IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Eu cum imi vand garsoniera?
Vizitator_Bairam.
mesaj Sep 19 2008, 12:10 PM
Mesaj #1

Guests

M-am agitat, am vorbit cu tot felul de indivizi, m-au apucat toti dracii, am ajuns sa postez aici ca poate a mai trecut cineva prin ce trec eu.

Problema pe scurt: Trebuie, chiar trebuie sa vand o garsoniera veche, dar marfa, in bloc trainic, pe o piata blocata si bantuita de tot felul de agenti care in loc sa ajute - poate se misca ceva cu putina destoincie si daruire, spre binele lor viitor - fac in continuare tot felul de marlanii. Si numai marlanii. Eu cum procedez?

Problema pe larg, story included: Am o garsoniera in zona misto (think Iancului-Foisor-Dimitrov-Bucur, p-acolo), in bloc vechi. Prima data m-am gandit ca ce-ar fi sa o vand pe la sfarsitul anului trecut. Inca nu se crizase nimeni. Dar au trecut zilele si am scos-o la vanzare in ianuarie. Nimic. Cateva saptamani mai tarziu, vreo doua mai precis, am inceput sa citesc pe net ca e piata varza, ca nu misca nimic, sa mai astept etcetera.

Initial, vorbisem cu niste amici care, ziceam eu, se pricep, au legaturi in imobiliare. Mi-au zis sa o scot sus, ca "e zona, bag-o pe la 87" de mii de euro. M-am uitat si io, am vazut ca era un pret mediu pentru o garsoniera p-acolo, am zis ok. In alea doua saptamani si in continuare inca vreo luna si ceva am tot taiat din pret, ajunsese pana la 82.000 parca. Initial am apelat la niste agenti, dupa aia am dat anunturi si pe cont propriu si am ajuns tot la agenti, toti cu aceeasi vorba: "vorbim cu clientii si venim, cam cand sunteti liber?" "Dimineata devreme si seara tarziu". "Super". Super pe ma-sa, un client n-am vazut.

Apoi au dat-o astia ca e nasol sa vinzi in bloc vechi, ca nu mai dau bancile credit. Mai intai cu juma de gura, apoi, de pe la inceput de martie, cu toata gura.

Apoi, au intervenit niste probleme, n-am mai putut sa ma agit. M-am eliberat abia acu, la sfarsit de august, cand de fapt nu m-am eliberat, ci m-am vazut in ipostaza ca trebuie sa-mi vand garsoniera, dincolo de simpla intentie de la inceputul anului. Auzisem ca piata se dezmortise un pic, niste cunostinte tocmai reusisera sa vanda un apartament, auzisem si de altii ca s-au descurcat, nu usor, dar le-a iesit in cele din urma.

Zic pa agentiilor si dau, ca tot omul, anunt pe anuntul.ro, imobiliare.ro si run.ro. Cu magazinuldecase.ro am zis sa mai astept, ca m-am uitat pe la ei cu preturile lor "reale" si am vazut ca erau mult, dar mult peste pretul mediu de pe celelalte site-uri. M-am interesat in stanga si-ndreapta: pretul era deja considerabil mai jos fata de primavara, se apropia, la sfarsit de august, de 70.000 in zona aia, daca era garsoniera varza, si statea in jur de 75.000 daca era ok garsoniera.

Ma consult cu unu-altul, imi zic ca a mea are imbunatatiri considerabile, hai sa o pun la ceva peste 75.000, sa o negociez pana la 75. Platesc pe sms la anuntul.ro, ma scarpin in cap pana deslusesc ce sa fac pe run.ro, stau si citesc termenii pe imobiliare.net, dupa care sus cu anuntul.

In patru zile m-au sunat cinci oameni, toti de la agentii, mereu cu acelasi schimb de replici: "Unde mai precis? Comisionul agentiei e inclus?" Raspunsul: "Nu, nu e inclus, cat e, 3%? Nu, il negociem, dau maxim atat". "OK, cand sunteti la locatie?" "Dimineata devreme si seara tarziu". "
"Venim! Pa!" "Pa!"

Au venit pe dracu. Mai rau, m-am trezit ca dupa primele telefoane anuntul meu a fost modificat (mai putin pe anuntul.ro), cu niste procente in plus, pus de cate o agentie in locul anuntului original. Situatia s-a repetat si la anunturile urmatoare pana am scazut la 72.000 - de fiecare data mai suna una-doua agentii si dupa aia anuntul meu ia-l de unde nu e, inlocuit cu altele, cu aceeasi descriere, dar cu 74-75.000 pretul si eventual cu etajul/locatia schimbate. Chiar daca dupa primul anunt am inceput sa le atrag atentia agentilor care ma suna ca le fac scandal daca mai vad anunturi modificate fara sa negociem in prealabil comisionul.

