IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Ce masina nu le doriti nici macar dusmanilor?
carmaw
mesaj Oct 23 2010, 03:20 PM
Mesaj #91

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 43
Inscris: 20-May 09
De la: dintr o caldura...
Utilizatorul numarul: 7 960

Buna ziua
V a rog sa ma scuzati de off topic.....nu ma pricep la masinii stiti cum sunt femeile.
Am o oprtunitate sa i au(cumpar ) de la o familie de prieteni din Belgia un Logan .
Pretul este super corect are f putini km la bord,( si l as folosiii si eu pt ca o sa plec vreo doua luni sa stau acolo si de inchiriat.....mai bine cumpar)
Deci va rog sa mi spune ti si mie ce certificat (act) trebuie sa iau de la vinzator...ca nu are datorii...???
Nu inteleg ce vor astia de la noi.
La inmatriculare in RO e mai usor( ca Loganu-i romanesc) sau tot una este???
Multumesc de raspunsuri(daca vor fi)
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Oct 23 2010, 05:27 PM
Mesaj #92

Guests

Citeaza (carmaw @ Oct 23 2010, 03:20 PM) *
Buna ziua
V a rog sa ma scuzati de off topic.....nu ma pricep la masinii stiti cum sunt femeile.
Am o oprtunitate sa i au(cumpar ) de la o familie de prieteni din Belgia un Logan .
Pretul este super corect are f putini km la bord,( si l as folosiii si eu pt ca o sa plec vreo doua luni sa stau acolo si de inchiriat.....mai bine cumpar)
Deci va rog sa mi spune ti si mie ce certificat (act) trebuie sa iau de la vinzator...ca nu are datorii...???
Nu inteleg ce vor astia de la noi.
La inmatriculare in RO e mai usor( ca Loganu-i romanesc) sau tot una este???
Multumesc de raspunsuri(daca vor fi)

Nu cred ca o sa stiu vreodata cum sunt de fapt femeile rolleyes.gif Nu trebuie un act separat, doar sa fie stipulat pe brieful mare (carte de identitate) ca masina este radiata pentru export. Ca-i Logan, sau Bugatti, acelasi lucru la inmatriculare in Romania.

+Quote Post
carmaw
mesaj Oct 23 2010, 07:10 PM
Mesaj #93

Membru
**

Postari: 43
Inscris: 20-May 09
De la: dintr o caldura...
Utilizatorul numarul: 7 960

Citeaza (omul @ Oct 23 2010, 05:27 PM) *
Nu cred ca o sa stiu vreodata cum sunt de fapt femeile rolleyes.gif Nu trebuie un act separat, doar sa fie stipulat pe brieful mare (carte de identitate) ca masina este radiata pentru export. Ca-i Logan, sau Bugatti, acelasi lucru la inmatriculare in Romania.

Multumesc nu am inmatriculat niciodata o masina.Si oricum masina asta va ramine in garaj pt ca o s -o folosesc numai cind vin in ro.
Va fi botezul.......!!
ps Auzisem ca vinzatorul trebuie sa mi dea o dovada de la fiscul lui ca nu are datorii
asa e????

Aceasta postare a fost editata de carmaw: Oct 23 2010, 07:12 PM

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Mar 2 2012, 02:10 PM
Mesaj #94

Guests

Am auzit ca matzu topicului si-a cumparat iar masina, chiar sunt curios ce taraboanta l-a dus mintea sa-si achizitioneze, desigur ca locul ei este aici biggrin.gif
Acum daca am calcat in musuroi, vine el mai devreme sau mai tarziu si se lauda singur, ca nu se poate abtine laugh.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj Mar 3 2012, 11:05 AM
Mesaj #95

Membru veteran

Postari: 2 344
Inscris: 7-April 10
Utilizatorul numarul: 19 455

Citeaza (omul @ Mar 2 2012, 02:10 PM) *
Am auzit ca matzu topicului si-a cumparat iar masina, chiar sunt curios ce taraboanta l-a dus mintea sa-si achizitioneze, desigur ca locul ei este aici biggrin.gif
Acum daca am calcat in musuroi, vine el mai devreme sau mai tarziu si se lauda singur, ca nu se poate abtine laugh.gif

Razi tu, dar vroiam sa-mi iau un cal si sa-mi zdruncin rinichii prin padurile patriei. Cum n-am unde sa-l tin si nu-mi place sa cosesc, mi-am cumparat cu bani marunti aceleasi senzatii, mai exact o Lada Niva. Are si troliu, asa ca face mai mult decat una noua biggrin.gif Deci am acum masina de "branconier" laugh.gif

Sa nu radeti, ca omul deja ma saluta cu vladimir vladimirovici rammsteinov si din nu zaietz, nu pagadi nu ma slabeste, dar sa-l vad eu cine o sa-i scoata allroad-ul din namol cand se va duce sa culeaga pe coclaurile patriei ghiocei pentru oama tongue.gif

+Quote Post
tineripepicioare
mesaj Oct 3 2012, 06:37 AM
Mesaj #96

Nou venit
*

Postari: 6
Inscris: 20-August 12
Utilizatorul numarul: 31 920

http://spam.blogspot.ro/

+Quote Post
Vizitator_cleo.
mesaj Nov 28 2012, 11:04 AM
Mesaj #97

Guests

Citeaza (rammstein @ Mar 3 2012, 11:05 AM) *
Razi tu, dar vroiam sa-mi iau un cal si sa-mi zdruncin rinichii prin padurile patriei. Cum n-am unde sa-l tin si nu-mi place sa cosesc, mi-am cumparat cu bani marunti aceleasi senzatii, mai exact o Lada Niva. Are si troliu, asa ca face mai mult decat una noua biggrin.gif Deci am acum masina de "branconier" laugh.gif

Sa nu radeti, ca omul deja ma saluta cu vladimir vladimirovici rammsteinov si din nu zaietz, nu pagadi nu ma slabeste, dar sa-l vad eu cine o sa-i scoata allroad-ul din namol cand se va duce sa culeaga pe coclaurile patriei ghiocei pentru oama tongue.gif

offfff, cine m-a pus sa-ti spun ca iti sta bine in rosu, ca acu' te asortezi cu calu' !!! laugh.gif

merci ca l-ai pus sa necheze la ora exacta sub fereastra mea, da' puteai sa-l lasi pe omu' acasa ! tongue.gif

+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 28th January 2020 - 08:32 AM