IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Closed TopicStart new topic
> FOREX - experienta personala
Vizitator_Boerescu Mihnea.
mesaj Apr 2 2014, 11:30 PM
Mesaj #91

Guests

Postat de ALEX pe http://www.infobursier.ro/broker_review/re...yinvest&p=1

Buna ziua tuturor , azi 01.04.2014 am primit o informatie foarte valoroasa, daca va aduceti aminte mentionam faptul ca asa numitii Brokeri sant simpli studenti fortati de imprejurimi dar si de vulpoii cei batrani adica managerii , sa se dea drept agent de servicii si investitii financiare /broker bursa ,sa minta oamenii , pe cei naivi care inca mai cred ca banii ii pot castiga in Romania pe Forex sau la firmele gen SSIF ,deschise chipurile in zone de birouri ( ca de nu mai sant bosketari sa vanda prin daramaturi) deci mentionam faptul ca acei manageri cei care isi permit masini de minim 5000 E tragand si fortand pe acei studenti sa minta doar sa cada inca un fraier in plasa , sa ”investeasca” bani in speranta ca va obtine in profit procentual multumitor , acei manageri se plimba din firma in firma,adica aceleasi persoane care au lucrat la : ***************... activeaza in acest moment la firma******* firma reglementata ASF , deci au pacalit oameniii la toate firmele i-au jacmanit , i-au preluat pe cei naivi care au investit , acum au o noua strategie, o noua metoda , o noua firma, ei cei la conducerea firmelor de investitii/de jecmaneala isi iau masuri de precautie cu mult timp inainte , ex: deschid 2 firme ... una tureaza motoarele la maxim si cara banii cu sacii de la fraierii care cad in plasa , pana la o anumita perioada cand prostii... cei fraieriti se strang si se gandesc ca trebuie facut ceva ca firma sa plateasca , ajung cu plangeri , declaratii , retragerea deciziei de functionare a firmei , dar hotiii au inca un as in maneca si se reinventeaza migrand la firma care a functionat mai lent avand putini colaboratori , cu exact aceiasi manageri cu ”experienta in jacmaneala ” unde surpriza angajeaza iar studenti, iar tureaza motoarele la maxim , iar pacaleste oamenii (ca de este alta firma, au angajati noi, dar aceiasi manageri ) si iar deschid o alta firma ca doar au bani , cand ***** nu va mai merge si va ajunge ca********** nu va speriati exista o alta firma unde vor avea grija sa va sune iar studentu x condus de hoti. De retinut : acesti infractori care in timp ce domniile voastre depuneti banii in conturile lor, la bancile din Romania , dar conturile lor si ei isi retrageau banii dupa depunere dar va pacaleau si va aratau transparenta soldului din ********** , migreaza din firma in firma mare atentie la neatentie si la vorbele frumoase pe care vi le spun la telefon sau la intalnire , consider ca aveti lucruri mai bune de facut cu banii decat sa ii investiti intr-un SSIF neautorizat pe pietele externe , autorizat doar BVB , deci forex, comoditati , marfuri si actiuni din afara nu puteti ”juca” la un SSIF din Romania daca nu este acreditat/autorizat si pe pietele externe .
Go to the top of the page

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 3 2014, 06:30 AM
Mesaj #92

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Nu mai puneti nume de firme daca nu puneti dovezile pe masa. Nu poti, anonim, sa pui in discutie oameni, firme. Poti sa ai o discutie de principiu despre forex.

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 10 2014, 05:17 PM
Mesaj #93

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

cateva linkuri par in regula. Nu-i nevoie de CNP, oricum nu am actul in mina. E cumva impotriva principiilor mele dar am sa las numele.

+Quote Post
Vizitator_Boerescu Mihnea Mihai.
mesaj Apr 11 2014, 01:38 AM
Mesaj #94

Guests

De fapt , prin afisarea numelui meu , vroiam sa arat ca acum ei stiu pe cine sa dea in judecata in caz ca vor sa dovedeasca ca eu ma-nsel si ca ei sunt curati.
Dar n-o vor face .....
Quod erat demonstrandum !