Ca sa nu mai zic ca din cate am priceput in blocul meu mai sunt doua garsoniere la vanzare, dar pe site-urile de anunturi apar, combinat, vreo 7-8, cu preturi de la 55 la 90 de mii.

Acum ma gandesc sa las abrupt din pret. Pana la cat sa las (bloc vechi, zona de mai sus, mai toate imbunatatirile, piata in groapa)? Si unde sa-mi anunt garsoniera ca sa nu-mi mai calce in picioare agentii ultima urma de speranta ca poate pretul meu apare ok si poate, poate, nimeresc vreun cumparator?
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_Seba.
mesaj Sep 19 2008, 03:53 PM
Mesaj #2

Guests

Daca aveti posibilitatea sa plecati, plecati. Nu din lasitate, ci doar ca sa vedeti cum e si in alta parte. Si o sa va faceti o imagine mult mai completa, o sa vedeti ca in occident nu ti-e frica sa traversezi strada, ca gunoiul nu e lasat pana schimba aerul pe tot cartierul.
In acelasi timp insa o sa vedeti ca un imobil in zona mediu spre buna a unui oras nu se va ieftini oricat vor trece anii! E nou - e scump. E vechi - pai e scump ca are pozitie si are si farmec. Da, chiar daca e farmecul ala cu miros de mucegai, chiar daca caramida are trei sute de ani, pretul va fi mereu ridicat! Haideti sa luam niste exemple. O bodega in zona semicentrala in Paris (da, Parisul are si el bodegi) se duce spre 400 000

+Quote Post
Vizitator_GeorgeS.
mesaj Sep 19 2008, 03:56 PM
Mesaj #3

Guests

cutia aia de chibrit valoreaza cam 10.000 euro

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Sep 19 2008, 05:05 PM
Mesaj #4

Guests

http://www.tridel.com/accolade/p1/accolade_p1_floorplans.pdf

Cam asa arata o oferta imobiliara in Toronto.
Notati ca preturile sunt in CAD( se imparte cu 1.56).
Condo nou... cu piscina la Penthouse, sala de distractii etc, etc.
Parcul la 20m, si cand ma refer la parc nu vorbesc de un palc de verdeata la 10 km distanta.
Este la 8 minute de CN Tower. Apoi raportati la venituri medii, celtuieli etc. etc si vedeti cam unde suntem noi.
Baieti, reveniti-va. Preturile din Bucu sunt prea mari si pentru un milionar.
Suntem o natie atat de usor de manipulat. De aia specula, spaga, coruptia functioneaza atat de bine. Terenul fertil. Eu inca nu pot sa inteleg cum poate sa coste o dacie solenta, mana a doua , din 2003 ... 4500Euro.
Jaf la drumu mare.
Explicatia e simpla : Cererea dicteaza Oferta. Dar unde-i autocontrolul?

+Quote Post
Vizitator_Dr jekyll will not hide.
mesaj Sep 19 2008, 05:33 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (eu @ Sep 19 2008, 05:05 PM) *
http://www.tridel.com/accolade/p1/accolade_p1_floorplans.pdf

Cam asa arata o oferta imobiliara in Toronto.
Notati ca preturile sunt in CAD( se imparte cu 1.56).
Condo nou... cu piscina la Penthouse, sala de distractii etc, etc.
Parcul la 20m, si cand ma refer la parc nu vorbesc de un palc de verdeata la 10 km distanta.
Este la 8 minute de CN Tower. Apoi raportati la venituri medii, celtuieli etc. etc si vedeti cam unde suntem noi.
Baieti, reveniti-va. Preturile din Bucu sunt prea mari si pentru un milionar.
Suntem o natie atat de usor de manipulat. De aia specula, spaga, coruptia functioneaza atat de bine. Terenul fertil. Eu inca nu pot sa inteleg cum poate sa coste o dacie solenta, mana a doua , din 2003 ... 4500Euro.
Jaf la drumu mare.
Explicatia e simpla : Cererea dicteaza Oferta. Dar unde-i autocontrolul?

bre nene, m am uitat si eu pe pdf ul ala...

si e o mare teapa. daca aduni dimensiunile la apartamentul ala de acolo nu iesi de loc la 600 ft si ceva cum zic ei smile.gif

ca sa nu ma izic ca accesul la piscina sau la mai stiu eu ce au ei acolo se plateste. plus ca o piscina la 34 de etaje... ce faci, stai la coada? astea sunt sa ia locul la oameni ca tine
daca ma uit bine in baia aia, care nici nu are dimensiuni trecute, e cam cat un "rahat" din asta comunist, de care radeti voi. cada, buda, chiuveta si locul sa inchizi usa. lol.

vorbesc de primul tip, ca nu am mai avut chef sa ma uit la altele.

dar ma rog, gradina vecinului e mereu mai verde.

