IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Hyundai Tucson vs all, cum sa cumperi o masina buna
jazz
mesaj Jan 5 2009, 01:47 PM
Mesaj #61

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 138
Inscris: 19-December 08
Utilizatorul numarul: 5 364

Citeaza (BARBU' LAUTARU @ Jan 5 2009, 09:44 AM) *
Ooops! Imi cer scuze! Pentru mine, "jazz" suna foarte masculin...
Despre restul: am inteles ceea ce spuneati in postul Dvs. dar pomenind acolo de niste masini care zi de zi te fac sa-ti aduci aminte de datorii nu m-am putut abtine sa nu comentez, chiar daca "pe linga"...

smile.gif nu-i bai de ''pe langa'' oricum discutia asta a deviat de la ce ar fi vrut sa afle initiatorul.
E de neinteles cat de tare poate sa irite o discutie despre SUV-uri. E musai sa existe ceva ascuns in spatele ei, laude, fala samd toate pt ciuda cititorilor care se deplaseaza in sedan sau cu autobuzul, de parca ar fi vina posesorului de SUV. Asa este din pacate in Romania din care am plecat erai masurat de multe ori dupa bunurile din posesie si din cate vad moda nu s-a schimbat.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 5 2009, 02:24 PM
Mesaj #62

Guests

laugh.gif laugh.gif nu vedeti ca topicu e deschis la misto? pai daca un tucson cu caracteristicile alea nu costa atat daca te duci sa-l iei nou. ca sa nu mai vorbim ca acum doi ani era vreo 13000 si ceva,fara tva, nou-nout. se distreaza si omu', doar nu l-ati luat in serios...

+Quote Post
Vizitator_jazz.
mesaj Jan 5 2009, 02:50 PM
Mesaj #63

Guests

Pe langa mistouri mai sint si replici pt care merita sa dai click pe topicul asta, vezi capsunaru. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_barbonee.
mesaj Jan 5 2009, 03:06 PM
Mesaj #64

Guests

toata asta i-mi aminteste de un bac:

Unul cu o gaina la piata sa o vanda cerea pe ea 1.000.000 . Cei care intrebau cit costa se mirau de un asemenea pret si se gindeau ca nu o s-o cumpere nimeni.
mai vine un client si inteaba si el :
-Cu cit dai gaian bade?
-Pai un milion!
- CAT?!!!
-un milion!
-Nu-ti da nimeni !
- Eu fara un milon n-o dau~
- Bine! Ramai sanatos...

Peste citeva ore clientul mai trece o data sa vada daca ala a vindut gaina .

- Bade ai dat gaina aia?
- Am dat-o !
- PE UN MILION ???
- Da !?
- PAI CINE ti-a dat un milion ???
- Mi-a dat doi canari a 500 de mii fiecare

"

+Quote Post
Vizitator_tucson vandut.
mesaj Jan 5 2009, 03:21 PM
Mesaj #65

Guests

Salutare ! , am avut tucson varianta 4wd diesel si am vandut masina mai mult din cauza garantiei de kakao decat datorita altor nemultumiri. Masina era ok motorul foarte bun insa mi-a picat caseta de directie si a trebuit sa astept pentru un kit de reparatie 3 luni. Service de destul de naspa si revizia cam scumpa insa compenseaza cu pretul de achizitie.Decat sa-ti iei 2 tucsonuri mai bine iti iei un x3 si macar cu ala mergi tot anul.Al meu costat 19800 plus tva si l-am vandut cu 13.oooeuro dupa un an jumate si 60.000km. Pierzi foarte mult cand vinzi o masina coreana si nu cred ca va primi pe ea mai mult de 10.000 desi chiar si asta ar fi un pret cam mare si tind sa cred ca cu 9000 euro are sanse reale de vanzare.Nu o sa dea nimeni 17000 pe masina aia si daca chiar se gaseste un nebun propun sa-i dau numarul de telefon cumparatorului meu ca la banii astia o vinde si el si impartim diferenta de bani sa avem de un concediu. Titlul topicului e aberant pentru ca tucson este cam cel mai slab suv de pe piata la ora actuala si cam oricare e mai bun ca el la orice . Singurul motiv pentru care se vind tucson si santa fe in disperare la noi este pentru ca sunt ieftine. Acelas motiv l-am avut si eu la achizitie insa cind am vazut ca incepe sa ma coste am scapat de ea.