+Quote Post
Vizitator_Boerescu Mihnea Mihai.
mesaj Apr 17 2014, 09:04 PM
Mesaj #95

Guests

.........................ALTE VESTI BUNE : alti 2 jucatori "pe bursa future " prinsi cu mata-n sac

http://www.asfromania.ro/index.php/consuma...l-consumatori-2

Decizia nr. 30/12.02.2014
Se sancţionează cu amendă în cuantum de 1.000 lei dl. ȚIBICHI LIVIU NICOLAE în calitate de conducător (autorizat prin Decizia C.N.V.M. nr. 1419/09.07.2008 – până la data de 26.10.2011).

Decizia nr. 32/12.02.2014
Se sancţionează cu avertisment dl. POPESCU VALENTIN în calitate de conducător (autorizat prin Decizia C.N.V.M. nr. 2814/20.09.2006 – până la data de 26.10.2011).

http://www.transilvania-capital.ro/
http://www.goldring.ro/

+Quote Post
Vizitator_Ioan.
mesaj Apr 23 2014, 10:21 PM
Mesaj #96

Guests

Sunt prea idi sa-mi fac reclama dar insist smile.gif
am inceput si eu sa fac o carte despre optiunile binare....o sa ii fac si coperta si toate alea...asta e inceputul de 2 zile

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 9 2014, 12:32 PM
Mesaj #97

Guests

Citeaza (6 @ Oct 3 2011, 11:48 AM) *
vamist.ro este bun. La fel de bun este forexpeacearmy.com , babypips.com . Acolo sunt mai multe materiale de studiu pentru aceasta piata.

E asa de buna piata Forex ca de-aia a pierdut pe ea Daniel Daianu, daca vrei, jucati, daca veti cauta raspunsuri, cautati pe cei care va ajuta, veti ajunge pe undeva prin Luxembourg si nu veti mai gasi pe nimeni sau nu veti mai gasi nici un ban...
Forex?
V-ati plictisit de BVB si Sibex?

+Quote Post
Vizitator_samer.
mesaj May 21 2014, 04:37 AM
Mesaj #98

Guests

Deschideti un cont real de tranzactionare
si primiti Bonus de bun-venit 50 € gratis fara depunere
--> www.fur tot.com
Profita de avantajul acestei oferte unice
Si Incepeti sa castigati bani fara nici un risc

Oferta este valabila pina la data de 25.06.2014
Pentru mai multe informaţii va rog contactaţi-ne la
--> support5002@fur tot.com

<a href="https://www.facebook.com/fur tot" target="_blank">https://www.facebook.com/fur tot</a>
<a href="https://www.facebook.com/fur tot" target="_blank">https://www.facebook.com/fur tot</a>
<a href="https://www.facebook.com/groups/fur tot/" target="_blank">https://www.facebook.com/groups/fur tot/</a>
http://fur tot.blogspot.com/

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 30 2014, 11:17 AM
Mesaj #99

Guests

dar de firma Eurotrade ce parere aveti? Ma tot suna de o saptamana un domn de la ei, pe nume dl Bratosin, care imi tot cere sa le vars 1000 USD in contul trade.com, si o sa vad eu ce de bani o sa castig din tranzactii cu actiuni la bursa din New York.
ei folosesc platforma www.trade.com
Bineinteles ca am refuzat, dar nu mai scap de ei.

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Jul 30 2014, 11:31 AM
Mesaj #100

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 30 2014, 11:17 AM) *
dar de firma Eurotrade ce parere aveti? Ma tot suna de o saptamana un domn de la ei, pe nume dl Bratosin, care imi tot cere sa le vars 1000 USD in contul trade.com, si o sa vad eu ce de bani o sa castig din tranzactii cu actiuni la bursa din New York.
ei folosesc platforma www.trade.com
Bineinteles ca am refuzat, dar nu mai scap de ei.

Sunt niste mancatori de sub unghii. Vor sa va seduca, si n-are rost. Daca vrei sa incercati vreodata, duceti-va la un broker sanatos, mare, care sa-si faca treaba. wink.gif

Citeaza
E asa de buna piata Forex ca de-aia a pierdut pe ea Daniel Daianu, daca vrei, jucati, daca veti cauta raspunsuri, cautati pe cei care va ajuta, veti ajunge pe undeva prin Luxembourg si nu veti mai gasi pe nimeni sau nu veti mai gasi nici un ban...
Forex?
V-ati plictisit de BVB si Sibex?

