IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Cine castiga titlul NBA anul asta? :)
HeinzGuderian
mesaj Jun 3 2010, 02:38 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 11
Inscris: 6-May 10
Utilizatorul numarul: 20 229

Azi incepe finala NBA dintre LA Lakers si Boston Celtics.

premize: Lakers, locul I in Vest in sezonul regulat, a avut ceva probleme pana acum cu locul 8 din Vest, in primul tur din play off, pierzand doua meciuri si castigand unul la "milimetru". apoi, la fel, probleme in finala vestului, cu Phoenix Suns. atu: Kobe

Boston Celtic - doar locul III in Est, in sezonul regulat. a reusit sa treaca si de Orlando Magic (locul 2 in Est), si de locul I in NBA, Cleveland Cavaliers-ul lui LeBron James, despre care se spunea ca va fi marea castigatoare de anul asta... atu: aruncari de trei puncte + faptul ca sunt pe val

eu as vrea sa bata Bostonul, ca prea arogant e Gasol ala si nesuferit biggrin.gif

voi ce ziceti?
Go to the top of the page

+Quote Post
Fjord
mesaj Jun 4 2010, 08:57 AM
Mesaj #2

Membru
**

Postari: 88
Inscris: 26-January 10
De la: Bucharest, Romania
Utilizatorul numarul: 18 383

Imi place Pau Gasol de cand am vazut finala Spania-Grecia, desi mi-am dorit mult atunci sa castige Grecia. Insa in NBA prima favorita a fost mereu LA Lakers. Pt inceput, in primul meci, cu Pau si Kobe nu s-a pus nimeni! Mai sunt totusi destule. Cheers!

+Quote Post
Vizitator_Krimhild Vasilescu.
mesaj Jun 4 2010, 08:42 PM
Mesaj #3

Guests

mi se rupe fix in patrusprezece. sportul pe bani este o @#@#$$%%^& (cenzurat).

+Quote Post
Vizitator_Gelu77.
mesaj Jun 6 2010, 08:18 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (HeinzGuderian @ Jun 3 2010, 02:38 PM) *
Azi incepe finala NBA dintre LA Lakers si Boston Celtics.

premize: Lakers, locul I in Vest in sezonul regulat, a avut ceva probleme pana acum cu locul 8 din Vest, in primul tur din play off, pierzand doua meciuri si castigand unul la "milimetru". apoi, la fel, probleme in finala vestului, cu Phoenix Suns. atu: Kobe

Boston Celtic - doar locul III in Est, in sezonul regulat. a reusit sa treaca si de Orlando Magic (locul 2 in Est), si de locul I in NBA, Cleveland Cavaliers-ul lui LeBron James, despre care se spunea ca va fi marea castigatoare de anul asta... atu: aruncari de trei puncte + faptul ca sunt pe val

eu as vrea sa bata Bostonul, ca prea arogant e Gasol ala si nesuferit biggrin.gif

voi ce ziceti?

singura chestie e ca inainte sa postezi ar mai trebui sa te informezi ca Boston nu a terminat pe locu III in Est.

+Quote Post
HeinzGuderian
mesaj Jun 9 2010, 10:12 PM
Mesaj #5

Nou venit
*

Citeaza (Gelu77 @ Jun 6 2010, 08:18 PM) *
singura chestie e ca inainte sa postezi ar mai trebui sa te informezi ca Boston nu a terminat pe locu III in Est.

mea culpa. locul 4. dar puteai sa zici si tu pt cei care nu stiau, nu sa te dai demiurg

+Quote Post
Vizitator_Gelu77.
mesaj Jun 11 2010, 03:27 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (HeinzGuderian @ Jun 9 2010, 10:12 PM) *
mea culpa. locul 4. dar puteai sa zici si tu pt cei care nu stiau, nu sa te dai demiurg

cei care nu stie se poate uita si ei pe nba.com

acu sa zici tu ca Boston au ca atu aruncarile de 3pct asta e chiar putin aberant. daca te refereai la alde Orlando sau Phoneix mai ziceam dar nici pe departe Boston.

+Quote Post
HeinzGuderian
mesaj Jun 14 2010, 10:46 PM
Mesaj #7

Nou venit
*

Citeaza (Gelu77 @ Jun 11 2010, 03:27 AM) *
cei care nu stie se poate uita si ei pe nba.com

acu sa zici tu ca Boston au ca atu aruncarile de 3pct asta e chiar putin aberant. daca te refereai la alde Orlando sau Phoneix mai ziceam dar nici pe departe Boston.

sigur ca "se poate uita si ei", era vorba de atitudinea asta aroganta de romanash. in fine...

da, ce-i drept, e foarte aberant, mai ales cand te gandesti ca Ray Allen va depasi in curand recordul de aruncari de trei marcate in NBA, cand te gandesti ca mai exista in echipa asta Paul Pierce sau Rasheed Wallace... iar despre Orlando si Phoenix da... corect... poate acum cativa ani... ca anul asta nu am vazut sa se bazeze pe asa ceva

+Quote Post
Vizitator_Gelu77.
mesaj Jun 14 2010, 11:07 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (HeinzGuderian @ Jun 14 2010, 10:46 PM) *
sigur ca "se poate uita si ei", era vorba de atitudinea asta aroganta de romanash. in fine...

da, ce-i drept, e foarte aberant, mai ales cand te gandesti ca Ray Allen va depasi in curand recordul de aruncari de trei marcate in NBA, cand te gandesti ca mai exista in echipa asta Paul Pierce sau Rasheed Wallace... iar despre Orlando si Phoenix da... corect... poate acum cativa ani... ca anul asta nu am vazut sa se bazeze pe asa ceva

daca un singur jucator da de 3 asta inseamna ca asta e atuul echipei? Paul Pierce mai da si el din cand in cand dar nu e specialitatea si loa fel Sheed care e rezerva; PP si RW sunt foarte inconsistent la 3. asta nu se numeste atuu.

uitete la procentajul lor pe meci: 3ptm/a

1. 1-10 lose
2. 11-16 (asta din cauza ca a dat Ray Ray 8-11) win
3. 4-18 ( Ray Ray 0-8) lose
4. 3-12 win
5. 3-12 win

deci in afara de meciul 2 procentajul lor de 3 a fost varza. daca ai stii care e atuul lor atunci ai fi realizat de ce au castigat meciurile 4 si 5 cu un procentaj de 25% de 3pt.

daca te uiti spre exemplu la Orlando ai sa remarci ca 4 din 5 titulari sunt buni 3pt shooteri din care 2 foarte foarte buni. + JJ Redick si Pietrus care sunt bench players. verifica si tu statisticile de la ei si Phoenix si convingete.

si mai lasa atitudinea asta de romanash care se crede ca le stie pe toate si posteaza fara macar sa se uite la meciuri

+Quote Post
Vizitator_betul.
mesaj Jun 19 2010, 10:11 AM
Mesaj #9

Guests

Pun pariu pe ce vreti voi ca lakers o sa castige titlul cool.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 04:45 PM