Dr jekyll will not hide

+Quote Post
Vizitator_to eu.
mesaj Sep 19 2008, 09:00 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Dr jekyll will not hide @ Sep 19 2008, 05:33 PM) *
bre nene, m am uitat si eu pe pdf ul ala...

si e o mare teapa. daca aduni dimensiunile la apartamentul ala de acolo nu iesi de loc la 600 ft si ceva cum zic ei smile.gif

ca sa nu ma izic ca accesul la piscina sau la mai stiu eu ce au ei acolo se plateste. plus ca o piscina la 34 de etaje... ce faci, stai la coada? astea sunt sa ia locul la oameni ca tine
daca ma uit bine in baia aia, care nici nu are dimensiuni trecute, e cam cat un "rahat" din asta comunist, de care radeti voi. cada, buda, chiuveta si locul sa inchizi usa. lol.

vorbesc de primul tip, ca nu am mai avut chef sa ma uit la altele.

dar ma rog, gradina vecinului e mereu mai verde.

Dr jekyll will not hide

"Bre", daca faci un calcul scurt iesi undeva intre 46 si 50 metri patrati (ia un ACad si calculeaza). La piscina nu navalesc toti odata. De cele mai multe ori e goala. Lumea nu petrece prin casa, sau prin bloc. Mai sunt atatea de facut. Ce-am vrut io sa punctez este ca pe una de asta platesti in jur de 200000CAD... ceea ce inseamna cam 135000 Euro. Tu vrei sa spui ca pretul unei chilii din mijlocul bucurestiului de la 1900 toamna are dreptu sa fie 59% din pretul unui one bedroom (echivalentul unui apartament cu 2 camere mai mic) din inima civilizatiei? Vreau sa spun ca preturile sunt nejustificate. Ce e mai grav insa, si de asta se lovesc toti tinerii in zilele noastre este acea rigiditate a sistemului bancar. OK ... incurajezi o crestere a preturilor pentru a stopa nebunia ... dar lasa portite pentru acele clase sociale care iti ruleaza banii si platesc taxe. La noi e anapoda. Se chinuie astia de 20 de ani sa faca roata asta sa se invarta ... dar au uitat de spite.

+Quote Post
Vizitator_Musafir_Musafir.
mesaj Sep 19 2008, 09:24 PM
Mesaj #7

Guests

romanul n'are cultura creditului. domnul care nu se ascunde spune ca majoritatea populatiei din vest are credite pentru casa, care sunt finantate pe 25-30 de ani - perfect adevarat, dar ceea ce nu spune e ca rata la un credit d'asta e minuscula raportat la salariul mediu de acolo, si ca majoritatea celor indatorati pot sa plateasca creditul in 5-10 ani daca strang cureaua ceva mai mult la alte cheltuieli - ceea ce nu se intampla in Romania unde daca-ti iei un credit d'asta termini cu vacantele pe vreo 20 de ani;

romanul obisnuit nu are cultura chiriei. asta e si din vina legilor proaste. daca oamenii ar sta cu chirie, si ar fi protejati de cresteri abuzive ale chiriei, si propietarii ar fi obligati sa faca ceva de banii aia, in sensul repararii si intretinerii proprietatii, multe lucruri s'ar rezolva. ai putea sa ai o familie si sa stai in chirie fara frica de a fi dat afara din casa a doua zi, ca e proprietate si asa vrea muschiu' patronului daca nu platesti mai mult. s-ar rezolva problema traficului pentru ca fiecare ar putea sa se mute langa serviciu si sa nu bata toata lumea orasul de la un cap la altul in fiecare zi. chiria normala trebuie sa fie cam cu 10% mai mica decat rata la dobanda intr-o economie normala - de ce ? pentru daca platesti rata, ramai cu casa, la chirie nu. nu este normal ca rata sa fie mai mica decat chiria, asa cum viseaza unii : imi cumpar apartament si il plateste fraierul de chirias, pentru ca un chirias destept n'ar accepta asa ceva

