IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 12 2012, 10:45 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 12 2012, 07:38 AM) *
Prima directoare desemnata de speculantul Tariceanu, sa se ocupe de ''Proprietari"" a avut salariul 50.000 Euro pe luna !!! Cei care s-au prins, au facut joc de glezne si au luat 50% dupa ce au uns pe unde trebuie, cu ceilalti 50%, inclusiv judecatori.

Iti pierzi timpul, iti pot rezuma ce va spune, de fapt ce spunea cand se vorbea de lucrurile astea. Ca e normal sa plateasca foarte bine oameni competenti si valorosi etc, etc, etc, ca doar nu poti face performanta daca nu ii platesti bine, etc, etc, etc...tine cont ca discutam de functii politice unde numai de competenta nu se poate vorbi.
Cu ceilalti la putere imediat discursul e altul, banii tarii risipiti, salarii nesimtite etc, etc, etc.
E brandul romanesc contemporan: ai mei au voie orice si sunt buni destepti si frumosi, ceilalti daca fac acelasi lucru sunt hoti si pungasi.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 12 2012, 11:18 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Apr 12 2012, 10:45 AM) *
Iti pierzi timpul, iti pot rezuma ce va spune, de fapt ce spunea cand se vorbea de lucrurile astea. Ca e normal sa plateasca foarte bine oameni competenti si valorosi etc, etc, etc, ca doar nu poti face performanta daca nu ii platesti bine, etc, etc, etc...tine cont ca discutam de functii politice unde numai de competenta nu se poate vorbi.
Cu ceilalti la putere imediat discursul e altul, banii tarii risipiti, salarii nesimtite etc, etc, etc.
E brandul romanesc contemporan: ai mei au voie orice si sunt buni destepti si frumosi, ceilalti daca fac acelasi lucru sunt hoti si pungasi.

Draga unchiule,....sigur ca e pierdere de timp...
Pe cuvant de pionier (am fost sef de detasament in clasa a-II-a rolleyes.gif , ca tocmai renuntasem la postari !
Si la partizanat politic, votez doar independenti, chiar daca nu au nici o sansa, sa stie si altii in viitor, ca exista si pentru ei alegatori !

Nu eu l-am sustinut -macar pentru o vreme- pe MRU ?!
Se dovedeste ca are doar talent la Limba Romana, dar e doar un ''alt proiect ratat al lui Baisecu'' cum bine zicea un user...multe vorbe si atat.
Se lauda cu SMURD-ul pe care tocmai au vrut sa-l desfiinteze, si care e meritul altora...

Renuntasem sa postez, dar cand am vazut cu cata vitejie ''propun'' ei, pedeleii procent de 15% pentru nefericitii expropiati, ca si cum dreptul la proprietate e ceva negociabil, atitudine identica cu bolsevicii lui Ilici, nascase, pontonescu si antenescu...

Carpatian Garden ... din fundu' curtii unor tovarasi, aceeasi, mru aceeasi laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 12 2012, 12:54 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 12 2012, 11:18 AM) *
Si la partizanat politic, votez doar independenti, chiar daca nu au nici o sansa, sa stie si altii in viitor, ca exista si pentru ei alegatori !
Ok, dar deocamdata inseamna voturi risipite pentru ca independentii nu vor fi alesi. Cum s-a mai zis, romanul isi indrageste alesul pana la fanatism. Mazare mai are doar sa isi scoata scula si sa se pise pe constanteni, restul le-a facut pe toate. Tot il vor alege si iti vor sari la gat daca zici ceva rau de el. Pe Constantinescu l-au scos ca la descarcerare, era mort de beat in mijlocul intersectiei. Va fi ales cat va candida.
Asa ca ce sa speri la independenti de calitate? Cine sa-i aleaga?
Dl Neuron, teoretic ar trebui sa il dispretuiasca pe Antonescu, dumnealui e profesor iar alesul e exact cosmarul oricarui profesor, chiulangiu, repetent, total dezinteresat de scoala, smecher...ei bine, domnul profesor crede ca acest om e bun de presedinte. Si cand ai intr-o parte o multime pentru care Mazare e un fel de erou iar pe de alta parte oameni cu scoala care nu vor ceva mai mult de Antonescu...ce independenti speri tu sa intre in combinatia asta?
(Pe Basescu si PDL i-am exclus nu pentru ca ar fi mai buni ci pentru ca nu mai conteaza, se indreapta spre pragul electoral si macar din acest punct de vedere alegatorii PDL au fost mai rationali sanctionandu-si alesii asa cum stiu ei mai bine, cu votul).

+Quote Post
Vizitator_k.
mesaj Apr 12 2012, 01:10 PM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Apr 12 2012, 12:54 PM) *
Ok, dar deocamdata inseamna voturi risipite pentru ca independentii nu vor fi alesi. Cum s-a mai zis, romanul isi indrageste alesul pana la fanatism. Mazare mai are doar sa isi scoata scula si sa se pise pe constanteni, restul le-a facut pe toate. Tot il vor alege si iti vor sari la gat daca zici ceva rau de el. Pe Constantinescu l-au scos ca la descarcerare, era mort de beat in mijlocul intersectiei. Va fi ales cat va candida.
Dl Neuron, teoretic ar trebui sa il dispretuiasca pe Antonescu, dumnealui e profesor iar alesul e exact cosmarul oricarui profesor, chiulangiu, repetent, total dezinteresat de scoala, smecher...ei bine, domnul profesor crede ca acest om e bun de presedinte. Si cand ai intr-o parte o multime pentru care Mazare e un fel de erou iar pe de alta parte oameni cu scoala care nu vor ceva mai mult de Antonescu...ce independenti speri tu sa intre in combinatia asta?
(Pe Basescu si PDL i-am exclus nu pentru ca ar fi mai buni ci pentru ca nu mai conteaza, se indreapta spre pragul electoral si macar din acest punct de vedere alegatorii PDL au fost mai rationali sanctionandu-si alesii asa cum stiu ei mai bine, cu votul).

