IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Cat costa intretinerea unei masini mai vechi de 10 ani?
Vizitator_kataleena.
mesaj Mar 25 2009, 09:31 PM
Mesaj #1

Guests

salut!

Lucrez la o firma de consultanta si trebuie sa fac un studiu depsre masinile mai vechi de 10 ani si neavand prea multe cunostinte in domeniu m-am gandit sa va intreb pe voi...
Asa ca, daca aveti masini mai vechi de 10 ani, v-as ruga sa imi spuneti cam cat costa anual intretinerea..si cam ce fel reparatii sunt cele mai frecvente ( specificati si marca si eventual anul de fabricatie)..
Si daca mi-ar mai putea da cineva informatii despre furnizorii Meteor, Autonet sau Augsburg, as fi din nou foarte recunoscatoare...
Hmmm...cam atat...va multumesc mult de pe acum...si promit sa ma revansez..chiar daca nu stiu exact cum
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_shatzi.
mesaj Mar 26 2009, 09:34 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (kataleena @ Mar 25 2009, 09:31 PM) *
salut!

Lucrez la o firma de consultanta si trebuie sa fac un studiu depsre masinile mai vechi de 10 ani si neavand prea multe cunostinte in domeniu m-am gandit sa va intreb pe voi...
Asa ca, daca aveti masini mai vechi de 10 ani, v-as ruga sa imi spuneti cam cat costa anual intretinerea..si cam ce fel reparatii sunt cele mai frecvente ( specificati si marca si eventual anul de fabricatie)..
Si daca mi-ar mai putea da cineva informatii despre furnizorii Meteor, Autonet sau Augsburg, as fi din nou foarte recunoscatoare...
Hmmm...cam atat...va multumesc mult de pe acum...si promit sa ma revansez..chiar daca nu stiu exact cum

am o idee: pune pe forum toate coordonatele si poate se gaseste cineva sa-ti faca toata lucrarea. cit tupeu dom'ne...

+Quote Post
Vizitator_vestauto.
mesaj Jan 1 2013, 10:08 PM
Mesaj #3

Guests

poti intra pe siteul asta www.shit..cars.ro unde gasesti o imensa baza de date cu toate piesele pentru orice marca si preturi actualizate. nu iti ramane decat sa selectezi masina si sa cauti piesele dorite.

Citeaza (kataleena @ Mar 25 2009, 09:31 PM) *
salut!

+Quote Post
Vizitator_ghitaeu.
mesaj Mar 4 2013, 06:25 PM
Mesaj #4

Guests

De cand romanu nu mai viseaza la masini noi are grija de alea pe care le are e criza. daca gasesti si un service bun nu te costa imens de mult. Eu am un Polo din 2000 si nu platesc mai mult de 1000 de lei pe an. Ce e adevarat am fost numai la Autocar in Pipera. Sunt super meseriasi ca se bat cu cei de la asigurari, sa bage piese originale (pentru ca acum, mai noi, pe casco sau rca, marea majoritate a firmelor de asigurare care trebuie sa plateasca aduc ei piesele service-urilor, de frica sa nu ii coste prea mult. Si evident ca majoritatea firmelor de asigurare vin cu piese after market, care nu sunt originale, ci clone chinezesti. Dar astia de la Autocar nu inghit prosteala astora. Cei drept, ii ajuta si faptul ca sunt foarte mari.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 26th January 2020 - 12:44 AM