IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Hartuire sexuala pe strada/transport in comun
Hartuirea in secolul 21
Cum procedati ca femeie in caz de hartuire sexuala din partea unui necunoscut?
Il ignor si ma resemnez. Doar nu o sa schimb eu lumea. [ 3 ] ** [17.65%]
Fac scandal si il amenint cu politia. [ 7 ] ** [41.18%]
Il lovesc direct. Cu animalele nu ai ce discuta. [ 2 ] ** [11.76%]
Incerc sa ma retrag si apelez 112 sau organele competente (sofer, paza) [ 3 ] ** [17.65%]
Ma simt flatata, il incurajez sau ii raspund la flirt. [ 2 ] ** [11.76%]
Total voturi: 17
Musafirii nu pot vota 
Vizitator_realist.
mesaj Dec 16 2010, 05:23 PM
Mesaj #61

Guests

Parca era vorba sa ne punem in locul unei domnite firave si nu sa povestim filme cu karate. Ce sa faca ele? Burqa si niqab? Hai sa fim seriosi. Eu in locul lor as cumpara un aparat cu electrosocuri de pe net. Scot cinci rujuri si renunt la doua telefoane si am facut loc in geanta. Il implantati cu incredere in slitul agresorului si va asigur ca se invata minte. Daca va e scarba sau nu puteti, puteti sa-l atingeti finut cu el in zona arterei carotide. Adoarme instant. Sau daca sunteti in public si aveti antrenament, isterizati-va pur si simplu. O solutie de efect este sa scoateti un cutter si sa-l agitati determinate in fata agresorului, de fapt in zona abdomen - artera femurala. Efect garantat la golanasi. Si cea mai la indemana solutie: incercati sa nu va aflati la locul si/sau momentul nepotrivit.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_han.
mesaj Dec 16 2010, 06:43 PM
Mesaj #62

Guests

O solutie pe care eu as recomanda-o e ca respectiva femeie sa incerce sa caute un aliat in apropiere caruia/careia sa-i explice problema si dupa aia sa reactioneze. Da, cere spirit civic din partea celui/celor abordati .. dar sunt mai mari sanse ca spiritul asta sa iasa la suprafata cand este direct provocat. Daca raspunsul este negativ, se poate cere ajutorul altcuiva. Umanitatea nu poate sa fi disparut chiar total.

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Dec 17 2010, 05:13 PM
Mesaj #63

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

eu daca as fi fata as purta cu mine un spray lacrimogen din ala... altfel te ajuta..asa cu palma cu sutu nu faci mare lucru...trebuie sa incerci sa te aperi singura fiindca rar gasesti oameni care sar sa te ajute!

+Quote Post
Vizitator_ipocrizie.
mesaj Dec 18 2010, 10:03 AM
Mesaj #64

Guests

Pai normal ca nu te ajuta nimeni de pe margine! Toata lumea cunoaste cum functioneza justitia in Republica Bananiera Romania!
Eu am mai sarit odata sa ajut pe cineva, insa oamenii n-au vazut de la inceput ce s-a intampla si uite asa am ajuns agresor in ochii spargatorilor de seminte si "martorii" de vaza de pe trotuar, si, cel mai important, in ochii politiei!
Noroc ca victima mi-a sustinut argumentele in fata politiei ca direct ce ma trezeam cu dosar penal pentru agresiune!
Situatia nu este alb-negru ci prezinta niste nuante care se pot intoarce impotriva ta!

Alta data am vrut sa intervin in momentul in care un el, ii dadea palme pe strada unei femei (sotie / concubina) si m-am lovit de agresivitatea ei care a sarit sa-si apere barbatul (verbal, caci nu s-a ajuns la actiuni fizice) cu toate ca isi incasase cateva palme serioase de la ala!
Si nu erau tigani!