Asta cu Bonduel e subiectiva rau...daca esti constantean stii ce vreau sa spun...
Il cunosc f bine, a facut pt constanteni exact cat zici, mai nimic, tot ce s-a facut a fost pe interesul lor, cu adaos comercial fireste, afaceri ilegale cu terenuri, spaga la greu pt absolut orice... plus pachetelul pt pensionari si alte atentii...

Inaintea lui a fost un medic, un falit...
Nu e cine sa vina in locul ''fratilor mazare'': - Strutinski-Constantinescu-Mazare...decat unii cel putin ca ei, daca nu chiar cu mult mai lacomi si nepasatori cu problemele reale ale unei primarii port si oras turistic...
Habar nu ai cu ce interlopi s-ar putea alege constantenii, mult mai ... asa ca strang din buci, voteaza puiul si cozonacul si sunt ''multumiti'' cu ce au, pentruca inca nu exista o alternative corecta...

Mazare are inca 110 ani si un pic...atat cat tine haosul in Romania, atat va tine si Mazare, nu-ti fa iluzii...au radacini f bine infipte si consolidate. Ca pe oriunde...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 12 2012, 01:26 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (k @ Apr 12 2012, 01:10 PM) *
Nu e cine sa vina in locul ''fratilor mazare'': - Strutinski-Constantinescu-Mazare...decat unii cel putin ca ei, daca nu chiar cu mult mai lacomi si nepasatori cu problemele reale ale unei primarii port si oras turistic...
Adevarul este ca a concurat singur, pedelistii au venit cu Onaca iar liberalii...daca ii intrebi pe constanteni cine a concurat din partea PNL nici nu isi mai aduc aminte.
Iar Dl. doctor Neagoe, intrebat pe vremea cand era primar de ce nu face nimic a raspuns fara macar sa clipeasca...de ce sa fac, sa vina altul si sa se foloseasca de ce am facut eu? Asta era opusul lui Mazare, deh, doctor, educat, elevat, partid istoric...

+Quote Post
Vizitator_marmalade sun.
mesaj Apr 12 2012, 03:57 PM
Mesaj #36

Guests

Cei care se prefac ca se cearta intre ei, onorabilii nostri politicieni vesnici, RotitiiIntreEi, au pus-o de-o lege electorala minunata pentru ei, cea mai proasta posibila pentru noi. Cu legea asta independentii practic nu mai au sanse, partidele neparlamentare nu prea au sanse... inafara de vesnicii Nastase, Berceanu, Mitrea, Voiculescu@Restu' Tilharilor, nimeni nu are sanse. Si uite-asa, javrele ordinare au mai castigat 4 ani. Si noi, cetatenii, vom pierde 4 ani.

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Apr 12 2012, 09:37 PM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (GigiEL @ Apr 12 2012, 05:00 AM) *
De obicei sistemele de referinta au originea in zero.
Eu imi amintesc citeva lucruri despre guvernul Tariceanu:
- fiind presedinte APIA, a introdus taxa de prima inmatriculare;
- fiind prieten cu Patriciu, i-a trimis biletel lu' Basescu, "daca poate sa vorbeasca el";
- fiind mincinos, n-a recunoscut (sa-i trimit eu biletel lu' Basescu e ca si cum i-as trimite diavolului);
- fiind slab pregatit a confundat banii trimisi de capsunari cu cresterea economiei ("economia duduie");
- si multe altele, care de care mai hilare (imi amintesc ca dimineata a vorbit cu Remes, la ora 10 ii lua apararea, iar seara apareau inregistrarile cu ala carind in casa cirnatii).

E adevarat ca topicul se numeste "ce parere aveti despre ultimul eveniment" -- dar sa nu le uitam pe cele trecute -- mai ales ca sint de referinta.

Gigele, vezi că de aia ai rămas tu un etern Gigel. Pentru că n-ai înțeles că prostii PD-Liste- adică faza cu bilețelul- n-au absolut nimic în comun cu nivelul de trai- adică chestia aia de te hrănește pe tine în fiecare zi, te îmbracă și îți permite în limita posaibilităților tale să te manifești. Rezumând, te invit să-ți dai o palmă peste ceafă, prietenește, pentru că habar nu ai ce e vital pentru un popor- adică nivelul de trai. Putea Boc să fie sfântul Pafnutie bine-mirositorul- dacă a fost și e prost de bubuie și n-a reușit să facă nimic din ce a făcut Tăriceanu- tot prost de bubuie rămâne. Da probabil că și tu ești din secta aia de ciudați care cred că PD-Leaua a salvat țara omorându-i cetățenii,

+Quote Post
mesaj Apr 12 2012, 09:49 PM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 12 2012, 07:38 AM) *
se vede de la o posta ca sunteti ''liberal'' domnilor
dupa cum agresati imaginea imaculata a (L)abilului Ponta, deasemenea wink.gif

"Ce-i al meu, e doar al meu,
Ce-i al tau e al Nostru"
...semnat, Iliescu, Basescu, Tariceanu