Alta treaba n-ai decat sa ma plictisesti? Acolo am pus doar niste portale, sa aiba lumea unde-si baga nasul. Daniel Daianu e un obosit, la fel ca si actuala ministra a finantelor, eminenta dumneavoastra. Dati-va afara singur, sa nu ma mai obosesc.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 31 2014, 12:18 PM
Mesaj #101

Guests

Citeaza (6 @ Jul 30 2014, 11:31 AM) *
Alta treaba n-ai decat sa ma plictisesti? Acolo am pus doar niste portale, sa aiba lumea unde-si baga nasul. Daniel Daianu e un obosit, la fel ca si actuala ministra a finantelor, eminenta dumneavoastra. Dati-va afara singur, sa nu ma mai obosesc.

Daianu nu a jucat personal pe bursa niciodata. A dat banii (cam 100 000 euro) brokerului acela, Sima, ca sa ii aduca castiguri mici, dar sigure. Asa de sigure au fost, ca Sima a fugit cu toti banii (si ai lui Daianu, si ai altora).
E greu sa gasesti un broker bun si serios in acelasi timp..

+Quote Post
Vizitator_TYBY88.
mesaj Aug 21 2014, 10:13 AM
Mesaj #102

Guests

Salut!!se poate ca forexu sa iti ia bani din cont fara sa depui tu...daca ai depus si ai retras imediat...se poate sa iti depuna ei aotomat din contul tau??

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_cristina..
mesaj Aug 21 2014, 10:53 AM
Mesaj #103

Guests

Citeaza (Marius @ May 18 2011, 04:34 PM) *
Salut!

Am auzit vorbindu-se mult despre castiguri incredibile pe FOREX. Am inceput sa caut informatii si in felul asta am aflat si despre pierderi la fel de incredibile. Acum vreau sa-mi impartasesc experienta cu voi.

Apoi am aflat de conturile demo. La fel, exista si oameni care vorbesc despre castigurile lor pe conturile demo. Exista concursuri pe conturi demo. Nu va bateti capul cu toate astea; e pierdere de vreme. Pe demo, probabil sunt mii de oameni care pierd totul, si unul care castiga milionul de care vorbeste apoi peste tot. De la el inveti numai prostii. Problematica principala este ca pe conturile demo oamenii tind sa uite de riscuri. Sfatul meu e sa ignorati acest capitol!

O alternativa excelenta la site-urile demo este: plus500.com
E gratuit sa deschizi un cont, iti validezi datele de contact si primesti 50 RON (bani reali) cu care poti incepe sa tranzactionezi (cu 50 RON poti sa tranzactionezi 500 EURO pe EUR/USD). Leverage-ul la EUR/USD e 1:50 (500 EURO te costa 10 EURO. Daca ai vandut si EUR/USD creste cu 2% ai pierdut tot, dar daca scade cu 2% ti-ai dublat banii).

Al doilea sfat: nu jucati cu mai multi bani decat iti permiti sa pierzi!

Al treilea sfat: nu uita pozitii deschise. Cand Osama a fost omorat, argintul a picat cu 10%.

O sa revin...

Succes!

+Quote Post
Vizitator_6 @ Musafir Informat.
mesaj Sep 20 2014, 12:20 PM
Mesaj #104

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 31 2014, 12:18 PM) *
Daianu nu a jucat personal pe bursa niciodata. A dat banii (cam 100 000 euro) brokerului acela, Sima, ca sa ii aduca castiguri mici, dar sigure. Asa de sigure au fost, ca Sima a fugit cu toti banii (si ai lui Daianu, si ai altora).
E greu sa gasesti un broker bun si serios in acelasi timp..