iar despre pretul corect, orientativ, o proprietate costa cam cat chiria pe 10 ani. Poti sa inchiriezi garsoniera aia cu 500/luna ? ar trebui s-o poti vinde cu 60k. dar intr-o piata la care nu stii care e pretul corect, pentru raportul cerere/oferta da un pret cu mult pe langa estimarea cu chiria pe 10 ani, trebuie sa apelezi la un pic de matematica. si aici ne invata ca mecanismul corect este licitatia olandeza: scoate apartamentul la licitatie, cu un pret de inceput mult mai mic decat pretul pietei, sa zicem 40k (nu te teme, oricum nu dai proprietatea la pretul asta daca nu vrei), si anunta ca o dai celui de al doilea cel mai bun pret pe care-l primesti. de exemplu daca primesti oferta de 45k, 60k, 75k si 85k, pretul corect pe care o dai este de 75k. licitatia este in plic, adica secreta. asta e un model inventat de olandezi, care sunt oameni corecti, si vroiau sa fie totul corect, si pentru vanzator si pentru cumparator. Pentru ca sunt sigur ca dumneata vrei sa-ti maximizezi profitul, poti merge si pe licitatie clasica, cel mai bun ia tot. Oricum pentru licitatii iti trebuie un avocat beton care sa-l impiedice pe "castigator" sa incerce sa mai renegocieze, si sa fii sigur ca iti plateste pretul pe care l-a licitat. Dar treaba asta oricum este mult prea civilizata pentru Romanica.

success la cumparaturi si vanzari !

+Quote Post
ekek
mesaj Sep 19 2008, 09:50 PM
Mesaj #8

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 9-September 08
Utilizatorul numarul: 2 905

Citeaza (Musafir_Musafir @ Sep 19 2008, 10:24 PM) *
romanul n'are cultura creditului. domnul care nu se ascunde spune ca majoritatea populatiei din vest are credite pentru casa, care sunt finantate pe 25-30 de ani - perfect adevarat, dar ceea ce nu spune e ca rata la un credit d'asta e minuscula raportat la salariul mediu de acolo, si ca majoritatea celor indatorati pot sa plateasca creditul in 5-10 ani daca strang cureaua ceva mai mult la alte cheltuieli - ceea ce nu se intampla in Romania unde daca-ti iei un credit d'asta termini cu vacantele pe vreo 20 de ani;

romanul obisnuit nu are cultura chiriei. asta e si din vina legilor proaste. daca oamenii ar sta cu chirie, si ar fi protejati de cresteri abuzive ale chiriei, si propietarii ar fi obligati sa faca ceva de banii aia, in sensul repararii si intretinerii proprietatii, multe lucruri s'ar rezolva. ai putea sa ai o familie si sa stai in chirie fara frica de a fi dat afara din casa a doua zi, ca e proprietate si asa vrea muschiu' patronului daca nu platesti mai mult. s-ar rezolva problema traficului pentru ca fiecare ar putea sa se mute langa serviciu si sa nu bata toata lumea orasul de la un cap la altul in fiecare zi. chiria normala trebuie sa fie cam cu 10% mai mica decat rata la dobanda intr-o economie normala - de ce ? pentru daca platesti rata, ramai cu casa, la chirie nu. nu este normal ca rata sa fie mai mica decat chiria, asa cum viseaza unii : imi cumpar apartament si il plateste fraierul de chirias, pentru ca un chirias destept n'ar accepta asa ceva

iar despre pretul corect, orientativ, o proprietate costa cam cat chiria pe 10 ani. Poti sa inchiriezi garsoniera aia cu 500/luna ? ar trebui s-o poti vinde cu 60k. dar intr-o piata la care nu stii care e pretul corect, pentru raportul cerere/oferta da un pret cu mult pe langa estimarea cu chiria pe 10 ani, trebuie sa apelezi la un pic de matematica. si aici ne invata ca mecanismul corect este licitatia olandeza: scoate apartamentul la licitatie, cu un pret de inceput mult mai mic decat pretul pietei, sa zicem 40k (nu te teme, oricum nu dai proprietatea la pretul asta daca nu vrei), si anunta ca o dai celui de al doilea cel mai bun pret pe care-l primesti. de exemplu daca primesti oferta de 45k, 60k, 75k si 85k, pretul corect pe care o dai este de 75k. licitatia este in plic, adica secreta. asta e un model inventat de olandezi, care sunt oameni corecti, si vroiau sa fie totul corect, si pentru vanzator si pentru cumparator. Pentru ca sunt sigur ca dumneata vrei sa-ti maximizezi profitul, poti merge si pe licitatie clasica, cel mai bun ia tot. Oricum pentru licitatii iti trebuie un avocat beton care sa-l impiedice pe "castigator" sa incerce sa mai renegocieze, si sa fii sigur ca iti plateste pretul pe care l-a licitat. Dar treaba asta oricum este mult prea civilizata pentru Romanica.