Prima directoare desemnata de speculantul Tariceanu, sa se ocupe de ''Proprietari"" a avut salariul 50.000 Euro pe luna !!! Cei care s-au prins, au facut joc de glezne si au luat 50% dupa ce au uns pe unde trebuie, cu ceilalti 50%, inclusiv judecatori.
Restul au mers la Cedo ... si au primit...UE...
Traiasca Comunismul si lupta pentru Pace ! wink.gif

E clar ca la casieria PDL neuronii stau in sir indian, dar sa vorbim de tariceanu altfel decat despre un speculant ordinar...e un fel de hai sa vorbim singuri...ca pr forumurile HotNews...nimeni nu pune botu...
''PNL'' nu mai are viata lunga in politica. (Dar au furat destul...s-au scos, asa usurel pe langa drum pe langa gard, cu toate celelalte curve politice, incepand cu seful de bordel Campeanu senior)

Cat despre a doua nationalizare...nu ma mira din partea unui admirator al ''pne''leilor cartofori si bolsevici o asemenea remarca smile.gif)
ne cunoastem...

Romania e pentru multi un Paradis :
22 de ani de bolsevism 100%, sub toate culorile rolleyes.gif

@GigiEl
nu e loc de badminton aici pe forum, nu poti avea discutii rationale, decat in aceeasi ''tabara'' eventual...e un fel de oina cu ranga...cu cine ne ''certam noi'' de fapt ?? cu niste postaci platiti si fara argumente... rolleyes.gif

Votati doar candidati independenti !!!

Dle. Kansas,

Aștept un răspuns concret la o întrebare concretă. Ce principiu moral permite să restitui o cază pe care proprietarul a ipotecat-o la Creditul Imobiliar prin 1945-1946 și a uitat să plătească ratele- unor urmași de a 7-a speță ??? Și cine îți permite- pretutindeni în lumea civilizată- să restitui case de patrimoniu unor proprietari care le lasă să se strice pentru ca să fie dărâmate ? Spre știința matale- nici unul din statele fostului bloc comunist nu a restituit în halul în care am făcut-o noi, doar doar vom împăca gura unor oameni care normal și moral nu mai aveau drept la nimic. Mai mult de atât, Austria și Germania nu au restiuit nici până acuma- la suficientă vreme de la pierderea războiului- proprietăți și bunuri evreiești. Și ști ce ? Prefer să văd un tablou de Klimt la Leopoldina decât să-l ducă proprietarul în Australia lui natală.
Deci las-o mai moale cu restituirile că nu e vorba doar de bolșevici- înainte de ei au fost comisarii de românizare, guvernul Antonescu și o serie de alții- la noi. Iar în străinătate- dacă dl.X cere o casă în care se află un spital sau un muzeu- evident că este trimis afară fără probleme. Dacă ne gândim bine că familia Bourbon mai are încă descendenți- cum ar fi să ceară Luvrul ? Și i l-ar da cineva ? România a pierdut imens- din 1990 încoace dând înapoi unor oameni care nu meritau să primească nimic înapoi. Un caz este funcționarul care și-a făcut prin anii 40 o vilă tip în Primăverii- și care poate că o merită- și alt caz e nenea ăla care avea vreo 600 de apartamente- făcute din speculații imobiliare care puțeau și sub vechiul regim antebelic. Pentru că nu comuniștii au inventat fraza cu ”șantajul și etajul”

+Quote Post
mesaj Apr 12 2012, 09:58 PM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Apr 12 2012, 12:54 PM) *

Unchiule, și ? Dacă vrei dezvăluiri șocante- pe perioada facultății mele am avut vreo 2 genii- care au terminat cu 10- și care s-au risipit prin pustiu, una plecând să devină casnică la Târgu Jiu, celălalt plecând de tot în străinătate- îl chema, Ion Iliescu- pe bune. Oricum omul mai făcuse ASE-ul și lucrase în Comerțul Exterior dar i-au plecat rude- și îți aduci aminte cum era- a făcut și el Politehnica și a plecat cred că înainte de Revoluție. În rest, mi-am trăit cu plăcere viața de student, am făcut studenția la seral-o spun cu mândrie- pentru că am fost și eu leneș și n-am fost în stare să mă mobilizez pentru zi, am făcut meditații ca să intru în facultate și în 6 ani de facultate am mers zilnic la serviciu ca muncitor- de unde plecam uneori murdar până în creștetul capului (noroc că am avut duș la serviciu) am avut și restanțe- dar am participat și la toate sesiunile de comunicări științifice din ultimii 4 ani de facultate care mă interesau. Îți spune ceva despre mine, despre caracterul meu, despre ce pot și ce nu pot să fac ? SUnt ferm convins că dl.Antonescu va fi de vreo 10 ori un Președinte mai bun decât Băsescu- chiar dacă a fost cum zici matale- amănunte total neimportante pentru un președinte. Bing-Bang !. Nu ne alegem nici comandantul detașamentului de pionieri și nici secretarul de partid, care sigur, așa cum spui matale, trebuiau să fie Sfânta Tereza din Avila amestecată cu Stahanov. Ne alegem un om decent care să ne reprezinte, să nu deschidă gura când nu trebuie, să taie în mod elegant panglici și să se comporte exact ca un președinte demn- într-o republică parlamentară- cum e și normal să fie.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 12 2012, 10:25 PM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 12 2012, 09:58 PM) *
Ne alegem un om decent care să ne reprezinte, să nu deschidă gura când nu trebuie, să taie în mod elegant panglici și să se comporte exact ca un președinte demn- ntr-o republică parlamentară- cum e și normal să fie.
Pai asteapta republica aia parlamentara. Deocamdata nu suntem. Si nu am vorbit de caracterul tau ci de optiunile tale. Am retinut ce pretentii are un om de nivelul tau de la presedinte...un lider de forma, care sa taie panglici si sa faca poze cu vedete. Putintica rabdare, asta vei avea.

