IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Prostia se masoara cu bomba
Uncle Sam
mesaj Jul 23 2011, 05:34 AM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Am citit stirea despre atacurile din Norvegia si nu stiu de ce am trecut de stire si am citit si comentariile. Big mistake.
Musulmanii sunt de vina. Multiculturalismul e de vina. Religiile trebuie interzise. Rusii ii executa pe neonazisti. Radio Romania s-a manelizat, da stiri utilitare si meteo (sic).Trebuie radicalizata atitudinea oficiala fata de musulmani. Arabii au invadat Spania in 700 si au jefuit tot, acum li se fura si lor petrolul, se face dreptate. Islanda este razbunata, pentru ca acum o mie de ani norvegienii au fugit (ghiciti din cauza cui) si au colonizat Islanda. Asa se intampla cand il lasi pe musulman la masa ta. False flag, false flag. In Oslo toate violurile sunt comise de neoccidentali. Nu trebuiau sa il supere pe Gadaffi. Atentatele sunt comise de americani si evrei.
Apoi am trecut pe CNN si am citit comentariile. Nici o diferenta. Prostia nu are nationalitate.
Go to the top of the page

+Quote Post
Laur006
mesaj Jul 23 2011, 06:54 AM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 157
Inscris: 31-October 08
Utilizatorul numarul: 4 542

OK Uncle, si care dintre alea e comentariul tau? laugh.gif

Na, masoara si prostia mea. Comentez astfel: desi nu ma intereseaza subiectul (fiindca singura legatura a mea cu un astfel de eveniment ar fi doar prezenta in locul si momentul nepotrivit smile.gif ) nu cred in coincidente. Faptul ca nu cunosc eu informatiile reale, nu inseamna ca nu or exista explicatii logice.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Jul 23 2011, 06:58 AM
Mesaj #3

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

de fapt, tu ai vrea sa vorbesti despre cauzalitate, dar nu stii cum sa abordezi subiectul.

Citeaza (Laur006 @ Jul 23 2011, 06:54 AM) *

Na, masoara si prostia mea. Comentez astfel: desi nu ma intereseaza subiectul (fiindca singura legatura a mea cu un astfel de eveniment ar fi doar prezenta in locul si momentul nepotrivit smile.gif ) nu cred in coincidente. Faptul ca nu cunosc eu informatiile reale, nu inseamna ca nu or exista explicatii logice.

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Laur006
mesaj Jul 23 2011, 07:06 AM
Mesaj #4

Membru veteran

Postari: 157
Inscris: 31-October 08
Utilizatorul numarul: 4 542

De fapt eu am vrut sa-l ajut pe Uncle sa-si faca o idee mai completa in ce priveste prostia din comentariile asupra unui eveniment care nu ne afecteaza direct.
Dar tu te legi de mine, si inventezi noi "subiecte in subiect"...

btw: tu cum comentezi ce au facut dementii aia acolo?

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 23 2011, 07:11 AM
Mesaj #5

Membru veteran

Citeaza (Laur006 @ Jul 23 2011, 09:54 AM) *

Bun, trebuia sa precizez ca subiectul nu este despre atacul din Norvegia ci despre prostie. Sau, daca e prea mult spus prostie, despre faptul ca cei mai multi stiu cu precizie cine e de vina pentru acele atacuri. Presupun ca tu nu stii mai mult decat am citit si noi si automat iesi din discutie. Sigur ca trebuie sa existe explicatii logice, ca se pot face presupuneri. Eu ma refeream insa la cei care abia afla despre un eveniment si STIU imediat si cu precizie ce a fost acolo.

+Quote Post
Vizitator_ana.
mesaj Jul 24 2011, 08:34 PM
Mesaj #6

Guests

Sa fiti atenti ca unele comentarii partinitoare la adresa arabilor poarta nume de femei. Sa nu-i credeti pentru ca ei nu le lasa la net sa discute considerandu-le proaste (chiar daca ele nu au aceeasi nationalitate) . Ei se cred cei mai tari si cei mai deshtepti dar realitatae ii contrazice.

+Quote Post
Vizitator_Nautilus.
mesaj Jul 24 2011, 08:44 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Laur006 @ Jul 23 2011, 07:06 AM) *
btw: tu cum comentezi ce au facut dementii aia acolo?

De fapt un singur dement şi pe deasupra admirator al lui Vlad Ţepeş. (Şi Ceaşcă voia să lase impresa de urmaş al lui Vlad Ţepeş, dar mai puţin prin cuvinte şi mai mult în practică laugh.gif tongue.gif )

Mi-as face reclama la blog da' nu pot .

