IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce sport practicati?, Voi ce sport practicati?
Vizitator_ginel.
mesaj Nov 4 2009, 10:07 PM
Mesaj #1

Guests

Eu joc rar badminton si mai des ma dau cu caiacul. Acum ca e iarna ma duc la sala. Voi?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Nov 5 2009, 01:57 PM
Mesaj #2

Guests

Mie imi place mult sa inot. Din pacate nu am posiblitatea decat vara...

+Quote Post
Vizitator_Sakura.
mesaj Nov 5 2009, 04:06 PM
Mesaj #3

Guests

Cândva practicam aikido şi alergare. Nimic de performanţă, cunoscătorii ştiu că în aikido nu există competiţie. Acuma nu am timp/sănătate pentru ele, dar de câte ori am ocazia merg pe jos câţiva kilometri. Sau mai ies pe dealurile din apropiere. Uneori fac flotări/abdomene, să ţin burta sub control. Iar ca "sport de casă", nu fizic, sunt radioamator autorizat şi mai iau parte la câte un concurs din când în când. Alteori mai intru în bandă doar ca să vânez dx-uri (rarităţi, staţii f. îndepărtate).

+Quote Post
Vizitator_ginel.
mesaj Nov 6 2009, 05:43 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Maria @ Nov 5 2009, 01:57 PM) *
Mie imi place mult sa inot. Din pacate nu am posiblitatea decat vara...

In cer oras esti? In Bucuresti exista mai multe optiuni pentru inotat iarna.

+Quote Post
Vizitator_ghitacostelus.
mesaj Nov 10 2009, 09:20 AM
Mesaj #5

Guests

Eu am fost accidental asta-iarna la piscina din cartier de la mine (zona Delfinului), iar apa avea pe margini bucati de gheata. Probabil nu arata asa toate piscinele si bazinele din Bucuresti, dar am o retinere cand e vorba de inotul pe timp de frig. Vara am mai multa incredere, chiar daca e aglomeratie foarte mare.

+Quote Post
Vizitator_AME AGARU.
mesaj Nov 10 2009, 11:38 AM
Mesaj #6

Guests

Merg la sala aproape in fiecare zi iar de 2 ori pe saptamana practic aikido in dojoul personal. Odata pe luna merg la stagii in tara organizate de cluburile de aikido.
Pot spune ca sunt intr-o forma excelenta si ca intr-adevar principiul de viata "intr-un corp sanatos functioneaza cel mai bine o minte sanatoasa " este adevarat.
Sportul te scapa de orice stres, bine-nteles practicat intr-un mediu organizat si dupa un animit program. Chiar si sportul in exces poate cauza.
Nu evitati sa faceti sport cel putin 1 ora pe zi chiar daca cu jumatatile si ce va mai recomand este sa va alocati si spatiu pentru cateva clipe de ras, eu ii spun "minutul de bancuri" care-l iau odata la 3-4 ore .
In rest va urez sa aveti credinta, sa iubiti si sa va armonizati cu tot ce va inconjoara !