+Quote Post
Vizitator_GigiEL.
mesaj Apr 13 2012, 12:16 AM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 12 2012, 09:37 PM) *
Gigele, vezi că de aia ai rămas tu un etern Gigel. Pentru că n-ai înțeles că prostii PD-Liste- adică faza cu bilețelul- n-au absolut nimic în comun cu nivelul de trai- adică chestia aia de te hrănește pe tine în fiecare zi, te îmbracă și îți permite în limita posaibilităților tale să te manifești. Rezumând, te invit să-ți dai o palmă peste ceafă, prietenește, pentru că habar nu ai ce e vital pentru un popor- adică nivelul de trai. Putea Boc să fie sfântul Pafnutie bine-mirositorul- dacă a fost și e prost de bubuie și n-a reușit să facă nimic din ce a făcut Tăriceanu- tot prost de bubuie rămâne. Da probabil că și tu ești din secta aia de ciudați care cred că PD-Leaua a salvat țara omorându-i cetățenii,

Nu prea stiu ce zici tu, dar le cam amesteci. Pe mine nu m-a hranit nici Boc, nici Basescu, nici Tariceanu, nici nimeni in afara de mama si de tata, pina la 25 de ani. Bineinteles ca biletelul are multe in comun cu nivelul de trai: el ne spune noua ce fel de om e ala care minte. Daca minte in legatura cu biletelul (sa nu mai punem la socoteala si magaria ca incearca sa intervina pentru prietenul Patriciu), cum sa ma mai bucur eu de nivelul de trai crescut, cel in care imi duc copiii la Navodari, pe 5 milioane?? E absurd, e imoral, e gresit, asa a facut si Ceausescu: a trintit o fabrica de avioane in cimp si a zis ca avem industrie aeronautica. Pai nu-mi sta nivelul de trai in git? Tie nu-ti sta?
Trimiteau capsunarii bani acasa si duduia economia? Aia munceau de le venea acru si eu schimbam euro cu treijdemii sa-mi platesc rata la apartamentul de 50.000 de euro, de doua ori mai scump ca la Dresda? Pai daca asta e nivel de trai, sa ma scuzi! Insemna ca ai mai mult de un neuron, dar al doilea e dus de acasa.
Si vezi ca numele e GigiEL, nu Gigel; se pare insa ca unii nu sint deloc atenti la nuante, nici macar cind vine vorba de niste litere, dar cind vine vorba de ce e vital pentru un popor.

+Quote Post
mesaj Apr 14 2012, 11:17 AM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Apr 12 2012, 10:25 PM) *
Pai asteapta republica aia parlamentara. Deocamdata nu suntem. Si nu am vorbit de caracterul tau ci de optiunile tale. Am retinut ce pretentii are un om de nivelul tau de la presedinte...un lider de forma, care sa taie panglici si sa faca poze cu vedete. Putintica rabdare, asta vei avea.

Unchiule, Marinelu nu e , n-a fost și nici nu va fi vreodată un De Gaulle. Singurul președinte care a avut cu adevărat puteri motivate pentru a salva Franța- și probabil că Europa ar fi arătat altfel fără De Gaulle. În rest, amândoi cunoaștem că legea cu republica semiprezidențială e proastă- pentru că definește 2 centre de putere -ambele alese de cetățeni- și care la un moment dat pot fi în divergență. De aceea în țările dezvoltate- cum ar fi Germania- parlamentarii aleg Președintel.

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 16 2012, 10:45 AM
Mesaj #43

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

ANALIZA: 16 miliarde de euro vs. 4 trilioane de euro. Cat ne-a costat comunismul?
de Emil Stoica Jeopardy

Domnul Emil Stoica - Jeopardy vine cu penibila viziune, aruncand praf in ochi, eliminand din condei munca de o viata a multor oameni acum disparuti in marea lor majoritate, doar prin raportarea la un calcul superficial al costurilor comunismului, urias fata de ''nimicul'' averilor unor oameni care au muncit o viata pentru ele :
"Nu au avut de suferit doar fostii proprietari. Furtul averilor a fost un cost mic. "
Rusine d-le Stoica !!! Grosolana Manipulare
Rusine HotNews care nu a lasat loc de comentarii pentru acest articolas vadit manipulator !!!
Ma intreb cat ne-a costat regimul Iliescu ???
Dar regimul Basescu...8 ani de nimic ???
Cati ani din viata ???
Cati au vandut tot si au plecat cu traista in batz pe alte meleaguri, din cauza acestor neocomunisti cu regimurile lor pseudodemocratice de jaf national, bazate exclusiv pe coruptie, spaga si trafic de influenta la toate nivelurile, (de la cei mai marunti functionari, la traficantii cu staif de melescan, nu cu sacosa ci cu antonovul) ???
Nu am auzit de membrii supercorupti ai Garzii financiare sa umple salile de tribunal...
Corb la corb...sau cotizantii fideli la partid...

Nu e corect sa nu amintim de ultimii 22 de ani de dispret si jaf !!!

