina la Bran. Tu cu Focosu ala pe benzina de 1,6 si io cu Volkswaginu ala 1,9 TDI, manuala, cit sa nu stricam echilibru de forte... Facem pariu ca pina la Bran se alege prafu de maciulia-ti schimbatorului de viteze? Te bagi? rolleyes.gif
Etetee, intretinerea VW-ului costa, da la alealalte e pe dude nenica? smile.gif

+Quote Post
mesaj May 3 2010, 12:27 PM
Mesaj #137

Guests

Tot @ Daniel

Daniele, revin spunind ca am exagerat un pic, recte se descurca foarte bine si Focosu ala al tau daca-l ti in 3-4000 de ture. Si de-abia nu-ti consuma mult la turatiile alea... Cireasa de pe tort... blink.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj May 4 2010, 04:14 PM
Mesaj #138

Membru veteran

Citeaza (Manelistu Bulangiu @ May 3 2010, 12:11 PM) *
Ntz, neah, nu cred ca e bine ce-ai zis.
Io zic sa consideram un traseu si mai virajat! Cam ca ala pe care vii de la Pitesti, asa..., pe o gura de rai si pe o buza prapastie, pina la Bran. Tu cu Focosu ala pe benzina de 1,6 si io cu Volkswaginu ala 1,9 TDI, manuala, cit sa nu stricam echilibru de forte... Facem pariu ca pina la Bran se alege prafu de maciulia-ti schimbatorului de viteze? Te bagi? rolleyes.gif
Etetee, intretinerea VW-ului costa, da la alealalte e pe dude nenica? smile.gif

Daniel, are dreptate preopinentul. Nu uita ca G5 are deja o suspensie spate similara cu a Focusului. Iar cuplul superior isi va spune cuvantul. Plus ca o cutie in 6, altfel etajata decat cea de pe FF de 1.6 face diferenta.
MB, iti plac asiaticele, chestie de gust. Pacat ca nu fac si africanii masini, ce zici? wink.gif

+Quote Post
mesaj May 5 2010, 07:15 AM
Mesaj #139

Guests

Citeaza (rammstein @ May 4 2010, 04:14 PM) *
MB, iti plac asiaticele, chestie de gust. Pacat ca nu fac si africanii masini, ce zici? wink.gif

Bag si io offtopic smile.gif :
Imi plac si asiaticele dar, dupa parerea mea umila, n-or face ei africanii masini dar ciocolata neagra ramine cea mai buna ciocolata din lume... wink.gif
Si ca sa risipim ceata: actualmente ma dau cu o teutona. Intimplarea si numai intimplarea face sa nu fie VW.

+Quote Post
rammstein
mesaj May 7 2010, 05:47 PM
Mesaj #140

Membru veteran

Citeaza (Manelistu Bulangiu @ May 5 2010, 07:15 AM) *
Bag si io offtopic smile.gif :
Imi plac si asiaticele dar, dupa parerea mea umila, n-or face ei africanii masini dar ciocolata neagra ramine cea mai buna ciocolata din lume... wink.gif
Si ca sa risipim ceata: actualmente ma dau cu o teutona. Intimplarea si numai intimplarea face sa nu fie VW.

MB, scuze ca te inoportunez, dar imi lipseste verbul tau. De care teutona? Sa deduc totusi ca vrei sa divortezi? Plictiseala sa fie de vina? ohmy.gif

+Quote Post
mesaj May 7 2010, 11:09 PM
Mesaj #141

Guests

Citeaza (rammstein @ May 7 2010, 05:47 PM) *
MB, scuze ca te inoportunez, dar imi lipseste verbul tau. De care teutona? Sa deduc totusi ca vrei sa divortezi? Plictiseala sa fie de vina? ohmy.gif

