IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Masini americane noi
Vizitator_gabigabi777.
mesaj Aug 6 2008, 07:25 AM
Mesaj #1

Guests

Cred ca m-am indragostit smile.gif //////////////
Motivul editarii: spam
Go to the top of the page

+Quote Post
Mda
mesaj Aug 6 2008, 08:07 AM
Mesaj #2

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 92
Inscris: 21-July 08
Utilizatorul numarul: 1 931

Citeaza (gabigabi777 @ Aug 6 2008, 07:25 AM) *
Cred ca m-am indragostit smile.gif spam

masini frumoase, ieftine si de calitate. nu toate rahaturile europene scumpe pe care le cumpara toti manelistii.
sunt si masini europene frumoase, dar nu merita atatia bani, si chiar sunt urate bmw-urile dupa care toti romanii sunt disperati si au orgasm cand vad unul, desi e plin bucurestiul de asa ceva, deci nimic interesant.

masinile americane sunt pt oameni seriosi si cu ceva gusturi bune, care nu arunca banii pe fereastra degeaba.

si nu veniti cu motive gen "consuma mult" si "sunt scumpe piesele". mai mult repari la o dacie (ale carei piese sunt ieftine) decat la un dodge de exemplu. deci iesi mai ieftin asa. iar loganul clar nu merita 10.000 euro cand pot sa iau masina de 10 ori mai buna la pret dublu. iar de reparat o masina americana gasesti usor in bucuresti.

iar daca esti dobitoc si o faci praf, asta nu mai e vina masinii, atunci normal ca te costa mult sa o repari, asa cum e cu orice masina. si oricum piesele la un bmw/mercedes sunt mai scumpe decat la masinile americane.

consumul mare e discutabil, si masinile puternice gen x5 consuma mult

+Quote Post
Vizitator_Nenea.
mesaj Aug 6 2008, 08:00 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (gabigabi777 @ Aug 6 2008, 12:30 PM) *
Cred ca ai dreptate ... masini serioase pentru oameni seriosi. Oare de ce au scos linkul? Este voie fara www? Ex: masinisua.ro

sunt curios daca ati condus careva din voi vreo masina americana...am avut ocazia sa conduc 2 masini in aceasta vara , unde ? chiar la ei...motoare mari,cutii hidramate,tonaj mare=>consum mult.Performantele lasa de dorit. stiti ce masini prefera americanii ? ...japoneze. In California e plin de Toyota,Honda,Accura,Lexus...iar cei mai cu dare de mana prefera BMW si Mercedes.Colegii de la filiera de acolo a firmei la care lucrez nu detineau masini americane...majoritatea aveau Toyota (Camry/Corolla/Prius), Honda (Civic/Element/Accord) sau europene (VW Golf 5/Passat/Audi seria A)...deci nu mai fabulati. Daca erau asa grozave le laudau ei.

+Quote Post
Vizitator_Esti Idiot.
mesaj Aug 6 2008, 08:08 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Mda @ Aug 6 2008, 08:07 AM) *
masini frumoase, ieftine si de calitate. nu toate rahaturile europene scumpe pe care le cumpara toti manelistii.
sunt si masini europene frumoase, dar nu merita atatia bani, si chiar sunt urate bmw-urile dupa care toti romanii sunt disperati si au orgasm cand vad unul, desi e plin bucurestiul de asa ceva, deci nimic interesant.

masinile americane sunt pt oameni seriosi si cu ceva gusturi bune, care nu arunca banii pe fereastra degeaba.

si nu veniti cu motive gen "consuma mult" si "sunt scumpe piesele". mai mult repari la o dacie (ale carei piese sunt ieftine) decat la un dodge de exemplu. deci iesi mai ieftin asa. iar loganul clar nu merita 10.000 euro cand pot sa iau masina de 10 ori mai buna la pret dublu. iar de reparat o masina americana gasesti usor in bucuresti.

iar daca esti dobitoc si o faci praf, asta nu mai e vina masinii, atunci normal ca te costa mult sa o repari, asa cum e cu orice masina. si oricum piesele la un bmw/mercedes sunt mai scumpe decat la masinile americane.