Nu un broker. Am mai explicat in paginile trecute ca brokerul e un intermediar care castiga din spread (diferenta din pretul de vanzare si de cumparare). Cred ca te referi la un trader. Oricum, bine punctuat. smile.gif

+Quote Post
picamar
mesaj Oct 3 2014, 04:38 PM
Mesaj #105

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 4
Inscris: 2-October 14
Utilizatorul numarul: 33 231

a auzit cineva de LBSad.org ,se pare ca e teapa romaneasca

a auzit cineva de LBSad.org

+Quote Post
picamar
mesaj Oct 7 2014, 02:19 PM
Mesaj #106

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 4
Inscris: 2-October 14
Utilizatorul numarul: 33 231

Citeaza (picamar @ Oct 3 2014, 04:38 PM) *
a auzit cineva de LBSad.org ,se pare ca e teapa romaneasca

feriti-va de LBSad.org si teparii care ii fac publicitae

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Oct 26 2014, 10:53 AM
Mesaj #107

Guests

Citeaza (picamar @ Oct 7 2014, 02:19 PM) *

Sfatul Lion : Cautati sa aderati la brokerii internationali, care au o istorie si o reputatie buna, gen Oanda. Trebuie sa va ghidati dupa spreaduri, viteza de executie a ordinelor, daca e ECN sau nu, daca e market maker sau nu, si sa intelegeti toate conceptele pe care le-am tot inscris in paginile din urma (MINIM!). N-am de gand sa dau meditatii de genul, am dat destule site-uri si portale cu informatii pana acuma ca sa va descurcati. Daca nu va descurcati cu ce v-am dat pana aici, pai dragii mei, n-aveti ce cauta in industria asta, si credeti-ma ca nu v-o zic rau intentionat. Dar nu cred ca vreti sa va pierdeti banii ca sa aveti pe cine da vina pentru "ghinion".

Asa ca de-acuma incolo n-am sa mai postez aici. N-are rost, ca si-asa vad ca-mi racesc gura de pomana. Va salut, sa aveti o experienta placuta, daca vreti sa faceti asa ceva. Eu stiu ca din asta traiesc, si am ploile asezate bine.

+Quote Post
Vizitator_adrian remus.
mesaj Jan 24 2015, 01:21 PM
Mesaj #108

Guests

Am vazut ca parerile sunt împărțite si este bine asa...poate sunt deplasat de la subiect dar... eu mi-am facut cont la plus500. Prima data unul virtual dar din pricina faptului ca nu era factor de risc m-am plictisit repede si dupa nici o săptămână real...am citit ca banii ii poti castiga dupa multa vreme si munca din greu... am alimentat contul cu 100 € si la ora actuala am castig plus 100..in 3 zile...probabil daca vrei sa fi milionar ca si un respectiv de aici da...dureaza...dar strategia mea este ca sa cumpar putin si de multe ori ... oprit la profituri poate de multe ori minuscule dar...este profit... de ce sa cumpar ceva scump si sa stau la risc mare ca poate poate ...cand iau ieftin si stau la ,,ciupeala" wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Mihai Dumitru.
mesaj Jan 25 2015, 08:06 PM
Mesaj #109

Guests

Citeaza (6 @ Oct 3 2011, 11:48 AM) *
vamist.ro este bun. La fel de bun este forexpeacearmy.com , babypips.com . Acolo sunt mai multe materiale de studiu pentru aceasta piata.

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Jan 27 2015, 08:24 AM
Mesaj #110

Guests

Citeaza (adrian remus @ Jan 24 2015, 01:21 PM) *
Am vazut ca parerile sunt împărțite si este bine asa...poate sunt deplasat de la subiect dar... eu mi-am facut cont la plus500. Prima data unul virtual dar din pricina faptului ca nu era factor de risc m-am plictisit repede si dupa nici o săptămână real...am citit ca banii ii poti castiga dupa multa vreme si munca din greu... am alimentat contul cu 100 € si la ora actuala am castig plus 100..in 3 zile...probabil daca vrei sa fi milionar ca si un respectiv de aici da...dureaza...dar strategia mea este ca sa cumpar putin si de multe ori ... oprit la profituri poate de multe ori minuscule dar...este profit... de ce sa cumpar ceva scump si sa stau la risc mare ca poate poate ...cand iau ieftin si stau la ,,ciupeala" wink.gif

Ceea ce colegul zice ca face se numeste "scalping". E un concept des intalnit, care cu o strategie buna, poate avea winrate de peste 60%. Read into it!