+Quote Post
Vizitator_alexa.
mesaj Nov 10 2009, 01:14 PM
Mesaj #7

Guests

dap...eu sunt exemplul extraordinar de lene umana. acum 10 ani as fi putut face sport de performanta, la conditia pe care o aveam...acum 5 ani...am nascut...si desi in rest sunt mai mondena, si fff activa am 15 kg extra depozitate, desi arat normal, zic eu, insa aberant fata de cum eram. problemele sunt urmatoarele...nu faci nimic si doar esti nemultumit de cum arati...esti praf psihic in cativa ani. asa ca, in cele din urma, dupa aberatia de 5 ani, m-am apucat de sala...cam tarziu, da macar mi-a venit mintea la cap. ma simt muuuult mai bine, am constatat ca imi ies toate mai bine, si mai rapid...si nu mai zic ca dupa o ora de antrenament de guerilla mi merg si pe jos juma de ora...ma simt perfect!
evident ma intreb dc m-am incartit intr-un cerc vicios atata timp? ! pt ca fara miscare creierasul o ia pe aratura...simplu..di, fiindca e mega comod sa stai acasika la caldurika seara in loc sa transpiri in draci..dar am 2 scopuri: unul e pe termen scurt: 15 kg in 2 luni...antrenorul ma asigura ca pot dk respect partea de regim, care mie mi se pare facila, si pe termen lung..un stil de viata sanatos, vreau copilul meu sa creasca cu un model de urmat, si sa se mandreasca cu mine, sa fie mereu motivat! cum poti sa ceri cuiva ceva daca tu nu esti in stare sa urmezi niste lucruri de baza? o sa merg la mai tai, este sportul care ma defineste ca si personalitate. asta recomand cu drag doamnelor care vor sa si verse nervii dar nu pe cei din jur, si sa se simta si bine la final!sper ca macar o grasa sa citeasca asta si sa zica, da frate, de azi ma duc...atentie! nu exista de maine! lucrurile se fac de azi! ce faci de maine...e povestea aia veche..cu de luni ma apuc de invatat...so...tu ce faci azi?

+Quote Post
Observer45
mesaj Nov 17 2009, 03:08 PM
Mesaj #8

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 4
Inscris: 17-November 09
Utilizatorul numarul: 16 441

Imi place tenisul de masa, insa joc foarte rar. Pentru miscare mai joc si baschet, insa nu pot spune ca ma pasioneaza.

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Dec 9 2009, 08:24 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (ginel @ Nov 4 2009, 10:07 PM) *
Eu joc rar badminton si mai des ma dau cu caiacul. Acum ca e iarna ma duc la sala. Voi?

super caiace..:X http://www.e-album.ro/membru.php?id=25352

+Quote Post
Vizitator_florin marcu.
mesaj Jan 11 2010, 07:21 AM
Mesaj #10

Guests

Va recomand tuturor: www.genesse.ro

+Quote Post
Vizitator_bgd.
mesaj Jan 11 2010, 10:49 AM
Mesaj #11

Guests

Ping-pong destul de des pt ca e iarna si nu ma inteleg f bine cu frigul, dar vara servesc mai multe... Tenis, fotbal, baschet....
Oricum sportul meu preferat (nu stiu daca intra la categoria miscare) e biliardul. Il iubesc. Joc aproape zilnic.

+Quote Post
Vizitator_ginel.
mesaj Jan 11 2010, 06:16 PM
Mesaj #12

Guests

Deci de cand a inceput sezonul rece s-a terminat cu orice sport.
Dar ......, ma duc in vacanta si la aia e cald si imi iau si caiacul cu mine smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Klingonel Vasilescu.
mesaj Jan 11 2010, 09:13 PM
Mesaj #13

Guests

Eu practic coniac-canoe si halbere.
In felul asta ma mentin in forma.

+Quote Post
Vizitator_herakle.
mesaj Feb 5 2010, 06:32 PM
Mesaj #14

Guests

Va recomand sala de fitness MATRIX GYM din Crangasi de la Podul Grand...fitness,aerobic,tae bo,step,pilates,bodybilding,sauna,salon de bronzat....s-au extins,peste 1200 mp,au renovat totul,fff multe aparate,peste 150 posturi de lucru,partea cardio deosebit de puternica...peste 15 benzi de alergat,tot atatea biciclete,6 crosstrainere,steppere...www.matrixgym.ro...preturi super ok...detalii de pret pe site(invechit si neactualizat,dar detaliile legate de pret sunt valabile)...