+Quote Post
Vizitator_Cris.
mesaj Apr 26 2013, 06:05 PM
Mesaj #65

Guests

Hmm... apropo de sfaturile cu imbracatul decent si evitarea locurilor/orelor nepotrivite... Eu am invatat foarte bine sa fac chestia asta, dar am ajuns la concluzia ca nu e solutia potrivita. Ma uit la mine si nu-mi vine sa cred ca-mi trece tineretea si nu pot purta ce vreau eu cand vreau eu, de teama dobitocilor de pe strada. Nu pot iesi singura nici pana la magazin, imbracata cu ceva mai mulat sau mai scurt. O poti pati oriunde si oricand, pana la urma nici imbracamintea nu prea conteaza... se iau de mine si imbracata in blugi, tricou si adidasi, pe principiul ca "toate vor". N-am mai purtat o rochie de ceva timp si trec drept o persoana plictisitoare... Dar daca incerc sa port ceva, nu mai am liniste pe strada. Arat bine si as vrea sa pot fi multumita de asta, nu un motiv de stres. Nu stiu ce e de facut, nu ne putem imbraca in cearsafuri si cioparti sprancenele....

Teoretic barbatii cred ca femeile care arata bine vor sa primeasca atentie pe strada... Eu una nu vreau, vreau sa pot sa fiu si eu libera sa ma exprim prin vestimentatie (oricum nu port chestii indecente). Ei daca sunt "liberi" sa fie badarani, eu oare nu am drepturi? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_da.
mesaj Apr 28 2013, 04:50 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Cris @ Apr 26 2013, 06:05 PM) *
Hmm... apropo de sfaturile cu imbracatul decent si evitarea locurilor/orelor nepotrivite... Eu am invatat foarte bine sa fac chestia asta, dar am ajuns la concluzia ca nu e solutia potrivita. Ma uit la mine si nu-mi vine sa cred ca-mi trece tineretea si nu pot purta ce vreau eu cand vreau eu, de teama dobitocilor de pe strada. Nu pot iesi singura nici pana la magazin, imbracata cu ceva mai mulat sau mai scurt. O poti pati oriunde si oricand, pana la urma nici imbracamintea nu prea conteaza... se iau de mine si imbracata in blugi, tricou si adidasi, pe principiul ca "toate vor". N-am mai purtat o rochie de ceva timp si trec drept o persoana plictisitoare... Dar daca incerc sa port ceva, nu mai am liniste pe strada. Arat bine si as vrea sa pot fi multumita de asta, nu un motiv de stres. Nu stiu ce e de facut, nu ne putem imbraca in cearsafuri si cioparti sprancenele....

Teoretic barbatii cred ca femeile care arata bine vor sa primeasca atentie pe strada... Eu una nu vreau, vreau sa pot sa fiu si eu libera sa ma exprim prin vestimentatie (oricum nu port chestii indecente). Ei daca sunt "liberi" sa fie badarani, eu oare nu am drepturi? dry.gif

Mda, poate fi o problema. Poate ca n-ar strica sa se fabrice niste chestii asemanatoare cu acele aparate cu ultrasunete ce te protejeaza de cainii agresivi...
Total offtopic, ma pomensesc astazi cu un vecin nervos la poarta. Latra cainele prea tare si la ore nepotrivite.
Fara nicio exagerare, puteam sa-l trag inauntru si sa-l eutanasiez dintr-o singura miscare. Sa nu mai spun de ce eram in stare sa-i trimit pe cap micului 'intreprinzator' ruman.
In schimb, l-am invitat la o bere si mi-am pus cenusa in cap, nu se va mai repeta, a plecat tare batos si multumit de ce-a realizat astazi laugh.gif
Maine o sa-i fac cadou un catel fiicei vecinului:))