success la cumparaturi si vanzari !

desi mi ai atribuit ceva ce nu am declarat, sun in sfarsit fericit sa vad un algoritm la cineva.
dar cu ceva tot nu sunt de acord. na, spune mi gigi contra.

ai dat exemplu ca in vest omul nu moare daca plateste rata la casa. si ca la noi renunti la concediu pe urmatorii 20 de ani.
dar sa luam in calcul ca apartamentul este un bun. cum e o masina (iar masini!@$#@). sa zicem o mazda. asta costa afara cat costa si la noi. pe oamenii de la mazda nu i intereseaza ca tu platesti rata la masina lor nu ti mai ramane decat de o punga de pufuleti. nu i intereseaza nici ca englezu' dupa ce plateste aceeasi rata ramane cu bani pentru 5 pungi de pufuleti. masina aia are un pret si gata. ia cine vrea, o pastreaza cine poate. asa si cu casele. daca ai observat majoritatea bunurilor au tendinta de a se alinia la preturile de afara si salariile sunt cam pe ultimul loc in tendinta asta. asta e piata. asa merg lucrurile. de ce nu zice nimeni sa se ieftineasca mazda, ca romanul nu poate sa si ia din salariul lui mediu masina aia, ca sa mearga cu ea in concediu si sa creasca si doi copii?

Oricum cu principiul sunt de acord. In sfarsit biggrin.gif

PS. pentru cel care a deschis threadul. Pe langa povestea cu firma de evaluare ar mai fi o idee. suna la agentie si spune le ca vrei sa cumperi o garsoniera exact ca a ta. eventual te si duci sa vezi vreo 2. asa o sa vezi exact cat se cere si cum arata garsonierele alea comparativ cu a ta. Hope it helps.

Dr jekyll will not hide.

+Quote Post
gimini
mesaj Sep 20 2008, 06:29 AM
Mesaj #9

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 20
Inscris: 20-July 08
Utilizatorul numarul: 1 920

Citeaza (ekek @ Sep 19 2008, 09:50 PM) *
dar sa luam in calcul ca apartamentul este un bun. cum e o masina (iar masini!@$#@). sa zicem o mazda. asta costa afara cat costa si la noi. pe oamenii de la mazda nu i intereseaza ca tu platesti rata la masina lor nu ti mai ramane decat de o punga de pufuleti. nu i intereseaza nici ca englezu' dupa ce plateste aceeasi rata ramane cu bani pentru 5 pungi de pufuleti. masina aia are un pret si gata. ia cine vrea, o pastreaza cine poate. asa si cu casele. daca ai observat majoritatea bunurilor au tendinta de a se alinia la preturile de afara si salariile sunt cam pe ultimul loc in tendinta asta. asta e piata. asa merg lucrurile. de ce nu zice nimeni sa se ieftineasca mazda, ca romanul nu poate sa si ia din salariul lui mediu masina aia, ca sa mearga cu ea in concediu si sa creasca si doi copii?

Asta cu "alinierea preturilor" e minciuna cu care preturile au ajuns pana unde au ajuns.

Preturile se aliniaza la bunurile care pot fi transportate de la o granita la alta. Acu', ia matale in spinare cateva bloace din Militari si "exporta-le" la Paris, ia vezi, poti?

Pretul imobiliarelor este in mod evident legat fundamental de starea vietii din acel loc "i-mobil" in care sunt asezate. Preturile din Somalia nu se vor "alinia" in veci la preturile din Franta, pentru ca nu e cazul. La fel preturile dintr-o tara la periferia Europei cum e Romania, la cele din Franta, UK, Irlanda, Belgia, Elvetia. Periferia va costa intotdeauna ca la periferie.

Desigur, o casa frumoasa si luxoasa de la periferie va putea sa coste comparabil cu o casa medie de la centru; dar in nici un caz o garsoniera banala, comuna, nu are cum sa coste nu 1/2, dar nici macar 1/4 dintr-o garsoniera banala, comuna, asezata in centru. Cu atat mai mult cu cat vorbim de o periferie subdezvoltata economic, in care salariile sunt de 3-4 ori mai mici ca in centru si oferta sociala, ecologica si culturala e aproape de 0 barat (asta daca nu numim "oferta" manelele, fitzele, rahatii de caine, cainii vagabonzi, fumul de esapament, caldurile de 55 gr. vara ).

