IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Campionatul European de Karate SKDUN - la Bucuresti, fiti alaturi de copiii care vor sa faca sport!
circotas
mesaj Feb 4 2012, 09:10 AM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

In perioada 20-22 aprilie 2012, in Sala Concordia din Chiajna, vor avea loc a doua editie a Campionatul European de Karate SKDUN (pentru centurile maro si negre) si a doua editie a Cupei Europene Kohai (pentru centurile inferioare).

Romania va fi reprezentata de peste 400 de sportivi, de la copii de 8-9 ani si pina la veterani de peste 40.

Evenimentul va fi intens mediatizat si va fi transmis in direct de postul TV Digi Sport.

Atasat gasiti un fisier de prezentare a evenimentului. Daca aveti vreo idee de sponsorizare, ma puteti contacta pe PM sau la adresa de e-mail copii_skdunromania@yahoo.com . Orice sponsorizare, oricit de mica, ar fi un real ajutor pentru multi copii care vor dori sa participe in acest an la competitii, inclusiv la Campionatul Mondial ce va avea loc in octombrie in Italia.
Fisiere atasate
Fisier atasat  sponsorizare_internet.pdf ( 841.58K ) De cate ori a fost descarcat fisierul: 888

Go to the top of the page

+Quote Post
circotas
mesaj Feb 4 2012, 11:30 AM
Mesaj #2

Membru veteran

http://youtu.be/ynwnYjEzGt8

Puteti urmari aici un filmulet de promovare a DVD-ului cu imagini de la Campionatul Mondial SKDUN, desfasurat in octombrie trecut la Halle (Germania).

P.S. In mesajul anterior aveti atasat un fisier .pdf de prezentare a CE din aprilie.

Aceasta postare a fost editata de circotas: Feb 4 2012, 11:39 AM

+Quote Post
circotas
mesaj Feb 7 2012, 04:11 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Pe 3 martie, constituindu-se intr-o necesara pregatire pentru competitiile europene, va avea loc Campionatul National SKDUN individual, in aceeasi sala Concordia din Chiajna.

Oricine poate veni acolo sa urmareasca un concurs frumos, la care vor participa, ca in fiecare an, peste 600 de sportivi de toate virstele.

Puteti veni si voi sa vedeti concursul, se ajunge relativ usor chiar si fara autoturismul proprietate personala - eu am gasit amanunte la adresa http://wikimapia.org/7279610/ro/Sala-Concordia-Chiajna , dar sunt sigur ca o cautare cu google poate aduce mai multe amanunte...

Nu uitati ca in primul mesaj al acestui thread puteti gasi atasat un fisier .pdf care contine o prezentare sumara a Campionatului European ce va fi gazduit de Romania in perioada 20-22 aprilie 2012.

Aceasta postare a fost editata de circotas: Feb 7 2012, 04:12 PM

+Quote Post
circotas
mesaj Feb 18 2012, 09:13 PM
Mesaj #4

Membru veteran

Miine, incepind cu ora 9, la Sala Antilopa, va avea loc primul concurs al acestui an competitional: Cupa Dojo.

Iar peste doua saptamini, cum spuneam, Campionatul National SKDUN (individual), in Sala Concordia din Chiajna.

+Quote Post
Vizitator_Sieglind.
mesaj Feb 21 2012, 07:21 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (circotas @ Feb 4 2012, 09:10 AM) *
In perioada 20-22 aprilie 2012, in Sala Concordia din Chiajna, vor avea loc a doua editie a Campionatul European de Karate SKDUN (pentru centurile maro si negre) si a doua editie a Cupei Europene Kohai (pentru centurile inferioare).

Romania va fi reprezentata de peste 400 de sportivi, de la copii de 8-9 ani si pina la veterani de peste 40.

Evenimentul va fi intens mediatizat si va fi transmis in direct de postul TV Digi Sport.

Atasat gasiti un fisier de prezentare a evenimentului. Daca aveti vreo idee de sponsorizare, ma puteti contacta pe PM sau la adresa de e-mail copii_skdunromania@yahoo.com . Orice sponsorizare, oricit de mica, ar fi un real ajutor pentru multi copii care vor dori sa participe in acest an la competitii, inclusiv la Campionatul Mondial ce va avea loc in octombrie in Italia.

să fie cu noroc! smile.gif adică ...

P.S. poate mă las de katana, mai ştii? laugh.gif

+Quote Post
circotas
mesaj Feb 22 2012, 08:56 AM
Mesaj #6

Membru veteran

Citeaza (Sieglind @ Feb 21 2012, 07:21 PM) *
să fie cu noroc! smile.gif adică ...

Multumim, Omule! wink.gif

+Quote Post
Vizitator_anonima.
mesaj Mar 29 2012, 10:36 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (circotas @ Feb 7 2012, 04:11 PM) *
Pe 3 martie, constituindu-se intr-o necesara pregatire pentru competitiile europene, va avea loc Campionatul National SKDUN individual, in aceeasi sala Concordia din Chiajna.