+Quote Post
Vizitator_antifrustati.
mesaj Jan 7 2009, 02:36 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Musafir @ Jan 5 2009, 02:24 PM) *
laugh.gif laugh.gif nu vedeti ca topicu e deschis la misto? pai daca un tucson cu caracteristicile alea nu costa atat daca te duci sa-l iei nou. ca sa nu mai vorbim ca acum doi ani era vreo 13000 si ceva,fara tva, nou-nout. se distreaza si omu', doar nu l-ati luat in serios...

ia pune tu optiunile de aer conditionat,cd cu mp3,abs,ebs,volan piele,oglinzi electrice cu incalzire prinauntru,gemuri electrice fata spate,si ai sa vezi tu unde e mistoul.tu dai preturi de pe oferta publicitara,ca acolo se zice pretul unui model cu dotari standard,adica mai nimica.

+Quote Post
Vizitator_antifrustati.
mesaj Jan 8 2009, 09:10 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (jazz @ Jan 5 2009, 02:50 PM) *
Pe langa mistouri mai sint si replici pt care merita sa dai click pe topicul asta, vezi capsunaru. smile.gif

corect,nu toata lumea si a propus sa se ia in bascalie aici.deci nu se merita sa aruncati cu gunoi daca un om are o ideie.

+Quote Post
Vizitator_bobtom115.
mesaj Jun 26 2009, 12:12 AM
Mesaj #68

Guests

That's pretty good.

pret personnel

+Quote Post
Vizitator_Ferrari.
mesaj Aug 13 2009, 09:11 AM
Mesaj #69

Guests

Mi-am adus aminte ca am prin garaj un Ferrari F40 pe care nu il mai folosesc din cauza ca s-a ars un bec la pozitia dreapta spate si nici nu imi place culoarea (galben). Eu am dorit rosu dar am primit galben. Nu m-am mai tiganit cu ei fiindca mi-am spus ca oricum va lua foc in mers si atunci chiar nu mai conteaza ce culoare are.
Esti interesat de un schimb? Nici nu mai vreau diferenta. Eventual mai dau si un Volvo ca bonus ca este prea sigur si mie imi place adrenalina.

+Quote Post
Vizitator_antianti8x8.
mesaj Aug 13 2009, 02:49 PM
Mesaj #70

Guests

Ca sa aduc "my two cents": un SUV care Nu e 4x4 ci doar 2x4 are si niste avantaje legate de consum - diferenta e destul de mare. Tractiunea aia integrala e utila iarna si in noroaie, dar pentru troncanit cu masina prin hartoape 100 de metri pana la un lac la pescuit sau pe drumuri forestiere te descurci prea bine si cu 2x4, de obicei problema e garda la sol nu tractiunea. Tucson ala nu e asa de greu cat sa nu fie miscat de rotile de pe fata, sa nu ne aberam. Probabil ca si zgomotul interior e ceva mai mic, mai putine piese sub masina, etc..
Cat despre Diesel versus benzina - s-a facut deja un calcul (Capsunaru) si oricum motorul ala de 2000 cmc nu consuma chiar asa de mult, si nici masina nu e chiar asa de mare.
Despre initiatorul topicului este clar ca e putintel la creier, asta se vedea dupa fala cu care se lauda ce smecher e el ca are masina scumpa si sta in garsoniera. Tipic pentru o gramada de manelisti - se dau mari cu masini pe care nu si le pot permite si nici nu si le permit smile.gif Care o fi "Statutul lui profesional" - ca la atata creier nu poate sa faca amre lucru in viata.. Ce-o fi, agent de vanzari? de asigurari? Antifrustrati tata, ia zi tu ce meserie ai, sa radem un pic smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Gigi Maybachistu' Rational.
mesaj Aug 13 2009, 07:30 PM
Mesaj #71