+Quote Post
Vizitator_dangheorghemarginean@yahoo.it.
mesaj Feb 6 2015, 01:22 PM
Mesaj #111

Guests

He....Forex , este frumos este piata financiarà deshisà 24 / 24 de ore . Tradingul este o artà nu o stiintà dar fàcut in mod responsabil si cu cunostintele necesare este o acivitate profitabilà din care de poate trài .
Despre conturile demo , sunt bune pentru a và familiariza cu platforma si co modul de negociere online Hotii fura bani

Este o un nou ghid pentru trading fàcut de traders si analisti care in aceste zile au inceput sà publice incepànd cu primii pasi....

+Quote Post
Vizitator_dangheorghemarginean@yahoo.it.
mesaj Feb 6 2015, 01:25 PM
Mesaj #112

Guests

Citeaza (Boerescu Mihnea @ Apr 2 2014, 11:30 PM) *
Postat de ALEX pe http://www.infobursier.ro/broker_review/re...yinvest&p=1

Buna ziua tuturor , azi 01.04.2014 am primit o informatie foarte valoroasa, daca va aduceti aminte mentionam faptul ca asa numitii Brokeri sant simpli studenti fortati de imprejurimi dar si de vulpoii cei batrani adica managerii , sa se dea drept agent de servicii si investitii financiare /broker bursa ,sa minta oamenii , pe cei naivi care inca mai cred ca banii ii pot castiga in Romania pe Forex sau la firmele gen SSIF ,deschise chipurile in zone de birouri ( ca de nu mai sant bosketari sa vanda prin daramaturi) deci mentionam faptul ca acei manageri cei care isi permit masini de minim 5000 E tragand si fortand pe acei studenti sa minta doar sa cada inca un fraier in plasa , sa ”investeasca” bani in speranta ca va obtine in profit procentual multumitor , acei manageri se plimba din firma in firma,adica aceleasi persoane care au lucrat la : ***************... activeaza in acest moment la firma******* firma reglementata ASF , deci au pacalit oameniii la toate firmele i-au jacmanit , i-au preluat pe cei naivi care au investit , acum au o noua strategie, o noua metoda , o noua firma, ei cei la conducerea firmelor de investitii/de jecmaneala isi iau masuri de precautie cu mult timp inainte , ex: deschid 2 firme ... una tureaza motoarele la maxim si cara banii cu sacii de la fraierii care cad in plasa , pana la o anumita perioada cand prostii... cei fraieriti se strang si se gandesc ca trebuie facut ceva ca firma sa plateasca , ajung cu plangeri , declaratii , retragerea deciziei de functionare a firmei , dar hotiii au inca un as in maneca si se reinventeaza migrand la firma care a functionat mai lent avand putini colaboratori , cu exact aceiasi manageri cu ”experienta in jacmaneala ” unde surpriza angajeaza iar studenti, iar tureaza motoarele la maxim , iar pacaleste oamenii (ca de este alta firma, au angajati noi, dar aceiasi manageri ) si iar deschid o alta firma ca doar au bani , cand ***** nu va mai merge si va ajunge ca********** nu va speriati exista o alta firma unde vor avea grija sa va sune iar studentu x condus de hoti. De retinut : acesti infractori care in timp ce domniile voastre depuneti banii in conturile lor, la bancile din Romania , dar conturile lor si ei isi retrageau banii dupa depunere dar va pacaleau si va aratau transparenta soldului din ********** , migreaza din firma in firma mare atentie la neatentie si la vorbele frumoase pe care vi le spun la telefon sau la intalnire , consider ca aveti lucruri mai bune de facut cu banii decat sa ii investiti intr-un SSIF neautorizat pe pietele externe , autorizat doar BVB , deci forex, comoditati , marfuri si actiuni din afara nu puteti ”juca” la un SSIF din Romania daca nu este acreditat/autorizat si pe pietele externe .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 9 2015, 03:25 PM
Mesaj #113

Guests

Citeaza (6 @ Jan 27 2015, 08:24 AM) *
Ceea ce colegul zice ca face se numeste "scalping". E un concept des intalnit, care cu o strategie buna, poate avea winrate de peste 60%. Read into it!

unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_maria.
mesaj Mar 29 2015, 07:02 PM
Mesaj #114

Guests

Citeaza (Marius @ May 18 2011, 04:34 PM) *
Salut!