consumul mare e discutabil, si masinile puternice gen x5 consuma mult

pune mana si munceste, nu mai abera pe forumuri. te faci de kk. ai idee de ce americanii isi schimba faimoasele masini serioase pe hibride japoneze sau europene de litraj mic ? iti zic eu din cauza consumului enorm...si cum benzina e in jur de 4$ galonul nu prea mai au chiar asa drag de masinile lor nationale. daca vreti masini ieftine mergeti in SUA, acum e momentul...la 3000 de $ va luati Jeep Grand Cherokee din 2000, iar la 13000$ Dodge Nitro din 2007...daca nu ma credeti cautati pe site-urile cu SH-uri de la ei.

+Quote Post
Vizitator_picpoc.
mesaj Aug 7 2008, 04:16 AM
Mesaj #5

Guests

/// Ce masini americane? Habar n-aveti. Niste porcarii. De ce credeti, ba, ca Ford si GMC au raportat pierderi uriase? N-au nicio legatura cu realitatea: nefiabile, consum mare, design indoielnic. In US, toata lumea cu cap isi cumpara masini japoneze. Numai prostii isi cumpara americane. Huo!!!

Un romanas californian
Motivul editarii: limbaj zburdalnic

+Quote Post
Vizitator_Americanu.
mesaj Aug 9 2008, 03:50 AM
Mesaj #6

Guests

raspuns lui mda

/// cate masini americane ai avut tu la viata ta?
cele mai bine vandute, si cele mai fiabile masini in America sunt cele japoneze.

+Quote Post
Vizitator_Aaron_Mihut.
mesaj Oct 24 2010, 05:07 PM
Mesaj #7

Guests

Salut sunt Aaron ma bucur sa vad ca mai sunt pasionati de masini americane in romania, credeam ca sunt singurul. Adevarul ca cultura automobilului nu exista in tara noastra , Pe vremuri cand iti luai un automobil era despre tine gustul tau personalitate si in primul rand unicitate. Eu am condus si masini europene si japoneze si americane. Dar cu adevarat masinile americane au ceva aparte. Deocamdata nu imi pot permite muscle car si m-am orientat catre ceva potrivit buzunarului meu. A durat o vreme dar am gasit pana la urma un Ford Taurus lx'97 pe care l-am cumparat cu 500 de lire la un kilometraj de 107.000 unic . Masina are toate dotarile inclusiv comenzi digitale pe bord. Cat despre consum am reusit sa ii scot un consum de 9-10 % km ceea ce nu cred ca e exagerat la o masina de 2,2 tone. Multumesc ca mi-ati citit postul si daca va intereseaza sa cumparati o masina americana sau vreti sa conversam pe subiectu asta id meu de mess este mihut_petre, poate va pot ajuta, piata britanica vinde masini americane.

+Quote Post
Vizitator_just_me.
mesaj Nov 22 2010, 08:29 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Aaron_Mihut @ Oct 24 2010, 05:07 PM) *
Salut sunt Aaron ma bucur sa vad ca mai sunt pasionati de masini americane in romania, credeam ca sunt singurul. Adevarul ca cultura automobilului nu exista in tara noastra , Pe vremuri cand iti luai un automobil era despre tine gustul tau personalitate si in primul rand unicitate. Eu am condus si masini europene si japoneze si americane. Dar cu adevarat masinile americane au ceva aparte. Deocamdata nu imi pot permite muscle car si m-am orientat catre ceva potrivit buzunarului meu. A durat o vreme dar am gasit pana la urma un Ford Taurus lx'97 pe care l-am cumparat cu 500 de lire la un kilometraj de 107.000 unic . Masina are toate dotarile inclusiv comenzi digitale pe bord. Cat despre consum am reusit sa ii scot un consum de 9-10 % km ceea ce nu cred ca e exagerat la o masina de 2,2 tone. Multumesc ca mi-ati citit postul si daca va intereseaza sa cumparati o masina americana sau vreti sa conversam pe subiectu asta id meu de mess este mihut_petre, poate va pot ajuta, piata britanica vinde masini americane.

Unii "n-are" cultura deloc "ca cultura"....da' are masini luate cu 500 de lire, deci are cultura ba nene...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd January 2020 - 09:40 AM