IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Oina - Sportul national al romanilor de pretutindeni
anghelv69
mesaj Jan 28 2011, 11:04 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 28-January 11
Utilizatorul numarul: 25 648

Salut prieteni si iubitori ai sportului nostru national oina

Vreau sa va anunt in primul rand ca in sfarsit Federatia Romana de Oina F.R.O.are o pagina web a sa www.froina.ro (nu mai este purtata de colo colo, ba pe sport local ba pe site-ul clona oina.ro site care nu are nici o legatura cu F.R.O.)

In pagina F.R.O. acum orcine poate accesa informatii diverse , de la inregistrare club pana la reguli joc,regulamente,consiliere psihologica,materiale sportive,filme facute la diverse activitati,fotografii precum si posibilitatea de a contribui efectiv la dezvoltarea si promovarea sportului nostru national
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_anghelv69.
mesaj Feb 11 2011, 11:37 AM
Mesaj #2

Guests

Sedinta de Birou Federal

Modelul proiectului implementat de federatie la nivelul judetului Braila incepe sa aiba succes in alte judete ale tarii.Primul judet interesat este Gorjul,unde reprezentantii ambitioasei echipe oltene C.S.Crasna s-au aratat interesati de acest proiect.In urma discutiilor purtate de presedintele federatiei cu conducerea acestui club,s-a intocmit documentatia necesara pentru realizarea acestei activitati,in zilele urmatoare aceasta urmand a fi supusa aprobarii institutiilor abilitate.Din informatiile noastre,sunt deja 3-4 localitati din judet in care se doreste practicarea oinei,numarul acestora va creste ,cu siguranta,dupa implementarea proiectului.Demn de remarcat este faptul ca sportul nostru national incearca sa revina pe aceste meleaguri pitoresti in care echipe care reprezentau localitati ca Novaci sau Sadu au scris pagini de istorie a oinei.Vom reveni cu amanunte dupa ce se va stabili modul concret de punere in practica a acestei initiative.
Federatia va sprijini orice astfel de initiative care vor duce la revigorarea sportului nostru national.

Sursa : www.froina.ro

+Quote Post
Vizitator_Gica de la oina..
mesaj Feb 11 2011, 07:26 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (anghelv69 @ Feb 11 2011, 11:37 AM) *
Sedinta de Birou Federal

Modelul proiectului implementat de federatie la nivelul judetului Braila incepe sa aiba succes in alte judete ale tarii.Primul judet interesat este Gorjul,unde reprezentantii ambitioasei echipe oltene C.S.Crasna s-au aratat interesati de acest proiect.In urma discutiilor purtate de presedintele federatiei cu conducerea acestui club,s-a intocmit documentatia necesara pentru realizarea acestei activitati,in zilele urmatoare aceasta urmand a fi supusa aprobarii institutiilor abilitate.Din informatiile noastre,sunt deja 3-4 localitati din judet in care se doreste practicarea oinei,numarul acestora va creste ,cu siguranta,dupa implementarea proiectului.Demn de remarcat este faptul ca sportul nostru national incearca sa revina pe aceste meleaguri pitoresti in care echipe care reprezentau localitati ca Novaci sau Sadu au scris pagini de istorie a oinei.Vom reveni cu amanunte dupa ce se va stabili modul concret de punere in practica a acestei initiative.
Federatia va sprijini orice astfel de initiative care vor duce la revigorarea sportului nostru national.

Sursa : www.froina.ro

Jucatori ca Tanase de la Steaua aveti bre?

Patroni de echipa gen Becali sau Borcea aveti?

Pai daca nu, cum vreti domne' sa aveti succes la public?

Zi-mi macar ca aveti majorete bune. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_anghelv69.
mesaj Mar 25 2011, 11:46 AM
Mesaj #4

Guests

Faza judeteana la ONSS la Constanta

Sambata, 26.03.2011 începând cu ora 09:00 pe terenul de rugby de la baza sportiva Badea Cârtan, a Liceului cu Program Sportiv Constanta, are loc Olimpiada Nationala a Sportului Scolar, etapa pe judetul Constanta.
În competitia sunt înscrise 6 echipe:
-Scoala cu cls. I-VIII „Grigore Moisil” Navodari
-Scoala generala Poarta Alba
-Scoala generala Ghindaresti
-Scoala generala Horia
-Scoala generala Rasova
-Scoala generala Chirnogeni
Competitia este organizata de Inspectoratul Scolar Judetean Constanta în colaborare cu Directia Judeteana de Sport si Tineret a Judetului Constanta, Club Sportiv Frontiera Tomis Constanta si Asociatia Judeteana de Oina Constanta.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th November 2019 - 10:17 AM