IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> De ce ataca Basescu presa?
Basescu si presa
Ce atitudine ar trebui sa adopte Presedintele Basescu in relatia cu presa?
Sa protesteze public de fiecare data cand vreun jurnalist face afirmatii care i-ar putea afecta imaginea Presedintelui, fara sa aduca probe in sprijinul acestora [ 4 ] ** [66.67%]
Sa ignore orice afirmatii, pozitive sau negative, probate sau neprobate, facute de vreun jurnalist la adresa sa [ 0 ] ** [0.00%]
Sa dea in judecata orice jurnalist care face afirmatii care i-ar putea afecta imaginea Presedintelui, fara sa aduca probe in sprijinul acestora [ 2 ] ** [33.33%]
Sa actioneze informal (la nivelul conducerii Clubului Roman de Presa, a Asociatiei Jurnalistilor din Romania, a respectivelor trusturi de presa, CNA, SRI) pentru sanctionarea si/sau eliberarea din functie a acelor jurnalisti care au facut afirmatii nedovedite ce i-au lezat imaginea [ 0 ] ** [0.00%]
Sa sa desemneze reprezentanti ai Presedintiei in Consiliile de Administratie ale TVR si SRR, la fel cum fac Guvernul si partidele parlamentare si cum stipuleaza Legea 41/1994, fara sa-i pese ca ar politiza si mai mult institutiile publice de media [ 0 ] ** [0.00%]
Total voturi: 6
Musafirii nu pot vota 
Musculin
mesaj Sep 13 2008, 04:52 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 41
Inscris: 13-September 08
Utilizatorul numarul: 3 035

Departe de a reprezenta
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Eugenica.
mesaj Sep 15 2008, 03:48 PM
Mesaj #2

Guests

Asa cum a remarcat deja presa, Vantu a batut palma cu PSD si PNL pentru a-i sustine in campanie in schimbul celor 8% din Petrom. Asa ca scrisorica lui Vantu cum ca a investit 180 de milioane in presa si ca nu-l preocupa pe el de la inaltimea acestor bani persoana lui Basescu e absolut hilara.

+Quote Post
Vizitator_Musafir_Gigel.
mesaj Sep 15 2008, 09:46 PM
Mesaj #3

Guests

Asa-i, nu-l intereseaza persoan lui Basescu, il intereseaza functia lui Basescu

+Quote Post
Vizitator_Andreea.
mesaj Sep 22 2008, 11:43 AM
Mesaj #4

Guests

Cred ca e destul sa na uitam putin la presa din Romania ca sa ne dam seama de ce presedintele iese cu atacuri la adresa ei. Daca as avea o functie publica si s-ar scrie despre mine toate rahaturile care n-au legatura cu munca mea, daca as fi asaltata in momentele in care nu imi doresc sa fiu persoana publica, daca si-ar da toti neavizatii cu parerea despre mine, daca ar incerca sa ma educe niste imberbi, cred ca le-as sari si eu la jugulara.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 4 2008, 04:15 AM
Mesaj #5

Guests

TICALOSII din PSD dupa ce au furat ROMANIA ,au trimis in "BEJENIE" cca. 4 MILIOANE de ROMANI !incearca sa creeze un "FRONT COMUN AL PENALILOR " !Si stiu si care sint aia! Doar sub OBLADUIREA lor s-au intimplat toate! Ce na ramine noua? VOTUL !!!!!!! TOATA LUMEA LA VOT !!!!!!!!!! Ignorati toate atitudinile defetiste care incearca sa va inoculeze idea ca "DEGEABA VOTEZ" !!!! Explicatii copiilor ce s-a intimplat in 1989 si cum au aparut EMANATII : ILIESCU-NASTASE PATRICIU-VOICULESCU-ETC.
Explicati copiilor cum EMANATII controleaza media inclusiv TVR-ul prin Sasu ?
Explicati copiilor de ce parintii sint "la lucru in strainatate"?????
Explicatii copiilor ce-au incercat "lefegii" 322? Si de ce ??????
EXPLICATI COPIILOR DE CE TREBUIE MERS LA VOT !

+Quote Post
Vizitator_cetateanu.
mesaj Feb 10 2009, 09:10 AM
Mesaj #6

Guests

SPUNETZI COPIILOR DE CE DL.musafir este o victima a manipularii celor de la scolile Soros
Citeaza (Musafir @ Oct 4 2008, 04:15 AM) *
TICALOSII din PSD dupa ce au furat ROMANIA ,au trimis in "BEJENIE" cca. 4 MILIOANE de ROMANI !incearca sa creeze un "FRONT COMUN AL PENALILOR " !Si stiu si care sint aia! Doar sub OBLADUIREA lor s-au intimplat toate! Ce na ramine noua? VOTUL !!!!!!! TOATA LUMEA LA VOT !!!!!!!!!! Ignorati toate atitudinile defetiste care incearca sa va inoculeze idea ca "DEGEABA VOTEZ" !!!! Explicatii copiilor ce s-a intimplat in 1989 si cum au aparut EMANATII : ILIESCU-NASTASE PATRICIU-VOICULESCU-ETC.
Explicati copiilor cum EMANATII controleaza media inclusiv TVR-ul prin Sasu ?
Explicati copiilor de ce parintii sint "la lucru in strainatate"?????
Explicatii copiilor ce-au incercat "lefegii" 322? Si de ce ??????
EXPLICATI COPIILOR DE CE TREBUIE MERS LA VOT !

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Feb 21 2009, 10:21 PM
Mesaj #7

Guests

asa zic si eu! sa nu ne mai prezinte presa demnitari in ipostaze simpatice, cu familia, la mare, la munte, la taiatul porcului, la Revelion, cu alegatori extaziati, facand pomana pt saraci, mergand la biserica, la teatru, la concert, la meci si altele! sa ni-i prezinte exclusiv atunci cand au ceva serios de spus publicului, de pe pozitia lor oficiala, in domeniul lor de activitate, nu ca simpli chibiti! deci fara imagini cu presedintele pe santierul unui pod si cu premierul la inaugurarea unui mall, ca nu asta e treaba pt care sunt platiti! sa vedem, le-ar conveni politrucilor sa nu le mai faca presa imagine? chiar nu v-ati prins ca pt un poltiician orice aparitie in presa e binevenita, indiferent ca il lauda sau il critica, fiindca il tine in atentia electoratului? Doamne, naivi sunteti, pe cuvant...

Citeaza (Andreea @ Sep 22 2008, 11:43 AM) *
Cred ca e destul sa na uitam putin la presa din Romania ca sa ne dam seama de ce presedintele iese cu atacuri la adresa ei. Daca as avea o functie publica si s-ar scrie despre mine toate rahaturile care n-au legatura cu munca mea, daca as fi asaltata in momentele in care nu imi doresc sa fiu persoana publica, daca si-ar da toti neavizatii cu parerea despre mine, daca ar incerca sa ma educe niste imberbi, cred ca le-as sari si eu la jugulara.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th October 2019 - 06:32 AM