Am auzit vorbindu-se mult despre castiguri incredibile pe FOREX. Am inceput sa caut informatii si in felul asta am aflat si despre pierderi la fel de incredibile. Acum vreau sa-mi impartasesc experienta cu voi.

Apoi am aflat de conturile demo. La fel, exista si oameni care vorbesc despre castigurile lor pe conturile demo. Exista concursuri pe conturi demo. Nu va bateti capul cu toate astea; e pierdere de vreme. Pe demo, probabil sunt mii de oameni care pierd totul, si unul care castiga milionul de care vorbeste apoi peste tot. De la el inveti numai prostii. Problematica principala este ca pe conturile demo oamenii tind sa uite de riscuri. Sfatul meu e sa ignorati acest capitol!

O alternativa excelenta la site-urile demo este: plus500.com
E gratuit sa deschizi un cont, iti validezi datele de contact si primesti 50 RON (bani reali) cu care poti incepe sa tranzactionezi (cu 50 RON poti sa tranzactionezi 500 EURO pe EUR/USD). Leverage-ul la EUR/USD e 1:50 (500 EURO te costa 10 EURO. Daca ai vandut si EUR/USD creste cu 2% ai pierdut tot, dar daca scade cu 2% ti-ai dublat banii).

Al doilea sfat: nu jucati cu mai multi bani decat iti permiti sa pierzi!

Al treilea sfat: nu uita pozitii deschise. Cand Osama a fost omorat, argintul a picat cu 10%.

O sa revin...

Succes!

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Apr 10 2015, 01:48 PM
Mesaj #115

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 16 2011, 02:51 PM) *
E normal ca cei care intermediaza aceste tranzactii sa castige si ei un comision, sau ai vrea sa o faca pe gratis.
Discutia era care sunt riscurile tranzactionarii pe Forex.
Ei bine, ele sunt mari, trebuie sa stii foarte bine ce vrei sa faci si sa iti asumi ca e posibil sa pierzi toti banii. Si, in nici un caz sa nu iti ipoteca pe casa ca sa joci banii rezultati pe Forex.

lol...de asta ai analiza si sp

+Quote Post
Vizitator_Vizitator forex.
mesaj Apr 22 2015, 11:21 AM
Mesaj #116

Guests

Eu cred ca si in domeniu forex ca in alte domenii, trebuie sa ai o baza de cunostiinte care sa duca la o buna strategie. Fara o buna strategie nu ai ce cauta piata tranzactiilor forex. E adevarat, la unii punerea pe picioare a unei strategii viabile dureaza mai mult, ar nu sunt de acord ca forex este un joc de ruleta daca e facut in cunostinta de cauza, si nu la intamplare. Exista multi traderi care isi castiga existenta din asta, dar in nici un caz nu o fac la intamplare, sau dupa 2-3 de la contactul cu aceasta piata. Pentru cei care vor sa aprofundeze ar trebui sa caute informatii cat mai multe pana cand sa inceapa intr-adevar tranzactionarea pe bani reali. Orice strategie de tranzactionare buna se bazeaza asa cum s-a mai spus si pe acest forum pe un bun management al banilor, e unul din cele mai importante capitole pentru un trader. In nici un caz nu trebuie sa tebazezi doar pe alegerea momentului de lanzare al tranzactie. Tranzactionarea forex e un subiect vast care trebuie aprofundat inainte de a hotari daca sunteti in stare sau nu sa faceti asta.
cel mai bun sfat este sa cautai cat mai multe informatii si cat mai eficienta pentru ca pe net exista multe dar sunt geru de selectat ( e si mult trash pe acesta tema).
http://invatam-forex.blogspot.ro/

+Quote Post
Vizitator_Dunga.
mesaj May 27 2015, 11:37 AM
Mesaj #117

Guests

Eu va spun din experienta ca sunt de mult in piata , am pierdut o suma frumusica si am schimbat vreo 6 firme de brokeraj pana sa gasesc un trader care stie piata , cand sa riste si cand nu .
Din experienta mea , este foarte greu sa gasiti un trader bun si nu o sa il gasiti pe forum sau sa primiti un telefon . Cei care suna si va spun cat o sa castigati multi bani ,ca va dublati banii intr-o saptamana sau 2 sunt numai aiureli , este ca si cum ai pescuii in cada .
Eu va sfatuiesc sa nu aveti incredere in cei care va suna sau ii gasiti pe forumuri deoarece o sa pierdeti multi bani ( cel putin asa a fost in cazul meu la inceput) . Traderii adevarati nu lucreaza cu cateva sute de dolari sau mii si nu dau telefoane persoanelor pe care nu le cunosc .

