IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Prostia se masoara cu bomba
mifty
mesaj Jul 31 2011, 05:52 PM
Mesaj #61

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 31 2011, 05:51 PM) *
Tine-o asa, pe aratura, nu reveni la subiect ca inca e cald, mai dureaza pana uita lumea ca ai ajuns sa aprobi nu cine stie ce idei discutabile ci un biet nebun.

nu-mi pune în gură elucubrațiile tale, da?
acum, răspunde la ce te-am întrebat, nu la întrebări auzite în vis.
Go to the top of the page

+Quote Post
mifty
mesaj Jul 31 2011, 05:56 PM
Mesaj #62

Membru veteran

Citeaza (puahhh! @ Jul 31 2011, 04:40 PM) *
ca sa iesi si tu in evidenta esti in stare sa sustii orice aberatii? puahh! justifici CRIMA, masacrul pentru idei de 2 bani? ia-te de mana cu narcisistii si toti frustratii!

si unde are UE bah! "forte armate"?

tocmai că nu MAI are.
ia numără în schimb, de câte ori li s-a cerut țărilor din ue să-și reducă efectivele forțelor armate.
după care, ia vezi ce țări nu numai că nu au scăzut nimic, ci au sporit numărul soldățimii.

”justifici CRIMA, masacrul pentru idei de 2 bani?”

vrei să-ți înșir un luuuuuuung șir de masacre pentru idei chiar mai de doi bani ca asta??? smile.gif)))
inclusiv masacre pe care sigur o să le găsești ”justificate” biggrin.gif

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Jul 31 2011, 06:02 PM
Mesaj #63

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (doi copi @ Jul 31 2011, 08:51 PM) *
Hai dashteptule ca bat tobele de circ de juma' de ora deja. Noi toti suntem prosti si credem televizoru'.
Oricum a abandonat subiectul si incearca tot felul de eschive.
Clar omul ala nu e intreg la minte. Tot ce a invocat pentru a-si justifica actiunile poate fi analizat cel mult din punct de vedere medical. Desi, pe langa subiect, ar mai putea fi de discutat si felul cum un diliu atrage sustinatori dintre cei cu mintea intreaga. Asta ar putea fi un subiect chiar interesant.

+Quote Post
mifty
mesaj Jul 31 2011, 07:12 PM
Mesaj #64

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Jul 31 2011, 06:02 PM) *
Oricum a abandonat subiectul si incearca tot felul de eschive.
Clar omul ala nu e intreg la minte. Tot ce a invocat pentru a-si justifica actiunile poate fi analizat cel mult din punct de vedere medical. Desi, pe langa subiect, ar mai putea fi de discutat si felul cum un diliu atrage sustinatori dintre cei cu mintea intreaga. Asta ar putea fi un subiect chiar interesant.

1. n-am abandonat nimic, în schimb m-am dus să bag la maț. ce, n-am voie? biggrin.gif
2. ”Clar omul ala nu e intreg la minte.” ai o idee fixă, și nici măcar nu e a ta! ți-am mai cerut să-mi spui de ce ”nu e întreg la minte”, și mi-ai servit tâmpenii și truisme popo...ăăă pop.ulare.
3. ” Tot ce a invocat pentru a-si justifica actiunile poate fi analizat cel mult din punct de vedere medical.” adică nebunii nu pot spune adevăruri, nu??? =))
4. ”Desi, pe langa subiect, ar mai putea fi de discutat si felul cum un diliu atrage sustinatori dintre cei cu mintea intreaga.”
e părerea ta că e diliu, nu a mea.
de asemenea, observă cum te consideri singur-singurel nebun. smile.gif)

+Quote Post
Vizitator_Mujdei.
mesaj Jul 31 2011, 07:34 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (mifty @ Jul 31 2011, 07:12 PM) *
1. n-am abandonat nimic, în schimb m-am dus să bag la maț. ce, n-am voie? biggrin.gif
2. ”Clar omul ala nu e intreg la minte.” ai o idee fixă, și nici măcar nu e a ta! ți-am mai cerut să-mi spui de ce ”nu e întreg la minte”, și mi-ai servit tâmpenii și truisme popo...ăăă pop.ulare.
3. ” Tot ce a invocat pentru a-si justifica actiunile poate fi analizat cel mult din punct de vedere medical.” adică nebunii nu pot spune adevăruri, nu??? =))
4. ”Desi, pe langa subiect, ar mai putea fi de discutat si felul cum un diliu atrage sustinatori dintre cei cu mintea intreaga.”
e părerea ta că e diliu, nu a mea.
de asemenea, observă cum te consideri singur-singurel nebun. smile.gif)

Tristoidalule, ai zis de vreo 10 ori ca suntem prosti, ca ne baga televiziunea idei gresite-n cap. Te-am intrebat odata, Preaslavite, te-am intrebat de doua, de noua (ori) si tu ai tacut cu intelepciune si nu ne-ai spus. Am aflat de la tine ca nu stim cum sta treaba dar, Maria ta Doi Copi, nu ne-ai spus Adevarul care salasuieste in mintea ta superdezvoltata. Uimeste-ne, minuneaza-ne, spune-ne Adevarul (cu A mare). Sau esti doar un amarastean care cerseste nitzica atentzie?