Guests

Tin sa-l informez pe distinsul nostru proprietar de SUV "50% plastic" ca la banii pe care ii cere pe Tucson oricine altcineva ar fi luat Octavia II RS noua sau un 320i-325i E90 returnat de la leasing si i-ar fi facut cu mana din mers, fiindca Tucson nu va fugi niciodata in linie dreapta ca aceste doua modele, nici daca montezi NOS pe el, iar cu suspensiile stil "jeleu combinat cu piftie" va sta la fel de bine in curbe doar in ziua in care imi voi vedea eu partea dorsala fara oglinda laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_antianti8x8.
mesaj Aug 13 2009, 08:29 PM
Mesaj #72

Guests

Cred ca oricum acum topicul nu mai e de actualitate, pentru ca preturile au scazut chiar la Tucson, si nou si vechi.
Oricum cele doua variante oferite nu au nici o legatura cu oferta si topicul - sunt animale complet diferite, cine cauta un SUV nu isi ia o berlina rapida...
Si nici suspensii "de viteza"

Citeaza (Gigi Maybachistu' Rational @ Aug 13 2009, 07:30 PM) *
Tin sa-l informez pe distinsul nostru proprietar de SUV "50% plastic" ca la banii pe care ii cere pe Tucson oricine altcineva ar fi luat Octavia II RS noua sau un 320i-325i E90 returnat de la leasing si i-ar fi facut cu mana din mers, fiindca Tucson nu va fugi niciodata in linie dreapta ca aceste doua modele, nici daca montezi NOS pe el, iar cu suspensiile stil "jeleu combinat cu piftie" va sta la fel de bine in curbe doar in ziua in care imi voi vedea eu partea dorsala fara oglinda laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Manelistu' Bulangiu.
mesaj Aug 13 2009, 09:59 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Gigi Maybachistu' Rational @ Aug 13 2009, 07:30 PM) *

Semnalez doua probleme:

1. Octavia RS noua (cea mai ieftina) - 19500 + TVA
2. Cum facem cu 320i si 325i la primul pishat de zapada? Le tine curu'?(nu-mi cer scuze, cuvintul este in DEX) E adevarat ca la 325i se mai poate pune un x care costa aproape 3000 de euro (la 320i nu se poate cumpara x-ul pentru ca nu vrea intreprinderea de Bamweuri...). Mentionez ca in intervalul Noiembrie - Martie a fiecarui an probabilitatea de aparitie a acestor pishati este egala cu 1.
Oricum, pe prafu' asta din buzunare, nu-i da nici dreaqu' banii aia pe masina aia.

+Quote Post
Vizitator_Gigi Maybachistu' Suparat.
mesaj Aug 14 2009, 01:07 AM
Mesaj #74

Guests

Se pare ca le tine, din moment ce n-am vazut E90-uri busite datorita zapezii sau ghetii. (Dar nici proprietari de E90 atat de tampiti incat sa puna cine stie ce zdrente de cauciucuri pe care le-au aruncat vulcanizatorii).

Teoria "drumurilor noastre proaste" a facut ca toate "cefele groase" cu SUVuri sa para niste gospodari la locul lor, preocupati de siguranta personala si a familiei, care nu au treaba cu viteza, cu manevrele periculoase... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Radmann.
mesaj Sep 22 2009, 07:39 AM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (antifrustati @ Dec 29 2008, 09:13 AM) *
ce variante de schimb as putea avea daca vreau sa dau hyundai tucson?

Iti ofer eu una: VW Bora (92,000 km, TDI, 101 hp, +650 Km in Bucuresti cu un rezervor (62l))+ 20,000 de euro contra Hyundai-ului tau. Repede ca ma razgandesc!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alin..
mesaj Jan 17 2010, 02:05 PM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (antifrustati @ Dec 29 2008, 09:13 AM) *
ce variante de schimb as putea avea daca vreau sa dau hyundai tucson?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_ALIN..
mesaj Jan 17 2010, 02:09 PM
Mesaj #77

Guests

Am aici un hyundai tucson 4WD la 5000 de euro fara preluare de leasing,masina nu are nimic si se comporta foarte bine.Astept raspuns pe aceasta adresa http://www.joci.in/membrii.php?id=3646

+Quote Post
Vizitator_kallo.
mesaj Jan 17 2010, 10:29 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (tsunami @ Jan 3 2009, 10:26 AM) *
pai exista din cauza costului

blush.gif
salve all.....!!!!e tare topicul asta !!
rakkone eu nu vreau sa ma contrazic cu tine ...vroaim doar sa iti spun ca in 2006 am luat o compacta ..cu 4000 euro....si am vandut-o zilele trecute,ghici....exact cu 4000euro.nu e noua...nu are clima ...!!!
heheheheheh......

daca vrei sa fi de ajutor mai bine i-ai raspunde omului..la intrebarea pe care a pus-o la inceutul topicului....

apropo de intrebare....!!!!vinde naibi repede hyundaiu ala.........in toate testele europene nordamericane.....sunt toate pe ultimele locuri...