~Nautilus

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jul 25 2011, 07:11 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Nautilus @ Jul 24 2011, 08:44 PM) *
De fapt un singur dement şi pe deasupra admirator al lui Vlad Ţepeş. (Şi Ceaşcă voia să lase impresa de urmaş al lui Vlad Ţepeş, dar mai puţin prin cuvinte şi mai mult în practică laugh.gif tongue.gif )

Da, conform info lasate mass-mediei, s-ar parea ca e numai unul singur... Desi mi-e greu sa cred, totusi nu spun ca e imposibil sa faci asa ceva de unul singur.

Cand voi gasi un pic de timp liber am sa caut (pe net, na, ca nu am alte surse) similitudini intre "micul Vlad Tepes" si Unabomber din USA. Dpdv ideologic, psihologic, desigur, caci faptic nu prea exista asemanari.

+Quote Post
rockstar
mesaj Jul 25 2011, 08:13 AM
Mesaj #9

Membru
**

Postari: 43
Inscris: 15-May 09
Utilizatorul numarul: 7 867

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 23 2011, 07:11 AM) *
Bun, trebuia sa precizez ca subiectul nu este despre atacul din Norvegia ci despre prostie. Sau, daca e prea mult spus prostie, despre faptul ca cei mai multi stiu cu precizie cine e de vina pentru acele atacuri. Presupun ca tu nu stii mai mult decat am citit si noi si automat iesi din discutie. Sigur ca trebuie sa existe explicatii logice, ca se pot face presupuneri. Eu ma refeream insa la cei care abia afla despre un eveniment si STIU imediat si cu precizie ce a fost acolo.

Nu cred ca e vorba de prostie. In mare parte e vorba de prejudecati si stereotipuri. Niste scurtaturi cognitive in euristica de zi cu zi. Ele pot fi corecte sau gresite, dar ne ajuta la simplificarea vietii. De exemplu: mergi pe un trotuar relativ aglomerat. Nu te opresti la fiecare individ in parte sa-l analizezi si sa vezi daca e ok sa treci pe langa el (sau risti sa-ti infinga un cutit in teasta sau sa te buzunareasca). Nici macar nu e posibil lucrul asta. Asa ca avem anumite filtre: rasa, sex, vestimentatie, frizura etc. O teorie spune ca ne-am dezvoltat aceste abilitati inca de cand alergam prin savana (sau prin Gradina Raiului, cum preferi). Asa am invatat sa ne ferim de anumite animale, de alti indivizi care reprezentau o amenintare la adresa noastra.

E adevarat ca ne folosim de aceste lucruri si in alte scopuri: pentru a discrimina, pentru a ne confima anumite credinte etc.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jul 25 2011, 08:36 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (rockstar @ Jul 25 2011, 08:13 AM) *
In mare parte e vorba de prejudecati si stereotipuri. Niste scurtaturi cognitive in euristica de zi cu zi. Ele pot fi corecte sau gresite, dar ne ajuta la simplificarea vietii.

Nu stiu cat de mult ne simplifica viata o decizie luata in urma unei prejudecati gresite... (Poate doar daca echivalez notiunile "viata" si "luarea unei decizii".
In rest, multumesc pt explicatie, e pertinenta pentru unul ca mine, fara studii psihologice. Si, mai mult, multumesc pt ca ai readus discutia la subiect smile.gif )

+Quote Post
rockstar
mesaj Jul 25 2011, 09:37 AM
Mesaj #11

Membru
**

Citeaza (Laur006 @ Jul 25 2011, 08:36 AM) *
Nu stiu cat de mult ne simplifica viata o decizie luata in urma unei prejudecati gresite... (Poate doar daca echivalez notiunile "viata" si "luarea unei decizii".
In rest, multumesc pt explicatie, e pertinenta pentru unul ca mine, fara studii psihologice. Si, mai mult, multumesc pt ca ai readus discutia la subiect smile.gif )

Corecta observatie. Asa e, simplificarea luarii unei decizii. Mea culpa.