+Quote Post
Vizitator_reciproca lu' ham ham.
mesaj Apr 28 2013, 05:07 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (da @ Apr 28 2013, 04:50 PM) *
Mda, poate fi o problema. Poate ca n-ar strica sa se fabrice niste chestii asemanatoare cu acele aparate cu ultrasunete ce te protejeaza de cainii agresivi...
Total offtopic, ma pomensesc astazi cu un vecin nervos la poarta. Latra cainele prea tare si la ore nepotrivite.
Fara nicio exagerare, puteam sa-l trag inauntru si sa-l eutanasiez dintr-o singura miscare. Sa nu mai spun de ce eram in stare sa-i trimit pe cap micului 'intreprinzator' ruman.
In schimb, l-am invitat la o bere si mi-am pus cenusa in cap, nu se va mai repeta, a plecat tare batos si multumit de ce-a realizat astazi laugh.gif
Maine o sa-i fac cadou un catel fiicei vecinului:))

Am avut un vecin gard in gard cu caine care imi strica somnul. Vorba civilizata n-a schimbat nimic. Un dispozitiv cu ultrasunete pentru protejat hambare de rozatoare l-a ajutat pe vecin sa ia decizia de a duce cainele la tara. Nici n-a stiut ce l-a lovit.

+Quote Post
Vizitator_Marutza cu sau fara...utza.
mesaj May 30 2014, 09:27 AM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (realist @ Dec 16 2010, 05:23 PM) *
Parca era vorba sa ne punem in locul unei domnite firave si nu sa povestim filme cu karate. Ce sa faca ele? Burqa si niqab? Hai sa fim seriosi. Eu in locul lor as cumpara un aparat cu electrosocuri de pe net. Scot cinci rujuri si renunt la doua telefoane si am facut loc in geanta. Il implantati cu incredere in slitul agresorului si va asigur ca se invata minte. Daca va e scarba sau nu puteti, puteti sa-l atingeti finut cu el in zona arterei carotide. Adoarme instant. Sau daca sunteti in public si aveti antrenament, isterizati-va pur si simplu. O solutie de efect este sa scoateti un cutter si sa-l agitati determinate in fata agresorului, de fapt in zona abdomen - artera femurala. Efect garantat la golanasi. Si cea mai la indemana solutie: incercati sa nu va aflati la locul si/sau momentul nepotrivit.

iarasi discriminareee...
si barbatii pot fi hartuiti !

am fot hartuit la greu de doua individe cu ganduri scunse, antisociale, si doar prezenta de spirit m-a scos :

le-am aratat ''arma'' din dotare si vazand-o, au fugit disperate angry.gif

totusi, as dori sa fac URGENT o plangere la politie si nu stiu cum sa procedez, astept sfaturi, n-as vrea sa faca ele plangere inaintea mea... ohmy.gif
oare am fost eu prea dur cu ele huh.gif ?

am probe clare de la locul faptei, se vede ca eram in inferioritate numerica :

+Quote Post
Vizitator_Kevlyn.
mesaj Nov 6 2014, 02:52 PM
Mesaj #69

Guests

and impotence online cu mac mult impotence treatment order suku online insurane auto

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 7 2014, 11:30 AM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Cris @ Apr 26 2013, 06:05 PM) *

1. Ce importanta are ce porti atata timp cat tine de cald/racoare (dupa caz) si e comod?
2. Cum o poti "pati" tu ziua in amiaza mare intr-o zona cunoscuta tie? Daca traiesti in zone atat de periculoase muta-te si o sa te poti imbraca in ce vrei.
3. Exista un timp si un loc pentru rochie, un altul pentru blugi, un altul ptr fuste mini etc. Ideea e sa nu te imbraci nepotrivit pentru situatie (gen decolteu pana la buric la o sedinta in firma cu sefii cei mari).
4. Daca treci drept o persoana plictisitoare probabil ca asta nu e din cauza tzoalelor si rochia n-o sa schimbe nimic.
5. De aratat trebuie sa arati bine doar pentru fix un barbat, nu vad de ce te obsedeaza sa arati bine pe strada. BTW, defineste "bine", exista femei elegante de 35+ ani pe care barbatii le admira fara nicio conotatie sexuala.
6. Ar trebui sa fii multumita de realizarile tale nu de cum te-ai nascut.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd October 2019 - 10:08 AM