Cei care stateau la bloc, sunt nepotii expropriatilor de la tzara, pamanturile s-au impartit frateste intre unii, iar acum guvernul spune ca nu mai exista posibilitatea restituirii ''in integrum''...

Bunica mea a luptat prin tribunale sa-si recupereze casa si cele 4 hectare de vie, in timpul litigiului, ceapistii si militienii anilor '90 au vandut-o unui preot...senin preot... in timp ce eram in litigiu cu Primaria !!! A castigat dupa 15 ani !!!...a mai trai doar 3, in propria casa !!!

Dispret total fata de populatie si dreptul la proprietate, al administratiilor ultimilor 22 de ani !!!

Manipulare de cea mai joasa speta D-le Emil Stoica !!!

Acest guvern, nu este cu nimic mai prejos decat cele din vremea odiosului Ilici.
PDL un partidulet de catifea, aservit unui carmaci cu vadit comportament antisocial !
PDL=USL=aceeasi mizerie...

Aceasta postare a fost editata de kansas: Apr 16 2012, 10:52 AM

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 16 2012, 11:11 AM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 16 2012, 10:45 AM) *
Acest guvern, nu este cu nimic mai prejos decat cele din vremea odiosului Ilici.
PDL un partidulet de catifea, aservit unui carmaci cu vadit comportament antisocial !
PDL=USL=aceeasi mizerie...

Bleah!
Nimic nou sub soare.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 16 2012, 11:30 AM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 16 2012, 11:11 AM) *
Bleah!
Nimic nou sub soare.

Nu chiar...
Macar despre FSN, PDSR, PSD...mai nou USL, stiam despre cine este vorba...in timp ce PDL...se declara democrati si liberali angry.gif ...de culoare verde mai nou !
De aceea ''vina'' lor si a noastra pentruca i-am votat, in acest caz e mai mare.
Iar Iliescu, respectiv usl...pentru multi devine raul ''mai mic'', desi sunt de aceeasi t(z)eapa ...

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 16 2012, 12:35 PM
Mesaj #46

Guests

''Decizia de plafonare a tuturor despagubirilor la 15% a fost politica si a fost adoptata la cel mai inalt nivel", au declarat pentru Mediafax surse guvernamentale.

Vineri, premierul Mihai Razvan Ungureanu s-a intalnit, la Guvern, (la o ciocolata calda)cu ministrul Finantelor, Bogdan Dragoi, si cu ministrul Justitiei, Catalin Predoiu, pentru noi discutii despre proiectul care limiteaza despagubirile pentru imobilele nationalizate, inainte ca documentul sa fie aprobat de Executiv.''

...normal ca la cel mai inalt nivel...exact de acolo de unde s-a si furat, acolo unde au ajuns mereu banii...tupeu nemarginit !

MRU e un actor desavarsit, cred ca baisecu e mandru de noua achizitie pulitica biggrin.gif
Ma intreb daca a ramas vre-un israelian de origine romana cu proprietatile nerestituite rolleyes.gif ...
..........

p.s. hai postaci, schimbati repede topicul !!! sa nu se strambe imparatu' laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Dex.
mesaj Apr 16 2012, 01:22 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (kansas @ Apr 16 2012, 12:35 PM) *
''Decizia de plafonare a tuturor despagubirilor la 15% a fost politica si a fost adoptata la cel mai inalt nivel", au declarat pentru Mediafax surse guvernamentale.

Vineri, premierul Mihai Razvan Ungureanu s-a intalnit, la Guvern, (la o ciocolata calda)cu ministrul Finantelor, Bogdan Dragoi, si cu ministrul Justitiei, Catalin Predoiu, pentru noi discutii despre proiectul care limiteaza despagubirile pentru imobilele nationalizate, inainte ca documentul sa fie aprobat de Executiv.''

...normal ca la cel mai inalt nivel...exact de acolo de unde s-a si furat, acolo unde au ajuns mereu banii...tupeu nemarginit !

MRU e un actor desavarsit, cred ca baisecu e mandru de noua achizitie pulitica biggrin.gif
Ma intreb daca a ramas vre-un israelian de origine romana cu proprietatile nerestituite rolleyes.gif ...
..........

p.s. hai postaci, schimbati repede topicul !!! sa nu se strambe imparatu' laugh.gif

Astia de azi pregatesc terenul pentru furaciunile celor de maine, asa cum cei de ieri au netezit calea hotiei pentru cei de azi. Toti preiau "greaua mostenire" si vorbesc non-stop despre dinsa, insa nimeni nu spune ca "greaua mostenire" e aur pentru capitalistii de cumetrie politica si bolovan in spinatea contribuabilului.
PS: MRU e un ipocrit perfect; nu stiu daca il va inlocui pe Base dar clasa politica a RotitilorIntreEi l-ar vrea cu siguranta fiindca MRU garanteaza "business as usual".

