IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Nici dictatorii nu mai sunt ce-au fost
Uncle Sam
mesaj Oct 21 2011, 03:38 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Nici macar dictatorii nu mai sunt ce-au fost.
Sadam scos de barba din gaura lui de sub pamant. Gaddafi pitulat intr-o canalizare ca ultimul boschetar.
I-au indemnat pe adepti sa moara cu centura de explozibil pentru cauza lor care o mai fi si aia si i-au declarat eroi si martiri ca au luat cu ei nu stiu cati turisti dintr-un avion, copii dintr-un autobuz sau gospodine dintr-un supermarket dar cand a venit randul lor sa fie eroi s-au ascuns ca niste sobolani si nu au avut curaj nici macar sa-si traga un glont in cap.
Au intinat nobilele idealuri ale dictaturii.
Go to the top of the page

+Quote Post
circotas
mesaj Oct 22 2011, 09:03 AM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Citeaza (Uncle Sam @ Oct 21 2011, 03:38 PM) *

biggrin.gif biggrin.gif
Ce zici, mergem in Libia sa deschidem un Caritas?

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Oct 22 2011, 01:03 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Oct 22 2011, 12:03 PM) *
biggrin.gif biggrin.gif
Ce zici, mergem in Libia sa deschidem un Caritas?
Nu rade ca o sa vezi cum in Libia se va petrece pas cu pas ce s-a petrecut in Romania. Piata de desfacere peste care vor navali producatorii straini, terenurile, companiile de stat, rezervele naturale.
Caritas...., hmmm, as avea toata viata probleme cu somnul daca pacalesc niste amarati. Si oricum nu am acum fonduri de investit. Ma gandesc insa sa strang bani sa iau niste terenuri pe malul marii in Cuba ca nici pe aia nu or sa-i mai lase mult de capul lor.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Oct 22 2011, 01:22 PM
Mesaj #4

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

io o sa-mi cumpar terenuri in Bolivia in desert, asteptand sa vina americanii "agenti ai democratiei" ca sa-mi exploateze zacamintele de litiu.

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_bach.
mesaj Oct 22 2011, 01:34 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Oct 22 2011, 01:03 PM) *
Nu rade ca o sa vezi cum in Libia se va petrece pas cu pas ce s-a petrecut in Romania. Piata de desfacere peste care vor navali producatorii straini, terenurile, companiile de stat, rezervele naturale.
Caritas...., hmmm, as avea toata viata probleme cu somnul daca pacalesc niste amarati. Si oricum nu am acum fonduri de investit. Ma gandesc insa sa strang bani sa iau niste terenuri pe malul marii in Cuba ca nici pe aia nu or sa-i mai lase mult de capul lor.

bah!
unciuletzule, daca n-ai gologani, ce ? ceva margelutze, oglinjoare, strilicuriciuri , n-ai pe stock? o pui de-un barter, i.e.
margelutze contra energie
oglijoare ciobite shi expirate contra minerale
strilicurici de diverse culori semi automatizazi contra mana ieftina de lucru
carabushi de mai shi gandaci de colorado cybernitizatzi contra servicii diverse
ete na !
shi-ot asha, economia de piatza libera regleaza economia globalizata ...hahahahaha ba frate ce-tzi e shi cu unchiuletzii ashtia , invechitzi dom´ne, ruginitzi, nu-i duce capul sa marketizeze ancestral-inteligent ce-au pe stock ,uzat moral.hahahahahaha

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Oct 22 2011, 05:04 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Citeaza (bach @ Oct 22 2011, 04:34 PM) *
!unchiuletzii ashtia , invechitzi dom´ne, ruginitzi, nu-i duce capul sa marketizeze ancestral-inteligent ce-au pe stock ,uzat moral.hahahahahaha
Vorbesti din auzite. Cand ma distram o noapte intreaga la Havana cu un ceas electronic de 5 dolari, o cutiuta de farduri si un set de chilotei cu zilele saptamanii cumparati de la Miami cred ca tu nici nu aparusei pe lume. Am schimbat moda in Novorossisk cu marfa de contrabanda adusa din Hong Kong si am imbatat patrula in Jeddah cu whisky din Istanbul(vandut cu paharul, nu cu sticla). Da, exact, acolo unde iti taie capul daca te prinde cu alcool. Nu-ti mai spun sa nu cumva sa incepi sa simti ce plictisitoare e viata pe internet....