+Quote Post
tsunami
mesaj Feb 7 2010, 07:05 AM
Mesaj #15

Sir Tsunami

Postari: 5 035
Inscris: 25-July 08
De la: Bucuresti, deocamdata
Utilizatorul numarul: 2 011

Citeaza (florin marcu @ Jan 11 2010, 08:21 AM) *
Va recomand tuturor: www.genesse.ro

Citeaza (herakle @ Feb 5 2010, 07:32 PM) *
Va recomand sala de fitness MATRIX GYM din Crangasi de la Podul Grand...fitness,aerobic,tae bo,step,pilates,bodybilding,sauna,salon de bronzat....s-au extins,peste 1200 mp,au renovat totul,fff multe aparate,peste 150 posturi de lucru,partea cardio deosebit de puternica...peste 15 benzi de alergat,tot atatea biciclete,6 crosstrainere,steppere...www.matrixgym.ro...preturi super ok...detalii de pret pe site(invechit si neactualizat,dar detaliile legate de pret sunt valabile)...

frate, toti incep tarziu.
eu caut o sala deschisa 24 de ore sau cel putin de pe la 5 dimineata.
doar mariott si rin-grand-hotel. preturi mari.
acum au mai ieftinit-o, dar totusi. asa ca mi-am luat un bench in apartament, gantere si o bicicleta tare.
eu imi fac exercitiile de la 5:30 la 7:00

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Vizitator_O'Mega.
mesaj Feb 8 2010, 09:53 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (tsunami @ Feb 7 2010, 07:05 AM) *

pfui, ce nas mare ti-a crescut, se vede cu okiu' liber, de la statia de metrou!!!

+Quote Post
Vizitator_Marti.
mesaj Feb 16 2010, 09:36 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (tsunami @ Feb 7 2010, 07:05 AM) *
frate, toti incep tarziu.
eu caut o sala deschisa 24 de ore sau cel putin de pe la 5 dimineata.
doar mariott si rin-grand-hotel. preturi mari.
acum au mai ieftinit-o, dar totusi. asa ca mi-am luat un bench in apartament, gantere si o bicicleta tare.

Va recomand sala non stop la fosta Piata Unu,acum magazin Billa.Zona Dristor,de la intersectia Baba Novac (rondul mare) pe strada Traian Popovici (fosta Unitatii) spre Calea Dudesti (fabrica de ace,Clinica Graal).
Sala este deasupra magazinului Billa,nu prea mare dar bine dotata,are zona cardio,aparate de toate felurile, romanesti dar este ok.
Este intr-adevar non stop,verificata de mine,am fost si la miezul noptii,si dimineata la 5:30 si este deschisa.
Acces doar pe baza de abonament.//.

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Feb 17 2010, 06:32 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (ghitacostelus @ Nov 10 2009, 09:20 AM) *
Eu am fost accidental asta-iarna la piscina din cartier de la mine (zona Delfinului), iar apa avea pe margini bucati de gheata. Probabil nu arata asa toate piscinele si bazinele din Bucuresti, dar am o retinere cand e vorba de inotul pe timp de frig. Vara am mai multa incredere, chiar daca e aglomeratie foarte mare.

Probabil ca te referi la faimoasa piscina "Miramar" cu apa rece si tulbure, care in afara unui iz de "Epoca de aur", numai bun pentru nostalgici, iti mai ofera si posibilitatea de a lua cele mai neasteptate boli de piele si nu numai. Pacat de bazin, ca e destul de mare si daca s-ar gasi cineva sa investeasca in el ar scoate bani frumosi, la cata cerere de bazine de inot este in Bucuresti.

+Quote Post
Vizitator_Fjord.
mesaj Feb 17 2010, 10:57 AM
Mesaj #19

Guests

Halbere, coniac canoe si sticlism.

Serios acum, nu cele de mai sus, ci bicicleta prin parc. Nimic mai frumos decat o bere pe malul lacului, intre doua grupe de 5 kilometri pe biciclete.

+Quote Post
Vizitator_Marti.
mesaj Feb 17 2010, 12:40 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Fjord @ Feb 17 2010, 10:57 AM) *
Halbere, coniac canoe si sticlism.