Oricine poate veni acolo sa urmareasca un concurs frumos, la care vor participa, ca in fiecare an, peste 600 de sportivi de toate virstele.

Puteti veni si voi sa vedeti concursul, se ajunge relativ usor chiar si fara autoturismul proprietate personala - eu am gasit amanunte la adresa http://wikimapia.org/7279610/ro/Sala-Concordia-Chiajna , dar sunt sigur ca o cautare cu google poate aduce mai multe amanunte...

Nu uitati ca in primul mesaj al acestui thread puteti gasi atasat un fisier .pdf care contine o prezentare sumara a Campionatului European ce va fi gazduit de Romania in perioada 20-22 aprilie 2012.

nu stiu cine esti, dar spun clar, la noi in tara la probele de kata castiga sportivi care "pile", adica degeaba faci perfect si concurezi cu copilul sau ruda nu stiu cui din federatie sau ruda vreunui sensei.
Deseori ma intreb de ce sportivii de la clubul AIKO sunt mereu pe podium, eu stiu raspunsul, tu il stii? angry.gif Daca da si esti asa binevoitor spune adevarul aici.

+Quote Post
circotas
mesaj Mar 31 2012, 08:33 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Citeaza (anonima @ Mar 29 2012, 10:36 AM) *
nu stiu cine esti, dar spun clar, la noi in tara la probele de kata castiga sportivi care "pile", adica degeaba faci perfect si concurezi cu copilul sau ruda nu stiu cui din federatie sau ruda vreunui sensei.
Deseori ma intreb de ce sportivii de la clubul AIKO sunt mereu pe podium, eu stiu raspunsul, tu il stii? angry.gif Daca da si esti asa binevoitor spune adevarul aici.

E usor sa arunci cu noroi sub protectia anonimatului...

Despre care AIKO vorbesti? Ai scris ca sportivii de la Aiko sunt mereu pe podium... pai nici nu este foarte greu, dat fiind faptul ca exista Aiko Bucuresti, Aiko-Shin, Aiko Campina, Aiko Urziceni...

Acum, sa vedem cam cit adevar exista in vorbele tale... La ultimul campionat national (3 martie, Sala Concordia din Chiajna), probele de kata (de la cadeti in sus) au fost cistigate de sportivi de la urmatoarele cluburi:
FEMININ: Dinamic Constanta (3), JKA Romania (1), Fudokan Timisoara (1), Dojo Casa Panciu (1), Aiko Bucuresti (1), Unirea Focsani (1), CS Sawaki (1), Progresul Cernica (1), CSS Medgidia (1), Dinamo Bucuresti (2) si SCM Bacau (1).
MASCULIN: CS Sawaki (1), Akira (2), SCM Bacau (2), Unirea Focsani (2), Dinamic Constanta (1), CSS Medgidia (1), Aiko Campina (1), Fudokan Timisoara (1), Progresul Cernica (1), Aiko Bucuresti (1) si Dinamo Bucuresti (1).

Acum, spune-mi tu: despre ce vorbesti?? Daca imi spui exact despre ce concurent(a) si concurs este vorba, ai mari sanse sa-ti ofer multe amanunte... Iti spun foarte clar ca "pilele" despre care spui nu tin asa cum crezi tu. Mai mult, te asigur ca in ceea ce priveste clubul Aiko Bucuresti (care, teoretic, ar avea cele mai mari pile la federatie), acesta nici macar nu beneficiaza de arbitrajul propriilor sensei - unul dintre ei, cum stii, nu arbitreaza niciodata, iar celalalt are un obicei rar si exceptional: atunci cind apare pe tatami un sportiv de la Aiko Bucuresti, "se cere afara" din postul de arbitru principal. Daca stii tu vreo dovada mai clara a corectitudinii, spune-o...

Iar ca sa vorbesti despre vreo "conspiratie" a arbitrilor veniti de la alte cluburi, cu scopul de a cistiga Aiko... ma faci sa rid... chiar inseamna ca nu stii ce se intimpla la nivelul "prieteniei" intre cluburi... Daca tu-ti inchipui ca un arbitru (sa zic la intimplare) venit de la Dojo Casa Panciu sau Dinamic Constanta va favoriza vreodata un sportiv de la (oricare!) Aiko, atunci chiar ca iti place SF-ul...

Astept, deci, un exemplu concret - aici sau pe mesaj privat catre userul "circotas".

Aceasta postare a fost editata de circotas: Mar 31 2012, 08:35 PM

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Mar 31 2012, 09:05 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (circotas @ Mar 31 2012, 08:33 PM) *
... Daca tu-ti inchipui ca un arbitru (sa zic la intimplare) venit de la Dojo Casa Panciu sau Dinamic Constanta va favoriza vreodata un sportiv de la (oricare!) Aiko, atunci chiar ca iti place SF-ul...
... sau poate fotbalul.