+Quote Post
Vizitator_Di Luffy.
mesaj Apr 17 2012, 07:13 AM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 9 2012, 03:44 PM) *
Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Guvernul zice ca sa se restituie 15% din valoarea proprietatilor retrocedate. Acum partidele se cearta. Sa le dam in natura, zic unii...sa le dam macar 25% zic altii... nu exista bani pentru restituiri, zic ai de stau cu cifrele in nas. Traditionalul Racul, Broasca si O Stiuca. Atunci cand politicienii (adica Rotitii IntreEi) vor sa nu schimbe ceva ce le convine asa cum este, emit pareri diferite si se prefac ca nu ajung la intelegere.
Mai departe:
1) Cine a facut bulibaseala cu proprietatile?
2) Cui i-a folosit? (adica cine a insfacat grosul proprietatilor?
3) Cune e responsabil?
4) O fi constitutional? Cum de nu ataca nimeni la CCR restituirea asta? (ca la tribunale internationale, proprietarii castiga proces dupa proces)
etc

+Quote Post
Vizitator_Cu Brisca.
mesaj Apr 18 2012, 07:45 AM
Mesaj #49

Guests

IAR ANASTASEEEEEEE? Tutu-i gaia, Iar vorbim de ea? Baaaa, care-s dovezile ca a numarat aiurea? Filmu' de la Camera? Ok. Daca aia e dovada, sa se ia toate filmele cu numaratori din astea de pe vremea Anastasei, de pe vremea Olteanului, de pe vremea lu' Nastase etc, sa se numere parlamentacii si PESTE TOT PE UNDE N-A FOST CVORUM, SA SE ANULEZE LEGILE VOTATE ATUNCI SI CONSECINTELE LEGILOR RESPECTIVE. Si Jos cu Anastase.

+Quote Post
mesaj Apr 18 2012, 10:47 PM
Mesaj #50

Guests

Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Un eveniment- sau poate nu. Ucigașul din Norvegia intră în sala de tribunal cu salutul hitlerist. Și nimeni nu-l potolește. Dl. omorââtor a 77 de oameni poate face cel mult 21 de ani de închisoare. Pentru un masacru. Deci l-am putea avea viu și nevătămat la 54 de ani- dacă acuma are 33. E un pic ânfricoșător că cineva se gândește ce-ar fi să ucidă 77 de oameni chipurile ca să se apere de comuniști și de islamiști- omorând membri ai Partidului Laburist. E un pic înfricoșător că Norvegia- țară cu anumite lucruri cam de ascuns apropo de al doilea mondial- când au existat mai mulți norvegieni în diviziile SS decât în Rezistența norvegiană- alege să lase un ucigaș să se manifeste liber, fără ca un minimum de decență să-l oprească din declarațiile lui belicoase. Dacă aș fi un tânăr norvegian fără o minimă cultură generală (și nu cred că istoria care li se predă în școală include și momentele SS) mi-aș putea închipui că dl. ucigaș are dreptate- și că a procedat oarecum bine că a apărat rasa ariană de comuniști (care în Norvegia n-au existat și nu există) și de islamiști (care iarăși sunt o minoritate neînsemnată).

+Quote Post
mesaj Apr 18 2012, 10:59 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (Di Luffy @ Apr 17 2012, 07:13 AM) *
Guvernul zice ca sa se restituie 15% din valoarea proprietatilor retrocedate. Acum partidele se cearta. Sa le dam in natura, zic unii...sa le dam macar 25% zic altii... nu exista bani pentru restituiri, zic ai de stau cu cifrele in nas. Traditionalul Racul, Broasca si O Stiuca. Atunci cand politicienii (adica Rotitii IntreEi) vor sa nu schimbe ceva ce le convine asa cum este, emit pareri diferite si se prefac ca nu ajung la intelegere.
Mai departe:
1) Cine a facut bulibaseala cu proprietatile?
2) Cui i-a folosit? (adica cine a insfacat grosul proprietatilor?
3) Cune e responsabil?
4) O fi constitutional? Cum de nu ataca nimeni la CCR restituirea asta? (ca la tribunale internationale, proprietarii castiga proces dupa proces)
etc

Ziarele de azi spun că spre urmașii dnilor. Malaxa și Auschnitt s-au îndreptat până acuma vreo 300...500 milioane de Euro. Spre deosebire de respectivii moștenitori, moștenitorii dlui. Ion Ionescu care și-a făcut și el o casă pe bani luați de la Creditul Imobiliar- și a avut nenorocul să și-o facă în Primăverii- sau Biserica Romano-Catolică- vor primi maxim 15% într-un termen extrem de lung. Problema inițială este pusă prost. Guvernele de după 1990 nu aveau nici în clin și nici în mânecă nici cu datoriile suedeze făcute prin anii 30 și nici cu ce au luat- legal sau ilegal- comuniștii în perioada 1945-1960. Pur și simplu erau altceva. Iar frenezia de restituiri începută de Iliescu și continuată de captain Bășilă n-a avut nimic de-a face cu dreptatea și cu bunul simț ci pur și simplu cu comisioanele primite de dnii. de la putere, fie ei PSD-iști, țărăniști sau PD-Liști. Nimeni n-a împiedecat guvernele de după 1990 să declare că nu sunt urmașele guvernelor antebelice, legionare sau comuniste și că nu recunosc datoriile acestor guverne. .Statul austriac- printre altele care este un stat deștept- a făcut acest lucru. De aceea poate omul să admire tablouri de Klimt la Leopoldina și nu să meargă tocmai în Australia unde locuiește ”moștenitorul legitim”. Nu poți cere de la românii din 2012 să scoată din buzunar 16t miliarde de Euro de care n-au profitat pentru niște oameni a căror drepturi sunt în cel mai bun caz discutabile. Și pentru fiecare în parte- pentru că există bunuri naționalizate prin ”românizarea” legionară din anii 1940, bunuri care au aparținut unor legionari sau acoliți ai lui ANtonescu, etc. Dacă dau înapoi casele generalului Piki Vasiliu confiscate în procesul Antonescu- când respectivul a fost condamnat la moarte și executat- recunosci mplicit că sentința e nedreaptă- și practic- de ce nu- aș putea anula juridic actul de la 23 August ? Aiureala cu restituirea are un singur și mare beneficiar- avocățeii care au albit toți negrii și intermediarii care au cumpărat casele pe nimic.