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 25 2011, 05:51 PM
Mesaj #12

Membru veteran

Citeaza (rockstar @ Jul 25 2011, 11:13 AM) *
Nu cred ca e vorba de prostie. In mare parte e vorba de prejudecati si stereotipuri. Niste scurtaturi cognitive in euristica de zi cu zi. Ele pot fi corecte sau gresite, dar ne ajuta la simplificarea vietii.
Aaaa, o definitie mai dulce a prostiei. Oricum, fiind prejudecata nu are cum sa fie corecta.
La cazul nostru concret, in primele ore comentatorii decretasera deja atacul ca fiind opera extremisitilor musulmani. S-a dovedit nu numai ca era gresit, ci chiar pe dos. Asa ca scurtatura cognitiva in acest caz nu a dus pe un drum mai scurt la destinatie ci intr-o directie complet gresita.

+Quote Post
rockstar
mesaj Jul 26 2011, 09:14 AM
Mesaj #13

Membru
**

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 25 2011, 05:51 PM) *
Aaaa, o definitie mai dulce a prostiei. Oricum, fiind prejudecata nu are cum sa fie corecta.
La cazul nostru concret, in primele ore comentatorii decretasera deja atacul ca fiind opera extremisitilor musulmani. S-a dovedit nu numai ca era gresit, ci chiar pe dos. Asa ca scurtatura cognitiva in acest caz nu a dus pe un drum mai scurt la destinatie ci intr-o directie complet gresita.

Prejudecata nu este neaparat incorecta dar nici general valabila. Cred ca incurci prejudecata cu conceptia gresita.

Prejudecati avem toti. Ce date ai care sa confirme ca aia care au nominalizat vinovatii aiurea sunt prosti? Si de ce sunt prosti si nu prost informati? Sau doar 'senzationalisti' sau 'zvonisti'? De ce ai pus in titlu 'Prostia se masoara cu bomba' si nu 'Ignoranta se masoara cu bomba'? Motivatia celor incriminati nu o avem. Care a fost motivatia ta pentru titlu?

In cazul prezentat de tine prejudecatile oamenilor nu au fost complet gresite. E adevarat ca ala era crestin si nu musulman. Dar tot extremist religios era. Complet gresit era daca ar fi fost de fapt un accident sau ucigasul era suparat ca-l inselase amanta.

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 26 2011, 10:05 AM
Mesaj #14

Membru veteran

Citeaza (rockstar @ Jul 26 2011, 12:14 PM) *
Ce date ai care sa confirme ca aia care au nominalizat vinovatii aiurea sunt prosti?
Atunci introducem o noua categorie, oameni care nu sunt prosti dar spun uneori prostii. Chiar, cred ca majoritatea suntem asa.
Citeaza
Si de ce sunt prosti si nu prost informati?
Pentru ca acele comentarii au aparut imediat dupa atac, deci atunci cand informatii inca nu existau. Asa ca nu se punea problema unei proaste informari ci a unei lipse de informare. Si cand tragi asa concluzii grave fara sa fii informat eu zic ca e prostie.
Citeaza
De ce ai pus in titlu 'Prostia se masoara cu bomba' si nu 'Ignoranta se masoara cu bomba'? Motivatia celor incriminati nu o avem. Care a fost motivatia ta pentru titlu?
Ca asa mi-a venit mie. Mi-am zis ca acele comentarii bazate pe absolut nimic nu puteau fi altceva decat prostii.
Citeaza
E adevarat ca ala era crestin si nu musulman. Dar tot extremist religios era.
Eu nu il vad asa. Il vad ca un om dereglat psihic.

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Jul 26 2011, 10:41 AM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 26 2011, 10:05 AM) *
Atunci introducem o noua categorie, oameni care nu sunt prosti dar spun uneori prostii. Chiar, cred ca majoritatea suntem asa.
Pentru ca acele comentarii au aparut imediat dupa atac, deci atunci cand informatii inca nu existau. Asa ca nu se punea problema unei proaste informari ci a unei lipse de informare. Si cand tragi asa concluzii grave fara sa fii informat eu zic ca e prostie.
Ca asa mi-a venit mie. Mi-am zis ca acele comentarii bazate pe absolut nimic nu puteau fi altceva decat prostii.
Eu nu il vad asa. Il vad ca un om dereglat psihic.

Absolut toti oamenii care sunt extremisti religiosi sunt dereglati psihic, intr-un fel sau altul (gen indoctrinare, fortare mentala sau pur si simplu schizofrenie).