+Quote Post
circotas
mesaj Apr 5 2012, 08:01 AM
Mesaj #10

Membru veteran

Citeaza (Unchiul Sam @ Mar 31 2012, 09:05 PM) *
... sau poate fotbalul.

Se poate si asta... biggrin.gif

Am verificat, de curiozitate, clasamentul pe cluburi pentru anul 2011, bazat pe rezultatele inregistrate la campionatele nationale, europene si mondiale, pe baza caruia s-au facut si premierile la Gala SKDUN. Primul "Aiko" aparut in acel clasament este Aiko Shin, pe locul... 12!

Curat "pile", coane Fanica! rolleyes.gif

+Quote Post
circotas
mesaj Apr 10 2012, 07:58 AM
Mesaj #11

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Feb 4 2012, 09:10 AM) *

Fisierul atasat primului mesaj al acestui thread a fost descarcat de 210 ori pina acum.
Din doua una: ori a fost descarcat degeaba, ori cei interesati s-or fi dus direct la federatie, fara sa ma mai intrebe ceva. Dar as zice ca, din pacate, nu am reusit sa trezesc mare interes... unsure.gif

Simbata, 21 aprilie, inca de dimineata, competitia va incepe pentru Cupa Europeana Kohai (destinata centurilor mici, pina la albastra inclusiv), urmind ca dupa-amiaza zilei de simbata si ziua de duminica sa fie destinata Campionatului European SKDUN (pentru centurile mari, 3kyu-Dan). Cum spuneam, Sala Concordia din Chiajna...

+Quote Post
circotas
mesaj Apr 24 2012, 08:07 AM
Mesaj #12

Membru veteran

Iata ca s-a incheiat si acest Campionat mondial...

A fost cea de-a patra competitie internationala la care am participat si eu (nu, nu ca sportiv tongue.gif ) si, desi - fiind roman - as putea fi acuzat de subiectivism, trebuie sa spun ca sunt convins ca a fost cea mai buna organizare, chiar peste cea a nemtilor de la CM de anul trecut, mai ales daca ar fi sa compar cirnatii si carnea lor de plastic cu micii, fripturile si cirnaciorii nostri oltenesti, ca sa nu mai pomenesc de bauturi de toate felurile, nu numai racoritoare... laugh.gif Sala moderna, cazare rezonabila pentru toti sportivii, transportul asigurat, multe alte servicii - efectiv ma mir cum reuseste Shihan Aurel Patru sa "tina in mina" atita armata de oameni care au participat la organizare.

Sportiv, ce sa zic? A fost super, pe bune! Am vazut la lucru, pentru prima data (pentru mine) sportivi din Serbia, care a deplasat la Bucuresti un lot exceptional, cu citiva campioni mondiali pe WKF. E drept, respectind firea extrem de razboinica a sirbilor, sportivii lor au fost uneori cam prea duri - dar efectiv nu puteai sa nu-i privesti cu admiratie. Am scris mai intii despre ei doar pentru ca i-am vazut eu pentru prima data - dar trebuie sa spun ca au fost impresionante (ca valoare) si loturile bielorusilor, bulgarilor si, evident, eternii luptatori si certareti veniti din Azerbaidjan - ei sunt super-tari chiar si fara Rafael Aghayev in lot...

Evident, Romania a reusit sa se impuna din nou ca o adevarata forta in SKDUN. Nu stiu, inca, numarul total al medaliilor cucerite de ai nostri, dar au fost foarte multe, in frunte cu cele doua titluri de Master cucerite de Tico (Georgiana Tinca) si Lipi (Bogdan Lipianu). Fiindca am ajuns aici si ca sa nu lungesc acest mesaj extrem de mult, vreau sa mai spun doar citeva vorbe despre acest sportiv exceptional, un OM adevarat, absolut incredibil in opinia mea, si anume Sensei Bogdan Lipianu. Dupa ce Radu Todiras s-a accidentat intr-o lupta dintr-o proba pe echipe (i-a "sarit" genunchiul un pic si medicul l-a oprit sa mai concureze), Bogdan a intrat in lupta pentru titlul de Master al competitiei, ca reprezentant al Romaniei, desi avea un deget de la mina cu ligamentele rupte (accidentare mai veche, urmeaza sa se opereze), nasul umflat si o tibie extrem de dureroasa. Credeti ca s-a observat vreo secunda, in timpul competitie, ca sufera? Nicidecum. Iar concursul de Master, cu succesiunea sa de dueluri unu la unu atit la kata, cit si la kumite, este extrem de dur... Dupa concurs, Sensei Bogdan Lipianu schiopata cu adevarat. In timpul concursului, nici un adversar de-al sau nu a simtit vreo slabiciune... Nu mai pot spune decit atit: RESPECT pentru acest om care tocmai implinise 33 de ani cu citeva zile inainte!

P.S. Baiatul meu a cistigat medalia de argint la kumite, in concursul destinat centurilor inferioare (pina la albastra inclusiv), Kohai European Cup.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 1st October 2014 - 10:11 AM