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 19 2012, 06:29 AM
Mesaj #52

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 18 2012, 11:59 PM) *
Ziarele de azi spun că spre urmașii dnilor. Malaxa și Auschnitt s-au îndreptat până acuma vreo 300...500 milioane de Euro. Spre deosebire de respectivii moștenitori, moștenitorii dlui. Ion Ionescu care și-a făcut și el o casă pe bani luați de la Creditul Imobiliar- și a avut nenorocul să și-o facă în Primăverii- sau Biserica Romano-Catolică- vor primi maxim 15% într-un termen extrem de lung. Problema inițială este pusă prost. Guvernele de după 1990 nu aveau nici în clin și nici în mânecă nici cu datoriile suedeze făcute prin anii 30 și nici cu ce au luat- legal sau ilegal- comuniștii în perioada 1945-1960. Pur și simplu erau altceva. Iar frenezia de restituiri începută de Iliescu și continuată de captain Bășilă n-a avut nimic de-a face cu dreptatea și cu bunul simț ci pur și simplu cu comisioanele primite de dnii. de la putere, fie ei PSD-iști, țărăniști sau PD-Liști. Nimeni n-a împiedecat guvernele de după 1990 să declare că nu sunt urmașele guvernelor antebelice, legionare sau comuniste și că nu recunosc datoriile acestor guverne. .Statul austriac- printre altele care este un stat deștept- a făcut acest lucru. De aceea poate omul să admire tablouri de Klimt la Leopoldina și nu să meargă tocmai în Australia unde locuiește ”moștenitorul legitim”. Nu poți cere de la românii din 2012 să scoată din buzunar 16t miliarde de Euro de care n-au profitat pentru niște oameni a căror drepturi sunt în cel mai bun caz discutabile. Și pentru fiecare în parte- pentru că există bunuri naționalizate prin ”românizarea” legionară din anii 1940, bunuri care au aparținut unor legionari sau acoliți ai lui ANtonescu, etc. Dacă dau înapoi casele generalului Piki Vasiliu confiscate în procesul Antonescu- când respectivul a fost condamnat la moarte și executat- recunosci mplicit că sentința e nedreaptă- și practic- de ce nu- aș putea anula juridic actul de la 23 August ? Aiureala cu restituirea are un singur și mare beneficiar- avocățeii care au albit toți negrii și intermediarii care au cumpărat casele pe nimic.

Asta e ultimul mesaj cu fonturi mai mari de 2 care-ti ramine vizibil.

+Quote Post
Vizitator_MihaSecu Popa.
mesaj Apr 19 2012, 08:13 AM
Mesaj #53

Guests

Securistii nu se pierd, securistii se transforma. Sunt cativa oameni importanti ai Sistemului care trebuie sa fie mereu in fruntea bucatelor. Sunt cei cativa importanti care se stiu intre ei, care se santajeaza intre ei, care fac afaceri unii cu altii, sunt Intangibilii. Nici macar presa nu-si permite sa zica Ce si Cum, nici macar cei care nu au stapin evident (adica cei care traiesc strict din publicitate...dar cine "da" publicitatea?). Cred ca Clica Capitalistilor de Cumetrie cu radacini securisto-comuniste au mai multe privilegii decat clasa nobililor din Evul Mediu. Focul nu-i arde, sabia nu-i taie si viata lor se desfasoara lin sub steagul unui clan (familie) politic(a).
PS: USL chiar vrea legea interzicerii migratiei de la un partid la altul? Hahahahahahahahahahahahahaha

+Quote Post
Vizitator_PCR = 5 in 1.
mesaj Apr 19 2012, 08:40 AM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (MihaSecu Popa @ Apr 19 2012, 08:13 AM) *
Securistii nu se pierd, securistii se transforma. Sunt cativa oameni importanti ai Sistemului care trebuie sa fie mereu in fruntea bucatelor. Sunt cei cativa importanti care se stiu intre ei, care se santajeaza intre ei, care fac afaceri unii cu altii, sunt Intangibilii. Nici macar presa nu-si permite sa zica Ce si Cum, nici macar cei care nu au stapin evident (adica cei care traiesc strict din publicitate...dar cine "da" publicitatea?). Cred ca Clica Capitalistilor de Cumetrie cu radacini securisto-comuniste au mai multe privilegii decat clasa nobililor din Evul Mediu. Focul nu-i arde, sabia nu-i taie si viata lor se desfasoara lin sub steagul unui clan (familie) politic(a).
PS: USL chiar vrea legea interzicerii migratiei de la un partid la altul? Hahahahahahahahahahahahahaha

Nu te indoi popo, citeste printre randuri !! smile.gif))
Ca va fi curand partid unic ! smile.gif)))
7 in 1

+Quote Post
Vizitator_Desh Uchyatu.
mesaj Apr 19 2012, 09:15 AM
Mesaj #55

Guests

Moamaaaa, ce tare vrea (!) politicienii nostri un nou sistem de vot. Sa fie uninominal pur, latra Ponta ham-ham-ham. Sa fie proportional pe liste, latra drakhu stie cine. Se bat Ei cu Ei sa scoata o modalitate de vot convenabila lor SI PRESA NE ARATA DOAR ASTA. Nimeni nu vorbeste despre ce sistem de vot ar vrea cetateanul, fiindca cetateanul vrea un sistem de vot cu care sa-i poata da afara pe hotii de azi. Eu, cetatean, vreau sa pot interzice unor oameni sa mai ajunga in fruntea bucatelor, vreau un vot care sa bareze drumul lui Nastase, Berceanu, Miki Spaga, DIP, Voiculescu, Fenechiu, Flutur, Frunzaverde etc etc etc. EU NU-I MAI VREAU PE ASTIA, dar presa nu vorbeste despre asta (a cui o fi presa asta ca a cetateanului sigur nu e).