+Quote Post
axlslak
mesaj Jul 26 2011, 01:53 PM
Mesaj #16

Membru
**

Postari: 65
Inscris: 19-April 10
Utilizatorul numarul: 19 905

nu stiu daca se masoara cu bomba. se masoara cu ceva. aia da.

de cand s-a intamplat tragedia din norvegia tot stau si ma tot minunez.

ma minunez la problema de fond a islamismului si felul cum se impleteste cu problemele noastre cronice si anume crestinismul & iudaismul. multumesc lu bunu dumnezeu (oricine ar fi acesta) ca nu avem mai multe religii sa ne spargem capu si mai multi.

ma minunez la problemele de rasa. pt ca multa lume asimileaza asa subiectu. il fac pe norvegian scrantit dar ar face si ei la ***i/unguri/whatever daca ar avea cum. noroc ca multi sunt cacaciosi & lenesi. una peste alta sunt uimit cat de putina lume blameaza in fapt metoda. gasesc altele mai mici sa blameze.

ma minunez la aia care desi nu sunt norvegieni se baga in justitia alora si vor pedeapsa cu moartea. pe de partea aialalta ma minunez la procuror care probabil e foarte mandru de el ca a gasit un mod de a cere 9 ani de inchisoare in plus pt "crime impotriva umanitatii".

una peste alta ma minunez mai mult la comenturi decat la stire. si simt ca ar trebui sa existe o concluzie. sa vina cineva de incredere si sa traga o concluzie pt noi toti.

pt ca problema nu era ....oidul asta de la bun inceput. el e doar un efect (mai degraba decat un simptom) intr-o boala mai mare.

intr-o lupta titanica intre doua scoli de gandire care nu se impletesc deloc.

mi-e teama ca mult timp va mai trece, si abia abia lumea va incepe sa inteleaga distinctia intre cele doua. alt timp va mai trece pana vor alege toti, alt timp pana una din ele va castiga.

si mi-e teama ca nu prostia se masoara. ci egoul. egoul se masoara cu bomba. era un comment care sugera ca daca ....oidul era preocupat de numerele de europeni puri vs musulmani, trebuia sa foloseasca timpul si banii si energia in a da la buci si a creste copii. oricat de .... ar suna, poate era mai bine sa-si masoare egoul in cel mai infantil mod posibil si anume exact in penis.

mi se pare o greseala colosala sa-ti masori egoul in 90 de morti in loc de 1-2-3 nascuti.

mda. a huge fuck up.

si noi romanii avem un mic avantaj ca problemele noastre cu ungurii/***ii nu sunt pe teme religioase. in acelasi timp avem 2 probleme (traditionale) si anume ungurii si ***ii care sunt surplus la problema globala si anume chinezii si musulmanii... probleme care le vom percepe mai devreme sau mai tarziu.

vreau sa se inteleaga ca n-am nimic cu nici unii dintre ei. n-as face asa ceva. iar cand zic "probleme", mi-e teama de solutiile altora, dar in nici un caz nu reprezinta o problema pt mine. n-am de asemenea probleme cu profesorii, doctorii, militarii, politistii, asistatii social sau orice altceva. io personal am probleme cu solutiile smucite. atata tot.

pt ca in solutiile astea smucite poti sa ajungi tu insuti o problema sau o victima colaterala. si nu mi se pare corect sa ajung statistica / masa de manevra.

EDIT: multumesc adminului paranoic si nazist pt filtrele pe cuvinte care apar bine mersi in dex, se potrivesc in context, si nu sunt insulte dar tot sunt cenzurate. good fucking job jerkoff.

Aceasta postare a fost editata de axlslak: Jul 26 2011, 01:55 PM

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 26 2011, 05:26 PM
Mesaj #17

Membru veteran

Citeaza (6 @ Jul 26 2011, 01:41 PM) *
Absolut toti oamenii care sunt extremisti religiosi sunt dereglati psihic, intr-un fel sau altul (gen indoctrinare, fortare mentala sau pur si simplu schizofrenie).
Hai sa spunem ca mai intai e boala si apoi restul. Cei dereglati psihic nu au nici o legatura cu religia sau filozofia. Sunt defecti pur si simplu. Daca nu ar fi existat religia ar fi gasit alta motivatie pentru actele lor extreme.

+Quote Post
Vizitator_Griffith.
mesaj Jul 26 2011, 05:33 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 26 2011, 05:26 PM) *
Hai sa spunem ca mai intai e boala si apoi restul. Cei dereglati psihic nu au nici o legatura cu religia sau filozofia. Sunt defecti pur si simplu. Daca nu ar fi existat religia ar fi gasit alta motivatie pentru actele lor extreme.