Ma cam inoportunezi, stii? tongue.gif
Si de ce imi prescurtezi nicku? Ti-e greu sa scrii sau iti suna bagabond "Manelistu Bulangiu"?
Cu de care teutona ma dau? Nu prea e frumos da sigur e offtopic, insa fie, "vind din casa": e un R Classe Long de unde si nicku ales sa ma reprezinte chiar daca culoarea masinii e grena. Pai nu? tongue.gif
Nici vorba de divort dar nici dragoste cu nabadai nu-i, astfel incit inainte de asta de ti-am spus de ia am avut Legacy Spec. B. Au mai fost un Bamweu si un Scorpio (3l, benzina, turbo, 370CP, 460Nm, 135000Km, 29000DM, 17l/100 consum mediu, vinduta prin licitatie publica de Politia din Manheim; am bagat datele alea ca sa nu fie foarte greu de-nteles de ce in fiecare zi pling dupa ia...).
Altfel, de curind mi-a facut cu ochiu un Accord si, surpriza emisiunii tongue.gif , un Scirocco. Desi Accordu si Sciroccou joaca in ligi diferite filingu care ma-ncearca este ca R Classele se va remarita in curind...
Bai Rammstein, si te rog io mult, nu ma mai provoca sa ma exprim offtopic, bine? smile.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj May 8 2010, 06:36 AM
Mesaj #142

Membru veteran

Bre Manelistu Bulangiu, iti admir eforturile de a te incadra tot timpul in limitele topicului. Daca imi permiti, un nick mai potrivit ar fi in acest caz Manelistu Bulangiu Teuton. cool.gif
BTW, daca ai avut acel Scorpio, te invidiez. Cat despre urmasul Mercului, sa fie un Scirocco, tot R. biggrin.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj May 8 2010, 07:33 PM
Mesaj #143

Membru veteran

Apropo, am uitat o chestie. Esti obisnuit cu alta capacitate de incarcare. Daca iti iei Scirocco, unde mai pui un sac de cartofi, o juma de porc? Din aceasta dilema nu mai putem iesi, Bibicule...?!?

+Quote Post
Vizitator_rad.
mesaj May 13 2010, 01:28 PM
Mesaj #144

Guests

tare chestia cu "africanele"... Apropo, eu am un golf 4 din 2002 din Uitenhage..... da, ai ghicit, Africa de Sud. O am de 2 ani si in afara de consumabile (ulei si distributie) pentru 50.000 km cat am facut cu ea pana acum, de altceva nu a fost cazul. Super fiabila , mai ales pentru drumurile noastre ( 70% din km pe Ploiesti-Gaiesti / cine stie cunoaste, wink.gif ) In rest, dupa cum s-a mai spus Golful este rafinament-fiabilitate-siguranta, din punctul meu de vedere. Parerea mea! wink.gif

+Quote Post
Vizitator_rad.
mesaj May 13 2010, 01:32 PM
Mesaj #145

Guests

Citeaza (rad @ May 13 2010, 01:28 PM) *
tare chestia cu "africanele"... Apropo, eu am un golf 4 din 2002 din Uitenhage..... da, ai ghicit, Africa de Sud. O am de 2 ani si in afara de consumabile (ulei si distributie) pentru 50.000 km cat am facut cu ea pana acum, de altceva nu a fost cazul. Super fiabila , mai ales pentru drumurile noastre ( 70% din km pe Ploiesti-Gaiesti / cine stie cunoaste, wink.gif ) In rest, dupa cum s-a mai spus Golful este rafinament-fiabilitate-siguranta, din punctul meu de vedere. Parerea mea! wink.gif

Ca sa nu fiu off-topic am doar doua remarci de facut. Nu stiu daca este exact asa dar din cate am inteles la G6 s-a coborat din nou garda ca la G4 deoarece G5 e usor instabil pe viraje (asta din incercate, am adus ceva masini din Germania) iar al doilea aspect ar fi ca pe G6 s-a lucrat mult la isonorizare astfel incat aproape nu se mai aude nimic din exterior. Daca am gresit cu ceva ma puteti corecta. No offense! smile.gif