+Quote Post
Vizitator_PCR = 15 in 1.
mesaj Apr 19 2012, 09:24 AM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (Desh Uchyatu @ Apr 19 2012, 09:15 AM) *
Moamaaaa, ce tare vrea (!) politicienii nostri un nou sistem de vot. Sa fie uninominal pur, latra Ponta ham-ham-ham. Sa fie proportional pe liste, latra drakhu stie cine. Se bat Ei cu Ei sa scoata o modalitate de vot convenabila lor SI PRESA NE ARATA DOAR ASTA. Nimeni nu vorbeste despre ce sistem de vot ar vrea cetateanul, fiindca cetateanul vrea un sistem de vot cu care sa-i poata da afara pe hotii de azi. Eu, cetatean, vreau sa pot interzice unor oameni sa mai ajunga in fruntea bucatelor, vreau un vot care sa bareze drumul lui Nastase, Berceanu, Miki Spaga, DIP, Voiculescu, Fenechiu, Flutur, Frunzaverde etc etc etc. EU NU-I MAI VREAU PE ASTIA, dar presa nu vorbeste despre asta (a cui o fi presa asta ca a cetateanului sigur nu e).

iar te faci ca nu pricepi baciule...se poate ?!... smile.gif))
presa e tot a partidului unic !

doar ca acum e reprezentat pe bresle :
USL - securicii lui Ilici
PDL - securicii lui basescu
PRM - securici independenti - astia-s cei mai buni smile.gif))
udmr - securici transcarpatici, transtaiga, - securicii trans
etc - securici aspiranti, si turnatori veterani

cica noi votam, iar ei cantideaza, asa-i filmu ... asha-i si prezentarea/critica in presa (lor)
nimeni n-o sa zica afara de pe liste toti traseistii sau cei cu cazier multicolor, turnatorii, securicii dovediti, si nu in ultimul rand ''micii'' interlopi cu suspendare wink.gif
referendum ?!? - la garaaaaaaa

+Quote Post
Vizitator_Latrodromul pustiu.
mesaj Apr 19 2012, 09:49 AM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (PCR = 15 in 1 @ Apr 19 2012, 09:24 AM) *
iar te faci ca nu pricepi baciule...se poate ?!... smile.gif))
presa e tot a partidului unic !

doar ca acum e reprezentat pe bresle :
USL - securicii lui Ilici
PDL - securicii lui basescu
PRM - securici independenti - astia-s cei mai buni smile.gif))
udmr - securici transcarpatici, transtaiga, - securicii trans
etc - securici aspiranti, si turnatori veterani

cica noi votam, iar ei cantideaza, asa-i filmu ... asha-i si prezentarea/critica in presa (lor)
nimeni n-o sa zica afara de pe liste toti traseistii sau cei cu cazier multicolor, turnatorii, securicii dovediti, si nu in ultimul rand ''micii'' interlopi cu suspendare wink.gif
referendum ?!? - la garaaaaaaa

AdikaTetelea avem demokratie sekuristo-comunista, cum ar veni. E democratie ca votam, e securisto-komunista ca nu-i putem vota decat pe Ei. Avantaj Ei, desigur.

+Quote Post
Vizitator_PCR...oare unde iee ??.
mesaj Apr 19 2012, 09:51 AM
Mesaj #58

Guests

Citeaza (Latrodromul pustiu @ Apr 19 2012, 09:49 AM) *
AdikaTetelea avem demokratie sekuristo-comunista, cum ar veni. E democratie ca votam, e securisto-komunista ca nu-i putem vota decat pe Ei. Avantaj Ei, desigur.

laugh.gif duh...

+Quote Post
Vizitator_Shi tu, Buritos?.
mesaj Apr 19 2012, 11:21 AM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (PCR...oare unde iee ?? @ Apr 19 2012, 09:51 AM) *
laugh.gif duh...

Yote ca dragii de Ei s-au inteles: JUMATE UNINOMINAL, JUMATE PE LISTE. Sefimea de pe liste are loku asigurat, politrucimea dispensabila (soldati amarasteni de partid) se bat sa dea un iz de democratie hotomaniei RotitilorUntreEi.

+Quote Post
Vizitator_futuris-stik.
mesaj Apr 19 2012, 12:16 PM
Mesaj #60

Guests

cica teoretic ar mai fi o solutie, pentru disolutie :

sa ne infiltram doojdamileoane in toate breslele partidului unic, si sa-i mai diluam un pic !
asa cum s-au insurubat ei in partidele istorice, intram si noi in ei...totzi odata smile.gif
cum ar fi ?!?
ne facem apoi bresle, din interior, miscari cu ''trup si chip'' dry.gif de toate nuantele kurcubeaului si gata, in 2 -3 ani n-o sa mai stie nici ei cine cu cine, hora noastra va fi mai mare, cotonogeala la liber !

ne bagam cu totzii rolleyes.gif ??

+Quote Post

21 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 04:08 AM