Nu cred. Nimeni nu poate sa fie ceva ce nu a invatat sa fie. Cati teroristi peintre bogati (cei care au pentru ce sa traiasca) si cati teroristi printre saraci?

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 26 2011, 05:35 PM
Mesaj #19

Membru veteran

Citeaza (Griffith @ Jul 26 2011, 08:33 PM) *
Nu cred. Nimeni nu poate sa fie ceva ce nu a invatat sa fie. Cati teroristi peintre bogati (cei care au pentru ce sa traiasca) si cati teroristi printre saraci?
Pe milionarul Osama unde il incadrezi?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 26 2011, 05:45 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 26 2011, 05:35 PM) *
Pe milionarul Osama unde il incadrezi?

La exceptii, la paranoici care vor sa iasa in evidenta. Oricum, mai multi teroristi intre saraci decat intre bogati. Tarile musulmane sarace dau mai multi teroristi, tarile crestine mai sarace dau mai multi teroristi. Tarile bogate dau mai degraba dezaxati paranoici, ucigasi in serie, copii teribilisti care ucid cu armele parintilor etc.

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 26 2011, 05:53 PM
Mesaj #21

Membru veteran

Citeaza (Musafir @ Jul 26 2011, 08:45 PM) *
La exceptii, la paranoici care vor sa iasa in evidenta. Oricum, mai multi teroristi intre saraci decat intre bogati. Tarile musulmane sarace dau mai multi teroristi, tarile crestine mai sarace dau mai multi teroristi. Tarile bogate dau mai degraba dezaxati paranoici, ucigasi in serie, copii teribilisti care ucid cu armele parintilor etc.
Tarile musulmane sarace, hmmm, e normal, unde naiba sa gasesti executanti mai buni decat printre cei ce nu au nimic de pierdut? Oricum nu ei sunt adevaratii teroristi.
Tarile crestine sarace...hmmm, romanii de exemplu sunt chiar cei mai saraci din Europa, dar nu am auzit de terorism romanesc.
Cu tarile bogate si dezaxatii lor ai dreptate.

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Jul 26 2011, 08:12 PM
Mesaj #22

Guests

Eu cred ca in discutie pot fi aduse si efectele mass-media, care e cam aceeasi peste tot = crime, violenta, amenintari inchipuite, posibile/ eventuale dezastre locale sau mondiale = drobu' de sare.
Cei labili psihic, vor avea reactii disproportionate la o asemenea presiune.
Un ungur roman imi zicea ca la Miercurea Ciuc oamenii refera sa se uite la Duna TV nu pentru ca ar fi mai interesant, dar daca te uiti la televiziunile romanesti iti vine sa-ti pui streangul de gat la cat de prost ti se spune ca traiesti si la cat esti de asuprit.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Jul 27 2011, 02:43 AM
Mesaj #23

Membru veteran

Mie mi se pare genial sa mai poti sa urmaresti chiar si televiziunile unguresti.
De ce?
Pentru ca o sa afli ca sunt la fel de prosti ca ai nostri: Clint Mansell Lux Aeterna la ei a fost in The Lord of the Rings.
PLM...
Libertatea e Cih!

--------------------

+Quote Post
axlslak
mesaj Jul 27 2011, 03:43 AM
Mesaj #24

Membru
**

Citeaza (tzurlogen @ Jul 27 2011, 02:43 AM) *
Mie mi se pare genial sa mai poti sa urmaresti chiar si televiziunile unguresti.
De ce?
Pentru ca o sa afli ca sunt la fel de prosti ca ai nostri: Clint Mansell Lux Aeterna la ei a fost in The Lord of the Rings.
PLM...
Libertatea e Cih!

mersi ca existi. si ca nu iesi la universitate sa faci ce a facut dementu.

mersi?

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Jul 27 2011, 03:45 AM
Mesaj #25

Membru veteran

Citeaza (axlslak @ Jul 27 2011, 03:43 AM) *
mersi ca existi. si ca nu iesi la universitate sa faci ce a facut dementu.

mersi?

nu te grabi asa tare ca nu ti-am pus 5 lei in palma, nemeritati.
ai inteles ce am vrut eu sa spun?