Serios acum, nu cele de mai sus, ci bicicleta prin parc. Nimic mai frumos decat o bere pe malul lacului, intre doua grupe de 5 kilometri pe biciclete.

Cinci km pe bicicleta!Prin parc.. Printre copii si batrani.Este imaginea clasica a proastei cresteri si a nesimtirii la romani.Si dupa ce beti bere iar slalom printre prescolari!Ia baga un ochi pe ciclism.ro si vezi unde beau barbatii bere cand se dau cu bicicleta.

+Quote Post
Vizitator_Fjord.
mesaj Feb 17 2010, 12:52 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Marti @ Feb 17 2010, 12:40 PM) *
Cinci km pe bicicleta!Prin parc.. Printre copii si batrani.Este imaginea clasica a proastei cresteri si a nesimtirii la romani.Si dupa ce beti bere iar slalom printre prescolari!Ia baga un ochi pe ciclism.ro si vezi unde beau barbatii bere cand se dau cu bicicleta.

Parcul pe care il frecventez e franjurat de piste de bicicleta. Iar daca tu esti alaturi de acei batrani si copii si nu iti misti c.urul de pe pista, sa te fereasca divinitatea in care crezi sa ma mai faci si atunci nesimtit.
Si doua ture de 5 km inseamna pentru matematica din capul tau, 10 km. Pe care ii fac alaturi de sotie, fiecare cu rotile sale. Pentru "baut" cu "barbatii" s-au inventat alte locuri.

+Quote Post
Vizitator_Marti.
mesaj Feb 17 2010, 06:18 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Fjord @ Feb 17 2010, 12:52 PM) *
Parcul pe care il frecventez e franjurat de piste de bicicleta. Iar daca tu esti alaturi de acei batrani si copii si nu iti misti c.urul de pe pista, sa te fereasca divinitatea in care crezi sa ma mai faci si atunci nesimtit.
Si doua ture de 5 km inseamna pentru matematica din capul tau, 10 km. Pe care ii fac alaturi de sotie, fiecare cu rotile sale. Pentru "baut" cu "barbatii" s-au inventat alte locuri.

Care este parcul in care sunt piste de biciclete? In fostul parc IOR,aproape de mine,nici nu este voie cu bicicleta.Cum se poate sa te plimbi cu bicicleta intr-un loc destinat altui scop?Intr-adevar,mergeam vara cu copii mici in parc si era foarte stresant sa vezi cum trece cate unul cu viteza pe langa ei.
Copii sunt imprevizibili,oricand pot sa sara sau sa fuga.Stii ce inseamna sa lovesti cu bicicleta un copil de 2-3 ani?eventual cu pedala in cap..
Eu am lovit cu bicicleta pe strada,o femeie care a traversat in fuga.Frana nu a tinut,am prins o portiune cu nisip sub roti iar de evitat nu puteam s-o evit,eram intre o duba si o bordura inalta. Crede-ma ca femeia aceea care avea mai mult de 70 kg a sarit prin aer cu picioarele in sus si a aterizat fix in cap.
Daca ai pista de bicicleta in parc plimba-te linistit,primarul e nesimtit,nu tu.
Dar acum realizez,faci 10 km pe bicicleta!E de bine!Bunicu meu facea doar 9 km cand venea beat turta de la carciuma din satu vecin.Avea mai mult de 80 de ani.
Hai nu te supara,foloseste bicicleta zilnic si sa pedalam sanatosi!