+Quote Post
mifty
mesaj Jul 31 2011, 07:58 PM
Mesaj #66

Membru veteran

Citeaza (Mujdei @ Jul 31 2011, 07:34 PM) *
Tristoidalule, ai zis de vreo 10 ori ca suntem prosti, ca ne baga televiziunea idei gresite-n cap. Te-am intrebat odata, Preaslavite, te-am intrebat de doua, de noua (ori) si tu ai tacut cu intelepciune si nu ne-ai spus. Am aflat de la tine ca nu stim cum sta treaba dar, Maria ta Doi Copi, nu ne-ai spus Adevarul care salasuieste in mintea ta superdezvoltata. Uimeste-ne, minuneaza-ne, spune-ne Adevarul (cu A mare). Sau esti doar un amarastean care cerseste nitzica atentzie?

1. ”Tristoidalule, ai zis de vreo 10 ori ca suntem prosti, ca ne baga televiziunea idei gresite-n cap.”
de fapt de vre-o 3 ori. și de ce ”ne”, folosești cumva pluralul seniorial (gugăl repede, să știi ce-i aia), chit că nu ești ”senior” nici măcar ca vârstă?
jumatea ailaltă a frazei: am greșit cumva??? smile.gif)))

2. ”Te-am intrebat odata, Preaslavite, te-am intrebat de doua, de noua (ori) si tu ai tacut cu intelepciune si nu ne-ai spus.”
să spun... ce?
sau ai uitat ce-ai scris cu o frază în urmă? biggrin.gif

3. ”Am aflat de la tine ca nu stim cum sta treaba dar, Maria ta Doi Copi, nu ne-ai spus Adevarul care salasuieste in mintea ta superdezvoltata.”
a. se scrie ”copii”.
b. degeaba aș spune, că tot n-ai înțelege.
c. lasă bă pluralele, crezi că te crede cineva că ești mai mulți??? smile.gif)))

4. ”Uimeste-ne, minuneaza-ne, spune-ne Adevarul (cu A mare).”
nu e nevoie să-l spun eu, l-a spus deja Angela Merkel.
sau e și ea nebună? biggrin.gif

5. ”Sau esti doar un amarastean care cerseste nitzica atentzie?”
iar te-ai uitat în oglindă??? biggrin.gif

+Quote Post
axlslak
mesaj Aug 1 2011, 01:43 AM
Mesaj #67

Membru
**

Postari: 65
Inscris: 19-April 10
Utilizatorul numarul: 19 905

Citeaza (Musafir @ Jul 31 2011, 09:43 PM) *
...si ultima precizare, sa inteleaga toti ;intreb direct cum de admite mesaje vadit fasciste ....ale lui mifty... rolleyes.gif ...el saracu in rest e politically correct..hahhahaha laugh.gif laugh.gif laugh.gif

statul fascist e un stat in care elita economica se impleteste cu cea politica. casatoria intre stat si corporatii in detrimentul omului mic. asta daca vrei sa ai idee despre ce vorbesti.

am redefinit noi cuvantul ca sa nu ne dam seama ca defapt traim in fascism... dar defapt asta inseamna.

deci daca mifty e fascist poate in cel mai rau caz sa fie pro-stabiliment.

cand mai vrei sa arunci cu insulte, fa-ti un serviciu si mai intai afla ce inseamna. altfel ne pierzi timpul la toti inutil. musafirule smile.gif

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 1 2011, 03:56 AM
Mesaj #68

Membru veteran

Citeaza (Mujdei @ Jul 31 2011, 10:34 PM) *
Uimeste-ne, minuneaza-ne, spune-ne Adevarul (cu A mare).
Cand un individ ia o mitraliera si omoara nouazecisinustiucati oameni in numele nu stiu carui principiu si impotriva nu stiu carei tendinte mondiale nu trebuie sa fii nici macar in anul intai la medicina ca sa tragi imediat concluzia ca omul ala e nebun. Nici macar nu exista disputa daca este sau nu nebun, concluzia e prea clara ca sa mai ai ce disputa. Discutia este despre reactiile multimii, despre prostie, despre reactiile media si ar mai trebui sa fie si despre felul cum te poti pazi de astfel de nebuni.

+Quote Post
axlslak
mesaj Aug 1 2011, 04:17 AM
Mesaj #69

Membru
**

Postari: 65
Inscris: 19-April 10
Utilizatorul numarul: 19 905

io nu stiu si nici nu vreau sa stiu cu ce iti tine tie de cald ca il faci nebun. n-a fost prins la timp. nici de psihologii care acum o sa se dea rotunzi, nici de serviciile secrete/politie care sunt rotunde by default.

in afara de faptul ca dormi tu cu constiinta impacata ca un om normal nu poate sa faca asa ceva... la ce foloseste?

ca l-au declarat pe asta nebun face ca lucrurile sa fie mai simple cu urmatorul?