+Quote Post
Vizitator_Liviu.
mesaj Aug 24 2015, 12:59 PM
Mesaj #118

Guests

Nu vreau sa fac publicitate nimănui, dar exista acest broker care îți permite sa copiezi persoane profesioniste și cu experiență fără ca sa fii neapărat un trader de ani de zile. Pur și simplu alegi suma cu care sa copiezi pe cine, decizi tu după statisticile care-ți plac mai mult, și sistemul face totul în automat. Copiază tot ce face acea persoana în contul tău.

Nici nu faci reclama smile.gif

Categoric n-o sa faci reclama.

Sper sa va ajute cu ceva

+Quote Post
Vizitator_6 @ Liviu & Admin.
mesaj Aug 27 2015, 03:27 PM
Mesaj #119

Guests

Citeaza (Liviu @ Aug 24 2015, 12:59 PM) *
Nu vreau sa fac publicitate nimănui, dar exista acest broker care îți permite sa copiezi persoane profesioniste și cu experiență fără ca sa fii neapărat un trader de ani de zile. Pur și simplu alegi suma cu care sa copiezi pe cine, decizi tu după statisticile care-ți plac mai mult, și sistemul face totul în automat. Copiază tot ce face acea persoana în contul tău.

Nici nu faci reclama smile.gif

Categoric n-o sa faci reclama.

Sper sa va ajute cu ceva

Intr-adevar, daca avea link de refferal, trebuia sters. Conceptul pe care l-a mentionat colegu' de mai de sus, si anume Liviu Publicitaru', se numeste copy-trading si e prezent in acest moment pe toti brokerii care se respecta, cu liste si istoric pentru traderii selectionati. Smecheria la treaba asta e ca traderul ia si 10% din ceea ce castigi tu (ma rog, asta a fost un procent aruncat in vant, difera de la broker la broker).

Alt coleg mai sus povestea despre modul in care el a schimbat 6 brokeri ca tranzactionau pentru el. Aia se numesc traderi. Brokerul e ala care iti permite accesul in piata financiara, si care iti ofera lichiditate sa faci marjare (levier) de x:1 (x = 10, 20, 30, etc) si sa iti asumi riscul pe care esti dispus sa ti-l asumi. Nu va puneti baza-n alde Maria de la iForex care face hapteshpe mii de euro pe secunda urmand sfaturile lu' Florica de la Economics (ha). Documentati-va, invatati sa cititi printre randuri. V-am pus site-uri mai sus pe care va puteti interesa de notiunile de baza, v-am pus tot ce va trebuie. Aveti ( si ma scuz adminului, nu fac publicitate, e link direct ca de wiki) forexfactory . com, babypips . com, etc etc etc. Nu va mai luati dupa cursurile de tranzactionare a brokerilor, ca o sa va invete in asa fel incat sa va asumati riscuri inutile si repetate, sa se bucure de comisioanele primite din dreptul vostru.

Si cand mai vad cate unu' care vine si zice ca si-a jucat casa si a pierdut tot, si e o mare hotie, si toti sunt niste nesimtiti si piata toate e impotriva lui, sigur brokerul il sapa ... scuze, boss, da' iti meriti soarta.

+Quote Post
Vizitator_Alexandru.
mesaj Sep 1 2015, 08:28 PM
Mesaj #120

Guests

Salutare,

Alexandru este numele meu,am experienta ca si traer de 5 ani e zile in piata forex,atat forex cfd si comoditati.Pe scurt caut investitori,adresa de email umbluPRINbuzunare@gmail.com

+Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Closed TopicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 03:32 PM