+Quote Post
Vizitator_Fjord.
mesaj Feb 17 2010, 07:53 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Marti @ Feb 17 2010, 06:18 PM) *
Care este parcul in care sunt piste de biciclete? In fostul parc IOR,aproape de mine,nici nu este voie cu bicicleta.Cum se poate sa te plimbi cu bicicleta intr-un loc destinat altui scop?Intr-adevar,mergeam vara cu copii mici in parc si era foarte stresant sa vezi cum trece cate unul cu viteza pe langa ei.
Copii sunt imprevizibili,oricand pot sa sara sau sa fuga.Stii ce inseamna sa lovesti cu bicicleta un copil de 2-3 ani?eventual cu pedala in cap..
Eu am lovit cu bicicleta pe strada,o femeie care a traversat in fuga.Frana nu a tinut,am prins o portiune cu nisip sub roti iar de evitat nu puteam s-o evit,eram intre o duba si o bordura inalta. Crede-ma ca femeia aceea care avea mai mult de 70 kg a sarit prin aer cu picioarele in sus si a aterizat fix in cap.
Daca ai pista de bicicleta in parc plimba-te linistit,primarul e nesimtit,nu tu.
Dar acum realizez,faci 10 km pe bicicleta!E de bine!Bunicu meu facea doar 9 km cand venea beat turta de la carciuma din satu vecin.Avea mai mult de 80 de ani.
Hai nu te supara,foloseste bicicleta zilnic si sa pedalam sanatosi!

Tineretului. Si am cauciucuri profi. Franez intotdeauna, indiferent de IQ-ul obstacolului. Chiar daca de multe ori ar merita-o. Si Tineretului chiar are foarte multe piste. Respect!

+Quote Post
Vizitator_ginel.
mesaj Feb 18 2010, 01:12 AM
Mesaj #24

Guests

Dragilor, nu va mai certati ca nu ajuta.
Eu am 3 bicle. Le tin langa parcul Tineretului undeva. Nu ma dau decat vara prin parc. De cand cu Oprescu e plin Bucurestiul de caini, si eu n-am chef sa fiu masa de pranz pentru ei.
E adevarat ca sa mergi cu bicla prin IOR e o prostie. E un parc super full. Dar mie imi place mult ca e unul din putinele locuri unde pot sa-mi scot caiacul din ghiozdan sa-l umflu si sa ma dau pe langa broastele testoase.
Pe Tineretului e plin de piste, da' e imposibil sa te dai cu caiacul ca apa e groaznica si e ingradit lacul si foarte prost intretinut.
Pe Herastrau e tricky, da' acolo ma pot da cu bicla mea pliabila, si cum bicla intra pe caiac, si caiacul pot sa-l duc in spinare, la vara o sa ma distrez dand ture, fie cu bicla, fie cu caiacul pe acolo.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 18 2010, 01:37 PM
Mesaj #25

Guests

eu practic chickboxing-ul

+Quote Post
Vizitator_jazz.
mesaj Feb 19 2010, 01:31 PM
Mesaj #26

Guests

pilates smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 19 2010, 09:40 PM
Mesaj #27

Guests

lapte-gros, leapșa pe ouate, bâza, țară-țară vrem ostași.
uneori, tabinet sau toci.

+Quote Post
Vizitator_gigi.marga.
mesaj Mar 12 2010, 06:29 PM
Mesaj #28

Guests

Joc tennis de camp:
* in medie minim 1 data / saptamana din Nov pana in Feb
* minim de 3 ori / saptamana in restul anului.

+Quote Post
Vizitator_Madalina.
mesaj Mar 16 2010, 06:16 AM
Mesaj #29

Guests

In Parcul Tineretului, in fiecare duminica la 10.00, vezi grupuri organizate care alearga , am sa ma alatur si eu lor

+Quote Post
Flacara_Violet
mesaj Mar 22 2010, 05:13 PM
Mesaj #30

Nou venit
*

Postari: 8
Inscris: 22-March 10
Utilizatorul numarul: 19 218

Citeaza (Madalina @ Mar 16 2010, 06:16 AM) *
In Parcul Tineretului, in fiecare duminica la 10.00, vezi grupuri organizate care alearga , am sa ma alatur si eu lor

si.. ei sunt de acord ? m-as baga si eu dar nu prea sunt bun la socializare si mi-e teama sa nu ajung batut acasa.. btw.. stii bancul cu Ionescu ? dry.gif

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2019 - 04:31 AM