--------------------

+Quote Post
axlslak
mesaj Jul 27 2011, 03:53 AM
Mesaj #26

Membru
**

Citeaza (tzurlogen @ Jul 27 2011, 03:45 AM) *
nu te grabi asa tare ca nu ti-am pus 5 lei in palma, nemeritati.
ai inteles ce am vrut eu sa spun?

sunt atatea moduri fun sa-ti raspund. am sa incerc unu umil. ce tre sa fac sa fie "meritati" si sa pot aprecia ca ai "observat" ca melodia a fost doar intr-un trailer de la lotr ... si sunt alte 1001 lucruri cu melodia in cauza mai relevante?

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Jul 27 2011, 03:57 AM
Mesaj #27

Membru veteran

Citeaza (axlslak @ Jul 27 2011, 03:53 AM) *
sunt atatea moduri fun sa-ti raspund. am sa incerc unu umil. ce tre sa fac sa fie "meritati" si sa pot aprecia ca ai "observat" ca melodia a fost doar intr-un trailer de la lotr ... si sunt alte 1001 lucruri cu melodia in cauza mai relevante?

ramanand departe de discutia de baza, nu te doare nitel pipota ca trebuie sa facem noi discuti bazate pe articole de 2 lei copiate din surse dubioase?
asta ma enerveaza de fapt, da-l in doamne iarta-ma smile.gif de LOTR!
ma enerveaza "stiristii" astia facuti cu copy paste.

--------------------

+Quote Post
axlslak
mesaj Jul 27 2011, 04:03 AM
Mesaj #28

Membru
**

Citeaza (tzurlogen @ Jul 27 2011, 03:57 AM) *
ramanand departe de discutia de baza, nu te doare nitel pipota ca trebuie sa facem noi discuti bazate pe articole de 2 lei copiate din surse dubioase?
asta ma enerveaza de fapt, da-l in doamne iarta-ma smile.gif de LOTR!
ma enerveaza "stiristii" astia facuti cu copy paste.

neah. am o fixatie ca softu si tv-ul tre sa fie minim corect spelled & gramatical. chestie care e by default a major fail.

softu like windows. cand gasesti typo la tvr sau office... e epic fail. si e... by default.

esti un pampalau (sac hotadmin) ca ai pretentii de la stiristi sa stie pe ce lume traiesc.

sunt unelte de informare. by default 50% copy paste, 50% parerea lor ....a.

ca sa ajungi la "adevar" (daca ii pasa cuiva), aflii ce era defapt copy paste.

prententii... eu? nu. heh. niciodata. nici de la mama.

enervat... nici atat. pur si simplu nu pot wink.gif

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Jul 27 2011, 04:10 AM
Mesaj #29

Membru veteran

Citeaza (axlslak @ Jul 27 2011, 04:03 AM) *
neah. am o fixatie ca softu si tv-ul tre sa fie minim corect spelled & gramatical. chestie care e by default a major fail.

softu like windows. cand gasesti typo la tvr sau office... e epic fail. si e... by default.

esti un pampalau (sac hotadmin) ca ai pretentii de la stiristi sa stie pe ce lume traiesc.

sunt unelte de informare. by default 50% copy paste, 50% parerea lor ....a.

ca sa ajungi la "adevar" (daca ii pasa cuiva), aflii ce era defapt copy paste.

prententii... eu? nu. heh. niciodata. nici de la mama.

enervat... nici atat. pur si simplu nu pot wink.gif

s-ar putea sa fiu pampalau smile.gif
din cauza ca citesc multe site-uri romanesti!
si... azi chiar m-am umplut de draci vazand acelasi articol de ... pe toate site-urile romanesti.
BTW...
niciodata n-o sa fiu de acord cu descreieratu' ala, deci nici prin cap n-o sa-mi treaca sa incerc sa-l imit!

--------------------

+Quote Post
axlslak
mesaj Jul 27 2011, 04:16 AM
Mesaj #30

Membru
**

Citeaza (tzurlogen @ Jul 27 2011, 04:10 AM) *
niciodata n-o sa fiu de acord cu descreieratu' ala, deci nici prin cap n-o sa-mi treaca sa incerc sa-l imit!

departe de mine de asemenea. desi n-as baga mana in foc ca nu se gaseste unu exponential mai .... ca el care ne pune pe toti sa facem asta.

si gaseste si mortaru sa umple gaurile.

after all... a existat napoleon. a existat hitler. si multi altii.

mie unu mi-e asa frica sa zic "niciodata"... cum nu pot sa zic. nu de "mine". in mine am incredere totala. de restu imi cam tzatzaie curu...

Aceasta postare a fost editata de axlslak: Jul 27 2011, 04:16 AM

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th November 2019 - 05:35 AM