Ca sunt prostanaci care au ajuns sa se crediteze pe 30-40 de ani crezand ca va ajunge o garsoniera de la periferia Europei cat una dintr-o mare metropola europeana, nu contest, dar acestor prostanaci le zic doar atat: sa-si ia garsoniera in spate si s-o vanda la Paris. Sau sa aduca turnul Eiffel la Bucuresti, sa-si faca garsoniera mai atractiva. Nu merge? Hm... nasol.

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- Bairam   Eu cum imi vand garsoniera?   Sep 19 2008, 12:10 PM
- - Iulian   In acest moment sunt multi potentiali cumparatori ...   Sep 19 2008, 12:38 PM
|- - DoDo   Citeaza (Iulian @ Sep 19 2008, 12:38 PM) ...   Sep 19 2008, 12:48 PM
- - Musafir   Garsoniera in Bucuresti: maxim 30.000 pret corect....   Sep 19 2008, 12:39 PM
|- - ion   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 12:39 PM)...   Sep 19 2008, 12:47 PM
|- - Ionaşcu   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 12:39 PM)...   Sep 19 2008, 12:49 PM
|- - ekek   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 12:39 PM)...   Sep 19 2008, 12:52 PM
|- - ankutza   Citeaza (ekek @ Sep 19 2008, 12:52 PM) si...   Sep 20 2008, 04:05 AM
- - Kulae   Sa iti spun foarte pe scurt cum a fost la mine: In...   Sep 19 2008, 12:41 PM
- - aladin   Asta e vreme de cumparat. Randamentul anual la inc...   Sep 19 2008, 12:44 PM
- - Mihai   Mergi cu /// Platesti un pret fix pentru listare (...   Sep 19 2008, 12:44 PM
|- - Mihai   Citeaza (Mihai @ Sep 19 2008, 12:44 PM) ....   Sep 19 2008, 12:55 PM
- - Kulae   Sa iti spun foarte pe scurt cum a fost la mine: In...   Sep 19 2008, 12:47 PM
- - jon de la bloc   Citeaza (Bairam @ Sep 19 2008, 12:10 PM) ...   Sep 19 2008, 12:50 PM
- - Musafir   daca o sa tii de pret o sa tii si de garsoniera(fi...   Sep 19 2008, 12:52 PM
- - MIHAI   Prietene, Exact in situatia ta sunt si eu, numai ...   Sep 19 2008, 12:54 PM
- - Gabi   Iti ofer eu 55 mii, daca vrei.   Sep 19 2008, 12:55 PM
- - HN Moderator   Nu scrieti va rog cu diacritice. Multumesc   Sep 19 2008, 12:56 PM
- - demon   Ca sa vinzi trebuie sa fii inaintea tendintei piet...   Sep 19 2008, 01:05 PM
- - hobincu   Daca vrei sa vinzi cu adevart garsoniera cel mai b...   Sep 19 2008, 01:06 PM
- - hamlet   eu zic s-o dai gratis. si daca tot nu ti-o ia nime...   Sep 19 2008, 01:13 PM
- - Serban   Pretul corect pentru o garsoniera noua in zona med...   Sep 19 2008, 01:13 PM
- - hobincu   http://www.rezidential.net/forum/viewtopic.php?p=8...   Sep 19 2008, 01:13 PM
- - hobincu   Timpul trece impotriva vanzatorilor acum. Daca ai ...   Sep 19 2008, 01:15 PM
|- - Adi   Ce e aberatia asta cu pretul corect? Pretul este d...   Sep 19 2008, 01:52 PM
|- - Guest 1234   Citeaza (Adi @ Sep 19 2008, 01:52 PM) Ce ...   Sep 19 2008, 01:57 PM
- - Juventino   Bai nene tu esti disperat ca nu-ti vinzi vechitura...   Sep 19 2008, 01:43 PM
- - extruder   Iancului-Foisor-Dimitrov-Bucur e zona misto? Vezi...   Sep 19 2008, 01:43 PM
|- - Eu   Citeaza (extruder @ Sep 19 2008, 01:43 PM...   Sep 19 2008, 02:09 PM
- - Alex   Sper sa nu reusesti sa o vinzi. Sper sa te uiti cu...   Sep 19 2008, 01:48 PM