+Quote Post
gamma
mesaj Oct 22 2011, 08:46 PM
Mesaj #7

Membru
**

Postari: 83
Inscris: 13-October 09
Utilizatorul numarul: 13 937

@ uncle
M-am gandit ceva la ce ai zis tu aici , cred ca se trage de la "corectitudinea politica "
In trecut un tiran invins era sigur executat intr-un mod extrem de barbar si atunci merita sa te lupti pana la moarte pentru ca te astepta ceva mai rau decat moartea in lupta -> moartea sub tortura .
Acum daca scapi stai in puscarie pana la batranete in "conditii decente" ce sunt (cel putin pentru tipul asta de indivizi ) MULT mai bune decat media celor ce sunt liberi pe planeta asta .

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Oct 23 2011, 08:03 AM
Mesaj #8

Membru veteran

Citeaza (gamma @ Oct 22 2011, 11:46 PM) *
@ uncle
M-am gandit ceva la ce ai zis tu aici , cred ca se trage de la "corectitudinea politica "
In trecut un tiran invins era sigur executat intr-un mod extrem de barbar si atunci merita sa te lupti pana la moarte pentru ca te astepta ceva mai rau decat moartea in lupta -> moartea sub tortura .
Acum daca scapi stai in puscarie pana la batranete in "conditii decente" ce sunt (cel putin pentru tipul asta de indivizi ) MULT mai bune decat media celor ce sunt liberi pe planeta asta .
Ei, asta e visul piratilor somalezi, ca si daca sunt capturati vor trai mai bine in inchisorile occidentale decat in pesterile lor. De aia au si inceput sa nu-i mai aresteze si sa-i duca in occident.
Dar dictatorii...m-ar mira ca Gaddafi sau Sadam sa fi stat linistiti cu gandul la o viata dulce intr-o inchisoare libiana sau irakiana.
Cred mai degraba ca au fost totdeauna dictatori de carton, lasati sa isi imagineze ca sunt fiorosi, sprijiniti, ajutati in secret si apoi culesi mediatic din canalizari ca sa inteleaga lumea cine e seful.
Oare ce mai face Bashar al-Assad?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alin..
mesaj Oct 23 2011, 10:38 AM
Mesaj #9

Guests

radem noi dar si daca se intoarce PSD-ul cu Adrian Nastase o sa ne aducem aminte de vremurile cand radeam linistiti de oricine si orice.. pentru ca vor fi de mult apuse la ce foame si ura au mafiotii aia in gat..

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Oct 24 2011, 05:41 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Oct 22 2011, 05:04 PM) *
Nu-ti mai spun sa nu cumva sa incepi sa simti ce plictisitoare e viata pe internet....

laugh.gif laugh.gif
Asta e genială! Mersi pt o noua saptamana inceputa cu buna-dispozitie (pe langa cafeluta "rituala").

(Da' ca sa zic si eu ceva la subiect: Au fost vreodata dictatorii al'ceva decat omuşteni obisnuiti? - ba chiar poate cu mai multe probleme pisicologice decat cei obisnuiti. Dintotdeauna dictatorii s-au bazat pe altii care sa faca treburile murdare in locul lor - impunerea terorii, adicatelea. Iar loialitatea ... na!, se mai toceste, ca orice sentiment omenesc.)

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Oct 24 2011, 07:52 AM
Mesaj #11

Guests

Sadam scos de barba din gaura lui de sub pamant. Gaddafi pitulat intr-o canalizare ca ultimul boschetar.
I-au indemnat pe adepti sa moara cu centura de explozibil pentru cauza lor care o mai fi si aia si i-au declarat eroi si martiri ca au luat cu ei nu stiu cati turisti dintr-un avion, copii dintr-un autobuz sau gospodine dintr-un supermarket dar cand a venit randul lor sa fie eroi s-au ascuns ca niste sobolani si nu au avut curaj nici macar sa-si traga un glont in cap.

Macar Saddam n-a cersit indurare, a aratat curaj si demnitate chiar si in clipele de dinaintea executiei. Dar Gaddafi asta... daca l-ar vedea Ceausescu s-ar intoarce in mormant!

+Quote Post
sy_dinglina13204...
mesaj Nov 7 2011, 04:00 PM
Mesaj #12

Nou venit
*

Postari: 4
Inscris: 5-November 11
Utilizatorul numarul: 29 976

Bin Laden Sadam Gaddafi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th November 2019 - 05:32 AM