+Quote Post
mesaj May 16 2010, 11:09 PM
Mesaj #146

Guests

Citeaza (rammstein @ May 8 2010, 06:36 AM) *
Bre Manelistu Bulangiu, iti admir eforturile de a te incadra tot timpul in limitele topicului. Daca imi permiti, un nick mai potrivit ar fi in acest caz Manelistu Bulangiu Teuton. cool.gif
BTW, daca ai avut acel Scorpio, te invidiez. Cat despre urmasul Mercului, sa fie un Scirocco, tot R. biggrin.gif

Rammy, ia-n auzi ce zice nefasta mea: cica mai potrivit ar fi "Bulangiu de Teuton Manelist"... laugh.gif

Citeaza (rammstein @ May 8 2010, 07:33 PM) *
Apropo, am uitat o chestie. Esti obisnuit cu alta capacitate de incarcare. Daca iti iei Scirocco, unde mai pui un sac de cartofi, o juma de porc? Din aceasta dilema nu mai putem iesi, Bibicule...?!?

Bai da n-am nici o sansa cu d-astia ca tine: scriu ce scriu si ma scap offtopic.
Cre ca intr-un final apoteotic mi-o trage nenea Adminu...
Revenind la capacitatea lui Scirocco de a cara porci si/sau cartofi si/sau tuica, alea-alea, vreau sa-ti spun ca ezista o companie, pe numele ei Thule, si este doar un exemplu, mai cunoscut, din cite sint, care face niste, cum sa zic io, asa... ca niste sarcofage de plastic, unele ajungind pe la 600 si ceva de litri capacitate, si care se cocoata sus pe masina. De unde rezulta ca nu a existat, nu exista si nu va exista vreodata o dilema in ceea ce priveste caratul suinului/cartofului/zaibarului cu Sciroccou, de exemplu de la Slatina la Ora Exacta. laugh.gif
Acu la subiect, sau nu: imi place tare Sciroccou! Si unu la 265 CP... Mda, ce sa zic... Da dracu ala mic al meu mi-a facut o surpriza urita: cica exista o "galbejita" de-i zice "nu stiu cum" WRX STI, 300CP, 4x4, care cica e letala in WRC... Auzi? Mi-a bagat indoiala in suflet, nu alta! Si poti sa pui si cosciug d-ala pe ea... Vad io cum fac... rolleyes.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj May 17 2010, 03:05 PM
Mesaj #147

Membru veteran

Bulangiu de Manelist Teuton,
As spune finule, dar vad ca inca mai cauti varianta optima. Poate vom avea vreodata ocazia sa facem un schimb reciproc avantajos, de genul Zaibar feat Palinca. smile.gif
Despre Sti, joaca deja in alta liga, daca il comparam cu Accord sau chiar Scirocco. Ce sa zic, ce-i frumos si mie imi place, ca sa zic asa. Iarta-ma Doamne! Nici un Evo nu ar fi de lepadat. Ii drept ca nu are jenti aurii stock, dar se poate rezolva... wink.gif

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj May 17 2010, 05:50 PM
Mesaj #148

Guests

Citeaza (kent @ Oct 12 2009, 01:54 PM) *
Am si eu o nelamurire:

Ma gandesc sa cumpar un VW Golf, si nu sunt inca decis daca sa iau Golf 5 sau sa mai gasesc ceva bani si sa iau Golf 6.

Ati apucat sa le testati pe amandoua?
Sunt diferente mari ? Se mertita diferenta de bani?

Avantajul e ca e mai ieftina Golf 5 decat 6.
Ma gandeam la una de ocazie de vreo 2 ani.

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj May 17 2010, 05:53 PM
Mesaj #149

Guests

am golf 5 gti de vinzare

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj May 17 2010, 06:01 PM
Mesaj #150

Guests

0723653378 gti 5 de vinzare 53000 km cauciucuri vara iarna

+Quote Post

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2019 - 11:17 AM