|- - Juventino   Citeaza (Alex @ Sep 19 2008, 01:48 PM) Sp...   Sep 19 2008, 02:05 PM
- - gotta   Vad ca lumea e divizata intre potentiali vanzatori...   Sep 19 2008, 01:54 PM
- - Musafir   O intrebare am pentru unii din voi: - de unde si ...   Sep 19 2008, 02:02 PM
|- - Dr. Jekyll   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 02:02 PM)...   Sep 19 2008, 02:36 PM
||- - Juventino   Citeaza (Dr. Jekyll @ Sep 19 2008, 02:36 ...   Sep 19 2008, 02:49 PM
|||- - Dr Jekyll   Citeaza (Juventino @ Sep 19 2008, 02:49 P...   Sep 19 2008, 03:13 PM
|||- - Mihai   Citeaza (Juventino @ Sep 19 2008, 02:49 P...   Sep 19 2008, 03:15 PM
|||- - felry   Citeaza (Mihai @ Sep 19 2008, 03:15 PM) A...   Sep 19 2008, 03:47 PM
||- - adi   Citeaza (Dr. Jekyll @ Sep 19 2008, 02:36 ...   Sep 19 2008, 03:01 PM
|- - asp   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 02:02 PM)...   Sep 19 2008, 02:37 PM
|- - anonim   Citeaza (asp @ Sep 19 2008, 02:37 PM) tar...   Sep 19 2008, 10:52 PM
- - Dan   Problema asemanatoare in Constanta. Acum 2 ani se...   Sep 19 2008, 02:07 PM
- - adi   "Investitori" numai sunt. Nu mai cumpara...   Sep 19 2008, 02:21 PM
- - the pissed guy   Buna incearca /// Referitor la ce ai spus nu te p...   Sep 19 2008, 02:23 PM
- - Mihai   Incearca in publicatiile tiparite de imobiliare. e...   Sep 19 2008, 02:50 PM
- - Marcus   Eu am vandut in martie un apartament de 2 camere i...   Sep 19 2008, 02:55 PM
- - Musafir   nu pot sa editez ce am scris mai sus. am mancat o ...   Sep 19 2008, 03:17 PM
- - Adrian   Poveste clasica acum dupa o criza care s-a vazut s...   Sep 19 2008, 03:20 PM
|- - Dr jekyll will not hide   Citeaza (Adrian @ Sep 19 2008, 03:20 PM) ...   Sep 19 2008, 03:24 PM
|- - adi   Citeaza (Adrian @ Sep 19 2008, 03:20 PM) ...   Sep 19 2008, 04:42 PM
- - Bairam   @diversi: nu sunt nervos ca nu pot sa-mi vand ...   Sep 19 2008, 03:36 PM
- - eropoly   Man, o garsoniera in infectia asta de orash nu fac...   Sep 19 2008, 03:39 PM
|- - ekek   Citeaza (eropoly @ Sep 19 2008, 04:39 PM)...   Sep 19 2008, 03:51 PM
- - ekopoly   Si cum credeti ca "a crescut pretul" ?? ...   Sep 19 2008, 03:45 PM
- - Seba   Daca aveti posibilitatea sa plecati, plecati. Nu d...   Sep 19 2008, 03:53 PM
|- - GeorgeS   cutia aia de chibrit valoreaza cam 10.000 euro   Sep 19 2008, 03:56 PM
|- - eu   http://www.tridel.com/accolade/p1/accolade_p1_floo...   Sep 19 2008, 05:05 PM
|- - Dr jekyll will not hide   Citeaza (eu @ Sep 19 2008, 05:05 PM) http...   Sep 19 2008, 05:33 PM
|- - to eu   Citeaza (Dr jekyll will not hide @ Sep 19 200...   Sep 19 2008, 09:00 PM
|- - Musafir_Musafir   romanul n'are cultura creditului. domnul care ...   Sep 19 2008, 09:24 PM
||- - ekek   Citeaza (Musafir_Musafir @ Sep 19 2008, 10...   Sep 19 2008, 09:50 PM
||- - gimini   Citeaza (ekek @ Sep 19 2008, 09:50 PM) da...   Sep 20 2008, 06:29 AM
|- - Andrei   Citeaza (to eu @ Sep 19 2008, 09:00 PM) ...   Sep 19 2008, 09:55 PM
- - marc7669   Uitati-va aici : http://www.tecnocasa.it/commerci...   Sep 19 2008, 04:42 PM