+Quote Post
Vizitator_antifrustati.
mesaj Feb 23 2010, 07:00 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (antianti8x8 @ Aug 13 2009, 02:49 PM) *
Ce-o fi, agent de vanzari? de asigurari? Antifrustrati tata, ia zi tu ce meserie ai, sa radem un pic smile.gif

da, sunt agent de asigurari, iar aceasta meserie inseamna ca trebuie sa fie bun in cea ce faci. ca nu oricine si poate sa mentina targhetul pe care il ai. pacat ca nu a i citit si alte forumuri sa ma cunosti. Sunt absolvent de studi superioare, spre deosebire de tine, care nici cu limba romana nu prea merge bine. eu am mai zis si din pacate trebuie sa repet: faceti mistouri din invidie pentru oameni care se descurca si pun umarul ca sa faca ceva. voi stati pe margine si comentati de rau. si mai faceti urme pe masini cu cheia, de ciuda ca voi nu o sa puteti ca sa aveti asa masini cum au ei. atat am avut de zis.

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Feb 23 2010, 09:04 PM
Mesaj #80

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 629
Inscris: 25-October 08
Utilizatorul numarul: 4 440

Citeaza (antifrustati @ Feb 23 2010, 07:00 PM) *
da, sunt agent de asigurari, iar aceasta meserie inseamna ca trebuie sa fie bun in cea ce faci. ca nu oricine si poate sa mentina targhetul pe care il ai. pacat ca nu a i citit si alte forumuri sa ma cunosti. Sunt absolvent de studi superioare, spre deosebire de tine, care nici cu limba romana nu prea merge bine. eu am mai zis si din pacate trebuie sa repet: faceti mistouri din invidie pentru oameni care se descurca si pun umarul ca sa faca ceva. voi stati pe margine si comentati de rau. si mai faceti urme pe masini cu cheia, de ciuda ca voi nu o sa puteti ca sa aveti asa masini cum au ei. atat am avut de zis.

la cum scrii e clar ce "studi" superioare ai. (vezi ca tot gip am si eu asa ca nu sunt vreun invidios pe masina ta)

+Quote Post
Vizitator_anon.
mesaj Feb 24 2010, 05:43 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (antifrustati @ Feb 23 2010, 07:00 PM) *
nu oricine si poate sa mentina targhetul pe care il ai.
care nici cu limba romana nu prea merge bine.

QED biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_antifrustati.
mesaj Mar 4 2010, 06:39 AM
Mesaj #82

Guests

Citeaza (anon @ Feb 24 2010, 05:43 PM) *
QED biggrin.gif

WXZ

+Quote Post
Vizitator_baubau.
mesaj Mar 4 2010, 08:19 AM
Mesaj #83

Guests

Daca e la misto postul, e foarte tare. A reusit sa-si bata joc de voi.... smile.gif

Daca vorbeste serios, inseamna ca este dus cu pluta. Va lasa acolo la spitalul 9 sa scrieti pe internet?

+Quote Post
Vizitator_totalitar.
mesaj Feb 26 2011, 07:46 PM
Mesaj #84

Guests

Citeaza (baubau @ Mar 4 2010, 08:19 AM) *
Daca e la misto postul, e foarte tare. A reusit sa-si bata joc de voi.... smile.gif

biggrin.gif de toti idiotii care traiesc intr-un univers atat de marunt.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Oct 10 2012, 07:35 PM
Mesaj #85

Guests

Azi scapai de cacatu asta de televizor (Tucson).Era di 2007 2000/140 cp diesel.Numai belele .S-a belit motoru de doua ori ,odata in garantie schiombat motor complet a doua oara dupa garantie .L-am vindut asa fara motor si am scapat de el .Oricum are service scump. Frati tucsonari dati-le foc .

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th January 2020 - 06:33 AM