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 1 2011, 06:20 AM
Mesaj #70

Membru veteran

Citeaza (axlslak @ Aug 1 2011, 07:17 AM) *
io nu stiu si nici nu vreau sa stiu cu ce iti tine tie de cald ca il faci nebun. n-a fost prins la timp. nici de psihologii care acum o sa se dea rotunzi, nici de serviciile secrete/politie care sunt rotunde by default.

in afara de faptul ca dormi tu cu constiinta impacata ca un om normal nu poate sa faca asa ceva... la ce foloseste?
Pai de ce trebuie sa imi tina de cald? Trebuie sa am opinii doar cand imi tin de cald? Pot sa am o parere numai daca imi foloseste la ceva?

Citeaza
ca l-au declarat pe asta nebun face ca lucrurile sa fie mai simple cu urmatorul?
Nu l-au declarat. Este nebun. Un om sanatos la cap nu face asa ceva. Si nu, nu face lucrurile mai simple ci le complica. Se inmultesc lucrurile de care trebuie sa ne ferim. Acum nici in tabara la munte nu mai poti trimite copiii de teama unui nebun. Asta complica lucrurile. Pentru cei ce traiesc si dincolo de calculator, desigur.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Aug 1 2011, 06:57 AM
Mesaj #71

Guests

Unchiule, este un nene pe la JN, Nicolae Daramsu, care explica aici diferenta dintre un nebun si un dezechilibrat mintal. (In principal, un nebun nu constientizeaza gravitatea propriilor fapte).

Desi articolul omului se refera la mult mai mult decat se discuta pe acest topic, am sa citez o idee cu care sunt si eu de acord: "Palavragiii micului ecran şi robii telecomenzii cred că a fi echilibrat în ziua de azi este o virtute. Că înseamnă a nu ceda nici unei crize, a avea "stoma­cul tare"[...]. Dezechilibrul lui Breivik însă, un individ cu "stomac slab", pro­vine exact de la refuzul incon­ştien­ţei."

P.S. mifty, cam greu fara haiduc, huh? laugh.gif

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Aug 1 2011, 07:26 AM
Mesaj #72

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (Laur006 @ Aug 1 2011, 06:57 AM) *
Unchiule, este un nene pe la JN, Nicolae Daramsu, care explica aici diferenta dintre un nebun si un dezechilibrat mintal. (In principal, un nebun nu constientizeaza gravitatea propriilor fapte).

Desi articolul omului se refera la mult mai mult decat se discuta pe acest topic, am sa citez o idee cu care sunt si eu de acord: "Palavragiii micului ecran şi robii telecomenzii cred că a fi echilibrat în ziua de azi este o virtute. Că înseamnă a nu ceda nici unei crize, a avea "stoma­cul tare"[...]. Dezechilibrul lui Breivik însă, un individ cu "stomac slab", pro­vine exact de la refuzul incon­ştien­ţei."

P.S. mifty, cam greu fara haiduc, huh? laugh.gif

ok, nu e nebun, dar e un criminal.
unul sinistru.
nici tatuca Stalin n-a fost nebun si cu toate astea a fost unul din cei mai mari criminali din istoria umanitatii.

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Aug 1 2011, 07:43 AM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (tzurlogen @ Aug 1 2011, 07:26 AM) *
ok, nu e nebun, dar e un criminal.

...dap! Aici era discutia: toti criminalii sunt nebuni, cf Uncle Sam. Si sunt nebuni fiindca actioneaza altfel de cat un om "normal". Pe cand eu am vazut alte definitii ale nebuniei (care mentioneaza cuvantul "boală", nu?)

+Quote Post
Vizitator_pisicolog amator.
mesaj Aug 1 2011, 07:53 AM
Mesaj #74

Guests

Si Timothy McVeigh a avut buba la cap, iar americanii l-au vindecat cu o singura injectie. Norvegienii probabil ca o sa prefere o schema de tratament mai putin agresiva si o sa-l bage pe Breivik la cura cu ulei de balena pana ce ajunge la marele grill subteran... Daca ii administreaza si adjuvant din untura de foca s-ar putea sa nici nu dureze prea mult pana la vindecarea finala.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Aug 1 2011, 08:02 AM
Mesaj #75

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (pisicolog amator @ Aug 1 2011, 07:53 AM) *
Si Timothy McVeigh a avut buba la cap, iar americanii l-au vindecat cu o singura injectie. Norvegienii probabil ca o sa prefere o schema de tratament mai putin agresiva si o sa-l bage pe Breivik la cura cu ulei de balena pana ce ajunge la marele grill subteran... Daca ii administreaza si adjuvant din untura de foca s-ar putea sa nici nu dureze prea mult pana la vindecarea finala.

s-ar putea sa se insele.
cica untura aia e plina cu omega 3 si 6, deci baiatu' o sa plezneasca de sanatate.

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 26th January 2020 - 04:20 PM