- - Virgil   In legatura cu locuintele din Paris cu o caramida ...   Sep 19 2008, 04:45 PM
- - Cornel   Citeaza (Bairam @ Sep 19 2008, 03:36 PM) ...   Sep 19 2008, 04:58 PM
- - Musafir   Repet intrebarea: - de ce ar trebui sa fie o masi...   Sep 19 2008, 05:22 PM
|- - Dr jekyll will not hide   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 05:22 PM)...   Sep 19 2008, 05:49 PM
||- - Liviu   Cu salariu mediu pe tara sa-ti iei apart intr-un o...   Sep 19 2008, 06:15 PM
||- - pehash   Citeaza (Dr jekyll will not hide @ Sep 19 200...   Sep 19 2008, 07:54 PM
|||- - Dr jekyll will not hide   Citeaza (pehash @ Sep 19 2008, 07:54 PM) ...   Sep 19 2008, 08:56 PM
||- - golda   Citeaza (Dr jekyll will not hide @ Sep 19 200...   Sep 19 2008, 08:09 PM
||- - Radu   De ce va luati nene de omul asta care are curaj sa...   Sep 19 2008, 08:27 PM
||- - alabalaportocala   pentru jekill care nu se ascunde: du'te si imp...   Sep 19 2008, 08:45 PM
||- - Radu   Citeaza (alabalaportocala @ Sep 19 2008, 08...   Sep 19 2008, 08:53 PM
|||- - alabalaportocala   Citeaza (Radu @ Sep 19 2008, 08:53 PM) af...   Sep 19 2008, 09:10 PM
|||- - Radu   Citeaza (alabalaportocala @ Sep 19 2008, 09...   Sep 19 2008, 09:16 PM
||||- - alabalaportocala   Citeaza (Radu @ Sep 19 2008, 09:16 PM) de...   Sep 19 2008, 09:25 PM
||||- - Radu   Citeaza (alabalaportocala @ Sep 19 2008, 09...   Sep 19 2008, 09:28 PM
||||- - Radu   RE: Eu cum imi vand garsoniera?   Sep 19 2008, 09:44 PM
|||- - Musafir   Citeaza (Radu @ Sep 19 2008, 08:53 PM) Th...   Sep 19 2008, 11:15 PM
||- - Dr jekyll will not hide   Citeaza (alabalaportocala @ Sep 19 2008, 08...   Sep 19 2008, 08:59 PM
|- - Gogu   Citeaza (Musafir @ Sep 19 2008, 05:22 PM)...   Sep 20 2008, 04:27 AM
- - robin_hood   pana in momentul in care pretul final nu ajunge la...   Sep 19 2008, 09:08 PM
- - bogdan   Nu, Gicule, toata lumea stie ca inima civilizatiei...   Sep 19 2008, 10:53 PM
|- - Andrei   Citeaza (bogdan @ Sep 19 2008, 10:53 PM) ...   Sep 19 2008, 11:36 PM
|- - Alex   Citeaza (Andrei @ Sep 19 2008, 11:36 PM) ...   Sep 20 2008, 12:40 AM
- - johndoe   Nu am nimic impotriva cumparatorului. Nu vreau nim...   Sep 19 2008, 11:04 PM
- - johndoe   comparatia cu mazda nu isi are rostul...la fel de ...   Sep 19 2008, 11:15 PM
- - Gogu   Eu am cumparat o casa acum ceva timp. Am incercat...   Sep 20 2008, 04:14 AM
|- - catalin   Citeaza (Gogu @ Sep 20 2008, 04:14 AM) Eu...   Sep 20 2008, 09:52 AM
|- - adi   Citeaza (catalin @ Sep 20 2008, 09:52 AM)...   Sep 20 2008, 10:32 AM
|- - catalin   Citeaza (adi @ Sep 20 2008, 10:32 AM) De ...   Sep 20 2008, 10:39 AM
- - mihai   Mai baieti, treaba este foarte simpla, Miscarile ...   Sep 20 2008, 06:20 AM
- - dunn   salut eu am avut un apartament de 2 camere in Tei ...   Sep 20 2008, 06:41 AM
- - dunn   scuze 25 august   Sep 20 2008, 06:42 AM
- - rodiq   Un sfat: fugi de agentii. Posteaza anunt pe toate ...   Sep 20 2008, 07:36 AM
- - Musafir neinvitat   cumetre cu garsoniera dute la munca o sa-ti creasc...   Sep 20 2008, 08:47 AM
3 Pagini V   1 2 3 >

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 09:54 AM